KOSGEB Hibeleri

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (KESİN SONUÇ)

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (KESİN SONUÇ)

Sicilim bozuk kredi almak istiyorum bankalar kredi vermiyor diye üzülmekten vazgeçin. Sicili bozuk olan ve kara listede bulunan vatandaşlar da dahil olmak üzere ülkemizde birçok finansman kuruluşu tarafından finansman desteği sağlanıyor. Tabi bu imkanlardan yararlanmak için kredi başvurusunda neler yapılması gerekiyor tüm adımları bilmek gerekiyor. 24 saat içinde uygun faiz oranları ve istediğiniz vadelerde 20 bin liraya kadar kredi almanın yollarını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kısa süre içinde kredi notu yükseltmenin yollarını uygulamaya gerek kalmadan aynı gün içinde nasıl kredi alacaksınız bu yazımızda sizlere anında kredi imkanlarına nasıl sahip olacağınız konusunda yardımcı olacağız. Tabi verdiğimiz bilgiler ışığında tüm yolları denemek size kalmış..

Sicilim Bozuk Nasıl Kredi Çekerim?

Bankalardan kredi alamayanlara Müjde! Bankalara olan kredi ve kart borçlarını ödemekte zorluk yaşayan ve gecikmeye düşerek avukatlık olan ve yasal takibe girenler,  sicilim bozuk nasıl kredi çekerim? diyenler buraya.. Şimdi sizlere bankalardan kredi alabilmek için gerekli olan kredi notunun düşmesi halinde ve sicilin bozulması halinde ne yapılması gerekiyor, kredi alabilmek için sicili nasıl düzeltebilirsiniz bilgiler vereceğiz. İlk olarak sicilinizi düzelmek için ne yapılmalı bu konuya açıklık getirelim, sonrasında sicili bozuk olanlara kredi veren bankaların isimlerine geçelim.

Sicilimi Nasıl Düzeltebilirim?

Bankaların kara listesine alınan ve artık borç geri ödemelerinde riskli  durumda gözüken ve bankaların güvenini kaybettiği kişilerin, kredi başvuruları her zaman olumsuz yanıtlanacaktır. Bu sorunların giderilmesi için sicili bozuk olanlar kredi notlarını yükseltmek için elinden gelen her şeyi yapmalıdır.

Sicili bozuk olanlar tarafından en çok merak edilen konulardan birisi de bozuk sicili nasıl düzeltebilirim, sicilimi düzeltmek için ne yapmalıyım konularıdır. Sicilim Bozuk Kefille Kredi Alabilir miyim? sorusunun yanıtını arıyorsanız yapmanız gereken tek şey bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarını ya tek hamle de ya da yapılandırarak kapatmaları olacaktır. Düzenli nakit akışı sağlayarak ve fatura ve ekstrelerini düzenli ödeyerek  bankalarda ki bozuk sicillerini düzeltecek hamleler yapmalıdır. Aksi durumda 5 yıl boyunca yani sicili temizlenmeden bankalardan ne kredi ne de kredi kartı alabilecek ve bu süreçte mağdur olacaktır. Bundan dolayı sicilimi nasıl düzeltebilirim diye merak eden okurlarımıza tavsiyemiz borçlarınızı kapatmak için kredi almaları olacaktır. Bankalarda dağınık olan tüm  borçları tek çatı altında toplayarak tek bir kanaldan ödeme yapmak mantıklı olacaktır. Borç transferi yapan bankalara başvuru yaparak dağınık borçların toplanarak yapılandırma yapılarak ve ya eşten dosttan para bularak tüm borçları kapatarak sicil temizlenmelidir.

Sicilinizi Düzeltmek İçin Borçlarınızı Kapatmak İçin Kredi Alın

Aşağıda isimlerine yer vereceğimiz bankalar düşük ihtimallerde de olsa size kredi verecektir. Ancak kredi notunuzu yükseltmek için bankalar tarafından verilen borç kapatma, borç transfer kredilerinden yararlanabilirsiniz. Aşağıda maddeler halinde bankaların borç transfer kredilerinin faiz oranları bulunmaktadır.

 • QNB Finansbank: Faiz oranları müşterinin başvuru skoruna göre değişiklik  göstermektedir. Detaylar.
 • ING Bankası: Yüzde 1,44 faiz oranı ile borç transfer kredisi veriyor. Ayrıntılar.
 • Denizbank : Emeklilere özel imkanlar sunuyor. Emekliyseniz ve farklı bir bankaya borcunuz varsa, maaş ve borç transfer işlemleri yaparak Değişen vadelerde %1,14-1,34-1,41 faiz oranları ile kredi alabilirsiniz. Bilgi için tıklayınız.
 • Akbank : %1,46 faiz oranı ile kredi alabileceğiniz bankalardan biri de Akbank’tır. Borç transfer kredisinin vadesi 12 aydır. Bilgi için tıklayınız.
 • Aktifbank: % 2,29 faiz oranı ile borç transfer kredisi veren Aktifbank 10 bin liraya kadar 36 ay vade imkanı sunuyor. Ayrıntılar.
 • Garanti BBVA : borç transfer kredisi 36 aya varan vadeler ile değişen vadelere göre uygun faiz oranları ile veren bankalar arasında yer almaktadır. Kredi Detayı için tıklayınız.
 • Vakıfbank: 18 aya varan vadeler ile 20 bin lira 3 ay ertelemeli kredi veren Vakıfbank ve diğer Kredi ve kart borcunu taşıyan bankalar yazımızda borç transfer kredilerinin hesaplama daha detaylı bilgilere yer verdik.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Hangi Bankadan Alınır?

Sicilim bozuk kredi almak için ne yapmalıyım bana hangi banka kredi verir yönünde birçok okurumuz tarafından binlerce yorum alıyoruz. Öncelik olarak okurlarımız tarafından en çok merak edilen soruya yanıt vermekle konumuza başlayalım.

Kredi notu düşüklüğü nedeniyle Avukata düşen, icralık durumda haciz durumu ile karşı karşıya kalan ve psikolojisi bozulan birçok vatandaşa çözüm sunan ve yasal takipte olanlara kredi veren bankalar elbette bulunuyor, ancak sizin bildiğiniz gibi klasik ”Garanti, Akbank ve Ziraat bankası” gibi bankalar olmuyor.  Bu bankalar zaten yeteri kadar müşteri potansiyeline sahip olduğu için, riskli durumda olan ve geri ödemelerde sorun yaşayan, güvensiz müşterilere asla kredi sağlamaz ve paralarını riske atmazlar. Bu nedenle köklü bankalar değil de daha çok ”yeni kurulan ve reklam yapmak amacı güden ve adını duyurmak için pazara yeni açılarak adını duyurmak isteyen” bankalar sicili bozuk olanlara kredi sağlayacaktır.

BBDK tarafından da lisanslı olarak resmi bir şekilde hizmet sağlayan ve sicili bozuk olanlara yardım eden bu bankaların isimleri ise;

Bu sıraladığımız bankaların şubeleri ülkemizde belirli illerde bulunduğundan, Resmi internet sayfalarının bağlantıları üzerinden başvuru işlemlerini güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olana Destek Kredisi Verilecek mi?

Coronavirüs salgını sonrasında ülkemiz vatandaşlarının bütçelerinde oluşan finansal kayıpla beraber gün geçtikçe oluşturduğu tablonun da ağırlığı artıyor. Dünya Sağlık Örgütü DSÖ tarafından “Pandemi” ilan edilen ve neredeyse dünyanın tamamında düzeni değiştiren Koronavirüs, verilen kayıpların yanında oluşturduğu ekonomik hasarı da insanlara fazlasıyla hissettiriyor. Sicilim bozuk kredi almak istiyorum, kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar hangileridir bu dönemde salgından etkilenerek sicili bozulan birçok vatandaş tarafından cevapları araştırılıyor. Salgından en çok etkilenen alanlardan biri olan ekonomi ülkemizde de her kesimden vatandaşın bütçelerinde zarara sebep oldu. Normalleşme sürecinden sonra da ülkemizde yeniden pik yapan salgın etkileri ilerleyen günlerde alınacak sağlık ve ekonomik tedbirleri de beraberinde getirmesi bekleniyor. Salgının seyrinin bu şekilde devam etmesi halinde bugüne kadar devreye alınan birçok destek paketi ve ekonomik tedbirlerin yeniden alınması gündeme geleceğe benziyor.

BDDK tarafından kredi ve kredi kartı borcu ödemelerine tanınan esneklik sayesinde gecikmeye giren taksitlerin takip hesabına aktarılma süresi 90 gün iken 180 güne sicilinin salgın nedeniyle bozulmasını istemeyen vatandaşların 2021 yılında da aynı şekilde bu uygulamanın devam ettirilmesini talep ediyor. Sicili bozulma tehlikesi ile karşı karşıya kalan vatandaşlar için birçok tedbirin ve ekonomik destek paketinin ve finansman desteklerinin yeniden sağlanması bekleniyor.

Bu süreçte işsiz kalanlar, işletmesini kapatmak zorunda olanlar gibi bankaların kredi kartı veya kredi ödemelerini, salgın nedeniyle gerçekleştiremeyen vatandaşlarda yeniden kredi verilecek mi? merak ediyor.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır İlanları

Kredi notunun düşmesinin temel sebebi ödenmemiş borçlar bulunmasıdır. Yapılandırma işlemi ile kredi notunun yükselmesi 5 yılı bulacaktır. Kredi sicili, bankalarda nasıl bir intiba bıraktığınız ile ilgilidir. Kredi başvurusu için banka şubelerine gittiğinizde, bankalar hakkınızda bir istihbarat başlatacaktır. Ödenmemiş borçlarınız varsa banka tarafından başlatılan tahkikat sonucu olumsuz olacağından bankalar da size kredi vermek istemeyecektir. Bazı yöntemleri kullanarak bankalardan kredi almak mümkündür. Fakat farklı bir noktaya değinmek istiyorum.

İnternet üzerinde ve sosyal medya hesaplarında sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır şeklinde ilanlar bulunmaktadır. Bankaların bile kredinin geri ödenmeyeceği endişesi ile müşterilerine kredi vermekten çekindiği bir zamanda şahıslar ya da farklı firmalar size neden para vermek istesin ki? Bazı özel firmalar bu tarz ilanlar ile müşteri çekmeye çalışsa da kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmak gerekiyor. Para bulmak için kullanılabilecek ve yasal olan pek çok yöntem varken illegal yollardan iş yapan ve bunu meslek haline getiren kişilerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. “Gelir elde etmek amacı ile borç para vermek Türk Ceza Kanunu‘nda suç kabul edilmektedir.”

Bundan dolayı sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır ilanları ve reklamlarına tıklamadan önce, sicilim bozuk kredi nasıl çekerim hakkında tüm merak ettiklerinizi içeriğimizden ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Verilir mi?

Bankalar kredi ve kredi kartı ürünlerini sicili düzgün olanlara ve kredi skoru yüksek, sadık müşterilerine kullandırmayı tercih etmektedir. Ülkemizde köklü bankalardan mevduat hesabı açarak, banka ile çalışmaya başladıktan sonra kredi kartı verilmesi için talep oluşturulması istenecek ve kart iş veya ev adresine postalanacaktır. Bankalar kredi kartı ürünlerini müşterileri vermekten çekinmese de sicili bozuk olanlar aynı ürünlerden malesef yararlandırılmayacaktır. Yapacakları kredi kartı başvuruları da olumsuz değerlendirilip, kredi kartı verilmeyecektir. Ne zaman sicilini düzeltir, kredi notunu yükseltirse o zaman bankalardan rahatlıkla kredi kartı başvuru yaparak kullanmaya başlayacaktır. Bundan dolayı tıpkı kredi alabilmek için siciliniz düzeltmek için neler yapması gerekiyorsa kredi kartı alabilmek için de aynı şeyleri yapmalıdır.

Bu konuda  Yasal Takipte Olanlar Kredi Alabilmek İçin Ne Yapmalı? başlığında yer verdiğimiz maddeleri uygulamalıdır.

Yasal Takipte Onlara Bankalar Kredi Verir mi?

Yasal takip bilindiği üzere ödeme zamanı gelen ve ödenmemiş borçları bulunan müşterilerin banka avukatlarına yönlendirildiği ve artık borç tahsilinin avukatlar aracılığıyla alınacağı sürece verilen isimdir. Bu süreçte yani yasal takip te olan kişilere kredi veren bankalar var mıdır bu konuda halen birçok kişinin kafası karışmış durumdadır. Normalde bankalar kendi müşterilerini avukata yönlendirdiğin de artık ne şekilde olursa olsun yapacağı kredi kartı ve kredi başvurularına onay vermez. Ne zaman ki ödeme yapılır, sicili temizlenir o zaman müşterileri ile yeniden çalışmaya başlar. Yasal takipte olanlar başka bankalara yapacakları başvurularında onay alamayacaklardır. Bu süreçte yasal takibe düşenlere hiçbir banka olumlu değerlendirmeyecek olup, kredi notunu yükseltmeden bankalardan kredi çıkarılmayacaktır. İnternetten yapacağı ön başvurularda da başvurunuz olumsuz değerlendirilmiştir cevabı verilerek şubeye bile gitmeye gerek kalmadan başvurusunun durumunu bu şekilde olduğunu görebileceklerdir.

Peki bu durumda olan ve acil nakite ihtiyaç duyanlar parayı nereden bulacak?

Sicili Bozuk Olanlar Faturalı Hatlara Krediye Başvurun!

Yasal takipte olanlar için söz ettiğimiz kesin sonuç sağlayacak ve birçok kişinin yararlandığı 24 saat içinde para bulma ve kredi alma yöntemine gelecek olursak;

Bin liradan 20 bin liraya kadar, 12 ay vadeli olarak kredi notuna dahi gerek duymadan kredi alabilir siniz desek? Ne dersiniz. Tabi ki bu yöntem acil nakite ihtiyaç duyanlar içi alternatif para bulma yöntemleri arasında yer alıyor ve birçoğunuz da bu yönteme aşina. Eğer en az 6 aydır bir faturalı hata sahipseniz ve ülkemizde kullanılan üç operatörden birinde Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hattınız bulunuyorsa, borçları ödemekte zorluk yaşamıyorsanız ve kredi skorunuz yüksek ise hiç farketmez hangi hat sahibi olursanız olun telefon bayilerine giderek faturaya ek cihaz alma yöntemini kullanarak 3 ay vadeli olarak alacağınız 20 bin liraya bir cihaz, telefon tablet farketmez alıp, kutusunu hiç açmadan, garantisini bozmadan satışını yaparak yani telefonu bir nevi bozdurarak ihtiyacınız olan acil parayı anında temin edebilirsiniz. Faturalı hatlara kredi ( Telefon alım- satım) yöntemi bu konuda alternatif para bulma yöntemleri arasında son zamanlarda acil para bulmak isteyen birçok kişiye çözüm sağlamıştır.

Sizde bu yöntemle ihtiyacınız olan nakite anında ulaşabilir ve ne yapmanız gerektiği konusunda daha detaylı bilgiye Faturalı Hatlara Kredi Çekme (20 Bin Nakit) içeriğimize göz atarak detaylara erişebilirsiniz. Tabi başta da söylediğimiz gibi bu yöntemi uygulayıp uygulamamak size kalmış…

Şimdi  de bu alternatif para bulma yöntemi dışında yasal takipte olanlar kredi alabilmeleri için neler yapmalı bu konuya açıklık getirecek olursak;

Yasal Takipte Olanlar Kredi Alabilmek İçin Ne Yapmalı?

Banka ile uzaktan yakından ilişkisi olan herkesin Kredi Kayıt Bürosu‘nda kayıtlı bir kredi notu vardır. Eğer kredi kartı kullanıyorsanız, daha önceden kredi almış bulunuyorsanız ya da bankalarda mevduat hesaplarınız varsa, kredi notunuz da oluşmuş demektir. Bankalara ödenmemiş kredi ya da kredi kartı borcu olanlara bankalar borçlarını ödemeleri konusunda uyarıda bulunur. Bu süre zarfında, borçlarınızı kapatırsanız kredi notunuz da zamanla yükselecek ve daha sonra bankalardan da kredi alabileceksiniz. Hem de takibe girmemiş olacaksanız. Bankalar bu aşamada size Coronavirüs salgını nedeniyle BDDK’dan gelen düzenleme ile 180 gün verirler. Daha sonra artık muhatabınız banka olmaktan çıkmış olup, avukat olacaktır.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır İlanları
Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Dosyanız banka tarafından avukata teslim edilir. Avukat borcunuzu ödeyip ödemeyeceğiniz konusunda bilgi almak için sizinle irtibata geçer. Avukata icra takibinin durdurulmasını ve borcunuzu en kısa sürede ödeyeceğinizi söylerseniz borç takibi en kısa sürede doldurulacaktır. Bu aşamada avukat sizden süre ister. Örneğin borcumu 1 hafta içinde kapatacağım derseniz 1 hafta süre verilir. Bu süre içerisinde borcunuzu ödemezseniz icra takibi yeniden başlar. Sizlere tavsiyemiz borçlarınız ile ilgili icra kararı çıkmadan evvel, bankalar sizi ilk uyardığında yapılandırma yoluna gitmeniz. Böylece bankalar bana kredi verir mi diye endişe etmenize de gerek kalmayacak.

Borç Yapılandırma Yapın

Borç yapılandırması yapmak istediğinizde öncelikle bankaların faiz oranları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Daha sonra faiz oranı en uygun olan bankada borç yapılandırması yapabilir ve borçlarınızı yeniden taksitlendirebilirsiniz. Faiz oranlarına dikkat edilmesinin asıl sebebi, borcun daha az maliyetle kapatılmasının sağlanmasıdır. Eğer zamanında borç yapılandırması yoluna gitmezseniz bu durumda borçlarınıza gecikme faizi uygulanacak ve borçlarınız içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Bu sebeple hakkınızda icra takibi başlamadan evvel bankalara giderek borç yapılandırması yapmanız, iki, üç kat daha fazla borç ödemenizin önüne geçecektir.

 • Borç yapılandırma yoluna gidin. Tüm bunlara rağmen bankalardan kredi alamıyorsanız borçlarınızı en kısa sürede yapılandırarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Sicili bozuk, kara listede olan ya da kredi skoru düşük olanlara da bankalar tarafından kredi veriliyor. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak bu bankalardan kredi alabilirsiniz.

Gelir Beyanında Bulunun

 • Yüksek gelir beyanı ile de kredi çekmek mümkündür. Bankaların kredi verirken dikkat ettiği diğer husus da gelir durumudur. Düzenli bir işte çalışıyorsanız ve ek gelir varsa, elde ettiğiniz tüm geliri bankalara belgeleyerek kredi almanız mümkündür.

Mal Varlığınızı Bankaya İpotek Gösterin

 • Teminat gösterebilirsiniz. Bankalar normal şartlarda kredi notunuzun düşük ya da gelirinizin az olduğunu anlarsa sizden krediye karşılık teminat istenecektir. Sahibi olduğunuz konut, araç, arsa, tarla, işyeri, depo vb. mal varlıklarını bankalara teminat olarak sunabilirsiniz. Ayrıca bankaların başlattığı ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. Bu mal varlıklarının sizin üzerinize olması, üzerinde ipotek olmaması ve satış kabiliyetinin olması gerekmektedir.

Ek Gelirinizi Beyan Edin

Ek Geliri Olanlara Kredi Müjdesi Veriyoruz.

 • Ek geliriniz varsa bankalara sunarak kredi alabilirsiniz. Örneğin ev hanımları düzenli geliri olmayan kişiler. Ancak üzerlerine kayıtlı olan mal varlıkları varsa bu bir ev olabilir kiraya vererek düzenli gelir elde edebilirsiniz. Kira kontratını bankaya sunduğunuzda, evin kirasından elde ettiğiniz gelir kredi taksitlerini karşılamak için yeterli olacaksa bu durumda bankaların size kredi verme olasılığı var demektir.

Online Başvuruyu Deneyin

 • İnternet bankacılıkları üzerinden üzerinden kredi başvurusu yapın. Bankaların internet şubeleri ya da mobil şubeleri üzerinden yapılacak olan kredi başvuruları sırasında herhangi bir belge talep edilmez. Bu sebeple kredinizin onaylanması daha kolay olacaktır.

Gelir Belgesi İstemeyen Kredi Notuna Bakmayan Bankalara Başvurun

 • Kredi notuna bakmayan bankalardan da kredi alabilirsiniz. Kara listeden çıkmak için kullanabileceğiniz yöntemler ile ilgili bilgi edinin. Borçlarınızı yapılandırdıktan sonra bir kredi kartı alabilir ya da faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayrıca küçük miktarlarda da olsa bir kredi çekebilir ve düzenli ödemeler ile kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Ancak kredi notunuzun yükselmesi 5 yılı bulacaktır.

Bu yöntemleri kullandığınızda bankalar size sorunsuz olarak kredi verecektir. Ancak bu yöntemlerle de kredi alamıyorsanız senetle para veren yerlere başvurabilirsiniz.

Yada Gelir Belgesiz kredi veren bankalara şubeye gitmeye gerek kalmadan internet bankacılığı üzerinden online kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Sicili düzgün olmayan ancak bankalardan kredi başvuru yapmak isteyenler bankalardan olumlu yanıt alabilmesi için kredi notları yükseltmeleri gerekiyor. Riskli durumda ki hiç kimseye bankalar kredi vermeyeceğinden, kredi notu düzeltmeden, sicilini temizlemeden bankalara başvuru yapılmaması gerekiyor. Sicilimi nasıl düzeltebilirim tüm püf noktaları uyguladıktan sonra yapacağınız ilk başvuru da aşağıdaki bankalar size başvurunuzu olumlu değerlendirip, 24 saat içinde istediğiniz limitlerde kredi verecektir.

Bu bankaların internet sitelerinden gelir belgesiz online başvuru yapabilirsiniz. Ancak;

NOT: Bu bankalar sadece kredi notunuzu 1000’in üzerinde çıkartmanız durumunda kredi vermektedir. Düşük kredi notu ve bozuk sicil ile hiçbir bankadan kredi çekemezsiniz.

Aktifbank N Kolay Kredi

Adı üzerinde en kolay kredi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Aktifbank’tır. Banka kredi notunuzu önemsemez. Aynı zamanda kefil ya da teminat vb. talep etmez. Banka şubelerine gitmeden de internet üzerinden başvuru yaparak kredinizi alabilirsiniz. Sözleşme onaylamak için dahi banka şubelerine gitmenize gerek yoktur. İhtiyacınız olan tutarı girerek, sözleşmeyi onaylayarak kredinizi alabiliyorsunuz. Kredi tutarı Aktifbank’ta bulunan vadesiz mevduat hesabınıza gönderiliyor. 36 aya varan vadeler ve yüzde 2,259 faiz oranı ile kredinizi çekebilirsiniz. Burada ki adres üzerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ayrıca;

 • CEPTETEB uygulaması TEB bankasının dijital şubesidir. Buradan başvuru yaparsanız sizden herhangi bir belge talep edilmez.
 • Enpara.com üzerinden yapacağınız kredi başvurularında da herhangi bir evrak talep edilmiyor.
 • İNG bank tarafından küçük miktarlarda da e-kredi veriliyor. İnternet üzerinden başvuru yapıldığından dolayı sizden yine herhangi bir evrak talep edilmiyor.

Bu bankalardan da kredi alarak borçlarınızı kapatabilirsiniz. Sizler için sicili bozuk olanlara kredi verebilecek olan bankaları kaleme aldık. Teminat, ipotek, kefil vb. yöntemleri ile bankalardan kredi almanız daha kolay olacaktır. Ancak bankalar bu yöntemleri kullandığınız halde kredi notunuzun düşük olduğu gerekçesi ile sizlere kredi vermek istemezlerse alternatif yöntemleri kullanarak finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Sicilim Bozuk Kefille Kredi Alabilir miyim?

Kefil göstererek kredi almak mümkündür. Kredi notunuz düşükse, banka sizden kefil talebinde bulunabilir. Kefilin genel olarak 6 aydır sigortalı olması, memur, kredi notu yüksek veya ticaret odasına kayıtlı kişiler olması talep edilmektedir. Kefil olacak olan şahsın evli olması halinde eş muvafakat da aranmaktadır. Kefil, borçlunun borcunu ödemediği durumlarda borcun tahsil edileceği kişi anlamına gelmektedir. Kefil olurken de dikkatli olmalısınız.

Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılacak mı?

2021 yılına girmeye az bir zaman kala 2021 ekonomik destek paketleri yeniden verilip verilmeyeceği merak konusu haline geldi. Salgının seyrinde son zamanlarda meydana gelen artış nedeniyle ekonomik ve sağlık alanlarında yeni tedbirler alınacak mı merak ediliyor. Bu süreçte salgından olumsuz yönde etkilenen esnaf, memur, her kesimden vatandaş için yeni destek paketi ne zaman hayata geçirilecek merak edilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kemer sıkma politikasının sinyalleri verilmişti. Önümüzde ki süreçte Devlet ne gibi hamleler yapacak, yeni destek paketi gündeme gelecek mi tüm sorularınızın yanıtlarını kosgebkredisi.com bizi takip ederek öğrenebilirsiniz.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 48 YORUM
 1. Hakan dedi ki:

  e devlet ve uyap üzerinden icralik dosyalarınız kaldırılır

 2. Cem kutlu dedi ki:

  Pazartesi günü saat 11 kadar para bulmam lazım Allah rızası için yardım edin yalvarırım ne olur yardımcı olun yalvarırım Allah rızası için yardım edin 4000tl

 3. V.y dedi ki:

  Maasimda haciz var ziraatbanktan maaşımı alıyorum 5yilliksigortam var belediye personeliyim ama sicilim kötü ama ziraat bankası 5bindemi veremez bu durumdaki insanlar olsunmu

  1. Destek dedi ki:

   Notunuzu düzeltmekten başka şansınız yok.

 4. Ümit güler dedi ki:

  Acil 15000 lira lazım bankalar onay vermiyor lütfen yardımcı olun 552 8 den bana ulaşın

  1. Admin dedi ki:

   Bu şekilde kredi alamazsınız.

 5. Gültekin dedi ki:

  Banka sistemlerini işletenler, ne olursunuz, sizler uzaktan profile bakarak, iyi niyetli ödeme imkanı olan fakat sisteme bunu yansıtamayan kişilerin kredilerine engel olarak, insanları çok mağdur ediyorsunuz, özellikle devlet bankaları bu hususta çok sağır, bazı rakamları müdürlerinizin yetkisine bırakmanız çok sorunu çözecektir.

 6. Serpil uçar dedi ki:

  Ben bir türlü bankalardan kredi alamiyorum lütfen yardımcı olun bankaların yüzünden geçen hafta dolandırdıydım param gitti

  1. Yardım dedi ki:

   E-devlet üzerindeki icra ve mahkeme dosyalarınızın görünmemesi, gizlemek için adresimizden ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla.

   1. Rahşan dedi ki:

    Yap bakalım

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!