KOSGEB Kredisi

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Red Gelene Yeni Şans)

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Red Gelene Yeni Şans)

Coronavirüs salgını sonrasında ülkemiz vatandaşlarının bütçelerinde oluşan finansal kayıpla beraber gün geçtikçe oluşturduğu tablonun da ağırlığı artıyor. Dünya Sağlık Örgütü DSÖ tarafından “Pandemi” ilan edilen ve neredeyse dünyanın tamamında düzeni değiştiren koronavirüs, verilen kayıpların yanında oluşturduğu ekonomik hasarı da insanlara fazlasıyla hissettiriyor. Sicilim bozuk kredi almak istiyorum, Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar, Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana kredi, Sicili Bozuk olanlara kredi Çıkartılır, Vakıfbank Sicili Bozuk Olana Kredi, Sicili Bozuk olanlara kredi-veren Bankalar 2020, Kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar. Salgından en çok etkilenen alanlardan biri olan ekonomi, karşılaştığı durum neticesinde tüm dünyada olduğu gibi ve ülkemizde de her kesimden vatandaşın bütçelerinde zarara sebep oldu.

Bu süreçte işsiz kalanlar, işletmesini kapatmak zorunda olanlar gibi bankaların kredi kartı veya kredi ödemelerini, salgın nedeniyle gerçekleştiremeyen vatandaşlarda yadsınamaz durumda. O halde  ödenmeyen borçların sonunda vatandaşların  kara liste gibi veya sicili bozuk diye adlandırılan banka geçmişinin iyi olmaması ve kredi çekme hakkından muaf olmasını engellemek amacıyla düzenlemeler kamuoyuna duyuruldu.

BDDK Covid-19 Düzenlemesi

Coronavirüs kapsamında gerçekleşen çalışmalar, projeler ve düzenlemelere bir yenisi daha eklendi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından düzenlenen kredi ve kredi kartı borcu ödemelerine tanınan esneklik sayesinde gecikmeye giren taksitlerin takip hesabına aktarılma süresi 90 gün iken 180 güne çıkartılarak vatandaşlar için bu zorlu süreci hafifletmek amaçlandı.

BDDK Kurumu

BDDK Kredi İşlemleri

BDDK’nın coronavirüs salgını sürecinde gerçekleştirdiği ödemelere esneklik hakkında yaptığı açıklamalar;

Kurumdan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülkeye yayılan Kovid-19 salgını neticesinde ekonomik ve ticari faaliyetlerde oluşan aksaklıklar nedeniyle, Kredilerin Sınıflandırılması ve Bunlar İçin Ayrılacak Karşılıklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4’üncü ve 5’inci maddeleri kapsamında kredilerin donuk alacak sınıflandırılması için öngörülen 90 gün gecikme süresinin, bu kurul kararı tarihi itibarıyla birinci ve ikinci grupta izlenen krediler için 31 Aralık 2020 tarihine kadar 180 gün olarak uygulanmasına karar verildi.

90 günlük gecikmeye rağmen ikinci grupta sınıflandırılmaya devam olunan krediler için ayrılacak karşılıkların, bankaların TFRS 9 kapsamında beklenen kredi zararının hesaplanmasında kullandıkları kendirisk modellerine göre ayırmalarına devam olunmasına, anılan yönetmeliğin 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinin beşinci alt bendinin 31 Aralık 2020 tarihine kadar uygulanmamasına, bu kararın kuruluş birliklerine duyurulmasına ve kurum internet sitesinde yayımlanmasına karar verilmiştir.”

Sicili Bozuk Olana Temel İhtiyaç Kredisi

T.C Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından koordine edilen ve T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile yürütülen ihtiyaç sahibi ve geliri 5.000 TL ve altın olan ailelere yönelik oluşturulan Temel İhtiyaç Desteği 30 Mart 2020’de vatandaşlara sunulmuş 1 Nisan 2020 ile birlikte kosgebkredisi.com başvuru kanalları açılmıştı. Kamu banka kuruluşları olan Ziraat Bankası Halkbank ve Vakıf Bankasınca düzenlenen Temel ihtiyaç Desteği 10.000 TL’ye kadar olup ilk 6 ay ödemesiz toplam 36 ay vadeli olmak üzere geliri 5.000 TL ve altı olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarla ödenmeyi bekliyor.

Yasal Takipte Onlara Bankalar Kredi Verir mi?

Banka ile uzaktan yakından ilişkisi olan herkesin Kredi Kayıt Bürosu‘nda kayıtlı bir kredi notu vardır. Şayet kredi kartı kullanıyorsanız, daha evvel kredi almış bulunuyorsanız ya da bankalarda mevduat hesaplarınız varsa, kredi notunuz da oluşmuş demektir. Bankalara ödenmemiş kredi ya da kredi kartı borcu olanlara bankalar borçlarını ödemeleri konusunda uyarıda bulunur. Bu süre zarfında şayet borçlarınızı kapatırsanız kredi notunuz da zamanla yükselecek ve daha sonra bankalardan da kredi alabileceksiniz. Hem de takibe girmemiş olacaksanız. Bankalar bu aşamada size coronavirüs salgını nedeniyle BDDK’dan gelen düzenleme ile 180 gün verirler. Daha sonra artık muhatabınız banka olmaktan çıkmış olup, avukat olacaktır.

Dosyanız banka tarafından avukata teslim edilir. Avukat borcunuzu ödeyip ödemeyeceğiniz konusunda bilgi almak için sizinle irtibata geçer. Şayet avukata icra takibinin durdurulmasını ve borcunuzu en kısa sürede ödeyeceğinizi söylerseniz borç takibi en kısa sürede doldurulacaktır. Bu aşamada avukat sizden süre ister. Örneğin borcumu 1 hafta içinde kapatacağım derseniz 1 hafta süre verilir. Bu süre içerisinde borcunuzu ödemezseniz icra takibi yeniden başlar. Sizlere tavsiyemiz borçlarınız ile ilgili icra kararı çıkmadan evvel, bankalar sizi ilk uyardığında yapılandırma yoluna gitmeniz. Böylece bankalar bana kredi verir mi diye endişe etmenize de gerek kalmayacak.

Borç yapılandırması yapmak istediğinizde öncelikle bankaların faiz oranları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Daha sonra faiz oranı en uygun olan bankada borç yapılandırması yapabilir ve borçlarınızı yeniden taksitlendirebilirsiniz. Faiz oranlarına dikkat edilmesinin asıl sebebi, borcun daha az maliyetle kapatılmasının sağlanmasıdır. Eğer zamanında borç yapılandırması yoluna gitmezseniz bu durumda borçlarınıza gecikme faizi uygulanacak ve borçlarınız içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Bu sebeple hakkınızda icra takibi başlamadan evvel bankalara giderek borç yapılandırması yapmanız, iki, üç kat daha fazla borç ödemenizin önüne geçecektir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır İlanları

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır İlanları

Kredi notunun düşmesinin temel sebebi ödenmemiş borçlar bulunmasıdır. Yapılandırma işlemi ile kredi notunun yükselmesi 5 yılı bulacaktır. Kredi sicili, bankalarda nasıl bir intiba bıraktığınız ile ilgilidir. Kredi başvurusu için banka şubelerine gittiğinizde, bankalar hakkınızda bir istihbarat başlatacaktır. Şayet ödenmemiş borçlarınız varsa banka tarafından başlatılan tahkikat sonucu olumsuz olacağından bankalar da size kredi vermek istemeyecektir. Bazı yöntemleri kullanarak bankalardan kredi almak mümkündür. Fakat farklı bir noktaya değinmek istiyorum.

İnternet üzerinde ve sosyal medya hesaplarında sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır şeklinde ilanlar bulunmaktadır. Bankaların bile kredinin geri ödenmeyeceği endişesi ile müşterilerine kredi vermekten çekindiği bir zamanda şahıslar ya da farklı firmalar size neden para vermek istesin ki? Bazı özel firmalar bu tarz ilanlar ile müşteri çekmeye çalışsa da kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmak gerekiyor. Para bulmak için kullanılabilecek ve yasal olan pek çok yöntem varken illegal yollardan iş yapan ve bunu meslek haline getiren kişilerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. “Gelir elde etmek amacı ile borç para vermek Türk Ceza Kanunu’nda suç kabul edilmektedir.”

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları sizin için araştırdık. İnceleyerek başvuru yapabilirsiniz.

 • Akbank (Alternatif Bank)
 • Odeabank
 • Arap Türk Bankası
 • Fibabanka
 • ICBC Turkey Bank
 • Habib Bank
 • Burganbank
 • Mellat Bank bu bankaların internet sitelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca zaman zaman çıkarılan sicil affı kanunları ile borçların ödenmesi kolaylaştırılıyor ve vatandaşa sicilini temizleme imkanı tanınıyor. 2020 yılında henüz böyle bir durum söz konusu olmasa da bankalar tarafından vatandaşlarımızın borçlarının kapatılması amacı ile pek çok kredi kampanyası düzenlendi. Bu kampanyalardan yararlanarak borçlarınızı kapatabilirsiniz. Ayrıca senetle altın, bozdurma cep telefonu, senetle beyaz eşya, peşinatsız araba, faturalı hatta kredi gibi yöntemleri kullanarak da kısa süre içerisinde nakit bulabilirsiniz.

Sorunsuz Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk, kara listede olan ya da kredi skoru düşük olanlara da bankalar tarafından kredi veriliyor. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak bu bankalardan kredi alabilirsiniz.

 • Kefil göstererek kredi almak mümkündür. Şayet kredi notunuz düşükse, banka sizden kefil talebinde bulunabilir. Kefilin genel olarak 6 aydır sigortalı olması, memur, kredi notu yüksek veya ticaret odasına kayıtlı kişiler olması talep edilmektedir. Kefil olacak olan şahsın evli olması halinde eş muvafakat da aranmaktadır. Kefil, borçlunun borcunu ödemediği durumlarda borcun tahsil edileceği kişi anlamına gelmektedir. Kefil olurken de dikkatli olmalısınız.
 • Yüksek gelir beyanı ile de kredi çekmek mümkündür. Bankaların kredi verirken dikkat ettiği diğer husus da gelir durumudur. Şayet düzenli bir işte çalışıyorsanız ve ek gelir varsa, elde ettiğiniz tüm geliri bankalara belgeleyerek kredi almanız mümkündür.
 • Teminat gösterebilirsiniz. Bankalar normal şartlarda kredi notunuzun düşük ya da gelirinizin az olduğunu anlarsa sizden krediye karşılık teminat istenecektir. Sahibi olduğunuz konut, araç, arsa, tarla, işyeri, depo vb. mal varlıklarını bankalara teminat olarak sunabilirsiniz. Ayrıca bankaların başlattığı ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. Bu mal varlıklarının sizin üzerinize olması, üzerinde ipotek olmaması ve satış kabiliyetinin olması gerekmektedir.
 • Borç yapılandırma yoluna gidin. Tüm bunlara rağmen bankalardan kredi alamıyorsanız borçlarınızı en kısa sürede yapılandırarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.
 • Ek geliriniz varsa bankalara sunarak kredi alabilirsiniz. Örneğin ev hanımları düzenli geliri olmayan kişiler. Ancak üzerlerine kayıtlı olan mal varlıkları varsa bu bir ev olabilir kiraya vererek düzenli gelir elde edebilirsiniz. Kira kontratını bankaya sunduğunuzda şayet evin kirasından elde ettiğiniz gelir kredi taksitlerini karşılamak için yeterli olacaksa bu durumda bankaların size kredi verme olasılığı var demektir.
 • İnternet üzerinden kredi başvurusu yapın. Bankaların internet şubeleri ya da mobil şubeleri üzerinden yapılacak olan kredi başvuruları sırasında herhangi bir belge talep edilmez. Bu sebeple kredinizin onaylanması daha kolay olacaktır.
 • Kredi notuna bakmayan bankalardan da kredi alabilirsiniz.
 • Kara listeden çıkmak için kullanabileceğiniz yöntemler ile ilgili bilgi edinin. Borçlarınızı yapılandırdıktan sonra bir kredi kartı alabilir ya da faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayrıca küçük miktarlarda da olsa bir kredi çekebilir ve düzenli ödemeler ile kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Ancak kredi notunuzun yükselmesi 5 yılı bulacaktır.

 

Bu yöntemleri kullandığınızda bankalar size sorunsuz olarak kredi verecektir. Ancak bu yöntemlerle de kredi alamıyorsanız senetle para veren yerlere başvurabilirsiniz.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar var mı, sizler için araştırdık.

2020 yılında bankalar tarafından kredi ve kredi kartı borçlularının borçlarını kapatması adına borç kapatma kredisi kampanyaları düzenlenmiştir. Düzenlenen bu kampanyalar ile bankalar müşterilerine uygun faiz oranları ile borç kapatma kredileri vermektedir. Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından başlatılan kampanya neticesinde kredi kartı borcu olanlara kredi veriliyor. ancak Vakıfbank kredi ve kredi kartı borçlarının kapatılması adına kredi vermektedir.

Vakıfbank takip borcu olanların da borçlarını kapatmaları adına kendilerine kredi imkanı sunmaktadır. Herhangi bir bankaya kredi borcunuz varsa ve borcunuzu ödemediğinizden dolayı yasal takibe girerek avukatlık olduysanız bankalar tarafından verilen borç kapatma kredilerden yararlanabilirsiniz.

Aktifbank N Kolay Kredi

Adı üzerinde en kolay kredi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Aktifbank’tır. Banka kredi notunuzu önemsemez. Aynı zamanda kefil ya da teminat vb. talep etmez. Banka şubelerine gitmeden de internet üzerinden başvuru yaparak kredinizi alabilirsiniz. Sözleşme onaylamak için dahi banka şubelerine gitmenize gerek yoktur. İhtiyacınız olan tutarı girerek, sözleşmeyi onaylayarak kredinizi alabiliyorsunuz. Kredi tutarı Aktifbank’ta bulunan vadesiz mevduat hesabınıza gönderiliyor. 60 aya varan vadeler ve yüzde 1,89 faiz oranı ile kredinizi çekebilirsiniz.Bu adres üzerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Ayrıca;

 • CEPTETEB uygulaması TEB bankasının dijital şubesidir. Buradan başvuru yaparsanız sizden herhangi bir belge talep edilmez.
 • Enpara.com üzerinden yapacağınız kredi başvurularında da herhangi bir evrak talep edilmiyor.
 • İNG bank tarafından küçük miktarlarda da e-kredi veriliyor. İnternet üzerinden başvuru yapıldığından dolayı sizden yine herhangi bir evrak talep edilmiyor.

Borçlarınızı Kapatmak İçin Kredi Alın

Bu bankalar düşük ihtimallerde de olsa size kredi verecektir. Ancak kredi notunuzu yükseltmek için bankalar tarafından verilen borç kapatma, borç transfer kredilerinden yararlanabilirsiniz. Aşağıda maddeler halinde bankaların borç transfer kredilerinin faiz oranları bulunmaktadır.

 • QNB Finansbank :Faiz oranları müşterinin başvuru skoruna göre  değişiklik  göstermektedir.
 • Ziraat Bankası : 24 aya varan vadelerde %1,10, 60 aya varan vadelerde ise %1,20 faiz oranı ile kredi veriyor. (Kampanya süresi dolmuştur)
 • Halkbank : Halkbank’ta Ziraat Bankası gibi kredi kartı borçlarının kapatılması amacı ile 60 aya varan vadeler ile borç kapatmak kredisi veriyor. (Kampanya süresi dolmuştur)
 • ING Bankası: Yüzde 0,79 faiz oranı ile borç transfer kredisi veriyor.
 • Denizbank : Emeklilere özel imkanlar sunuyor. Emekliyseniz ve farklı bir bankaya borcunuz varsa, maaş ve borç transfer işlemleri yaparak %0,89 faiz oranları ile kredi alabilirsiniz.
 • Akbank : %1,25 faiz oranı ile kredi alabileceğiniz bankalardan biri de Akbank’tır. Borç transfer kredisinin vadesi 12 aydır.
 • Aktifbank: % 1,98 faiz oranı ile borç transfer kredisi veren Aktifbank 10 bin liraya kadar 60 ay vade imkanı sunuyor.
 • Garanti BBVA : borç transfer kredisi 60 aya varan vadeler ile uygun faiz oranları ile veren bankalar arasında yer almaktadır.
 • Vakıfbank: 18 aya varan vadeler ile 20 bin lira 3 ay ertelemeli kredi veren Vakıfbank ve diğer Kredi ve kart borcunu taşıyan bankalar yazımızda borç transfer kredilerinin hesaplama daha detaylı bilgilere yer verdik.
Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır İlanları

Aktif Bank Sicili Bozuklara Kredi Veriyor!

Bu bankalardan da kredi alarak borçlarınızı kapatabilirsiniz. Sizler için sicili bozuk olanlara kredi verebilecek olan bankaları kaleme aldık. Teminat, ipotek, kefil vb. yöntemleri ile bankalardan kredi almanız daha kolay olacaktır. Ancak bankalar bu yöntemleri kullandığınız halde kredi notunuzun düşük olduğu gerekçesi ile sizlere kredi vermek istemezlerse alternatif yöntemleri kullanarak finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

 • Akbank,
 • Abank (Alternatif bank)
 • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası),
 • Burganbank
 • Garanti Bankası,
 • Fibabanka
 • HSBC,
 • Habib Bank
 • Yapı ve Kredi Bankası,
 • ICBC Turkey
 • Denizbank
 • Odeabank
 • ENPARA

Bu bankalar sadece kredi notunuzu 1000’in üzerinde çıkartmanız durumunda kredi vermektedir. Düşük sicil ile hiçbir bankadan kredi çekemezsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 42 YORUM
 1. V.y dedi ki:

  Maasimda haciz var ziraatbanktan maaşımı alıyorum 5yilliksigortam var belediye personeliyim ama sicilim kötü ama ziraat bankası 5bindemi veremez bu durumdaki insanlar olsunmu

 2. Ümit güler dedi ki:

  Acil 15000 lira lazım bankalar onay vermiyor lütfen yardımcı olun 552 8 den bana ulaşın

 3. Gültekin dedi ki:

  Banka sistemlerini işletenler, ne olursunuz, sizler uzaktan profile bakarak, iyi niyetli ödeme imkanı olan fakat sisteme bunu yansıtamayan kişilerin kredilerine engel olarak, insanları çok mağdur ediyorsunuz, özellikle devlet bankaları bu hususta çok sağır, bazı rakamları müdürlerinizin yetkisine bırakmanız çok sorunu çözecektir.

 4. Serpil uçar dedi ki:

  Ben bir türlü bankalardan kredi alamiyorum lütfen yardımcı olun bankaların yüzünden geçen hafta dolandırdıydım param gitti

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!