KOSGEB Kredisi

QNB Finansbank Kredi Notu Hesaplama 2020

QNB Finansbank Kredi Notu Hesaplama 2020

QNB Finansbank üzerinden birçok şekilde kredi notu hesaplaması yapabilirsiniz. SMS, İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılık üzerinden T.C kimlik ve şifre bilgileri ile Bireysel Kredi Notunuzu öğrenebilirsiniz. QNB Finansbank’ın yanı sıra Garanti Bankası, Enpara, Akbank gibi bankaların da kredi notu öğrenme sayfaları bulunmaktadır. Findeks Kredi Notu sayfası, SMS ile ve bankaların sayfalarından kredi notu öğrenmek için belirli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Peki ücretsiz kredi notu sorgulama ekranı var mıdır? Kredi risk notumu nereden ve nasıl öğrenebilirim? Tüm soruların cevabını içeriğimiz de bulabilirsiniz.

Bireysel Kredi Notu Öğrenme

Bankadan kredi almak istiyorsunuz ama kredi notunuz hakkında fikriniz yok mu? Endişelenmeyin! Biz sizin için kredi notunuzu en hesaplı nasıl öğrenebileceğinizi araştırdık. Banka müşterilerinin konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi, kredi kartı vb. ürünlerinden yararlanmaları için talep edilen belgeler ile başvuru yapmaları halinde haklarında bir tahkikat süreci başlatılacaktır. Eğer kişiler geçmişte kredi çekmiş veya kredi kartı almış ancak aylık olarak ödemesi gereken borçları düzenli ödememiş veya yasal takibe düşmüş borçları var ise tahkikat sürecinden olumlu bir şekilde ayrılmayacaktır. Çünkü zamanında ödenmemiş veya hiç ödenmemiş borçlar kişinin kredi kartını olumsuz anlamda etkilemiş ve riskli gruba düşürmüştür.

Banka, müşterilerinin kredi talebinde bulunmaları halinde direk kredi notuna bakacaktır. Kredi almak için tabii ki bir sürü etken vardır ama en önemlisi olarak kredi notuna bakılmaktadır. Kredi notunun risk grupları 1′den başlayarak 1900‘e kadar devam etmektedir. 1 ile 699 arasında kredi notu olan bir kişi tahmin edildiği üzere en riskli gruptadır ve kredi alma olasılığı neredeyse yoktur. Bankalara başvuru yapmaları halinde eli boş döneceklerdir. Kredi notunuzu öğrenmenin birçok yolu vardır. Risk Raporunuzu;

  • Findeks ile,
  • Sms yolu ile,
  • BKM Express ile,

Son olarak da bankaların kendi oluşturduğu yöntemler ile öğrenebilirsiniz. Bütün bankaların kendilerince hazırladığı yöntemler ve Kredi Notu Öğrenme sayfaları bulunmaktadır. Saydığımız bu teknikler maalesef ki ücretlidir. Şu an için ücretsiz bir sorgulama sistemi hazırlanmamıştır.

Bireysel Kredi Notu Öğrenme

Bireysel Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Türkiye’de öncü olan 9 bankanın ortaklığı ile kurulmuştur. Daha sonra Kredi Kayıt Bürosu tarafından canlılık kazanmıştır. Şahıslara ve reel sektöre göre hazırlanmış ve finansal anlamda hizmet veren bu kuruluş  üzerinden kişiler belirli bir ücret karşılığında Kredi Notunu sorgulama yapabilmektedir. Risk Raporu; kişilerin son 5 yıl içerisinde kapanan veya hali hazırda kullanılan kredi ya da kredi kartı borçlarını göstermektedir. Her bir kişiye göre hazırlanan bu raporlar oluşturulurken bütün bankalar ve diğer finans kuruluşlarından geçmiş kredi kullanımları ve ödemelerin bilgileri alınmaktadır. Buna göre rapor hazırlanmakta ve kişilere Kredi Notu beyan edilmektedir.

Findeks üzerinden kredi notu öğrenmek oldukça basit bir işlem olacaktır. Bunun için ilk olarak siteye üye olmanız gerekecektir. Daha sonra 4.50 TL+KDV ücreti ödeyerek T.C Kimlik Numaranız ve cep telefon numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz.
Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Finansbank Kredi Notu Öğrenme

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bankalar üzerinden farklı yollar ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Finansbank Türkiye’deki en köklü bankalardan biridir. Müşterilerine genel anlamda her zaman cazip kredi imkanları sağlamaktadır. Finansbank üzerinden kredi notunuzu sorgulamak istiyorsanız, işlemlerinizi kolaylaştırmak için banka müşterisi olmanızı öneririz. Adınıza bir hesap kartı açtırabilir veya ihtiyacınız var ise kredi kart çıkartabilirsiniz. Finansbank üzerinden bu işlemi üç farklı şekilde yapabilirsiniz;


  1. Sms göndererek,
  2. Resmi internet sitesi üzerinden,
  3. Mobil Bankacılık üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Cep Bankacılığı ile Finansbank üzerinden kredi notunuzu öğrenmek için; 

Kredi Risk Raporunuzu vakit kaybetmeden kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Bu işlem için ilk yapmanız gereken cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek “Mesaj Yaz” kısmında “KR yazıp bir boşluk bırakarak Finansbank’a ait kredi veya banka kartınızın son 4 hanesini” yazarak alıcı bölümüne de 2273 yazdıktan sonra “Gönder” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Kısa bir zaman içerisinde Banka tarafından tarafınıza bir SMS ile kredi notunuz ile ilgili bilgilendirme mesajı alacaksınız.

İnternet Bankacılığı ile Finansbank üzerinden kredi notunuzu öğrenmek için;
QNB Finansbank üzerinden kredi notunuzu sorgulamanın bir diğer yolu ise İnternet Bankacılığı’dır. Bu işlem için hiçbir şekilde şubeye gitmenize bile gerek kalmadan işlemlerinizi kısa bir şekilde halledebilirsiniz.
  • Bunun için ilk yapmanız gereken bankanın Resmi İnternet sitesine giriş yapmak olacaktır.
Finansbank giriş

Finansbank internet bankacılığına giriş yapmak için görsele tıklayınız.

  • Daha sonra açılan ekrana T.C kimlik numaranız veya Müşteri Numaranız ve Finans Şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.
Finansbank giriş ekranı

T.C kimlik numarası ve finans şifresi ile giriş yapın.

Giriş yapmanızın ardından sol tarafta açılan “Tüm İşlemler” sekmesinden “Risk Raporu” nu tıklayınız. Açılan ekranda sorgulama işlemi için kesilecek olan ücretin tahsis edileceği hesabı seçiniz. Bu işlem için 5 ile 10 TL arasında bir meblağ talep edilecektir. İşlemi onaylamanızın ardından Kredi Risk Raporunu bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenilebilir mi?

Kredi notu öğrenmek için maalesef ki bütün seçenekler için bir miktar ücret ödenmesi gereklidir. Ancak BKM Express tarafından başlatılan bir kampanya neticesinde yalnızca 1 TL ücret karşılığında Kredi Notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey BKM Express sitesine giriş yapmak ve üye kaydı oluşturmak olacaktır. Kampanya 31 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek olup belirlenen kampanyadan yalnızca bir kere yararlanılabilecektir. Daha önce BKM Express ile herhangi bir ürün alışverişi yapan kişiler kampanyadan yararlanamayacaklardır. Verilen 1 TL kampanyasından faydalanmak isteyenlerin “www.findeks.com” sitesinde bulunan Findeks Kredi Notu ve Risk Raporunu aynı anda satın almış olmaları gerekecektir. Bu kampanya BKM Express üyesi olan bankaların kampanyaları ile birleştirilebilecektir. BKM Express üyelik oluşturmak ve Kredi Notu Sorgulamak için linke tıklayınız.

Ücretsiz Kredi Notu

BKM Express ile kredi notunuzu 1 TL’ye öğrenebilirsiniz.

SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu öğrenmenin en kolay yolu Sms‘dir. Operatörünüz ne olursa olsun tek bir mesaj ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu işlem için ilk olarak cep telefonunuzun mesaj bölümüne giriş yaparak “T.C kimlik numaranız ve Doğum Yılınızı” aralarında bir boşluk bırakarak yazmak olacaktır. Daha sonra alıcı bölümüne 1122 yazarak göndermeniz yeterli olacaktır. Bu işlem tüm operatörler için aynı olmaktadır. İşlemin gerçekleşmesi için 9 ya da 10 TL gibi bir ücret tahsis edilecektir. Mesaj göndermenizin ardından gelen mesaja “Onay” vermenizin ardından “Kredi Notu Sonucunuz” cep telefonunuza sms olarak gönderilecektir.

Kredi notunuzu belirli ücretler karşılığında bu yollar ile öğrenebilirsiniz. Eğer kredi notunuz düşük ise iyileştirme adına çalışmalar yapmanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.