Riskli Müşterilere Kredi Veren Bankalar Var mı? 2023 Güncel

Acil paraya ihtiyacı olan ve kredi çekemeyen ve nakit ihtiyacını gidermek isteyen kişiler senetle kredi ve para veren yerleri araştırmaktadır. Acil para ihtiyaçlarını anında bankalardan karşılayamayan kişiler için noter onaylı senetle kredi, ABC Faktoring senetle kredi deva finans senetle kredi veriyorum diyen firmalar ve Akbank, Ziraat Bankası gibi senetle kredi veren bankalar bulunuyor. Kredi notu düşük olan, sicili bozuk olan herkes için senetle kredi veren banka ve firmaların araştırmasını yaptık. İçeriğimizde senetle kredi ve ara veren yerler hakkında bilgi alabilir hemen acil para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Banka Haricinde Nasıl Kredi Alırım?

Başvurduğunuz kredileriniz olumsuz ise banka haricinde kredi veren firmalar ve kurumlara başvuru sağlayabilirsiniz. Banka haricinde senetle faktoring şirketlerden senet ile kredi alabilirsiniz. Bu firmaları bulmak her ne kadar zor olsa da ikrazatçılara başvuru yapabilir ve finansman desteği alabilirsiniz. Böylece banka haricinde bu şirketler aracılığı ile kredi alabilir ve nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise faturalı hattınıza kredi alabilirsiniz. Telefonunuzun faturası üzerinden telefon alabilir ve bunu nakite dönüştürerek bu sayede kredi alabilir, nakit paraya çevirebilirsiniz.

Senetle Kredi Verilir mi?

Senetle kredi alabilmek için faktöring şirketlerine başvuru yapabilirsiniz. Kanuni yollar ile faktöring ve finans şirketleri devreye girer ve senet yaparak kredi imkanı sunmaktadır. 20.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Bunlarla birlikte senet karşılığı finansman desteği veren Akbank ve Ziraat Bankası gibi bankalarda bulunmaktadır.

Zor Durumda Olanlara Kredi İmkanı

Zor durumda olanlar ve acil paraya ihtiyacı olan kişiler için bankalar düşük faiz oranları ile kredi vermektedir. Ancak bu kredilerin miktarları düşük olduğu gibi vade süreleri de kısıtlıdır. Tüm olumsuz durumlara rağmen alacağınız kredilere mobil bankacılık üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası ön ödemesiz senetle kredi nasıl alınır, senetle kredi veren kuyumcular nerede, kredi çekemiyorum para lazım diyenler için senet karşılığında kredi başvuru formu nasıl doldurulur, bankalardan kredi çekemeyenlere senetle  kredi imkanları nasıl alınacağına dair farklı tüyolar bulunuyor.

Bankalar Kredi Vermiyor Nereden Para Bulabilirim?

Acil nakit ihtiyacı içinde bulunan kişiler için ülkemizde ki çoğu bankalar kredi skoru yüksek ve finans geçmişi temiz olan tüketicilere ihtiyaç kredisi, taşıt ve konut kredisi ürünlerinden yararlandırmaktadır.

 • Bazıları acil nakit ihtiyaçlarını kredi kartı ile giderirken öyle zamanlar gelir ki bankalara kredi için başvuru yapmak durumu ancak kurtarır.
 • Bankalar kredi verirken öncelikle kişilerin çalışıp çalışmadığına aylık belirli ve sabit düzenli maaşının olup olmadığını inceler.
 • Kişinin krediyi ödeme gücünün yeterli olması durumunun analizini yaparlar.
 • Bankalardan kredi almanın ilk ve en önemli şartları arasında kişinin kredi notunun yüksek olması şartı gelmektedir.
 • Kredi notu düşüklüğü ve geçmiş sicilin kötü etkilenmiş olması sebeplerinden dolayı müşterilerine kredi vermekte güven problemi yaşamaktadırlar.
 • Bu sebeple de herkese kredi vermeyi kabul etmemektedirler.
 • Bazı dönemlerde bir defaya mahsus kredi kampanyaları oluşturarak vatandaşın yüzünü güldürebiliyorlar.
 • Bankalar dışında en yakın arkadaşınız veya ailenizden borç para isteyebilirsiniz.
 • Faktöring şirketlere başvuru sağlayabilir ve nakit ihtiyacınız olan parayı bulabilirsiniz.
 • Borç para veren yerlere başvuru yapabilirsiniz.

Bankalar dışında da kredi alacağınız yerler bulunmaktadır. Bankalardan kredi alamıyorsanız ve paraya ihtiyacınız varsa bulunduğunuz bölgede borç para veren hayırseverlere de ulaşabilirsiniz.

Senetle Kredi Veriyorum İlanları

Bankalar gibi kredi veren kurumlar ülkemizde peşin faizli borç vererek bu durumda olan kişilerin acil nakit ihtiyaçlarına çözüm bulmaktadır. Peşin faizli borç para veren kuruluşlar özellikle bu durumdaki maddi ihtiyacı olan kişilerin kredi notunu dikkate almadan yardımcı olurken bir taraftan da bu kişileri mağdur etmektedir.

 • Borç ödemelerini düzenli yapmak gayretinde olan kişiler için yüksek faiz oranı uygulaması haricinde bu şirketlerin hiç bir zararı yoktur.
 • Vadelere bölerek ödeme imkanı sundukları gibi acil nakit ihtiyacınıza tek çare olan bu kuruluşlar olarak gözükebilir.
 • Ödemeler geciktiğinde gerçek yüzünü görebilirsiniz.
 • Ön ödemesiz komisyonsuz senetle para veren ve kısa süre için de kredi çıkaran firmalar ve ikrazatçılar ise genellikle kredi notu düşük olan vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarına finansman desteği sağlarlar.
 • Vadesi gelmemiş olan senetlerini banka ve senetle kredi veren faktöring şirketlerine götürülerek senetlerin bozdurulması karşılığında (senet karşılığında kredi) nakit para ihtiyaçlarının karşılanması ile oluşan işleme senet karşılığı kredi adı verilmektedir.

Senet karşılığında kredi ve para veren bankalar yasal olarak bu işlemleri yaparken, bazı kuruluşların banka olarak yasal kayıtlı olmamakla beraber özellikle Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Konya, Antalya, Eskişehir gibi büyük illerimizde hizmet verirler. Başvuru için genelde emeklilerimizi veya sabit geliri olan vatandaşımızı tercih ederler.

Borç Para Verilir İlanları

Borç para verilir ilanları genellikle sosyal medya üzerinde görülmektedir. Sosyal medya hesaplarınıza gelen gönderiler ve verilen linkler üzerinden kimlerin ve hangi firmaların para verdiğini görebilirsiniz. Bu firmalar ile iletişime geçmeden önce firma araştırması ve verilen ilanların yada belirtmiş oldukları bir tutar bulunuyorsa onun doğruluk payını araştırmalısınız. Hat üzerinden aldığınız bir telefonu bozdurarak veya güvenilir faktoring şirketlerle de iletişime geçebilirsiniz. Borç para verilir denildiğinde elde verilen borç para düşünülmemeli bankalardan çekilen krediler ile borç verilir ilanları da hemen hemen aynı olup bankaların komisyon oranlarına göre daha yüksek oranlarda komisyon aldıkları da bilinmektedir.

Borç para veren yerler aşağıdaki gibidir:

 • Kuyumcular
 • Telefoncular
 • Galerilerden
 • Maaş bordrosu
 • İkrazatçı firmalar
 • Faktöringler
 • İhtiyaç sahiplerine para veren yerler
 • İnternetten başvuru yapılanlar

Ve diğer tüm borç para ilanları için bilgilerimiz yazımızın içeriğindedir. Sizler de bilgi alabilirsiniz.

Faturalı Hatlara Anında Kredi İmkanı

Faturalı Hatlara Nakit firması 500 TL ile 15 bin TL arasında 15 dakika içinde nakit, Cebe finans sitesi Faturaya Yansıtılan ek cihaz ücreti sistemi ile Vodafone ve Turkcell hatlara 1.500- 4.000 TL arasında nakit imkanı sağlamaktadır. Kefil gerektirmediği gibi 6-9-12 ay taksit imkanı sağlamaktadır. Hiperaktif kredi sistemi her cebe en uygun faiz oranları ile acil para desteği, Kredi notu ve finans sitesince her cebe 100 Bin TL ‘ye kadar düşük faizli kredi desteği verildiği söylenmektedir.

Senetle Para Veren Tefeciler

Tefeci kredi başvurusu alıyoruz diyen Tefeciler, senet karşılığında para verdikleri söylenmektedir. Bu gibi durumlara başvurmamanızı ve tefecilere karışmamanızı öneririz. Bu doğru bir yol değil. Bunun yerine çevrenizden, ailenizden, bankalardan, cep telefonunuzu satarak acil para ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Tefeciler yasal değildir. Bu sebeple size farklı yollardan çek sunabilir ve da sonrasında çok büyük problemler yaşayabilirsiniz. Eğer aklınızda oralardan para almak geçiyorsa uzak durmalısınız. Tefecilerden para almanız aklınızdan geçiyor ise uzak durmalı ve bu yolu denememenizi tavsiye ediyoruz.!!

Deva Finans Senetli Kredi (1 Saat İçinde 10.000 TL)

Bankalardan kredi alamayan ve nakit ihtiyaçlarını karşılamak durumda olan kişiler için başka alternatif yollar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan Deva Finans adında Facebook üzerinden bir sayfa senetle kredi verildiğinden bahsetmektedir. Firma tüm nakit ihtiyacı olanlara değil sadece belirli kişilere kredi verdiğinden dolayı bu kişiler başvuru yapmaları durumunda nakit ihtiyaçları konusunda yardım alabilirler.

Deva finans firmasının senetle kredi verdiği kişiler aşağıdaki gibidir:

 • Hacizlik olanlara
 • İcralık olanlara
 • Avukatlık olanlara
 • Emeklilere,

Kredi onaylatıyoruz bildirinde bulunuyor. Firma sağladığı şartlar hakkında bilgimiz olmamakla birlikte, şahısların yasal temsilcileri aracılığı ile bir araştırma yapmalarını önermekteyiz.

ABC Faktoring Senetle Kredi

Fatura yada fatura benzeri bir belgeyi temsil eden vadeli alacaklarınızı nakde dönüştürmek için ABC faktoring ile iletişime geçebilirsiniz. Firmanın resmi internet sayfasında yer alan iletişim bölümünde belirtilen merkez adrese yada yakın şubelerine gidere başvuru yaparak müşteri temsilcilerinden bilgiler alabilirsiniz. Firmanın birçok ilde şubeleri bulunmaktadır. İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük ile iletişime geçebilir veya size en yakın şubesine giderek firma ve senetle kredileri hakkında bilgileri alabilirsiniz.

ABC Faktoring şubeleri şunlardır:

 • İstanbul
 • Pendik
 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir Şubesi
 • Konya
 • Trakya
 • Gaziantep illerinde şubeleri bulunmaktadır.

İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük adresi için aşağıda vermiş olduğumuz haritadan bilgi alabilirsiniz. Firma hakkında net bir bilgimiz olmamakla birlikte tüm şartları ve kredi türünü firma ile anlaşmanızı öneririz.

Senet Karşılığı Gümüş ve Altın Satan Kuyumcular

İnternet üzerinden alışveriş kredisi yada kredi kartınız ile taksitli olarak altın alabileceğiniz bir çok kuyumcu ve sarraf bulunuyor. Bu kişiler kart yada alışveriş taksiti yaptıkları için herhangi bir problem aşamadan günlük altın kurları ile alışverişinizi taksit yapması zor olacaktır. Bunun sebebi ise sizin satın aldığınız altınların geri ödeyebileceğinize dair resmi bir ispatı olması gerekir. Böyle bir olanağınız yok ise zor olacaktır. Fakat güvendiğiniz ve sürekli alışveriş yaptığınız kuyumculardan elden taksit imkanı ile altın alabilir ve para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Senetle Karşılığı Borç Verilir Diyenlere Dikkat Edin!

Bazı üçkağıtçılar ise, bu firmalardan olduklarını öne sürerek, vatandaşın elinde ki üç kuruş paraya göz dikerler ve sizden kredi karşılığında para talep ederler. Senet masrafı veya peşin para masrafı adı altında istenen bu para ile birlikte nüfus cüzdanını, maaş bordrosunu kaptıran vatandaş, bir daha firmalara ulaşamaz. Bundan dolayı her zaman temkinli olunmalıdır.

Yasal olarak tefeciliğin suç olduğunu ve bu kurumlardan uzak durmanız gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyoruz. Bunların yanı sıra, bireysel kredi imkanı sağlayan özel şirketlere de müracaat edebilirsiniz. Sizin için borç para verenlerin numaralarını bulamayız ancak kuyumcudan senetle altın bozdurmak gibi para bulma seçeneklerini sizlere anlatabiliriz.

İstanbul, Ankara, İzmir Bursa, Eskişehir gibi yerlerde nakit ihtiyacına yönelik çözümler sizlerle!

Senetle Para Veren Kuruluşlar

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa gibi büyük illerimizde ikamet eden ve sicili bozuk olması nedeni ile kredi çekemeyene vatandaşlara, senetle kredi imkanı sağlayan firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların BDDK (Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu)  kayıtlı yasal bankalardan farkı, mevzuat hükümlerine göre işlem yapmamaları ve acil paraya ihtiyacım var diyen vatandaşın, kredi notuna bakmaksızın anında para imkanı sağlamalıdır.

 • Kredi çekemeyip senet ile kredi alan kişilerin, borçlarını zamanında ödemediklerinde sentlerinin başkalarına satılma imkanı vardır.
 • Senet karşılığı para alınan kuruluşlar senetlerden ödeme alınmadığına dair yasal yollarla tüketicileri mağdur edebilir.
 • Kişiler manevi anlamda çıkmaza sürükleyebilir.
 • Bankalardan kredi çekemeyen kişiler, borçlarının yapılandırılması sonucu çeşitli yöntemler ile kredi alabilmektedir.

Yürürlüğe giren sicil affı yasası kapsamında başvurusunu gerçekleştiren:

 • Borcun tamamının bir kerede ödenmesi
 • Borcun altı ay içerisinde tamamının transfer veya yapılandırma kredisi çekilerek taksitlendirilmesi

Bu iki hususu yerine getiren esnaf, çalışan, işçi, emekli ve bankalardan kredi çekemiyorum diyen tüm vatandaşlar yeniden kredi çekme imkanına sahip olabilirler.

Noter Onaylı Senetle Kredi

Firmalar veya kişiler ile yapılan anlaşmanın bir belge ile kalıcı haline gelmesi için noterde onaylatılmaktadır. Noter onaylı senetle kredi noter onaylı yapıldığında kalıcı belge oluşturuluyor, araba veya ev alımları bunlara örnektir. Krediyi alan kişinin borcunu ödemesi durumunda noter onaylı olduğundan dolayı elinizde resmi bir belge olacak ve zor durumda kalmayacaksınız.

Senetle Para Dışında Para Bulma Yöntemleri

İkrazatçı gibi kurumlardan elden senetle para almak suç olduğundan dolayı acil para bulmak istiyorum diyenlere alternatif para bulma yollarından da bahsedeceğiz.

2023 yılında senetle para alma dışında kolay para bulma yolları ise aşağıdaki gibidir:

 • Taksitle telefon alıp satmak
 • Senetle telefon almak
 • Senetle elektronik eşya almak
 • Kredi kartından taksitli nakit avans çekmek
 • Banka kartının eksi hesabını açmak
 • Senetle beyaz eşya almak.

Senetle kredi ve para veren yerler için, konu hakkında daha ayrıntılı bilgi öğrenmek ve bankadan çektiğiniz kredileri yapılandırmak için başvuru yapmak isterseniz eğer, Kredi Sicil Affı Başvurusu Nasıl Yapılır? isimli makalemizden başvuru şartları ve gerekli evrakları öğrenebilirsiniz.

Riskli müşteriye kredi veren bankalar var mı?

Kredi notu düşük olan bankalara riskli grubunda olmaları nedeniyle kredi veren bankalar azdır. Ancak kişilerin ipotek tesis etmesi ve kefil göstermesi ile kredi notunu düzeltmesi durumunda aşağıdaki bankalara başvuru yapılabilir.

 • İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Odeabank
 • Denizbank
 • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)

Ziraat Bankası ile senetle para alabilmek için birtakım şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Akbank Senetle Kredi

Senetlerinizi isteğinize bağlı olarak protestolu yada protestosuz olarak Akbank’a teslim edebilirsiniz. Senetleriniz dilerseniz size borçlu olan kişinin adresine en yakın olan şubeye teslim ederek tahsilatlarınıza aracı olmasını sağlayabilirsiniz. Senet borçlusu tarafından Akbank internetten de ödemeler zor durumda kalmadan yapılabilir.

Ziraat Bankası Senetle Kredi

Ziraat Bankası senet karşılığı avans kredisinin vadesi henüz gelmemiş borç için ve geçek ticari işlemlerden doğan kambiyo senetlerinin bankaya devredilmesi karşılığında sadece faiz tahakkuk yöntemi açısından borçlu cari hesap kredisi şeklinde işlenmektedir. Senet karşılığından spot kredi kullandırılması da mümkündür. Ziraat Bankası Müşterilerine Senetle Kredi İmkanından yararlanmak isteyenler en yakın Ziraat şubelerine giderek başvuru yapabilirler.

Senet karşılığında kredi veren bankalar haricinde BDDK ya kayıtlı faktöring şirketleri de imdadınıza yetişebilir. BDDK kayıtlı bankalar haricinde bazı firma ve kuruluşlarda sentle kredi vermektedir.

Banka Kredi Vermiyorsa Bize Gelin Firmaları ve Kuruluşları Çare Olabilir

Bankalar ile ilişkisi kötü olan, sicili bozuk ve kara listede olup bankalardan kırmızı kalem çekilenler senetle kredi veren firmalardan finansman desteği alabilirler. Henüz vadesi gelememiş bir senetiniz bulunuyorsa bu senet karşılığında faktöring firmalara ve ikrazatçılara ve bankaların çek ve senet ile ilgilenen birimlerine de başvuru yaparak senet karşılığında kredi alabilirsiniz.

 • Kredi alamama sebepleri arasında, kredi limiti aşan ve bundan kaynaklı finansman kuruluşlarından kredi alamayan,
 • geçmiş dönemde takibe düşen ve borçlarını sonradan yapılandıran ve kapatan,
 • Sosyal sigortası olmayan ev hanımları,
 • Öğrenciler ve serbest meslek çalışanları,
 • Emekliliği gelen ancak yaşa takılan kredi çekmekte zorlanan ve ön ödeme kabul etmeden finansman desteği sağlayan birçok kuruluş bulunmaktadır.
 • Zor durumda olan ve kredi alamayan ve nakit ihtiyacı içinde olanlar danışmanlık firmaları ve faktöring şirketlere başvuru yaparak acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Zor durumda olan vatandaşlara ”danışmanlık hizmeti veren ve acil nakit imkanı sunan kurumlar iletişim” adreslerinden bazılarını sizler için araştırdık.

Bursa Finans Şirketleri İletişim Bilgileri

Bursa ‘da senetle para veren yerlerin adresleri şu şekildedir:

 • Yaşar faktoring
 • Erişim faktoring
 • Tam faktoring
 • Nilüfer eko faktoring
 • Mng faktoring
 • Ulusal faktoring
 • Bursa Vizyon Danışmanlık şirketi ve bu gibi kurumlar elinizde senet bulunuyorsa bu senet karşılığında kredi verecektir.

Senet Bozan Faktöring Şirketleri

Piyasada faktoring şirketi adı altında hizmet veren kuruluşlar ise, vadesi gelmemiş olan çek ve senetlerin bozdurularak nakit paraya çevrilmesi için hizmet verirler.

Örneğin: 20 bin lira değerinde olan ve 3 ay sonra ödenmesi gereken bir seneti, bugün paraya çevirmek isterseniz, faktoring şirketlerine başvuru yapabilirsiniz. Senet bozdurma ve çek senet işlemi yapan faktoring şirketleri Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumunca listelenmiştir.

Faktöring Şirketlerine Buradan Oluşabilirsiniz.

Kredi Alamayanlar Ne Yapmalı?

Kredi alamayanlar Bankaların Dışında Para Bulmak İsteyenlere özel yöntemleri deneyerek zor zamanlarında kısa süre süre içinde aradıkları paraları bulabilirler. Türkiye genelinde İzmir, Ankara, İstanbul, Bursa gibi illerde faktöring adı verilen kuruluşlar ve kuyumcular da senet karşılığında nakit para vermektedirler. Bu yerleri maddeler halinde şöyle sıralayabiliriz.

 • Faktöring şirketleri
 • Senet karşılığı kredi veren bankalar
 • Kuyumcular
 • Senet ve taksitle beyaz ve elektronik eşya satan mağazalar
 • Faturalı hat üzerinden kredi veren operatörler
 • Bankaların eksi bakiyeleri
 • Kredi kartlarının küçük meblağlı hesapları

Gibi yerlerden kredi alamayanlar alternatif yollara başvuru yaparak acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler. İsterseniz internetten gelir belgesi kredi almak isteyenler için bankaların faiz oranları limitlerini inceleyelim.

Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
“Riskli Müşterilere Kredi Veren Bankalar Var mı? 2023 Güncel” üzerine 17 yorum
 1. Ben ümüt tantan benim acil ikiyüzbinleyeihtiyacımvar borçlarımı kapatmakiçi sakarya serdivan yaşıyorum maaş yedim bin TL

  Yanıtla
 2. Merhaba calusiyorum fakat 3 yere odemem gereken bircum var birini geciktirdim diye icraluk oldum gercekten yardim edecek biri senetlede olur on odeme istemeyen noter tastikli 30 bin 24 taksitle paraya ihtiyacim var en azindan bi yere oderim kocaeli gebze

  Yanıtla
 3. Ihtiyac kredisi lazim calisan sskli 3 yere odeme yapiyorum bi yere geciktirdim diye icralik oldum yardimci olurmusunuz 30 bin taksit 24 ay noter onayli da olur on odrme veremem

  Yanıtla
 4. Selamlarlaa cok cok cok acilce sadece 23 bine he ihtiyac duyuyorum me sele uzun an Latirsam hikaye olur geri odeme kosuluyla garanti belgesi de verebilirim

  Yanıtla
 5. İyi günler diliyorum öncelikle esnafım vergi levhalı olarak çalışıyorum şuan acil nakite ihtiyacım var 4/5 ay sonra tek kalemde ödeme ve yahut aylık 5 bin ödeme şeklinde yaparım lütfen veren varsa ulaşşın çok acil

  Yanıtla
 6. İyi günler diliyorum öncelikle esnafım vergi levhalı olarak çalışıyorum şuan acil nakite ihtiyacım var 4/5 ay sonra tek kalemde ödeme ve yahut aylık 5 bin ödeme şeklinde yaparım lütfen veren varsa ulaşşın çok acil

  Yanıtla
Yorum yapın

error: Content is protected !!
2