KOSGEB Kredisi

Borç Kapatma Kredisi 2020 (Tüm Borçlar Tek Bankaya)

Borç Kapatma Kredisi 2020 (Tüm Borçlar Tek Bankaya)

Bankalara olan borçlarınızı borç transferi ile tek bir bankada toplayabilir ve ödemelerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Bankalara olan kredi kartları ve kredi borçlarının tek bankada toplayarak uygun ödeme kolaylığı sunan bankalara başvuruda bulunarak borçlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Akbank, Teb, Denizbank, Şekerbank, Vakıfbank ve QNB Finansbank, Garanti BBVA bankalarda bulunan dağınık borçlarının kapatmak isteyenlere özel borç kapatma/ borç transferi kredisi sunarak sağladığı uygun ödeme koşulları ile müşterilerine 2020 yılında da yardımcı olmaya devam ediyor. Borç transferi kredisi ile ilgili tüm detaylar haberimizde..

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi veren bankalara başvuru yaparak dağınık borçlar tek bir bankada toplayabilir, ödeme kolaylıklarından yararlanabilirsiniz. Herhangi sebeplerden dolayı ödemesi ertelenen kredi borçlarının zamanla birikmesi  banka tarafından  borcun yasal süreci başlatılması ile sonuçlanır. Bu nedenle kredi ve kredi kartı borcu olanların borçlarının yapılandırmasını yaparak avukat, idari takibi gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaması son derece önemlidir. Ödenemeyen ve zamanla katlanan kredi borçlarının yasal takibe düşmesi ile kişileri hem psikolojik anlamda etkilemesi hem de maddi anlamda kişileri son derece uğraştırıcı bir hal alması, bankaları borç kapatma kredisi vermeye teşvik etmiştir. Bankaları borçlarını ödemek isteyen tüketicilerin kredi ve kredi kartı borçlarını kapatma kredisi vermesindeki amaç borçların tek bir bankada birleştirilmesi ve tek bankada olan borcun istenilen vadelerde uzatılması ile daha kolay ödeme kolaylığından yararlanılmasıdır. Borçlarını tek bankada toplamak birleştirmek isteyen kredi borçluları başka bankalarda bulunan  borçlarını istedikleri bankalara borç transferi yaparak kapatabilirler. Bu işlemleri EFT yoluyla yapabilirler.

Tüm Borçları Tek Bankaya Toplamak Mümkün mü?

Borç kapatma kredisi kısaca borç transferi yapılacak olan bankadan çekilecek olan kredinin de faizlerini ekleyerek bir bankada borçlarını toplaması demektir. Borç kapatma kredisi veren bankalar kendi belirledikleri faiz oranları ve vade seçenekleri ile kredi vermektedir. Genellikle düşük faiz oranları ile borç kapatma kredisi veren bankaların uyguladıkları faizler düşüktür.

Borç kapatma kredisi ile başka bankada bulunan dağınık borçlarını toplamak ve istediği bankaya transfer etmek için bankayı ikna etmeli ve  istediği bankayı ikna ederek transfer işlemini yaptırmalıdır. Bankalar kendi bütçelerine oranla kredi kampanyaları düzenlediklerinden dolayı bankaların kendilerinin belirli dönemlerde belirledikleri programlar doğrultusunda ve finansal durumları göz önüne alınarak borç kapatma kredi başvuruları değerlendirmeye aldıktan sonra onaylamaktadır. Bankalar kendi çıkarları doğrultusunda kredi onayı için uzlaşmaya gideceklerinden alacaklarını biran önce tahsil edebilmek ve yasal süreçlerle uğraşmamak adına başvuruda bulunanlara borç kapatma kredisi vermektedir. Kredi kartı borç transferi yapmak isteyenlere çoğu banka borç kapatma kredisi vermektedir. Borç kapatma kredisi alanlar banka ile yeniden bir kredi sözleşmesi imzalamaktadır ve yeni bir ödeme planı oluşturularak bu plan çerçevesinde istenilen vadelerde ödemeler yapılarak borçlar kapatılmaktadır. Son çıkan yasa ile birlikte borç yapılandırma yapmak isteyenler bankalara başvuru yaparak Borç Kapatma Yasası uygulanması talebinde bulunarak borçlarını yapılandırabilirler. Borç transfer işlemi yapacak olan banka, mevcut kredi borçlarının bulunduğu bankaya EFT yoluyla borç transfer işlemi gerçekleştirilerek borcu kapatır. Yani mevcut borç, yeni anlaşılan bankadan çekilen kredi ile kapatılmaktadır. Böylece transfer yapılan bankaya borçlu olunmaktadır.

Borçları Tek Bankaya Taşımak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Borç kapatma kredisi için gerekli evraklar ve şartlar;

 • Güncel kredi ya da kredi kartı borçlarının tutarlarının belgelerle tespit edilmesi,
 • Borçlara istinaden ya da kanunen herhangi bir idari takibinin olmaması,
 • Teminat olarak ipotek verilmesi durumunda eş var ise rızası alınması,
 • Gelir belgesinin resmi geçerliliği olması ve beyanı,
 • Talep edilen kredinin aylık taksit tutarı maaşın yarısını geçmemesi,
 • konut kredisi haricindeki borçların vadesinin 36 aydan fazla olmaması gerekir.
Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

QNB Finansbank %0,79′ dan Başlayan Borç Transferi Kredisi

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları

Borç transferi ile dağınık olan borçlarınızı tek bir çatı altına toplamanız artık çok kolay! Borcunu ödeyemeyen başka bankadaki borçlarını kapatmak isteyenlere kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir.

 • Akbank
 • Denizbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • ING Bankası
 • QNB Finansbank
 • Garanti BBVA
 • Aktif Banka

borç kapama kredisi veren bankalar yukarıdaki gibidir. Hemen başvuru yapabilirsiniz. Borç kapatma kredisi ile kapatılacak olan borçlar ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi kredi kartı borcu gibi borçlar kapatılmaktadır. Konut kredisi  bu kapsamda borç kapatma kredisi ile kapatılamaz. Borç transferi yapılırken borcun kapatılacağı bankada bulunan borcun tamamının kapatılması gereklidir. Borçtan daha düşük meblağlarda transfer işlemi yapılamaz. Borç kapatma kredisi ile transfer işlemlerinden ücret alınmamaktadır diğer bankalara yapılan EFT ücretsizdir. İhtiyaç ve taşıt kredisi borçlarını transfer işlemlerinde mutlaka diğer bankada bulunan borç dekontunun alınması gereklidir. Kredi kartı borcu transferinde kart numarasına doğrudan para transfer edildiği için karşı banka ile ilgili işlem yapılmasına gerek yoktur. Kredi borcu transfer işlemi yapılırken karşı banka aranarak yapılan ödeme ile ilgili mutlaka bir bilgi geçilmesi gereklidir.

Borç Transfer Kredisi İçin Hangi Belgeler İstenir?

Borç kapatma kredisi için istenilen belgeler özel sektör çalışanı, emekliler, kamu çalışanları ve vergi levhalı kurumlara göre değişiklik gösterebilir. Aşağıda bunlar için bilgi verdik inceleyebilirsiniz.

 • Özel Sektör Çalışanı: Maaş Bordrosu, ;SGK Dökümanı, İkametgah Belgesi, İş Yerinden İmza Sirküsü, Borç Belgesi, Ek Gelir Belgesi
 • Kamu Çalışanı: İkametgah Belgesi, Maaş Bordrosu, Ek Gelir Belgesi, Borç Belgesi
 • Vergi Levhalı Kurumlar: İmza Sirküsü, Oda Kayıt Belgesi, Bilanço ve Gelir Tablosu, Ek Gelir Belgesi, Güncel Vergi Levhası ve Borç Belgesi istenir.

Başvuru Şartları Nelerdir? Kimlere Verilir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere konut kredisi için borç kapatma kredisi verilmezken ihtiyaç kredisi, kredi kartı borçları için kredi verilmektedir. Borç kapatma kredisi almak isteyenlerden bankalar gerekli şartları taşımasını istemektedir bunun yanında gerekli belgeleri de başvuru sırasında getirmelerini istemektedir. Çoğu bankanın başvuru sahibinden isteyeceği bu belgeler kredi başvurularında gerekli olan nüfus cüzdanı ya da noter tasdikli sureti, aylık sabit ve  düzenli gelirin olduğunu  ispatlayan maaş bordrosu veya gelir belgesi ve kişinin adres bilgisi ikametgah belgesi ile birlikte kendi adına kayıtlı sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş) istenen belgeler ile borç kapatma kredisi başvuruları değerlendirmeye alınacaktır. Borç kapatma kredisi ile borcunu tek bankada toplama imkanı bulan borçlular borçların ödeme günlerinde zorluk yaşamadan, borçlarını takip etmek zorunda kalmadan tek bir bankaya ödeme yaparak düzenli bir ödeme tablosu oluşturmasına imkan sunulmaktadır. Farklı bankalarda birden fazla borcu olan ve borçları dağınık olan ve bu nedenle takibinde sorun yaşayanlar bu ödeme kolaylıklarından yararlanmak için borç kapatma kredisi veren bankalara başvuruda bulunarak bu imkanlardan faydalanabilirler.

QNB Finansbank %1,14′ dan Başlayan Borç Transferi Kredisi

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı borçlarını 48 ay vadeli aylık %1,45 ‘den başlayan faiz oranlarıyla tek çatı altında toplamak için borç transferi kredisi vermektedir. Borç transfer kredisi başvuru için gerekli belgeler ile Finansbankasına başvurarak dağınık borçlarınızı QNB Finansbankası çatısı altında toplayabilirsiniz. Qnb Finansbank tarafından sunulan borç transferi kredisinin faiz oranları kredi skoruna değişiklik göstermektedir.

Finans bank 10 bin lira tutarında krediye değişen skorlarda uygulanacak olan faiz oranları aşağıdaki gibidir.

Kredi TutarıKredi VadesiVadesiKredi Taksit Tutarı
10.000 TL% 1,1412 ay909,28 TL
10.000 TL% 1,1436 ay353,63 TL

QNB Finansbank borç transferi kredi başvurusunu SMS ile gerçekleştirebilmek mümkün. Bunun için cep telefonundan TC. kimlik numarasını yazarak 5030‘a mesaj yoluyla ve QNB Finansbank internet şubesinden başvuru formunu doldurarak müracaatta bulunabilirsiniz.

Ing Bankası  %1,09′ dan Başlayan Faizler ile Borç Transferi Kredisi

Dağınık kredi borçlarını ING bankasına taşımak isteyenlere özel %1,09 faiz oranları ile sunulan Borç transfer kredisinden yararlanmak isteyenler Banka şubelerinden kredi başvurusu yapabilirler. Hali hazırda kredi borçlarını taşıyarak vadelerini ve aylık taksit tutarlarını yapılandırıp tek bir bankadan ödeyebilirler. 31 Ocak 2020 tarihine  kadar geçerli olan bu kampanya 3-36 ay arası vadelerde % 1,09 faiz oranları ile sunulmaktadır. Faiz oranları kredi ödeme performansı olan kredi skoruna göre değişiklik göstermektedir. %1,09 faiz oranları 3 bin lira ile 100 bin lira arasındaki tutarlar ile 36 ay vadede uygulanırken  bu faiz oranı kredi notu yüksek grupta yer alan yani 1850 puan ve üzerinde olan kişiler için geçerlidir.

Başvuru Şartları

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları

Ing Bankası 100.000 TL’ye Kadar Transfer Kredisi( %1,09) Hesaplama Tablosu

3 ay ertelemeli olarak sunulan kredinin ödeme planı 5 bin ve 100 bin lira arasındaki tutarlarda 36 ay vadede uygulanırken ödeme planı 57 ay üzerinden oluşturulur. Kredi notu yüksek 1850 olanlara uygulanacak olan %1,09 faiz oranları ile 3 bin lira  ile 30 bin lira arasında değişen kredi tutarlarının ödeme tablosu şu şekildedir;

Kredi Tutarı Vadesi Faiz Oranı Aylık TaksitToplam Geri Ödeme Tutarı
5.000 TL36 ay%1,09175 TL6.301,44 TL
10.000 TL36 ay%1,09350 TL12.602,52 TL
20.000 TL36 ay%1,09700 TL25.25,04 TL

Ing Bankası Borç Transfer Kredisi Başvuruları

Ing bankası müşterileri borç transfer kredisi başvurularını resmi internet sitesinden hemen Başvur linkinden, ING İnternet Şubesi’nden ve ING Mobil’den başvuru oluşturarak anında kullanabilirler. İng müşterisi olmayanlar ise ön başvuru sonrasında kredinin onaylanmasının ardından şubeye gitmeden kurye aracılığıyla evrakları tamamlayıp krediyi kullanabilirler.

Şekerbank

Şekerbank 3 ay vade 36 ay vadeli borç kapatma kredisinde % 1,84 faiz oranları ile kredi vermektedir. İhtiyaç kredisi, taşı kredisi ve kredi kartı borçlarını Şekerbanktan alacağınız borç kapatma kredisi ile kapatabilir sadece Şekerbankasından borçlanarak ödeme kolaylıklarında yararlanabilirsiniz. Şekerbank borç transferi kredisi ödeme tablosu ve faiz oranları incelemek içi tıklayınız.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Vakıfbank; 18 aya varan vadelerde en fazla 20 bin lira limitli sadece kredi kartı borcu kapatma kredisi veren Vakıfbank’a başvuru için en yakın Vakıfbanktan borç kapatma kredisi alabilirsiniz.

TEB Borç Kapatma Kredisi

TEB ücretsiz, komisyonsuz aylık sadece %1,02 faiz oranları ile borçlarını transfer etmek isteyenlere borç kapatma kredisi veren bir diğer bankadır. TEB borç kapatma kredisi için en yakın TEB şubelerine istenilen belgeler ile başvuruda bulunarak borçlarınızı tek bir yerden, kolayca yönetme ve hem de taksit seçenekleri ile borçlarınızı rahatça ödeme imkanı yakalayabilirsiniz.

Teb Kredi Hesaplama

Kredi Tutarı Vadesi Faiz Oranı Aylık TaksitToplam Geri Ödeme Tutarı
5.000 TL36 ay%1,02178,00 TL6.442, 59 TL
10.000 TL36 ay%1,02357,00 TL12.885,46 TL
20.000 TL36 ay%1,02715,84 TL25.775, 43 TL

Akbank Taksitli Borç Transferi

Akbank taksitli borç transferi uygulamasından yararlanmak isteyenlere, başka bankalarda biriken kredi kartı borçlarını Axess kartına aktarmaları sağlanarak taksitli olarak geri ödeme imkanı sunulmaktadır. Biriken kredi kartı borçları Axess e aktaranlara 6-36 ay arası vadelerde 200 ila 20 bin lira arasında  aylık yüzde 1,63 ve %1,73  faiz oranı uygulayarak geri ödeme imkanı sunuluyor. Akbank taksitli borç transfer kredisinin başvuruları;  Akbank Mobil ve İnternet’e giriş yaparak yapılabileceği gibi  en yakın Akbank Şubesine başvuruda bulunarak ta yapılabilir.

Akbank kredi kartı borç transferi kredisi hesaplaması ise şu şekildedir;

Kredi TutarıFaiz OranıVadesiAylık Taksit
5.000 TL% 1,736 Ay894,92 TL
10.000 TL% 1,7312 Ay950,02 TL
20.000 TL% 1,5336 Ay764,64 TL

Denizbank % 1,71 Faizli Emeklilere Özel Transfer Kredisi

Denizbank’tan da, emekli müşterilerine özel 36 ay vadeli, kefilsiz ve % 0,89 faiz oranları ile borç kapatma kredisi için Denizbank şubelerine bireysel kredi başvuru formu, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, maaş bordrosu veya gelir belgesi ve son aya ait resmi fatura veya yerleşim yeri belgesi ile yapılacak başvurular ile borç kapatma kredisi imkanı sunulmaktadır. Denizbank borç transfer kredisine başvuru yapmak için; banka şubelerinden istenen kredi başvuru formu doldurulacak, başvuru sahibine ait nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi ve gelir belgesi ile birlikte son aya ait resmi fatura veya yerleşim yeri belgesi evrakları teslim edilerek başvurular tamamlanacaktır.

Akbank, TEB Borç Kapama Kredisi

Denizbank % 0,89 Faizli Emeklilere Özel Transfer Kredisi

Garanti BBVA Borç Transferi Kredisi

Garanti BBVA bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında borç transferi kredisi sunuyor. Başka bankalarda bulunan kredi ve kredi kartı borçlarının tamamını 36 aya varan vadeler ile tek çatı altında birleştirmek isteyenlere özel borç transferi kredisi sunuyor. Kampanya borç transferi yapmak isteyenler 3-36 ay arasında vadelendirme yapılmaktadır. Bu kredilerde uygulanacak olan faiz oranları, vade süresine ve kredi tutarına göre değişmektedir. Vade sınırı çalışan, emekliler ya da kira geliri sahipleri için 36 ay olarak belirlenmiş olup, yalnızca şahıs firması ya da firma ortağı geliri olan müşteriler için uygulanacak maksimum vade 36 ay olarak belirlenmiştir. Garanti BBVA Ticari amaçlı kullanılan tüm ihtiyaç kredileri için ise 36 ay vadeli olarak kredi kullandırılmaktadır.  Garanti BBVA İnternet Bankacılığı veya Garanti BBVA Mobil’den yapılan başvurularda müşterilerimiz onaylanan tutar kadar kredi kullanabilirler.  Garanti BBVA müşteri olmayanlar ise kullanılabilecekleri kredilerin üst limitleri bireysel müşteriler için 25.000 TL, esnaflar için 60.000 TL olarak belirlenmiştir. Faiz oranları ise; %1,29′ dan %1,79′ a kadar çekeceğiniz miktara göre değişiklik gösterebilir.

Aktifbank Borç Transfer Kredisi

Borçlarını tek çatı altında toplamak ve birleştirmek isteyen emeklilere özel  en fazla 60 ay vadeye % 1,79′ dan başlayan faiz oranları ile borç transferi kredisi veriyor. 10 bin lira 36 ay vadeli % 1,79 faizli borç transfer kredisi ödeme tablosu için tıklayınız.

Burganbank ihtiyaç transferi

Burgan bankasından borç transfer ihtiyaç kredisi alarak borçlarınızın ödeme sıkıntılarını rahatlığa çevirebilirsiniz.  Dağınık borcu olan ve bu borçların ödemelerini takip etmekte zorlananlar Burgan bankasından borç kapatma kredisi alarak tüm kredi borçlarını tek bir banka çatısı altında toplayarak bütçesine uygun taksitlerle rahat şekilde ödemek  imkanına sahip olabilir. Burgan bank yapılandırma kredisi ile tüm bu avantajlardan yararlanmak isteyen müşterilere özel 36  ay vadeye kadar 1,99 başlayan faiz oranları ile borç kapatma kredisi veren banka şubelerinden yapılacak başvurular ile borç takibi yapmak zorunda kalmadan borçlarını ödeyebilirsiniz.

Halkbank Borç Kapama Kredisi

2020 yılında da Halk Bankasına başka bankalardaki krediler ve kredi kartları borçları transfer edilebilmektedir. Ancak bu tam anlamıyla Halkbank Borç Kapatma Kredisi olarak geçmemektedir. İhtiyaç kredisi kapsamında sağlanan krediler den yararlanarak borçlarınızı kapatabilirsiniz. Başvuru için gerekli evrakları bu sayfadan görebilirsiniz. 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 84 YORUM
 1. Barış Ünal dedi ki:

  Başka bankalara kredi ve kredi kartı borcum var. Aylık ödemeleri çok yüksek. Bu pandemi döneminde yarı zamanlı çalıştığım için ödemekte güçlük çekiyorum. tüm borçlarımı kapatacak bir kredi yapılandırması yapabilir miyim?

 2. İsmet kartal dedi ki:

  Bankalara borcum var ama borç kapatma kıredisi almak istiyorum 20 000 bin lazım nasıl çekerim

1 3 4 5
Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!