KOSGEBKredisi.Com

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2022 (GÜNCEL BANKA LİSTESİ)

Hangi bankalar borç kapatma kredisi veriyor, borç kapama kredi başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir? Borç Kapatma Kredisi Nedir? Faiz oranları ve hesaplaması ile alakalı tüm detaylar haberimizde

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2022 (GÜNCEL BANKA LİSTESİ)

Farklı bankalara ve kurumlara kredi yada kredi kartı borcunuz var ise mevcut olan borçlarınızı daha düşük faiz oranlar ile başka bir bankaya transfer etme imkanı sunan borç kapatma kredisi veren bankalara tüm borçlarınızı toplayarak kapatabilir dağınık borçları ödeme yükünden bir nebze olsun kurtulabilirsiniz. Böylece hem vade sürenizi hem de kredinizi istediğiniz gibi yapılandırabilir ve düşük faizler ile borcunuzu tek bir bankaya ödeyebilirsiniz. Borç kapatma kredisi veren bankalar olan Ziraat Bankası, Garanti, Şekerbank ve Vakıfbank’a dağınık borçlarınızı borç kapatma kredisi için finansman desteğinden başvuruda bulunarak tüm şartlarını öğrenebilirsiniz. Borç kapatma kredisi veren bankalar 2022 listesinde yer alan bankalar ve faiz oranları ile ilgili tüm detaylar içeriğimizde yer almaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Nedir? Neleri Kapsar?

Borç kapatma kredisi kısaca ”borç transferi” yapılacak olan bankadan çekilecek olan kredinin de faizlerini ekleyerek bir bankada borçlarını toplaması” demektir. Birden fazla bankaya borcu olan vatandaşlara verilen bu kredilerin asıl amacı tek bir bankaya uygun faiz oranları ile borçlanmaktır. 2-3 bankaya borç ödemek yerine tek bir bankaya uygun taksit imkanları ile ödeme sağlamayı amaçlayan bir ihtiyaç kredisi kampanyasıdır. Genellikle düşük faiz oranları ile bankaların uyguladıkları faizler düşüktür. Bu işlemle başka bankada bulunan dağınık borçlarını toplamak ve istediği bankaya transfer etmek için bankayı ikna etmeli ve istediği bankaya transfer işlemini yaptırmalıdır. Kredi borcu ve kart borç transferi yapmak isteyenlere çoğu banka bu amaçla kapatma kredisi vermektedir.

Bu şekilde kredi alanlar banka ile yeniden bir kredi sözleşmesi imzalamaktadır. Yeni bir ödeme planı oluşturularak, bu plan çerçevesinde istenilen vadelerde ödemeler yapılır ve borç kapatılır. Borç yapılandırma Yasası uygulanması talebinde bulunarak borçlarını yapılandırabilirler. Borç transfer işlemi yapacak olan banka, mevcut borçlarının bulunduğu bankaya EFT yoluyla borç transfer işlemi gerçekleştirilerek borcu kapatır. Yani mevcut borç, yeni anlaşılan bankadan çekilen kredi ile kapanır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2022

En uygun komisyonlar, faiz oranları ve ödemeler ile farklı bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı birleştirerek daha uzun taksit seçenekleri ile ödeme yapılandırması imkanına sahip olabilirsiniz. Borç kapatma kredisi veren birçok banka sayabiliriz. Çoğu vatandaşın merakla araştırdığı,

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2022 listesi:

 • Aktifbank (emeklilere özel borç kapatma kredisi)
 • Denizbank (emeklilere özel borç transfer kredisi)
 • ING
 • Akbank
 • CEPTETEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
 • Vakıfbank
 • Ziraat bankası
 • Şekerbank
 • QNB Finansbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Halkbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Garanti Bankası borç kapatma kredisi vermektedir.

BDDK tarafından yayınlanan yeni mevzuata göre 50 bin lira üzerinde ki Tüketici kredilerinin vadeleri 24 ay ile sınırlandırıldı. 50 bin lira ve üzerinden çekilecek borç kapatma kredilerin de 24 ay ile hesaplama yapılacaktır.

10.000 TL tutarında çekilecek Borç kapatma kredilerinin faiz oranları ve 36 ay vadede ki hesaplanan aylık ödeme tutarları aşağıda ki gibidir:

Banka KredileriKredi AdıFaiz Oranı
 QNB FinansbankQNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi%1,49 – %1,99 -%2,27
 CEPTETEBCEPTETEB Borç Kapatma Kredisi%1,71
 ING BorçING Borç Kapatma Kredisi%1,59
 Türkiye İş Bankasıİş Bankası Borç Kapatma Kredisi%1,59
 Garanti BBVAGaranti BBVA Borç Kapatma Kredisi%1,89
 AkbankAkbank Borç Kapatma Kredisi%1,98
 Aktif BankAktif Bank Borç Kapatma Kredisi%2,79
 DenizBankDenizBank Borç Kapatma Kredisi%2,36
 Yapı ve Kredi BankasıYapı Kredi Borç Kapatma Kredisi%2,19
%2,36-%2,41
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi

Borç Kapatma Kredisi Şartları 2022 Nelerdir?

Bankalardan borç kapatma kredisi çekmek için aşağıdaki şartları taşımanız gerekmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Şartları:

 • Açık olan herhangi bir yasal yada idari takibin olmaması,
 • Talep edilen taksitlerin aylık olarak gelirin yarısını geçmemesi,
 • Aylık gelirin resmi geçerliliği olan evrak ile beyan edilmesi,
 • Kredi talebinin 36 ayı geçmemiş olması (konut kredileri hariçtir.)
 • Güncel olan kredi ve kredi kartı borç tutarlarını gösteren belgelerin temin edilmesi,
 • İpotek verilecek ise eş rızasının yazılı bir şekilde bankaya temin edilmesi gerekir.
 • Birden çok farklı bankalardaki ihtiyaç kredileri borçları, ve kart borçları, dağınık halde ki farklı bankalarda bulunan taşıt kredilerini kapsar.

Borç transferi yapılamayacak işlemler ise değişik bankalarda açılan mevduat hesapların bağlı tüm ek kart borçları ve konut kredileridir.

Bu şartların uygunluğu kontrol edildikten sonra yukarıda sıraladığımız bankalardan borç kapatma kredisi almak çok kolay olacaktır.

Borç Transfer Kredisi Başvuru İstenen Belgeler Nelerdir?

Bankaların borç transfer işlemlerinde istediği bazı belgeler olacaktır. Borç transfer kredisi almak için gerekli belgeler bankaların talep ettiği gerekli evraklar ve şartlar:

 • Güncel kredi ya da kredi kartı borçlarının tutarlarının belgelerle tespit edilmesi,
 • Borçlara istinaden ya da kanunen herhangi bir idari takibinin olmaması,
 • Teminat olarak ipotek verilmesi durumunda eş var ise rızası alınması,
 • Gelir belgesinin resmi geçerliliği olması ve beyanı,
 • Talep edilen kredinin aylık taksit tutarı maaşın yarısını geçmemesi,
 • Konut kredisi haricindeki borçların vadesinin 36 aydan fazla olmaması gerekir.

Borç Kapatma Kredisi için İstenilen Belgeler Özel Sektör Çalışanı, Emekliler, Kamu Çalışanları ve Vergi Levhalı Kurumlara göre Değişiklik Gösterebilir.

Borç Transfer kredisi almak için gerekli belgeler:

 • Özel Sektör Çalışanından istenen belgeler: Maaş bordrosu, SGK dökümanı, ikametgah belgesi, iş yerinden imza sirküsü, borç belgesi, ek gelir belgesi,
 • Kamu Çalışanlarından istenen belgeler: İkametgah belgesi, maaş bordrosu, ek gelir belgesi, borç belgesi
 • Vergi Levhalı Kurumlar Ticari Müşterilerden istenen belgeler: İmza sirküsü, oda kayıt belgesi, bilanço ve gelir tablosu, ek gelir belgesi, güncel vergi levhası ve borç belgesi istenir.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere konut kredisi için transfer işlemine verilmezken ihtiyaç kredisi, kredi kartı borçları için verilmektedir. Çoğu bankanın başvuru sahibinden isteyeceği bu belgeler ile başvurularında gerekli olan nüfus cüzdanı ya da noter tasdikli sureti, aylık sabit ve  düzenli gelirin olduğunu  ispatlayan maaş bordrosu veya gelir belgesi ve kişinin adres bilgisi ikametgah belgesi ile birlikte kendi adına kayıtlı sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş) istenen belgeler ile başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

2022 yılında da Bankalar Birliği listesinde yer alan finansman kuruluşlarına başvuru yaparak borç kapatma kredisi için borç transfer işlemlerini 3 yıl (36 ay) vadelerde yapılandırıp, borcun vadesini biraz daha uzatarak, aylık ödeme miktarını düşürüp, kolayca tüm borçlarından kurtulabilirler. 50 bin lira ve üzerinde borç kapatma kredilerinin vadeleri ise 24 ay ile sınırlıdır.

Borç transferi yapan ve bu konuda tüketicilere kolaylıklar sunan bankalar tarafından 100.000 TL’ ye kadar verilecek olan borç kapatma kredisi fırsatları ve bu imkanların kimlere sağlanacağını merak edenler için Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar arasında en iyi 6 bankanın tüm kredi fırsatlarına göz atın.

Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisi

Garanti BBVA Anında kredi (444 0 335) hattını arayan veya Garanti Bankaların şubelerine giderek transfer işlemini gerçekleştiren herkes tüm dağınık borçlarını 36 aya varan vadelerle tek bir çatı altında toplayabilir ve kredilerin vadelerini uzatabilir. Garanti BBVA bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında sunduğu borç transferi kredisini başka bankalarda bulunan kredi ve kredi kartı borçlarının tamamını 36 aya varan vadeler ile tek çatı altında birleştirmek isteyenler için sunmaya devam ediyor. 

Bu kredilerde uygulanacak olan faiz oranları, vade süresine ve kredi tutarına göre değişmekte ve vade sınırı çalışan, emekliler ya da kira geliri sahipleri, şahıs firması ya da firma ortağı geliri olan müşterileri ve Ticari amaçlı kullanılan tüm ihtiyaç kredileri için ise 36 ay vadeli olarak kullandırılmaktadır.

Başvurular ise; ”Garanti BBVA İnternet Bankacılığı” veya ”Garanti BBVA Mobil’”den yapılabilir. Bu şekilde gerçekleştirilecek olan başvurularda onaylanan tutar kadar kullanılmaktadır.

Bankanın müşterisi olmayanlar ise kullanılabilecekleri kredilerin üst limitleri:

 • Bireysel müşteriler için 25.000 TL,
 • Esnaflar için 60.000 TL olarak belirlenmiştir.

2022 Yılı Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisi Tablosu:

Kredi Tutarı (TL)Faiz Oranı (%)Vade
(Ay)
Taksit
Tahsis Ücreti Sigorta ve Vergi Dahil
Ücretler Toplamı (TL)
Yıllık Maliyet Oranı (%)Toplam Maliyet
15.0001,8436608,33 TL75 TL288,7530,472021.978,60 TL
25.0001,72 36 990,93 TL125 TL431,2528,278535.804,70 TL
50.0001,70 36 1974,27 TL250 TL862,5027,916471.336,03 TL
75.0001,69 36 2955,71 TL375 TL1293,7527,7356106.799,48 TL
100.0001,69 36 3940,95 TL500 TL1725,00 27,7356 142.399,20 TL
Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisi hesaplama

Bankalarda borç kapatma kredisi kampanyası bulunmadığı zamanlarda ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz yukarıda belirtmiş olduğumuz tablo güncel faiz oranlarını yansıtmaktadır.

TEB Borç Kapatma Kredisi Hesaplama 2022

TEB borç kapatma kredisi için şubelerde ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz uygun faiz oranları ile çekeceğiniz kredi ile banka veya bankalara borcunuzu kapatıp tek bankaya borçlana bilirsiniz.

Kredi Tutarı (TL)Faiz Oranı (%)Vade SüresiAylık Taksit TutarıToplam Maliyet
(TL)
15.000%1,7124 Ay797,75 TL19.145,95 TL
25.000%1,7124 Ay1.329,58 TL31.909,84 TL
50.000%1,7124 Ay2.659,15 TL63.819,64 TL
75.000%1,7124 Ay3.988,73 TL95.729,55 TL
100.000%1,7124 Ay5.318,31 TL127.639,35 TL
TEB Borç Kapatma Kredisi Hesaplama 2022

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2022

Ziraat Bankası bu zor günlerde ekonomiye destek vermek amacıyla kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk çeken vatandaşlarımıza yardım etmek için yeni bir kampanya başlatmıştır.

Birleştirilen ihtiyaç kredisi kampanyası ile diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını kişinin gelirine uygun ödeme planı imkanıyla uygun koşullarda birleştirme müjdesi verdi.

Birleştiren ihtiyaç kredisi kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık %1,10, 60 aya kadar aylık %1,20 faiz oranı ile vatandaşlara sunulmaktadır. Birleştiren ihtiyaç kredisini kullanmak isteyen müşterilerden, borcu ödenecek bankanın kredi kartını iptal etmesi gerekmektedir. Kampanya şuan devam etmemektedir.

Şekerbank ve Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Şekerbank, bina güçlendirme kredisi, arsa, emekli maaş müşterisi, bireysel güçlendirme kredisi, ödemesi kolay kredisi ve ferahlatan kredi kampanyası ile birçok nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Fakat borç kapatma kredisi şuan için verilmemektedir. Banka ile görüşerek detaylı bilgileri alabilirsiniz. Bununla birlikte Vakıfbank kredi kartı borcu olanların borçlarını ödemesi için uygun faiz oranı ile kredi kartı kapatma kredisi vermektedir. 1 yıl sonra ödemeye başlama seçeneği ile uygun faiz oranlarında gerekli koşulları karşılıyorsanız borç transfer kredinizi Vakıfbank’tan kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi 2022

Vakıf Bank borç kapatma kredisi faiz oranı %1,55’dir. 100.000 TL’ye kadar kullanacağınız kredilerde ne kadar geri ödeme yapacağınızı aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz .

Kredi Tutarı (TL)Faiz Oranı (%)Vade SüesiAylık Taksit TutarıToplam Maliyet
(TL)
15.0001,5524 Ay780,54 TL18.733,07 TL
20.0001,55 24 Ay 1.040,73 TL24.977,43 TL
50.0001,55 24 Ay 2.601,82 TL62.443,58 TL
75.0001,55 24 Ay 3.902,72 TL93.665,37 TL
100.0001,55 24 Ay 5.203,63 TL124.887,16 TL
Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi hesaplama

Kamu bankalarının şuan devam eden borç kapatma kredisi kampanyası olmadığı için ihtiyaç kredileri faiz oranları ile 24 vadeli kredi hesaplamaları yapılmıştır.

Akbank Borç Kapatma kredisi (Kredi Kartı Taksitli Borç Transferi)

Borç transferlerinin yalnızca tüketici, taşıt ve kredi kartı borçları için yapıldığını belirtmiştik. Şimdi size sadece kredi kartı borçlarını transfer yaparak kapatan ”Akbank taksitli borç transfer” uygulamasından bahsedelim. Biriken Kredi Kartı Borçlarınızı Dert Etmeyin diyen Akbank taksitli borç transferi uygulamasından yararlanmak isteyenlere, başka bankalarda biriken kredi kartı borçlarını Axess kartına aktarmaları sağlanarak taksitli olarak geri ödeme imkanı sunuyor.

Biriken kredi kartı borçları;

 • ‘Axess karta aktaranlara’
 • ‘ 9-12 ay arası vadelerde’
 • ‘200 TL-20 bin lira’ arasında
 • ‘Sabit aylık yüzde %1,98’  faiz oranı uygulayarak geri ödeme imkanı sunuluyor.

Akbank taksitli borç transfer kredisinin başvuruları ise ”Akbank Mobil” ve ”Direk İnternet” uygulamasına giriş yaparak yapılabiliyor.

Ayrıca bu imkanlardan yararlanmak isteyenler en yakın Akbank Şubesine başvuruda bulunarak başvuruları gerçekleştirebilirler.

Akbank kredi kartı borç kapatma hesaplaması yapılırsa aylık taksit tutarınız aşağıda ki gibi olacaktır;

Kredi TutarıFaiz OranıVade SüresiAylık Taksit
5.000 TL%1,989 Ay623,62 TL
10.000 TL%1,9812 Ay967,57 TL
20.000 TL%1,9812 Ay1.935,13 TL
Akbank Borç Kapatma Kredisi hesaplama

Akbank tarafından kredi kartı borçlarını transfer etmek isteyenlerin ne kadar ödeme yapacaklarını tablo üzerinden gördük.

Yapı ve Kredi Bankası Borç Kapatma Kredisi

Yapı Kredi bankası, borç transfer kredisi yada kapama koşullu kredi yöntemi ile dilerseniz vadeyi uzatarak ödemelerinizi azaltabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise size uygun faiz oranı ile kredilerinizi tek bir yerde toplayabilirsiniz. Diğer bankalarda olan kredilerinizin avantajlı faiz oranlarıyla Yapı Kredi’ye taşıyabilir ve borçlarınızı tek bir bankaya toplayarak borçlarınızdan kurtulabilir, bununla birlikte bankanızı taşıyabilirsiniz.

İş Bankası Borç Kapatma Kredisi

İş Bankası borç kapatma kredilerini kişiye özel 36 ay vadeli kredi notuna göre vermektedir. Başka bankalardaki mevcut kredilerinizi borç kapatma kredisi ise İş Bankası’ndan verilen finansman desteği ile borçlarınızı birleştirerek size uygun olan taksit tutarını belirleyerek 36 aya kadar ödeme yapabilir ve borçlarınızı tek bir bankaya bağlayabilirsiniz. Bununla birlikte başka bir bankaya kredi kartınız var ise 36 ay vadeye kadar bu banka üzerinden borçlarınızı kapatabilir ve yapılandırarak kredi kartlarınızı kullanabilir, limit artışı sağlayabilirsiniz.

NKolay Borç Kapatma Kredisi 2022

N kolay internet bankacılığı üzerinden ihtiyaç ve borç kapatma kredileri çekebilirsiniz. İnternet üzerinden ihtiyacınız olan tutarı girebilir ve kredi başvurusu sağlayabilirsiniz.

Halkbank Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

Borcunuzu ödemek için Halk Bankası şubelerine gidebilir veya internet üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz. İhtiyaç kredileri borç kapatma kredisi ile benzer vade ve şartlara sahiptir. Bu şekilde kredi kullanmak isteyen müşteriler Halk bankası şubelerine giderek veya internet üzerinden başvuru sağlayabilir ve 50.000 TL’ye yakın finansman desteği alarak borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Halk Bankası Borç Kapatma Kredisinin Hesaplanan Faiz Oranları aşağıdaki gibidir:

Kredi Tutarı (TL)Faiz Oranı Kredi Vade SüresiAylık Taksit TutarıToplam Maliyet
(TL)
15.000 TL%1,6324 Ay789,12 TL18.938,88 TL
25.000 TL%1,63 24 Ay 1.315,20 TL31.564,80 TL
50.000 TL%1,63 24 Ay 2.630,40 TL63.129,60 TL
Halk Bankası Borç Kapatma Kredisi

Kamu bankalarının şuan devam eden borç kapatma kredisi kampanyası olmadığı için ihtiyaç kredileri faiz oranları ile 36 vadeli kredi hesaplamaları yapılmıştır.

Emekliler çok şanslı. Zira birçok banka sırf emeklilerin elini rahatlatmak ve dağınık borçlarını birleştirerek tek bir  kanaldan ödemelerini kolaylaştırmak adına birçok kredi ürünü hazırlıyor ve müşterilerine sunuyor. Bu imkanları en çok PTT tarafından yapıldığını görüyoruz çünkü birçok emekli maaşını PTT işyerlerinden alıyor. Emekli aylıklarını PTT üzerinden almaları için de birçok kampanya düzenleyerek anlaşmalı Aktifbank üzerinden borç transfer kredisi sunuluyor. Bu sayede birçok emekli ödemelerini kolaylaştırarak rahat bir nefes alabiliyor.

Emeklilere Özel Borç Transferi Kredisi PTT- Aktifbank’ta

Borçlarını tek çatı altında toplamak ve birleştirmek isteyen PTT Aktifbank ”Emeklilere özel” en fazla 36 ay vadeye % 2,79‘ dan başlayan faiz oranları ile borç transferi kredisinin 10 bin lira 36 ay vadeli % 2,79 faizli borç transfer kredisi aylık taksit ödemesi 482,13 TL’dir.

Sizde eğer başka bankalardan emekli maaşınızı alıyorsanız ve aylığınızı aldığınız bankadaki kredi, kredi kartı ve KMH borçlarınız dağınık halde olduğu için ödemekte zorluk yaşıyorsanız hemen PTT Aktifbank başvurularını gerçekleştirerek 36 ay vadede tek çatı altında toplayabilir ve ödemelerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Emekli aylığınızı PTT’ye taşıyanlara özel Aktif Bank’ın Emeklilere özel “N Kolay Emekli Kredisi” kampanyasına da başvuru hakkınız olacaktır.

Şimdi de emeklilere özel %2,79‘ dan başlayan faiz oranları ile Denizbank tarafından sunulan borç transfer kredisini inceleyelim.

Denizbank Borç Kapatma Kredisi (Emeklilere Özel Transfer)

Denizbank %1,59’dan başlayan aylık faiz oranı ile emeklilere özel borç transfer kredisi veriyor. Denizbank, tüm emekli müşterilerinin dağınık borçlarının taksitleri küçülsün diye tüm banka borçların ve emekli maaşını Deniz Banka transfer etmeleri şartıyla:

 • Avantajlı faiz oranları uygulayarak,
 • 36 aya varan vadeler ile
 • Kefilsiz bir şekilde transfer işlemlerini gerçekleştiriyor.

Borçlarını ödemekte zorlanan ve rahat bir nefes almak isteyen emekli müşterilerine özel 36 ay vadeli, kefilsiz ve değişen vadelerde % 1,59’dan başlayan faiz oranları ile kredisi başvuruları alınmaya devam ediyor. Bunun için Denizbank şubelerine bireysel kredi başvurularında istenen evraklar olan;

 • Başvuru formu,
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi
 • Son aya ait resmi fatura veya yerleşim yeri belgesi ile yapılacak başvurular ile imkanı sunulmaktadır.

Denizbank borç kapatma kredisine başvuru yapmak için; banka şubelerinden istenen kredi başvuru formu doldurulacak, başvuru sahibine ait nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi ve gelir belgesi ile birlikte son aya ait resmi fatura veya yerleşim yeri belgesi evrakları teslim edilerek başvurular tamamlanacaktır.

Şimdi de ülkemizde köklü bankalar arasında adını her zaman duyuran müşterilerine özel farklı kredi imkanları sunan Garanti BBVA‘nın borç transfer işleminin detaylarına geçelim.

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

QNB Finansbank ihtiyaç, taşıt ve kredi kartı borçlarını 36 ay vadeli aylık %1,49 ‘den başlayan faiz oranlarıyla tek çatı altında toplamak için borç transferi kredisi vermektedir. Borç transfer kredisi başvuru için gerekli belgeler ile Finansbank başvurarak dağınık borçlarınızı QNB Finansbank çatısı altında toplayabilirsiniz.

Qnb Finansbank tarafından sunulan borç transferi kredisinin faiz oranları kredi skoruna değişiklik göstermektedir. Esnek ve uygun ödeme koşulları ile kredi oranları aşağıdaki gibidir.

Kredi TutarıKredi VadesiVadesiKredi Taksit Tutarı
10.000 TL%1,6936 ay394.09 TL
10.000 TL%1,9936 ay417.19 TL
10.000 TL%2,2736 ay439.37 TL
QNB FİNANSBANK Borç Kapatma Kredisi Örnek Maliyet Tablosu

QNB Finansbank borç transferi kredi başvurusunu SMS ile gerçekleştirebilmek mümkün. Bunun için cep telefonundan TC. kimlik numarasını yazarak 5030‘a mesaj yoluyla ve QNB Finansbank internet şubesinden başvuru formunu doldurarak müracaatta bulunabilirsiniz. 35 bin lira ve üzeri için banka şubelerine gidilmesi gereklidir.

Başvurularınızı hemen banka şubelerinden yapabilirsiniz, kredinin nasıl kullanıldığını, başvuru koşullarını, faiz oranları ve kredi faiz oranları ile hesaplamalarını ve tüm detaylarını buradan öğrenebilirsiniz.

ING Bankası Borç Kapatma Kredisi

Banka tarafından sunulan bu krediler 3-36 ay arası değişen vadelerde % 1,59 faiz oranları uygulanmakta ve faiz oranları kredi ödeme performansı olan kredi skoruna göre değişiklik göstermektedir. %1,59 faiz oranları 3 bin lira ile 100 bin lira arasındaki tutarlar ile 36 ay vadede uygulanırken  bu faiz oranı kredi notu yüksek grupta yer alan yani 1850 puan ve üzerinde olan kişiler için geçerlidir.

Ing Bankası Borç Kapatma Kredisi hesaplaması;

Kredi TutarıVade SüresiFaiz OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme Tutarı
5.000 TL36 ay%1,59191,41 TL6.890,64 TL
15.000 TL36 ay%1,59574,22 TL20.671,92 TL
20.000 TL36 ay%1,59765,64 TL27.563,04 TL
İNG BANK Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Bankalar borç kapatma kredisinin yanında Kredi notu 0 olanlara kredi imkanı da sunuyor.

Ing bankası müşterileri borç transfer kredisi başvurularını resmi internet sitesinden hemen Başvur linkinden, ING İnternet Şubesi’nden ve ING Mobil’den başvuru oluşturarak anında kullanabilirler. İng müşterisi olmayanlar ise ön başvuru sonrasında kredinin onaylanmasının ardından şubeye gitmeden kurye aracılığıyla evrakları tamamlayıp krediyi kullanabilirler.

Bütün Borçları Tek Bankada Toplamak Mümkün mü?

Borç kapatma kredisi veren bankalara başvuru yaparak dağınık borçlar tek bir bankada toplamak mümkündür. Bu imkanlardan yararlanmak isteyen kişilere sunulacak ödeme kolaylıklarından yararlanmak için bankaların sunduğu yapılandırma kredisi BORÇ KAPATMA KREDİSİDİR. Kredi ödemelerinde birçok sebepten dolayı zorlandığınızda gecikmeye düşen ve sizi bir hayli zorlayan kredi ve kart borçlarınızı zamanla birikmesi banka tarafından borcun yasal süreci başlatılması ile sonuçlanır. Bu nedenle kredi ve kredi kartı borcu olanların borçlarının yapılandırmasını yaparak avukat, idari takibi gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaması son derece önemlidir.

Ödenemeyen ve zamanla büyüyen kredi borçlarının yasal takibe düşmesi ile kişileri hem psikolojik anlamda etkilemesi hem de maddi anlamda kişileri son derece uğraştırıcı bir hal alması, bankaları vermeye teşvik etmiştir. Bankaları borçlarını ödemek isteyen tüketicilerin kredi ve kredi kartı borçlarını kapatma kredisi vermesindeki amaç borçların tek bir bankada birleştirilmesi ve tek bankada olan borcun istenilen vadelerde uzatılması ile daha kolay ödeme kolaylığından yararlanılmasıdır. Borçlarını tek bankada toplamak birleştirmek isteyen kredi borçluları başka bankalarda bulunan  borçlarını istedikleri bankalara borç transferi yaparak kapatabilirler.

Bu işlemleri EFT yoluyla yapmaktadırlar.

Borç Kapatma Kredisini Kimler Alabilir?

Borç kapatma kredisi bankalara olan dağınık borçların toplanması ve tek çatı altına almak isteyen vatandaşlara verilir. Borç transfer kredileri aynı bankada bulunan dağınık borçları içinde gerçekleştirilebileceği gibi farklı banklarda borçlarını tek bir yere toplamak isteyenler alabilir.

Bankalara olan dağınık borçların toplanması ve tek çatı altına alınması için borç transfer ve kapatma kredi işlemlerinin başvuruları bankaların şubelerinden alınmaktadır. Borç transferi yapmak isteyenler bankaların şubelerinden hariç internet veya mobil üzerinden başvuruda bulunamazlar. Bundan dolayı başvuru yapmayı düşündüğünüz bankayı belirledikten sonra bireysel müşteriler bireysel müşteri departmanına esnaf ve Kobiler olan ticari müşteriler ise KOBİ müşteriler departmanına şahsen başvuru yapmalıdır.

Bu krediler ile kapatılacak olan borçlar ihtiyaç, taşıt kredisi ve kredi kartı borcu gibi borçları kapsamaktadır. 

Konut kredisi bu kapsamda bu imkanlar ile kapatılamaz. Borç transferi yapılırken borcun kapatılacağı bankada bulunan borcun tamamının kapatılması gereklidir. Borçtan daha düşük meblağlarda transfer işlemi yapılamaz. Transfer işlemlerinden ücret alınmamaktadır diğer bankalara yapılan EFT ücretsizdir.

Bundan dolayı EFT işlemi sonrasında mutlaka mevcut bakiyeniz deki para ile borçların kapatılmasını istemeniz gereklidir. Böylece farklı bankalarda ki borçlar EFT yoluyla kapatılarak, yalnızca bir bankaya borç yapılır ve bu borç için ödeme planı oluşturulur. Müşteri notunun düşmemesi için de mutlaka ödemeleri zamanında yapmak gereklidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.