KosgebKredisi.com

Acil Para Yardımı Arıyorum Diyene Maddi Destek 2022

01.03.2022

Hepimizin acil paraya ihtiyacı olduğu zor günler olmuştur. Bu günlerde borç para veriyorum diyen, senetle para bulma yöntemleri arayan veya borç para ilanları içerisinde buluruz kendimizi. Borç para veren hayırseverler, yardım yapanlar, intoko, ikrazatçı ve hatta tefecilere dahi ulaşmaya çalışırız. Yazımızda nakite ihtiyacım var diyenler için borç para bulma yöntemlerini ve senet karşılığı borç para verilir diyen firmaları acil para yardımı arıyorum diyen kişiler için araştırdık.

Acil Para Yardımı Arıyorum Diyene Maddi Destek 2022

Borç Para Veriyorum 2022

İnternet üzerinde acil para yardımı arıyorum diyen kişilere borç para veriyorum başlığı altında yüzlerce ilan veriliyor. Bu ilanların çoğu tefeciler tarafından verildiğinden dolayı borç para alacağınız kişilere dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu ilanları veren kişiler ile karşı karşıya kaldığınızda kişiler verilerinize ulaşarak da sizi dolandırmaları mümkün olacağından dolayı borç para ararken hiç kimseye bilgilerinizi vermemelisiniz. İnternet üzerinde para bulabileceğiniz hayır severlere, kuruluşlara ve ikrazatcı firmalarla karşılaşabilirsiniz. Bu firmalara başvuru yapmadan önce bankalara başvuru yaparak senet ile kredi kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bankalardan Senetle Kredi Çekmek Mümkün mü?

Hiçbir banka paraya ihtiyacım var diyene senetle kredi veya para vermez. Sadece ticari ilişkilerde kullanılan faturalı kambiyo senet veya çeklerini paraya çevirme imkanı sağlayan kuruluşlar mevcuttur. Bu kuruluşlarda nakit parayı BBDK’nın tanıdığı hak ve yetkiler çerçevesinde yasal olarak yerine getirirler. Aşağıda isimleri yazılı bankalar, ticari ve KOBİ bankacılığı hizmeti verirler. Acil para yardımı arıyorum diyorsanız bankalara başvuru yapmayı unutmayın.

Ayrıca Bankalardan Senetle Kredi alabileceğiniz bankalar şu şekildedir;

 • Vakıflar Bankası Çek-senet karşılığı krediler.
 • TEB İştira-İskonto kredileri
 • Garanti Bankası İskonto-iştira kredisi
 • Odeabank İskonto kredisi
 • Yapı ve Kredi Bankası İskonto kredisi vermektedir.

Senetle Para Bulma ve Borç Para İlanları

İnternet üzerinde ve özellikle sosyal medyada borç para veriyorum, senetle nakit imkanı gibi ilanlara rastlayabilirsiniz. Bu ilanların bir kısmı paraya ihtiyacı olan ve zor durumda olan insanların ellerinde ki son paraya göz diken kişilerdir. Zira başvuru yaptığınızda sizden bir miktar peşin ödeme veya peşinat talep ederler. Bu peşinatı ödeyen vatandaşta ulaştığı WhatsApp veya Facebook sayfasından engellenir ve kimseden de hesap soramaz. Ayrıca bu kişilerin Yurt dışında ikamet eden şahıslar olması durumunda da yargı süreci epey uzayacaktır. Bu sebeple senetle para arıyorum diyenler için en güvenilir yöntemler tanıdıkları eş, dosttan borç almalarıdır. Öyle ki; mevzuat gereğincede BBDK izni olmadan ticari amaçla borç para vermek tefeciliğe girer ve yasaktır.

Borç Para Veren Hayırseverler

Maddi zorluklar yaşayan vatandaşa her ay düzenli olarak veya bir defaya mahsus maddi yardım yapan birçok hayırsever bulunmaktadır. Son günlerde sosyal medyada kurulan yardım grupları sayesinde ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşa ulaşılabilmekte ve ihtiyaçları karşılanmaktadır. Hayırsever vatandaşlar genel itibariyle üyesi oldukları maddi yardım dernekleri, Sosyal Yardımlaşma Kurumları veya Sosyal medyada yardım grupları sayesinde gıda, yakacak, öğrenci bursu veya nakit para yardımı yaptıkları söylenmektedir.

Sosyal Medyada Yer Alan Maddi Yardım yapan kurumlardan bir kaç tanesi şunlardır:

 • Yardım Eli
 • Pandemi Sosyal Yardımlaşma Grubu
 • Sosyal Yardımlar Grubu
 • Sosyal Yardım
 • Yardım Gönüllüleri
 • İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli Uzatalım
 • İhtiyacın Olmayanı İhtiyacı Olana Verelim
 • Yardım edin, yardım bulun!
 • Sosyal Yardım Dayanışması
 • Bayanlara Özel Yardım Gönüllüleri
 • Ankara Yardım Eli

Yukarıda yer alan facebook grupları ile herhangi bir bağlantımız olmayıp, sosyal medyada yapılan araştırma sonucunda listelenmişlerdir. Bu gruplardan maddi yardım alabileceğinize dair bir taahhüdümüz yoktur.

Borç Para Veren Vakıflar

Türkiye’de vakıfları koordine eden Vakıflar Genel Müdürlüğü bulunmaktadır. İnternet sayfasında yer alan bilgilere göre aşağıda belirtilen şartlarda yardımlar yapılır.

Kuru Gıda Yardımları Türkiye’nin 81 iline yapılmaktadır. Bunun için 3 şart bulunmaktadır.

 • Kişinin Sosyal Güvencesi Olmaması,
 • Aylık kazancının asgari ücreti geçmemesi,
 • 2022 sayılı Kanun Gereğince yardım maaşı almıyor olması

Yardımdan faydalanmak için aşağıda linki verilen yardım başvuru formu ile başvurmak gerekmektedir. Doldurulan form Vakıflar Bölge Müdürlüklerine elden veya posta aracılığı ile gönderilecektir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü hayır hizmetlerinden faydalanmak isteyenler buradan bilgi metnine ulaşabilir.

İntoko Borç Para Veriyor mu?

İntoko adı verilen herhangi bir kurum ve kuruluşu teşkil etmeyen internet sayfasında para yardımı yapıyorum diyen 20 civarında ilan bulunmaktadır. İntoko adlı bir firma ve ihtiyaç sahiplerine herhangi bir nakit yardımı mevcut değildir. Yaptığımız araştırma sonucunda bu ilan sitelerinde yabancılar tarafından verilen sahte olduğunu düşündüğümüz yardım ilanlarının olduğunu tespit ettik. Bu kapsamda intoko borç para ilanlarına itibar etmemenizi tavsiye ederiz.

Hayırseverler telefon numaraları
Acil Para Yardımı Arıyorum Diyene Maddi Destek!

Senet Karşılığı Borç Para Verilir!

Senetle Para Veren İkrazatçılar Var Mı? Borç para bulamıyorum diyen kişiler tarafından sıkla sorulan sorular arasındadır. İkrazatçı firmalar Türkiye’de uzun süre önce isimleri faktoring olarak değiştirildi. Tabi mevzuatları da güncellendi. Şuan ülkemizde 56 kurumsal faktoring şirketi hizmet vermektedir. Bu firmalar da ticari alacakların nakite çevrilmesi alanında hizmet verirler ancak hiçbir faktoring firması paraya ihtiyacı duyan kişilere senetle taksitli para vermez. Bu kapsamda hem ikrazat firmaları hem de faktoringler acil ihtiyaçlar için çözüm olmayacaktır.

Faizsiz Borç Para Veren Kurumlar Ve Bankalar

BBDK kayıtlı olarak hizmet veren ve faizsiz kredi veren katılım bankaları mevcuttur. Bu bankalar faiz yerine kâr payı alarak hizmet verirler. Ülkemizde hizmet veren 6 katılım bankası mevcuttur.

Katkı payı olarak faizsiz kredi veren bu bankalar şunlardır:

 • Vakıf Katılım
 • Kuveyt Türk Katılım
 • Emlak Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım
 • Albaraka Türk Katılım
 • Ziraat Katılım Bankası

Bu 6 finansal katılım kuruluşları faiz yerine kâr payı odaklı çalışırlar. Verilecek borç para için kredi teamüllerinde yazılı şartlar geçerlidir ve bu şartları taşımayanlar kredi alamazlar.

Senetle, bankalardan kredi alamıyorum ne yapmalıyım? Hemen içeriğimiz size yardımcı olacaktır.

Kuru Gıda Yardım Erzak Paketleri

Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda hizmeti başvuru formunu başvura da bulunacak kişi şahsen veya posta yolu ile doldurarak kuruma iletmelidir. Kuru gıda yardımlarında kontenjan sınırlı sayıda olduğundan dolayı başvuru yapan kişilerin başvuruları hemen onaylanmaya bilir. Başvuru sahiplerinin ihtiyaç durumları tespit edilerek yardım verilmektedir.

3 farklı kuru gıda yardım paketi bulunmaktadır.

 • A Tipi yardım kolileri 14. Kg. ağırlığında olup 1-2 kişilik ailelere verilir.
 • B Tipi Koli 21,5 Kg. ağırlığa sahip olup, 3 veya 4 kişilik ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir.
 • C Tipi Koli ise en büyük koli olup, 28,5 Kg. ağırlığa sahiptir. C Tipi Koliler 5 kişi veya daha fazla birey bulunan ailelere verilmektedir.

Türkiye genelinde her ay düzenli olarak 20 bin 315 kişiye bu yardımlar yapılmaktadır. Sizde başvuru için yukarıda yer alan başvuru formunu kullanabilirsiniz. Kuru gıda yarım erzak paketlerinden faydalanan kişilerin ölümü veya muhtaçlığının ortadan kaldırılması sonucu bilgilendirme yapılmazsa, 3 kez paketin teslim alınmaması sonucu maddi yardıma son verilir.

Tefeci Arıyorum Ama Bulamıyorum Adresleri Nerededir?

Yazımızın başında belirttiğimiz üzere tefecilik Türk Ceza Kanunda suçtur. Bu kapsamda tüm okuyucularımıza uzak durmanızı önemle tavsiye etmekteyiz. Sosyal medyada, tefeci Mustafa, Osman gibi şahısların borç para verdiklerinden bahsedilse de, bunlar tamamen hayal ürünüdür. Bu sebeple tefeci arıyorum diyenlere yasal para bulma yöntemlerine yönelmelerini tavsiye etmekteyiz.

Bankalardan Kredi Çekemeyenler Ne Yapmalı?

Mevduat, katılım veya herhangi bir bankadan kredi çekemiyor iseniz bunun ilk nedeni Kredi Notu iken ikinci sebebi de gelir gider dengesidir. Kişinin belgeleyebildiği aylık kazancı kredinin taksitlerinin ödenmesi için belirli oranlarda olmalıdır.

Örneğin; 2.500 TL maaş alan bordrolu bir çalışan aylık taksitleri 2.500 TL olan bir krediyi çekmesine müsaade edilmez. Kredi mevzuatı gereğince maaşa göre ödeme gücü oranlanır. Kişinin kredi notunun düşük olmasına sebep olan durumlar ise daha önce bankalarla veya diğer kurumlar ile yaşadığı ödeme güçlükleridir. Ya da kişi daha önce hiç kredi çekmemiş ise bu durumda KKB notunun düşük olmasına sebep olur. Ancak hiç kredi çekmeyen bir kişi bu sebeple kara listede görülmez.

Paraya İhtiyacı Olanlara 5 Farklı Yasal Borç Para Bulma Yöntemi

Paraya ihtiyacı olan ancak banka ve diğer kurum ve kuruluşlardan nakit ihtiyaçlarını karşılayamıyorsa eğer para bulmak için listelediğimiz 5 farklı borç bulma yöntemlerini deneyerek borç para bulabilir.

 • Hat üzerinden telefon almak; Alacağınız telefonu kutusunu bozmadan faturası ile birlikte satışını yaparak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak, bu yöntem için hattınız üzerinden telefon alma hakkınızın bulunması gerekiyor.
 • Kredi notunuzu yükseltin ve bankalara başvuru yapın; Kredi notunuzu yükselterek kredi kullanma imkanlarını var. Puan yükseltmek için yapılması gerekenleri yaparak kredi kullanabilirsiniz.
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına Başvuru yapın; Vakıflar zor durumda olan kişilere yardım etmektedir. Bu kuruluşlara başvuru yaparak nakdi destek alabilirsiniz.
 • Özel Kuruluşlar ve Yardım Derneklerine Başvuru yaparak nakdi destek almayı deneyebilirsiniz.
 • KYK ve Burs veren kurum ve kuruluşlara başvurun. Çocuklarınızın eğitim destekleri için destek alabilirsiniz. Acil para yardımı arıyorum diyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Senetle yasal olarak satışı yapılan ve hemen paraya çevrilebilen ürünlerin satın alınıp satılması yasaldır. Bu yöntem tavsiye edilmese de, faiz ödemek yerine tercih edilebilir.

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 52 YORUM
 1. Dönüş Büşra Acarbaş dedi ki:

  Öğrenciyim son Ay olduğu için maddi anlamda çok sıkıntı yaşıyorum. 1000 tl ihtiyacım var sadece ev kiramı yatırmak için. Ev sahibini erteleyip duruyorum. Artık kapıma dayanmaya başladı lütfen yardım edin.

 2. Ahmet dedi ki:

  Çocuklarımın eğitimi için 15 bin TL ihtiyacım var aylık 1000 öderim ne olur yardım edin çocuklarım okusun

 3. Sude Nur çevik dedi ki:

  Boyle bir şeyi normalde hayatta yapmam isteyemem ama çaresizlikten en son araştıra araştıra burayı buldum fazla değil 500-600₺ lazım sadece yardım etmek isteyen çıkarsa borç oolarak 1 ay içinde geri öderim.

 4. Barışcan körsu dedi ki:

  Acil para lazım çocuğumu hastaneye yatircam 4000 TL lazım

 5. İrfan kuş dedi ki:

  Çok acil ihtiyacım var 1000 bayramlık alacam çocuğuma yapı kredi istiyorum.

 6. Ferhat dedi ki:

  Acil para ya ihtiyacım var 10,0000 binlira aylık 5000 binlira öderim evim var isterseniz ipotek edebilirim

 7. Mert dedi ki:

  30 bin tl. İhtiyacım var trabzon merkez
  Taksit olarak öderim memurum

 8. Fırat dedi ki:

  30bin ihtiyacım var memurum
  Trabzon merkez

 9. Aynur dedi ki:

  Acil krediye ihtiyacım var 300.000tl aylık 18.000 olarak oderim

 10. Kaan dedi ki:

  Bir ayligina 5.000 tl lazım öbur ayın 15 inde az da olsa faiz oranıyla geri öderim devlet memuruyum

 11. Ethem dedi ki:

  Acil para ihtiyacım var memurum taksitle her türlü öderim senetle

 12. Mirhem demir dedi ki:

  Ben bişey alamıyorum kendime ve aileme Cook ihtiyacım var

 13. Zeki dedi ki:

  Merhaba,
  Senetle yüksek meblağ da nakit ihtiyacım var destek alabilir miyim?

 14. Abdullah dedi ki:

  Acil para ya ihtiyaç var 10milyar

 15. osman dedi ki:

  6000 tl ye ihtiyacım var 3 aylığına yardımcı olacak birisi varsa görüşelim. Devlet memuruyum.

 16. Hakan dedi ki:

  60.000 ihtiyacım var 3 aylığını yardımcı olacak birisi varsa görüşelim.hangi şartla veriliyorsa görüşelim

 17. İsmail Kızılkan dedi ki:

  Benim icraatın var 5tane onun için borç para istiyorum ben sadece 30milyar fazla değil 2 ay içinde kapatacağim

 18. Furkan dedi ki:

  Çok acil yarın ödemem gereken bi mebla var 45 bin yardımda bulunabilirseniz aylık 5 bin şeklinde geri ödeyebilirim

 19. Mehmet dedi ki:

  Acil 60000 nakit ihtiyacım var acil taksit taksit öderim yada 3 aya kapatırım borcumu memurum

 20. İlknur dedi ki:

  Merhaba, 50.000 tl’ye ihtiyacım var acil. Aylık 2.500 tl olarak ödeyebilirim. Çalışıyorum.

  1. volkan dedi ki:

   mail adresime mesaj atin

   1. Oğuzhan dedi ki:

    Acil 18 bine ihtiyacim var 2 hafta sonra vericem cek senet farketmez ne yaparsaniz yapin kabulum

 21. Betül akgül dedi ki:

  Merhabalar 4500 tl ye ihtiyacım var lütfen yardım edin ilaç parası olacak

 22. Özge u. dedi ki:

  Çok acil 5000 liraya ihtiyacım var lütfen yardımcı olur musunuz

 23. Aynur dedi ki:

  Acil 7 bin TL ye ihtiyacım var bankadan kredi notum düşük olduğu için kredi çekemiyorum

 24. Natalia dedi ki:

  Hayırlı akşamlar İstanbul Bahçelievler uturyorum 3 tane çocum var ikisi okula gidiyor biri taha3 yaşında kirada oturyorum çalışan yok yardıma muhtacım Allah rızası için ne olur yardım edin lütfen destek olun 2000 TL yeter acil gerekiyor muhtacım.. ulaşabilirsiniz yalvarırım yardım eden başka çarem yok

 25. yetis dedi ki:

  Bir Duani hì almak isterim diyebileceklere 23 bine he cok cok acilcehe ihtiyac duyuyorum icler acisi bir durumda do layi

 26. Gülsün dedi ki:

  Benim sadece 1500 TL ye ihtiyacım var çok acil ltfn yardımcı olun

 27. murat erdoğdu dedi ki:

  acil 100 bin tleye ihtiyacım var yardım eli uazatın ya artık kaldıramıyorum yardım edin allah rızası için geri ödemsini aylık 5 bin öderim

 28. Fırat Deniz dedi ki:

  Evliyim 1 kız çocuğu babasıyım. Acil paraya ihtiyacım var. Senetle günü gününe öderim.

 29. SONER dedi ki:

  ACİL NAKİTE İHTİYACIM VAR ZOR DURUMDA OLSAM BURAYA ZATEN YAZMAZDIM AMA ÇIKAR YOL KALMADI ARTIK 70.000TL YE İHTİYACIM VAR RABBİM HERKESE HAYIRLI KAPILAR AÇSIN İNŞALLAH SELAMETLE…

 30. yetis dedi ki:

  Selametlerle sadece sadece 23 bin liraya ihtiyaç sıkıntısı içindeyim diyebilirim mm zor imkansız gibi düşünüyorum ìnsanìn halide anlamak kadar guzel Bisey olamaz belkide banada akìl erdirebilen birileri olabilir olursa garanti belgesiyle senetle rìca olunur

 31. Özlem dedi ki:

  Benim acil nakit çekmem gerekiyor 30000 iki kıızm üniversite okuyor yetişemiyorum tek başına biri allah rızası icin yardım etsin bu parayı bulmama

  1. volkan dedi ki:

   ne kadar lazim

   1. Sema dedi ki:

    Bugün acil 1500 tlye ihtiyacım var

 32. Didem Beriş dedi ki:

  Çok zor durumdayım paraya ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 33. Didem Beriş dedi ki:

  Paraya ihtiyacım var zor durumdayım lütfen destek olur musunuz

  1. kuzey dedi ki:

   ne kadar ihtiyacınız

   1. Sema dedi ki:

    Bugün acil 1500 tl ye ihtiyacım var

 34. Ahmet dedi ki:

  Acil 20.000 TL ye ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz

 35. ibrahim dedi ki:

  Acil paraya ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

 36. Zeynep dedi ki:

  Hamileyim 2 yaşında oğlum var kirada otuyorum kaza gecirdil çalışamıyorum yardım istiyorum hepsi kznitlaril gerçekten çok ihtiyacım var

 37. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0534

 38. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var

 39. gülay dedi ki:

  Merhabalar benim krediye ihtiyacım var bankalar kredi vermiyor bir sürü borcum var lutfen yardımcı olur musunuz allah rızası için lutfen

 40. Mehmet dedi ki:

  Çok acil krediye uygunluk ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz

 41. Ömer Faruk Dalkılıç dedi ki:

  Nasıl ulasabilecegiz sana

  1. Arzu dedi ki:

   Yardımseversiniz sanirim

 42. Murat dedi ki:

  Kaç gün içinde şartlar neyse kabul ederim

 43. Murat dedi ki:

  Acil krediye ihtiyacım var ne şart olursa kabul ediyorum .

  1. Aynur dedi ki:

   Acil krediye ihtiyacım var 300.000tl aylık 18.000 olarak oderim

  2. Aynur dedi ki:

   Acil krediye ihtiyacım var 300 bin tl aylık 18.000 olara oderim cok acil lazım yardm ederseniz sevinirim

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.