Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımı 3.708 TL Başvuru Formu 2023

2023 yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte devlet tarafından öğrencilere verilen maddi yardım olarak SED ödemeleri, Şartlı Eğitim Ödemeleri, ilçe ve belediye eğitim yardımları her ay düzenli olarak yapılmaktadır.

SED Okul yardım destek ücretleri 3.708 TL olarak ödenmektedir. Maddi durumu yeterli olmayan öğrenci ve veliler, öğrencilere burs veren vakıf ve kurumların maddi yardımlarına başvurarak bu imkanlardan yararlanabilirler.

Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımı Nelerdir?

2023 yılında Devletin öğrenci yardım parası olarak sunduğu diğer maddi yardımlar ise şöyle:

 • KYK bursu yardımı
 • SED ödemeleri
 • ŞEY yardımları
 • VGM bursu,
 • Kaymakamlık bursu para yardımı
 • Özel çocuklara verilen eğitim destekleri
 • Şehitlerin çocuklarına, harp ve vazife malullerin çocuklarına olmak üzere birçok eğitim öğrenim yardımı bulunmaktadır.

Devlet tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, yükseköğrenim ve öğretimdeki öğrencilere öğrenim süresi boyunca 9 ay boyunca her ay düzenli olarak yardım sağlamaktadır.

Devlet tarafından verilen eğitim yardımlarının yanı sıra her lise ve üniversite öğrencisine aylık 3.708,00 TL maddi yardım yapılmaktadır. Ortaokul öğrencileri için aylık 3.295,99 TL, ilkokul öğrencileri için aylık 3.090,00 T olarak verilmektedir.

2023 Devlet Tarafından Okuyan Öğrencilere Verilen Maddi Yardımların neler olduğunu sıralayacak olursak:

KYK Bursu

Devletin öğrencilere verdiği para yardımı KYK bursu yurt içinde yükseköğrenim gören çocuklarına öğrenimleri süresince yılda 9 ay süreyle ve her ay yapılan yardım miktarı 2023 yılında Lisans öğrencilerine 1250 TL, Yüksek Lisans öğrencilerine 2.500 TL ve Doktorada 3.750 TL olarak yapılır.

Devlet Bursu

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için devlet bursluluk sınavında başarılı olan öğrencilerden maddi durumu ve gelir seviyesi düşük olan öğrencilere öncelik verilerek seçim yapılır ve bir sene boyunca 3 ayda bir bursluluk parası yatırılır. Öğrenci velileri, Aile Sosyal hizmetler Müdürlüklerine dilekçe yazarak başvuruda bulunabilirler. İnceleme yapılır ve uygunsa istenen belgeleri tamamlamanız halinde kaydınız oluşturulur. Başarılı öğrenciler burslu sınavlara da başvurabilirler. Sınavda başarılı olan öğrenciler, kaymakamlıklar tarafından verilen burslardan da yararlanabilmektedir.

SED Yardımı

Bu desteklere ek olarak devlet tarafından öğrencilere yönelik mali yardımlar da Bakanlık tarafından SED yardımı olarak verilmektedir.

ŞEY Yardımı

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (ŞEY) şartlı eğitim yardımı olarak kız ve erkek çocuklara 90-150 TL öğrencilere yardım yapmaktadır.

Bu yardımlardan çocuk esirgeme kurumlarında yaşayan ve 18 yaşını doldurduktan sonra yurttan ayrılmak zorunda kalan ve yükseköğrenimini tamamlayan öğrenciler de yararlanabilecek. Devlet tarafından koruma başvurusunda bulunan ancak ailesiyle birlikte yaşaması uygun görülen öğrenciler ile doğal afet, kaza veya herhangi bir hastalık sonucu çalışamayan ailelerin çocukları da burs alabilecek. Devlet tarafından koruma altına alınan çocuklar, ailelerinden herhangi biriyle birlikte yaşamaları halinde devlet tarafından öğrencilere verilen maddi yardımdan yararlanabileceklerdir.

Özel Çocuk Eğitim Desteği

Özel çocuk eğitim desteği KDV hariç bireysel eğitim için 1.513 TL, grup eğitimi için 424 TL olarak verilmektedir.

Öğrencilere Para Yardımı Devlet Desteği 90-150 TL ŞEY YARDIMI

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, öğrencilere şartlı eğitim yardımı olarak yardım veriyor.

Şartlı Eğitim Desteği (ŞEY) tutarı aşağıdaki gibidir:

 • Kız öğrencilere 100 TL
 • Erkek öğrencilere 90 TL
 • Öksüz ve yetim bir öğrenciye ise aylık olarak 150 TL verilmektedir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocukları eğitim alanında eğitim gören ailelere okul yardımı adı altında verilmektedir.

Eğitiminiz boyunca geri ödemesiz olarak karşılıksız burs veren kurumlar listesini inceleyerek size uygun olanlara başvuru yapabilirsiniz.

Öğrenci Yardımı Yardımı Başvurusunda Hangi Belgeler Gereklidir?

Öğrenci yardım başvurusu için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir:

 • Çocuğun öğrenci kimliği
 • Öğrencinin hangi okulda okuduğunu gösteren okul müdürlüğünden alınan eğitim belgesi
 • Öğrencinin velisi ve velisinin kimlik fotokopileri
 • Ailenin maddi durumunu gösteren Gelir Tespit Belgesi
 • Öğrenci yardım parası almak isteyenler başvuru sırasında bu belgeleri yanlarında bulundurmalıdır.
 • Öğrenim ücreti yardımı talebini içeren ve öğrencinin velisi ve velisi tarafından doldurulup imzalanan başvuru dilekçe belgesi
 • Yardım talep dilekçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na iletilmeli ve veliler tarafından doldurulmalıdır.

Başvurunun ardından Kaymakamlıklara bağlı SYDV mütevelli heyetleri arasında yapılan toplantılarda başvurular görüşülerek çocuk kitabı, kırtasiye, okul servisi ve benzeri giderler vakfın bütçe imkanları dahilinde karşılanır. Ödemeler yapılacak kuruma göre değişmekle birlikte genellikle aylık olarak yapılmaktadır.

Okul Yardım Parası Nasıl Alınır? 2023

Sosyal Ekonomik Destek (SED) adı altında eğitim yardımı, Devletimiz tarafından, maddi sıkıntı içinde olan ailelere, çocuklarının okul masraflarını karşılamak üzere sağlanmaktadır. İlkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin yer aldığı bu eğitim yardımları, ailelere her yıl farklı oranlarda ödenmektedir.

Ailelere eğitim yardımı bu yıl 3.708 TL’ye ulaştı. Eğitim yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, öğrenci maddi yardım başvurusu yapabileceği kurum ve kuruluşlar aşağıdaki gibidir:

 • Sosyal ve Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan Vakıflar
 • Dernekler
 • KYK Bursu
 • Hayırsever, maddi durumu iyi olan vatandaşlar tarafından verilen burslar
 • İşadamları tarafından verilen burs destekleri

Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımı Başvuru Formu

Zor durumdaki ailelerin çocuklarının, Kaymakamlık ve öğrencilere maddi destek sağlayan Valiliklere bağlı olarak çalışan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı SYDV’nin eğitim ve öğretimi için maddi destek alabilmeleri için, aileler zor durumda olan çocukların bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Öğrenciler, eğitim ve öğretim yardımı başvuru formuna e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilirler.

e-Devlet öğrenci yardım başvurusu yapmak için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • e-Devlet sistemine giriş yaparak SGK Eğitim Yardım Talebi menüsüne giriniz.
 • Talep türü alanından ‘Benim İçin-Çocuklarım İçin’ seçeneklerinden birini seçiniz.
 • Kimlik bilgilerinizi ve istenen diğer ek bilgileri girerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Eğitim yardımı e-Devlet başvuruları Şehit, Gazi ve engellilere veya çocuklarına yılda bir kez ödenen eğitim yardımı talepleri değerlendirilir. Sonrasında hak sahiplerine ödemeler yapılır.

Öğrencilere Eğitim Desteği Parası Veren Kurum ve Kuruluşlar Hangileridir?

Öğrencilere yardım parası sağlayan kurum ve kuruluşların yanı sıra burs veren dernek, vakıf, holding ve iş adamları da bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına okul yardımı sağlayan kurum, kuruluş ve dernekleri sıraladık.

Öğrencilere yardım parası sağlayan kurum ve kuruluşlar şunlardır:

 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı okul desteği
 • Vakıf ve derneklerden bursla
 • Başarılı öğrencilerin okuldan aldıkları burslar
 • KYK burs ve kredi desteği
 • Ticaret kuruluşları tarafından sağlanan burslar ve destekler
 • Tüccarlar ve holding şirketleri tarafından sağlanan burslar

Bu kurum ve vakıfların yanı sıra hayırsever vatandaşlar tarafından sağlanan eğitim ve öğretim destekleri de bulunmaktadır. İçeriğimizin devamında devletin öğrencilere verdiği maddi yardım başvuru formu ile burs başvurusu nasıl yapılır, kimler başvurabilir, şartlar nelerdir? Gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız:

Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Devletin öğrencilere verdiği maddi yardımdan yararlanabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Maddi destek için Kaymakamlıklara başvurarak SYDV’lerden maddi destek alabilirler.

Öğrencilere sağlanan maddi yardım alma koşulları aşağıdaki gibidir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Ekonomik açıdan güçlük çekiyor olmak
 • Çocuğun eğitim giderlerini karşılayamıyor olmak gerekmektedir.

Aileler bu yardımlara bir kez başvurabilir ve destek alan ailelerin durumu Kaymakamlıklara bağlı SYDV’ler tarafından denetlenir ve 6 ayda bir rapor düzenlenir.

Bu destekler icra yoluyla kesilemez ve ödemeler icra edilemez. Öğrencilere sağlanan bu maddi destekler, kişinin durumunda düzelme olması halinde 6 ay içinde derhal sonlandırılır. Öğrencilere sağlanan maddi destek için başvuru şartlarını yerine getirmeyenlere ve yalan beyanda bulunarak haksız ödeme alanlara verilen destekler hukuki faizleri ile birlikte tahsil edilir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öğrenci yardımı 2023 Güncel

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın eğitim yardımları kapsamında zor durumda olan ve eğitimlerine devam eden öğrencilere maddi yardım yapılmaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığıyla yapılan devlet destekleri aşağıdaki gibidir:

 1. Eğitim materyali yardımı
 2. SED yardımı
 3. Öğle yemeği yardımı
 4. Ücretsiz ders kitabı
 5. Şartlı eğitim yardımı
 6. Engelli öğrencilerin okullara ücretsiz taşınması
 7. Ortaöğretim öğrenci yurtları projeleri

Bakanlık, eğitim hayatlarında ekonomik sıkıntı yaşayan ve yükseköğrenim gören öğrencilere öğrenimleri süresince her ay, yılda 9 kez düzenli yardımda bulunur.

Akademik yılda her üniversite öğrencisine aylık 300 TL, açıköğretim fakültesi öğrencilerine aylık 90 TL ödenmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı SED Yardımı 2023 Güncel

SED yardımı, Sosyal Ekonomik Destek hizmetleri kapsamında öğrenim gören ve zorluk yaşayan öğrencilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere verilmektedir. SED yardımlarının miktarı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen memur sayısına uygulanan artış oranlarına göre belirlenmektedir. Bu yıl için geçerli olan devlet tarafından öğrencilere verilen maddi yardımın alınabilmesi için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

Öğrencilere SED Para Yardımı Ne Kadar?

SED olarak da adlandırılan SED yardımının miktarı eğitim seviyelerine göre değişmektedir. Devlet tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ne kadar destek verilmektedir? İlk yıldan üniversite düzeyine kadar olan öğrenci mali yardımlarının miktarları aşağıdaki gibidir:

SED ÖDEMESİ YAPILAN GRUPLARÖDEME TUTARI
OKUL ÖNCESİ ÇOCUK 2.059,99 TL
İLKÖĞRETİME DEVAM EDEN ÇOCUK 3.090,00 TL
ORTA ÖĞRETİME DEVAM EDEN ÇOCUK 3.295,99 TL
ORTA ÖĞRETİM SEVİYESİNDE OLUP OKULA DEVAM ETMEYEN ÇOCUK İÇİN 2.059,99 TL
YÜKSEK ÖĞRETİME DEVAM EDEN ÇOCUK 3.708,00 TL
KURULUŞ BAKIMINDAN AYRILAN GENÇLER 1.648,00 TL
Öğrencilere SED Para Yardımı Ne Kadar?

Talebin değerlendirilmesi “Sosyo-Ekonomik Destek Hizmetleri Yönetmeliği” kapsamında yapılan sınava uygun taleplere öğrenci yardım parası verilir.

SED yardımı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen memur maaş katsayıları ile belirlenmektedir. Bu yardım tutarları o yıl geçerli olacak katsayıya göre belirlenir.

Ülkemizde her yıl Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen tutarlarda ödemeler yapılmaktadır.

Şartlı Eğitim Desteği Para Yardımı Başvurusu 2023

ŞEY, yani Şartlı Eğitim Yardımı SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) tarafından verilmektedir. Şartlı Eğitim Yardımı, 3294 sayılı Kanuna göre temel eğitim hizmetlerinden yararlanamayan veya herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmayan muhtaç ailelerin çocuklarına verilen şartlı yardım programıdır. eğitim-öğretim yılının 1 ayı içinde 4 günden fazla devam etmeyen SEY, maddi yardımdan yararlanabilir.

Maddi desteğe başvurmak için Sosyal İnceleme Formu doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Başvuru formunun doldurulması ve başvuru adımları aşağıdaki gibidir:

 • Gelir testi için sosyal inceleme formu hazırlanır.
 • Hane bilgileri, telefon numaraları ve ikametgah adresi yazılır.
 • T.C. aynı hanede yaşayan bireylerden oluşmaktadır. Kimlik numarası, ad-soyad ve imzalar alınır.
 • Ayrıca T.C. Kimlik numarası olmayan haneler de yazılır.
 • Tüm şahıslar T.C. kimlik numarası, ad-soyad, doğum tarihi, yaşı, başvuru sahibine yakınlığı, engellilik durumu ve varsa rapor bilgileri, kronik hastalık ve ilaç bilgileri istenmektedir.
 • 5 yaş ve üzeri bireylerin eğitim durumları, devam ettikleri okul bilgileri, zorunlu temel eğitim, medeni durum,
 • Form, gelir durumu, istihdam bilgileri gibi tüm bilgiler doldurularak doldurulur.

ŞEY (Koşullu Eğitim Yardımı) başvuruları e-Devlet üzerinden yapılmaz. Ancak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan başvuruların sonuçları e-Devlet sistemi üzerinden sorgulanabilmektedir. ŞEY başvuru sorgulamaları için e-Devlet üzerinden Sosyal Yardım Bilgi Sorgulama sekmesinden başvuru durumlarını öğrenebilirler. Başvuruları onaylanan vatandaşlar, belirtilen tarihler arasında maddi yardım alabilirler.

Kaymakamlık Öğrenci Yardım Parası Başvurusu

Kaymakamlık öğrenci yardım desteğine başvurmak isteyen ailelerin ve öğrencilerin öncelikle bağlı oldukları il veya ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgeniz ile kuruma başvurarak öğrenci yardım başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunu doldurduktan sonra burs verebilmek için bazı belgeler istenebilir.

İlk defa eğitim yardımı alacak olanların yapması gerekenler şunlardır:

 • SYDV Başvuru kayıt formu
 • Başvuru dilekçesi
 • Nüfus cüzdanı veya nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Başvurular, öğrenci belgesi düzenlenip doldurularak ilk başvurular için 30 gün, yenileme için 14 gün içinde tamamlanmalıdır.

Çocuklarını okula göndermekte zorlanan, okul ve kırtasiye masraflarını karşılayamayan aileler, çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamak için bu yardımlardan faydalanabilmektedir.

Kaymakamlıklar yani devlet tarafından öğrencilere yapılan maddi yardımlarda ve eğitim yardımları aşağıdaki tutarlar ödenir:

 • Okul öncesi okuyan çocuklara 500 TL
 • İlköğretim programlarında okuyan çocuklara 750 TL
 • Ortaöğretim okuyan öğrencilere 800 TL
 • Üniversite okuyan öğrencilere ise 900 TL yardımlar yapılmaktadır.

Çocuğu okuyan ailelere aylık maaş desteklerinden yararlanmak isteyen öğrenciler başvuru yapabilirler.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenciler için kırtasiye yardımı başvuruları e-Devlet Eğitim Öğretim Yardımı Talebi sekmesi üzerinden yapılmaktadır. 2023 eğitim öğretim döneminde ihtiyaç sahibi öğrencilere 1.300 TL kırtasiye desteği verilecektir.

Öğrencilere KYK Burs ve Kredi İmkanı 2023 Güncel

Kredi ve Yurtlar Kurumu, devletin öğrencilere verdiği maddi yardımlar arasında yer almaktadır. Burs ve kredi vererek kolaylık sağlar. Burs desteğinde geri ödeme yokken, kredi yardımı ile okul bittiğinde taksitler halinde geri ödeme yapılır.

KYK web sitesine başvurarak burs veya kredi yardımı alabilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra gerekli incelemeler yapıldıktan sonra burs veya kredi almaya hak kazanırsınız. Başvurunuz sonucunda herhangi bir burs bulunmamaktadır ve eğer kredi alınırsa kredi almanıza gerek yoktur.

Okuyan Öğrencilere Burs Başvuruları 2023

Burs başvuruları özel okullarda okuyan öğrencilere verilen devlet desteğidir. Özel okullara verilen desteğin yanı sıra sınavlarda başarılı olan öğrencilere verilen destektir.

Yıllık ortalama 20.000 TL burslu bir okula giren ve yıllık ortalama 20.000 TL harcamalı bir okula girebilen öğrenciler, dönem başına ortalama 3.000 TL-4.000 TL ödeyerek eğitim alırlar. Bu yıl özel okullarda öğrenim gören okul öncesi, ilk ve temel lise, ortaokul ve diğer lise öğrencilerine değişen oranlarda burs verilmektedir.

Devlet Tarafından Engelli Öğrencilere Özel Eğitim Desteği

Devlet tarafından verilen birçok destek gibi engelli öğrencilere de eğitim desteği verilmektedir. Verilen eğitim desteği, kişinin engel durumuna ve bireysel ya da grup olarak almış olduğu eğitime göre değişmektedir. Bireysel eğitim desteği alan ve engelli raporu olan öğrencilere 2.421 TL eğitim desteği verilirken, engel oranı grup eğitimi almasına izin veren öğrencilere 678 TL eğitim desteği verilmektedir.

Öğrencilere Burs Veren Vakıflar, Holdingler, İş Adamları ve Dernekler

Öğrencilerin eğitimlerine destek olan kurumlar, vakıflar, holdingler, dernekler ve iş adamları bulunmaktadır. Anaokulu, kreş, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite hangi sınıf olursa olsun devlet çocuklu ailelere eğitim ve öğretim yardımı yapmaktadır.

Bunlar sosyal ve ekonomik (SED) destekler olabileceği gibi KYK sayesinde geri ödemesiz burs ve krediler de olabilir. Yine 2023 yılında sınıf ve dönem bazında öğrenci başına sosyal destek sağlanacaktır.

Öğrencilere burs veren Vakıflar, Holdingler, İşadamları ve Dernekler şunlardır:

 • Adilcevaz Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı
 • Adnan Kahveci Vakfı
 • Afrika Vakfı Marmara ve Yıldız Teknik Üniversitesi
 • Ahlat kültür ve Eğitim Vakfı
 • Ahmet Yesevi Vakfı İş Dünyası Vakfı
 • Akdere Yeni Sondurak Ulu Camii Vakfı Tekfen Vakfı
 • Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Sabancı Vakfı
 • Alarko Holding Ali Demir Vakfı
 • Alarko Vakfı Türk Petrol Vakfı
 • Anadolu Vakfı Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı
 • Atatürkçü Düşence Derneği TADEV
 • Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı
 • Belediyeler
 • Birlik Vakfı
 • Türk Dil Kurumu
 • Boğaziçi ve Galatasaray Üniversiteleri Çağdaş Eğitim Vakfı
 • Cafer Sadık Abalıoğlu
 • Darendililer Eğitim Vakfı İstek Vakfı
 • Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Vakfı
 • Elginkan Vakfı
 • Fevzi Akkaya Vakfı
 • Hüsnü Özyeğin Vakfı
 • İbrahim Çeçen Vakfı
 • İstanbul Sanayi Odası Vakfı
 • İbrahim Çeçen Vakfı
 • İstanbul Teknik Üniversitesi
 • İstanbul Ticaret Odası İTO
 • İstanbul Ticaret Üniversitesi Rumeli Eğitim Vakfı
 • İstek Vakfı
 • İş Dünyası vakfı
 • İzzet Baysal Vakfı Sağlık Eğitim Vakfı
 • Kızılay Gençlik müdürlüğü
 • Kibar Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı
 • Marmara Üniversitesi
 • MEB
 • E-Bursum
 • Mehmet Zorlu Vakfı
 • Sema Yazar Gençlik Vakfı
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü
 • TEV Türk Eğitim Vakfı
 • Nuh Çimento sanayi vakfı
 • Sema Yazar Gençlik Vakfı Kızılay Gençlik Müdürlüğü
 • Şahinler Holding Meb
 • Taşkent Vakfı Şahinler Vakfı
 • TEKFEN Vakfı,
 • TEV Diyanet Vakfı
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı Yumlu Eğt. ve Kültür Araştırma Vakfı
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı,
 • TÜBİTAK
 • Yücel Kültür Vakfı
 • Türk Diyanet Vakfı
 • Türk Eğitim Vakfı
 • Türk Petrol Vakfı
 • Türkiye Girişimcilik vakfı
 • Türkiye Milli Kültür Vakfı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
 • Vehbi Koç Vakfı
 • Türkiye Bursları
 • Süreyya Ağaoğlu Çocuk vakfı
 • Yıldız Teknik Üniversitesi
 • Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı
 • Sütaş
 • TOÇEV
 • Adnan Kahveci Vakfı öğrencilere destek veren kurum ve kuruluşlarından bazılarıdır.

Öğrencilerin yukarıda saydığımız vakıflardan verilen maddi yardımlardan yararlanabilmeleri için bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Derslerinde başarılı olan ve herhangi bir alt dersi olmayan öğrenciler maddi destekten yararlanabilirler. Kurumlara başvururken sizden öğrenci belgesi ve ders notlarınızı gösteren belgeler istenebilir. Burslu kurumlara başvurular kurum ve vakıfların koşullarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Okul Yardım Parası Kimlere Verilir?

Dar gelirli ve ekonomik zorluk yaşayan aileler ve maddi yardım Yapılır.

Hangi Öğrencilere Para Yardımı Verilecek?

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversitede okuyan ve gerekli şartları sağlayan öğrencilere maddi yardım yapılmaktadır.

e-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanmaktadır?

e-Devlet üzerinden sosyal yardım yapan kişilerin başvuruları 1 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
“Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımı 3.708 TL Başvuru Formu 2023” üzerine 10 yorum
 1. Selam benim cocuk turkiyede 103 kişi lgs deneme snavda oldu.yani cok guzel okyor.acaba bi yardim bize olurmu.durum cok kutu bizim.kocam cezavinde. Bizde 2 cocuk ve ben bu hayatimda mücadedyorum.benim ayle rusyada savas icinde.bizde burdaiz.kizlar guzel okyorlar.yardim edin.

  Yanıtla
 2. Selam sizden ricam bana değilde benim çocuğa bi yardım edin annesi doğduğunda bıraktı gitti hem analık yapiyom hem babalık calisamiyom sizden yardım ıstiyorum ıstiyorum

  Yanıtla
 3. Ben beş çocuk annesiyim benim durumum olmadığından dolayı çocuklarımın masrafını karsilayamiyorum lütfen banada yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla
 4. Üç çocuğum var biri ilkokul üçe gidiyor diğeri ise lise ikiye gidiyor vedurumum hiç iyi değil bu kardeşlerinizede yardım eli uzatabilirmisiniz evim kira ben ve eşimimin bazı rahatsızlıklarımız var bu sebeplerden dolayı sizlerden cocuklarım için bir yardım ederseniz çok sevinirim

  Yanıtla
 5. Ben 16 yaşında bir lise öğrencisiyim okul durumum çok kötü okula 5 TL götürüyorum onun için bu paraya çok ihtiyacım var

  Yanıtla
 6. Ben 18 yaşında bir lise öğrencisiyim öğrenci Parası bile yok kırtasiye yardımı istiyorum bide hastayım ve para yardımı istiyorum

  Yanıtla
 7. Ben Işimyok evkiramıveremiyorum doğalgaz yardım parası istiyorum gelirim 3cocugum var kışlık elbise.alamıyorum bot alamadım .yardım

  Yanıtla
 8. İlk öretime giden oğlum var öğrenci maddi yardımınızı bekliyoruz Allah rızası için lütfen yardım edin kiradayım binyüz kira veriyoruz yeri geldimi masraf larını karşılayacak durumum olmuyor

  Yanıtla
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1