Acil Para Yardımı Arıyorum Diyene Maddi Destek 2023 (Hayırseverler ve İş Adamları)

Hepimizin acil paraya ihtiyaç duyduğu zor günler oldu. Bu günlerde borç para veriyorum diyen reklamlarda para bulmanın ya da borç para almanın yollarını arıyoruz. Hayırseverlere, bağışçılara, intoko’ya, borç verenlere ve hatta tefecilere ulaşmaya çalışıyoruz. Yazımızda nakde ihtiyacı olduğunu söyleyenler, senet karşılığında borç para alabileceğini söyleyen firmalar, acil para yardımı aradığını söyleyenler için borçlanma yöntemlerini araştırdık.

Borç Para Veriyorum!

İnternette acil maddi yardım aradığını söyleyen kişilere borç para veriyorum başlığı altında yüzlerce ilan yayınlanıyor. Bu ilanların çoğu tefeciler tarafından verildiği için kimden borç alacağınıza dikkat etmenizi öneririz. Kredi ararken bilgilerinizi kimseye vermemelisiniz çünkü bu ilanları veren kişilerle karşılaştığınızda verilerinize ulaşarak sizi dolandırmaları mümkün olacaktır. İnternette para bulabileceğiniz hayırseverler, kuruluşlar ve borç veren şirketlerle karşılaşabilirsiniz. Bu firmalara başvurmadan önce bankalara başvurarak kredi kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bankalardan Senetle Kredi Çekmek Mümkün mü?

Hiçbir banka paraya ihtiyacım var diyene senetle kredi veya para vermez. Sadece ticari ilişkilerde kullanılan faturalı kambiyo senet veya çeklerini paraya çevirme imkanı sağlayan kuruluşlar mevcuttur. Bu kuruluşlarda nakit parayı BDDK’nın tanıdığı hak ve yetkiler çerçevesinde yasal olarak yerine getirirler. Aşağıda isimleri yazılı bankalar, ticari ve KOBİ bankacılığı hizmeti verirler. Acil para yardımı arıyorum diyorsanız bankalara başvuru yapmayı unutmayın.

Ayrıca Senetli Bankalardan Kredi alabileceğiniz bankalar ise şu şekildedir:

 • Vakıflar Bankası Çek-senet karşılığı krediler
 • TEB İştira-İskonto kredileri
 • Garanti Bankası İskonto-iştira kredisi
 • Odeabank İskonto kredisi
 • Yapı ve Kredi Bankası İskonto kredisi vermektedir.

Senetle Para Bulma ve Borç Para İlanları

İnternette ve özellikle sosyal medyada borç para veriyorum, senetle nakit para gibi reklamlara rastlayabilirsiniz. Bu reklamlardan bazıları paraya ihtiyacı olan ve zor durumda olan, elindeki son paraya imrenen kişilerdir. Çünkü başvuru yaptığınızda sizden bir miktar peşinat veya peşinat talep ediyorlar.

Bu peşinatı ödeyen vatandaş WhatsApp veya Facebook sayfasından engellenir ve kimseden hesap isteyemez. Ayrıca bu kişiler yurt dışında ikamet eden kişiler ise yargı süreci uzun sürecektir. Bu nedenle senetle para aradığını söyleyenler için en güvenilir yöntem eşinden veya arkadaşından borç almaktır.

Öyle ki, mevzuata göre BDDK’nın izni olmadan ticari amaçla borç para vermek tefecilik sayılır ve yasaktır.

Borç Para Veren Hayırseverler

Maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlara her ay düzenli veya bir defaya mahsus olmak üzere maddi yardımda bulunan birçok hayırsever bulunmaktadır. Son günlerde sosyal medyada kurulan yardım grupları sayesinde binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşılabiliyor ve ihtiyaçları karşılanıyor.

Hayırsever vatandaşların genellikle gıda, yakacak, öğrenci bursu ya da nakdi yardımları, mali yardım dernekleri, Sosyal Yardım Kuruluşları ya da üyesi oldukları sosyal medya yardım grupları aracılığıyla sağladığı söyleniyor.

Sosyal Medyada Mali Yardım sağlayan kurumlardan birkaçı şu şekildedir:

 • Yardım Eli
 • Sosyal Yardımlar Grubu
 • Sosyal Yardım
 • Yardım Gönüllüleri
 • İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli Uzatalım
 • İhtiyacın Olmayanı İhtiyacı Olana Verelim
 • Yardım edin, yardım bulun!
 • Sosyal Yardım Dayanışması
 • Bayanlara Özel Yardım Gönüllüleri
 • Ankara Yardım Eli

Yukarıda sayılan facebook grupları ile herhangi bir bağlantımız olmayıp, sosyal medya üzerinden yapılan araştırmalar sonucunda listelenmiştir. Bu gruplardan mali yardım alabileceğinize dair hiçbir taahhütte bulunmuyoruz.

Borç Para Veren Vakıflar 2023’te Hangileridir?

Türkiye’de vakıfları koordine eden Vakıflar Genel Müdürlüğü var. Sitede yer alan bilgilere göre aşağıdaki koşullarda yardım sağlanmaktadır.

Türkiye’nin 81 iline Kuru Gıda Yardımı yapılmaktadır. Bunun için 3 şart var. Bunlar şartlar şöyle sıralanmaktadır:

 • Kişinin Sosyal Güvencesinin olmaması
 • Aylık gelirinin asgari ücreti geçmemesi
 • 2022 sayılı Kanuna göre yardım maaşı almamak

Yardımdan yararlanmak için aşağıda verilen yardım başvuru formu ile başvuru yapılması gerekmektedir. Doldurulan form elden veya posta yoluyla Vakıflar Bölge Müdürlüklerine gönderilecektir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü hayır hizmetlerinden faydalanmak isteyenler buradan bilgi metnine ulaşabilir.

İntoko Borç Para Veriyor mu?

Intoko adlı herhangi bir kurum veya kuruluşu teşkil etmeyen sitede, maddi yardımda bulunduğuma dair 20’ye yakın ilan yer almaktadır. Intoko adında bir firma var ve ihtiyacı olanlara nakit yardımı yok.

Araştırmamız sonucunda bu reklam sitelerinde yabancılar tarafından sahte olduğunu düşündüğümüz yardım reklamları olduğunu tespit ettik. Bu bağlamda intoko borç para duyurularına itibar etmemenizi öneririz.

Hayırseverler telefon numaralarıPin
Acil Para Yardımı Arıyorum Diyene Maddi Destek!

Senet Karşılığı Borç Para Verilir!

Senetle para veren borç veren var mı? Borç alacak para bulamadığını söyleyenlerin sıkça sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Türkiye’deki kredi şirketleri uzun zaman önce faktoringe çevrildi. Tabii mevzuat da güncellendi.

Halihazırda ülkemizde 56 kurumsal faktoring şirketi hizmet vermektedir. Bu şirketler ticari alacakların nakde çevrilmesi alanında da hizmet vermektedir ancak hiçbir faktoring şirketi paraya ihtiyacı olan kişilere taksitli para vermemektedir. Bu bağlamda hem kredi şirketleri hem de faktoring şirketleri acil ihtiyaçlara çözüm olmayacaktır.

Faizsiz Borç Para Veren Kurumlar Ve Bankalar 2023 Güncel Liste

BDDK’ya kayıtlı olarak hizmet veren ve faizsiz kredi veren katılım bankaları bulunmaktadır. Bu bankalar faiz yerine temettü alarak hizmet vermektedir. Ülkemizde hizmet veren 6 katılım bankası bulunmaktadır.

Katkı payı olarak faizsiz kredi veren bu bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Vakıf Katılım
 • Kuveyt Türk Katılım
 • Emlak Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım
 • Albaraka Türk Katılım
 • Ziraat Katılım Bankası

Bu 6 finansal katılım kuruluşu, faiz yerine kâr payı odaklı çalışmaktadır. Kredi başvurularında yazan şartlar ödünç alınan para için geçerlidir ve bu şartları taşımayanlar kredi alamazlar.

Senetle bankalardan kredi çekemiyorum, ne yapmalıyım? İçeriğimiz size hemen yardımcı olacaktır.

Kuru Gıda Yardım Erzak Paketleri

Vakıflar Genel Müdürlüğü Çorba ve Kuru Yemek hizmeti başvuru formu, başvuru yapacak kişi tarafından şahsen veya posta yoluyla doldurularak kuruma iletilmelidir. Kuru gıda yardımı kontenjanı sınırlı olduğundan, başvuru sahiplerinin başvuruları hemen kabul edilmeyebilir. Başvuru sahiplerinin ihtiyaçları belirlenir ve yardım sağlanır.

3 farklı kuru gıda yardım paketi bulunmaktadır.

 • A Tipi yardım kolileri 14. Kg. ağırlığında olup 1-2 kişilik ailelere verilir.
 • B Tipi Koli 21,5 Kg. ağırlığa sahip olup, 3 veya 4 kişilik ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir.
 • C Tipi Koli ise en büyük koli olup, 28,5 Kg. ağırlığa sahiptir. C Tipi Koliler 5 kişi veya daha fazla birey bulunan ailelere verilmektedir.

Bu yardımlar Türkiye genelinde ayda 20 bin 315 kişiye ulaştırılıyor. Başvuru için yukarıdaki başvuru formunu kullanabilirsiniz. Yarım kuru gıda paketlerinden yararlanan kişilerin ölümü veya muhtaçlığın giderilmesi sonucu herhangi bir bilgi verilmezse, paketin 3 kez alınmaması sonucu maddi yardım sonlandırılır.

Tefeci Arıyorum Ama Bulamıyorum Adresleri Nerededir?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi tefecilik Türk Ceza Kanununda suçtur.

Bu bağlamda tüm okuyucularımıza uzak durmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Sosyal medyada tefeci Mustafa ve Osman gibi kişilerin borç para verdiğinden bahsedilse de bunlar tamamen hayal ürünüdür. Bu nedenle tefeci arıyoruz diyenlerin yasal para bulma yöntemlerine yönelmelerini öneriyoruz.

Bankalardan Kredi Çekemeyenler Ne Yapmalı?

Mevduat, katılım veya herhangi bir bankadan kredi alamıyorsanız birinci sebep Kredi Notu, ikinci sebep ise gelir gider dengesidir. Kredinin taksitlerini ödeyebilmek için kişinin belgeleyebileceği aylık gelirin belirli oranlarda olması gerekir.

Örneğin: 2.500 TL maaş alan bordro çalışanı, aylık 2.500 TL taksitli kredi kullanamaz. Kredi mevzuatına göre ödeme gücü maaşa göre orantılıdır. Bir kişinin kredi notunun düşük olmasına neden olan durumlar ise daha önce bankalar veya diğer kurumlarla yaşadığı ödeme güçlüğüdür.

Veya kişi daha önce hiç kredi almamışsa bu durum KKB notunun düşük olmasına neden olacaktır. Ancak hiç kredi çekmemiş bir kişi bu sebeple kara listede gözükmeyecektir.

Paraya İhtiyacı Olanlara 5 Farklı Yasal Borç Para Bulma Yöntemi

Paraya ihtiyacı var ama nakit ihtiyacını bankalardan ve diğer kurum ve kuruluşlardan karşılayamıyorsa, para bulmak için sıraladığımız 5 farklı para bulma yöntemini deneyerek borç para bulabilir.

 • Hat üzerinden telefon almak: Satın alacağınız telefonu kutusu bozulmadan faturası ile birlikte satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak bu yöntem için hattınız üzerinden telefon alma hakkına sahip olmanız gerekmektedir.
 • Kredi notunuzu yükseltin ve bankalara başvuru yapın: Kredi notunuzu yükselterek kredi kullanma imkanları bulunmaktadır. Puanınızı yükseltmek için yapmanız gerekenleri yaparak kredi kullanabilirsiniz.
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına Başvuru yapın: Vakıflar zor durumdaki insanlara yardım eder. Bu kuruluşlara başvurarak maddi destek alabilirsiniz.
 • Özel Kuruluşlara ve Hayır Kuruluşlarına başvurarak nakit destek almayı deneyebilirsiniz.
 • KYK ve Burs veren kurum ve kuruluşlara başvurun. Çocuklarınızın eğitim desteği için destek alabilirsiniz. Acil maddi yardım arıyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Senetle satılan ve hemen nakde çevrilebilen ürünlerin alınıp satılması yasaldır. Bu yöntem tavsiye edilmese de faiz ödemeye tercih edilebilir.

Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
“Acil Para Yardımı Arıyorum Diyene Maddi Destek 2023 (Hayırseverler ve İş Adamları)” üzerine 75 yorum
 1. İnanın tükendim çok borcum var ödeyemiyorum aileme de söyleyemiyorum lütfen Allah rızası için bana yardımcı olun

  Yanıtla
 2. Depremzede yım İskenderun da evimi herşeyimi kaybettim şimdi sokakta parasız rezil durumdayız nakit olarak yardım talebinde bulunuyorum nakit olarak hiçbir şey kalmadı

  Yanıtla
 3. merhaba acil bana 110000tl lazım borçlarım ödememgerekiyor hicralar ve bankalara aileme bakamıyorum zordayim ne olur bana da bir yol veya bir el uzatın ne olur saygılarımla

  Yanıtla
 4. Acil nakite ihtiyacınız varsa yardımcı oluyorum kesinlikle on ödeme talep etmiyorum iletişime gece bilirsiniz

  Yanıtla
 5. Acil 15 bin tl ye ihtiyacim var yeni ewlendim ve suanda virusum ewdeyim cok zor durumdayim her ay taksitle oderim lutfen son noktadayim yardim edin

  Yanıtla
 6. Tapu Arazi Arsa her Hangi Bir Mal Varlığı Olan Evrakla Birlikte uygun Faizle Borç Para Verilir

  Limit minimum: 100.000
  Maksimum Limit : 1.000.000

  Yanıtla
 7. Merhabalar çok acil 30000ne ihtiyacım var çalısıyorum geri odeme yaparım yardım ederseniz çok sevinirim

  Yanıtla
 8. Merhaba 300.000 tl lazım icra geldi bugün eve 3 gün sonra eşyaları almaya geliceklermiş ben hibe falan istemiyorum eşimde bende çalışıyoruz borç istiyorum ayda 10.000 ödeyebilirim noterden kağıt imzalarım senette imzalarım yeterki tek yere borcum olsun hepsini kapatayım lütfen yardımcı olur musunuz.

  Yanıtla
 9. 33 bınehe ıhtıyac duymaktaýım acılce ıletısım nom geri odeme olasıgiyla garanti belgeside veririm bir duanıhi almak isterim digenlere

  Yanıtla
 10. Öğrenciyim son Ay olduğu için maddi anlamda çok sıkıntı yaşıyorum. 1000 tl ihtiyacım var sadece ev kiramı yatırmak için. Ev sahibini erteleyip duruyorum. Artık kapıma dayanmaya başladı lütfen yardım edin.

  Yanıtla
 11. Çocuklarımın eğitimi için 15 bin TL ihtiyacım var aylık 1000 öderim ne olur yardım edin çocuklarım okusun

  Yanıtla
 12. Boyle bir şeyi normalde hayatta yapmam isteyemem ama çaresizlikten en son araştıra araştıra burayı buldum fazla değil 500-600₺ lazım sadece yardım etmek isteyen çıkarsa borç oolarak 1 ay içinde geri öderim.

  Yanıtla
 13. Acil para ya ihtiyacım var 10,0000 binlira aylık 5000 binlira öderim evim var isterseniz ipotek edebilirim

  Yanıtla
 14. 60.000 ihtiyacım var 3 aylığını yardımcı olacak birisi varsa görüşelim.hangi şartla veriliyorsa görüşelim

  Yanıtla
 15. Benim icraatın var 5tane onun için borç para istiyorum ben sadece 30milyar fazla değil 2 ay içinde kapatacağim

  Yanıtla
 16. Çok acil yarın ödemem gereken bi mebla var 45 bin yardımda bulunabilirseniz aylık 5 bin şeklinde geri ödeyebilirim

  Yanıtla
 17. Hayırlı akşamlar İstanbul Bahçelievler uturyorum 3 tane çocum var ikisi okula gidiyor biri taha3 yaşında kirada oturyorum çalışan yok yardıma muhtacım Allah rızası için ne olur yardım edin lütfen destek olun 2000 TL yeter acil gerekiyor muhtacım.. ulaşabilirsiniz yalvarırım yardım eden başka çarem yok

  Yanıtla
 18. Bir Duani hì almak isterim diyebileceklere 23 bine he cok cok acilcehe ihtiyac duyuyorum icler acisi bir durumda do layi

  Yanıtla
 19. acil 100 bin tleye ihtiyacım var yardım eli uazatın ya artık kaldıramıyorum yardım edin allah rızası için geri ödemsini aylık 5 bin öderim

  Yanıtla
 20. ACİL NAKİTE İHTİYACIM VAR ZOR DURUMDA OLSAM BURAYA ZATEN YAZMAZDIM AMA ÇIKAR YOL KALMADI ARTIK 70.000TL YE İHTİYACIM VAR RABBİM HERKESE HAYIRLI KAPILAR AÇSIN İNŞALLAH SELAMETLE…

  Yanıtla
 21. Selametlerle sadece sadece 23 bin liraya ihtiyaç sıkıntısı içindeyim diyebilirim mm zor imkansız gibi düşünüyorum ìnsanìn halide anlamak kadar guzel Bisey olamaz belkide banada akìl erdirebilen birileri olabilir olursa garanti belgesiyle senetle rìca olunur

  Yanıtla
 22. Benim acil nakit çekmem gerekiyor 30000 iki kıızm üniversite okuyor yetişemiyorum tek başına biri allah rızası icin yardım etsin bu parayı bulmama

  Yanıtla
 23. Hamileyim 2 yaşında oğlum var kirada otuyorum kaza gecirdil çalışamıyorum yardım istiyorum hepsi kznitlaril gerçekten çok ihtiyacım var

  Yanıtla
 24. Merhabalar benim krediye ihtiyacım var bankalar kredi vermiyor bir sürü borcum var lutfen yardımcı olur musunuz allah rızası için lutfen

  Yanıtla
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1