KOSGEBKredisi.Com

Acil Para Yardımı Arıyorum Diyene Maddi Destek 2022

Hepimizin acil paraya ihtiyacı olduğu zor günler olmuştur. Bu günlerde borç para veriyorum diyen, senetle para bulma yöntemleri arayan veya borç para ilanları içerisinde buluruz kendimizi. Borç para veren hayırseverler, yardım yapanlar, intoko, ikrazatçı ve hatta tefecilere dahi ulaşmaya çalışırız. Yazımızda nakite ihtiyacım var diyenler için borç para bulma yöntemlerini ve senet karşılığı borç para verilir diyen firmaları acil para yardımı arıyorum diyen kişiler için araştırdık.

Acil Para Yardımı Arıyorum Diyene Maddi Destek 2022

Borç Para Veriyorum 2022

İnternet üzerinde acil para yardımı arıyorum diyen kişilere borç para veriyorum başlığı altında yüzlerce ilan veriliyor. Bu ilanların çoğu tefeciler tarafından verildiğinden dolayı borç para alacağınız kişilere dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu ilanları veren kişiler ile karşı karşıya kaldığınızda kişiler verilerinize ulaşarak da sizi dolandırmaları mümkün olacağından dolayı borç para ararken hiç kimseye bilgilerinizi vermemelisiniz. İnternet üzerinde para bulabileceğiniz hayır severlere, kuruluşlara ve ikrazatcı firmalarla karşılaşabilirsiniz. Bu firmalara başvuru yapmadan önce bankalara başvuru yaparak senet ile kredi kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bankalardan Senetle Kredi Çekmek Mümkün mü?

Hiçbir banka paraya ihtiyacım var diyene senetle kredi veya para vermez. Sadece ticari ilişkilerde kullanılan faturalı kambiyo senet veya çeklerini paraya çevirme imkanı sağlayan kuruluşlar mevcuttur. Bu kuruluşlarda nakit parayı BBDK’nın tanıdığı hak ve yetkiler çerçevesinde yasal olarak yerine getirirler. Aşağıda isimleri yazılı bankalar, ticari ve KOBİ bankacılığı hizmeti verirler. Acil para yardımı arıyorum diyorsanız bankalara başvuru yapmayı unutmayın.

Ayrıca Bankalardan Senetle Kredi alabileceğiniz bankalar şu şekildedir;

 • Vakıflar Bankası Çek-senet karşılığı krediler.
 • TEB İştira-İskonto kredileri
 • Garanti Bankası İskonto-iştira kredisi
 • Odeabank İskonto kredisi
 • Yapı ve Kredi Bankası İskonto kredisi vermektedir.

Senetle Para Bulma ve Borç Para İlanları

İnternet üzerinde ve özellikle sosyal medyada borç para veriyorum, senetle nakit imkanı gibi ilanlara rastlayabilirsiniz. Bu ilanların bir kısmı paraya ihtiyacı olan ve zor durumda olan insanların ellerinde ki son paraya göz diken kişilerdir. Zira başvuru yaptığınızda sizden bir miktar peşin ödeme veya peşinat talep ederler. Bu peşinatı ödeyen vatandaşta ulaştığı WhatsApp veya Facebook sayfasından engellenir ve kimseden de hesap soramaz. Ayrıca bu kişilerin Yurt dışında ikamet eden şahıslar olması durumunda da yargı süreci epey uzayacaktır. Bu sebeple senetle para arıyorum diyenler için en güvenilir yöntemler tanıdıkları eş, dosttan borç almalarıdır. Öyle ki; mevzuat gereğincede BBDK izni olmadan ticari amaçla borç para vermek tefeciliğe girer ve yasaktır.

Borç Para Veren Hayırseverler

Maddi zorluklar yaşayan vatandaşa her ay düzenli olarak veya bir defaya mahsus maddi yardım yapan birçok hayırsever bulunmaktadır. Son günlerde sosyal medyada kurulan yardım grupları sayesinde ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşa ulaşılabilmekte ve ihtiyaçları karşılanmaktadır. Hayırsever vatandaşlar genel itibariyle üyesi oldukları maddi yardım dernekleri, Sosyal Yardımlaşma Kurumları veya Sosyal medyada yardım grupları sayesinde gıda, yakacak, öğrenci bursu veya nakit para yardımı yaptıkları söylenmektedir.

Sosyal Medyada Yer Alan Maddi Yardım yapan kurumlardan bir kaç tanesi şunlardır:

 • Yardım Eli
 • Pandemi Sosyal Yardımlaşma Grubu
 • Sosyal Yardımlar Grubu
 • Sosyal Yardım
 • Yardım Gönüllüleri
 • İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli Uzatalım
 • İhtiyacın Olmayanı İhtiyacı Olana Verelim
 • Yardım edin, yardım bulun!
 • Sosyal Yardım Dayanışması
 • Bayanlara Özel Yardım Gönüllüleri
 • Ankara Yardım Eli

Yukarıda yer alan facebook grupları ile herhangi bir bağlantımız olmayıp, sosyal medyada yapılan araştırma sonucunda listelenmişlerdir. Bu gruplardan maddi yardım alabileceğinize dair bir taahhüdümüz yoktur.

Borç Para Veren Vakıflar

Türkiye’de vakıfları koordine eden Vakıflar Genel Müdürlüğü bulunmaktadır. İnternet sayfasında yer alan bilgilere göre aşağıda belirtilen şartlarda yardımlar yapılır.

Kuru Gıda Yardımları Türkiye’nin 81 iline yapılmaktadır. Bunun için 3 şart bulunmaktadır.

 • Kişinin Sosyal Güvencesi Olmaması,
 • Aylık kazancının asgari ücreti geçmemesi,
 • 2022 sayılı Kanun Gereğince yardım maaşı almıyor olması

Yardımdan faydalanmak için aşağıda linki verilen yardım başvuru formu ile başvurmak gerekmektedir. Doldurulan form Vakıflar Bölge Müdürlüklerine elden veya posta aracılığı ile gönderilecektir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü hayır hizmetlerinden faydalanmak isteyenler buradan bilgi metnine ulaşabilir.

İntoko Borç Para Veriyor mu?

İntoko adı verilen herhangi bir kurum ve kuruluşu teşkil etmeyen internet sayfasında para yardımı yapıyorum diyen 20 civarında ilan bulunmaktadır. İntoko adlı bir firma ve ihtiyaç sahiplerine herhangi bir nakit yardımı mevcut değildir. Yaptığımız araştırma sonucunda bu ilan sitelerinde yabancılar tarafından verilen sahte olduğunu düşündüğümüz yardım ilanlarının olduğunu tespit ettik. Bu kapsamda intoko borç para ilanlarına itibar etmemenizi tavsiye ederiz.

Hayırseverler telefon numaraları
Acil Para Yardımı Arıyorum Diyene Maddi Destek!

Senet Karşılığı Borç Para Verilir!

Senetle Para Veren İkrazatçılar Var Mı? Borç para bulamıyorum diyen kişiler tarafından sıkla sorulan sorular arasındadır. İkrazatçı firmalar Türkiye’de uzun süre önce isimleri faktoring olarak değiştirildi. Tabi mevzuatları da güncellendi. Şuan ülkemizde 56 kurumsal faktoring şirketi hizmet vermektedir. Bu firmalar da ticari alacakların nakite çevrilmesi alanında hizmet verirler ancak hiçbir faktoring firması paraya ihtiyacı duyan kişilere senetle taksitli para vermez. Bu kapsamda hem ikrazat firmaları hem de faktoringler acil ihtiyaçlar için çözüm olmayacaktır.

Faizsiz Borç Para Veren Kurumlar Ve Bankalar

BBDK kayıtlı olarak hizmet veren ve faizsiz kredi veren katılım bankaları mevcuttur. Bu bankalar faiz yerine kâr payı alarak hizmet verirler. Ülkemizde hizmet veren 6 katılım bankası mevcuttur.

Katkı payı olarak faizsiz kredi veren bu bankalar şunlardır:

 • Vakıf Katılım
 • Kuveyt Türk Katılım
 • Emlak Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım
 • Albaraka Türk Katılım
 • Ziraat Katılım Bankası

Bu 6 finansal katılım kuruluşları faiz yerine kâr payı odaklı çalışırlar. Verilecek borç para için kredi teamüllerinde yazılı şartlar geçerlidir ve bu şartları taşımayanlar kredi alamazlar.

Senetle, bankalardan kredi alamıyorum ne yapmalıyım? Hemen içeriğimiz size yardımcı olacaktır.

Kuru Gıda Yardım Erzak Paketleri

Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda hizmeti başvuru formunu başvura da bulunacak kişi şahsen veya posta yolu ile doldurarak kuruma iletmelidir. Kuru gıda yardımlarında kontenjan sınırlı sayıda olduğundan dolayı başvuru yapan kişilerin başvuruları hemen onaylanmaya bilir. Başvuru sahiplerinin ihtiyaç durumları tespit edilerek yardım verilmektedir.

3 farklı kuru gıda yardım paketi bulunmaktadır.

 • A Tipi yardım kolileri 14. Kg. ağırlığında olup 1-2 kişilik ailelere verilir.
 • B Tipi Koli 21,5 Kg. ağırlığa sahip olup, 3 veya 4 kişilik ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir.
 • C Tipi Koli ise en büyük koli olup, 28,5 Kg. ağırlığa sahiptir. C Tipi Koliler 5 kişi veya daha fazla birey bulunan ailelere verilmektedir.

Türkiye genelinde her ay düzenli olarak 20 bin 315 kişiye bu yardımlar yapılmaktadır. Sizde başvuru için yukarıda yer alan başvuru formunu kullanabilirsiniz. Kuru gıda yarım erzak paketlerinden faydalanan kişilerin ölümü veya muhtaçlığının ortadan kaldırılması sonucu bilgilendirme yapılmazsa, 3 kez paketin teslim alınmaması sonucu maddi yardıma son verilir.

Tefeci Arıyorum Ama Bulamıyorum Adresleri Nerededir?

Yazımızın başında belirttiğimiz üzere tefecilik Türk Ceza Kanunda suçtur. Bu kapsamda tüm okuyucularımıza uzak durmanızı önemle tavsiye etmekteyiz. Sosyal medyada, tefeci Mustafa, Osman gibi şahısların borç para verdiklerinden bahsedilse de, bunlar tamamen hayal ürünüdür. Bu sebeple tefeci arıyorum diyenlere yasal para bulma yöntemlerine yönelmelerini tavsiye etmekteyiz.

Bankalardan Kredi Çekemeyenler Ne Yapmalı?

Mevduat, katılım veya herhangi bir bankadan kredi çekemiyor iseniz bunun ilk nedeni Kredi Notu iken ikinci sebebi de gelir gider dengesidir. Kişinin belgeleyebildiği aylık kazancı kredinin taksitlerinin ödenmesi için belirli oranlarda olmalıdır.

Örneğin; 2.500 TL maaş alan bordrolu bir çalışan aylık taksitleri 2.500 TL olan bir krediyi çekmesine müsaade edilmez. Kredi mevzuatı gereğince maaşa göre ödeme gücü oranlanır. Kişinin kredi notunun düşük olmasına sebep olan durumlar ise daha önce bankalarla veya diğer kurumlar ile yaşadığı ödeme güçlükleridir. Ya da kişi daha önce hiç kredi çekmemiş ise bu durumda KKB notunun düşük olmasına sebep olur. Ancak hiç kredi çekmeyen bir kişi bu sebeple kara listede görülmez.

Paraya İhtiyacı Olanlara 5 Farklı Yasal Borç Para Bulma Yöntemi

Paraya ihtiyacı olan ancak banka ve diğer kurum ve kuruluşlardan nakit ihtiyaçlarını karşılayamıyorsa eğer para bulmak için listelediğimiz 5 farklı borç bulma yöntemlerini deneyerek borç para bulabilir.

 • Hat üzerinden telefon almak; Alacağınız telefonu kutusunu bozmadan faturası ile birlikte satışını yaparak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak, bu yöntem için hattınız üzerinden telefon alma hakkınızın bulunması gerekiyor.
 • Kredi notunuzu yükseltin ve bankalara başvuru yapın; Kredi notunuzu yükselterek kredi kullanma imkanlarını var. Puan yükseltmek için yapılması gerekenleri yaparak kredi kullanabilirsiniz.
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına Başvuru yapın; Vakıflar zor durumda olan kişilere yardım etmektedir. Bu kuruluşlara başvuru yaparak nakdi destek alabilirsiniz.
 • Özel Kuruluşlar ve Yardım Derneklerine Başvuru yaparak nakdi destek almayı deneyebilirsiniz.
 • KYK ve Burs veren kurum ve kuruluşlara başvurun. Çocuklarınızın eğitim destekleri için destek alabilirsiniz. Acil para yardımı arıyorum diyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Senetle yasal olarak satışı yapılan ve hemen paraya çevrilebilen ürünlerin satın alınıp satılması yasaldır. Bu yöntem tavsiye edilmese de, faiz ödemek yerine tercih edilebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. ibrahim dedi ki:

  Acil paraya ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

 2. Zeynep dedi ki:

  Hamileyim 2 yaşında oğlum var kirada otuyorum kaza gecirdil çalışamıyorum yardım istiyorum hepsi kznitlaril gerçekten çok ihtiyacım var

 3. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0534

 4. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var

 5. gülay dedi ki:

  Merhabalar benim krediye ihtiyacım var bankalar kredi vermiyor bir sürü borcum var lutfen yardımcı olur musunuz allah rızası için lutfen

 6. Mehmet dedi ki:

  Çok acil krediye uygunluk ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz

 7. Ömer Faruk Dalkılıç dedi ki:

  Nasıl ulasabilecegiz sana

 8. Murat dedi ki:

  Kaç gün içinde şartlar neyse kabul ederim

 9. Emre dedi ki:

  130 bin TL’ye Kadar İhtiyacım Var Bankalara olan borcum ve kredi kartlarını Ödemek ve feraha etmek istiyorum Aylık 3250 TL ödeyeceğim uzun vade bir kredi için lütfen yardımcı olun

  1. Murat dedi ki:

   Acil krediye ihtiyacım var ne şart olursa kabul ediyorum .

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.