KOSGEB Kredisi

Qnb Finansbank KOSGEB Kredisi

Qnb Finansbank KOSGEB Kredisi

QNB Finansbank Esnafa faizsiz kredi desteği

Esnafa Kosgeb aracılığıyla verilecek olan 50 bin lira üst limitli Kobi kredisinin tüm detayları www.kosgeb.gov.tr adresinde açıklanarak başvuru tarihleri kamuoyuna duyuruldu. Buna göre Esnafa 50 bin lira faizsiz kobi kredisini Kosgeb ile anlaşmalı olan 9 bankadan Kosgeb desteklerine başvuruda bulunarak başvurusu onaylanan işletmelere finansman sağlayacak. Bu bankalar arasında Qnb Finansbank Sıfır Faizli 50 Bin Lira Esnaf Kredisi vermeye yetkili bankadır.

Kosgeb ile aralarında imzalanan protokolle Qnb Finansbank tan 50 bin lira üst limitli 12 ay geri ödemesiz toplam 36 ay vadeli kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde geri ödemeli olarak esnaf kredisi verilecek. Verilen kredinin faizinin tamamı ise Kosgeb tarafından karşılanacak. Başvurulardan yararlanmak için esnaf ve İşletme sahibi Kobilerin beyanname doldurmaları ve güncelleme işlemlerimi yapmaları bunun  için de Kosgeb veri tabanına kayıt olmaları ön şart.

qnb finansbank

Qnb finansbank Kosgeb ile imzaladığı protokol neticesinde kredi sunmaktadır.

Qnb Finansbank KOSGEB Kredisi

Qnb Finansbank tan faizsiz 50 bin lira işletme kredisi almak isteyen işletmelerin mutlaka Kosgeb den faizlerin karşılanması için Kosgeb veri tabanına kayıtlı ve Kobi beyannamesi güncel olması gerekiyor. Kobi kredisinden yararlanmak için ön başvuru yapacak olan işletmeler KOSGEB veri tabanına işletme kaydını yaptırmadan işlete kredisi talebinde bulunamıyor. Bu nedenle başvuru öncesinde Kosgeb sitesinden öncelikle Kosgeb veri tabanına ücretsiz kayıt olarak Kobi beyannamelerini doldurmaları, daha önceden Kosgeb beyannamesi veren işletmelerin de önceki beyannamelerini güncellemeler gerekiyor.

Kosgeb’ e kaydolan ve beyannamesi doldurup güncelleme işlemi yapan işletme ve esnaflar Kosgeb işletme kredisi faiz desteği programı kapsamında QNB Finansbankasına ön başvurusu olan işletmeler başvuruda bulunarak bankanın işletmeye kredi çıkarması halinde destekten yararlandırılıyor.

Qnb Finansbank 50 bin lira faizsiz kredi banka başvurusu nasıl yapılır?

Qnb Finansbank’ a Kosgeb’ e başlayacak olan işletme kredisi destek programına yukarıdaki şartları taşıyan işletmeler başvuru yaptıktan sonra son başvuru tarihinden itibaren  24 saat içinde Kosgeb yetkilileri tarafından yapılacak işletme değerlendirmesinden onay alan işletmeler bankalara destek için başvurabilecektir. Yani işletmeler öncelikle Kosgeb e sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden kullanıcı adı ve şifresi ile doğrulama kodunu girerek istenen bilgileri yazıp sistemden başvuru formunu doldurduktan sonra Perşembe günü açıklanacak değerlendirme sonuçlarından ön onay almaları halinde bu başvuru formu ile banka şubelerine bizzat giderek başvuru yapabilecek.

Qnb Finansbank 50 bin lira faizsiz kredi banka başvurusu nasıl yapılır

Qnb Finansbank 50 bin lira faizsiz kredi banka başvurusu nasıl yapılır?

İşletmelere sağlanacak olan en fazla 50 bin lira esnaf kredisi için Kosgeb’ den ön onay almakta bankaların işletme kredi vereceği anlamına gelmez. Bankalar işletmelerin kredi alacak gücünün ve mali tabloların değerlendirildikten sonra uygun gördükleri işletme ve esnaf için banka mevzuatına göre uygun görülen işletmelere kredi verecektir.

Kosgeb işletme kredisi geri ödemeleri

Kosgeb işletme kredisi faiz desteği olarak faizin tamamını karşılayacak olan ve 9 banka ile anlaşarak işletme ve kobilere kullandıracağı en fazla 50 bin lira üst limitli kobi kredisinin geri ödemeleri de esnafların 2017 yi rahat geçirmelerini sağlayacak şekilde düzenlendi. Esnafın eline geçecek faizin de Kosgeb tarafından karşılanarak verilecek olan 50 bin lira kobi kredisini ilk bir yılı geri ödemesiz olarak verilecek. Esnaf ve Kobileri ekonomik durumlardan en az şekilde etkileneceğinin vaadinin  ardından yapılan çalışmalar ile hızlı bir şekilde uygulamaya konulan destek programı sayesinde esnaf ve Kobiler bu yılı daha rahat geçirecek. İşletme başına 50 bin lira üst limitli kullandırılacak olan esnaf kredisinin ilk bir yılı 12 ayı geri ödemesi olacak şekilde verilirken toplam 36 ay vadede geri kalan taksitler 8 taksitle 3 ayda bir taksit ödemesi ile kapatılacak. Esnaflar buna göre esnaflar kalan 24 ayda 8 taksitle 50 bin lira ödeme için 3 ayda bir 8 taksit ödemesi için 6,250 TL ödeyerek kredinin geri ödemelerini yaparak esnaf kredisini kapatabilecek.

8*3:24,  50000/ 8: 6250 TL  aylık ise 2.083.00 TL taksit ödemeleri yapacak.

Sıfır Faizli 50 Bin Lira Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Sıfır Faizli 50 Bin Lira Esnaf Kredisi; Akbank, Garanti bankası, KGF, Yapı kredisi, Vakıfbank, Denizbank, İşbankası ve Halkbankası gibi 9 bankadan esnaf kredisi finansmanı sağlayacaktır. Kosgeb tarafından kredinin faizinin tamamının karşılayacağı esnaf kredisine başvuru yapacak olan esnaf ve Kobiler sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden yaparken hangi bankadan kredi çekeceğini buradan belirtecektir.

QNB Finansbank üzerinden Kosgeb kredisi alabilmek için başvuru koşulları bu şekildedir. Siz de Kosgeb krediniz için Finansbank şubelerine müracaat edebilirsiniz. Banka şu an Kosgeb kredisi vermemektedir. Bankanın Kobi’lere özel kredilerine başvuru yapabilirsiniz.

] }
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.