KOSGEB Kredisi

İş Bankası KOSGEB Kredisi Veriyor mu? Şartları Neler?

İş Bankası KOSGEB Kredisi Veriyor mu? Şartları Neler?

İş Bankası KOSGEB Kredisi erteleme işlemleri  nasıl yapılır, İş bankası Kobi, kadın girişimci kredisi, faizsiz kredi ve Kobi destek kredisi gibi çeşitli konularda araştırma yapanlar için tüm detaylı bilgiler içeriğimizde mevcuttur. Türkiye’deki özel bankalar arasında girişimcilere, esnafa, çiftçiye ticari krediler ve ihtiyaç kredileri gibi birçok sektöre öncülük sağlayan İşbankası sağladığı imkanların içerisine Kosgeb kredisini de almıştır. İş bankasının girişimcilere sağladığı Kosgeb kredisinin nasıl alınacağı, kredinin şartları ve başvuru işlemleri ile ilgili bütün detayları haberimizden inceleyebilirsiniz.

İş Bankası KOSGEB Kredi Destekleri

Kosgeb tarafından 15 bin  Kobi ve esnafa verilmek üzere hazırlanan destek programının çalışmaları tamamlanarak Kosgeb resmi internet sitesi üzerinden verileceğine dair başvuru tarihleri açıklandı. Buna göre esnafa işletme kredisi olarak faiz desteği olarak Kosgeb de Kobilere verilecek destek kapsamında finansman desteği vermek üzere anlaşma yapan bir bankalara başvuru yaparak ilgili kredi alabilirsiniz. İşbankası da Kosgeb ile anlaşmalı olarak kredi veren bankalar arasında olduğu için İşbankasına Kosgeb Kobi kredisine başvuru yapan esnaflar 50 bin lira faizsiz kredisini alabilirler. Yine esnaflara kullandırılacak olan kredilerin yanında Girişimcilere kullandırılacak olan krediler 50 bin lira, kadın girişimci, genç, engelli, gazi veya birinci derecede şehit yakınları içinde en fazla 70 bin lira limitlerde kredi kullandırılacaktır.

İşbankası Kosgeb kredileri kapsamında esnaflara kullandırılacak olan krediler ve vadeleri ise;

 • İşletme kredilerinde 12 ve 18 ay,
 • Makine Teçhizat kredilerinde 12, 18, 24, 30 ve 36 ay  vadeli olarak kullandırılacaktır. Detaylar.

İş Bankası KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

İşbankası Kosgeb’ den Kobilere 50 bin lira sıfır faizli kredi finansmanı vermeye yetkili bankalar arasındadır.

İşbankası tarafından sunulan Kobilere özel 50 bin lira faizsiz krediye başvurular; Kosgeb veri tabanı’na kayıtlı, Kosgeb desteklerinden yasaklı olmayan ve kurum tarafından girişimci işletme veya stratejik ve öncelikli sektördeki işletme olarak sınıflandırılmış firmalar başvuruları kabul edilecektir.  Kosgeb başvurularını yaptıktan sonra gerekli başvuru formu ile İşbankasına bizzat başvuruda bulunan kobi ve esanflarımız 50 bin lira faizsiz krediden yararlanabilecek. Kredinin faizinin tamamı da Kosgeb tarafından karşılanacak.

E ne duruyorsunuz Kosgeb esnaf faizsiz kredi desteği almak için sizde başvurularınızı Kosgeb’ e yaparak ön onay alarak İşbankasına başvuruda bulunarak finansman desteğinize kavuşabilirsiniz.

Kosgeb Kobi Faiz kredi desteği için başvurular Banka tarafından belirlenecektir. Kobi desteğine ülke genelinde 15 bin kobinin başvuru yapması bekleniyor. Kosgeb’ e başvuruda bulunarak ön onay alan işletmeler Anlaşmalı bankalara başvuruda bulunarak kredi talebinde bulunabilirler.

iş-bankası

İş bankası Kosgeb ile imzaladığı protokol neticesinde kredi desteği sağlayacak.

İşbank Kosgeb İşletme Desteği

KOSGEB ve İşbankası arasında imzalanan protokol gereğince İşbankası 50 bin lira faizsiz esnaf kredisi vermeye yetkilidir. Kosgeb ten verilecek olan İşletme kredisi faiz desteği her işletme başına en fazla 50 bin lira olarak verilecektir. İlk yıl yani 12 ay ödemesiz olarak verilecek olan kredi toplamda 36 ay vadeli verilecek toplamda ise 8 taksitle 3er ay arayla eşit taksitler halinde ödenecektir.

Kosgeb 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Şartları

Kosgeb’ten Kobilere yönelik işletme başına en fazla 50 bin lira limitli olmak üzere 12 ay ödemesiz toplamda 36 ay vadeli olarak verilecek İşletme kredisi faiz desteğine başvuru yapmak için işletmelerin mutlaka Kosgeb Veri Tabanına Kayıtlı olmaları gereklidir. Ancak Kosgeb veri tabanına kayıtlı olan ve Kosgeb Kobi beyannamesi dolduran ve  eski beyannamesini güncelleyen esnaflar ve KOBİ’ler faizsiz esnaf kredisi olanaklarından yararlanabilir.

Kosgeb 50 bin lira üst limitli faizsiz kredi desteğine Kosgeb beyannamesi güncel olan dolayısıyla Kosgeb veritabanına kayıtlı  olan işletmelerin başvurularının Kosgeb uzmanları tarafından yapılan incelemelerden sonra onay alması halinde ön onay sonrasında İşbankası 50 bin lira faizsiz KOSGEB kredisi başvurusu yapabilirler.

İş Bankası Faizsiz 50 Bin Lira Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Esnaf ve Kobilerin Anlaşmalı bankalar aracılığıyla Kosgeb’den sağlanan faiz desteğini almak için yapmaları gerekli ve şart olan Kosgeb veri tabanına kayıt işlemleri ayrıntıları ile birlikte burada anlatılmıştır. Kosgeb veri tabanına kayıt olan işletmeler sonrasında Kosgeb Kobi Beyannamesini doldurmalıdır. Daha önceden kayıtlı olan işyerleri de Kobi Beyanname güncelleme işlemi yapmalıdır.

Burada Kosgeb beyannamesi güncelleme nasıl yapılır detaylı olarak anlatılmaktadır.

Kosgeb 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Başvuruları

İşbankası 50 bin lira faizsiz kredi başvurusu için öncelikle  faizsiz kredi başvuru formunu sifirfaiz.kosgeb.gov.tr  adresi üzerinden Kullanıcı adı ve şifre doğrulama kodu girilerek işletmeye ait bilgileri başvuru formuna doldurulması gereklidir.

Formu dolduran işletme sahibi esnaf ve Kobiler için Kosgeb den ön onay alması gereklidir. İşletmelerin kredi almaları için esnafların kredi çekmeye müsait olup olmadıkları değerlendirilecekleri için İşletme kredisi faiz desteğine başvuru yapacak aday işletmelerin Kosgeb den  ön onay alma aşamasından geçmesi gereklidir.

Kosgeb’den kredi almaya engelli olmayan işletmeler ve Kosgeb veri tabanına kayıtlı Kobi kaydını yapan işletmelerin Kobi beyannamesinin güncelleyen firmalar incelemeler sonucunda kredi için ön onay alabilecektir.

İşbankası faizsiz 50 bin lira başvuru işlemleri nasıl yapılır

İş Bankası faizsiz 50 bin lira başvuru işlemleri.

Ön onay alan işletme ve Kobilere, başvuru yaptığı ekrandan başvuru formunun çıktısını alarak İşbankası Kosgeb kredi başvurusu yapabilirler. Başvuru sonucundan İşbankası’na bu başvuru formu çıktısı ile bizzat başvuru yapan işletmelerin bankadan da onay alması durumunda da 50 bin lira sıfır faizli KOSGEB kredisi çekebilecektir. Kosgeb’ten destek için ön onay alan işletmelerin bankalardan da onay alacağı anlamına gelmediğini bankaların işletme kredisi verip vermeyeceğini kendi mevzuatlarına uygun olarak yapacağını ve bu kapsamda bankadan onay alabilmek için protokol içeriğinde belirtilen şartları taşıyor olmanız ve bankanın uygun görmesi gerekmektedir.

Esnafa 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Veren Diğer Bankalar

İşbankası haricinde işletmeler anlaşmalı olan diğer 8 bankaya da başvuru yapabilirler.

Esnaf ve küçük işletme sahibi tüm Kobilere Kosgeb tarafından sağlanacak Sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği programında protokol imzalayarak anlaşmalı olarak kredi verecek olan diğer bankalar ise Akbank, Halkbank, Garanti bankası, Denizbank,  QNB Finansbank, Yapı ve Kredi Bankası , Vakıflar Bankası TESKOMB ve KGF kuruluşlarıdır

KOSGEB desteğine hak kazananlar protokol çerçevesinde her zaman İş Bankası şubelerini ziyaret edebilir ve anlaşmalı banka olması avantajı ile fırsatlardan yararlanabilirler. İş Bankasının Kosgeb Kredisi şu an için verilmemektedir. Bankanın diğer Kobi Kredilerinden yararlanabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. harfiyat dedi ki:

  işletmemi kendi adıma canlandırmak

  1. damperli kamyonalmak dedi ki:

   damperli kamyonlaharfiyat işleri ni kendi adıma faliyet göstermek

   1. damperli kamyonalmak dedi ki:

    işyerimikendiadımakurmak

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!