KOSGEB Kredisi

Halkbank KOSGEB Kredisi Başvuru Şartları

Halkbank KOSGEB Kredisi Başvuru Şartları

Kosgeb Esnafa Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği

Esnaf ve Kobilere yönelik olarak Kosgeb tarafından sağlanacak İşletme kredisi faiz desteği programın kapsamında verilecek olan 50 bin lira üst limitli Kobi kredisinin tüm detayları Kosgeb adresinde kamuoyuna duyuruldu. Başvuru tarihleri ve başvuru şartlarının detayları ve anlaşmalı bankalara başvuru prosedürleri yazımızda.

Esnafa 50 bin lira faizsiz kredi başvuru sayfası üzerinden destek başvurusunda bulunan esnaf ve kobiler Kosgeb ile anlaşmalı olan 9 bankaya başvuruda bulunarak finansman alabilecek. Bu bankalar arasında Halkbankası da esnaflara  Sıfır Faizli 50 Bin Lira Esnaf Kredisi vermeye yetkili bankadır.

Kosgeb ile aralarında imzalanan protokolle Halkbank tan 50 bin lira üst limitli 12 ay geri ödemesiz toplam 36 ay vadeli kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde geri ödemeli olarak esnaf kredisi verilecek. Verilen kredinin faizinin tamamı ise Kosgeb tarafından karşılanacak. Başvurulardan yararlanmak için esnaf ve İşletme sahibi Kobilerin beyanname doldurmaları ve güncelleme işlemlerimi yapmaları bunun  için de Kosgeb veri tabanına kayıt olmaları ön şart.

Halkbank kredi

Kosgeb ile anlaşan halk bankası 0 faizli kredi vermektedir.

Halkbank KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

Halkbankasından tan faizsiz 50 bin lira işletme kredisi almak isteyen işletmelerin mutlaka Kosgeb den faizlerin karşılanması için Kosgeb veri tabanına kayıtlı ve Kobi beyannamesi güncelleme işlemlerini zamanında yapmaları gerekiyor. Ön başvuru yapacak olan esnaf ve işletmeler KOSGEB veri tabanına işletme kaydını yaptırmadan işletme kredisi başvurusunda bulunamadığından dolayı başvuru öncesinde Kosgeb sitesinden öncelikle Kosgeb veri tabanına ücretsiz kayıt olarak Kobi beyannamelerini doldurmaları, daha önceden Kosgeb beyannamesi veren işletmelerin de önceki beyannamelerini güncellemeler gereklidir.

Kosgeb destek şartları yerine getiren işletme ve esnaflar Kosgeb işletme kredisi faiz desteği programı kapsamında Halkbankasına ön başvurusu onaylanan işletmeler başvuruda bulunarak bankanın işletmeye kredi çıkarması halinde destekten yararlandırılıyor. İişletmeler öncelikle Kosgeb e kredi.kosgeb.gov.tr adresinden kullanıcı adı ve şifresi ile doğrulama kodunu girerek istenen bilgileri yazıp sistemden başvuru formunu doldurduktan sonra Perşembe günü açıklanacak değerlendirme sonuçlarından ön onay almaları halinde bu başvuru formunun sistem çıktısını alarak bu belge ile banka şubelerine bizzat giderek başvuru yapabilecek.

Halkbank KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır

Halkbank KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

Kobi ve esnaflara sağlanacak olan İşletme kredisi faiz desteği programına başvuru yaparak ön onay almaları bankaların işletme kredisini kullandıracakları anlamına gelmez. Bankalar için önemli olan işletmenin kredi için uygun olup olmadığı ve kredi almaya müsait olup olmadığıdır. İşletmeler bankanın mevzuatına göre değerlendirme tarihlerinde değerlendirildikten sonra uygun gördükleri işletme ve esnaflara 50 bin lira faizsiz kredi kullandıracaktır. Bankaların başvuru değerlendirme sürelerinde değerlendirilip sonuçlandırılacaktır.

Kosgeb İşletme Kredisi Geri Ödemeleri

Kosgeb İşletme kredisi faiz desteği adı üzerinde Anlaşmalı bankalardan sağlanacak olan 50 bin lira işletme kredisinin faizinin tamamını karşılayacaktır. Faizsiz 50 bin lira üst limitli kredi her işletme başına bu limitten kullandırılacaktır. İşletme başına en fazla 50 bin lira üst limitli Kobi kredisinin geri ödemeleri de esnafın eline geçecek faizin de Kosgeb tarafından karşılanarak verilecek olan 50 bin lira kobi kredisini ilk bir yılı geri ödemesiz olarak verilecektir.

İşletme başına 50 bin lira üst limitli kullandırılacak olan esnaf kredisinin ilk bir yılı 12 ayı geri ödemesi olacak şekilde verilirken toplam 36 ay vadede geri kalan taksitler 8 taksitle 3 ayda bir taksit ödemesi ile kapatılacak. Esnaflar buna göre esnaflar kalan 24 ayda 8 taksitle 50 bin lira ödeme için 3 ayda bir 8 taksit ödemesi için 6,250 TL ödeyerek kredinin geri ödemelerini yaparak esnaf kredisini kapatabilecek. 8*3:24,  50000/ 8: 6250 TL taksit ödemeleri yapacak.

Kosgeb Anlaşmalı Bankalar Listesi

Sıfır Faizli 50 Bin Lira Esnaf Kredisi; Akbank, Garanti bankası, QNB Finansbank KGF, Yapı kredisi, Halkbank, Vakıfbank, Denizbank, İşbankası aracılığıyla anlaşmalı olan bu 9 bankadan esnaf kredisi faizsiz olarak finansmanı sağlanacaktır. Esnaf kredisine başvuru yapacak olan esnaf ve Kobiler daha önce ticari anlaşmaları bulunan, beyanname verdikleri bankalardan alabilecekler.

İşletmeniz için gerekli sermayeyi Kosgeb üzerinden temin etmek istiyorsanız anlaşmalı bankalara giderek 50 bin TL hibe için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Destek kredisi hakkında detaylı bilgi almak için linke tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Mal yetistiricikigi dedi ki:

    Buyuk bas yetistiriciligi yapmak istiyorum kurbanlik erkek mal yetistiriciligi yapmak istiyorum

  2. ömer dedi ki:

    Kosgebin kendi verdiği kuruluş desteği olan 50bin lira, yani 18bin makine techizat 30bin kira ve personel gideri ve 2bin lira kuruluş desteği hariç bu bankalardan 50bin lira daha alabiliyormuyuz? Yoksa bu parçalanmış 50bin lirayı bu bankalarmı veriyor?

  3. damperli kamyonalmak dedi ki:

    adıma var olan işimi yenidencanlandırmak

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!