Devlet Destekleri

Valilik Kaymakamlık 2020 Maddi Yardım Başvurusu

Valilik Kaymakamlık 2020 Maddi Yardım Başvurusu

Korona virüs nedeniyle Devlet tarafından durumu olmayan ailelere yapılan maddi yardımlar devam ediyor. Ödemelerin vatandaşın ikamet adresine yapılacağı açıklandı. Sosyal Yardımlaşma Vakıflarından maddi yardım alma şartları taşıyanlara 1.000 TL. yardım yapılacağı ve bu yardımların Nisan ayında ödeneceği açıklaması yapıldı.

 • Aile başına 1.000 TL. maddi yardım yapılacak.
 • Ödemeler PTT tarafından sağlanacak. (EVLERE TESLİM EDİLİYOR)
 • Toplamda 2 milyon aileye korona virüs maddi yardımı yapılmış olacak.
 • 2. Fazda tekrar 1.000’er TL. maddi yardım yapılacak.
 • 3. faz ödeme ile tekrar ilk 2 faz haricinde almayanlara 1.000 TL. ödeme yapılacak.

1000 tl yardım sorgulama e devlet ekranından T.C. kimlik no ve e-devlet şifrenizle para yardımı alıp almadığınız hakkında sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

1.000 TL. Maddi Yardım Şartları Neler?

Bu destekten faydalanmak için SYDV yardımlarından birini alıyor olmanız gerekiyor. Bunlardan bazıları;

 • Engelli Aylığı,
 • Engelli Yakını Aylığı,
 • Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım,
 • Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım,
 • Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı,
 • Öksüz Yetim Yardımı,
 • Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı
 • Silikozis Aylığı,
 • Şartlı Eğitim Yardımı,
 • Şartlı Sağlık Yardımı,
 • Yaşlı Aylığı,

olarak biliniyor.

1.000 TL. Maddi Yardım Ne Zaman Ödenecek?

Maddi Yardımlar Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Bekçiler, Kolluk Kuvvetleri ve PTT Görevlileri tarafından vatandaşın ikamet adresine yapılacak.

Durumu Olmayan Aileye Yapılan Yardımlar

Maddi yetersizlikler sonucunda geçimini sağlamakta zorlanan ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamayan aynı zamanda da ailesini geçindiremeyen vatandaşlarımız için devlet tarafından yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlar hakkında çeşitli bilgiler topladık. Toplamış olduğumuz bu bilgilerin başlıkları ise makalemizde şu şekilde yer almaktadır. Fakir ailelere devlet yardımı, Sosyal hizmetler para yardımı, Kaymakamlık yardımı, devletten kira yardımı nasıl alınır, Fakirlik maaşı nasıl alınır, Belediyelerden yardım nasıl alınır gibi başlıklara değinerek siz değerli okurlarımız için bilgiler vereceğiz.

Aile, Çalışma ve Sosyal politikalar Bakanlığı Korona salgını nedeniyle açıklanan ekonomi kalkanı destek paketi kapsamında dar gelirli vatandaşlara 2 milyar nakit desteği verileceğini açıkladı.

İstanbul’ da 6 hafta Boyunca Gıda Yardımı Başlıyor

6 hafta boyunca İstanbul’ da gıda kolisi yardımı çalışmaları başladı.  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından yapılan açıklamaya göre ;,

İstanbul Vefa hizmetleri kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından belirlenen, 65 yaş ve üstü maddi durumu iyi olmayan 50 bin vatandaşa düzenli olarak 6 hafta boyunca gıda kolisi yardımı yapılacak. Hayırseverlerin desteğiyle 300 bin gıda kolisi Getir mobil uygulaması ile ücretsiz bir şekilde tüm ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak.

Fakir Ailelere Devlet Yardımı

Fakir Ailelere Devlet Yardımı

Fakir Ailelere Devlet Yardımı

Durumu olmayan ve ailesini geçindiremeyen vatandaşlarımız için devletimiz kapılarını açarak bir çok yardımda bulunmaktadır. Maddi yardımların yanı sıra kira, giyecek, yiyecek, yakacak yardımları da verilmektedir. Ülkemizde çok sayıda vatandaşımız açlık sınırının altında yaşamaktadır. Bu nedenle de bir çok aile maddi yetersizlikler sonucunda oldukça sıkıntı yaşamaktadır. Devletimiz ilk olarak İş-kur tarafından işsiz olan vatandaşlarımıza iş imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra çalışamayacak durumda olan ve hiç bir geliri bulunmayan vatandaşlarımız için fakirlik maaşı verilerek bir çok aileye maddi destek sağlanmaktadır.

Fakirlik Maaşı Kimlere Verilir

Devletin muhtaç ailelere vermiş olduğu bu maaş hiç bir geliri olmayan, hiç bir sosyal güvencesi bulunmayan ve hiç bir şekilde devlet tarafından maddi yardım almayan aileler için verilmektedir. Muhtaç aylığından yararlanacak olan vatandaşların hiç bir geliri olmaması şart koşulurken aynı zamanda üzerine kayıtlı menkul veya gayrimenkul bir mala sahip olmamaları gerekmektedir. Bu şartlara uyum sağlayan yoksul ailelere maddi yardımlar yapılmaktadır.

Sosyal hizmetler para yardımı

Sosyal hizmetler para yardımı

Sosyal Hizmetler Para Yardımı

Maddi yetersizlikler sonucunda çocuklarının eğitim masraflarını karşılayamayan ve okutamayan aileler için Sosyal hizmetler para yardımı yapmaktadır. Bu uygulama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gündeme getirilmiştir ve çocuk hizmetleri genel müdürlükleri tarafından yürütülmektedir.Bu uygulamanın gündeme getirilmesindeki asıl amaç ise maddi yetersizlikler sonucunda çocuğunu okutamayan ve yurtlara teslim eden ailelerin önünü kesmektir.

Sosyal hizmetlerin vermiş olduğu para desteğinin miktarı ise aşağıdaki yazımızda yer almaktadır.

Eğitim Düzeyi Yardım Miktarı
Okul öncesi eğitim 456,28
İlköğretim 684,41
Ortaöğretim 730,04
Yükseköğretim 821,30

Yukarıda tabloda belirtmiş olduğumuz eğitim düzeyindeki öğrenciler için belirlenen yardım miktarları her ay düzenli bir şekilde ödenecektir. Fakat ailenin maddi durumu düzelmiş olduğunda ve aile kendi kendini geçirmeye başlamış olduğunda bu destekler kesilecektir.

Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi almak için sitemizde daha önce yayınlamış olduğumuz öğrencilere para desteği veriliyor adlı yazımızı yakından inceleyebilirsiniz.

Kaymakamlık Yardımı

Kaymakamlık yardımlarından yararlanacak olan ailelerin maddi durumlarının oldukça düşük olması gerekmektedir. Maddi yetersizlikler sonucunda ailesini geçindiremeyen, çocuğunu okutmakta zorlanan ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelere kaymakamlıklar tarafından maddi yardımların yanı sıra gıda, giyim, eğitim, sağlık ve yakacak gibi desteklerde verilmektedir. Bu yardımlardan yararlanacak olan ailelerin taşınabilir veya taşınamaz mülkünün bulunmaması gerekmektedir.

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Kira yardımından yararlanacak olan vatandaşların hiç bir şekilde sosyal güvencesinin olmaması ve hiç bir gelirinin bulunmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kentsel dönüşümden yararlanan vatandaşlar için de devlet kira yardımında bulunmaktadır. Kira yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların bulunmuş oldukları il müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. İl müdürlüklerine yapılan başvurular daha sonra bakanlıklara iletilmektedir. Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlar için ise yapılacak kira yardımı aylık 600 Türk Lirasını geçmeyecek şekilde olmaktadır.

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır

Fakirlik Maaşı Nasıl Alınır?

Fakirlik maaşından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın sosyal yardımlaşma ve kaymakamlıkların ilgili birimleri ve il valiliklerinin ilgili birimlerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvurusu onaylanan vatandaşlara fakirlik dosyası açılır ve her ay düzenli olarak maaşa bağlanırlar. Fakirlik maaşından yararlanacak olan vatandaşların ise aşağıda maddeler halinde paylaşmış olduğumuz evrakları tamamlaması gerekmektedir.

 1. Hiç bir sosyal güvencesinin bulunmadığına dair bir belge
 2. Gelir getirici taşınır veya taşınmaz hiç bir gayrimenkul veya menkule sahip olmadığını gösteren bir belge
 3. Annesi veya babası olmayan çocukların veya %40 engeli bulunduğuna dair bir belge
 4. Herhangi bir gelir veya aylığa sahip olmadığını gösteren bir belge
 5. Yardım Yapan Dernekler ve Vakıflar yardıma ihtiyaç duyan aileler ikinci bir alternatif teşkil eder.

yukarıda saymış olduğumuz maddelere uyum sağlayan vatandaşlarımız fakirlik maaşından yararlanabilirler.

Belediyeden yardım nasıl alınır?

Belediye başkanlıklarına maddi yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Belediyeden Yardım Nasıl Alınır?

Maddi durumu olmayan vatandaşlarımızın bulunmuş oldukları il veya ilçe belediyelerine başvuruda bulunmaları sonucunda gıda, giyim, yakacak, eğitim, sağlık gibi yardımların yanı sıra iş imkanları da sağlanmaktadır. Bu yardımlar sayesinde çok sayıda vatandaşımız ailesinin geçimini sağlayabilmekte ve çocuklarının eğitim masraflarını karşılayabilmektedir. Fakir ailelere yardım eden kurumlara başvuru yapmak için tıklayınız.

Geliri Olmayan Kişilere Devlet Tarafından Yapılan Yardımlar

Geliri düşük olan ailelere devlet tarafından yapılan birçok yardım bulunmaktadır. Devletin ihtiyaç sahipleri için verdiği yardım miktarları aşağıdaki gibidir;

 • Yakacak için 500 kilo kömür,
 • Eşi vefat etmiş kadınlar için aylık 250 TL,
 • Engelli ve 18 yaş altındaki vatandaşların ailesi için aylık 261 TL, 
 • Evde 65 yaş üstü bir birey bulunuyor ise aylık 130 TL,
 • Gıda başvurusuna göre aylık 274 TL,
 • Barınma için başvuruya göre aylık 317 TL, 
 • Çocuk için sağlık yardımı aylık 30 TL, 
 • Üniversite öğrencileri için aylık 200 TL ve bir defaya mahsus geri ödemesiz 12 bin TL destek sağlamaktadır.

Devletten Herkese Maddi Yardım

Devlet tarafından fakir ve muhtaç vatandaşlara yapılan yardımlar bu şekildedir. İhtiyaç sahibi iseniz devletin sağladığı imkanlardan yararlanabilirsiniz. 1.000 TL. tutarında ki covid-19 korona virüs yardımı haricinde Bakanlığın yukarıda sayılan tüm para ve diğer yardımları devam etmektedir. Gerekli evraklarla birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına her zaman başvuru da bulunabilirsiniz.

] }
Yorumlar
 1. Erik dedi ki:

  bugün acil bir krediye mi ihtiyacınız var? sana yardımcı olabiliriz. şimdi e-posta yoluyla bize ulaşın:

 2. Fatma dedi ki:

  Mrb ben fatma yalçın ben 29 yasinda 4 çocuk annesiyim eşim madde bagimlisiydi ve yiyenimi öldürdü ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı ailem cocuklarimi birakmami istedi birakmadigim icin beni ret ettiler esyam felan yok ama Allah rizasi icin hiç bir şey istemiyorum sadece biraz birikmis su elektirik faturam var lutfen durumu olanlardan onun yatirilmasin rica ediyorum yoksa ev sahibi beni evden cikarak lutfen sesimi duyun isterseniz sizde yatirabilirsiniz lutfen benimde sesimi duyun bu benim telefon numaram

 3. Bülent dedi ki:

  Dükkanım vardı,virüs ten dolayı iflas ettim.adıma 13 adet icra dosyası açıldı.4 aylık kira birikti. 2 çocuğum var.ekmek almak için ev eşyası satmaya başladım,iş bulamıyorum.44 yaşındayım.ne yapayım.ölsem çare değil,çocuklar babasız .babalığımdan utanıyorum.ben ne yapayım.psikoloğoda gidemiyorum sigorta yok.tedavi olmam lazım hiç iyi değilim.bi yol nolur

 4. Tuğbaecrin dedi ki:

  Eşim günlük çalışıyor bebeğim var iş olursa çalışıyor heryere başvuru yaptım dönüş yok ne yapmam gerekiyor bilmiyorum evimde eşyam bile yok sosyal güvencemiz yok benim rahatsızlığım var oyuzden calışamıyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz

 5. Valilik hibesi 2020 dedi ki:

  Valiliklerden 50 bin TL. hibe alınıyormuş. 2020 senesinde verilecek mi?

 6. hakan öngör dedi ki:

  kaymakamlıktan 4aydan 4aya para yardımı alıyoruz ayım doldu yardımcı olursanız sevinirim

 7. Zeynep Güdücü dedi ki:

  Çok zor durumdayım ekmek alicak parami yok faturalar birikti nolur yardım edin

  1. Murat dedi ki:

   Zeynep hanim nerede ikamet ediyosun ailen kimin kimsen yokmu

 8. Duygu dedi ki:

  Yardım istiyorum eşim çalışmıyor kirada oturuyoruz liramı veremiyorum çocuğumun ihtiyaçlarını göremiyorum çocuğum 2 vi sınıfa gidiyor en azından çocuğuma para yardımı yapın ne olur

 9. Güler dedi ki:

  Lütfen yardım edin kocam işsiz kirada oturmuşuz çocuğum süt içiyor daha küçük yokluktan getiremiyoruz kiramız dolmasına1ay kaldı napacağımızı bilmiyoruz lütfen yardımcı olun

 10. Hediye dedi ki:

  Merhaba eşim üç aydr çalışmıyor koranadan dolayı kiradayım cok zor bi dönem geciriyoz çocuğum var sizden yardm almak istiyorum kiram faturalarım hepsi duruyor yardım istiyorum

 11. Öznur sezer dedi ki:

  Madi yardım istiyorum eşim 3 aydır çalışmıyor 3 tane çocuğum var 2 si öğrenci

 12. Fatma dedi ki:

  Lutfen allah rizasi icin yardimci olun 2cocuk annesiyim esim suan issiz cok buyuk yukun altindayiz ne kira ne fatura ne borclar hic birini odeyemedik 3aydir 1temmuzda hepside kesilecek hic bir gelirimiz yok Insallah Rabbim herkeze yardim etsin sesimizi duyan olsun

 13. Ali dedi ki:

  Evli iki çocuk babasıyım işerler belirli sebeplerden dolayı ara verildiği için üç aylık kiramı ödeyemedim evsahibi Evi satışa çıkardı.hiç bilmiyoruz nasıl yapacaz nasıl edecez .

 14. aysel dedi ki:

  6 cocuğum var hamileyim eşim calişmiyor Kiraciyim kiram birikti elektrik ve suyum da birikti zor durumda yım destek cikarsanız cok sevinirim

 15. Nurcan dedi ki:

  Merhaba ben Nurcan Ağrıdan benim eşim beyin ameliyatı oldu çalışmıyor dört tane öğrencim var sizden yardım bekliyorum lütfen kirada oturuyorum yardımcı olursanız sevinirim

 16. nurdagül karakaş dedi ki:

  ev hanımıyım eşim çalışmıyor 1 oğlum var ihtiyaçlarını karşılayamıyorum kiramı faturalarımı ödeyemiyorum mutfak alış verişlerini yapamıyorum epilepsi hastasıyım doktor kafana birşey takma diyor bu halde nasıl takmayım allah rızası için duyun beni

 17. Derya ünal dedi ki:

  Mhb benim 4tane çocuğum var 2 okuyor 8aylık bebeğim var mama parası yetiremiyorum evim kira maddi gelir yetmiyor sizlerden yardım bekliyorum istiyorum maddi olarak allah rızası için zor geçiniyorum eşimin aldığı maaş yetmiyor

 18. Dilek karaca dedi ki:

  4 cocuk annesiyim esimden ayrildim tek başına çocuk larima bakmaya calisiyorumevim kira hic bir gelirim yok allah rizasi icin banada yardim edin

 19. Kanaat dedi ki:

  Yardim istiyorum

 20. Ayşe dedi ki:

  Lutfen yardim ediniz eşimden ayrıyim iki çocuğum var korona yüzünden çalışamıyorum borçlarım var lütfen yardım edin

 21. Fatma aksoy dedi ki:

  32 yasinda 9 cocuk annesiyim 3 aydir kirami fafurslarimi odeyemedim dun gece yarisi ev sahibi elektirigimizi kesti 1 haftaya ya borcunuzu odeyin yada evden cikin diyor Allah rizasi icin yardim edin

 22. Veysel dedi ki:

  Benim uc tane cocugum var ikisinin raporlari var babasi kaymakamliya gittim forum duldurum uc ayda bi para aliyo bakkla beş yüz milyon var

 23. Orhan dedi ki:

  Selam maddi sikintdayim işten çıkarıldım 3 ay ol ucak krdi baş vurdum sonuçta alamadim

 24. Suzan dedi ki:

  Merhaba sizden yardım istiyorum bir çocuğun var babası bizi bırakmış hiç gelirim yok çok zordurumdayım lütfen yardım istiyorum

 25. Yaşar dedi ki:

  Merhaba iki aydır kira mı ödemiyorum zor gunler geciriyorum maddi durumum iyi değil yardım bekliyorum lutfen yardım ediniz

 26. Bayram Bayar dedi ki:

  işsizim kiradayim hic gelirim yok yardima muhtacim yardim bekliyurum evdeyim 4cocuğum maddi para ve erzak yardimi yardim bekliyurum evdeyim

 27. Dudu dedi ki:

  2 çocuğum var kiracının ve ben roman bir vatandaşım burda tüm başkanlarıma ve başta olmak üzere cumhur bakanıma sesleniyorum cok madur bir durumdayım lütfen beni anlayın 2 çocuğunda cok ac biri 5 yaşında diyeri 1. Yaşında lütfen yardımdım edin bna

 28. Barış dedi ki:

  2 aydr çalışmıyorum virüs nedeniyle iş yerleri kapatıldı haftalıkçıydım300 yada 400 alabilirsem alıyordum şu anda çok zor durumdayız 3 kişilik bir aileyiz ev kira geçiyor faturalar birikti bittim tükendim ayrıca icralığım napcamı bilmiyorum okadar yardım diyolar zor durumda olanlara biz bişi görmüyoruz başvurmadığım yer kalmadı reddedildi diye msj geliyo gelin görün halimizi gerçek muhtaçlar görülsün yaa artık yeter sosyal kartı olanlar 2 defa 1000tl yardım aldı haksızlık

 29. Ozlem dedi ki:

  Esim cezaevinde tutuklu k iradayim kiram birikmiş ben ve cocuklarim magduruz sizden yardim bekliyoruz cocuarim küçük isteklerini karsilayamiyorum lütfen maddi destekte bulunun

 30. Cansever SİSKO dedi ki:

  Kirada oturuyorum iki tane çocuğum bide hamileyim virüs yüzünden hiç bir yere cikamiyoruz eşim çalışıyor eve yetmiyor yardımlarınızı bekliyorum lütfen yardım edin

 31. Seher dedi ki:

  Maddi yardim

 32. Günay dedi ki:

  Eşim çalışmıyor yardıma ihtiyacım var 6 nüfus icerde kaldık eşimin borçları var yardım eli uzatın

 33. Hediye dedi ki:

  Sosyal yardım istiyorum kiramı ödüyemi yorum2çocuğum var eşim askari ücret alıyor ilaç kullanıyoru kıronik hastasıyım

  1. Pınar ATKOVAN dedi ki:

   Saygi ve sevgi gösterdiğiniz için tşk ediyorum benim 3 tane çocuğum var 2si erkek 1 ri kız ellerinizden öper sizlerden Allah Razi olsun inşallah yaptiginiz yardimlardan dolayı lütfen bana yardım eder misiniz kiramı ödeyemiyorum tşekkür ederim

 34. Sevgi yalçın dedi ki:

  Bekarım ailemle yaşıyorum maddi yardıma ihtiyacım var lutfen yardimci olun

 35. Fatih dedi ki:

  Kiramdayım 4 çocuk 6 nüfuzsuz inşaata calışyordum bu vürüsten dolay çalışmıyorum işsizim devletimizin yardımına ihtiyacım desteğine ihtiyacım var hiç gelirim yok

 36. nejat dedi ki:

  mrhb sayin bakan ben çok zor durumdayım 3 çocuk var elbise alacak durumumz yok oğlum bende hikaye kitabı istedi alamadım lütfen bizelere yardim edin dukanim var iş yok kirami ödeyemiyorum zor durumdayım malzemeleride borç almıştım 95000 bin tl borç almıştım ödemelerin yaklaştı ne yapacam bilemiyor senet hebsi allah yardım etsin inşaallah

 37. Fatma dedi ki:

  2 cocuk annesiyim eşim calışmıyor kolundan rahatsız evim kira ne olursunuz yardım edin bize Allah rızası için

  1. Zeynep muş dedi ki:

   Zor durumdayım acil yardım istiyorum lütfen yardımcı olun lütfen eşim mefat etti dört çocuğum var benim kıronik hastalığın var acil yardım istiyorum

 38. Elmahan dedi ki:

  Benim uctane cocugum var ikisinin raporlari var babasi suanda eve bir milyar doğalgaz bir milyar suya var burcum bana yardım edin

 39. İlyas dedi ki:

  İşsizim üç çocuğum var ekmek param bile kalmadı Allah rızası için yardımcı olun nolur

 40. Isa dedi ki:

  Kredi yardimi

 41. Yusuf dedi ki:

  Allah yardımcımız olsun insallah biz durum iyi degil bakanımızdan destek bekliyoruz öğrenciyim maddi gelirimde yok bu konuda yardimci olursaniz seviniriz

 42. Faruk dedi ki:

  Annem öleli 1 sene oldu. Sağlıksız kardeşimle yaşıyorum. İşsizim. Hiç gelirim yok. Çoğu zaman açız. Adresim Kirazlıdere mah. Çekmeköy/İst. Faruk Tel.

  1. Derya yeşildağ dedi ki:

   ACİLL elektriğim kapalı şu kapalı doğalgaz kapalı buzdolabın yok 3 çocuk var büyüğü 12 yaşında 2 si öğrenci eşim issiz durumum muhtar biliyor adres deliklikaya mah arnavutköy ist

  2. fakir dedi ki:

   biz bize yeteriz diyorlar icraat yok her yere bas vurduk yok evin kirada olsa yardim etmiyorlar ben ac kaldim evim kira gilenmiyorlar esim beyin amelitati oldu tumor vardi kanser ilaclari iciyor tedavisi devam soyledik ilgilenmiyorlar televİzyonda soyluyorlar cok guzel ama icraat yok ilgilenmiyorlar belediyeler sosyaller hic ilgilenmiyorlar resmen dileniyoruz yok boylesi yazik ya

 43. Sema dedi ki:

  Eşimden ayrıldım hiç gelirim yok kiraciyim resmi olarak boşandım yardım bekliyorum

  1. Mehmet dedi ki:

   Merhaba filtre konusunda yardım ede bilirim

  2. Mehmet dedi ki:

   Bana meilden yazarsnz yardımcı olurum

  3. Murat dedi ki:

   Sema hanim nerde ikamet ediyosunuz yasiniz kac cocuk varmi kiminle yasiyosun aciklarmisin

 44. Nilüfer dedi ki:

  Anlayamadığım durum. 1000 tl coronavirüs için ödeme yapılacak Kişiler zaten yardım alan kişiler. Yani bu kişilerin zaten işi gücü parası yoktu. Her ay para alıyorlardı. Üzerine 1000 lira daha alacaklar. Ee işi gücü duran, dükkanı kapanan, kira geliri kesilen, işten çıkarılan ne olacak. Zaten alana bir de niye üzerine 1000 lira veriliyor çok saçma.

  1. çetin dedi ki:

   çok haklısın ben aynen senin dediğin durumdayım şu an ama hiç bir şeyden faydalanamıyorum iştende ayrıldım 2 ay oldu yani anlıyacagın ihtiyacım var ama kimseye derdimi anlatamıyorum..

  2. çetin dedi ki:

   gerçekten çok güzel yorum yapmıssınız nülüfer hanım çok hoşuma gittii

  3. Gariban dedi ki:

   Öyle olmuyo bu işler işte her ay 1000 tl 4 çocuk ev kira elektirik su gaz yiyecek içecek bide mahkumuz dükkanı kapanan açacak maaşı olan alacak garbın devletten aldığı her ay 1000 lirayamı göz diktiniz Yazılar olsun bide müslümansınız biride çıkmış cok guzel yorum ypmisiniz nilüfer hanım duo ayp ayp düşünüp konuşun vereceği tek sefer 1000 tl bu kadar açız olmayın diğer yorumları bi okuyun halinize şükür edin saçma olan senin edesiz yorumun bide demişin kira geliri kesilen novak zaten öbürleri yardm oluyo niye onlara veriliyo daha diye sizin gibi vijdanszlr olmasa zaten bu dünya böyle olma

 45. Mehmet dedi ki:

  Ben turizimde çalışıyorum uzun zamandır işsizim ailemin hiç bir gelirimiz yok babamın emekli maaşı krediye kesiliyor lütfen yardımcı olurmusunuz

 46. Kurt Kan dedi ki:

  KALP ve KOAH hastasıyım çalışamıyorum.
  Başvuru yaptım ama REDDEDİLDİ .
  Kardeşimin evinde kalıyorum sığıntı gibi .
  Yiyecek ekmeğim yok
  Yardım edin Allah rızası için

 47. Hava dedi ki:

  Merhabalar şua evde çalışan kimse Yok kira faturaları ödeyemiyoruz Naki gıda sıkıntısı çekiyoruz 4 kişilik bir aileyiz

 48. Gülbeyaz dedi ki:

  Mrb bir çocuk annesiyim eşim çalışıyor ama yetistiremiyor kiram dogalgazim faturam birikti çocuğuma gıda bez alamıyorum çok zor durumdayız dolap bomboş bizede yardımcı olun lütfen eşim sigortalı çalışıyor ama asgari ücret ne olur ki kira zaten 700 lira veriyoruz yeri geliyor faturalardan kapatıyorlar elektrik su doğalgaz lütfen bizleride görün

  1. Hatice dedi ki:

   Bnde aymi durumdayim sizin gibi ne yapmamiz gerekiyor acaba.gercekten yetisemiyoruz

 49. Şehnaz dedi ki:

  Merhaba benim eşim kağıt toplayarak geçimimizi sağlıyor ama artık oda yasaklanıyor 2 çocukla kiradayiz 3 aylık kiramızı ödeyemedik 8 aylık bebeğim var çalışamıyorum yardıma ihtiyacımız var

 50. Melek dedi ki:

  Merhaba bizim bir komşumuz var 3 çocuklu ve durumları çok kötü devlet kuruluşlarına başvuru yaptıkları halde hic bir yardımda bulunulmadi haftalarca sadece çay ve ekmek yedikleri oldu bizzat şahit oluyorduk ama belli imkanlarda yardim edebiliyorduk bende öğrenciyim lütfen yardımcı olabilir misiniz

 51. Songül dedi ki:

  Merhaba ben Dilovasından Songül maddi yardım yaparmısınız bize

 52. Cengiz dedi ki:

  Ben para yardımı nasıl alabilirim

 53. Serkan dedi ki:

  Yardıma ihtiyacımız var 3 çocuğum okullu işsizim bir güvencem yok borçluyum geçinemiyoruz duyarlı kişilerden yardım bekleriz 0545 severlerden cenab-ı allah razı olsun

 54. inci dedi ki:

  benim adım inci karayiğit eşimi işten çıkarttılar eşimi kandırdılar eşimin okuma yazması olması olmadığı için izin kağıdı diye çıkış belgesini imzalatıyorlar eşime oyun oynuyorlar maaşınıda vermediler 4 aydır elektrik doğalgaz su faturalarını ödeyemedik ben hamileyim 8 aylık bebeğimin kalbinde sorun var 4 buçuk aydır hastane hastane gezip duruyoruz 4 çocuğumuz var iki benim iki eşimin ilk evliliğinden olanlar 1 risi 14 yaşında 2incisi 12 yaşında 3 üncüsü 5 yaşında küçüğüm 3 yaşında bizim maddi manevi yardıma ihtiyacımız var sizlerden yardım istiyorum bebeğim doğduktan sonra amiliyat olması gerekiyor ama maddi yönden çok sıkışığız numaram bu benim numaram nolursunuz bana yardım edin

  1. DESTAN dedi ki:

   ABLACIM ÇOCUK YAPMAYI DURDURUP DEVLETE SIĞININ

 55. Erkan dedi ki:

  Mrb ankaradan yaziyom 20 bin kredi acarim demissiniz nssil olcak

 56. Yusuf dedi ki:

  Ben paraya ihtiyacı olanlara 20 bin lira limitli kredi açarım. Yer Eskişehir.

  1. Yüksel dedi ki:

   Paraya ihtiyacim var acil eskisehir seyitgazide oturuyom yardım ederseniz sevinirim

  2. Duygu dedi ki:

   Merhabalar Bn Aydın didim de oturuyorum 6aylık çocuğum var ihtiyaçlarını karşılayamıyorum kredi borcumuz var didimde iş sıkıntısı olduğu için eşimde çalışmıyor kira ödeyemiyoruz yardımcı olun lütfen

  3. Lütfiyye özbek dedi ki:

   Öncelikle sağlıklı günler diliyorum ben bir engeli çocuğum birde 9 yaşında kızım var ben Mardin’den burdira geldim bir evde misafir olarak kalıyorum kızımın bakım aylığı kesildi adres dolayısıyla babalarıyla aiilevi piroblemler var ayrı yaşıyoruz benim evim bile yok çok zor bir duruma düştüm beş kuruş siz yaşıyorum ne yapacağımı bilemiyorum lütfen bana bir yardimci olursanız çok sevinirim

  4. Hüseyin dedi ki:

   Kredi için şartlar nedir. Banka dan alamadm kredi.

 57. Halil dedi ki:

  Kira yardımına ihtiyacım var 0539

 58. yardim dedi ki:

  Ne olur yardim.edin. iki kizim var ve cok zor durumday biri iki yasinda biri de bes aylik esim ayrildik hicbi faydasi yok kis geldi gazim kesik parasini odeyemedim mama alamiorum sutumde cok az yardim edin

  1. Murat dedi ki:

   Yardim ismini yazmamissin 2 cocukla nerede yasiyosun ailenlemi esin destek veriyormu yada nafaka aliyomusun kisaca biraz bilgi paylasirmisin ve nerede ikamet ediyosun yasiniz kac bilgi paylasiminizi bekliyorum

 59. Maddi yardım dedi ki:

  Yardım istiyorum icralık oldum bunalımdayım yardıma ihtiyacım var ne olur yardım edin Allah için avukat ta 5 dosyam var eşim çalışamıyor 2 tane çocuk okutuyorum

  1. Maddi destek dedi ki:

   Mrb benim 3 buçuk yaşında down sendromlu oğlum için istiyorum çünkü evim kira eşim yok çok zorlaniyorum yardımcı olursanız sevinirim oğlumun ihtiyacla ri için yardımcı olmanızı istiyorum

 60. Yardım dedi ki:

  Sizden acil yardım istiyorum eşim vefat etti çok zorlaniyorum yardimiza ihtiyacım var gelirim yok 3tane çocuğum var yetimler

 61. Maddi destek dedi ki:

  Mrbllar benim 3buçuk yaşında bir dovwn sendromlu oğlum var onun ortapedi ayakkabı si ve genel ihtiyaçları için sizden yardımcı olmanızı istiyorum raporu 100/84 maddi desteğinizi bekliyorum saygılar 554 1 9

  1. Aslan dedi ki:

   Rabbim şifasını versin. Bizim de down sendorumlu çocuğu olan komşunuz var. Aylık 1500 lira devletten maaş alıyor. Sizde başvuru yapın alabilirsiniz.

 62. Aysel karğı dedi ki:

  Eşim askerden yeni geldi iş bulamıyor 3çocuğum var biri okula gidiyor evim kira çok zor geçi ni yoruz çocuklarımın istekleri var alamıyorum yardımcısı olursanız çok sevinirim

 63. Kamil elyıldırım dedi ki:

  Benim esimde çalışmıyor bende çalışmıyorum çok mağdur durumdayız yardımlarınızı bekliyoruz

 64. zor durumdayım dedi ki:

  mrb arkadaşlar ben fırat vanda yaşıyorum 7 aylık bi çoçuk babasıyım kiradayım kaldığım ev rütübetli iş arıyorum iş yok çok zor durumdayım evimde iki halıdan başka birşey yok ne olursunuz bi yardım eli uzatın bana ne olursunuz

 65. Yardım istiyorum dedi ki:

  Merhaba abilerim ablalarım baçılarım kardeşlerim.allahım kimseye dert verip derman aratmasın.ben böbrek hastasıyım.çalışamıyorum oğlum astım hastası. Hiçbir gelirim yok.eşim çalışıyordu 2 ay önce kaza geçirdi ve oda çalışamıyor.kolundan dolayı.raporlu ama rapor parasınıda alamadık iş yerinin sigorta da hile yaptığı için.anlayacağınız evime ekmek alamıyorum borçumda var hiçbir şey yok üzerime.durumu müsait olanlardan 3 5 bişeyler istiyorum. Bana bir verene allahım bin versin…çok zor parasızlık allahım kimseye nasip etmesin parasız lığı oğlum soruyor baba ne zaman paramız olacak diye birşey diyemiyorum. Ağlıyorum bana yardımcı olun.birazdan yine hastaneye gidecem tomografi çekınmeye inanın yol param bile yok .yardım istiyorum 3 5 birşeyler.telefonum bu ve postane hesapbımda bu… .allah rızası için meil adresim

 66. yardımm dedi ki:

  mrb;ben bel fıtıgından dolayı çalısamadım universıte okuyan 1 oglum var .tabii 2 ay kıra ödeyemeyince mart 2019 da ev sahibi tarafından evden atıldık.oglum aekadaslarında bende arkadaşlarımda 5 aydır kalmaya yasamaya calışıyoruz .şu an adr bilgimiz bile yok çok zor durumdayız okullar açılmadan bir duzen kurmamız için devletimizden yardım talep ediyorum.

 67. Slm dedi ki:

  Slm ablacim çok şükür bebeler mama ‘dan çıktı tanıdıkları az da olsa yardım ediyor icra lar la doluyum kaç yıldır sigortamiz yok elk fatura 3 oldu kesilecek ne diyim ki allah sağlık versin ikizlerden kızımın gözünde kayma oldu gözlük bile alamadık göz bandı bile 1 tl günlük alınacak kapatmak icin

 68. Bahtı kara dedi ki:

  Abiler ve ablalar arabam 1998 model evimin bazı yerlere fayanssız çevremde hava atamıyorum şöyle modelli bi passat almak istiyorum ayrıca bazı fayanslar çok demode oldu onları değiştirmek istiyorum bende istemezmiyim yeni desenli fayans bende istemezmiyim gece sahilde passatla gezmeyi porshe mi istedik istediğimiz bi passat burdan wokswagene sesleniyorum bari sen bi iyilik yap şu rüyalarıma giren passata kavuştur 1998 model bmw ye binmekten çok bıktım .

 69. Yardım dedi ki:

  Ben kaymakamlığa gidip sordum kira yardımı yapıyormusunuz bana hayır öyle birşey yok dediler durumum kötü neden herkes yol göstereceği yerde engel oluyor çocuklarımla perişan oluyorum kiramı zor ödüyorum Allah rızası için yardım edin

 70. Nilgün dedi ki:

  Merhaba ben esimden ayrildim e tane çocugum var lutfen bana bi yardm etseniz para giyim gıda evimde kira kimsem yok bakmıyorlar çok zor durumdayim kirayi öduyemiyorum rica ediyorum banada bi yardm edin

  1. Murat dedi ki:

   Nilgun hanim suan destek aliyomusun cocuk kactane nerde ikamet ediyosun yas kac belirtirmisiniz

 71. Geçimsizlik yoklukçaresizlik dedi ki:

  Merhaba ben fatma demir. Kirada oturim eşim madde. Ağımlısı 3yıldır başını alıp giti. Ne madi ne manevi hiç kimse yardım etmi benim 6 çocukum var. Çocuklarım hepside okuyorlar. En büyükçocuğum bu sene üniversite. Sınava girdi diyer 4tü liseye giti en küçüğü busen başlayacak çok çaresizim evde kira hiç bir gelirde yok benim çocuklarımın dersler çok güzel yardım edin. Yoksa hepsin çıkartacam. Kira yardımı yapın allah rızası için

 72. Fatma gonenc dedi ki:

  Benim 5 çocuğum var yıllar önce bosandim ewime ekmek alacak param yok bazı günler çocuklarım aç yatiyo dükkandan borç ala ala artık borç vermiyor evimde sıcak yemek pişirmeyi unuttum allah için bana yardım edin

 73. dedi ki:

  Yorumları okudum Rabbim ihtiyacı olan herkesin duasını geri çevirmesin. 1 yıldır işsizim kayseride yaşıyorum eşim ve 7 yaşında 1 kızım var. Yardım değil kayseride iş istiyorum. saygılar

 74. Yardım dedi ki:

  Meraba eşim 2 ay oldu işten çıkalı bir cocugum var kirada oturuyorum yardim talebinde bulunuyorum yardim ci olurmusunuz..

 75. Erzak yardımı dedi ki:

  Benim eșim ceza evinde 3çocugum var ben 1ay önce kaymakamlıktan geldiler yazdılar cizdiler va bana biz sizi ararız dediler ve ne arayan var var nede soran gercekten ihtiyacam var bende devlet yardımı istiyorum

 76. seda dedi ki:

  Ben seda ikinci kez yazıyorum bir çocuğum var ve ikinciye hamileyim çok zor durumdayım Vodafone borcum var icraya vermişler 450 liraya ne olur gecekonduda yaşıyoruz durumumuz çok kötü evime bir ekmek bile alamıyorum. Aserriyorum ama canımın istediğini alamıyorum ne olur bana şu 3 aylar hürmetine yardım edin rabbim hamilelerin duasını kabul eder duamı alırsın Allah rızası için yardım edin

  1. Murat dedi ki:

   Seda hanim halinize uzuldum esiniz calismiyormu nasil bir yardim bekliyosun

 77. Para yardımı dedi ki:

  Merhaba babam 4 yıl önce vefat etti annem hiç bir şekilde devletten yardım anlamiyo 12 yaşında kardeşim var okuyo annem ne dulluk maaşı aliyo ne bişey geçinemiyorlar lütfen yardım edermisiniz

 78. Merhaba ben diyaliz hastasıyım4çocuğum var kiracıyım oğlum nişanlı maddi durumum kötü evlendiremiyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz. Yardımcı olursanız sevinirim dedi ki:

  Merhaba ben diyaliz hastasıyım4çocuğum var kiracıyım oğlum nişanlı maddi durumum kötü evlendiremiyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz. Yardımcı olursanız çok sevinirim

 79. Yardıma ihtiyacım var dedi ki:

  Ben 24 yaşında 4 buçuk yaşında bir çocuk annesiyim 4 sene önce eşimden ayrıldım annemin yanına geldim annem ikinci evliliğini yaptı üvey babam kabul etmedi evde istemedi bizi kimse sahip çıkmadı evden ayrılmak zorunda kaldım kanbagim olmayan bi yakınımızın yanında kalıyorum burda basvurmadigim yer kalmadı ben çok çaresizim ortada kaldım bi çocuğumla başımı sokacak bi ev tutabilecek kadar imkan istiyorum ben çocuğum için mücadele edecem benim yaşadıklarımı evladım yaşamasın istiyorum ben çocuğum için yaşıyorum çalışıp ona bi gelecek hazırlamak için mücadele edecem benim yardıma ihtiyacım var sizinde öle bi imkanınız varsa sizlere yalvariyorum bana sahip çıkın.

  1. Kaymakamlığa Gidiniz dedi ki:

   Kaymakamlığa Başvuru yaparak daha net sonuç elde edebilirsiniz

  2. yardim dedi ki:

   nerede ikamet ediyosunuz şehir neresi

  3. Murat dedi ki:

   Meraba yardima ihtiyacim var demissiniz allah kimseyi sizin duruma dusurmesin isminizi yazmamissiniz suanki durumunuzu izzah edermisiniz

 80. Maddi talep dedi ki:

  Konu 3 ögrençim var okutamıyorum inanın bakkala manava borç borç batagı a düştük eşimin işi yok akşama pişirecek aşım yok cocuk yardımı 2 ayda bir 135 TL alıyom bazen onu bile vermiyorlar liseye giden bir oglum var ayakkapları yırtık nereye baş vurdum sa sonuç cıkıyor bana ve 3 coçuguma yardım edin ALLAH RIZASI İÇİN

  1. Maddi manevî yardim dedi ki:

   Merhaba benim eşim asker iki çocuğum var 3 aydır kiramı veremiyorum asker maaşını 3 ay sonra başlattılar daha alamadım ev sahibim evden çıkarıcak beni bir başıma kaldım çocuklarımın ihtiyaçlarını alamıyorum zor durumdayım ne olur benide görün allah rızası

 81. MUHAMMET AVCI GEÇİM SIKINTISI dedi ki:

  ben muhammet evli 3 çocuğum var 4 ay oldu işsizim kira,elk.su,erzak,yakacak,çocukların süt ve bezi yok zor durumdayım ya iş yada maddi yardım bekliyorum saygılatımla

 82. Maddi destek dedi ki:

  Ben leyla öğrenciyim annem babam ayrı sekiz kardeşiz maddi yardıma ihtiyacım var bu ibanım yatiracağınız 5 tl bile emin olun bize yararlı olacak

 83. Yardım desteği dedi ki:

  Ben leyla öğrenciyim ailemin maddi durumu kötü sekiz kardeşiz babam yok maddi desteğe ihtiyacım var lutfen geri dönüş yapın

  1. Tugay dedi ki:

   Benim işyerim vardi iflas ettim 1 sene önce kapattım ama bagkur borcum var diye ne devletten yardım alabiliyorum ne de sağlık hizmeti lütfen yardımcı olun2 çocuğum var okula gidiyor devlet onlarada destek vermiyor bu nasıl iş anlamadım

 84. Ev yaptıryorum dedi ki:

  Evimi yaptırmak istiyorum abiler Kalebodur laminet mutfak dolabi avize kapı ihtiyacım var ailemin durumu kötü evlenmek icin maddi sorunlar yasıyorum yasım 33 bir yuva kurmak istiyorum duyarlı insanlardan yardım bekliyorum

 85. yardım dedi ki:

  ben resul utanç iş kazası yaptım 4 aydır çalışmıyorum ve da uzun zaman çalışamayacağım kiracıyım 4 çocuğum var çaresizlikten çocuğumun birini okuldan aldım yol parası bulamıyorum okuluna son vermek zorunda kaldık ev kiramı da ödeyemiyorum mutfağım da erzak kalmadı çaresizim yardımlarınızı bekliyorum gereğeni yapılmasını saygılarımla arz ederim resul .

 86. Buzdolabi ihtiyaci dedi ki:

  Merhaba. Ismim . tc. 10 bin tl nakite ihtiyacım var. Borc olarak aylık 400 tl geri ödeyebilirim. 2012 yılında iflas ettim. 2013 yolundan beri askeri ücretle aynı işyerinde çalışmaktayım. Evim kira maaşımın dörtte birinde haciz var. Buzdolabim bozuldu bu ara ne yaptıracak param var nede yenisini alabilecek.

  Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  Bu arada nasıl 400 tl geri ödeyebilirsiniz diye sorabilirsiniz evkur a 200 tl her ay ödüyorum bir arkadaşımdan borc aldım 6 ay daha 175 tl ödeyeceğim. Ikisini kapatınca 400 tl ödemek için sorun kalmayacak. Maaşla çalışmak çok zor. Evliyim ikiz 8 yaşında oğullarım var

 87. keziban dedi ki:

  Kezban benim eşim madde bağımlısı 4 tane çocuğum var kiracılar onları okutamiyorum onlara bez alamıyorum tam bir buçuk yıl kıran içeri girmiş açlıktan ölüyoruz yokmu allah rızası için bana yardım edin artık copler de yemek ekmek arıyorum diyorumki çocukların karnı dolsun diye allah için yardım edin Diyarbakır’da oturuyorum

 88. Fatma dedi ki:

  Bana yardım edin mesajıma cvp beklyrm her yere başvurdum ama hiç bir sonuç alamadım kış soğuk cokcok zor durumdayım ..

 89. Fatma dedi ki:

  Elektirik , su ,doğalgaz kesildi erzurum soğunda Allah rızası için yardım edin yiyicek ekmeğim yok ev kira ev sahibi evden çıkaracak Nolur yalvarıyorum bana yardım edin 2 tane çocukğm var bakamıyrm maddi yardıma ihtiyacım var yardım edin Allah rızası için

 90. Ugur dedi ki:

  Eşim işsiz kimsem yok 2 çocukla ortada kalam kira birikti ev sahibi çikin diyor dogalgazim kesik kime nereye gidecegimi şasirdim bakkal vereyiyeyi kesti bana yardim edin allah aşkina

 91. Maddi yardım desteği istiyorum dedi ki:

  Ne olur yardımınıza ihtiyaçım var zor durumdayım 3 tane yavrum için çok küçükler yardım edin mutlaka rabbim yaptığınız hayırları mukafatlandırir allah razı olsun şimdiden her tür araştırmaya açığım biri sesimizi duysun mail adresim kral ne olur bana ulaşın teşekkürler

 92. Ceylan dedi ki:

  Bnde yeni tasindim istanbula evimde esya yok esim rahtsz calisamiyo 2 cocugum var gunluk ise gidiyrum ytmiyo ekmk yardimi olsa yardim edin yerine gore ekmk alacak param olmuyo

  1. Murat dedi ki:

   Meraba ceylan hanim istanbulun neresinde ikamet ediyosun

 93. iş arıyorum dedi ki:

  Mrb ben 38 yaşında iktisat fakültesi mezunuyum ama nedendir bilmiyorum işsizim ben sadık bir patron arıyorum adam satmayacak sonuna kadar gidecek daha önce işletmelik yaptım en son şef garsonluk yaptım bana şans verecek ve sonunda gerçekten çok memnun olacak patron arıyorum bana işin öğretilmesi durumunda yapamayacağım iş yok emin olun güveninizi boşa çıkarmam zaman herşeyin ilacı allaha emanet olun

 94. Songül ateş dedi ki:

  Slm yardım için erzak eşiy para yardım için allah rızası için esenyurt oturuyorum başvudum gelmiyor lütfen yardım yapın

 95. Songül ates dedi ki:

  Yardım için lütfen yardım yapın erzak eşiy para yardım için allah rızası için esenyurt oturuyorum

 96. Ne olur yardım edın uc cocugum var eşim işsiz kiramı veremedim dedi ki:

  Lutfen gerı donus yapın ıhtıyacımız var

 97. Yardım dedi ki:

  Mrb ben 2 sene önce dizmiden çapraz bağ ameliyat oldum. İş bulamıyorum dogru Düzgün bulduğum iştede 3 veya 3.5 ay sözleşme yapıp çıkartıyorlar. Ameliyatlı olduğum için iş bulamıyorum. Tuzla da oturuyorum. 2 çoçuğum.var eşimle ayrılma noktasına geldik. Ailemden ayrılmak İSTEMİYORUM cebimde tek kuruş para kalmadı kiracıyım. Belediye 6 ayda bir 500 TL diyor. Sosyal hizmetler eşime biz dul olanlara yardım ediyoruz demiş. sabır diyorum her gecenin bir sabahı var diyorum. Ama olmuyor. Benden kötüsüde var biliyorum. Şükürler olsun ama olmuyor.kızıma her bişey istediğinde, param olunca alacam diyorum ama para olmuyor. ALLAH kimseyi düşürmesin.4 aydır işsizim.eve 1 kuruş girmiyor. ALLAH herkese yar ve yardımcı olsun.

 98. Özel dedi ki:

  Merhabalar Kolay gelsin sizden bişey rica edicem si Allah rizasi için Bihayır yapmanızi istiyorum aklıma sizin kapınızı calmak geldi 3 yıldır eşimden ayrıydım yeni den Bi araya geldık ve sıfırdan Bi ev kurucaz ama hic birseyimiz yok 2 cocgumuz var ve işten cıkarıldım zor durum dayız yardım edebilirsiniz inanın cok büyük sevaba giricek siniz cocuklar dan ayrı yaşıyorum eşim annesinde ben annemlerde lütfen Bi hayrdim edin bize şimdiden cok tşk ederim Allah razı olsun cok büyük hayır duası yapıcaz

 99. Türkan gümüş dedi ki:

  Selamun aleykum benim 3tane çocuğum var en küçugu2yasinda ortanca4 en büyugu6 yaşında eşimden ayarıyım şiddet gördüğüm için mahkemeliğiz hâlâ devam ediyo sed yardımı alıyım bin tele ama hiçbir şekilde ihtiyaçlarımızı karşılayamiyoruz kiramı verim elektrikli yoksa sumu çocukların bezi sütümü siz söyleyin saygıdeğer büýüklerim yakaçağim bitti evim buz gibi çocuklarım hep hasta allah rızası için yavrularım için yardım edin kimim kimsede yok çalışamıyorum üçüde çok ufak ne olur yardım edin bize

 100. Maddi yardım desteği istiyorum dedi ki:

  Meraba benim 3tane çocuğum var kiracıyım eşimden ayarıyım tedbir kararım var 2ci yıla girdik sed yardımı almaktayım bin tele veriyorlar ama hiçbir şekilde yetmiyor kiramı elektrikli şu mu yoksa bezi sütümü siz söyleyin sayın büyüklerim ben ne yapım allah rızası için yardım edin maddi desteğe ihtiyaçım var evim buz gibi yalvarıyorum yardım bekliyorum ne olur enküçüğü2 yaşında ortanca4 yaşında en büyüğü6 yaşında bir anne olarak ne olur yardım kimim kimsede yok yalvarıyorum

 101. Yardim dedi ki:

  Hayirli aksamlar benim iki cocugum var biri 7 yasinda digeri 2 yasinda esimden ayriyim evim kira sagin solun bakimiyla geciniyorum cocuklarimin ihtiyaclarini karsilayamiyorum maddi durumum yok cok zor durumdayim kaymakamliktan yardim aliyorum ama henuz 4 ayda bir veriyorlar ev kirasini veremiyorum cocuklarimin ihtiyaclarini katsilayamiyorum cocugum okula gidiyor isteklerini alamiyorum ne olursunuz biz cok zor durumdayiz bizede yardimda bulunun cocugum kucuk oldugu icin calisamiyorum kimse bizlere bakmiyor ailemde sahip cikmiyor annem mide kanseri babam akciger kanseri duyun sesimizi bizede yardim edin ne olursunuz

 102. Yardim dedi ki:

  Ben evimi gecindiremiyom kıramı veremedim sıkıntıya girdim geçici olarak hanımın ablasının evinde kalıyoruz bizede yardım edin ceza evinden çıktık DİE kimse iş vermiyor ne olur bir iş bir evim olsun bende eşimi ölümü bakıyım

 103. Çok çaresizim dedi ki:

  Çok zor durumdayım aylardır kiramı ödeyemiyor iki çocuğum var kızım böbrek hastası çok zor durumda olmasam yazmazdım.. Ben bir böbreğimi satmak istiyorum Allah Rıza’sı için ihtiyacı olan bana ulaşsın çok zor durumdayım 053

 104. Suzan dedi ki:

  Selamün aleyküm çok maddi sıkıntısı çekiyoruz eşim iş bulamiyor is yok devletten herhangi bir maaş alamıyorum kacarak evlendik hic bir seyimiz yok kirada oturuyoruz kiracimiz yardım ediyor ara sira mobilyamiz hic bir şey yok çok sikinti yaşıyoruz nolur yardim edin destek olun esimin ailesi maddi manevi hic yardimci olmadi allahim sen büyüksün lutfen birileri de bizim sesimizi duysun

 105. cvp dedi ki:

  sosyal yardimlasma ve dayanisma vakfi sydv gitmelisiniz her ilde var onlar gerekli belgeleri onayladiktan sonra olur yada olmaz sms atarlar

 106. Yardim dedi ki:

  Benim ailemin yardıma çok ihtiyacı var kirada oturuyorlar da sahibi ewi satmış başka ewe çıkmak için para lazım ama malesef yok lutfen yardim edin iki tane kardeşim var biri 14 yaşında kiz biri 16 yaşında kız babam kollarından engelli sadece asgeri ücretli maaş alıyor durumumuz çok kötü

 107. ögrenci yardımı dedi ki:

  hiç bir guvencem yok 3 cocum var 1 ri unıversıte 2 si orta ögrenim yetiştiremiyorum ögrenci yardımı almak istiyorum

 108. Aylin dedi ki:

  Daha bugün gittik bilgi almak ve yardım alabilme imkanımız var mı diye resmen sorguya çekiyorlar dalga geçer gibi bu verilen yardımlar çok cüzzi bir miktar gibi cümleler kurup yardım alamayacağımızı söyleyip başlarından savdılar ailelerimizden hiç bir destek yok iki çocuğum var ev kira gideri geliri eşimle tek başımayız bu hayatta ihtiyacımız olmasa gitmezdik resmen dalga geçtiler o miktar onlar için cüzzi miktar olabilir ama bizim için çok şey evet çalışabilme imkanım oradaki görevli çok bilmiş iki hanım belirrti var fakat çalıştığım asgari ücret iki çocuğun kreşine tam gelir sizce ben ne için çalışmış olurum ev için mi giderler için mi borçlar için mi çocuklarımın ihtiyacı için mi yoksa sadece iki çocuğun kreş parası için mi ve daha kaç kişiyi yardım alabilme imkanı varken geri gönderdiler kim bilir bence bu yardımları veren yerler ve çalışanları iyice bir denetlenmeli

 109. yardim bekliyorum dedi ki:

  Yardim istiyoruz yok bobregimi satsam pa ra edermi hic degilse ailem iyi yasasin

  1. Yardim dedi ki:

   Merhaba iletisime geciniz iletisim kuralim sizinle

   1. yardım dedi ki:

    bende böbreğimin birini verebilirim anlaşırsak mailim bilir

    1. Sevgi dedi ki:

     Merhaba biz eşimle çok zor durumdayız ikinci evliliğimiz eşimin iki oğlu var bende şuan hamileyim ve geçinemiyoruz batmanda yaşıyoruz ve istnbla taşınmayı düşünüyoruz ama yol paramız bile yok orda nasıl ev tutarız nasıl iş buluruz ben hamile halimle işe gitsem diğer çocuklar çok küçük onları kime bırakırız kimsemiz yok lütfen Allah rızası için yardımcı olun gerekirse ben böbreğimi satmak istiyorum

 110. Yeter dedi ki:

  Merhabalar ben 3cocuk annesiyim. 2kere evlilik yaptîm çocuğun,1tanesi ilk eşimden özürlü eşimin 90binlir kredi kart borslarî var 3tane çocuğum var 4aydîr kirayî veremiyorum ev sahibi evden cîkarcak cocuklarîma süt ekmek alamîyorum ne olur cocuklarîma yardîm edin

 111. Yardım dedi ki:

  Esnafım piyasa çok kötü dükkanı kapama noktasına geldim hep içeriye gidiyo hep borç aliyorum
  Lütfen yardımcı olun

 112. Şükran dedi ki:

  Ben sukran 3 cocuk annesiyim kalp hastasiyim esim cezaevinde ne kirami odeyebiliyorum oglumda erken dogumuna bagli beyninde leke var ayaginda aksama var maddi durumum yok ne elektrik ne su parasini odeyemiyorum lutfen yardimci olun

  1. yrdm dedi ki:

   nerde oturuyosun

 113. Evımız yandı dedi ki:

  ilcesınde zafer mahallesi 2 sok. Normal. 8 evimizde yangın cıktı ve hersey yandı istinaden 9 gun gectı nazilli belediyesi aydın belediyesi hıc bir yardımda bulunmadı biz kıs gun sokakta kaldık kimse sormadı sormuyor babam ve annem 60 yasında hasta babam annemle kimse ilgilenmedi biz t. C vatandaşıyım hak nerede Disney sessiz mı kalınıyor ilkemiz benim ve ailemin kalacak yatacak cebimizde paramız evimiz yok insalar sizler el uzatırsınız

 114. mrhaba dedi ki:

  mrhaba benm eşimde işten cıkarldı kıra elektrk su dogalgaz kapanmk uzere 2 tane kucuk cocgm var kaymakamlıga ngdp anlattm kıra vs. herhangi bi yardm verlmıo gıda veriyo nrden nasl yardm alablrz bilen sölesn alah rızası için

 115. Yardım istiyorum lütfen yardımcı olun dedi ki:

  Merhaba ben pınar şahin 3 tane çocugum var 2 kızım okula gidiyor biri 2 sınıfa diğer kızım anasınıfına gidiyor maddi durumum kötü ev kira.kiramı karşılayamıyorum eşim rahatsız ankilozan sipondilit hastası calışamıyor.zor geçiniyorum dolabım boş.elektirik su dolgaz faturasını ödeyemedim.elektirim saatim yandı değişti 5 aydır fatura gelmedi yüksek gelecek ödeme durumum yok lütfen yardım edin.yardımınıza çok ihtiyacım var.

 116. Asiye KILINÇER dedi ki:

  Merhaba ben sadece eğitim yardımı istiyorum 4 çocuk okutuyorum ikisi lise ikisi lise ikisi orta okulda kirada oturuyoruz kızımın biri yozgat fen lisesinde okuyor iki tane servis ücretleri var sizden yardım bekliyorum

 117. Yardim istiyorum 0 dedi ki:

  Ben metin evim kira ben yazin calisiyorum kışin işim yok butun işlere suriyelileri almişlar is aradigimizda bize iş yok herhangi ustumde mal varliği yok 2 kücük coçuğum var bakmakmaktan cok zorlaniyorum ne yapacağimi bilmiyorum lütfen yardim edin bana

 118. halil dedi ki:

  kocaelinde yaşıyorum kira yardımına ihtiyacım var 0

 119. Yardım dedi ki:

  Selamun aleyküm durumu çok kötü olan varsa bu numaradan bana ulaşabilirsiniz 0

  1. Yardım istiyorum dedi ki:

   Allah rızası için lütfen bana yardım edin kızımın sağlık nedenlerinden dolayı çalışamıyorum borcum var ödeyemiyorum maddi durumum çok kötü 10000 TL borcum var devamlı kizimdan dolayı elden borçlarım var ödeyemiyorum 3 yıldır uyuyamıyorum Allah rızası için yardım edin yalvarıyorum size Tel

  2. İzzettin dedi ki:

   Aleykümselam kiramızdan 4 ay geçti ödeyemiyoruz işlerde durgun ben mobilya ustasıyım lütfen okul servisi 2 ay oldu bakkal borcu yüklü ne yapacam bilmiyorum 536

  3. yardim dedi ki:

   Numaraniz yok gercekten yardım edebilirmisiniz bilirmisiniz

  4. ozlem dedi ki:

   Numaramız yok gercekten yardım ede bilecekseniz lütfen yardiminizi bekliyorum

  5. ozlem dedi ki:

   Hadi Allah rızası için bekliyorum

  6. Yatdim dedi ki:

   Ne gibi bir yardım yapiyirsunuz evim.kira eşim işten çıkarıldı oğlum 5 yaşında dovm sendromlu konusamiyir altı bezli çok zor günler yaşıyoruz belediyeden eşime iş istoyirum avcılardayım kiram birikti evden atılca faturalatin birikti

  7. Elif dedi ki:

   Merahaba ben 5çocuklu anneyi sizden yardım istiyorum eşim yok ben çalışamıyor evim kirasın veremiyorum bana yardim etdin numaram

  8. yardimmmmm dedi ki:

   Merhaba yardim edin ne olur cocularim acikta kaldi sel sefil olduk

  9. Canan dedi ki:

   Mailinizi yazarmisiniz.numaraniz tam verilmemis.lutfen benimde kira yardimina ihtiyacım var

 120. Nezaket dedi ki:

  SEL FELAKETİNDE LOGARLARIN TAŞMASİ SONUCU EVİM DEKİ BÜTÜN EŞYALARIM TELEF OLDU 2 KÜÇÜK ÇOCUĞUM VAR AİLEME YAŞAM ALANI YAPABİLME İÇİN 22 bin TL KREDİ BORCUNA GİRDİM EV KİRASI.FATUTA.ÇOCUK,LARIN GİDERİ .KREDİ TAKSİTİ.İÇİNDEN ÇIKILAMAZ BİR HAL ALDI AİLE DÜZENİM BOZULDU maddi yardım aramaktayım Allah rızası için yavrularıma ıyi şartlarda BAKABİLMEK için yardım edin

 121. ozlem diker dedi ki:

  Ben bir anneyim sabahlara kadar uyuyamayan Iki cocugum var yarin ne pisirecem 1 Lira kimden alip cocuklara verecem hastalandiklarinda nasil.hastaneye goturecem diye diye uyku gozume girmiyo bazen canima kiymaya kalkiyom cocuklarim aklima geliyo vaz geciyom ondan bundan isteyincede minnetle veriyolar neyapacagimi bilmiyorum baña yardim edin eşim Bel fitigi ameliyatı oldu doktorlar 1 kilodan fazla kaldiramasin dediler buna rağmen eşim yine çabalıyorlar ama olmuyor yetişmiyor çocuklar okula gidiyorlar test parası sınav parası kimi 60 lira kimi 2 lira onu bile veremiyoz kiradayim sobali ev kuramı bile veremiyom bana bize yardım edin güzel yaradanimin hatrına huzurlu yaşamak istiyoz eşimin parası yok diye kimse yüzüne bile bakmıyor o benim çocuklarımın babası benimde dert ortağım lütfen yardım edin bize lutfen utanarak yazdim ama mecburum gururumu yenmem lasin cocuklarim için eşim için bu zor günümde bana yardım edin eşime süpriz olsun düşünmekte n oda,yoruldu bende dayanacak gücümüz kalmadı

 122. Nilgün Ünal dedi ki:

  Söze nasıl başlanır bilmiyorum inanın utana sıkıla yazıyorum 2bucuk yıl oldu eşimden ayrıldım 2kızım var 16 yaşında çalışıyordum ama saglık sebebin den dolayı ayrılmak zorunda kaldım 5ay dır işsizim kirada oturuyorum hiç bir gelirim yok kızlarım okuyor ne yiyecek ne yakacak hiç bir şey kalmadı artık bütün faturalar duruyor kira lar duruyor ev sahibi artık idare etmiyor psikolojim bozuldu dayanacak gücüm kalmadı lütfen yardım edin

 123. Tacettin öz dedi ki:

  Yadıma ihtiyacım var kiramı evime ekmek bebeğime
  Mama alacak param Yok elektriğimiz doğal gaz
  Kapanacak yardım edin

 124. Ramazan dedi ki:

  Ankaradan yazıyorum 2çocuk babasıyım küçük oğlum damak yarıgı ve pierre robin sendiromlu dil bağı yök gırtlak yapışıklıgı var kendim ponömokonyos hastasıyım eşim ve diğer oğlum astım hastası şuan issizim faturalarını yatıramadım doğal gazım ve suyum kesilecek duyarlı gönlü bol insanlarımızdan yardım bekliyorum allah rızası için yardım edin borç olarak 1 günü kaldı kış günü çok zordayım

 125. Hakan dedi ki:

  Ev eşya borclarim var lütfen yardım edin lütfen zor durumda yım

  1. Whatsapp Kredisi dedi ki:

   WhatsApp aracılığıyla KREDİ FİRMASI’NDAN SONRA çok para çektim artık.

 126. Tülin dedi ki:

  Selamınaleküm eşim şu an çalışmıyor iş arıyor 13 yaşında oğlum var Evim kira ben çalışıyorum ama kiram 1450 lira zaten bütün faturalarım üstüste bindi ne yapacağımı bilemiyorum çaresiz kaldım tabi insan yaşadıklarının hepsini burayada yazamıyor inanın istediğim eşime çalışacağı iş imkanı lütfen birde birazcık erzak yardımı inanın mutfağımda hiçbirşey kalmadı Peygamber efendimiz (SAV) ne demiş komşusu açken tok yatan bizden değildir tek ricam bu sağolun

 127. MAHMUT dedi ki:

  BENM ESIM AGIR HASTA LÜTFEN MADI YARDİM BEKLENIYOR ALLAH ICIN HIÇ BIŞEYIM YOK HASTAMA NEDENILE HIC ÇALİŞMA ÇÜNKÜ HEP HASTANDEYIM 0

 128. alaaddın dedi ki:

  benım annem babam ayrı nolursunuz sesımı duyun allah rızası elımızde avcumuzda yok kardesımın okuluda o yuzden yarım kaldı bızde bıraz destek cıkarmısınız ev tutmaya calısıyoz maddı sorunuzmuzdan dolayı tutamıyoz ev paramız yok bırımız bıyerde bırımız bıyerde kalıyoz el uzerınde kalıyoz allah rızası ıcın yardımcı olurmusunuz beledıyeye yalvardım muhtarlıktan fakırlık kagıdı aldım goturdum agladım bıle yalvardım cok ama arıcaz dedıler henuz daha aramadılar allah rızası ıcın cok zor durumdayız nolursunuz yardım edın maddı paramız hıc yok nlur gerı donus yaparsanız gmaıl hesabıma cok sevınırım annem bıde kolon kanserı cok hasta kardesımınde kalpten rahatsızlıgı basladı ıkıdebır kalbı sıkısıyor kardesımın nolursunuz yardımcı olun nolursunuz

 129. Necla dedi ki:

  Merhaba benimde maddi sıkıntıları.çok var.4 yaşında ıkizlerim ve 2. Sınıfa giden oğlum var.3 aylık evimin kirası faturalarım ödenecek duruyor.Evimin ihtiyaçlarını alamıyorum paşa sıkıntısından dolayı çok çaresiz kaldım yardım edecek kimsem yok ne olursunuz bir çare yardım edin.

 130. Hakan dedi ki:

  28 yaşinda %40 engelliyim 4 cocugum var biri %70 engelli çalişamıyorum eşim bıraktı gitti 5 senedir ben bakıyorum cocuklarıma hem annelik hem babalık yapmaya çalişiyorum çok zor durumdayım egitim yardımına ihtiyacım var maddi ihtyaca ihtiyacım var bu gün bir ekmek bile alamadım sadece cocuklarıma havuç ve sogan salatasıyla besledim kimsem yok ne olur yardım edin bana ŞİMDİDEN YARDIM EDENDEN DE ETMEYENDEN DE ALLAH RAZI OLSUN

 131. Eda dedi ki:

  Ne olur yarfım edin ev sahibi evden atıyor kiramu veremedim 2 cocugum var yardım edin

 132. Yasemin dedi ki:

  Merhabalar ben Yasemin 30 yaşındayım çok çaresiz kaldığım için yazıyorum yardıma ihtiyacım var kızım tek böbrek doğuştan sürekli ölüceğini söylüyor kızım 6 yaşında Eşimden ayrıldım nafaka almıyorum Annemle ve kızımla beraber yaşıyorum hiçibir gelirimiz yoktur sosyal güvencem olmadığı için hayırseverin yardımlarını bekliyorum abim 2 yıldır maltepe cezaevinde yatıyor kimsemiz yok Allah için yardımcı olun bu çok önemli bir durum bakıma muhtaç Annemle birlikte yaşıyoruz ve tek kuruş gelirimiz bile yoktur komşunun verdiği yemekle karnımızı doyuruyoruz maddi desteğe ihtiyacım var çok çaresizim çaresiz kaldığım için hayırsever insanlara sesleniyorum lütfen bize yardım edin çok zor durumdayız bizi ailece zor günler bekliyor lütfen sesime duyarsız kalmayın Bir ekmeye bile ihtiyacım var lütfen destek olun bize Allah yardımlarınızın karşılığını size muhalak verecektir. Yasemin. Acil olarak destek olursanız çok mutlu oluruz.

 133. Gülender önbaş dedi ki:

  Merhabalar eşim beni terk etti iki senedir YÖK ortalarda bit sürü kredi borcu telefon borçları ve daha bir sürü borçları çıktı bende eşimi kısıtlansın daha fazla borç yapmasın diye kısıtlılık davası açtım kazandım davayı eşim emekli ve bütün maaşına istiyerek SGK tarafından haciz kondurmuş bir evim hiç bir şekilde geçimimi sağlayacak ne çalışma gücüm var nede gelirim yardımlara başvurdum hiç bir şekilde yararlanamadım ev ve emekli olduğu için vermiyorlar ama adam yok maaş yok ben ne yapayım çok zor durumdayım bana yardım edecek yardımı olacaklara nasıl ulaşırım

 134. Farah dedi ki:

  58 ysşındsyım bayanım.eşim kalp hastası.kendim,kendim koa tedavisi görüyorum. Erkek çocuğu bakıyorum. 50 milyar banka borcumu ödeyemyörıum..çok zordayım. Vakıflara başvurdum dönen olmadı.ölmeyi bile göze aldım.sesimi duyuramadım.hiç birşeyi şeyi sağlıklı düşünemiyorum.lütfen yardım edin bana…

 135. nurten dedi ki:

  mrblar ben 56 yaşındayım kocam beni bosadi ve benim yardıma ihtiyacım var kemik erimesi hastalığım var ve kızımın yanında kalıyorum 5 aydır damadim artık rahatsız oluyo benden gidecek buyerim yok hiç bu sosyal guven cem yok yardiminizi bekliyorum beni anneniz yerine koyun

  1. Bilgilerinizi veriniz dedi ki:

   Şuan ki durumunuz nedir acaba?hangi sehirde siniz?

 136. mehmet dedi ki:

  merhaba mehmet ben evli iki kızım var bir yıldır onları goremıyorum borçlarım yuzunden evim adıyaman da ben ankara da çalışıyorum ama borçlarımı kapatamıyorum çocuklarım olmasa çoktan hayatıma son vermiştim ama onlar için direniyorum boşanmanın eşiğine gelmişim allah rızası için geri ödemeli yardımcı olun bana bazen sıkıntıdan nefes alamıyorum istedigim tek şey çocuklarımı gorebılmek koyume gidemiyorum lütfen yardımcı olun bana

 137. Selin dedi ki:

  Meraba benimde 2 cocugum var biri 3 yasnda digeri 4 bucuk aylk mama almaya bile paramz yok cocuk anne sütünle doymuyor yetersz gelyor hp agliyor hic bi gelirim hic bi güvencem yok esimin isi yok esim 5 ay devlet kurumnda calsack imza atacak sabh 8 den 12 ye kdr buda ise girmrsine yda gitmesne engel oluyor

  1. Nikola dedi ki:

   Telefon numaranızı verin mama gönderelim

   1. Yagmur dedi ki:

    Nasil ulasiriz

   2. 7 aylık oğlum 5 yaşında kızım var çok zor durumdayim dedi ki:

    7 aylık oğlum için bez ve kıyafet mama yardımı yaparmisiniz allah rızası icin

 138. halil dedi ki:

  kocaelinde yaşıyorum maddi destege kıyafete erzak yardımına fatura kira yakıcak yardımına ihtiyacım var çok zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum 41

  1. Selim dedi ki:

   Selamınaleyküm
   Mail adresinizi yazın kıyafet erzak yardımında bulunalım.

 139. Selahattin dedi ki:

  Selamaun aleyküm bana yardım edebilecek
  Destek vere bilecek bir abiye bir dosta ihtiyacım var
  Banka kredilerimi ödiyemedim işler aksine gitti
  İcralık olmak üzereyim faturaları bile ödiyemez hale geldim
  Bana yardım edin allah rızası için dilenmiyorum borç istiyorum lütfen durumu musait olan imkanı olan bana
  Ulaşsın

 140. Ahmet dedi ki:

  Meraba benim soyle bir skntim var ben yalnz yasayan ve rahatszligmdan dolayi calisamiorum sosyal guvncem ek gelir yok ordugum ev kira ve kentsel dosumde ev sabim elektirik ve su kapatti ckmami istior bekar oldumdan ve calsamadmdan ckamiorum baska eve bu konuda devletimizin bi yardimi olurmu bana gercekten cok zor bi durumdayim malesef bu konuyu bile utanarak yazdim tesekurler simdiden

 141. Neşe dedi ki:

  Eşim bır yıldır çalışmıyor iki çocuğum okula gidiyor evim kira 6 tane ayrı yerden icram var ev sahibi avukata vermiş bana da yardımcı olun lütfen çocuklarım ilk okula gidiyor onları bırakıp ise de gidemiyorum Eşim arada inşaata gidiyor zor durumdayım yardımcı olun

 142. Zümrüt dedi ki:

  9 aylik bebegim var. Eşim cezaevinde olduğu için herkes el çekti benden. 25 bin lira borcun altında kaldım. Sığıntı gibi yaşar oldum. Buraya yazarken bile utanıyorum. Benim isteğim geliri iyi bir iş bulup düzenimi kurmak ama bebegime bakacak kimsem yok. Napicami bilmiyorum

  1. Damla dedi ki:

   Naptiniz?

   1. para giyim yardimi dedi ki:

    bende yardim istiyorumm 3 tane. küçük çocuğum var çatıda oturuyorum hiç bir sosyal güvencemiz yok

 143. MAHMUT dedi ki:

  BEN MAHMUT EŞIM KALP AMLIYAT OLMUŞ VE BÖBREK YETMESIZ ANALIZE GIRIYOR LÜTFEN MADI DURUMUM HIC YOK LUTFEN YARDIM SEVENLER YARDIM EDIN SEVEREK 2

 144. Nuran dedi ki:

  Lütfen bana yardımcı olun 5 aylık bebeğim var zor kanaat geçiniyoruz eşim cezaevinde sütüm yok elektiriğim suyum kesilmiş oglumun ne mama ne bez ihtiyaçlarnı giderebiliyorum kiracı olarak kaldıgim evden atılmaya çalışyorum ev sahibi çık diyor eşimin aileside benim ailemde hiç bir şekilde yardım etmiyor lütfen yardım edin ihtiyacım olmazsa istemem çalışmak istiyorum ama bebeğimi bırakacağim bir yer yok çok zor durumdayım allah rızası icin bana degil bebegime el atın

  1. Mesut boğuç dedi ki:

   Bana mesengır üzerinden ulaşın

  2. Serkan canbaz dedi ki:

   en yakın sosyal hizmetler il müdürlüğü ne başvuru yap kardeşim
   eşin cezaevi kanalıyla sosyal hizmetler il müdürlüğü ne durumunuzu anlatan bir dilekçe yazsın
   suna dikkat edin ama çok karıştırıyorlar
   sosyal yardımlaşma değil
   sosyal hizmetler il müdürlüğü ne başvuru yapacaksınız
   allah yar ve yardımcınız olsun
   bende 11 yıl kapalıda yattım rabbim sabır versin kardeşim

   1. nurcan dedi ki:

    benimde eşim cezaevinden çok zor durumdayım hiç bir gelirim yok 2 öğrencim var kirami ödeyemiyorum ben 2 kere başvurdum ama resmen dalga geçtiler ne yapa bilrim

 145. Dilek culcu dedi ki:

  Uc aydir isizim durdumyer kira ‘ve yanimda kimsem yok ilkokul oldumdan dolayi is giremiyorum yardim istiyorum

  1. Ömer dedi ki:

   Mail adresinizi gönderim kıyafet erzak yardımında bulunalım.

 146. Özge çak dedi ki:

  Selâmün aleyküm 2 çocuk annesiyim 6yasinda oğlum okula başladı bu sene 11 aylık kızım var mama yiyor kendi ailem yardım ediyor ellerinden geldiği kadr suan kızımın maması yok dünden buyana inek sütü veriyorum eşim psikolojik hasta calisamiyo yaklaşık 2 aydır işsiz hasta diye hiç bi yere ise giremiyor evime 1 tl dahi gelir girmiyor yetkililer duysun sesimi çok zordayim evlatlarim için yardım eli uzatın bize. Evimiz esyamiz var büyüklerden kalma ev olsa eşya olsa neolacak beş kuruş paramiz gelirimiz yok cumhurbaşkanım duy sesimizi bize de el uzak evlatlarim yüzü suyu hurmetine

  1. Özcan dedi ki:

   Evet haklisin bunun arabasi var evi var diue maddi durumu iyi saniyorlar anlamiyorum bende ayni durumdayim 93 model kotu bir arabam var ama eve 5 kurus para girmeyince mal mulk surda kalsin

 147. Arzu dedi ki:

  Meraba bn iki çocuk annesiyim kızım 3 yaşında oğlum iki yaşında eşimden ayriyim ne maddi ne de manevi yardımda bulunmuyor ailemle beraber kaliyorum onlarında geliri yok gecinemiyoruz eski topraktan bi evde oturuyoruz kışın şu geçiyor topraktan oldugu icin zor durumdayız lütfen yardım edin

 148. halil dedi ki:

  KOCAELİNDE YAŞIYORUM yakıcak yardımına ihtiyacım var

  1. Yardm dedi ki:

   Duyduguma göre yardımda bulunuyornz cok zor durumdaym 2 cocugm var elinizi öper esim hasta çalısamyr el uzatın bize sevinirm

 149. Volkan dedi ki:

  istanbulda yasiyorum tek maas icram var guvenlik isi. Yapiyorum 2 cocuk 1 de ism var cocuk 1 tanesi ilkokul ogrencisi digeri kizim 5 aylik anne sutu yok mamasina yetistiremiyoruz maasimin 4te1 i icraya kesiliyo evim kira kalan para kiraya faturalara anca yetiyo aile daginik ayri yasiyo kimseden destek alamiyoruz evim dailmasin diye cok sarfediyorum ama 2.3 aydir cok zor durumdayim buzdolabim bombos mama alamayacak durumdayim lutfen yardiminizi bekliyorum

 150. gökhan dedi ki:

  selamın aleykum allah rızası icin yardım edin 1aydır işsizim 2.5yasında kızım var kiracıyım borcum cok ödeyemiyorum ekonmik krız dediler cıkardılar biirden bire iş yok piyasa kötü yardım edecek kimsemiz yok malatyada yasıyorum kredi borcumun 3.cu taksıdı geldi evime haciz gelecek şaşırdım kaldım lutfen yardım edin evime ekmek alamaz duruma geldim

 151. GÜLSAKİNE MAHANDA dedi ki:

  ALLAH RIZASI İÇİN Bİ YARDIM HAMDOLSUN ÇALIŞIYORUM AMA İKİ EKSİK ETEK YAVRULARIMLA ORTADA BIRAKAN ADAMIN BORÇLARI YÜZÜNDEN MAAŞIMDA ALTI TANE İCRA VAR YAVRULARIM OKUYOR AMA BEN ONLARI OKULA BİRİNDEN BİR DOLMUŞ PARASI DİLENİP BULABİLİR MİYİM KORKUSUNU YAŞAYIP YA YOLLUYORUM YA YOLLAYA MIYORUM. YUKARDA ALLAHIM ŞAHİDİM OLSUN AÇLIKTAN HER GÜN OKUL PARASI, AÇLIĞIMIZ, ÇAMAŞIRIMIZ NASIL YIKANACAK DÜŞÜNCESIYLE YAŞIYORUZ VE BÜYÜK KIZIM 15 YAŞINDA TEDAVİ ALTINDA KALBİNDE YAĞLANMA, KALINLAŞMA, VE HİPERTANSİYON ÇIKTI TANSİYONU 21 DR. BİLE ŞAŞIRDI.ALLAH RIZASI İÇİN BİR PARÇA YARDIM İSTİYORUM SADECE YAVRULARIM İÇİN BEN AŞTIM HASTASIYIM AYAKLARIM, ELLERİM, BELİM AMELİYAT LIK AMA BIRAKIN DOKTORA GİTMEYİ HASTA OLMAYA BİLE LÜKSÜM YOK ACİİİL YARDIM İSTİYORUM ALLAH RIZASI İÇİN… YÜCE YARADAN ALLAHIM BENİM GİBİ ÇARESİZ ‘LERE YAVRULARIMLA BANADA ALLAH İÇİN
  YARDIM EDECEK ALLAH YOLUNDA İNSANLARA SESİMİZİ DUYURSUN İNŞAALLAH AMİİİN AMİİİN AMİİİN

 152. Kemal dedi ki:

  Iyi günler 4 kişilik bi aileyim 2 çocuğum var buyugu bu yil okula basladi kucugu 20 aylik 4 aydır işsizim iş bulamadım evim kira elektirigimi suyumu kestiler ne yapacagimi sasirmis durumdayim evim sobalı çok müşkül durumdayız yardim istiyoruz ilgilenen olursa sevinirim naturel

 153. kurtulus dedi ki:

  cok cokihtiyacım var ama kim kim kime yardım ederki bu devirde cok zor be hic inanasim gelmiyo su yalan dunyada kaldımı ki yardım sever aslında bana borc vererek yardım edecek arıyorum yani sadaka deyil umarım cıkar bı yardım sever

 154. Kasım Taşkın dedi ki:

  Siz …..DEĞERLİ BÜYÜKLERİME Sesleniyorum Ülkemizdeki Dolar krizi gibi oyunlar bizim gibi dar gelirli aileleri vurdu her şeye zam üstüne zam geldi soğan ekmek yerken artık onuda alacak durumumuz kalmadı İKİ Çocuk büyüğü 6 yaş küçüğü 1 yaş evde doğal gaz sobası bile yakamaz hale geldik Anne baba olarak biz her şeyi kaldırabiliriz ama bu iki bebek sayılacak çocuklar bu şitresi kaldıra bilirmi kızım 6 yaşına bastı Doğum günüymüş pasta istiyor Babadan bir çocuk başka kimden ister peki ben alamıyoruz kızım derken benim acımı kim bilebilir Asgari ücretle çalışan biriyim 4 kişilik ailemde tek gelir bu mal mülk hiç bir şeyim yok kredi borcum var evime sel suyu bastı borçlandım kiram 650 kremdim 500 faturalar 400 bana yardım edebilecek biri varmı fakirlikte zenginlik te Allah’ın taktiri deilmi iletişim kasim.taskin @ hotmail

  1. Kasım Taşkın dedi ki:

   Oğlum tabağın varsa başını kaşı Zenginlikte fakirlikte Allah’ın taktiri biz dar gelirli aileler yoksullukla sınav verirken bizi siz zenginlere yönlendiren Allah deilmi Şu bir gerçekki Ahirette bu ihtiyaç sahiplerini görüp sessiz kalan tüm zenginlerden şikayetçi olacağım diyeceksin okudum geçtim beni nereden bilecek Allah herşeyi görür ve duyar saygılarımla

 155. ÜZEYİR dedi ki:

  Hayırseverler gerçekten yardım eden varsa bana ulaşın az vaktim kaldı engeliyim zor durumdayım maddi desteğe ihtiyacım var acil ulaşın allah rızası için 2 çocuğum var siz bir yardım edin rabbim size bin versin allahım herkesin yardımcısı olsun…
  Durumu olan biri varsa ne olur acil ulaşın .

 156. melek dedi ki:

  Merhaba istanbulda tek başıma yaşıyorum 5.5 aylık hamileyim iki aydır kira ve taksitlerimi yatiramadım hamileliyim zor geçiyor ve çalışamıyorum bebeyim vitamin alsın diye sadece süt içebiliyorum komşularım alıyor beni yadırgamayın hor görmeyin lütfen bebeyime kıyamadım baba yok kimseye anlatamıyorum Allah rızası için yardım istiyorum faturalarımı bu ay komşum yatırdı onlarda kıt kanaat yaşıyorlar gelip evime bakabilirsiniz gerçekten zor durumdayım önümüz kış ve evden atılirsam gidebilecek bir yerim yok bebeyimi sokaklarda bırakmayın lütfen Şimdiden Allah razı olsun.

  1. Yagmur dedi ki:

   Su anki durumunuz nedir acaba?

  2. Murat dedi ki:

   Melek hanim bu noyu arayin sizin tum masraflarinizi karsilayacam mutlaka donus yapin

 157. Yardım edin dedi ki:

  Selamın aleyküm kardeşim eyer bu yazımı okuyup yardım etmek isteyen kardeşlerimiz varsa lutfen cevap verin sizlere ihtiyacı olan kardesleriniz olduğunu unutmayın benim kendi şahsi borcum yok Allah’a şükür ama çevremde yardıma ihtiyacı olan kiralarını ödeyemeyen çocuklarına okul kitap larini alamayan kardeşlerim var ben tedavi gördüğüm için onlara bir yardimim dokunamiyor ama görmezden de gelemiyorum belki vesile olurum diye elimden bu geldi

 158. Burçin gündüz dedi ki:

  Eşimden hamileyken ayrıldım iki çocuğum var.30 milyar borcum var ödeyemiyorum.çocuklarıma bakcak kimse bulamadğmdan çalışamıyorum.okul masraflarnı karşılayamyorum.beslenmelerini alamıyorum.çok zor durumdayım.çocuklarımı yurda vermek istemiyorum Allah rızası için bana yardım edin

  1. Dilek dedi ki:

   Cocuklar kac yasinda

 159. Gamze dedi ki:

  18 yaşında eşimden hamileyken ayrıldım bitane oğlum var annemde kalıyorum ev abime ait babam emekli deil annem hasta oğlumun babası nafaka ödemiyor bende rahatsızım hem tansiyon hem sınır hemde piskolojik rahatsızlığım var oğlumun okul masraflarını karsilicak bir hayır sever arıyorum kendim için birşey istemiyorum sürekli babasını arayıp dilenmekten bıktım para isteyince hakaret etmesinden bıktım

 160. Neslihan yalçınkaya dedi ki:

  Merhaba ben evhanımıyım eşim insaat işcisi 4 çocugum var 2 si okutuyorum okul masraflarını yetiştiremiyorum eşimin askeri maaşıyla geçinemiyorum çocuklarıma yardım edilmesini istiyorum

 161. ozgur dedi ki:

  cok zor durumdayim

 162. Ayse dedi ki:

  Merhaba ben ayse 15 yil once esimi kaybettim aylardir is ariyorum bulamiyorum evime ekmek bile alacak durumum yok camasir makinem yok buzdolabim yok is olarak ve yicek olarak bana yardim edin

  1. Mert dedi ki:

   Nerde yasıyorsun

   1. Hediye dedi ki:

    Sosyal yardım istiyorum kiramı ödüyemi yorum2çocuğum var eşim askari ücret alıyor ilaç kullanıyoru kıronik hastasıyımu

  2. Dilek dedi ki:

   Semt neresi? Is olarak temizlik isleri ve cocuk bakin isi cok vardir

  3. Murat dedi ki:

   Ayse hanim nerde ikamet ediyosun

 163. Kbra dedi ki:

  Herkeze ıyi günler 1 bebegim var 1.5 aylik eşimle ayrıyız ve 20 binliraya yakın icramız var eşim çalışmıyor çalışsa da bize hayri yok kiramı ödeyemiyorum kış geldi kömürüm yok bir ekmek almaya 1 tl bile yok allah rızası için en azından çocuğuma mama ve bez alacak kadar yardim istiyorum banada bir el uzanirmi

 164. Erco dedi ki:

  ADım Erco tek başıma borçla ugraşıyorum yapmamam gereken yanlışları yapıyorum 20 bin tl borç içindeyim bankalar peşimde yardımlarınızı bekliyorum beni bankalardan kurtaracak hayır sever abilerimi bekliyorum.

 165. Yildiz dedi ki:

  Bursa osmangazi kiradayız gelirim yok yardım istiyoruz

 166. dilek yoruldu dedi ki:

  bende dul bir kadınım üniversitede oğlum okuyor yokmu hiç oğluma destek verebilecek kurum bana dönüş yaparsanız sevinirim

 167. mehmet şahan dedi ki:

  kendim gazi ikitane çocugum var okula giden yardım varmı

 168. Fakirlere Maaş dedi ki:

  Devlet 2019 yılında fakirlere maaş bağlamalıdır bence.

 169. Fatih dedi ki:

  Merhabalar,
  O kadar çok fakir varki anlatamam size hemen hemen Turkiyenin her noktasında ama karadeniz farklı bir bölge burada zaten doğmuşsanız hayata eksi de başlıyorsunuz… karadeniz insanı masum ve çok saf oluyolar… Ben evli ve birlikte yaşamaya çalışan 2 kişiye bakmaya çalışıyorum. 66 yaşındalar bu nedenle Devletten yaşlılik aylığı alıyorlar. Sağlık sorunları var. Ayşe teyze çok hasta ama herşeye idare etmeye çalışan çok saf bir kadın… Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum fakat piyasanın ve işlerin kötü gitmesinden dolayı her geçen gün maddi olarak sıkıntı yaşamaktayım. Bu nedenle benim gibi bu hasta ve yaşlı insanlara bakabilecek yardımcı olacak ıyi niyetli insanları gerekiyor. Lütfen onlara yardımcı olmamızı istirham ediyorum… Ayşe teyze şeker hastası eşinin de kulağı sağır ve kemik erimesi var. Her yönden herşeye ihtiyaçları var. Evleri harabe çok kötü… öncelikle yeni bir ev gerekiyor. Lütfen el birliği ile o insanlara yardımcı olalım

 170. Mikail dedi ki:

  Öncelikle hayırlı günler dilerim maddi desteğe ihtiyacım var bi takım işlere girdim ve 265 bin tl dolandırıldım kredi çektim ödeyemediğim için hacizlik duruma geldim bi kızım var evim kira geçinemiyorum allah razı için yardım edebilecek insanlardan yardım talep ediyorum intiharın eşiğine geldim allah için bana yardımcı olacak insanlardan yardım istiyorum 5426504098 numaram bankalardan dolayı bi iş yapamıyoRum işsizim elimdeki avucumdaki herşeyi kaybettim sizden ricam hayırsever insanlar varsa yardım bekliyorum

 171. Elif dedi ki:

  Selamun aleykum ben elif benimde iki oğlum var biri ikibuçuk biri altibucuk yaşında eşim cezaevinde sosyal guvencem yok hiç bir gelirim yok eşimin ailesi varlıklı ama yüzümüze bile bakmiyolar kapımızı acan yok eşimin 3 sene 14 ay kesinlesmis cezası var çocuklarım küçük calisamiyorum Allah rızası için bizede bir yardım eli uzanirmi çocuğumun bezini sütunu bile alamıyorum nereye basvurduysam bütün kapılar yuzume kapandı çok caresizim kötü şeyler geliyo rabbim şeytana uydurmasin.

  1. Halil dedi ki:

   Iletişim kurabilirsek azda olsa yardım edebiliriz

 172. özdem koza dedi ki:

  Lütfen yardım edin caresiz kalmasaydın yazmazdım dolandırıcı degilim caresiz bi anneyim

 173. özdem koza dedi ki:

  İki oglum var 1 tanesi 8 yasında diğeri 2 yasında esim 1600 maas alıyor yetmiyor 500 tl kira ödüyorum elektrik su tüp bebek okul masrafı bide esim orta kulak intihabından ameliyat oldu on aydır kira ödeyemedim hayır sever abilerden ablalardan yardım istiyorum

 174. Zeynep dedi ki:

  Bende yardım bekliyorum zor durumdayım 2 kızım var kıra evimiz

 175. Zeynep dedi ki:

  Merhabalar yardımseverlerden destek bekliyorum 2 kızım var ve kiradayım eşim borç ödüyor bankaya yettiremiyor yardım eli bekliyorum

 176. Mustafa dedi ki:

  Selamün aleyküm Şanlıurfa’da yaşıyorum 2oglum bir kızım var büyük oğlum yaklaşık 4 yıldır hasta beyinle ilgili bir hastalığı var teşhis konulmadı kirada oturuyorum günlük yomiye 30tl kiram 250 TL ne olur yardımcı olursanız sevinirim şimdiden Allah razı olsun

 177. İsmail memiş dedi ki:

  benim kız kardeşim bir gözünden ve kulağından engelli 10 yaşında ailemin durumu iyi değil babam kalp hastası sağlık sorunlarından dolayı bir birikmişimiz kalmamıştı 3 ay önce evlendim ailemi çok borca soktum bankadan kredi çektik ödiyemiyoruz yardımcı olacak birilerine yada yardımsever insanlara ulaşıp durumu haberdar edebilirsek yardımcı olacağına eminim borçlar yüzünden ailemle eşimle aram bozulmasın diye böbrek satmaya bile kalkıştım kredi borcum var çekemiyorum tefeci aradım bulamadım eşimi ve ailemi çok seviyorum bu borçlar yüzünden intihar etmeyi bile düşündüm yaşım daha 24 rahatsızlık verdiysem kusuruma bakmayın ben giresun dan İsmail memiş araştırıp bakabilirsiniz TC nurama kadar verebilirim yeter ki dilenci yada dolandırıcı yerine koymayın bu hesap numaram belki yardım etmek isteyenler olabilir lütfen yardım edebilir misiniz *

 178. gulnaz çam dedi ki:

  Allah razi olsun abicim nasil iletisim kurcaz bilmiyorum fakat

 179. gülnaz çam dedi ki:

  Allah razi olsun abicim yorum attim yayinlanmadi ankara sincan dayim

 180. gülnaz dedi ki:

  Allah razi olsun abicim ankara sincanfayim.

 181. gülnaz dedi ki:

  Uc cocuk annesiyim hic bir gelirim yok icralarla doluyuz ikiz bebegime bez alamiyorum dogalhaza baglanamadik tup bitti elektrik kesildi lutfen yardim edin Allah rizasi icin

  1. Yönetim dedi ki:

   Yorumunuzu yayınlıyorum. Umarım bir yardımsever imdadınıza yetişir.

   1. gulnaz çam dedi ki:

    Allah razi olsun bebelere mama diye tarhana corbasi yedirdim o derece insallah devlet bile iki yuz tl yardim ediyor umudum yok ama insallah

    1. Damla dedi ki:

     Suanki durumunuz nedir

  2. Davut dedi ki:

   Merhaba gülnaz hanım ufakta olsa yarim etmek isterim

   1. gülnaz dedi ki:

    Davut bey Allah razi olsun ankara sincandayim bi kac yorum attim ama yayinlanmadi sanirim gokeb4406 @ gmail mail atarsaniz sevinirim

   2. Canan dedi ki:

    Davut bey mailinizi yazabilirmisiniz.size nasıl ulasicam.oglum icin yardıma ihtiyacım var

 182. Yasin dedi ki:

  Abiler ablalar benim diyecegim tek sey var askerim edirnede aylik 97 lira maas yatiyor ve benim 6 bin tl borcum var yeri geliyo bi sal sigara icin arkadaslarimin eline bakiyorum anamdan babamdanda istemiyorum onlarinda durumu iyi degil babam kredi oduyo sonucta benimde ortalama aylik askerilerini yatirabilirsem borc bulup 200 lira odemem oluyo. Diyecegim suki allah rizasi icin bana bi yardimci olun askerdeyim daha cok gunum var kafayi yicem param olmadigindan carsiya bile cikamiyorum

 183. Nezaket çakan dedi ki:

  Ben bir esnaftım esimden ayrıldim iflas ettim dükkanım evimin elektirik su doğalgaz iki aydır kapalı başvurmadıgım yer kalmadı sebep vergi lefhanın olması belik dükkanı tekrar açabilirim dedim yardım etmdiler 150 bin borcum var sadece devlete kapatırsan neyle ödeyeceksin diyen olmadı ev sahibim 4 ay kira veremedim evden çık diyor soruyorun size bir kadın olarak ne yapmamızı önerilyorlar nerdd yaşıyoruz iki kez ölumden dondüm ilaç kullanmaya başladım borçcular arar korusu telefonu açamıyor intihar edince duyacak birileri sesiniz kadın güçsüz derler kimse yardım eli uzatmaz her kapıdan geri çevrilir bu dünya yaşamaya bile deymez

  1. Hanım dedi ki:

   Benim ismim hanim eşim calisiyo ama malesef kredi borcundan dolayı yetisemiyo 5 aylık kizim var durumum malesef kötü bu yazıyı utanarak yazıyorum evde bisey kalmadi yicek bebegimi emziriyorum eşimi bugün ilk kez ağlarken gordum arkdaşı kahvaltılık almis eve para istemiyorum sadece evde yapabileceğim iş olursa yaparım allah herkezin yardımcısı olsun numaram allah kimseyi düşürmesin tsk ederim simdiden

 184. KADİR YILDIRIM dedi ki:

  BEN NASIL KONUŞACAĞIMI NE YAPACAĞIMI BİLEMİYORUM EVLENMEK İÇİN ÇABALIYORUM AMA İŞLERİM RAST GİTMİYOR ALLAH BÜYÜK SABIRLA DAYANMAYA ÇALIŞIYORUM İMKANLARIM ÇOK KISITLI VE ELİMDEN GELMEYEN NEDENLERDEN DOLAYI HİÇ BİŞEY YAPAMIYORUM NİŞANLIM ÇOK ÜZÜLÜYOR VE KORKUYORUM KENDİSİ BÖBREK NAKİLLİ ÜZÜLMEMESİ GEREKİYOR MUTLU ETMEK İÇİN ÇOK ÇABALIYORUM HAYALLERİMİZ İGERÇEKLESTİRMEK İÇİN MADDİ İMKANSIZLIKLAR ENGEL OLUYOR HANİ EKSTRADAN Bİ EK İŞ YADA FIRSATLAR ARIYORUM ÇOK KORKUYORUM NİŞANLIMA BİŞEY OLUCCAK DİYE YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM ŞİMDİDDEN ALLAH RAZI OLSUNk

 185. Kazim dedi ki:

  kardeşim yukarda yazılan yazıların hepsi hiçbir doğruluk payı yoktur yok kira yardim yok sosyal yardımlaşma yardım ediyormuş ben defalarca müraacat cad ettim bimer e yazı yazdığım halde Bayram arifesinde bana ve aileme verdikleri yanlız 100 tl al bu yüz tokyo bayram yap doya doya harca dediler bumu yani devlettin yardımı ha…benim hiçbir mal varlığım yada gelirim de yok yeşil kartliyim buyrun size devlet yardımı

 186. sevgiii dedi ki:

  cok mağdurum eşimde cocugumda rahatsiz tedavi göruyolar yardim edin Allh aşkina dayanacak gucum kalmadi

 187. Gizem uzan dedi ki:

  Internetten aramaktan biryerlere sormaktan deli oldum esim cezaevinde 2 yaşında oğlum var evi öylece bıraktım babam in evine geldim memlekete kira yi bile veremedim evi getireyim diyoruz elde avuçta yok söze gelince iyi hoş da nerden nasıl yardım alıcaz bir türlü anlamadım bu kadar zor durumda insan varken şunu yazmak bile zoruma gidiyor bir emekli maaşı ile babam hangi birimize yetişsin sobalı ev odunu kömürü baslicak 63 yaşında adam ağır geliyor bana banka arayip duruyor rezillik çaresizlik çok ağırmış zor mus?

  1. zeynep dedi ki:

   BİMER i ara

  2. zeynep dedi ki:

   Öyle durduk yere kimse bişey vermez belediyeye Kaymakamlığa hatta sosyal hizmetlere kadar gideceksin sigortası olmayan bir evde göster ikametgahini kira parasına kadar veriyorlar

 188. Naz dedi ki:

  Merhabalar evliyim 4 yaşında bi kızım var çalışamıyorum bakacak kimse yok kızıma 10000tl kadar borcum var eşim çalıştığını anca kendi harcar artık dayanacak gücüm kalmadı intihar etme derecesine kadar geldim ne olur yardım edin kızım için

  1. Yunus dedi ki:

   Naz hanım durumunuzdan dolayı dönüş yaparmisiniz

  2. Naz dedi ki:

   Ne olur yardım artık artık delirmek üzereyim

 189. Gülhan dedi ki:

  Merhabalar benim eşimde işten çıkarıldı ayağında bir sakatlık yaşadı. Evimiz kira ve iki çocuğum var. Şuan ayağı hala hafif aksıyor diye iş bulamıyor. Çıktığı işyeri eşime bilmeden istifa imzalatmış işsizlik maaşı da alamıyoruz. Devlet 2 hafta önce 200 tl yardım etti başka bişey yok. Hiçbir yardım alamıyorum hepsinden kötüsü evim kira çaresiz kaldık. Yardım edecebilecek arkadaşlar sadece ev kiramı ödesem yeter. Ayda 600 lirayı nasıl bulayım ben. Beneğim de küçük bırakıp çalışamıyorum. En azından 2 ay yardım edin nolur. İnşallah o zamana kadar eşim iş bulur. Bir kiram geçti. İkinci 2 hafta sonra. Çevremde fakir kesim olanda el uzatmıyor eşimin kasten çalışmadığını düşünüyor.

 190. Gökhan dedi ki:

  ALLAH’ın Selamı Üzerinize olsun Efendim Ben Dağ gibi borcum var Efendim ALLAH RIZASI İÇİN EFENDİM bana ne olursunuz yardımcı ve bağış yardımızdan bulunmanız ALLAH tan Niyaz ederim ve hepnize minettar olurum Gerçekten ALLAH a And olun ki çok Borcum var Ben dilenci yada hırsız değilim boşluğa düştüm efendm %75 Engelim var Disstoni Hastasıyım Efendim İhtiyaç Kredimi Ödemekte Gücüm Kalmadı Memurum efendim Yaşım 36 İsmim GÖKHAN ŞAHİN YAPI KREDİ IBAN NO

 191. Metin dedi ki:

  Uzay merakım için projeler yaptım hepsini Ülkemin insanlarına atf etmek için cabaladım elektrik üreten bağımsız cihaz yaptım ve oksijen üreten cihazda yaptım bunu gerçekleştirmek adına para lazımdı iş yerleri açtım biriktirmiş olduğum paramı kaybettim ve borca girdim 35 bin TL borcum var ve nişanım bozulmak üzere perisan oldum ve projeleri gavurlara satmayacağım ölsem de satmam bana yardım etmek isteyen varsa yardım etsin minnetini edecekse istemiyorum durum biraz acil varsa imkanı olan yardım etsin telefon numaram sıfır besyuz otuz altı sıfır otuzbeş ondört onbir

 192. Ebru erdoğan dedi ki:

  Merhabalar benim kardeşim eşinden 5 yıldır ayrı kirada oturuyor asgari ücretle çalışan bir tane kızi var lisede okuyor evindeki buzdolabı çalışmıyor hiç bir ek geliri yok okadar yardımlara başvuruldu onaylanmıyor onun seviyesinden yüksek olan insanlar kaymakamlıktan belediyeden öğrenci yardımından heray düzenli maaş alıyorlar ama kardeşim alamıyor çalışanlar alabilirsiniz diyor başvuru onaylanmıyor bu işte bir çelişki var insan kimliğine göre hareket ediliyor mağdursa buda mağdur neden niçin denildiğinde onay verilmemiştir deniliyor bu nasıl bir sistem nasıl bir adalet anlam veremiyorum ümraniye belediyesi ve kaymakamlık ve aile sosyal politikalar size soruyorum eşinden daha ayrılmamış insanlar çocuğuna her ay düzenli 800 tl maaş alırken kardeşim ayrılmış olduğu halde neden niye diye sorarım ben gerekceniz çok komik lise öğrencisi diye yardim yapılmıyor bu ülkede lisede çocuk okutmak kolamı zannediyorsunuz ve orada çalışan memurların insaniyete nine bırakıyorlar keyfine göre herkes takılıyor böyle bir sistem olamaz yazıklar olsun böyle adalete haksızlığa elinizi vicdanınıza koyun artık ayıptır hak edene yardım edin evi barkı olana değil

  1. Sibel dedi ki:

   Bunlarin hepsi benim basima geldi esim cezaevinde 4 aylik bebegim var banada hic yardim verilmedi heryere gittim.sözde cocuga sartli saglik yardim parasi vermisler oda kac aydir yatmadi zaten cok komik bir rakam ya 50 ya 70 tl oda yatmiyor esimin isledigi suctan bende etkileniyorum bu nasil is

   1. Cemil dedi ki:

    Selam yardım etmek isterm

  2. Cemil dedi ki:

   Sizlere yardım etmek isterm

   1. Deniz dedi ki:

    Lütfen bana yardım eder misiniz aylık bi burs yada maaş gibi çok zor durumdayım lütfen

   2. Nihal dedi ki:

    Nasıl yardım ediyorsunuz merak ettim

   3. Canan dedi ki:

    Yardimci olurum demissiniz ama size nasil ulaşabilirim.mail atarmisiniz

  3. Yonca dedi ki:

   Merhaba kızınız lisede okuyor ve çalışıyormu.

 193. Ramazan dedi ki:

  Benim evim yok köydeyim babamdan ayrıyım aynı evde yaşıyoruz ama ev yapmak istiyorum gücüm yetmiyor 3 çocuğum var maddi durumum yok tek başıma çalışıyorum yetiştiremiyorum devleten destek istiyorum ne yapmam lazım de

 194. Eda saraç dedi ki:

  Mrb bnm 1 buçuk yasında kız çocuğum var eşim cezaevinde adli suçtan 30 yıl hapis cezası verildi.evim yok günlük bi komşumda kalıyorum.devletimiz aylık 500 TL çocuk bakım aylığı veriyor fakat o parayı sadece çocuğa harcamam söylendi. BN yüzde 41 engelliyim çalışamıyorum.ne cezaevindeki eşime nede kendime bakamıyorum.resmi nikahım var fakat erzin kaymakamımız adresim babamn evinde gözüktüğü için herhangi bir yardım vermiyorlar.oysa bnm yaşadığım sabit bir yerim yok bana yardımcı olur musunuz.ne yapmam gerekiyor perişan haldeyim.

 195. Samet dedi ki:

  Merhaba 22 yaşındayım annem ve babam 13 yaşımdayken ayrıldılar babamın yanında sığıntı gibi yaşıyordum şiddetli ve geçimsiz bir insandır annem gittiği günden beri kendim çalışıp ihtiyaçlarımı giderdim üniversiteyi 2 yıllık okuyabildim o kadar sıkıntıya rağmen derslerim iyiydi baba dediğim adam eve almadı kendime bi yer buldum kiradayım anne de yardım edecek durumda değil benim ona yardım etmem gerekiyor borç harç içinde yaşıyorum bide kyk borcu ödemesi geliyor elim ayağım bağlandı zaten yeme içmemden kesiyorum. Bari şu eğitim kredisi derdimden kurtarın beni gençleri intihara teşvikten başka hiç bir işe yaramıyorsunuz utanç verici eğitim sisteminizden de muzdalibim işsizlik deseniz diz boyu…

 196. Medine dedi ki:

  Yapacaniz yardim surda dursun sizin milleti kandirmak verdiniz asgari ucretle gecinilmiyo bide iyi para vermis gibi hic bir geliri olmayan sosyal guvencesi olmayan diyonuz sanki olanlara cok para veriyonuz 1800 le siz gecinin bakalim kira 600 den asagi yok faturalar genel ihtiyaclar elde para kalmiyo bumu adalet musluman ulkesi peh

 197. Güljemal dedi ki:

  eğitim için yardam ıstıyorum nasıl alabilirim?

  1. Ync dedi ki:

   Merhaba ben bir vatandaş olarak yazmak istedim. Eğitim için nasıl bir yardim istiyorsunuz. Nerde okuyacaksınız. Devlet yardim ediyormu

 198. umut dedi ki:

  benim 2 çocugum vqar ve eşim dul ilk cocuk bende işitme engeli anne bababsıyız

 199. Remziye dedi ki:

  4 çocuğum var eşim işsiz bize bakmıyor çalışamıyorum çocuklardan dolayı hiçbir yardımdan yararlanamıyoruz hayat çok zor herkesin yardımcısı olsun allah…. Yardım bekliyorum ankarada oturuyoruz

 200. asli dedi ki:

  Merhaba Eskişehir’den yazıyorum eşimden ayriyim oglumla yaşıyorum kirada kalıyoruz oğlum hasta olduğu için işten ayrildim çok zor durumdayım mübarek ayda çok zor durumda kaldım be gibi yola başvurabilirim

  1. Ozgur aykaç dedi ki:

   Bimere başvurabilirsiniz sosyallesme ve yardimlasma vakfina dosya açmanızı rica ediyorum

 201. Gamze dedi ki:

  Arkadaşlar olduğunuz yerin sosyal hizmetlerine gidiniz bende aynı durumdayım eşimden ayrıyım iki kızım var devletten Allah razı olsun çocuklar için hem şartlı eğitim yardımı yapıyorlar hem de fakirlik çocuk parası veriyorlar

 202. Seda dedi ki:

  Allah rızası için bana yardım edin
  Devlet memuruyum ama maaştan çok krefi ödemem var iki kızım var büyük ünv okuyor başka bir şehirde
  Küçük kızım lisede babaları ilgilenmiyor başkasıyla evli
  Çok zor durumdayım

 203. Canan dedi ki:

  Mrb 9 aylik hamileyim tekirdağ da yaşıyorum eşim asgari ücretle çalışıyor ama kira borçlar faturalar derken parasiz kaliyoruz hic bir destegimiz yok ne yapabiliriz

  1. SERCAN dedi ki:

   ALLAHA BOL BOL DUA EDİCEKSİNİZ CANAN HANIM

 204. Melmehnur dedi ki:

  Esimden ayrildim iki cocugum var 8 ve 14 yasinda..calisyordum isten cikarildim…hicbir gelirim yok..sosyal hizmetlerden 4 ay yardim aldim..sebepsiz kestiler kiradayim…cocuklarima bakmak zorundayim okula gidiyorlar…kimseden bi gelirim yok…cocuklara bakicam…calisicam…erkek islerine yetiscem derken maddi sikinti mahvediyor…baba denen kisiler piyasada yok…

 205. Selma dedi ki:

  Ben 5 sene oldu ayrılalı hiç bi gelirim yok 2 cocugum var kızım 6 oğlum 10 yaşında çalisamiyorum çocuklarından dolayi ekonomi destek alıyordum 4 aydır almıyorum çok zor durumdayım ev sahibi cik diyor ne yapmaliyim

 206. murat sezgin dedi ki:

  serap Hanim
  mademki yuvadan ayrildin kizinla beraber bana gereken bilgileri gönder sana yardim edeyim istersen rahat Hayat yasamak istersen kizinla beraber Avusturya-Wienada yasariz dersen acik bilgilerinde yolla cevap murat

 207. Zeynep dedi ki:

  Merhaba. Ben iki çocuk annesiyim hiç bir sosyal güvencem Yok. Eşim hasta kira vermiyorum çok şükür ama geçinemiyoruz. Devletimizin hangi desteklerinden yararlanabilirim.

 208. serap dedi ki:

  merhaba eşimden ayrıldıktan sonra babamdan aldığım 500tl ile geçinmek zorunda kalıyorum kirada oturuyorum iş bulmaktada zorlanıyorum 1tane üniversitede okuyan kızımla oturuyorum artık çok zorlanıyorum lütfen bana yardımcı olun

 209. Erdogan guldal dedi ki:

  Selamun’aleykum abilerim bana yardim edin allahrizasi icin kaymakamliga gittim etmediler ben yeni evledim. Kacarak evlendik hic bir ev esyamiz yaa malzememiz yok ev tutum kiraya ama tasinamiyozruZ hic bitane esyamiz olmadi icin nolursunuz yardim edin sayin buyuklerim arz edrim .k.maras goksun merkezden ben erdogan guldal

 210. Seher dedi ki:

  Yardım bekliyorum zordurumdayim ameliyat oldum tümör vardı piskolik bozuldu iyi olmaya calisyorum iki çocuk zorgecim sizlere siginyorum devlete sığınıyoruz bekliyorum is allah olur

 211. Oğuz Aslan dedi ki:

  Slm aleyküm bende sağlık sorunundan dolayı işten ayrıldım devletimizden yapabileceğim iş istiyorum evliyim ve çocuğum var hicbir gelirim yok para yardımı istemeye utanıyorum bedenimin kaldıracağı iş olsun yeter inşallah

 212. Hatice yılmaz dedi ki:

  3 çocuğum var eşim ceza evinde iş bulamıyorum. Kiramı veremiyorum devletimizden destek istiyorum çogumun biri ilk okula gidiyor diyerleri küçük biri 3 yaşında biride 1 buçuk yasında. Devletimize sığındım.

  1. Emine dedi ki:

   En yakin sosyal hizmet merkezine basvurabilirsiniz

 213. Nebahat guzel dedi ki:

  Merhabalar arkadaslar Allah rizasi icin banada bilgi verin benimde 3 cocugum var ve esimle sidetli bir gecsizlik icerisindeydim bosanma davasi actim ve esim ceza evinde suan oda bir yardim testegi veedi ve benim Iki ogrenci birde 5 yasinda ufagim var calisamiyirum akrabalarimin yaninda kaliyorum am a olmuyor surekli laf sokmalar cocuk azarlamalar dayanamiyirum bende bir yardim ala bilsem bir Ev kiralayip cocuklarimla gece bilseydik ne olur yardim edin bana Allah icin

 214. nur dedi ki:

  merhaba benim iki cocugum var 4 yasinda bir kizim ve 10 yasinda bir oglum var.uvey babamla kaliyordum anlasamadik bir bayan arkadasimin evine yerlestim durumum olmadigi icin cocuklarimi babasina vermek zorunda kaldim.kizim surekli yanima gelmek istedigini soyluyor durumum olmadigi icin yanimada alamiyorum.ne yapacagimi bilmiyorum yardimci olurmusunuz

  1. Mehmet dedi ki:

   İşe mi ihtiyacınız var.

 215. Muradiye dedi ki:

  Merhabalar 3 çocugu var 3de okuyor eşimden 3 yıldır ayrıyım ailem yok maddi imkansızlıktan şehir degiştim şehir degiştigim için tüm yardımlar iptal oldu yeniden baş vurdum ama 1ay sürer dediler küçük tüpüm bitti onu bile doldurmak için borç aldım ne yapabilirim 3 cocugumdan baska kimse yok

 216. berat karacabag dedi ki:

  Ben berat efendim 18yasindayim 2cocugum var ve ben onlara bakamıyorum 1 aydan belli çalışmıyorum durumum çok kötü lütfen yardım edin Allah rızası icin

 217. Merve dedi ki:

  2bucuk ve 8 aylık 2iki kızım var eşim cezaevinde bı gelirimiz yok ailem var ama bakmıyorlar kredi çektim 1seneyi geciktirici öle gecindim yuzgume kadar telefonuna kadar sardım lütfen bı hayr sever yardımcı olsun yuzumuzu gundursun allh rızası için

  1. Nuran dedi ki:

   Mrb merve hanım benimde durum aynı 4 yaşında oğlum var eşim cezaevinde siyasetten 12 yıl ceza aldı yaklaşık 1 sene aylık maaş aldım ama sonradan kesildi eğer sizinki siyaset değilse alabilirsiniz cezaevinden eşinizin tutuklu olduğuna dair bir belge isteyin bide sizin herhangi maas almiyorsaniz belgeyi soysal hizmetler kurumuna gidip durumunuzu anlatın muhtemelen size dilekçe yazdıracak ondan sonra başvurunuz yapın onaylandığında size haber verecekler zaten bankkart aldıktan sonra her ay 500 lira yardım alacaksınız insaallah çok zor gerçekten rabbim tüm mahkumlara ve yakınlarına sabır versin Allah yardımcın olsun

 218. Eda dedi ki:

  2 çocuğum var biri okuyor ve sürekli masrafları çıkıyor eşimden ayrıldım ama resmen değil boşanma davası açıcam sürekli siddet görüyorum en son evi terk etti gitti. Benimde hic bir gelirim yok anne babamın da durumları yok ne yakacak ne çocuklarımın giyecek ne yiyecek hic bir masraf karşılayamiyorum evime ekmek dahi alamiyorum ben sadece okuyan çocuğuma nasil nerden yardım alabilirim benim için bu çok önemli

  1. Nesrin nehir dedi ki:

   Eda kardeşim oturduğun yere bağlı muhtarlığa gidip,bunlar için muhtardan bilgi ve yardım alabilirsin,yönlendirmesi gerekir,kaymakamlık ve belediye yardım veriyor,birtakım belgelerle alabilirsin,bunuda sana muhtar söylemesi lazım,e devletten durumunu bimere yaz gönder ,15 gn içinde dönüş yaparlar,yılmadan araştır heryere başvur kardeşim.

 219. Esma Bariş dedi ki:

  Merhaba ben iki çocuğumla birlikte kalıyorum.esim çalışmıyor rahatsız kirami odeyemiyorum .erzaklarimi bile alamıyorum.komsular bana ne verirse biz onu yeriz yardım seven olursa çok sevinirim.

 220. aydın mutlu dedi ki:

  Gercekten ihtiyacı olan birine yardımda bulunmak istiyorum

  1. Ergun dedi ki:

   Aydın bey anneme yardımcı olabilir misiniz yaşı 68 emekli olamiyo5 sene daha çalışması lazim ama yasdan is bulamıyor beraber kalıyoruz ben çalışıyorum evimiz kira herşeyi ben karsiliyorum sigortasını yatirabilmemiz için yardımcı olsanız yeter teşekkür ler

  2. barış dedi ki:

   bzim ailenin ihtyacı var

  3. Muradiye dedi ki:

   Eger ki uygun bulursanız ben isterim

  4. Fatih dedi ki:

   Öğrenciyim zor durumdayım stresten 1ayda 5kilo verdim yardım ederseniz çok sevinirim

  5. Emine özcan dedi ki:

   Benim 4 cocugum var 3 tanesi okuyor birisi bebek elektiriğim kesik

  6. umut ersah dedi ki:

   kardeşim burda bır suru çocuklu kadınlar ihtiyaç sahibi olduklarını yazmışlar. daha ne bekliyorsun

  7. Nuran gökçen dedi ki:

   İki kızım var biri üniversite okuyor sağlık prroplemimden dolayı calisamiyirum küçük kizimda 6 sınıf kızım için burs verebilirsiniz kirada oturuyorum

   1. Kanaat dedi ki:

    Yardim istiyorum cocuk var gecinmwk zor

  8. Kubilay dedi ki:

   Kardesim bana yardımda bulunabilirsin

  9. fadime dedi ki:

   Yardım edermisinz zor durumdayım

  10. Canan dedi ki:

   Aydin bey ben ve oglum tekiz ihtiyacım var. Mail atarmisiniz

 221. Kadir ACAR dedi ki:

  Merhabalar, ihtiyac sahibi olan arkadaşların yorumlarını okudum ben kendı çapımda nacizane yardıma muhtaç ailelere yardımda bulunuyorum gerçekten yardıma ihtiyacı olan ailelere misafir oluyorum durumlarını görüp elimden geldiğince yardımda bulunuyorum. Mail adresinden iletişime geçebilirsiniz…

  kadir beyin mail adresi ( kadiracar.dj@gmail.com )

  1. Elif dedi ki:

   Merhaba bana da yardım edermsnz yalvarıyorum, 6 yasında kızım var borcum çok işim yok, eşim ile ayrıldım ve çocuğa desteği yok yalvarıyorum yardım edin, eli

  2. Nihal dedi ki:

   Yardımcı olabilirmisiniz

 222. Elif özsu dedi ki:

  Merhaba bana da yardimci olurmusunuz evim kira kirami ödeyemedim oğlum 11 yaşında tedavi görűyor cok ihtiyacim var

  Malesef buradan yardım yapılmıyor elif hanım. Devlet kurumlarına başvurunuz.

 223. malikylmaz@gmail.com dedi ki:

  vallahi kusura bakmayin ama bazi yorumlari ojudum ne kendi calisiyor ne esi calisiyor devletten yardim bekliyor iyi kimse calismasin devlet baksin oyle mi vallahi bence vermemeleri gayet normal boyle zohniyetli insankar oldukca muhtac olana da vermezler
  calisiyorsundur ama bi sikinti cikmistir zorlanip hayatin olumsuz etkileniyorxur 1 defalik yardim ederler ve sende calisip o yukun altindan kalkmaya calisirsin
  ama bence hicbir saglik sorunu olmadan calismayanlara vermemekeri gayet normal ve en dogrusu
  suriyeliler deyip durmayin bende hic sevmem onlari ama hrrkes kendi riskinda sizin riskinizi onlar asla alamaz

 224. Muazzez dedi ki:

  Eşim çalışmıyor evim kira ve 2 çocuk var.nasıl kira yardımı alabilirim

 225. nez dedi ki:

  eeeee o adamı başımıza çıkaran üstelik bide reisi cumhur ılan eden biz değilmiydik ayyy yazık ulkrlerınde savaş var gelsinler dıyerek cocuklarımızın rızkını elimızle veren yıne bız değilmiydik. bu daha baslangıc .bız gormeyız ama türkiye tarih kitaplarında kalıcak ruslar almanlar bir çok ülke geçmişte şu yaşadığımız topraklar türkıyeymıs diyecek yazık cokk yazık

 226. Mustafa kaplan dedi ki:

  Acil maddi konuda yardıma ihtiyacım var. Evlenmek istiyorum ama param olmadığı için kızın ailesi vermiyor nişanlı yız. Eğer para bulamazsam kızı başkasına verecekler. Bana yardım eder misiniz. Ailem de fakir yardımcı olamaz. (ilgili birimlere başvurun. Buradan yardım yapılmaz)

 227. nur dedi ki:

  Merhaba durumum cok kotu esim de ben de universite mezunuyuz 2 cocugum var cocuklarim kucuk is bulamadik esim serbest calisiyor insaatta bel fitigi oldugu icin surekli calisamiyor 6 aydir ev kiramizi odeyemiyoruz bundan once de borclarimizi odemek icin bankadan kredi aldik onu da odeyemiyoruz cocuklarima sut bile alamiyorum komur yardimi icin basvurduk kaynim almis diye bize vermediler bu arada kaynimin ikameti baska yerde ama yine de vermediler sut parasina yazildim ilk cocugumda onu da 3 ya da 4 kere aldim onu da kestiler ne yapacagimi bilmiyorum

 228. arzu sarı dedi ki:

  evet hepsı yalan bende kakez gıttıyse reddettıler işsızlere vermezle turk vatandasına vermıyolar surıyelılere her ay bılmem nekadar cocuk parası verıyolar aylık kıralarını karsılıyolar bıze geldımı evde kadın calısıp evıne baktımı evını gecındırıyo dıye yardımları kesıyolar bır kadın mecbur kalmasa cocugunu bırakıp evde nıye calissın ben ögrencı parası alıyorum 2 ayda bır 35 lira bununla cocuk okutuyoruz işte nebu yardım yapıyolar surıyelıler calısmadan heray 1500lır maaas alıyolar bızım gıbı turk vatandaslarıda hıcbır yardımdan yararlanamıyo adalet ıstıyoruz tesekkler

  1. Merve dedi ki:

   Arkadaşlar bnde aybi sekilde oldum Cumhur baska kna yazdim bugün geldiler 10 gun sonra postaneye para yatacak dediker sizde oyle yapin bende kac defa gittim vermediledr

 229. Nazim dedi ki:

  Merhabalar yabancı uyrukluyum türkiyede kaydım yok iş arıyorum yaş 30 senelerce Türkülereyim annem türk vatandaşı ben yok bu konuda yardımcı olma imkânınız var mı Nazım

 230. murat tepe dedi ki:

  Hepsi yalan bunların ben issizim işim yok biz sosyal yardımlaşma ya kackez gitsek bize hep red verildi malım yok mulkum yok işim yok yeşil kartliyim evde öyle ıssız bekliyorum yardım deseniz kackez müracaat ettik hep red Suriyeli olursan anında paran hazır sağlık sorunlarım var param yok hastaneye gidemiyorum sebep TC vatandaşı olmam ve sosyal yardımlaşma biraz soru sorunca tehdit ediyor seninle görüşürüz diyerek herşey kendi lerine bakın evimde su bile yok 2 aylık kira borcum var satacak evde birşey de kalmadı sata şimdi siz yardimmi diyorsunuz nerede yardım kimlerde yardım bırakın bunları büyükşehir den 6 ayda bir gıda alıyorum oda yetmiyor bir gıda ile olsa keşke okula giden çocuğum var 1 tane ona çocuk parası istedik sosyal yardımlaşma dan oda yok ne var ozaman kime var kimlere var bu yardımlar sakatmi kaliyimda aliyim ayağımı kolumumu kesiyim dimi sakat olsam zaten benim sosyal yardımlaşma ya ihtiyacım olmaz Suriyeli olucaksin avantajı parası bol çünkü

 231. erdem çevik dedi ki:

  ben erdemçevik 1975 dogumluyum adana seyhan da ikamet etmekdeyim durumum çalışamaz yüzde 80 engelliyi ve kira elektirik su borcum var ödeyemez durumdayım bakmakdaoldugum 3 kişidahavar adres yenibey mah 18014 sok no4/a da oturuyorum

 232. Gül deniz dedi ki:

  Meraba ben guldeniz kaymakamliktan nasil yararlana bilirim