KOSGEB Kredisi

65 Yaş Üstüne ve Kronik Hastalara Sokağa Çıkma Yasağı MADDİ YARDIM BAŞLIYOR

65 Yaş Üstüne ve Kronik Hastalara Sokağa Çıkma Yasağı MADDİ YARDIM BAŞLIYOR

İçişleri Bakanlığının Twitter hesabından sokağa çıkma yasağına ilişkin açıklama yapıldı.

21 Mart Cumartesi saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü, ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları sınırlandırıldı. Ayrıntılı bilgi saat 19.30’da vatandaşlarımıza açıklanacaktır.

65 Yaş üstü Yaşlılara Vergi Erteleme Müjdesi Geldi

Korona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında risk grubundaki 65 yaş üzeri yaşlılara sokağa çıkma yasağı gelmişti. Yasaktan dolayı sokağa çıkamayacak olan 65 yaş sınırında kronik rahatsızlığı olanların borcu yasak sonuna kadar ertelendi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklama ile içişleri bakanlığı genelgesi sonrası 65 yaşın üzerinde olması yada kronik rahatsızlığı bulunması nedeniyle sokağa çıkmayacak olan vergi mükellefi vatandaşların beyanname ve  vergi ertelemesi  24 Mart itibariyle  yasağın sonuna kadar ertelenmiştir.

İstanbul’ da 65 Yaş üstü Yaşlılara 6 Hafta Boyunca Gıda Yardımı Başlıyor

Sosyal Vefa Projesi İstanbul’ da hayata geçiyor. İstanbul Valiliğinden gelen son dakika açıklamasına göre İstanbul ilinde sokağa çıkma yasağı uygulanan 65 yaş üstü , kronik rahatsızlığı bulunan yaklaşık 50 bin yaşlıya 6 hafta boyunca gıda yardımı yapılacak. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından belirlenecek 50 bine yakın 65 yaş ve üstü maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara düzenli olarak 6 hafta boyunca gıda kolisi ulaştırılacak.

Bu amaçla, hayırseverlerimizin desteğiyle pazartesi günüden itibaren 300 bin gıda kolisi dağıtılmaya başlanacak.

Gıda kolilerinin mobil uygulama Getir tarafından evlere teslim edilecek. Gıda kolilerin temininde katkı sağlayan hayırseverlere, ücretsiz teslim görevini üstlenen Getir görevlilerine teşekkür eden Ali YERLİKAYA  bu mücadeleye destek için evinde kal İstanbul diyerek konuşmasını tamamladı.

BENZER İÇERİK: Emekliye Korona Virüs Devlet Destekleri

] }
Yorumlar
  1. Selim dedi ki:

    Ben engeliyim elektirik yardımından yararlanmak istiyorum eşya yardımı yiyecek ve maddi yardım istiyorum