Devlet Destekleri

Yardım Yapan Dernekler ve Vakıflar Hangileridir? (KORONAVİRÜS)

Yardım Yapan Dernekler ve Vakıflar Hangileridir? (KORONAVİRÜS)

Ülkemizde yaşanan korona virüs salgını nedeniyle Maddi yardıma ihtiyaç duyanlara, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, diğer vakıflar ve dernekler, belediye başkanlıkları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı birimleri, sosyal hizmet birimleri para desteği ve çeşitli yardımlar yapmaktadırlar. Bunlarla birlikte okuyan öğrencilere birçok kuruluş tarafından burs verilmektedir.

Maddi yardım olarak SYDV tarafından 1000 TL nakit sosyal yardım yapılacağı açıklandı. 3 faz halinde ödenmesi planlanan sosyal yardımlar ihtiyaç sahibi ailelere verilmeye Nisan ayında verilmeye başlandı ve 2 ve 3. faz yardımları ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

1.000 TL sosyal yardım hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yardım dernekleri ve vakıflar

Maddi koşullar kişilerin ödeme kuvvetleri hakkında belirleyici rol oynamaktadır. Maddi bakımdan sıkıntıları bulunan herhangi bir kişi bankadan alacağı kredinin geri ödemesinde muhtemelen birtakım sıkıntılar yaşayacaktır. Bankalarda kişilere esasen bu kapsamda kredi imkânları sunmaktadır. Bunların haricinde birtakım hususi durumlarda söz konusu olmaktadır. Örnek vermek gerekir ise banka üzerinden kredi çeken bir iş adamı işinde gerçekleşecek olumsuz olaylar sonucunda aldığı bu kredinin geri ödemesini gerçekleştiremeyebilir. Bu gibi olaylar yaşayan kişilerin kredilerini ödemeleri oldukça zor olacaktır. Elbette ki kredisini geri ödeyemeyen vatandaşlar diğer herhangi bir banka üzerinden de kredi imkânından faydalanamayacaktır. İşte bu yüzden sonucu icraya varacak kadar ilerleyen bu gibi zamanlarda vatandaşlarımızın mantıklı ve çözüm temelli düşünce yapıları ile hareket etmeleri gerekmektedir. Eğer bu şekilde hareket edilmez ise içinde bulunduğunuz durum çok daha sıkıntılı bir hal alabilir. Peki, bu durumda nereden ya da kimden maddi yardım alabilirim diyorsanız Kimse yok mu derneği hakkında bilgi sahibi olmanızın size mutlaka faydası dokunacaktır.

Yardım Yapan Dernekler ve Vakıflar

Ekonomik destekten faydalanmanın birkaç metodu bulunmaktadır. Vatandaşlar kimse yok mu müracaat formunu tamamlamayarak bu desteklerden faydalanmaya hak kazanırlar. Bahsettiğimiz birkaç yöntemden ilki bankaların cazip miktarlarda verdiği kredilerdir. Ülkemizde hâlihazırda hizmet veren çoğu banka bulunmaktadır. Bu bankalar değişik faiz oranları ve değişik vade süreleri ile kişilere birtakım kredi imkânları sunmaktadır. Örnek vermek gerekir ise ihtiyaç kredileri, eğitim kredileri, taşıt kredisi ve benzeri gibi çeşitli çoğu kredi seçenekleri vardır. Kimse yokmu derneğinden nasıl yardım alırım diyen kişiler ise ilgili bankalarına müracaat etmelerinin ardından gerekli görülen onaylardan geçerek kredi imkânından faydalanabilmektedirler. Bankalar tarafından verilen bu kredi imkânlarından faydalanma süreci sanıldığı kadar basit bir süreç değildir. Vatandaşın banka hesaplarının durumları, aylık geliri, geçmiş zamanlarda kredi alıp almadığı, eğer alındıysa bu kredinin düzenli ödenip ödenmediği gibi durumlar araştırılmaktadır. Bu araştırmanın ardından vatandaşın kredi sahibi olup olamayacağı karara bağlanmaktadır.

Hangi Destekler Verilmektedir?

 • Barınma Desteği: Zor bir süreçten geçen kişilerin ülkemizin verdiği destekler kapsamında internet siteleri aracılığı ile kimse yok mu müracaat formunu tamamlayarak barınma desteği imkânından faydalanma fırsatları bulunmaktadır. Çağımızda ülkemiz barınma kapsamında kişilere insan sağlığı ve sorumluluğu bilincine sahip olması doğrultusunda barınma destekleri vermektedir. Aile bakanlığının bu kapsamda birçok planı ve hizmetleri bulunmaktadır.
 • Yemek ve Yakacak Desteği: Vakıflar ve dernekler müracaat formu ile her ay ülkemizin belirlemiş olduğu seviyelerde yakacak ve gıda desteklerinden faydalanabilmektedirler.
 • Eğitim Yardımı: Eğitim yardımı diğer desteklere nazaran vatandaşların daha pratik bir şekilde faydalanabildiği destek çeşididir. Yüksek öğrenim veya diğer düzeylerde bulunan öğrenciler vakıf burs başvuru formunu doldurarak bütün eğitim yardımlarından yararlanabilmektedirler.
 • Engelli Parası: Ülkemiz engelli parası kapsamında kişilere destekler vermektedir. Engel çeşidine ve seviyesine bakılarak belirlenen bu miktar ile kişiler rahat bir nefes alabilmektedirler.
 • Dul Maaşı Yardımı: Eşi vefat eden vatandaşlar gerekli müracaat işlemlerini gerçekleştirmelerinin ardından dul maaşı desteğinden faydalanabilmektedirler.
 • Bebek Bakım Yardımı: Zor durumdaki ailelerin bebeklerinin bakım masraflarının giderilmesi amacıyla verilen destek biçimidir. Sosyal Yardım Kurumunun internet sitesi aracılığı ile müracaat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fakirlere Yardım Eden Kurumlar ve Kişiler isimli içerikte, kuruluşlar haricinde hayırsever vatandaşların, iş adamlarının ve diğer zenginlerin yardımları anlatılmaktadır.

Şuan Türkiye’de 111.323 adet faal durumda dernek bulunmaktadır. Bu derneklerin bir bölümü yardım amacıyla, bir bölümü de, belirli bir faaliyetin icrası için örgütlenmiştir. Türkiye’de ki tüm dernekler  internet sitesi olan Dernekler Dairesi Başkanlığına kayıtlıdır.

Dernekler Dairesi Başkanlığı

Fakire ve yoksula yardım etmek amacıyla Dernekler Dairesi Başkanlığından izin almadan her dernek yardım toplama yetkisine sahip değildir. İzin almadan yardım toplama hakkına sahip, Kızılay, Yeşilay gibi toplamda 12 adet dernek mevcuttur.

Son dönemde Fakir Ailelere Devlet Yardımı yapılmaktadır. Bunun için talepte bulunan ailenin yardıma ihtiyacı olup olmadığı araştırılmakta, kurul tarafından verilen karara göre destek sağlanmaktadır.

Yardım Yapan Dernekler ve Vakıflar Hangileridir?

Aşağıdaki derneklerin bir bölümü maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara Dernek ve Vakıf mevzuatları kapsamında yukarıda belirtilen yardımlardan biri bölümü sağlamaktadırlar.

DİKKAT BU DERNEKLERİN HEPSİ MADDİ YARDIM YAPMAMAKTADIR!

 • Unices Türkiye Milli Komitesi: Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüs 2.Cadde 3.Sokak Bilkent Ankara Tel: 0312 290 3390
 • İHH İnsanı Yardım Vakfı: Büyük Karaman Cad. Taylasan Sk. No: 3 34083Fatih / İstanbul Tel: 0212 631 21 21
 • Uluslararası İnsani Yardım Derneği: Yeşilova Mh. Akdeniz Cad. No:2 Küçükçekmece İstanbul Telefon:0212 541 48 00
 • Eskişehir İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği : 0222 222 1442
 • Türkiye Yardım Sevenler Derneği: Dr. Mediha Eldem Sok. No:67 Kocatepe Çankaya ANKARA Telefon: 0312 431 62 20 , 21, 22, 23, 24
 • Çanakkale İnsani Yardım Derneği: Kemalpaşa Mah. Değirmenlik Çıkmazı 2. Sok. No:7/3 Çanakkale
 • Aip Acil İhtiyaç Projesi Vakfı: Nispetiye Mh. Gökçe Sk. İlser Apt. No:2 D:1 Ulus / İstanbul Telefon: 0212 534 33 82
 • Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği: Kavaklı Mah. Veziri Cad. No: 38 Osmangazi / BURSA Tel: 0224 223 31 81
 • Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 55/3 Maltepe Çankaya Tel:  0312 231 4545
 • İnsani İnşa Derneği: Yamanevler Mahhallesi Fatih Sultan Mehmet Cad. No:48/3 Ümraniye / İSTANBUL Telefon: 0 216 631 32 30
 • İyilikder Yardımlaşma Derneği: Ali Kuşçu Mah. Başimam Sokak No: 11 Daire:1-2 Fatih – İstanbul 0212 534 68 25  – 26
 • Beşir Derneği: Yeni Mahalle Süreyyapaşa Cd. Sardunya Sk. No:24 Pendik – İSTANBUL 0216 375 40 42
 • Diyarbakır İnsani Yardım Derneği: Dr. Sıtkı Güral Caddesi 67 Sk. Asur Karakoç Apt. No:1 Kayapınar
 • Kocaeli İnsani Yardım Derneği: Adres Ömer Ağa Mah. Cumhuriyet Cad. Gülistan Apt. No: 126 K: 4 D: 7 İzmit 0262 325 22 02
 • Rida Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği: Musalla Bağları Mah. Güllüce Sk. No:13 Selçuklu / KONYA Tel: 0332 234 16 16
 • Vuslat Derneği: İstoç Ticaret Merkezi 1. Yol Sokak (2416 Sokak) Aktem Plaza No:4/3 (PTT Yanı) Bağcılar İletişim No: 0212 659 28 80
 • Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı: Küçük çamlıca Mahallesi Çilehane Yolu Caddesi No: 12 Posta Kodu: 34696 Üsküdar 0216 428 39 60
 • Endes Engellilere Destek ve Yardım Derneği: Parseller Mah. Taşköprü Cad. Selda Sok. No: 40 / A Ümraniye Tel: 0507 899 45 56
 • Düşün Taşın Derneği: Vatan Mah. Esenler Cad. Begonya Sok. (Eski Adı Akasya Sok) No: 7/3 Bayrampaşa 0212 501 49 87

Bu dernekler haricinde Türkiye’nin tüm illerinde fakirlere ve yoksullara maddi destek sağlayan bir çok dernek mevcuttur. Derneklerin bütçe durumu, yardım projeleri ve mevzuat hükümlerine göre başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Web sitemizden hiçbir şekilde maddi yardım veya destek sağlanmamaktadır. Eğer isterseniz, sitemize yorum yazabilirsiniz. Ancak güvenliğiniz için cep telefonunuzu, banka hesap ve IBAN numaranızı, kişisel bilgilerinizi göndermeyiniz. 

] }
Yorumlar
 1. Gamze dedi ki:

  Merhaba eşimden ayrıldım eşimden hiç bi destek almadım ama şimdi çok zor durumdayım artık ayakta duracak gücüm kalmafı Allah rızası için yardım edin artık

  1. Hakan dedi ki:

   Merhaba yardımcı olabilirim

 2. Nur dedi ki:

  ben bosandim kizim var 2 yasinda nafaka alamiyorum babamla yasiyorum ama hic bir maddi yardim da bulunmuyor bi gelirim ise yok evde zorunlu yasiyorum kiyafet giysi yiyecek bez v.s masraflarimi karsilayamiyorum ev harabe halde duzeltcek durumum yok yardim istiyorum

 3. Keziban dedi ki:

  Maddi gıda çok ihtiyacım var ama dönüş yapılmıyor neden 2evladim var eşimden ayriyim çalışamıyorum artık dönüş yapın ne olur

 4. Seden dedi ki:

  Ben 44 yaşında dul bi bayanim ailem tarafindan red edilmis bir evladim 6 aydir işsizim cok mağdurum tek odali bi kapici dairesinde kaliyorum ama inanin ev demeye bin sahit lazim dogalgazi yok sobali degil elektrikle isiniyorum ama elektrik cok pahalli odeyemiyorum banyo soguk mutfak soguk zaten mutfak tezgahim cok kotu sular yerlere dokuluyor islaklik nedeni ile bocekler olusuyor Allah icin bana dogalgaz baglantisi mutfak tezgahi icin yardim edin esyamda yok hep copten getirdigim kirik dokuk esya var buzdolabi camasir makinasi bulasik makinasi utu ve masasi gardrop ve ayrica ev tek odali oldugu için acilip cift kisilik yatak olabilecek koltuk takimina haliya ihtiyacim var Allah sizden razi olsun insaallah iş bulamıyorum ailem beni yillar önce red etti tek başıma hayatla mucadele ediyorum Allah icin bana yardim edin

 5. Gül dedi ki:

  Hayur sever kisilere sesleniyorum caresiziz durumdayız neolur bir düşünün 3 cocuk gelir yok 2 buçuk ay dır kocam çalismıyor 3 Cocugun ikisi özel engelli raporu varkara kara düşünüyoruz neolcaz sesimizi duyun artık 9 yaşındaki kızım geçen sene svo hastalığı kısmen felç geçirdi sağlıklı beslenmesi gerekiyor ama evime meyva girmiyor girsede yarım kilo 3 çocuk yuzume bakıyor onlara mahcup oluyorum caresizim neolur bari iş bulun kocama kimseye muhtaç olmadan yasayalım heryeri arıyor iş yok vallahi sac kıran oldum iki bucuk aydır sigotada yok doktora gidemiyoruz Allah aşkına bir arayın hiç bir sey de gözümüz yok yeterki cocuklarımın karnı doysun yardım edin lütfen anne olarak yardım edin Allah rızası için

  1. Merve Çulfa dedi ki:

   Merhaba eşim açık cezaevinde iki kızımla çok zor durumdayım kızlarımın giyecek kıyafetli kalmadı artık ve sekiz aylık hamileyim sizden ricam doğacak erkek çocuğuma Bebek yeni doğan bebek bezi ıslak havlu hastane çıkışı ve giyilmiş eşyalardan da olur iki kızımada giyilmiş eşyada olur fark etmez doğacak çocuğun erkek ve kızlarımın yaşları beş ve üç lütfen bana yardımcı olun

 6. Emine mutlu dedi ki:

  Maddi durumum yok bir gelirim yok eşim belinden rahatsiz 3 çocuğum var oğlum üniversite okuyor kızım lise küçük kızım anasinifi okuyacak sizlerden tek ricam çocuklarım okuması için yardım istiyorum evim kira nerde başvuru yaptıysam olmadı sizden tek ricam çocuklarım okuması için yardım istiyorum ben çiftçilikle uğraşıyorum 2 senedir mahsulü olmadı

 7. ümit korkmaz dedi ki:

  merhabalar ben ümit korkmaz erzincanlıyım erzincan 1992 depreminde ailemi kaybettim. ve 12 yaşında evlatlık verildim . evlatlıktan da 17 yaşında kaçmak zorunda kaldım . şiddetten dolayı zira ben bir genç olarak hayatla çok zor şartlarda hayatımı daim etttirdim ben sokaklarda yata kalka lise bitirdim azimliyim ama bazen hayat yüzümüze gülmüye dostlar ve abilerim siz degerli büyüklerimde maddi yardım istemekteyim . ben evim olamdığı için numune otel palasta kalmaktayım ve önceden günlük yömüye ile çalışıyordum ama oda zaten günlük 30 tl alıyordum günlük 25 ini otele veriyordum ama şimdi onu da yapamıyorum hem iş arıyorum hemde otele 500 tl borcum oldu toplamda benim bide elbiseye ihtiyacım var abiler ve büyüklerim telefondan otele bana ulaşabilirsiniz ben eminimki beni mutlu eeceğinizden eminim bekliyorum ümit korkmaz 25 numaralı odada kalmaktayım sevgi ve saygılarımla vereceğim hotmail adresim kapanmıştır duyrulur sevgi ve saygılarımla

 8. Alexander dedi ki:

  Lidya Finans firması, 5 yıl geri ödeme süresi ile en fazla 20 yıl olmak üzere yıllık% 3 faiz olarak 5000 euro ile 1,000,000,00, euro veya daha fazla arasında değişen şirketlere ve bireylere ve tüzel kişilere finansal yardım sağlamaktadır.

  Mali yardım alın

  1. Umut ozan öztaş dedi ki:

   Merhaba tam bılgı verırmısınız

 9. İbrahim dedi ki:

  Merhabalar hayırlı ramazanlar. Sizi rahatsız etmemin nedeni yardım istemem nolur yardım edin 2 aylık ev kiram su elektrik doğalgaz faturam var odeyemiyorum evime birşey alamıyorum nolur yardım edin bana kötü yollara düşmek istemiyorum evliyim Allah rızası için şu zor günlerde yardım edin ismim İbrahim alioglu TR02 0004 6003 3888 8000 0956 27 hesap numaram Akbank nolur yardımlarınızı esirgemeyin çok zor durumdayim
  Devletten hiç bir yardım alamadım lütfen yardım edin bu zor zamanda

 10. Emre dedi ki:

  Maddi yardıma ihtiyacım var kredi borclarimi ödeyemiyorum 10 tl ye ihtiyacım var yeni çocuğum oldu borcum var bana yardım edersin çok sevinirim

 11. Allah rizasi icin duyun dedi ki:

  Esim cezavinde 4 çocuğum var biri univerisiteye gidecek fakat okutamiyorum durumum hic yok bir oğlum fil hastasi görmediğim gitmediğim hastane kalmadi evde ekmek bulamayacak derecede kötü durumdayiz allah rizasi icin duyun sesimi bebeğim 11 aylik bezini alamıyorum nolur yardim edin

 12. Çiğdem can dedi ki:

  Merhaba ben çiğdem can kocaeli golcukte oturuyorum.4 çocuğum var.biri 18 kizimin bacaginda damar tıkanıklığı var üniversite ye gidecek bu sene fakat maddi durumum hic olmadığından okutamiyacagim 2.oglum 16 yasinda onunda kaslarinda rahatsilik var 3 oğlum 13 yasinda fil hastalığı var gitmedigim görmediğim doktor kalmadi zengin hastalığı olduğundan tedevisine birsey yapamiyorum tedavisini yapamadığınız icin cocugumun durumu gittikce ilerliyor.en küçük bebegim 11 aylik mamasini ve bezini karsilamakta zorluk çekiyorum eşimin sabikasi olduğundan dolayi denetimli serbestlik görüyor bundan dolayı kimse ise almiyor maddi durumum hic yok cok zor durumdayim allah rizasi icin yardim edin

 13. Yilmaz dedi ki:

  Inşaat iscisim 7aydir isim yok 8 nüfusa bakıyorum madi duruma ihtiyacım var

 14. hilmi dedi ki:

  sanayide günlük yömyeli calısıyordum 4 tane evladım var 3 tane kız bıtane erkek suanda işim yok çalışamıyorum sol omzum ve kolumda amelıyat olmam gerekıyor yalnız hiç bir şekilde olamıyorum azda olsa ekmek paramı çıkartıyorum amelıyattan sonra 1 aydan fazla calışma şansım yokmuş evimin ihtıyaclarını karsılayamaz durumdayım elektırık su dogalgaz borcum var ödeyemez haldeyim yardım talebinde bulundum 1000 lıra aldım borclarımıza yetmedı oda olmasa daha kötüydü işlerim

 15. Resul dedi ki:

  öncelikle selamün aleyküm 3 aydır işsizim kirada oturuyorum tekstilde çalışıyordum sigortam olmadığı için işten attılar hiçbir hak yaranamıyorum eşim hasta 2 tane de çocuğum var bana yardım etmesini istiyorum 3 aylık kira veremediğim için ev sahibi beni sıkıştırıyor

 16. Remziye dedi ki:

  Iki tane çocuğum var eşim 3aydir çalışmıyor hastayım 3kira borcum var çok zor durumdayım yardim yapanlarda allah razı olsun

 17. Resul dedi ki:

  selamün aleyküm 2 tane çocuğu var 3 aydır işsizim kiramı veremedim çok zor durumdayım eşim hasta yardım edilmesini istiyorum

 18. necibe gür dedi ki:

  Ben evliyim 3 çocuğum var kiraciyim eşim çalışmıyor maddi durumum yok evde çalışan yok hiç bir yerden sosyal yardım almadım kira yardımına çok ihtiyacım var çocukların çok küçük ler lütfen yardım edin

 19. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var

 20. Adnan aslan dedi ki:

  Adnan

 21. Adnan aslan dedi ki:

  Sayın büyüklerim öncelikle saygılarımı dilerim hayırlı ramazanlar dilerim ben ankarada yaşıyorum yüzde 45 özürlüyüm evim kira 5nufusum var ev alacaktım dolandırıcı duzana düştüm 85 Bin dolandırıldım yuvam dagılma noktasına geldi 3çocum var ortada kalacaklar Allah rızası için yardımcı olursanız cennetin kapısında açarsınız bu bu.mübarek günlerin hürmetine kurtarın yoksa canıma kıyacagım tel 05384 dolandırıcılar kredi çekdirdirdiler tapu ya giderken parayı aldı kaçtılar başka birin evini göstermişler beni iyi tuzaga düşürdüler iki aydır aranıyorlar bulunamadılar Allah rızası için yardımcı olursanız cennetin kapısında açarsınız bu bu.mübarek günlerin hürmetine ben hastanesinde yatıyorum yanık ünütesin yatıyorum sağ kolum kompile yandı iki sefer amaliyat oldum çok zor durumdayım çok çaresizim çarsizligin ne olduğunu bilen kişilersiniz Allah birinizi bin etsin inşallah kalın saglıcakla

 22. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0534 6

 23. Hayrettin Torun dedi ki:

  6 aydır işsizim hiçbir gelirim yok Üç aydır elektrik su kira doğalgaz hiçbirini ödeyemiyorum ana Yok baba yok bacım yok kardeş yok ne yapacağımı da bilmiyorum Belki bir yardım eli uzanır ümidi ile yazmış bulundum öyle Allah yardım edenden de etmeyenler de razı olsun

 24. Berrin dedi ki:

  Çok ama çok acil 3000 lira ihtiyacım var 2 aylık ev kiram ve 2 şer aylık elektrik doğalgaz ve 3 aylık su faturalarım var Korona virüs yüzünden işten çıkarıldım ve hiçbir sosyal destekten yararlanamadım erzağım bile kalmadı artık en dipteyim bir kızımla yalnız yaşayan bir kadınım iki ay öncesine kadar kimseye muhtaç değilken bugün yaşamak bile istemeyecek bir duruma düştüm Gerçekten Allah rızası için ırza namusa göz dikmeden karşılık beklemeden yardım edebilecek biri yada bir kurum dernek bişey varsa lütfen bana ulaşsın çok zor durumdayım fitre zekat sadaka ne derseniz adına Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin Herkesin yardımcısı olsun

 25. Ozlem dedi ki:

  Esim cezaevinde k iradayim kiralarim birikmiş ben ve cocuklarim magduruz ALLAH RIZASI IÇIN YARDIM EDIN

 26. Tülay dedi ki:

  3 çocuğum var eşim çalışıyor ama aldigimiz para yetersiz olduğu için ihtiyaçlarınızı karsilayamiyorum evim kıra kapici dairesinde oturuyorum yardım etmenizi bekliyorum lütfen banada yardım edin

 27. Nergiz dedi ki:

  İygunler ben koronadan issizim gecim yapamiyom maddi yardim istiyorum hicbi gelirim yok

 28. Kübra dedi ki:

  1 cocuk anesiyim bodrumkat oturuyorum cocugum aslım hastasi eşim kat topluyo itiyaçlarımıza yetişemiyo kiramı veremiyorum bebeyimin mamasını çok zor alıyorumyardımlarınızı bekliyorum

  1. atakan dedi ki:

   bana mail le ulaşırmısınız

 29. Tuncay Güngör dedi ki:

  Selamın aleyküm ben iki aydır çalışamıyorum fazla bisey beklemiyorum 630 kira ve çocuğuma 4 numara bez istiyorum zor durumda olmazsam ısrarcı olmam Allah rızası için yardım bekliyorum

  1. atakan dedi ki:

   bana mail’le ulaşırmısınız

   1. metin dedi ki:

    selam bin liraya ihtiyacım var engelliyim çalışamıyorum ne olur yardım edin

   2. tuncay dedi ki:

    Ben Tuncay Güngör Atakan bey slm bana ulaşin demişsiniz

   3. Tuncay Güngör dedi ki:

    Hayırlı olsun sahurlar merhaba Atakan merhaba bey merhaba ulasmamı istemişsiniz ben Tuncay Güngör

    1. Umut ozan öztaş dedi ki:

     Sen ne kadar boş bir insansın rezil etmişsın kendını

     1. Tuncay Güngör dedi ki:

      Boş senin gibilerdir rezillik birsey yapmadım rezil sensin

   4. Tuncay Güngör dedi ki:

    Hayırlı olsun sahurlar Atakan bey ulasmamı istemişsiniz ben Tuncay Güngör size nasıl ulaşabilirim ben buradan da bana öyle ulasabıilirseniz secinirim

   5. Tuncay Güngör dedi ki:

    İyi geceler Atakan bey Tuncay Şanlı Güngör ben

   6. Tuncay Güngör dedi ki:

    Atakan bey Tuncay ben nasıl ulasırım size ulasmamı istemişsiniz tuncayyygugor@gmail.com

 30. Resul dedi ki:

  sigortam yok evim kira 2 tane çocuğum var çok zor durumdayım yardım edilmesini istiyorum

 31. Eylem dedi ki:

  Selamun aleyküm. Hayırlı ramazanlar. Korona virüsü sebebi ile restoranlar kapatıldı. Eşim çalışmıyor. 15 aylık bebeğim var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz?

 32. dondu turan dedi ki:

  Benide 4 cocugum var 6 nufusuz esim insaatte yevmiye callslyordu korona nedeniyle is bulamlyor evim kira cok zordaylz ben seker ve tasyon hastaslylm lutfen yardlmcl olun3 cocugum okuyor lutfen yardlm eli bekliyoz

 33. Enver dedi ki:

  Merhaba ben evli iki çocugum var benle yaşayan bir tane hasta kardeşim var virusten dolayı işten ucretsiz izne çıkarıldım oturduğum ev kredili heray 800tl kredi ödöyorum maddî sıkıntıdan dolayı birinden 15bintl borç aldım şuan ödiyemiyorum adima kredi olduğu için kredi de çekemiyorum Allah için ALLAH rızası bu ayın hurmetine maddi durumu iyi olan biri bana yardımcı olsun tefecilerin eline düşmek istemiyorum

 34. CİHAN dedi ki:

  merhaba ben kocaeli gölcükte oturuyorum evim kira 4 çocuğum var hepsi öğrenci kızım epilepsı hastası ve fiziksel engelli döünş yaparsanız raporlarını da atarım. işssizim 4 aydır birikimimde yok bırcok yere basvurdum bi dönüş alamadım ramazan ayındayız evimde yiyecek düzgün ekmek bile yok sizden yardım istiyorum lütfen benım sesımı duyun Allah rızası için yardım edın bana dönüş yapacagınıza ınanıyorum.

 35. vedat dedi ki:

  merhaba vedat ben istanbulda yaşiyorum 18 martta işten çikarildim evliyim 2 kizim var daha yaslari ufak evimiz kira 2 kira borcumuz birikti bu ayin 5 de ödeme yapmamiz lazim ama gelirimiz yok yardima ihtiyacimiz var 0553

 36. Ömer dedi ki:

  Ben 8 aydır çalısmıyorum 2 tane bebegimiz var birisi 4 aylık digeri ise 2 yaşında hiç bir ihtiyaclarını karşılayamıyorum elektırık suyumuz kesik evsahibi evden cıkmamızı istiyor istediginiz belgeyi sunabilrim çok ciddi sorunlar sıkıntılar yasıyoruz allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum veyada bir cıkar yol ne olur allah için araştırın isterseniz çok zor durumdayız lütfen tlfn numaram 0546-44

 37. Raziye dedi ki:

  Esimden ayriyim bosanma davasi acamadim virüs nedeniyle dava acmiyolar muracat ettim iki oda ev tuttum ama evde kalamiyorum oturcak yatacak bir esyam yok gelip evime bakabilirsiniz su an kiz kardesimde kaliyorum 1oglum var yanimda eger bana oturabilecek bir esya yardimi yaparsaniz allah razi olsun durumum hic iyi degil calisamiyorumda

  1. Can dedi ki:

   Bende bir kac fazla esya var isterseniz verebilirim ulasin
   (telefon numaranız güvenliğiniz için gizlenmiştir. mesaj sahibi yorum yazarsa, mailine gönderebiliriz.)

   1. Menekse dedi ki:

    Benim televizyonum yok kızım çok istiyo varmı tv sizde

   2. Cansu dedi ki:

    Bizimde televizyonmz yok ve esyamz da yok bebgmde var babasız bakyrm

  2. atakan dedi ki:

   hangi şehirdesin

   1. atakan dedi ki:

    raziye hanıma sordum

    1. metin dedi ki:

     selam engelliyim kronik hastayım çalışamıyorum ne olur yardım edin kiramı ödeyemedim fatura ve kiramı ödememde yardım edin zekat ve fitrelerinize talibim

 38. ümit dedi ki:

  ) hayırlı akşamlar zulüm içinde kaldım dernek yardım verirmi mail adresim sıkıntılı

 39. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var

  1. Süleyman. Yucel dedi ki:

   Borcum.var.isim.yok.yardım. ederseniz.sevinirim.

   1. Metal dedi ki:

    Bi pınara mı üzüldün amcık insanların bu durumundan bile faydalanmaya çalışan kansız pezevenk

 40. sohbet Uğur dedi ki:

  evim yok Kiradayım Kira yardımı yapabilirseniz iyi olur. 5 çocuğum var küçükler daha Masraflarını karşılayamıyorum. Benim kredi borcum Var. ödeyemiyoruz. Maddi durumum yok. Hanede 7 kişi yaşıyoruz. Benim eşim günlük çalışıyordu işte yok zaten tam durmuş evde. Ne olursunuz yardım eli uzatın bekliyorum.

 41. Sancar dedi ki:

  Hayırlı günler.
  Karantina günleri başlamadan önce gündelik işlerimize gidip gelen rızkımızı temin eden kiramızı aksatmayan kişiydik elhamdülillah. Lakin son gelişmelerden sonra dışarı çıkamaz hale geldik. Elimizdeki stok ta bitti. Kimseden bir şey de isteyemiyoruz. Normal zamanımızı bilenlere desek ki şu an açız kağıt paramız kalmadı cebimizde inanmazlar. Velhasıl şu an şartlar bundan ibaret. Hayırlısı bakalım … Mevlam neyler neylerse güzel eyler….

 42. Songul dedi ki:

  4 cocuk.anesiyim. evim.kira.cocuklarim kucuk daha.esim calismiyo.askeri ucretle geciniyoz cocuklarimin ihtiyaclarini.karsiliyamiyorum 5 bin tl borcum var evin masrafini zor karsiliyorum sigortaliyim diye hic bir.yardim.alamiyorum nolurrr yardim.eli uzatin.erzdak.cocuklarim icin bez para yardimi istiyorum nolurr bari siizz duyun.sesimii.bi aneninn.sesiii.

 43. Emin dedi ki:

  Emin adım iki aydır işten çıkartıldım yeni evliyim eşyalarımı taksitli kiracıyım ve işsizim yardım bekliyorum

 44. Pınar dedi ki:

  Mrb ben pınar iki çocuk annesiyim eşim bırakıp gitti başka bir kadına iki çocuğuma ortada kaldım evim kira kiramı ödeyemiyorum çocuklarım ³3 ve 6 yaşlarındalar çalışamıyorum çocuklarımın hiç bir ihtiyacını karşılaamıyorum çok mağdurum ne olur maddi yardim da bulunursanız çok sevinirim

  1. İbrahim dedi ki:

   Merhaba pınar hanim durumunuza gerçekten çok üzüldüm size yardımcı olmak isterim

   1. metin dedi ki:

    selam engelliyim kronik hastayım çalışamıyorum ne olur yardım edin kiramı ödeyemedim fatura ve kiramı ödememde yardım edin zekat ve fitrelerinize talibim y

 45. fatih dedi ki:

  ben 35 yaşında kronik hastalığı (şeker ) olan bir T.C. vatandaşıyım.. Adım soyadım Fatih ( )..Mersin de (çiftlikköy mahallesi yaşıyorum..evden çıkmam yasak olduğu için ve normal olarak işim olmadığı için geçinemiyorum..ev kirasını ödeyemiyorum, evdeki eşyaları satarak geçinmeye çalışıyorum..satabilirsem oda anca yaşamımı devam ettirmek için erzak almak için kullanabiliyorum..kira zamanı geldi ve ev sahibi çık derse ne yapacağımı bilmiyorum..lütfen bu durumla ilgili yardımınız varsa,yardım edebilirseniz çok mutlu olurum..teşekkür ederim..

 46. Elif dedi ki:

  Eşim 3 aydir issiz çocukların küçük biri 5 biri 3 buçuk yaşında para istemiyorum evime gelip bakabilirsiniz eşim işten çıkartıldı şimdide virüsten dolayı iş bulamıyor 2t bin tl bankalara borcumuz var günlük os bulabilse çalışıyor bulamazsa çalışmıyor ev kira elektrik su bekliyor iki aydır ev sahibine ödeyemedik çocuklar hala bez kullanıyorum genetik olabilir dedi doktor gıda çocuklarıma bez kıyafet istiyorum başka bi şey istemiyorum

 47. Sema dedi ki:

  Oncelikle herkese allah yardım etsin banada benim 4 çocuğum var eşim ceza evinde madi durumum çok kötü evim kira ve kirami ödeyemiyorum lütfen allah rizasi için yardımcı olun

 48. Doğa dedi ki:

  Mesajımı okuyan durumu iyi olan abiler ve ablalarım lütfen bana maddi destek verin çocuk gelişimi ögrencisiyim Corona virüsünden ewime gidemiyorum yurtta kalıyorum babam gecici süreliğine işten çıkarılmış 100 TL istedim ağlayarak malesef kızım birazdaha sık dişini dedi tabi ben anlamstım durumu çok zor günler geçiren bizlre destek olunuz lütfen sizden rica ediyorum Allah rızası iicn TR70 0 halkbank hesabima lütfen bira maddi destek atınız lütfen ogrencyim

  1. Mustafa dedi ki:

   Benimle irtibata geçin yardım etmek isterim
   Numaranızı atın bana

   1. Sevda dedi ki:

    Banada yardim edin 2 tane astım bronşit çocuğum var lütfen allah rızası için yardim edin evim kira esim calismiyor

   2. Seval dedi ki:

    Banada yardim edebilirmisiniz cok zordayim kirsmi odemeyedim esim calismiyo ufak cocugum var yiycek birsey yok neolur yardim edin

   3. Cicek dedi ki:

    Bende yardim istiyorum madi durumum hic yok yardimlarnizi istiyorum

   4. Yasemin Güngör dedi ki:

    Allah rızası için yardım bekliyorum fazla bisey beklemiyorum 630 kira ve çocuğuma 4 numara bez istiyorum

   5. metin dedi ki:

    selam gıdaya çok ihtiyacım var gıda yardımı yaparmısınız

 49. İsmail memiş dedi ki:

  Herkese iyi günler dilerim adım İsmail ben çok kötü durumdayım maddi desteğe ihtiyacım var hacizlik oldum ailem perişan yuvam yıkılacak dereceye geldi ne aileden ne akrabalar dan ne eş kardeş den kimsede durum yok şuan hasta olduğum için işsizim yuvam yıkılırsa hayatta tutunacak dalım kalmaz Rabbim hepinizin yardımcısı olsun tr8600 3 bu hesap numarası benim İ.M adına ziraat bankası uç beş yardım edebilir misinız nolur zamanı gelince geri öderim lütfen yardım edin kalın sağlıcakla

 50. Selma dedi ki:

  Esi.den ayriyjm 4cocugum var calisamiyom kizim okuyor kredi borcum var zor durumdayim

  1. Abide dedi ki:

   Selamın aleykum bunu çok zor istediğimi öncelikle bilin isterim babam nazofarenks kanseri ve tedavi için konyada kalması gerekiyor eşim evimizde istemiyor çok çıkmazdayım sadece aylık 700 tl engelli maaşı var normalde mersin mutta ikamet ediyor ama konya ya gelmesi lazım eve ihtiyacı var lutfen yardimci olun

 51. Nuri dedi ki:

  2 çocuk babası 5aylık evin kirasını veremiyorum Allah rızası için bana yardım edebilir misiniz
  rahatsızlığımdan dolayı çalışamıyorum
  750 TL ev sahibine kira borcunuz var veremiyorum Sayın büyüklerinden yardım bekliyorum
  Size yemin ederim ki çok kötü durumda birtek yardım istiyorum cep tokat merkez çay mahallesi

  1. Mahsun dedi ki:

   Öncelikle merhaba . Benim 5 aylık bebeğim var işyerinden.ucretsiz izine çıkarıldım sigortam 450 gün olmadığı için kısa çalışma ödeneğinden faydalanamıyorum kirada oturuyorum faturalarımız geldi çıkmaza girdik napacagimizi bilmiyoruz bana yardım edin

 52. nerminkartal dedi ki:

  3 uncu amelyaımı gecirdim hasta calisiyordum ama kiramı odeyemedim cok borclandım evimden ciktim gecici tanıdiklarda kaldim ev tutmam esyyalarida evde biaktim cok esyam yoktu cocuguma evde bakmam gerekiyor hasta ikametim yok kendi evim olmadigi icin kimsede vermiyor borcum gelirdiye devlet yardım etmiyor ikametim yok diye allah rızası icin yardim etmek isteyenlerden razı olsun

 53. öĞRENCİ KREDİSİ dedi ki:

  öĞRENCİ KREDİSİ borç kredi veririm. düşük faizli % 2 kredi veriyorum.

  1. Poyraz dedi ki:

   Sana nasıl ulasacaz kardesim bi ön görüşme yapalım

 54. Derya dedi ki:

  Selam aleyküm ben iki çocuk annesiyim eşim bizi terk edip kaçtı allah rızası için bir yardım eli uzatın çocuklarım küçük diye çalışamıyorum ve hiç bir gelirim yok resmiyette evli olduğum için yardımda alamıyorum ve şuan gıdaya acil ihtiyacımız var allah rızası için ve bu iki günahsız yavrum için bize yardım edin

 55. Didem dedi ki:

  Biz gercekten zor durumdayiz. Cocuklarim cok kucuk okuyan kim ise 190 tl lik 2 faturam 20 si son odemeli 2 faturami oderse herzaman dua edecegiz ayagina hic tas degmesin hayirseverlerimizin biz odeyemeyecegiz yok olmayinca olmuyor 2 yavrum icin duyun sesimi feryadimi Allah rizasi icin peygamberimizde sizin yardimciniz olsun colugunuzu rabbim korusun ben bir Anneyin mecbur kaldim bu yorumu yazdim belki biri duyar diye cocuklarim butun gun kalin kalin giydirip battaniye altinda tutuyorum onlara birseyi belli etmemeye calisiyoruz Rabbim razi olsun hepinizden

 56. Hayatdan umudunu kesmiş durum dayım dedi ki:

  Merhabalar 24 yaşındayım tekim kimsem yok denilecek şekildeyim ve içraliklara düştüğümden dolayı kimse beni çalıştırmıyor ve maddi yönden çok ihtiyaçım allah rizasi için bi yardım yada bi destekte bulun olursa çok sevinirim allah razi için bir gizli hayır sever olursa duacısı olurum telefon numara 0535 inanmazsa eğer arayıp yaşadiğim yeride göştere bilirim eğer gizli bi hayır severse olursa bu da iban numaram

 57. Leyla dedi ki:

  Merhabalar benim esim asgari ucretle calisan evimiz kira birtane okuyan cocugum var ve esimin maasina haciz geldigi icin zorlaniyoruz cocugumun ihtiyaclarini karsilayamiyorum 17 milyar borcum ve maasindan kesiliyo 5 milyar bulabilsek borcu kapatcaklar esde dostdan bulamadik kimse vermiyo ne olur yardim edin cocugumuz icin kendim rahatsiz oldugum icin calisamiyorum

 58. yardim dedi ki:

  Kanser hastası olan anneme bakmak durumdayım bu sebebten dolayı düzenli çalışamıyorum kimsemiz yok Allahtan başka ne olur yardımcı olun yokmu bir hayır sahibi inanın borç olarak istiyorum yavaş yavaş öderim istediğiniz teminatı verebilirim. lütfen bana ulaşın diğer ihtiyaç sahiplerine de.

 59. Sabiha demir dedi ki:

  Selamun eleykum hayırseverlere sesleniyorum ben 5 çocuk annesiyim çocuklarım bronşit ve astım hastası kışın sürekli ilaç almak durumundayım eşim tarla işçisi kışın çalişmiyor çocuklarımın giyecek kıyafetleri yok okula hep yırtık pirtik kıyafetlerle gidiyorlar çocuklarımın boynu bükük durumum iyi degil ama çok şükür bizden beteride var erzak yok hiçbirşey yok ama ben sadece çocuklarımı sevindirmek istiyorum ben evin hiçbir ihtiyacını istemiyorum bir kuru ekmeğe razıyım ama evlatlarimin hergün Anne bize nezaman yeni kıyafet alacaksın demelerine dayanamıyorum belki biri sesimi duyar gelip görüp arastirabilirsiniz şimdiden Allah razı olsun

 60. Oğlum icin dedi ki:

  ESIM CEZAEVINDE 2 SENEDIR 22 AYLIK BIR TANE OĞLUM VAR KIRADA OTURUYORUZ KAYMAKAMLIK DAHA ÖNCE YARDIM RTTIK ARTIK YAPAMAYIZ GIT ÇALIŞ DIYOR OGLUMU BIRAKACAK KIMSEM YOK O YUZDEN ÇALIŞAMIYORUM HIPERAKTIF OGLUM OFKE NOBETLERI GECIRIYOR RABBİME TEVVEKKUL EDEREK IDAME ETMEYE ÇALIŞIYORUM ŞUAN FATURA KIRA BORCLARIM VAR RABBIM IÇIN VESILE ISTIYORUM DARLIGIMA

 61. yardım ihtiyacı dedi ki:

  selamun Aleyküm öğrenciyım afganistanlıyım
  yardımınıza ihtiyacım var

 62. Yardıma ihtiyacım var dedi ki:

  Fatura yardımına ihtiyacım var 0539 ödeyemiyor um..

 63. Sokakta kalicam yardim edin dedi ki:

  eşim den ayriyim.yeni dogum yaptım oğlumun kırkı çıkmadı daha çalışmıyorum.evim kira.kiramı odiyemiyorum calisamadigimdan dolayi beşik dahi alamadım. ev sahibi kirayi vermedigim takdirde i bosaltmami istedi.hiçbir şekilde gelirim yok ne olur çok acil yardıma ihtiyacım var ALLAH peygamber aşkına bir yardim edin bana

 64. Sabih dedi ki:

  Merhba isim sabuha yardıma ihtiyacın var çocuğum okuyor okuyor okul masrafı karşılamıyorum evim kira eşim hasta rahtsız dir

 65. Ercan dedi ki:

  Çok sıkıntıdayım maddi yardım istiyurum

 66. Saglik dedi ki:

  Iyi gunler ameliyat olmam lazım mela büyük olduğunu için comer ret cevabı verdi sağlıklı olmam gerek benim 3 tane bakmakta olan evlâtlarım var 100 50 engelliyim ev temizliğine gidiyorum fakat ayağım geriden gelmeye başladı diz bükülmesi gerek ayak kısa içe doğru burkuluyor ayakta fazla kaldığında ayak sisiyo ve geriden geliyo sadece ameliyat olmak istiyorum

  1. Saglik dedi ki:

   Herşey herşey evlatlar icin 16 kez ameliyat oldum kimse bizi düşüremedi dimdik ayakta durmayı calisiyorum

 67. Maddi yardim dedi ki:

  Selam. Ben ibrahim. Anne baba rahmetli. Kimsem yok kız kardeşlerim sahip çıkmıyor. Sokaklarda yaşıyorum. Bana maddi yardim edecek birini arıyorum. Zor durumdayim evimin kirasını odeyemiyorum borclarim var ödeyemiyorum zordayim bu mübarek mevlid kandili n yüzü suyu hurmetine bana yardım edin ne olur yaşım 43 çaresizim zordayim lutfen

 68. Yardım edin lutfen dedi ki:

  Merhaba esim Cezaevinde bir kız cocuqum var arkadasımın evinde kalıyorum bı seferlik kıra tutmam İcin yardim eder misiniz lütfen cok zor da kaldım

 69. Yardım dedi ki:

  Sizden acil yardım istiyorum eşim vefat etti 3 çocuğum var çok zorlanıyorum

 70. Yardm dedi ki:

  32 yaşındayım 2 evlat babasıyım asgari ücretle calısıyorum ve cok borcluyum evlenınce destekcimiz olmadı borclandım annem akciger kanseri durumumuz allahtan iyi olur insallah ev kiramı ve borclarımı veremıyorum icra geldi inanın evlatlarım icin yazıyorum karınlarını dahi doyuramıyorum hak icin bizlere yardım eliniz uzanırmı arastırabilirsiniz

 71. Yardim dedi ki:

  Ben elif üç çocuk annesiyim yirmi bir yaşındayım eşim işten cikti en küçük oğlum ikibucuk aylık yardımcı olun lütfen evim kira oturulacak bir ev değil eşyalarımı komşular verdiler sogolsunlar onun bunun verdiği eskileri kullandım çocuğuma mama alacak duurumda bile değiliz eşya veya nakdi yardım yaparsanız çok seviniriz Allah razı olsun

 72. Acil maddi yardım. dedi ki:

  Ben.58.yaşındayım. rahtsizliginden. Dolayı 4 yıldır çalışamıyorum.Otürdüğüm evde kırami bile ödeyemiyor. Faturalarını ödeyemiyor haldeyim.Çocuğum okula gidiyor.okul masraflarını karşılaşamıyoruz.hastalıklarımı tedası ettiremiyorum.kalp kapağında çürüme,yüksek tansiyon astım kolesterol kemik erimesi bel boyun fıtığı işitme kaybı görme bozukluğu bu rahatsızlıklarındam dolayı çalışamıyorum.

 73. yardım dedi ki:

  merhaba kanser hastası bır teyzem var.ilaclarını karsılasamıyoruz,bıze lutfen yardım edın

 74. Yardım dedi ki:

  Eşimden ayrıldım 3 prensesim var yetemiyorum lütfen yardım edin..

 75. Nuray dedi ki:

  Merhaba bizimde diğer yazanlardan farkli değiliz borclar icralar karmakarışık bidurumda calisamiyorz bankalar bizden önce aliyor esim iki dwfa ameliyat oldu ve diktoru sekiz saat calisamassin dedi kizim çalıştığı donemde kredi cekti obi kismini odedi sonra isten çıkınca o da icralik ve genç kız sevdiği arkadaşından bu sebepten ayrıldı kalan borç onaltiyken oldu 22 23 bin TL oğlum unuversitede okuyo yurt yedekte beklerken hocalar sagolsun biyere yerleştirdi kitaplar devlet karsiliyor kyk yurt burslar icin mucadele bide cocugum biz istanbul o alanyada hocalar sağolsun bi yere kyk cikana kadar yerlestirdi yoksa kalakaldi alanyada okulun bahcesinde lutfen öyle bi durumdayiz ki butun gün napicaz neyapabilurz diye aranirken buldum allah hepimizin yardımcısı olsun hepimizin yuzu güler inşallah

 76. kredi 2020 dedi ki:

  Merhaba iyi gunler ben esimden ayrildim 4 sene yalniz yasadim taki gecen seneye kadar ev sahibi evi satti ortada kaldim gecen seneden beri orda burda kaliuorum yuzde 50 isitme engeliyim cirkin oldugum icin kimse beni ise almiyor belimden rahatsiz oldugum icin kolay kolay is bulamiyorum smdi kaldigim arkadasim evli tasiniyorlar bi eve cikmam lazim is bulamiyorum nolur alla rizasi ivin yardim edin eve cikmam icin bana kredi laim geri odeme sartiyla nolur yardim edin y

 77. Yardim dedi ki:

  Slm caycumaliyim issisim 40 yaşı ndayim iflas ettim daha doğrusu galeri tarafından dolandirimdim 40 milyar borcum var toplam biyerde ise girip calisamiyorum çocuklarımın yüzüne bakamiyorum eşini çok seviyorum onunla evlenmek için 10 yıl peşinde gezdim onu ve çocuğumu kaybetmek istemiyorum borçlarını oduycek bize yardımcı olacak Allah rızası için

 78. Allah rızası için yardım edin dedi ki:

  Ben 32 yaşındayım işsizim 3 çocuk babasıyım evim yok durumum çok kötü nolur yardım edin Allah için ailemle kavgalıyım yerim yurdum yok barınacak yer ve maddi manevi yardım edin lütfen

 79. Vakıflara sesliniyorum gercek ihtiyacı sahiplerini bulun dedi ki:

  Hacizlik oldum borclarımı kiramı ödüyemiyorum okullar acıldı cocuğumu okula gönderemiyecek duruma geldim. Carezizlik zor ALLAH kimseyi caresiz bırakmasın

 80. Eşya yardimi,ev barınma talebi dedi ki:

  YORUMLARİ OKUYUNCA AGLADIM,YARDIMM İSTEYECEKTİM,(BARINMA EV İHTİYACIM VAR)UTANDİM,ALLAH HERKESİN YARDIMCISİ OLSUN.
  ESYA İSTEYENLERE OLANLARDAN YARDIM ETMEK İSTERDİM.BEN ESYALARİMİ.ALLAH İCİN VERİRSEM,(ALLAHDA BANA EV BARİNMA KAPİLARI AÇAR İNSEALLAH, DAHA İYİ EŞYALARLA VE ODEME SORUNUNOLMADAN EV İHTİYACİM KARSİLANİR İNSEALALH BEN ALLAHTAN İSTİYORUM.O VESİLER GÖNDERSİN HASBİNALLAHU NİMEL VEKİL)

 81. Eşya yardimi dedi ki:

  Ve Aleyküm selam nerde ikamet ediyorsunuz ayni yerdeysek eşya yardımı yapardım(benimde barınma ev ihtiyacım var eşyaları ihtiyaç sahiplerine vermek isterim Muğla Bodrum’da yaşıyorum)

 82. YARDIM TALEBİ dedi ki:

  BEN İLKER MALATYA DAN YAZYORUM KRED Í ve KART BORCUM VAR KÍRADAYIM ÍŞSÍZÍM 25000 BORCUM VAR AİLECE PERÍŞANIZ ALLAH RIZASI ÍÇÍN YARDIM EDERSENÍZ MİNNETTAR OURUM SAYGILARIMLA İCRA GELECEK

 83. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 05

 84. cok zor günler geciriyoruz acil yardıma ihtiyacımız var.. dedi ki:

  mrb benimde maddi destege ihtiyacim var bebegime bez mama yardimi edick kisilerden cvp bekliyorum

 85. Yardim dedi ki:

  Ben karstan yaziyorum köy muhtarıyım köyümde yardıma muhtaç insanlar var elimden bisey gelmiyo eyer yardımcı olursanız çok mutlu olurum

 86. Acil Allah rızası için yardım dedi ki:

  Askeri ücretle calşan biriyim biri 13 diğeri 5 yaşında iki kızım var ev sahibim kirayı ödeyemedim diye bayramda evden çıkardı bir ev tuttum bayramda 3 gün elimde tek başıma eşya taşıdım param olmadığı için ne doğal gazı elektrik suyu açtıramadım nede evime bir lokma yiyecek alabildim evimde televizyonumuz bile yok maddi olarak çok sıkıntıdayız.sadece 2500 tl ye ihtiyacım var bunu borç olarak aydan aya ufak ufak da olsa öderimşimdiden Allah razı olsun Allah razı olsun Allaha emanet olun

 87. yardım edin lutfen dedi ki:

  Selâmün aleyküm hani derler ya düşmez kalkmaz bi allah diye çok doğru imam nikahı eşim sokağa attı 3 yaşında oglumla beni bir gece sokakta yattik sağolsun bi arkadaşım evini açtı bize sağdan soldan yardım ettiler bi ev tuttuk hiçbir eşyamiz yok çocuğumla yatacagim yatagim yok hiçbir eşyam yok elektirik suyu artıramadi m daha cebimde beş kurum param yok cocugumla siginti gibiyim bayram günü insanlarin evinde allah razı olsun kapılarını açtılar çok zor durumdayım bu pskolojiyi anlatamam Rabbim kimsenin başına vermesin kendimi bıraktım bebeğime yanıyorum bayram ilgini bile almadım cocugumun bir isteğini yapamıyorum çok zor bi durum allah rızası için sesimi duyunnn

 88. Amagdur dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var işsizim 3 çocuk var maddi durumum kötü bana yardımcı olursanız sevinirim ben ş Urfa Siverek ten yazdım yardımcı olucak laradan Allah razı olsun

 89. Yardım istiyorum dedi ki:

  Merhaba ben İbrahim Özgökçe bir bankada kredi çektim ödeyemiyorum şuan çok zor durumdayım bana yardım edecek biri varmı çok zor durumdayım lütfen… 0533 8

 90. yüzde 80 engelliyim dedi ki:

  Eşimden ayrıldım yıllar önce oğlumla yaşıyorum yüzde 80 zihinsel engelliyim aylık 700 lira maaş alıyorum başka hiç bir gelirim yok oğlum askere gidicek 3 ay öncede işten çıkardılar lütfen bi yardım edin dolap bomboş faturalar duruyor kapancak yakında

  1. Yardim 2 dedi ki:

   Yardimci olmak isterim.
   Lütfen iletişim bilgilerinizi mail olarak gonderir misiniz

   1. Süleyman dedi ki:

    iki senedir işsizim dogalgaz kapalı çoktan beri ev kirasını ödeyemiyorum tek aylık kira için

   2. yardım dedi ki:

    Ben 2 buçuk yıldır eşimden ayrı olup 2 çocugumla yanlız yaşamaktayım. evim kira geçimimi aile sosyaldan aldıgım aylıkla saglamaktayim. aldıgim aylık yetmiyor. başka gelirim yok. gerçekten zor durumdayız. sizden allah rızası için bana yardımcı olmanızı isterim.

   3. Emirayaz dedi ki:

    Esim ceza evinde cok zor durumdayim 5 cocufum var bana da yardim edermisiniz kardesim

   4. Eylül dedi ki:

    Yardıma ihtiyacım var çok sıkıntı yaşıyoruz evet başımızı sokacak bi evimiz var ama çok zor bi süreçten geçiyoruz kızım küçük iki yaşlım var bakıyorum bir de kronik astım hastalı kişimiz var ilacını alamıyoruz ne yapicam nasıl geçicek zor günler bilmiyorum yardımınıza ihtiyacım var lütfen .

 91. Yardım dedi ki:

  Size nasıl ulaşabilirim acaba

  1. mail adresi dedi ki:

   emtn2018 @ gmail . com

 92. yardim dedi ki:

  Selamun aleykumsenay 50yasindayim bel fitigim var 5. Yasindz cocum var calisamiyorum esim cezz evinde allah rixasi icin sesimi duyun cok madur ve caresizim yatacak yatam bile yok 2.3 aylik kiram var allah rizasi icin sesimi duyun yardimlariniza ihtiyacim var yoksa sokakta kalicaz yardim severlere sesleniyor allah rizasi icin sesimi diyun allah razi olzun sizlerden tlf

 93. Sùmeyra salazer dedi ki:

  Ben sůmeyra salazer evliyim iki klzlm var eşim çallşmlyor kiradaylm çok.kötu.durumdaylm lutfen cvp bekliyorum

 94. İsim alime koc dedi ki:

  MERHABALAR ALLAH RIZASI İCİN BANA YARDIM EDECK KIMSE YOK MU BEN KIREDI KARTLARINI ODEYEMIYORUM BUYUZDEN BANKALAR KIREDI VERMIYOR %51 ENGELİYİM AMA TEK ELLE CALISIYORUM 46 BİN BOR ISDIYORUM ALLAH KIMSEYI ZOR DURUMDA BIRAKMASIN INSALAH. YARDIM FUTFEN

 95. Yardim dedi ki:

  Ölüyoruz lütfen duyun bizi

 96. para yardımı dedi ki:

  50.tl.borcum.var.evli.deyılim…..evim.yok.kredi.borcları.ailemden.destek yok.sanat.iş.adamlarından.futbolcuç..yardım.istıyorum.evim.camı.catısı.yok. muge.anlı.seda.sayan.butun.iş.adamları.sanat.camiası.yardım bekliyorum.

  1. yardim dedi ki:

   bizede yardim edin esim issiz 3 cocugum var evim kira mamaya beze ve maddi yardima ihtiyacimiz var

 97. Yardım Talebi H.k dedi ki:

  Degerli hayır severler;
  Benim annem 50 yaşında ağzında hiç diş yok hiçbirşey yiyemiyor.
  Sizlerden yardım elinizi uzatmanızı istiyorum

 98. ALLAH ICIN YARDIM EDIN dedi ki:

  slm aleykum benim orta okula giden 2 kardesim var babamiz refat ettigi icin onlara ben bakiyorum onceden evli oldugum icin manevi sikinti yasiyordum sadece simdi ise maddi olarak cunku esim baska biriyle daha evlenince ayrildim iki de oglum var biri 4 biride 1 bucuk yasinda kucuk olduklari icin calisamiyorum ALLAH ICIN YARDIM EDIN COK ZOR DURUMDAYIM BABAMIN EMANETLERI BAKAMIYORUM

 99. Zozqn önala dedi ki:

  Ben yuzde 69engelliyim dört çocuk annesiyim evin kıra faturalarim birikmiş eşim çok sorumsuz bir ınsan evsayibi bizi evden çıkarıyor kirayı vermediğimiz icin ne olur yalvariyorum mesajima bakin ve dönün bir anne olarak yalvariyorum mesajima bakin ve dönün

  1. Enver dedi ki:

   Size ulaşmak istiyorum

   1. Yasemin Güngör dedi ki:

    Enver bey Bizede yardım edin bebeğim için lutfrn

 100. acil kredi veririz dedi ki:

  % 3 faiz oranıyla hızlı ve kolay kredi için başvurunuz. 4 saat kredi teslim hizmeti ile 24 saat çevrimiçi hizmet sunuyoruz. Borcunuz için bugün bize ulaşın.

  1. Kredi dedi ki:

   Kredi iicn başvuru nasıl yapılıyor

  2. Yardım dedi ki:

   Size nasıl ulasabılırız allah askına sız ulasın

   1. Çok zor durumdayim dedi ki:

    Mehaba ben %40 engeliyim esim kalp hastaligi stant takildi 10 aylık bebeğim var zor durumdayım evde yatacak eyyam bile yok bi el uzatirsaniz sevinirim gıda nakdi ev eşyası noluryardım edin hic bu yerde gelirim yok

    1. Mustafa dedi ki:

     Merhabalar,

     Maddi desteğe ihtiyacım var lütfen yardım edin.

 101. acil yardim dedi ki:

  Merhaba cok cok acil 5000 tl lazim 3 ay icinde 2 katini oderim ama su an cok ciddi bi sorunum var eger şu 5000 tl yi hemen odeyemezsem basima kotu seyler gelecek ne olur birileri yardim etsin hab

 102. Yardım dedi ki:

  Ben iki çocuğum var biri 3 yaşında diğer 12 zor şartla yaşıyoruz biz hangi kapıya gittiysem nasip olmadı 2 ay dır kiram birikti benim ufak tefek iş yapıyordum şimdi yok bana biraz yardımcı olurmusunuz

 103. Yardım istiyorum. dedi ki:

  Kimse yardım etmiyor cocum hasta

  1. Sercan dedi ki:

   Nasıl nereden

 104. Cocum icin dedi ki:

  Cocum sozofreni hastasi tedavi masraflari Ihtiyacim var kiradayim Allah rizasi icin

 105. Cocum sizofreni hastasi tedavi masraflari Ihtiyacim var dedi ki:

  Banada ulas

  1. Elvan munğan dedi ki:

   8 aylık bir kızım var Durumumuz çok sıkışık ve kirada oturuyorum isterseniz tcmi veririm Bakabilirsiniz Maddi anlamda yardim istyrym lütfen sesi duyun Kızım Için yardım edin Efendilerim

 106. Destek dedi ki:

  Selamunaleykum eşim 10 aydır cezaevinde mahkum. Bi süre sığınma evinde kaldım ama belediyenin imkanlariyla simdi bi ev tuttum kaymakamlik oğlum için 600 lira yardım veriyor oğluma bakacak kimsem olmadığı için çalışamıyorum kreş saatleride sınırlı olduğundan sıkıntılarımı halledemedim. Bebegim ve kendim için kıyafet ayakkabı birazda eşyaya ihtiyacımız var. Rabbim vesile olacaklardan razı olsun

 107. ÜÇÜZLERİME YARDIM dedi ki:

  Gaziantepte yaşıyorum fabrika işcisiyim üçüz çocuk babasıyım sizden istegim üçüzlerime bir yardım eli uzatmanız çok perişan durumdayız 45 yaş altı ve ssk lı oldugumdan devletin yapmış oldugu çogu yardımdan yararlanamıyorum yapılan yardımlarda süreli ve kısıtlı evlenirken ve çocuk tedavisinde bayağı borçlandım ödeyemiyorum borcum sürekli faizleniyor aylık 2000 borç 1000 – 1500 arası çocukların masrafı işin içinden çıkamaz hale geldim borcum şu anda 70000 e dayandı ek iş yapıyorum inşaatlarda çalışıyorum hurda topluyorum evimdek eşyalarıma kadar sattım yinede baş edemiyorum ne olur bize bir yardım eli uztın saygılarımla tlf :0

 108. Halil dedi ki:

  Yakıcak yardımına ihtiyacım var 0539 1

 109. Yardım dedi ki:

  Asgari ücretle çalışan işçiyim evim kira iki çocugum var maddi sıkıntılarım var üç aydır kiramı ödeyemedim çocuklarıma okul harçlıgı dahi verememeyecek durumdayım pazartesi ğünü saat 5 e kadar 2000 lira bulamazsam evime haciz gelecek gitmedigim kapı kalmadı allah rızası için bana yardımcı olun

 110. yardım almak istiyorum dedi ki:

  maddi destege ihtiyacım var 0539

 111. Cok zordayim kizim ac dedi ki:

  Merhaba ben cok zor durumdayim esim 4 yasinda kizim ve beni terk etti gitti kizimla kirada kaldik calisamiyorum kira borcum birikti oduyemiyorum bana lutfen yardim edin

 112. kredimi ödeyemiyorum dedi ki:

  2 çocuğum var. asgari ücretle çalışıyorum. 15 bin kredi borcum var ve işe uykusuz gidiyorum düşünmekten. Allah rızası için bana yardım edin. evde çok huzursuzum. ailemden ayrılma noktasına geldim. ne olur bir el uzatın. bütün dünyam karardı

 113. Yardım dedi ki:

  Yardım edin lütfen zor durumum.ne faturamı ödeyecek halim.ne durumum var lütfen duyun sesimi.eşim yapay kalp şeklinde yaşıyor oğlum fmf lütfen duyun beni

 114. benimde amaliyat olmam.lazim 10 liraya ihtiyacim var banada yardim.edin dedi ki:

  bana da yardim edin

 115. Yardim dedi ki:

  Sellami alleykum rabim butu muhtaclarra yardim etsin suna bak bu hayat deyil bir lokma ekmek icin tanimadimiz insanlarra yalvariyoruz evet bende komurlukte yasiyorum bes gundur acim allah dosdu okan kardedim yardim etsin bana hastayim dusenin kimsesi olmaz ben 56 yasinda teyzenim yardim yapmak sizin vijdaniniza kalmis allaha emanet olun

 116. Yardim dedi ki:

  Merhabalar ben esumden ayri 2 cicuk annesiyim banada yardimci olurmusunuz rica etsem cocuklarin ihtiyaclarini almakta zorlaniyorum

 117. Merve dedi ki:

  Esra ablacim banada yardımcı olur musunuz ne olur

 118. Maddi yardım talebi dedi ki:

  Kızıltepe ilçesinde ikamet etmekteyiz. Evli ve bir çocuk babasıyım. Üniversite lisans Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni mezunuyum. Atanamadığım için ağır işlerde hamallık yapmaya başladım. Bünyem alışık olmadığı için hem boynumda hemde belimde bir çok fıtık çıktı. Bu nedenle işsiz kaldım.Bizler ailece cidden perişanız, ne bir gelirimiz nede bir mal varlığımız var. Kimseden yardım görmeyiz. Masum çocuğum adına yetişin imdadımıza.
  Talep etmeniz halinde hem sağlık raporlarını hemde hiç bir gelirimizin olmadığını bizzat resmi evraklarla bilginize suna bilirim.
  Selam ve dua ile.

 119. Dr Rajski Tadeusz dedi ki:

  MERHABA
  acilen iki böbreğe ihtiyaç duyuyor
  bugün böbreğinizi hastaneme satmaya hazırsanız.
  Böbreğiniz için size iyi bir miktar sunacak 250.000 00 $.

  1. Merhaba dedi ki:

   Gel ben sana bir tanesini o paraya vereyim

  2. İhtiyac dedi ki:

   1 tanesini verebilirim

  3. böbrek dedi ki:

   cıddıyseniz ben almanyada yasıyorum böbregimi verebilirim gelis gıdıs masraflarımıda karsılarsanız

  4. Böbrek dedi ki:

   Mutlaka yazın bende böbreğimi vermeye hazırım

  5. Halime dedi ki:

   Yalan vermezler 250 000 00 $ kim alir bobrek ve böbrek satan alan ceza iki kat

  6. Böbrek dedi ki:

   Merhaba bende hazırım vermeye rakamda ciddiyseniz

 120. Rauf Azeri dedi ki:

  Allah rizasi icin yardim edin Azerbaycanliyim 2 senedir burdayim 3 cocuk babasiyim geri donemiyorum maadi durumum cok zor Allah rizasi icin yardim edin

 121. Konu türkiyemizdeki işsizlik rabbim herkesin yardımcısı olsun dedi ki:

  Selaymün aleyküm ismim serkan mersinde oturuyorum maddi durumum iyi değil kirada anne babamla oturuyorum evlenecem düğün yapacak durumum yok yardım istiyorum rabbim herkesin yardımcısı olsun allahın selamı üzerinize olsun eden ve etmeyen tüm iş adamlarından allahın razı olsun rabbim tüm islam aleminin yardımcısı olsun AMİNN ECMAİN

 122. dul ve bakmakta yukumlu 19-15 yasinda cocuklarim ve egitim icinyardim dedi ki:

  Hayirli geceler 38 yadindayim bir sene olcak bosandim 9.sinif ogrencisi okuyan oglum var kasimdada askere gidecek muanesini olmus bir oglum daha var calismiyorum oglumda askerligi yakin diye is bulamiyo cok zor gunler yasiyirum babam baypas amaliyati oldu tansiyon hastasi aldigu emekli maasi kendilerine zor yetiyo mecburiyetten cocuklarmla baba evne sgndm.15 yasndaki oglumun izmirden naklini bursaya aldm yetenekli bir ogrenci spor kulunde futbolcu 8 lisansi oldu oglum icn destek istyorum oncelikle evladimi okutmak istyorum ama okul kiyaftlerini ve okul kayt icn istenen parayi bile veremedim calisabilcem bir is ayarlanabilirse cocuklarm.icin calisip ayakta durmak istyrum ilgili vakif ve dernek sivil toplum orgutlerinden sag duyulu olmalrini istyrum saygilarimla

 123. Yafdim istiyom nolurr dedi ki:

  Selam aleykim yazmadim bi uer kalmadi ama mimse sesimi duymuyo hercek ihtiyac ya canina kiyinca ya yuvayi yikinca ya da çoklar orta kalincami annasilor ama bi swkilde aykta duruyisak sirf yaradana inancimizdan dir ama òyle seyler yasatiyoki hagat ben kuldan yardim degil Allh tan istiyom ve buraha yaziş nedenim bi fesile bi araci sadrce bu inanin bo çocum v r ve šu kis gunu evden atilicam yetmicek mahkemeye verilcez ev kirasini yakacak pari su elektirik odeyemdik icin inanin bu sohuk gunnerde icimizin yanginiyla isiniuiz cunku ne yakacak ne yicek
  Yetmedi oturdumuz evden atilicaz Allh rizasi icin biri vesile ollsun rabbbimin yardimina

 124. Yardim dedi ki:

  Merhaba ben adanadan 4 cocuk annesiyim bir odada oturuyoruz esim sakat zorla calisiyor cocuklarim okuyor ama zor bela gönderiyorum lütfen bakkallar borcu kesti buzdolabim bozuk allah icin nakdi yardim

  1. Ece yıldız dedi ki:

   Yardım etmek istiyorum

   1. Yardım dedi ki:

    Ece hanım yardım etmek istediğinizi okudum benimde çok ihtiyacım var.Babalari evi terk edince üç çocuğumla kaldım çalışamıyorum belinde ve boynunda fıtık var çocuklarım okuyor eve maaş girmeyince durum çıkmaza giriyor lütfen banada yardımcı olur musunuz

   2. Mahmut dedi ki:

    Beni de arayın lütfen

   3. behiye dedi ki:

    merhaba iki öğrenci birde bebeğim var haciz icra elden boŕçlarımız eşim asgari maaş bide evim kira faturalaarr inanın geçinemiyoruz sigorta diye hiç bir destek almıyorum çaĺışamıyorum bebekvar bir umut allahtan inşallah yardım eden olur

   4. Rahmi ersoy dedi ki:

    Ece hanım hayırlı ramazanlar keşke bu sayfalarda bende sizler gibi birilerine yardımcı olmak için yazabiliyor olsaydım eskisi gibi ama ne yazık ki bu dünya bir imtihan dünyası bizde malımızla imtihan olduk ve şu anda ciddî sıkıntılar içindeyiz 3 tane evlâdım var evim kira işte yok yaklaşık 3 yıldır iş bulamadım tüm banka hesaplarım blokeli 17 yıl ticaret yaptım 2 tane şirketim vardı kale kilit fırat plastik ve asas alüminyumun un bayiliğini yaptım yaklaşık 15 yıl ticaret yaptım 2016 iflas ettim çok sıkıntılarım var bana yardımcı olacak birine ömrümün sonuna kadar herturlu işini yaparım hayat işte acımasız ve yarın ne olacagimizi bilmiyoruz Allah büyüktür

   5. Yasemin Güngör dedi ki:

    Hayırlı günler Allahin rahmetli üzerinize olsun eşim iki aydır çalışmıyor çok zor durumdayim bebeğim 10 aylık ve ona bez alacak durumum yok Lütfen oğlum için yardım edin

 125. Yardim dedi ki:

  Iyi günler ben yüzde 46 engelliyim kredi kartimi ödeyemedim çalışamıyorum

 126. Arzu dedi ki:

  İsmim arzu çoban İst Pendik Kaynarca da otuyorum iki çocuk annesiyim eşim çalışmıyor bende öğle evimiz kira gecinemiyorum gereken. Yerlere başvurdum ama hiç bir yardım yapilmadi bana bende türk vatandasiyim ama hiç bir yardım alamıyorum ama sglsunlar devletimiz Suriyelilere okadar destek yardım yapılıyor ama bizim hiç birseyimiz olmadığı halde bir göz odada otuyorum hiç kimsenin umrunda değil oya gelince de kapı kapı geziliyor neden bunu göz ardı ediyorlar anlamıyorum

 127. Kazadan dolayı yardıma muhtaçım dedi ki:

  Selam aleyküm ben Ankara’da 28/11/2018 de kaza gecirdım çok şükür can kaybı yok ama maddi hasar çok 9 uz araça kamyun vurduktan sonra durdu işsızım kirada oturuyorum keresinde çekip kamyun aldım kıredi ödeyemiyirum kış ayı kömür alacak gücüm yok Allah razısı için yardım edin

 128. Onkoloji hasta dedi ki:

  Merhaba.ben Azerbaycanliyim.3 yasinda cocuqum icin yardim isteyirem.hacettepe hastanesinde onkolojide tedavu alir.param yok komek edin mene yardim edin ALLAH rizasi icin.+

 129. konu dedi ki:

  Sakın intihara kalkışmayın çünkü hiçbir şeyin çözümü ölüm değidir olmamalıdır.Önce ne istiyorsanız lütfen Allah tan isteyin.Allah dağına göre kar verir lütfen ona sığının.Allah helal kazanç sahibi bol rızıklı insanlardan eylesin eğer sizin için hayırlısı olacaksa borçlarınıza edalar dertlerinize devalar versin.Allah a emanet olun.

 130. Bebek eşyalarına ve beşik dedi ki:

  İhtiç çok ama ödenek yok kredi ödemekten ihtiyaçlarımızı karşılayamaz oldum

 131. Bilge dedi ki:

  4 tane çocuğum var ünüversite lise ortaokul ilkokul da okuyurlar kırada oturuyorum kırami ödemi çek durumdayım eşim işsiz lütfen yardim edin

 132. Yardım talebi dedi ki:

  Günaydın saygı değer buyuklerim ben evliyim ellerinizden öperler ikizlerim var okuyorlar lise bire gidiyorlar eşim epilepsi hastası hapla ayakta duruyor kullandığı hap cok pahalı bi şey değil ama yeri geliyor hapını alamaz hale geliyorum yeri geliyor çocuklarımı aç karnına okula göndermek zorunda kalıyorum evimizde eşyaya dair hiç bişey yok sadece çift kişilik baza onun yatağını yere indirip çocuklarımı yatiriyorum biz ise tahtanın üzerinde yatıyoruz onun haricinde hiçbir şey yok elimde en son çamaşır makinesi kalmıştı onuda satmak zorunda kaldım çocuklarım aç kalmasın diye bunlarla ilgili esenyurt belediyesine hemde İstanbul büyükşehir belediyesine basvurdum ama 4 ay önce sigortalı olarak çalıştığım için yardım talebim geri çevrildi şimdi ise işsiz kaldım yardımlarınızı bekliyorum adım Eyüp küçük

 133. Yardim dedi ki:

  Evliyim dört tane çocuğum var geçim sıkıntısı yaşıyoruz
  Eşim ağır işlerde çalışamıyor dalak karaciğer büyümesi var eşim icralık. Hem hastalığından hem de icralık olduğundan çalışamıyor
  Kaymakamlıktan 3 ayda bir 200 TL veriyorlar iki çocuğum okuyor bir tanesi lise bir tanesi orta okul da bir ikizlerim var kız 3 yasındalar yardımcı olursanız sevinirim 05

 134. Ömer halisim oğlum için yardım edin dedi ki:

  Allah rizasi icin bizim için değil sadece bebeğim için destek istiyorum allah rızası için yardım edin nolur

 135. Yardım edin lutfen dedi ki:

  Ben 22 yaşında 3 çocuk annesiyim en küçük bebeğim 4 aylik benim kalbimde delik oldugu icin erken doguma yol acti ve 7 aylik doğdu kiraciyiz ve yeni ayrı eve çıktık eşim kredi çekti her ay onu ödüyoruz bebeğime mama alacak paramız bile yok yemin ederimki bebeğime normal inek sütü veriyorum bebeğim ilk doğduğunda yoğun bakımda kaldı kalbi durmuştu ve akciğer kanaması geçirdi 37 gün hastanede kaldık ve size yemin ederimki ev sahibimiz evden çıkmamızı istiyor kendi oğlu oturacakmış bebegime elbise ve süt gibi şeyleri komşumuz gönderiyordu sizden yardım istiyorum oğlumun adı ömer halis kendimiz için değil onun için sizden yardım istiyorum onun beşiği bile yok allah rızası için yardım edin yalvarıyorum sizlere

 136. Yardım dedi ki:

  Öncelikle bu yardım kuruluşlarına ve kuruluşta emeği geçen tüm çalışanlara yardım ve bağış yapan hayir sever iş adamlarına vatandaşlarımıza gönülden tebrik ediyorum ALLAH hepsinden razı olsun.benim de bir sıkıntım var bunu dile getirmek isterim 5 yıldır piskolojik tedavi görüyorum depresyon ve panik atak bu rahatsizligimdan dolayı iş yerinde zaman zaman sıkıntılar yaşadım anı ataklar oluyor bu durumda acile gitmek zorunda kalıyorum buda ise yansıdığı için iş yeri bu durumumu olumsuz görüp işime son veriyorlar bu sebepten dolayı iş bulamıyorum ve maddi olarak sıkıntı yaşıyorum kiraciyim doğal gazı odeyemeyecegimi bildiğim için aboneligimi iptal ettim eve tüp aldım bu şekilde idare ediyoruz 5 yıllık evliyim yardım almak için ne yapmam gerekiyor bilgi verirseniz memnun olurum

 137. Yardim dedi ki:

  Slm kusura bakmayın bunu yazmak zorundayım durumum çok kötü evliyim bir çocuğum var kiracıyim işsizin matdi durumum çok kötü bana yardımcı olursanız sevinirim Allah sizden razı olsun kimse zor durumda kalmazasin beş aydır kirami vermiyorum kır beşbin borcum var Kaayı alatacam yardım istiyorum Allah rızası için 053numaram

  zor durumda

 138. Yardım istiyorum dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar 3 aylık bebeğim var durumumuz yok eşim 6 aydır çalışamıyor sütüm kesildiği için emziremiyorum maddi durumum yok mama bez ve erzak yardımı istiyorum Allah rızası için yardım edin lütfen

 139. Yardım istiyorum dedi ki:

  Melek Düzova merhaba arkadaşlar 3 aylık bebeğim var durumumuz yok eşim 6 aydır çalışamıyor sütüm kesildiği için emziremiyorum maddi durumum yok mama bez Erzak yardımı istiyorum Allah rızası için yardım edin

 140. Ayse dedi ki:

  Balikesir gonenin köyünde ailemin yanında yasıyorum 2 oğlum var biri 13 biri 4 yaşında eşimden ayrıldım bipola hastası çalışamıyorum cunku rahat bırakmıyor ailemin durumu yok oğlumun okuması için yardıma ihtiyacım var lütfen yardım edin

 141. Allah rızası için banada yardım edin dedi ki:

  Ben tokat erbaada otur maktayım 2 tane cocugum var biri 7 aylık digeri 7 yasında okula gidiyor ben inşaat işçisiyim kriz nedeniyle inşaatlar durdu evim kira 35 milyar borçum var bankalara iş yok ev kirası faturalar cocugun bezi derken zaten kazancım yetmiyordu şimdi işde yok bankalarda hacize verdi avukatlar arayıp duruyor kafayı yiyeceğim intahar etmek istiyorum ölmemekten korku yorum birde cocuklarım ne olurdiye düşünmekten başaramıyorum lütfen Allah rızası için bana yardım edin

 142. Yardim dedi ki:

  Mrb benim bi tanıdıgım var yasantıları cok kotu yardima cok ihtiyacı var

 143. Yardım edin dedi ki:

  Ben 3 çocuk annesıyım eski eşim ayrılkdık maddı destek bulunmuyor aramıyor sormuyor çocuklarını maaş almıyorum cocuklarım küçük calısamıyorum bırakıp çocuklarına kıyafet ayakkabı alamıyorum cocuklarıma maas baglanmasını ıstıyorum yardım edin lütfen allah rızası için

 144. Y dedi ki:

  Hangi ildesiniz

 145. Eğitimim İçin Yardım İstiyorum dedi ki:

  Lise 3 ögrencisiyim mecbur kaldığım için özel okulda okuyorum ama okulun parasını ödeyemiyoruz. Temizliğe gidiyorum kafelerde çalışıyorum. Başarılı bir öğrenciyim. Ve babam yok. Burs sağlamak isteyen biri olursa lütfen bana ulaşsın.

 146. Yardim dedi ki:

  Allah rızası için 10 bin liraya ihtiyacım var ufak bebeğim var eşim çalışıyor ama sıkıntı cekiyoruz siginti gibi goruyorlar bizi bana yardım edecek biri lutfen

 147. Yardım dedi ki:

  Eşimdemden ayrıyım borçları bırakp gitti iki yüz bine yakın borcum var 6 aydır kiramı faturalarımı ödeyemiyorum nereye başvurabilirim

  1. konu dedi ki:

   İkametinize en yakın her türlü yardım kuruluşuna başvurabilir ve yardım talebi edebilirsiniz.Her kime sorsanız sizlere yardım edecek insan dolu etraf.Kendinizi üzmeyiniz ve stresten uzak durun.Allah a emanet olun.

  2. Hamit melet dedi ki:

   Merhaba hamit ben kanser ve böbrek hastasıyım evliyim 3tane cocuğum var kirada oturuyorum şuan calışmıyorum cok zor durumdayım

 148. MUHAMMET AVCI GEÇİM SIKINTISI dedi ki:

  selamünaleyküm ben belden amaliyat oldum damar sıkışmasından şuan işsizim amaliyat olduğum için fabrikalar almıyor evliyim 3 çocuğum var 2 yıldır işsiz olduğum için krediyle idare ettik şuan manisa da oturuyorum ne kiramı,elektrik,su,kredi nede yiyecek paramaz yok saygılarımla 0506*********

 149. Yardım dedi ki:

  İyi günler ben 4 çocuk annesiyim 1 yaşinda olan bebeğime mama alamayacak durumdayım ve oturduğum evin çatısı çöktü allah çocuklarımı korudu rutubetli çok eski bir müstakil evde oturuyorum allah rızası için yardım elinizi uzatırmısınız

 150. Çamaşır makinesi dedi ki:

  Acil çamaşır makinesine ihtiyacım var

 151. lütfen yardım edin zor durumdayım dedi ki:

  Zor durumdayım tansiyon hastasıyım aort damarımda büyüme başladı sağlık sorunlarınlarım nedeniyle işime son verdiler icra borçlarım var kira ödeyemiyorum sıkıntı çok maddi yönden yardımınıza ihtiyacım var telefonum 0545

 152. Kübra eren dedi ki:

  Ben üniveriste 3. Sınıf öğrencisiyim ailemden herhangi bir destek almadan okul hayatimi surdrmeye calisyorum annemlr babam sürekli kavgalı olduğu icin huzursuzluk yarattığı icin kimseden destek almyoruj çok Zor şartlar altinda okuyorum nolur yardimxi olun nolur somestr tatilindeyim okula doncek bilet param bile yok

  1. konu dedi ki:

   Kübra öncelikle belirtmeliyim ki bende senin gibi bir öğrenciyim ve sadece seninle düşünce paylaşımında bulunmak istedim.Maddi açıdan umarım en kısa zamanda rahat kavuşursun.Aile içi huzursuzluklara gelirsek bu hayat bizim hayatımız ve acısıyla tatlısıyla bizim etrafımızda gördüğümüz kadarıyla değil bunu unutma.Büyük resmi gör anlayacağın.Büyük dertleri görürsen dertlerin sana küçük bile gelmeye başlar.Böylelikle kendini toparlayacaksın ve her zaman daha iyi olan için uğraşacaksın.Senin için hayırlısı olacaksa huzurlu günler gör inşallah,kendini sev,kendine iyi bak.

 153. Yardım dedi ki:

  Ben ev hanımıyım iki tane çocuğum var küçüğü engeli kirada oturuyorum eşim işsiz yardımlardan yararlanmak istiyorum ..

 154. Fakir ailelere tüp bebek yardımı dedi ki:

  Selam. Sizlerden tüp bebek yardımı istiyorum. Allah rızası için 2 aileye tüp bebek yardımı lazım. Biri muğla biri muş ikamet ediyorlar. Ve tüp bebek için durumları hiç yok. Bebekleri olmazsa sonu bu ailelerin boşanması olacak belkide. Allah rızası için yardim severlerden yardım bekliyorum şimdiden Allah razı olsun

 155. Krdı borcum dedi ki:

  Allah etınız yardımları kabuletsin kredi çektim suan zordurumdayım yardımlarınızı beklıyoruz sizlere guvenıyoruz 01 hesapnumaram yardımları nızı beklıyoruz

 156. Yardım edın dedi ki:

  Kolau gelsın ben cok zor durumdayım esım ceza evındem cıktı toparlnaöadık evsahıbı evden cıkardı kıtamızı odeyemedık doye ıkı tane kızom var buyuk olan doğuştan ymek borusu ypktu amelıyat oldu ve sun tedeavı masraflarını karsılayamadıgım ıcın mıdesınde reflu vardı çdem olustu adıma ıcra var odeyemıyorum allah rızası ıcın yardım edın

  1. Şükran adım dedi ki:

   Size nasl ulaşablrm

   1. Acil yardım dedi ki:

    Bir aylık oğlum var sütüm yok mama ile besleniyor maması bitti alcak durumum yok eşim rahmetli oldu nolur yardım edin

   2. Maddi yardim dedi ki:

    Şükran hanim ben 2 öğrenci annesi dul bayanim .nolursun yardım edebilirmisiniz

   3. Umut ozan öztaş dedi ki:

    Bızede yardım edın lutfen

 157. Fatma dedi ki:

  2 tane kucuk oglumla sokakta kalicam ev kirasini odeyemiyorum nolur bana yardim edin

 158. Yardim degil kisa sureli destek dedi ki:

  Ailem dağılmak üzere kredi çekemedim 14 bin tl borç istiyorum.anlatmak zor ama problem büyük .lütfen Bana ulaşın 05

 159. Yardım istiyorum dedi ki:

  Merhaba 32 yaşındayım çalıştığım yerden bel fıtığı rahatsızlığı nedeniyle işimden cıkarıldım işsizim şuan çalışmıyorum annemde lenfoma kanseri tedavisi halen devam ediyor maddi desteğe ihtiyacım var

 160. yardım istiyorum acill dedi ki:

  benim haciz borclaRIM ÇALIŞIYORUM ÖDÜYEMİYORUM KİRA MI BİLE ZOR ÖDÜYORUM yardım edin cok zor durumdayım 053

 161. Yardimci olun lutfen dedi ki:

  Merhabalar cok zor durumdayim bosanma asamasindayim 5 yil boyunca siddete magruz kaldim 2 cocugum var biri 3 digeri 4.5 yasinda ailemin yanina yerlestim 9 aydir burdayim onlarinda durumu iyi degil annem 5 aydir hastanede yatiyo defalarca ameliyat oldu 5 6 kez yogun bakima girdi cikti gercekten cok zor gunler yasiyoruz maddi olarak cocuklarimin ihtiyaclarini karsilamakta cok gucluk cekiyorum lutfen yardimci olurmusunuz

 162. Yardım istiyorum dedi ki:

  Mrb iki çocuk annesiyim kaynanamla yaşıyorum çocuklarıma bez mama alacak param yok lütfen bana yardım edin lütfen Allah rızası için

 163. Yardım dedi ki:

  tedavi masraflarım için sizlerden yardım talep ediyorum.ogrenciyim maddi konuda baya sıkıntı çekiyorum. Tedavi olmam için, Allah rızası için Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. gerçekten çok sknti daym

 164. Yardm istiyorum dedi ki:

  Bn üç çocuk annesiyim eşim ceza evinden yeni denetimlkten ckti üniversite ye giden kızım var durumm yok kiradadaym iki kiram var odeymiyorum belediyemizden yardm alıyorum ama yetmiyo su faturasını odeymdm eşime iş vermyolar sabkalı Dye lütfen bakkala borcum var esyalarim eski kırık ikitane cekyatm var krk yank ve televizyonm boluyo yo kendi kendine aclıp kapanyo kzlarmn ihtiyaçlarını karslayamyorm okul yol paralarını karslayamyorm üç yaşında oğlum var çok şey istyo almyorum lütfen yardım edin

 165. Zeynep dedi ki:

  Şu anda buraya yazdığıma inanamıyorum Allah kimseyi çaresiz bırakmasın buraya yazarken bile umutlanıyorum lütfen ne olur biri bana yardım etsin yemin ederim geri ödeyecem o kadar çaresizim ki bir yerden kendimi bir boşluğa bırakmak istiyorum artık 10 bin lira borcum var keşke durumumu anlatabilsem ne olur biri bana yardım etsin Allah rızası için ben kimseden borç isteyecek alsam dahi geri ödemeyecek bir insan değilim vicdanlara sesleniyorum biri beni duysun… duyan varsa bir ses bir umut son çare…

 166. Orhan kanik dedi ki:

  Ben antalya alanyada yasiyorum 4 tane cocugum var onlari hayata tutunmalari icin okutuyorum esim yok 7 yildir gayri mesru evlik yapdigindan bosadim hakim cocuklari bana verdi hepsini kirada oturuyorum zor durumdayim

 167. Çok zordayım dedi ki:

  Eşim ağır kalp hastası.ayrıca yeğenimin oğluna bakıyor eğitimini karşılıyorum ve kendimde koa tedavisi görüyorum. Şuan 12 milyar borcumu ödeyemezsem . Yasal takibe girecek. Çaresizim..çok zor durumdayım. Aylardan beri yoruldum dayanacak gücüm kalmadı. Lütfen borç olarak yardım edin bana..

 168. Yardim dedi ki:

  Merhaba ben 38 yaşındayım evliyim eşim 41 yasinda aklı basında iki kişiyiz bizim hayatta birbirimizden başka kimsemiz yok ne yazıkki ailemiz var ama larda malesef bizim hikayemiz şu ben 30 sene istanbul ve 2 yıl tekirdag olmak yaşantımız gurbette geçti ve en son eşimin memleketi olan bursaya geldik tekirdağ dan bursa mudanya guzelyaliya geldik bursa ile guzelyali arasında 30 km var eşimin ailesinin isteği üzerine eşimin ailesinin yanına yerleştik 1 ay kaldık aile yanında ve bize psikolojik şiddet baski bize yapılmaması gereken eziyet yapıp en son bizi evden kovdular malesef sokağa atıp egolarını tatmin edip bizimle alaycı laflar söyleyip durdular ve sokakta kaldık malesef gidecek devlete sığınalım dedik bulunduğumuz yerde kaymakamlık dahil valilik dahil hiç kimse yardımcı olmadı ne haliniz varsa görün dendi ben tc vatandaşıyım ve oy kullanıyorum bu ülkede ve devlet bana yardımcı olmuyor malesef suriyeli olsak yardımcı olurlardı ama ve şuan eşimle birlikte geçici olarak kalacak yer bulduk ama ne paramız ne işimiz ne paramız var çünkü bulunduğumuz yerde is olanağı yok bunun dışında bursa uygun ev ve iş bulduk ama ise gidecek para nede evi tutacak para yok geçici olarak kaldığımız yeri iki üç gün içinde boşalt mamız ifade edildi karnımızı doyurmakta zorluk çekiyoruz bize yardim eli uzatinnnn yoksa evlilik bitecek..

 169. Zordurumdayız yardım edin dedi ki:

  Hayırlı akşamlar ben ilknur ekim 3tane oğlum var önceden çalışırken eşim kazayapmıştı onun masrafları için kiredicektim şuan ödeyemiyorum ödeyemezsem hapisyatarsın diyorlar Bankanın avukatları korkuyorum lütfen yardım edin çok borcum var yakacak kömürbile alamadım cocuklarım okuyor beslenme bile koyamıyorum sesimi duyun yardım edin nolur çok yardıma ihtiyacım var

 170. selime çelik dedi ki:

  selamünaleyküm benim eşim engelli %84 bipolar duygulanım bozukluğu şeker, tansiyon, damar tıkanıklığı ayaklarında yaralar var 650 tl engelli maaşı var. evimin taksitlerin ödeyemedim oğlum anaokuluna gidiyor aidatın ödeyemedim 900 tl doğal gazı ödeyemedim kış gününde inşallah kesilmez çok zor durumdayım. ne olur allah rızası için yardim edin tel: 26 ulasırsanız sevinirim.

 171. perihan dedi ki:

  iki çocuğum var kiramı ödeyemedim gazım elektrigim kesik eşim cezaevinde oğluma okul harçlığı veremiyorum kızıma mama bez alamıyorum etrafımda maddi ihtiyaçlarımızı karşılayacak kimse yok evim buz gibi nolur yardim edin Allah rızası için çok zor durumdayım ev sahibi çıkaracak ne olur yardım edin

 172. Zor durumdayımm dedi ki:

  Bankalara 100.000 liraya yakın borcum var. Birçok ise girdim ve hepsinde ya dolandirildim ya da vicdanima kurban gidip millete yardımda bulunarak kendim zor duruma dusurdum. Pişman mıyım hayır. Yine durumum olsun yardıma muhtaç insanlara yardım ederim. Fakat şuan benim yardıma ihtiyacım var. Ailemin bu borçlardan haberi yok icralık noktaya geldim çok az kaldı onların öğrenmesine . Kendim için istemiyorum onlar öğrenirler ise sağlıklarına zarar gelmesinden Allah korusun daha kotusunden korkuyorum. Ben sadaka veya hibe istemiyorum . Eğer ki bana 100.000 lira destek çıkabilecek birileri var ise aylık geri ödemesini yapabolirim. Veya her ne isterlerse onu da yapabirim. Çok zor durumdayım lütfen duyarsız kalmayın. Her ne olursa olsun yapmaya hazırım yeterki aileme zarar gelmesin. Artık çok yaslandilar ve korkuyorum birşey olacak diye. Saygılar.

  1. Kara liste emekli kredisi dedi ki:

   Ben istanbul’ da emeklilere bankadan kredi çekemeyen işçi ve memur emeklilerinin kara listeden çıkmasını sağlıyorum.
   Mehmet beye 2 bin lira için düştüğü icradan kurtarım 20 bin lira,
   Aysel hanımı silinmeyen kara liste affından yararlandırıp 30 bin lira
   Kredi çektirdim.
   ben komisyon filan almıyorum. parada istemiyorum. sadece nasıl çıkacabileceğinizi anlatıyorum.
   selamlar.

 173. Fatma dedi ki:

  Ben fatma Aydoğdu şuan yardıma çok muhtacım 3 bin liralık 2 kira borcum var ve Elektrik su doğalgaz borcum var bana yardım edecek biri varsa ALLAH rızası için çok mutlu olurum cep no.

  1. Yardım borç para dedi ki:

   Merhabalar ben Konya Mevlana müzesinde güvenlik yapmaktayım 2 çoçuğum doğdu ve eşim işten çıkmak zorunda kaldı bana 2 seneliğine 2000 tl aylık ödemeli 50000 tl verecek olan varsa yardım etsin lütfen gücü olan varsa yardım etsin faiz artık gittikçe içine çekiyor ysnk

 174. Selim dedi ki:

  Merhaba , kredi borçlarım yüzünden nefes alamaz duruma geldim yardımsever bir insan bana yardım ederse geri ödemesini yaparım senet ile ama şu an işlerim durdu 1-2 aylığına cebimde metelik kalmadı artık evleneli daha 2 sene oldu ama sıkıntılar yüzünden yuvam yıkılacak allah rızası için yardım edin …

 175. Ali dedi ki:

  Bende zor durumdayım buraya yazıyorum ama allah için biri sesimi duyar allahtan ümit kesilmez 3 çocuğum var okutamıyorum işsiz kaldım 70 binliraya yakın borcum var maaş hacizli babjalar peşimi bırakmıyor yardım edin allah için

 176. Burhan gamsız dedi ki:

  Allah rızası için yardım edin yeni evlendim 6 aylık kızım var çok zordayım evime haciz gelecek allah muhammed aşkına dilenci değilim geri ödemeli allah rızası için yuvan yıkılmasın yalvarırım size yardım edin bana 25 bin borçum var çaresizim kafayı yiyecem ne olursunuz senet yapın ne isterseniz yaparım razıyım

 177. oktay Tatlısu dedi ki:

  Ben Oktay tatlısu okadar zor durumda yım ki evime ekmek almaya param yok çocuğum okula yırtık ayakkabı ile gidiyor okuldaki arkadaşlarından yol parası alarak gidip geliyor Allah zülcelal hazretleri ninrızası 35000 lira borcumvar maaşım haciz li ya olursanız sevinirim teşekkürler Allah’a zülcelal hazretleri ne emanet olun inşaallah

 178. Doğukan dedi ki:

  Merhabalar, öncelikle Allah kimseyi bu sayfalara düşecek kadar madur etmesin hayat bu bir takım sınavlardan geçiyoruz dostumuzu düşmanımızı tanimak için düşmek lazım bugünlerde geçecek Allah büyük 2 senede 150bin TL borca girdim evliyim 5 yaşnda bi kızım var o olmasa çoktan intihar etmiştim imkani olan yardimsever iyi insanlardan yardım istiyorum ayda 1000 tl ödeme yapabilirim umudum yok ama çıkmazdayız napalim
  Istanbulda ikamet ediyorum

 179. Seher dedi ki:

  Benimde hıdrosefalı hast.gelişim bozuklugu bebegım war zor hastane bajımı maması elımden gelenı ypıyorum ama yetısemiyorum lutfen yardım edin duacınız olurum…

 180. Berna yurdakul dedi ki:

  Bende esimden ayrildim simdi iki kizim la ortada kaldim binlira faturamvvar odeyemiyorum evimde yakacak hicbir seyim yok kizlarim hasta sogukta yatip kalkiyoruz mutfak giderlerimi alamiyorum yardim ederseniz size dua ederim

 181. Faruk dedi ki:

  Selamünaleyküm ben öğrenciyim üniversite 3.sınıf öğrenciyisim iki dönem eğitimi hem Alanya da hemde Niğde de yapmak zorundayım buda çok masraflı oluyor lütfen yardım evenilirmisiniz

 182. Necmettin dedi ki:

  1972dogumlu Yozgat akdagmadeninde oturmaktayim 28 yaşındaki oğluma 1 senedir kız istedik ama maddi durumumuz olmadığı için bir türlü düğün yapamadik Allah rızası için hayır sever insanlardan yardım bekliyoruz acilen

 183. fiko dedi ki:

  allah rızası için yardım istiyorum makarna yeyip çoğcuklarımla yatıyorum ne olur kendimi çoğcuklarımı yalvarıyom iş verdin tek tuvalet temiz lerin yavrularıma pazara giyip artık topluyoruz çopten ekmek topluyoruz gece konduda oturuyorum kiralarımı veremiyorum ben türk vatandaşıyım allah rızası için yalvarıyom allah yalvarıyom sabahlara kadar allahım al canımızı diye dua ediyorum bize lere çektirme yaraabiim diye dua ediyoruz gelin bakın ankaradan yazıyorum çoğcun okula giderken yemek koyamıyoruz allah rızası için hergün makarna yiyoruz çöpten ekmek bulursak yiyoruz tüm türk iyiye sesleniyorum gelin evime bakın

 184. ÇARESİZLİK dedi ki:

  LÜTFEN YARIM EDİN GÖNLÜNÜZDEN NE KOPARSA RAZIYIM 81 YAŞINDA BABAM 78 YAŞINDA ANNEM İLE KİRADA OTURUYORUZ BALIK TUTUP SATMAYA ÇALIŞIYORUM KIŞ ZAMANI ODA OLMUYOR BABAMIN EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 1400 TL İLE GEÇİNMEYE ÇALIŞIYORUZ AMA YETMİYOR EVİMİZE YİYECEK ALAMAZ OLDUK 900 TL KİRA ELETRİK SU BABAMIN EMEKLİ MAAŞI YETMİYOR BABAM KULAK RAHASIZLIĞI VAR DUYMUYOR ANNEMDE KEMİK ERİMESİ HASTALIĞI VAR BEN ONLARI DÜŞÜNMEKTEN GEÇİNENEMEKTEN HASTA OLDUM SAĞLIĞIM BOZULDU LÜTFEN ALLAH NE MURADINIZ VARSA VERSİN YARDIM EDİN GÖNLÜNÜZDEN NE KOPARSA ALLAH HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN ,,

 185. bayram dedi ki:

  selamün aleyküm ben işsizim öç çocuk babasiyim oturduğum ev kira borcumdan dolayı doğal gazım kapalı ve doğalgaz sayaçımı süküp götürdüler çaresizim çocuklarım çok öşüyor havalar çok soğuk allah rızası için yardım edin

 186. Çetin osmankocaoğlu dedi ki:

  Ben işitme Enğelli iki kulağıma işitme cihazı gerekiyor.Ben Çalışamıyorum kalp tansiyon Astım hastasıyım.Benim Ailem yok Evde hiç yiyeçek yok ekmek almaya param yok.Allah risazi için yardım etmenizi istiyorum. Bana onbinlira para gerekiyor.T.C.ziraatbankasi.Samsun.Bafra şubesi.Telefonum. .aramanisi istiyorum.selami aleykumselam

 187. Yildiz dedi ki:

  Merhaba bende zor durumdayim bin lira faturalarim var ödüyemiyorum kiram birikti iki evladım var egitimleri için sizden yardım istiyorum allah rızası için eşime şiddeten uzaklaşma verilmiş iki çocuğumla ortada kaldım 05

  1. ESRA dedi ki:

   bana ulaşın

   1. Kadir dedi ki:

    Esra abla bana ulaşırmısınn

   2. ÇIKAMIYORUM dedi ki:

    Esra hanım merhaba mail den yazarsanız sevinirim teşekkürler

   3. Yardim ihtiyacım var cocum hasta dedi ki:

    Banada yardım edin zor durumdayım

   4. Kübra eren dedi ki:

    Nolur banada yardim edin öğrenciyim okula gtcem bieltimi bile kesemedjm

   5. Yardim dedi ki:

    Esra hanım mrb bana ulasirmisiniz

   6. Cok zor durumdayım dedi ki:

    Esra hanım nolur banada yardım eli uzatırmısınız cok zor durumdayım eşim vefat etti .borcları kaldı ödeyemiyorum allah rızası için nolur bi yardım edin bana cok zordurumdayım babamların yanına geldim babamda calışamıyo rahatsız allah rızası için bi el uzatın

   7. Yardım dedi ki:

    Allah rızası için Esra abla çok büyük degil ufak bir yardıma ihtiyacım var sadece birkez olsun beni duyna sansın olsun nasıl ulsşanilirim

   8. Esra kardeşim dedi ki:

    burdan ulaşabilirsiniz imeilden lütfen

    1. Cok acil dedi ki:

     Slm esra hanim bana cok acil ulasirmisiniz cok acil ama sizden donus bekliyorum

    2. Sevtap dedi ki:

     Sizden ricam ne olur bize de ulasin cok zor durumdayız esımden ayrıyım 1 yıldır kıramı odeyemıyorum evsahıbı buyuzden evı bosalt diyor ne olur Hızır gibi yetısın bize

   9. maddi yardim dedi ki:

    slm maddi olarak zordurumdayim bircocugum var inan bana nerdeyse yuvam elimde kayip gidecek ailemi cok seviyorum bana maddi yardim edin

   10. Kredi borcumu ödeyemiyorum dedi ki:

    Ece abla bana yardım yapabilirmsn bi yetimi sevindirms olursn

   11. Umut ozan öztaş dedi ki:

    Banada yardım edın lutfen

 188. ugur dedi ki:

  Oncelikle selaymun aleykum degerli yardimseverler ben de sokaklarda kaliyoruyorum insaaatlardayim bana ne olir yardim edin bir evim olsun birazda para yardimi allah riRizasi icin siz degerli yardimseverler sizdeb haber bekliyorum telefonum 0 sizden en yakinda cevap bekliyorum allah rizasi icin bana bir yardim edin calisiyorum ama gunluk evim yok sizden en yakin zamanda telefon bekliyorum ben cekmekoydeyim benden bu kadar msn yok telefon veya mesaj bekliyorum sizden nefes darligi hastaligimda var fazlada calisamiyorum ve calistirmiyorlar fazla bana bir yardimci olun allah rizasi icin

 189. Semra dedi ki:

  Ben 3cocygumla yanlız devlet yardımıyla yaşıyorum kalb hastasıyım lütfen. Bize yardım edin

 190. mehmet dedi ki:

  Hayırlı günler ismim mehmet 2014 te kanser hastalığına yakalandım kemoterapi tedavisi görüyorum istanbul çapa tip fakultesinde 3 ayri ameliyat geçirdim bunlar testis karnimdan ve Akcigerden ameliyat oldum çok zor durumdayim maddi yardımlarınizi ricada bulunuyorum saygılarımla

 191. Hüseyin Akan dedi ki:

  Kendim yüzde 94 engelliyim 6 nüfusum var kaymakamlıktan her ay 650tl maaş alıyorum bir bebegim iki ilköğretime giden öğrencim var 6aydir kirami veremiyorum çocuklar iyi besleyemiyor dudakları ben beyaz doğalgazı açamıyorum çünkü ödeyemiyorum hep hastayız ilaçlarımı alamıyorum sağlıklı olamıyoruz çocuklar okula aç gidiyor bir ayakkabı bir mot dahi yok bize acil yardımlarınızı bekliyorum kendim kocaeli derindere oturuyorum tlf 29 bana lütfen ulaşın allah rızası için keşke iyi olsaydın da çalışaydım pisikolojik çok bozuk

  1. ESRA dedi ki:

   bana ulaşın

   1. Zor durumdayımm dedi ki:

    Nasıl ulaşacağiz ki size . Mail veya telefon numarası da yok. Çok zor ve çaresiz bir noktadayim. Yardiminiza çok ihtiyacım var. lütfen ulasirmisiniz

  2. hülya dedi ki:

   esra hanim bizim hastamız var yakin bir akrabam geçen sene kaza geçirdi ama doktorlar ufak bir tedaviyle ileşir dediler ama aylesinin hiç durumu yok bir annenin feryadini duyun allah rizasi için fırat daha 25 yaşinda acaba bize yardim edebilirmisiniz bi çare bulamiyorz her türlü bilgiyi veririm ariştira bilirler bütün yardim severlere sesleniyorum allah aşkina annesi için

 192. Mehran dedi ki:

  Selamün Elıyküm TÜM insan Oğlu Ve Tüm Türk Halkına, Biz Türkçe Konuşan,Türk Kanı Damarlarında Akan Bir Çift Azeri Türküyüz.Bazılerine Göre Yabancıyız Ama Bayrakınızı Ve Toprakınızı Kendi Bayrak Ve Toprakımız Gibi Seven İnsanlardanız…
  Biz İki Ay Önce İstambula Yerleştik Ve Bazı Nedenlerden Paramızi Birilerine Kaptırdık.Şimdi Eşyasız Ve Boş Bir Dairede İnsan Gibi Yaşamaya Çalışıyoruz.BİZİM AÇİLEN BİR İŞE ve EV EŞYALARINA İHTİYACIMIZ VAR…Bu Konularda Bize Yardımcı Olusanız Çok Seviniriz…İstersenız Yakından Gelip Kendiniz Göre Bilirsiniz…
  Allah Hepinizden Razı Olsun..

 193. Esra dedi ki:

  Selamin aleykum. Ben esra. Evliyim iki yasinda cocugum var. Uc hafta arayla oz babami kayinvalidemi kaybettim. Esimin 50 bine yakin borcu var psikolojisi iyice bozuldu calisamaz durumda ben bir pastanede calisiyorum. Allah rizasi icin yardim edebilecek biri varsa her ay bin bin taksit seklinde geri odemek sartiyla dilenci degilim hibe de istemiyorum. Eger yakinda olmazsa esim ya kendine ya cocugumla bana zarar verecek su borclar yuzunden bi aile daha yikilmasin. Duyarli iyi durumda biri yardim ederse cok duaci olurum.

 194. Duygu dedi ki:

  Merhaba şuan çaresiz ve kimsesiz kalmış bir kadınım ve iki aylık hamileyim. Üniversite mezunuyum yaptıgım yanlış tercih sonucunda ailem bni reddetti tercih ettiğim insan da bni ortada bıraktı. Şuan için bi hayırseverde geçici süreliğine kalıyorum. Allah rızası için kimseye muhtaç olamayacağım bir ev ve iş istiyorum. Hertürlü yardıma muhtaç durumdayım bebeğimi korumak ve ayakta kalabilmek adına bna yardım edin lütfen.

  1. ercan dedi ki:

   Şuan ne durumdasınız 05 arayın beni ciddi bir evlilik istersen ev tutup beraber güzel yaşantı istersen çocuk proolem değil öncelikle isterseniz görüselim

 195. Ümit dedi ki:

  Selamun aleykum evli iki çocuğum var kiradayım istanbul esenyurtda 650kira 25aydat veriyorum elektrik doğalgaz su tlfn gıda ve diğer giderlerle başa çıkamıyorum evimdeki eşyalar eski ve ev sahibinin beni sokağımda sorabilirsiniz yardım ederseniz seviniriz

 196. Esin çiçek dedi ki:

  Hayırlı geceler %76 engelli hiç bir ihtiyacı kenfisi karşılayamayan eşim ve 8 yaşında ilkokul 3.sınıfa giden oğlum var ben eşimle ve oğlumla ilgilendiğim için çalışamıyorum eşim 650 tl engelli maaşı alıyor 350 ev kirası 160 okul servisi toplam 180 cıvarı alektirik su faturası bize ev ihtiyaçlarımızı oğlumun yiğimi kuşamı bile alamıyoruz çok çaresiz durumdayız artı evimiz sobalı ve fırtına çıktığı zaman kömür bastırıyor oğlum buronşit hastası sürekli hastalığı tetiklenıyor bandırma 100.yılda ikamet etmekteyiz Allah rızası için oğlum için bize yardım eli uzatın ev sahibimizin wifiden girdim sağolsun lar izin verdiler lütfen oğlumun yüzü gülsün yeter bana

  YER: Bandırma 100 YIL.
  Mail Adresi : e_si_n34 @ hotmail . com

 197. Osman dedi ki:

  Adım osman 2 bacağından ameliyat oldum calisamıyorum 5 ayrı yerden icram var 11 yasinda okula giden oğlum 4 yasinda kızım var doğal gazı actiramadim kira 3 aydır odeyemedim elektirik 1 hafta ya kesilecek allah için bana yardım edin ben bittim artık calisiyom dedim 3 gün çalışabildim 1 hafta hastanede yattım 8 tane ilaç kullanıyorum lütfen yardım edin 545

 198. Farah dedi ki:

  Yardım edin bana yalvarıyorum.50 milyar bana borcum var.çok zordayım.hiç birşeyi sağlıklı düşünemiyorum..yalvarıyorum yardım edin bana eşim kalp hastası..eğitimini karşılayıp baktığım 8 yaşında erkek çocuğumuz var..yalvarıyorum bankaya olan borcumdan dolayı yaşantım mahvoldu..yalvarıyorum yardım edin bana….

 199. Gulsah dedi ki:

  Merhaba acil 15 bine ihtiyacım var geri ödemek koşuluyla yardım istiyorum lütfen 9

 200. aysegül kaya dedi ki:

  50 yas dul bir kadinim sağlık sorunlarım var calismiyorrum lisede okuyan oglum var cocugu mun hıcbir ıtıyacını karsı layamıyorum
  kıs ayında oldıgumuz halde cocukguma bot kaban gibi temel ıtıyacını dahi alamıyorum böyle giderse cocugumu okuldan alcam cok zor durumda yım allah rızası için yardım edin

 201. Kağan dedi ki:

  merhaba bn nevşehir derinkuyu yazıhüyük kasabasında ikamet etmekdeydim köyde evim olmadığı için istanbula göç etmek zorunda kaldım 3 cocugumla askeri ucretle gecinemedigim icin koyume donmek isdiyorum ama evin ve arazim olmadigi icin gidemiyorum ne olur benimle bir iletisime gecin allah`askina 055

 202. Selma dedi ki:

  Benim oglum var 30 yaşında motorcu kurye fakat 5 aydir is bulamadı kolu amaliyatli 3 aylık bebeto var 5 yaşında hasta bir oğlu var ve su anda bebeğe ne bir bez ne bir mama ne bir kirasini veremedi konu komşunun getirdiği yemekleri yiyor kirası dörtyüz milyon bir attı bir evi var artık intahar etme hale geldi sizlerden allah rızası için acil yardim istiyorum nolur çocuklar aç su an mama süt yok gelip kendiniz görün

 203. Emre dedi ki:

  Yeni çocuğum oldu kız inanin mama alacak param yok kredi ve kredi kartları doldu odeyemiyorum bunalıma girdim kendime zarar vermeye başladım psikolojik bozuldu allah Rıza için bi el uzatan varmı bana

 204. Arif ateş dedi ki:

  Selamun aleyküm 10000 tl borcum var bankaya aylik 1000 tl geri ödemeli borç verecek bu faiz den kurtaracak bir hayir sever varsa yardimini bekliyorum senet yapalim nasil odememi istiyorsa o koşulları yapalim yeter ki faiz batağindan kurtulayim tlf numaram 0530

  1. Hande dedi ki:

   Slm yardim edebilirim

   1. Kadir dedi ki:

    Hande abla kaç aydır sitee site geziyorum iddia oynuyorum az daha olmazsa krediye başvurucam onuda istemiyorum geri ödeyemem diye öğrenciyin çünkü 10.000 tl ihtiyacım varok acil ama bi türlü bulamıyorum sizden umutlandım yani destek olurmusunuz Allah rizası için 10.000 tl ve acil gerçekten

   2. Burhan dedi ki:

    Merhaba ben utana utana göz yaşı döke döke. Yazıyorum şuanda bunları dilenci değilim sakın kimse yanlış anlamasın beni iş yok çalışmıyorum çok zordayım yeni evlendim bi kızım var ellerinizden öper mobilya aldım işler olmadığından ödeyemedim çok zordayım allah rızası için yardım istiyorum geri ödemeli her ay 500 geri öderim vallahi evime haciz gelecek diye korkuyorum yardımlarınızı. Bekliyorum allah rızası için

   3. Yardıma ihtiyacım var dedi ki:

    Hande hanım benim cocum hasta banada yardım edin kiradayım allah rızası icin

   4. Yardim ihtiyacım var cocum hasta dedi ki:

    Allah rızası için banada yardım edin

   5. Acil yardım dedi ki:

    Bir aylık oğlum var maması bitti eşim rahmetli oldu annemle yaşıyorum mama alcak durumum yok nolur yardım edin

   6. Umut ozan öztaş dedi ki:

    Bızede yardım edın lutfen

 205. Sinan dedi ki:

  Işten çıkarıldım iş bulamadım zor durumdayım gerçekten hiçbir gelirim yok kiralarim var ev sahibi evden atacak bizi yiyecek ekmeğe muhtacim ne yapacağımı bilmiyorum. Çocuklarım resmen aç kaldı kimseden bu güne kadar yardim almadım ama şimdi yardıma muhtacim ne olur yardım edin 0542

 206. gülizar dedi ki:

  ben gülizar iki cocum var ama ben calisamiyorum sizden çocuğum için sizde yardım istiyorum bi ben bide Allah biliyor çaresizlik okadar zorki sesimi doyun ne olur hayır sevenlere

  1. ESRA dedi ki:

   size yardımcı olabilmem için bana ulaşın

   1. Tuba dedi ki:

    Esra hanim size bişey diyebilirim

   2. süheyla dedi ki:

    Ben 3 çocuk annesiyim kiracıyız 15 bin borcumuz var tek çalışan eşim kiralarımızı ödeyemez hale geldik ne olur yardım eli uzatın çok zor durumdayız

   3. Acil yardıma ihtıyacım var dedi ki:

    Abla bana yardımcı olabılırmısınız acaba 05 3 cok zor durumdayım Allah rızası için yardım edebılırmısınız abla

   4. Emine dedi ki:

    Bana da yardımcı olabilir misiniz acil 30000 ne ihtiyacım var kredi filan da kullanamıyorum eşimin sicili bana yansıyor evimde doğalgaz kesildi 5 buçuk aylık bi tane bebeğim var eşim çalışamıyor kira yı yatıyaramoyorum çocuğuma mama bez alamıyorum borçlular kapıya geliyor artık lütfen bana da yardım edin çok zor durumdayım

   5. Yardım dedi ki:

    Merhaba ben sakarya da oturan bir gencim bir çok zor durumdayım ihtiyaçlarımı gideremiyorum yaşım daha 20 arkadaşlarım istediklerini yapabilirken ben çalışacak yer ve iş arıyorum çok desteğe ihtiyacım var annem babam bana sahip çıkmıyor açık öğretim lisesinde okumak zorunda kaldım ne olur yardım edin

   6. Yardim dedi ki:

    Abla çok kötü durumdayım kira mi odeyemedim allah rızası için biraz yardımda bulunun yasli anneannem ve anneme bakıyorum 2side dul çaresiz kaldım psikolojim bozuldu isdende ckrldim cikmazdayim lütfen yardim edin geri ödeyim sonra

   7. Cok zor durumdayım dedi ki:

    Merabalar benim eşim vefat etti babamlarla yaşıyorum .babam calışmıyo eşimin borcları için bankadan para cektim .ama ödemekte zorlanıyorum cok zor durumdayım allah rızası için yardım eli uzatın .cok zor durumdayım .

   8. Maddi yardim dedi ki:

    Esra hanim 2 çocuk annesi dul bayanim. Çocuklarım öğrenci oldukları için yardım talebinde bulunmak istiyorum. Yardım edebilirmisiniz nolur yardım edin

   9. acil dedi ki:

    bana ulasin lutfen

   10. Meltem dedi ki:

    Meraba esra hanim bize ulasirmisiniz

 207. Yılmaz dedi ki:

  Slm Aleykum ben Yılmaz 4 çocuk babasıyım iflas ettim şu an 4 bankaya borçluyum icralık oldum işsizim çok çaresizim lütfen yardım edin.

 208. Semra dedi ki:

  Bankalara borcum var maddi yardim allah razı için bulunma girdim çok caresim allah aşkına calismayorumda hastayım

 209. ali dedi ki:

  cocukları mı. okuyamıyorum üctane ben engelliyim cocuklarıma yardım edin

 210. Yusuf dedi ki:

  TV aldık borcunu ödemeden küçük oğlum ekrana oyuncak fırlattı kirdi paneli kırıldı panel için 2800 TL gerekiyor lütfen yardım edin

 211. sami dedi ki:

  merhaba ben sami bolu yeniçağdan biz dört kişiyiz eşim ben 2 oğlum biri 3 diyeri 19 yaşında 1 aydır işsizim çok zor durumdayız bize yardım edecek biri varmı bunu utanarak yazıyorum çocuğum aç süt istiyo alamıyorum.

 212. Raziye yazıcı dedi ki:

  Selamün aleyküm benim 3 yaşında down sendromlu oğlum var kiradayim oğluma 3 aydabir özel ayakkabı almak için sizden yardımcı olmanızı istiyorum 3000 TL ihtiyacım var diğer maslarlari için de yardımcı olursanız sevinirim

 213. Mehmet dedi ki:

  Selamün aleyküm benim 5binlira borcumu var 2bini bankaya bana aylık 200tl geri odeye bileceğim şekilde borç vere bilecek biri varmı

 214. cihan dedi ki:

  Ey Rabbim bana oyle bir kapi acki hayirla nimetlendir biz aciz kullarin senden başka ne siğinacak bir kapimiz nede medet umacağimiz bir kurtuluşumuz vardir sen bizlerin ve tum kainatin sahibisin tum teslimiyetim ve samimiyetim ile sana yoneldim bana ve darda olan kullarina hayirli rizik ver Allahim sana yonelen hicbir kulunu zor durum da birakma Allahim Merhametin ile bizlerin dunya imtihanini kolaylaştir Rabbim /Esselamun Aleykum

  1. Sami Süslü dedi ki:

   Selamün aleyküm benim cok borcum var belgeli artı ben mahkumum evımın ve kızımın hıc bir ıhtıyacını karşılamıyorum bilmiyorum ne yapacagımı şaırdım lütfen ALLAH icın yardım edın

 215. Derya dedi ki:

  Lutfen bana da yardim eli uzatirmisiniz cok zor durumdayim esimin masii askeri ucret hicraligiz ayda 400 kesintimiz var 1200 le gecim saglamaya calisiyoruz bi oglum var 11. Aylik oglum var besik bile alamadim muane ucretlerimiz oldugu icin ilac alamiyoruz 3 aydir da bakala borcumuz var veremedik lutfen bizede el uzatin

 216. Sebahattın sağlam dedi ki:

  Sebahattın sağlam merhaba benim 2oglum var Sakarya shce kalıyor kimse yok. Sapanca da bir insaatta konteyner de kalıyorum Allah rızası için iş istiyorum

 217. Serpil dedi ki:

  Mrb evimiz kömür sobalı yalniz kömür alacak madfiyatimiz yok babam bir çok hastaliga sahip 15 yıldır evde yürümekte zorlanıyor malulen emekli yaptik maaş yetmiyor uzanacak bir el bekliorum

 218. Kağan dedi ki:

  Merhaba benim acil maddi yardıma ihtyacım var ne olur bos cevrmeyin bebeğim mama kullanyo doğduğundan Berri su an 7 aylık sürekli kredi kartına yüklendik eşim tek calısıyo açıl bi ödemeniz var 20 bine ihtyacım var yoksa eve haciz gelecek allah rızası için ne olur yardım edin

 219. sıla dedi ki:

  merhaba 7,5 aylık hamıleyım esım basını cesıtlı adamlar yuzunden belaya soktu ve kactı bana yardım edecek kımsem yok kıra bırıktı dogum yaklastı calısamıyorum bana yardımcı olacak bırısı yokmu

 220. Bilal dedi ki:

  Merhaba yüzde seksen 89 raporlu bir erkek 6 yaşında bir kızım var kizimı okula yazdiramadim kendi ayağım kırık ÇALIŞMIYORUM Şuan azda olsa erzak yardımı yapabilecek biri varsa gerçekten ihtiyacımız var

 221. İdris dedi ki:

  Merhaba iyi günler herkese 6 kişilik bir aileyiz babam yaklaşık 30 yıldır kirada kalıyor önümüzdeki yıl kaldığımı yer yıkılacak ve zor durumda kalacağız yardımcı ve destek olabilecek kimse var mı Allah rızası için çok teşekkür ederim.

 222. Selma avsar dedi ki:

  Ben kayserideyim üç tane cocugum var esim is bulamadi ve istanbula gitti cocuklarimin ikisi okuyo onlarin ihtiyaclarini karsilayamiyorum evime kömür bile alamadim lutfen yardim edin

 223. Gülsüm dedi ki:

  Merhaba dört çocuğumla kirada oturuyorum esim is bulamiyor okula gidenlerin ihtiyaclari karsilayamiyorum cok zor durumdayim lutfen

 224. turgay dedi ki:

  Allah için bir yardım eden müslüman yazsın bedava istemem yardımı borç olarak yardım etsin bana maddi destek vermesin borcumu kapatsın ben ödeyeyim o kişiye eşimden boşandım icralık oldum şimdide intahar etmeyi düşünüyorum çok büyük çıkmazdayım bir müslümana yardım etmekte hac kadar değerlidir allah için bir el verin bana

 225. Nuran dedi ki:

  Lütfen bana yardımcı olun 5 aylık bebeğim var zor kanaat geçiniyoruz eşim cezaevinde sütüm yok elektiriğim suyum kesilmiş oglumun ne mama ne bez ihtiyaçlarnı giderebiliyorum kiracı olarak kaldıgim evden atılmaya çalışyorum ev sahibi çık diyor eşimin aileside benim ailemde hiç bir şekilde yardım etmiyor lütfen yardım edin ihtiyacım olmazsa istemem çalışmak istiyorum ama bebeğimi bırakacağim bir yer yok çok zor durumdayım allah rızası icin bana degil bebegime el atın

 226. Nuran dedi ki:

  Eşim cezaevinde 5 aylık bebeğim var eşimin ailesi bakmıyor çok zor durumdayım tek başıma kira ödüyorum oğlumun bez ve mama ihtiyaçlarını gideremiyorum sütüm yok mama veriyordum eşim cezarvinde olmadan önce zor kanaat alyorum şuan lütfen yardımcı olun kimse el uzatmıyor aileminde pek durumu yok geçim sıkıntısı çok çekiyorum bebeğimle çalışmak istiyorum ama bebeğimi bırakacağım kimsem yok oğlumla çok çaresiziz oğlumla ortada kaldk evinde kiracı kaldım ev sahibi çık artk diyo elektiriğim suyum kesilmiş durumda evime gelip bakabilirsiniz bi doğal gaz çalşyo oğlumla tek kalıyoruz çok zor furumdayız inanın ihtiyacım olmasa istemem

 227. Ahmet dedi ki:

  Issizim çalşamyrm , borclarm yüzdünden kötü bi arabam vardı , oda gitti ,en değersiz esyaları bile satacak hale geldim telefon gibi , Allah rızası icin yardm edin , hesap numarasî ziraat bankası

 228. Mizgin dedi ki:

  Benimde kredi borcum var 3 tane çocuğum var kiradayım eşim iskeleden düştü 4 aydır çalışmıyor kredim icralık oldu lütfen bana yardım edin allah rızası için saygılarımla

 229. Cüneyt karatas dedi ki:

  Evimiz yandi…6 gün oldu..çoluk çocuk perişanım.. çok borcumuz var..allah rızası için yardim bekliyorum. 853

 230. Necmi dedi ki:

  Selami alykum ben hastalıklar yaşadım dort beş sene yeni çalışmaya basliycam uç tane çocuğum var bu zamanda borç yapmak zorunda kaldım evim kira borçları kaptamadim hayırsever kardeslerimden yardım talep ediyorum Allah razı olsun selami aleykum

 231. selim dedi ki:

  Ben cok zor durumdayim maddi olarak 3 cocugum var maddi sikintilarim var lutfen yardim edin bana bu numaradan ulaşin lutfen son care bu bu hayattan gitmek kaldi

  1. Mehmet dedi ki:

   selamün aleyküm adım mehmet annemizi 1 sene önce babamızida 3 ay once kaybettik borçlarımız var benim işitme engelli abim var konusamiyr duyamıyor lise mezunudr elinizde ne gelirse yardımcı olsanız minnettar kalacam abime devlet himayesinde çalıssin duzgun bi isi olmasini istiyrm lütfen yardımcı olun artık tutunacak bi dalımız kalmadı kime el uzattıysak bizi terslediler

 232. bayram kaya dedi ki:

  merhaba 6 aydir sokakta yasiyorum psikojik sorunlarimdan dolayi 15 senedir calisamiyorum bir suru borccum var dayanacak gucum kalmadi bu hayatta… 33

 233. Rabia dedi ki:

  Merhaba Ben Rabia Demir annem ve babam ayrı annem kirada yaşıyor üç buçuk yaşında bir kız kardeşim ve 22 yaşında abim var abim ile aynı üniversitede aynı bölümde okuyoruz şehir dışına gidemediğimiz için özel üniversiteye gitmek zorunda kaldık. İkimizin masrafları çok ağır geliyor bunları karşılamak çok zor ve yardım istiyoruz

  1. ismail dedi ki:

   slm size maddi yardim yapabilirim ayda 2000TL

   1. cihan dedi ki:

    bana da yardim edin 10 bintl kredi icram var lutfen evlik 2 cocuk babasiyim kirada oturuyorum Allah Allah Allah icin yardimci olun

   2. Gaflet dedi ki:

    Vakıf bank …merhaba tuğra yolcu ben kapitalist bi sistem gaflet uykusunda insanlar ve tüm Emel’lerime eğitimime işime rağmen bu hayatta kendimden çok herkesi düşündüğüm için tıkanmış bir hayat borç içinde belki çok uzaksınız belki bi umut yada sıcacık kocaman bi yürek belkide tek bildiğim şu anı bana yaşatan şeyin adı çaresizlik

   3. Yardim ihtiyacım var cocum hasta dedi ki:

    Kiralayim cocum rahatsız hasta banada yardım edin

   4. Baattin hodoglugil dedi ki:

    İsmail bey çok ihtiyaçım var derme çatma bi evde oturuyorum iki kızım var gelip göre bilirsiniz halimi konya cihanbeyli hodoglu köyünde oturuyorum Baattin hodoglu kapım herzaman açık buyrun

  2. Sibel dedi ki:

   Merhaba efendim ben vandan Sibel gümüştaş babam 2005 yılında büyük bir kaza geçirdi bacağından %58 engelli raporu var 5 kardeşiz babamın engelli maaşından başka bir gelirimiz de yok 500 lira engelli maaşi var biz bu maaşla sumu elektirk mi orta gider mi kömür mü hangisine yetişelim 4 öğrenciyiz okul masrafları hiçbirini karşilayamıyoruz okulum uzak lise 3 ögrensiyim daha kendime kaynak kitap dahi almamişim daha dogrusu alamıyorum okula bazen yürüyerek gidip geliyorum Allah aşkına Muhammed aşkına yardım edin lütfen evimiz icralık 1 yaşında kardeşim var sütü bezi hiç alamıyoruz ne olur efendim sizden güzel haberler bekliyorum saygılarımla

 234. Musviq dedi ki:

  Salam mene komek eliyersiz

  1. Selin dedi ki:

   Nasıl bir yardım istiyorsun?

 235. Kezban dinçer dedi ki:

  Marhaba ben kezban geçineme diğimiz yüznden ben okuyamadım üc tane okuyan kardeşim var ve onlara bir çanta kalem bile anlamıyoruz sadece okul eyşalarında yardım etseniz

 236. Asli ismail dedi ki:

  Merhaba biz yeni evliyiz esimin hic durumu yok is bulamiyoruz benim durumum yok bekarken kredi cekmistim rahmetli babamin maasindan kesiliyordu fakat evlendim kredi dustu babamin maasi kesilince cok zor durumdayiz toplam 30bin lira oldu kresim etraftaki borclarim hamile oldugum icin ise almiyolar beni 22.10.2018 tarihinde bankadan icraya dusuruyolar beni odeme yapamiyorum diye ne olur sesimi siz duyun turkiye cumhuriyetine yazdim kimse umursamadi yoksa kendime kiyacagim karrnimdaki bebegimden dolayi ayakta duruyorum birde esim icin ne olur bana yardim edin cok zor durumdayiz Allah rizasi icin is bakiyorum nereye gidersem ise almiyorlar hamileligimden Dolayi bana burdan ulasabilirsiniz

 237. Hanife dedi ki:

  Ben eşimden ayrıyim iki oğlum var ms hastasıyım çalışamıyorum çocuklara baba tarafından hiçbir destek yok temizliğe gidiyorum ayda bir kere kaldığım yer küçük bir kasaba geçim yapmak çok zor oğlumun biri okula gidiyor küçük oğlumu maddi imkansızlıktan dolayı okula veremedim lütfen yardımcı olur musunuz çok sıkıntıya düştüm elektrik su kira ödeyemez hale geldim çocuklara yiyecek birşey bile alamıyorum artık

 238. Ceyda dedi ki:

  Selamün aleyküm benim yardıma gerçekten ihtiyacım var babam engelli çalışamıyor köyde oturuyoruz hiçbir gelirimiz ve sosyal güvencemiz yok calisabilicegim bir iş alani yok gerçekten buna ihtiyacim olmasa bunu dile getirmezdim.umarim dönüş yaparsınız sizi bekliyor olucam teşekkür ederim.

 239. Esra dedi ki:

  Merhaba. Evimiz çok eski başımıza yıklcak nerdeyse yeni ev başlattık ama bi sürü borcumuz var kaldı öylece lütfen yardım edin bu kış evimizde olalm

 240. Yusuf dedi ki:

  Benim iki çocuğum var küçük evim kira çalışamıyorum ve çalışmadığım süre içinde borcum birikti kiram birikti boyun fıtığı sebebiyle omuzuma ve kollarima çok ağrı uyuşma oluyor ameliyat olamadım çünkü riski var dediler ve bir süre çalışamazsın dediler evime haciz geliyor devlete yardım talebinde bulundum red verdiler maddi durumu iyi olan bir insandan yardım bekliyorum en azından kira borcum eve aldığım eşya mağaza borcum için kendimi toparlayamiyorum borç bulamadım kredi vermediler inşallah biri sesimi duyar

 241. Züleyha dedi ki:

  Üç çocuğum var ve çok zor durumdayım eşim asgari ücretle çalışyor çocukları okutmakta zorlanıyoruz birilerinin verdiği formalarla okula gidiyorlar iki çocuğum daha yeni bire başladı öyuzden eşime destek veremiyorum zor geçiniyorum yardım bekliyorum

 242. Dilek dedi ki:

  Eşimin kiredi borcu var yardım edin allh rızası için eşim için endişe ediyorum ruh sağlığı kötüye gidiyor yardım edin çocuklarım üzgün ben çok kötü durumdayız

 243. Dilek dedi ki:

  Eşinim in milyarlar borcu var ekmek almaya para bulamıyoruz iki çocuğum var okuyolar onlara bakamıyoruz çok zor durumdayız allh rızası icin yardım edin bize

 244. Gamze dedi ki:

  Ev hanımıyım Kızım bronşit ve hava cihazı almam lazım. Lütfen acil yardımınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim…

  1. Mesut dedi ki:

   Hangi ildesiniz telefon birakirsaniz irtibata gecerim

 245. Erik dedi ki:

  acil bir krediye ihtiyacınız var mı? eğer yardım için bize bir e-posta gönderirseniz:

  1. Cuma koyuncu dedi ki:

   Litfen bana açıl para lazim çok zor durumdayım 2lütfen arayin

  2. Mehmet dedi ki:

   Yeni evliyim geçinecek durumum yok kimsen yok bana bi yardımcı olun

 246. Kenyalı dedi ki:

  Gercek ihtiyaç sahipleri DUVARA YAZMAYALIM

 247. Merve Nur Şahin dedi ki:

  Selamün aleyküm. Memurum, 2 senedir içinde boğuştuğum kredi, kredi kartı borçlarım, ailem ve çevreme olan borçlarımı ödeyemez hale geldim. Olan borçlarım ise kendimden önce insan hayatına değer verdiğimden birikimlerime kadar yardım etmeye çalıştığımdan sağa sola dönemez hale geldim. İş yerinde borç aldığım arkadaşlarımın yüzüne dahi bakamıyorum, aileme söyleyemiyorum, para, mal mülk hırsları olduğundan korkuyorum. Sadece dua ediyorum, kendim için kimseden bir şey istemedim, tefeciye dahi gittiğimde ‘kirli ellerden nasip görmediysen boş kalkayım şu masadan Rabbim’ dediğim yerde borç içinde kıvranırken şükür dedim Rabbim nasip etmedi. İnsan hayatına değer veriyorum çünkü ahlakı, yardımlaşmayı, el uzatmayı, insanlığı öğüyleyen kitabıma sarıldığım için kendimde olanı feda ettim. Allah hakkı için, zenginlerin imtihanı da zor durumda olanlara el uzatmakla mükellef değiller midir? Kalkamıyorum altından, 1 senedir aileme dahi korkumdan bir şey söyleyemiyorum ki doğalgazım kesik, ocağım yok, yiyip içmekten kesiyorum kendimi, su ısıtıp banyoya öyle girebiliyorum, gocunmuyorum şükür desem de halime sadece borçlarımı ödemek istiyorum. Allah hakkı için yardımcı olun..

 248. mehmet dedi ki:

  Slm ben cok zordurumdayim nolur yardim edin iki aydir ev kirami odeyemiyom evsahibi cikariyo nukis gunu cocuklarla rezil olurum0

 249. Talipcivan dedi ki:

  Yüzde 50 engelli kanse rhastasıyım maddidurumum çok kötü nasıl faydanırım

 250. turgut doğan dedi ki:

  asgari ücretle çalışıyorum evim kira 2 tane çocuğum var en büyüğü 2 yaşında mama ve bez yardımı istiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim elimden geleni yapıyorum ama yetişmiyor

 251. Emrah dedi ki:

  Selamin aleyküm ben emrah istanbulda yasiyorum 1 cocugum var calisiyorum ama yetmiyo borclarim var yardim edin cok zor durumda olmasam kesinlikle istemem boyle bisey 432 80

 252. Yılmaz şahin dedi ki:

  İflas ettim herşeyimi kaybettim şuan 4 bankaya borçluyum kefillerin sıkıştırmasından memleketimden kaçar vaziyette ayrıldım 4çocukla çocukla ne yapacağımı bilemiyorum işsiz çaresizim evime bakamıyorum lütfen banada yardım edin

 253. Kemale Alekberova dedi ki:

  selamunaleykum efendım ben azeri bayanim tanidigim 92 yasinda bakima muhtac kimsenin bakmadigi yasli bir teyzeye canim acidigi icin bakiyorum ,ancak basindan ayrilamadigim icin calisamiyorum,teyzeninde 1000 tl maasi var ancak antalyada 750 tl kira odemekteyiz zor durumdayiz benimde bir gelirim yok.yardimlariniz icin simdiden allah razi olsun.

 254. mustafa dedi ki:

  sigortam herhangibir gelirim olmadıgı için hiç bir gelirim yok ve 1 yıldır hastanelerle gidip geliyorum 1 yıldır çalışamıyor yaşlı bir annem var onunda şeker tansiyonu ve nefestarlıgı var bende 1 yıldır çalışmıyorum daha yeni hastaneden çıktım büyük lavabomu yan tarafıma takılan torbaya yapıyorum rahatsızlıgımdan dolayı 1 yıl evde ilaç tedavisi görüyorum 15 günde bir ilaca 200 tl veriyorum annemin maşı artık yetmiyor çok zor ve perişan durumdayım allah rızası iiçin azda olsa bi yardım etseniz raporlarım ve nasıl bir amaliyat oldugum gösterebilirim inanın görseniz acırsınız çok zoruma gidiyor bu durum ama artık parasızlıktan tedavilerimi aksatıyorum sizlerden azda olsa bi yardım talep ediyorum saygılarımla ustafa

  1. Ceyda dedi ki:

   Geri cevap alabildiniz mi acaba domuz yapildi mi size

 255. Neşe dedi ki:

  Ben eşinden ayrılalı 14yil oldu ailemle beraber yaşıyorum fakat ablamkacasıda hapis düşünce oda bizim yanımıza yerleşti babamın bir emekli maaşıyla geçiniyoruz hayır sever insanlardan maddi destek bekliyorum

 256. Muhammet T. Ağırtmış dedi ki:

  ESSELAMUN ALEYKÜM…
  GÜZEL İNSANLAR…
  MADDİ SIKINTILAR İÇİNDEYİZ AİLECE…
  KAÇ AYDIR…
  EV KİRASI…
  3 TANE OKUYAN ÇOCUĞUM VAR…
  ŞU ANDA ÇOK AMA ÇOK DARDAYIZ..
  MARKETE OLAN BORÇ 1000 TL’YE DAYANDI…
  ARTIK NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM…
  SİZE HALİMİZİ EN İYİ BİLEN MARKET SAHİBİNİN NUMARASINI VERECEĞİM …

  BİTLİS….. TATVAN’DA
  OTURUYORUM…

  BENİM NUMARAMDIR..

  ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN GÜZEL İNSANLAR…

  ALLAH’A EMANET OLUN GÜZEL İNSANLAR…

  HAKKINIZI HELAL EDİNİZ…

 257. Mevlüt dedi ki:

  5 tane okuyan çoçugum var borcum ne deniyle maaşim icra kesmekte evin kirasını ve su borcunu ödeyemedim egit iytiyaçların alamadım çocuklarım sizden yardım istiyorum

 258. Müzeyyen dedi ki:

  2 çocuğumla ortada kalmis bir anneyim ev buldum cocuklarimla kalmak için sultanbeylinde ama kirk kisiden iki aylik kira istedim kimse orali olmadi. Ailem birak çocuklarını gel diyorlar. Kizim hasta. Lütfen yardimci olun caresizim kendimi oldurucem artik dayanamıyorum

 259. Müjdat Bağcı dedi ki:

  Selamun Aleykum. İsmim Müjdat Bağcı. Ben bedelli parası bulamadığım için kasımda askere gideceğim. Şuan maddi olarak çöküntüdeyim. Eğer ailem muhtaç durumuna düşerse ben bunu kaldıramam. Kesinlikle hayatıma son veririm. Zengin para verip yapmıyor. Ne oluyorsa hep biz garibanlara oluyor. Bir insanın hayatını kurtarmak tüm insanların hayatını kurtarmakla eşdeğerdir. SGK’ya başvurdum askerklik sürem boyunca aileme maddi destek sağlamaları için. Adamlar yasa gereği asgari ücretin 3/1 inden az para almanız lazım dediler. Yahu asgari ücretin 3/1 iyle insan nasıl yaşasın bu nasıl yasadır benim aklım almadı. Vallahi çok çaresizim. Ben Allah’a bu durumdan beni kurtarması için dua ettim. Aklıma böyle birşey geldi birden. Belkide tüm bunlar Allah’ın iradesiyle gerçekleşiyordur kim bilir!

  Kendi adıma ait 3 banka hesap kartı iban numaralarını sizinle paylaşıcam. Bana yardımcı olun. Sizlere hayır dualarında bulunacağım.

 260. süleyman erdoğan dedi ki:

  selamın aleyküm ben 100 de 69 ve kızım 100 de73 engelliğiz maddi sıkındım var 1500 lira borcum var ödeyemiyom allah rısazı için yardımlarınızı istiyorum

 261. Gonca özkan dedi ki:

  Kredi borcum için yardım istiyorum

 262. Hasan ateş dedi ki:

  Slm kredi kartı ve kredi borcum dan dolayi çok sıkıntı dayım ALLAH için yardım istiyorum yaşlı olduğum için ağır geliyor bu borçlar yardım eden Hayır severler den yardım bekliyorum çok dua ederim saygilarimls

 263. Betül dedi ki:

  4 yaşındaki oğlumla çaresiz kaldım eşim bizi terk etti kiracıyız ev sahibi çıkarıyor daha uygun eve geçmem için yardım istiyorum allah rızası için. Sadece taşınma ve birkaç aylık peşin kira istiyorum sonrasını ben çalışarak halledebilirim şu zor zamanlarıma bir ışık olun yalvarıyorum

 264. Mustafa YILMAZ dedi ki:

  Selamaleyküm ben Sakarya ak
  yazidan Mustafa 2 çocuğum var kiradayım 5sene önce omurilik felci geçirdim 2.3ay yatalak kaldı şimdi ayağa kalktı yavaş yavaş yürüyen biliyorum fabrikadan çıktı emekliyim ama çok borcum var maddi zorluk çekiyorum hayırsever insanların yardımlarını bekliyorum
  Allah rızası için geçim sıkıntısı cekiyorum

  1. Fadime ülger dedi ki:

   Meraba Benim iki oğlum var Biri epilepsi Sara hastası sizden istedigim sadece cocuklarıma giyecek kıyafet be biraz erzak yardımı inanın ihtiyaçım olmasa abla istemem

 265. Ahmet güven dedi ki:

  Daire borcumdan dolayı ciddi maddi sıkıntı çekiyorum. 36.000 tl borcum var. 24.000 tl ayarladım eksiğim var 12.000 tl. ye ihtiyacım var.
  Taksitleri ödeyemediğimden borcumu kapatmak istiyorum. Buraya ciddi sıkıntılarımı yazmak istemiyorum . Bizim gayemiz çocuğumuzun ve ailemizin sağlıklı ve huzurlu yaşaması küçük meblalar insanların hayatlarını değiştirir. Lütfen yardımcı olursanız minnettar oluruz.

 266. GÖZDE dedi ki:

  MERHABALAR MADDİ SIKINTI İÇİNDEYİM ELEKRİK SUYUM KESİK EV KİRAMI VERMİYORUM ÇOCUGUMU OKULA GÖNEDEREMİYORUM ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN

 267. Keziban dedi ki:

  Merhaba ben 45 yaşındayım 2 çocuğum var ailemin yanında yaşıyorum maddi durumum kötü bazı problemler yüzünden eşimden ayrıldım çalışacak durumum da yok eğer maddi olarak yardım eden iş konusunda olabilir kızımı okutamyrum oğlum iftira atlrk cezaevine girdi 16 yaşında yardım eden ulaşsın

 268. taylan atma dedi ki:

  Kendisi ağır engelli olup ayağa kalkamamaktadır.yatakta tedavi görmektedir. ayağı yaralı ve böbrek yetmezliği bulunmaktadır. gelerek başvuru yapma sansımız bulunmamaktadır.
  tc kimlik numarası aziz Şahin(babam) , şeker hatası, % 89 engeli. sağlık raporu mevcut .
  01/12/2017 tarihinde parmakları kesildi. Parmakları kesildikten sonra %7 daha rapor verileceği iletildi. Börek 2 basamak ta her an bitebilir. ve topuğunda tekrar yara açıldı. doktorlar kronik böbrek yetmezliği, %40 kalp çalışması, (annem)Suna şahin tarafından bakılması gerekiyor. bakım maaşı bağlanlanması ve tekerlekli sandalye (akülü veya normal) konusunda yardım rica ediyoruz. lütfen bize yardımcı olurmusunuz. allah rızası için bize yardımcı olun. Taylan atma, Barış şahin , Suna Şahin Ağaya kalkamadığından dolayı borç harç ev tuttuk, (kiralık)
  Sürekli olarak sağlık kontrolleri ve ilaçları var. 1600 emekli başı var. ve mağdur durumdalar.
  rahatsız verdiysek özür dileriz.lütfen lütfen lütfen lütfen

 269. sedat karadeniz dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin ben istanbul kücükçekmecede oturmaktayım
  ben evde tek çalişmaktayım engelliyim %55 raporluyumve işyerimde düşük maaş yani agi ile calişmaktayım ve 2 cocugum var biri bebek 4 aylık digeri ise 5 yaşında ana sınıfa gitmektedir kira 650 ve zamsız olarak oturmaktayım eşyalarımı sag soldan toplayım öyle düzene koydum eşimin kredisi ve benim kredi var toplam 900tl yeme içme faturalarda hep sikinti yaşıyorum .
  Bu konuda yardımlarınızı yapılmasına rica ederim
  tekrardan kolay gelsin

 270. Rabia dedi ki:

  Merhaba benim kuzenim ameliyat oldu belinde ve boynunda fıtığı var o yüzden çalışamıyo bi çocugu ve eşi var birsürü banka borcu var eline para çekmiyor yiyecek ekmekleri yok ve şuan borçlarından dolayı evlerini ellerinden alıcaklarmış lütfen bi yardım ederseniz çok çok mutlu olurum

 271. Hacer Çelik dedi ki:

  Allah rızası için yardım istiyorum tek maaş üç çocuk ev kira lütfen yardım istiyorum çocuklarım okuyor burs istiyoruz lütfen.

 272. Cemil kudu dedi ki:

  Merhaba ben ve eşim 2şer ay ara ile işimizden olduk şuan ikimizde işsisiz evimiz kira sokak satıcılığı yapıyoruz iki tane evladım var oğlum bu sene üniversiteye gidecek havacılık ve uzay bilimleri fakültesinde okuyacak fakat şimdiden masrafları çok ağır geldi kızımda lise ikide okuyor bana yardımcı olurmusunuz çocuklarımın eğitimine katkıda bulunur musunuz

 273. Merve dedi ki:

  Merhaba eşimden ayrıldım Bi oğlum var. Eşim nafaka falan vermiyor hiçbir maddi anlamda destek vermiyor Bi kere olsun gelip çocuğunu görmüş adam deil deil sizden ricam elinizi uzatır mısınız

 274. Neslihan dedi ki:

  Mrb ismin neslihan 3 çocuk annesiyim eşim cezaevinde yardıma ihtiyacım var evim kira

 275. Selin turan dedi ki:

  Merhabalar benim ismim Selin 1 sene önce evlendik ve 2 hafta önce eşimi işten çıkardılar çok zor durumdayız kredi borcu oldudugundan dolayı ödeyemiyoruz çok zor durumdayız yeni kredi de çekemiyoruz bir sürü borç kaldı kira var taksitler var ne yapacagimi şaşırmış durumdayım lütfen sesimi duyun yardıma çok ihtiyacım var

 276. necati ışıldak dedi ki:

  2cocugum var issizim is bulamadim kimse is vemiyo kirada oturuyorum 3 aylik kira veremedim evimde yiyecek ekmegim yok allah rizasi icin yardim eli uzatin
  Cok zor durumdayim

 277. İnci karayiğit dedi ki:

  İnci karayiğit Merhaba 2 çocuğum var evim kira ve evimin eşyası hiç yok çocuklarımı yerde battaniyenin üstünde yaptırıyorum nolursunuz bana yardım edin çocuğumun bazen bezini ve sütünü bile alamıyorum havlu yaparak geçimimi saglıyorum yalvarırım yardım edin

 278. Merve dedi ki:

  Maddi yardıma ihtiyacim var lütfen yardımcı olun

 279. Pınar dedi ki:

  Merhaba ben boşanalı 3 sene oluyor 2 kızımla yaşıyorum ve bu ay zor duruma düştüm lütfen maddi olarak yardım istiyorum 800 tl yeterli

  1. hakan dedi ki:

   merhaba…bana ulaşın

   1. Hatice balkaya dedi ki:

    merhaba dogustan 1 ayagım kısa bel fıtıgım calısamaz durumdayım kira borcum var yardımcı olamnızı isterim

   2. İzmir dedi ki:

    İyi geceler ben im eşim askerden yeni geldi ve bebek im var iş yok mama bez derken baya masraf bazen ekmek alcak para mı yok lütfen yarım edin

   3. Hakan bey yardımiz için ulaşmak istiyorum dedi ki:

    Hakan bey size nasıl ulaşırım

   4. Canan dedi ki:

    Hakan bey maili izi atarmısınız size ulasayim

  2. Alperen dedi ki:

   Merhaba yardima ihtiyaci olana destek olmaya calisacagim maddi erzak ve barinacak yer konusunda elimden geldigi kadar. Mail adresimden ulaşabilirsiniz denizerbil

 280. huseyin dedi ki:

  Benim ikinci çocuğum yolda ALLAH nasip ederse bundan 4 yıl önce ticaretle uğraştım malesef ıflas ettim hacizli durumdayım asgari ücretle fabrikada çalışıyorum 400 lira bank a kesinti yapıyor 600 lira kira ödüyorum elektrik şu yiyecek içecek derken malesef patyacak durumdayım sorun bunlarla bitmiyor ticaretle uğraştığım zamanlarda FMF DENİLEN hastalığa yakalandim raporum var bir defa da olsa yardım bekliyorum hüseyin ismim

 281. İsmail dedi ki:

  Merhaba biz iki ciftiz nisanlandik nikah yaptık ama maddi durumdan dolayı düğün yapamiyoruz kavusamiyoruz takılar salon düğün için herşey eksik bizim kavusmamiza yardımcı olacak allah korkusu olan abilerden abilerden yardim bekliyorum ama kesinlikle borç olarak öylesine değil borç olarak alabilirim fidanci1 adresim ulasirsaniz sevinirim bir yuva kurulmasına yardımcı olun allah rızası için aydan aya oderim yeterki kavusalim

 282. Duygu dedi ki:

  Merhaba eşim bu kaza sonucu sakat kaldı bacağını kesmek zorunda kaldılar daha 3 yıllık evliyiz yardıma ihtiyacımız var. Maddi durumumuz iyi değil dilerseniz eşimin ayağının kesildiği raporları iletebilirim size çalışamıyor kira da oturuyoruz yardımcı olursanız çok memnun olurum.

 283. Hafsa dedi ki:

  Koy urunleri satmaak isdiyorum ama maddi destek bulamiyorum 3 cocukla zor durumdayim vakif yokmu yardm edecek

 284. Zeynep dedi ki:

  Merhaba herkesin imtihanı farklı benimki de farklı yardım eli uzatmak isteyen olursa beş vakit namazlarım da dualarıma onuda katarım ben Rabbim den karşıma hayırlı insanları çıkar istiyorum dualarım kabul olacak biliyorum iki okul birincisi yavrularım mahrum olmadın istiyorum ne olur

 285. vado dedi ki:

  Benim iki cocugum ilik hastasi ilik nakli olmasi lazim allah icin onlari tedavi lazim is yok saglik yok cocuklarim hasta tedavi lazim borcum besbin tl sade ilac borcum oldu tedavi durumu yok allah icin arayin

 286. Mustafa dedi ki:

  Selamün aleyküm Allah’ıma çok şükür aç değilim açıkta da değilim Allah bağışlasın biri 6 biri 10 yasinda 2 tane oğlum var bu sene ikiside okula başlayacak 2 sene önce Allah’ım nasip etti ev sahibi oldum her ay 1900 lira kredi borcu ödüyorum eşim çalışmıyor kredi kartım bankamatik kartının eksi hesabı dolu 1 ay krediyi odeyemezsem eve haciz gelecek Allah rızası için yardım edin Allah sizden razı olsun

 287. Mehmet dedi ki:

  Ben annemi 7 ay önce kaybettim babamida 3 gun önce kaybettim ablam evli abim isitme engelli maddi ve manevi olarak Allah rizasi icin yardim edin

 288. Özgür dedi ki:

  Merhaba kendim %63 eşimde %40 engelliyiz sağlık problemlerimden kaynaklı çalışamıyorum. Bir çocuğum var anasınıfına başlıcak. Yardımlarınızı rica ediyorum. Alakanız için Teşekkürler…

 289. vado dedi ki:

  Merhaba benim iki cocugum ilik hastasi donor birinin var birinin yok 6 yasinda oglum +11 yasinda kizim ve tak care ilik nakli ilik nakli icin ne gidecek ne yapacak param var 5 nufusa ve issiz borcum besbin eczaneye oldu as ekmek yok yuzde seksen raporlarri var isteyene yolarim ayriyeten gogull da internete telasemi aile yazarsaniz haberimiz var allah icin onlari tedavi edebilmem icin yardimci olacak allah icin yardimci olan arasin allah can kurtarana cenete koyar yuce rabim yardimci ola bilecek herkezden razi olsun duamiz hep ona olacak sayggilar den ulassin

 290. Zennure dedi ki:

  2 cocugum var iki side okuyo calisiyodum is ten cikardilar is bulamiyorum ESIMDEN ayriyim yardim etmiyor bize no olur yardim edin yardimci olun yaridinizi bekliyorum

 291. Osman sarğun dedi ki:

  Mrb ben Artvin Yusufeli den Osman 1981doğumlu Artvin’de baba evinde oturuyorum bekarım
  2000yilinda boğaz kanserdim maddi durum olmadığından kaymakam ve çevre yardımların tedavi oldum kontrollerimi çalışarak devam etdim 2015de ses tellerinin felç olmasından nefesdarlikdan dolayı tirabzona Farabi Hastanesi’nde ameliyat ve tedavileri kontrolleri sürdürmekteyim ameliyat sonrası boğazına kanul adlı ciyazi kullanmaya mağdur kaldım bu cihazının her 3ayda altiayda deyişdirmem gerekmektedir ayda tirabzona kontrollere gitmekdeyim emekliyim yanlız Hasdal oğlundan dolayı ameliyatlarda ufak kiredi aldığım için kesinti filan elime 300tl kalmakta başka bana yardım ve destek edenin olmadığından maddi durumum iyi olmadığı için hayır seven bir Kula kuruma ihtiyacım var bu yazıyı okuyup ve okuyanlar dan biri bana ulaşım için irtibat TL.no.bukonuda umarım yardımcı olmak isteyen insanlar kullar ve kurumlarla karşılaştırir allahim

 292. Etem dedi ki:

  Mrblar yardım sever insanlarımız ben sevdiyim için aylen tarafından dışlandım ve sevdiyime kavuşmak için calışıyırum ama malum bildiginiz gibi tek kişinin calışmasıyla uzun sürecek bir yoldayım siz lerden rıcam duyarlı insanlarımızın bana yardımcı olması

 293. yusuf dedi ki:

  merhaba 2013 de babam vefaat ettı ve ınsaat sektorundeydı olumunun ardından bıraz borcu vardı bı arsası vardı sattık resmı bosrclarını bıtırdık kımısını taksıte boldurduk ama elden faızlı faralar almıs ve sıkıstırıyorlar ben hasta annem var onunla yasıyorum sızden rıcam yardımcı olmanız ve 3 yıldır işsizim durumumuz olmadgı ıcın cok zor durumdayız lutfen yardımcı olun bıze sımdıden tesekkurler saygılar.yapıkredı tr2200

 294. ercan düzce dedi ki:

  mrb ben on yıldır omurilik felçlisiyim yuzde 96 ağır engelliyim ve kızım 16 yaşında spastik engelli engelli maaşımdan başka gelirim yok ki oda ancak kolostami torbası ve jelli sondalarıma yetiyo butunl vucudum yara içinde sürekli pansuman yapmaktayım şimdi doktorlar umuriliğimde yeni bir bası tesbit ettiler acılen ankara yada istanbula gitmemi soylüyorlar kızımında istanbul şişli etfal hastanesinde 13 eylülde çocuk norolojisinde randevusu var ve 5000 tl kredi kartına 2500 tl keczaneye borcum var ve şu an hiç param yok nasıl istanbula gideceğiz bilmiyorum umarım yardım edecek bir hayırsever çıkar şimdiden tşklr

 295. Senel dedi ki:

  Maddi manevi yardıma ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 296. Veysel cayiroglu dedi ki:

  3 evre kanser hastasiyim 11 aydir tedavi goruyorum cok borcum var yardima cok ihtiyacim var 536

 297. ilkay dedi ki:

  4 kucuk kızım var,2 si okuyor..42 yaşında anneyim..Cocuklarimin küçük olmasindan dolayi disarida çalısamiyorum.. Maddi olarak sikintidayim..Evde yapabileceğim işler konusunda bir sürü internet sitesine başvuru yaptim.Ama sonuç alamadım. .Lutfen yardimci olun.

 298. Saniye dedi ki:

  Merhaba ben üç çocuk annesiyim eşim işten çıkardılar eşim sigortalı ama yetmiyor evim kira yardım edebilrmisinz teşekkürler

 299. Esam dedi ki:

  Merhabalar benim 2 çocuğun var kizim 1 rinci sinifa gidecek 20 milyar borcum var kocam işsiz ve çok zor durumdayiz allah rizasi icin bize bir el uzatan olsa simdiden çok teşekkür ler

 300. Vedat dedi ki:

  Selamun aleyküm ben vedat kocaeli karamürsel de yaşıyorum ben bi yardım istedim eger olursa bir düzen kurup ailemi gecindiririm allah izin verirse aslında yardı istemek iyi deyil ama halimi bilseniz hicbir kimseye selam vermesem yeridir hep üstüme basıp gecinen kardeş abla baba kuzen ve bir cok arkadaş hangisine yanayım derdimemi yapılan iyi niyetimi kullanan insanlaramı bittim son care deyil ama bir umut belki bir insan oğlu Bir din kardeşim çıkar ver elini kaldırayım seni der diye yazıyorum buraya ulaşmak isteyen meil adresimden yazsın telefonumu veririm adresimi veririm anlatırım

 301. Vedat dedi ki:

  Selamun aleyküm sevgili hayır sever ve yardım eden din kardeşlerim
  Ben iki çocuk babası biriyim ve işimle alakalı davam olduğu için başka işe giremiyorum ve iki iş yerimden maaş alamadım servisini cekiyordum ve arabam bozuldu tam 7000 tl istediler yapılması icin onu gectim kıredi kartlarım patlamıştı davalık oldugum iş yeri 7000 tl verdi ve avkat yüzde yirmi aldı 6600 tl kalmıştı bi kartımı kapattım sayılır 1000 tl kaldı 2650 tl deniz pankasına 2000 tl de tep bankasına var ve yapı kredi bankasınada her ay 290 tl var evim var orayı kiraya verdim 500 tl kirada oturuyorum 600 tl işime burası yakındı ve kendi evimde ihanete uğradığım icin çıkmıştım iki çocuğumun kulak zarları delik 12 yaşına gelince ameliyatları olacak yazsam buraya bitmez gercekten elimden tutacak bir kardeşim abi abla varsa dertlerimi şahitli ısbatlı ama kanunlu yani mahkeme kayıtları vs her türlü ısbatlarım sigortalı bir işe giremiyorum aldığım parayı ve mahkeme masraflarını üstlenmek zorunda kalıyorum bana yardım etmek isteyen yazsın lütven meil adresim (vdt.ay4161 @ gmail
  Kocaeli karamürsel de yaşıyorum

 302. Ayten dedi ki:

  Merhaba ben kimsesiz biriyim ve çok çaresiz kaldım bana acil para yardımı lazım buradaki herkes gibi allah rızası için yardım edin hesap no teb istanbul bahçeşehir şube bu bataktan kurtarın beniiii

 303. cemil toprak dedi ki:

  Allahim kimseyi darda ve zorda birakmasin 39 yasinda kanser tedavisi goren biriyim 4 aydir calisamiyorum hastaligimdan dolayi ailem benden uzaklasti iyugun dostlarim bugun selam bile vermez oldu su ilaclarimi alamiycak bihale geldim evliyim ve bir cocuk babasiyim bile bile kimseye el acmam Allahtan baska ama suan yardim edebilicek herkese el aciyorum Allah rizasi icin

 304. muhittin YILDIRIM dedi ki:

  Evliyim 3 cocugum var bankaya borcum var ve ailem bilmiyor ve ben ise çaresinin birileri yardım etsin

 305. Okan dedi ki:

  Selamün aleyküm.adim.okan İst yaşıyorum bir tane dünyalar güzeli bir buçuk yaşında kızım var.evim kira pisikolojik bir durumum var bu durum çalışmama müsade etmiyor şimdilik.daha çok iglesmemi sağlıcak yardıma ihtiyacım var.calisamadigim dolayı evimin kirasını odeyemeiyorum .Allah rızası için bir çözüm önerisi bekliyorum.ne olur yardım edin.Allah şimdiden razı olsun.rabbim kimseyi Darda birakmmasin

 306. Lokman dedi ki:

  Sesimi kime duyurabilirim bilmiyorum ama cok caresizim 18 milyar borcum var nişanlıyım evlilik aşamasındayım ve bunu ailem bilmiyor babam vertagüs hastası ailemin bilmesi sonucu daha kötü sonuçlar elde edebilirim onlrı dahada zora sokabilirim allah rızası için yardım sever biri elini uzatsın başka çarem kalmadı nolur biri yardım etsin

 307. Sevkan dedi ki:

  Ben ilik nakli oldum maddi yardıma ihtiyacım var bankaya olan borcum dan dolayı zor durumdayım yardımınızı bekliyorum tel

 308. Unal dedi ki:

  2 yildir sözlüyüm daginik borçlardan dolayı düğün yapamiyorum geri ödemeli olarak sizlerden yardimlarinizi bekliyorum

 309. Zeynep dedi ki:

  Yardım talebinde bulunmak istiyorum kiracıyım 2 kızım var

 310. Ramazan dedi ki:

  Merhabalar belki okuyup hic umrunuza takmiycaksiniz belkide okumuycaksiniz bile oncelikle dilenci falan değilim zor durumdayim yardim edebilirmisiniz bilmiyorum ama boyle yaziyorum caresizlikten borclarim var caliaiyorum ama odeyemiyorum bana bi iyilik yapip biraz destek cikabilirmisiniz bunlari yazarken bile utaniyorum ama elimden baska birsey gelmiyor saygılarım

 311. Semra dedi ki:

  Merhabalar benim acil 2.350 liraya ihtiyacım var Allah Rıza’sı için yardım edermisiniz

 312. Hülya dedi ki:

  Acil 12 binTL ye ihtiyacım var lütfen yardim edin geri ödemeli olarak bu yardımı yapabilecek var mı çok mağdur durumdayım arabam ile çalışıyordum fakat son bi kaç ödeyemedim arabamın üzerine haciz geldi haczin kalkmasi için acil 12binTL ye ihtiyacım var haciz olduğu için çalışamiyorum Allah rızası için bunu 3 4 günlüğüne borç olarak istiyorum
  12tl ye ihtiyacım var çok zor durumdayim geri ödemeli olarak yardım edebilecek var mı çok mağdur durumdayım

 313. Mehmet çelik dedi ki:

  Selamun aleykum ben mehmet çelik bir çocuk babasiyim evim kira işten çıkardılar bankaya 2700 borcum var odiyemsem avukatlıkolacak allah rızası için yardım edin çok zordaym pazar tesiye kadar banka zaman vermi allah rızası için sesimi duyun

 314. Engin demirci dedi ki:

  2çocugum var evim kira işten çıkarıldım beyinde küçülme var o yüzden raporluyken işten çíkarıldım allah rızası için yardım edin

 315. muslum dedi ki:

  Benim acil para yardimina ihtiyacim var evimin catisi akiyo duvarlari kiyilmak uzere is ariyorum bulamadim cankirida oturuyorum 2 cocugum var kis geliyo napacami sasirdim allah rizasi icin isterseniz evi gorebilirsiniz acil yardim edin nolur cok zordurumdayim

 316. Buse dedi ki:

  Merhabalar şuan evsizim ve sizden yardım istiyorum gerçekten çok ihtiyacım var ailem yok tek yaşıyorum maddi durumum olmadığı için de ev tutamıyorum parkta kalıyorum bazen arkadaşımda kalıyorum çok zor durumdayım kimsezim çok bişey istemiyorum sizden ev tutmama yardımcı olun yeter şimdiden çok teşekkür ederim

 317. Ramazan dedi ki:

  Ankara dan yazıyorum 2 çocuk babasıyım 3bucuk aylık olan oğlum yarık da aklı ,dil bağı yok ve pierre robin yani çene geriliği var bu yüzden 3bucuk aydır youn bakımdan ve servislerden çıkamadı şu anda da youn bakımda yatma bu yüzden de issizim şu an faturalarımı ödeyemedim suyumu sabah kesecekler zor durumdayım acil yardım bekliyorum borç olarak

 318. Nezaket çakan dedi ki:

  Boşuna zaman harcamayın ne zengin görür fakiri nede devlet suriyeliler afkanlar yesin türkeyi bir zamanlar çevremde fakir bırakmayan ben şimdi tekim artık çünkü bittk durumdayım zengin bizmle muhatap bile olmuyor

 319. alper dedi ki:

  arkadaslar buraya yazi yazarak zenginlerden is adamlarindan umut bunlar vermezler.bu ulkede zengin olan yoktur.bu ulkede zengin ile fakir arasinda ucurum vardir. bu ulkede cogu insan maddi yardim yapmaz

 320. Mesut dedi ki:

  Benim 9 yasinda kizim var cinsel istismara magruz kaldi 2 sene once bu olay yuzunden evimizi acil olarak 5 paraya sattik yeniden ev alduk borca bulandik avukat mahkeme cocugun psikolajisi derken ailemizde yuzler gulmez oldu borclarimizi odememiz icin destek verecek varsa ALLAH rizasi icin lutfen iletisime gecin cok sıkıntıdayız calismam artik karsilayamaz oldu borclari yetiremiyorum ne olur yardim edin

 321. Sertan dedi ki:

  Bayan öğrencilere yüklü para yardımı burs verebilirim. Eskişehir de oturuyorum.

  1. Cevdet dedi ki:

   Selamunaleykum sertan abi kredi kartına 3700 borcum var odeyemedim kafayi yicm yardimci olurmusun allah rizasi icin geciyo aklimdan

  2. Fatma dedi ki:

   Sertan bey Denizli den yaziyorum lütfen bize yardımda bulunur musunuz çok zor durumdayız ev icralık oldu acil yardıma ihtiyacımız var

  3. alper dedi ki:

   neden sadece bayan ogrencilere burs yardimi yapiyorsun.erkeklere neden yapmiyorsun.cikar menfeat icin yapiyorsun galiba. yapacaginida zannetmiyorum.bir cok kisi sadece bayan maddi yardim isteyenlerin altina yorum yazmis alayi cikar menfeat icin erkeklerede yapin onlarinda bazen maddi yardima ihtyaci olabilir.

 322. Nezaket çakan dedi ki:

  Boşunu kimse uğraşmasın kimsenin kimseye yardım ettiği felan yok iki aydır çalnadıgım kapı kalmadı o oraya yönlendiriyor başkası başka yere en son bir hafta süre aldim kirami ödeyemedim elektirik su kesik hafta sonu eşyaları sokakta ateşe verceğim kerkes kendi cebini doldurmanın peşinde kokuşmuş insanların dünyası onların olsun

 323. Murat dedi ki:

  Merhaba ben murat ben bankalara icralık oldum borçları kapatamıyorum aynı zamanda çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılıyamıyorum evimde doğru dürüst yiyecek içecek yok lütfen allah rızası için bana yardım edin

 324. kader dedi ki:

  Merhabalar.Cerrahpaşa da 7 yedi yaşında olan yeğenim Çınar morfea hastalıı nedeniyle 1 buçuk ay fototerapi görmek zorunda ilk ışını bugün aldı ama maddi durumları çok kötü olduğu için hastaneye gidecek yol parası ve çocuğun rahatsızlığından dolayı gidip gelmekte sıkıntı çekiyorlar.küçük kardeşi de var o da rahatsız ama onun ilaçla ömür boyu tedavisi var çok şükür. ama babaları Çınar ın 3 yıldır süren tedavisi için sağa sola ve bankalara çok borçlandı. inanın tutunacak hibir dalları yok. Çınar şimdi 1 b uçuk ay o ışını almak zorunda. bu yüzden de git gel yapmaları çınar ın yürümekte zorluk çekmesi ve yol parası çıkıntısı olduğu için 1 buçuk aylık hastaneye yakın bir yerde ev tutmaları gerekiyor. bunun için de en az 2000tl ye ihtiyaçları var. kira parası için. dilerseniz kendileriyle yüz yüze de görüşebilir hastaneye beraber de gidebilirsiniz. iyiliksever insanlardan Allah rızası için bu yardımı talep ediyorum. yardım etmek isteyenler bana mail adresimden ulaşsın iletişime geçelim. çocuğun tüm vücuduna yayıldı hastalık .bu ışını almazsa yürüyemeyecek. Allah rızası için yardım edin. son çaremiz iyiliksever insanların yardım eli uzatması. inşallah sesimizi duyan biri veya birileri çıkar. 🙁 çok acil ulaşın lütfen.

 325. Emrah Çankaya dedi ki:

  Merhaba ben Emrah, istanbulda yaşıyorum. Babam 6 ay önce yemek borusu kanserine yakalandı. İstanbulda Teravi görüyor. Gurbet elde maddi imkansızlik nedeniyle sikintı çekiyoruz. Allah rızası için yardımlarınızı bekliyoruz.

 326. Küçük kelebek dedi ki:

  Benim çok yakında düğünüm olcak ve düğün için bana yardım edecek bir Allah’ın kulu arıyorum ihtiyacım olmasa hiç istemezdim ama gerçekten bi cikmazdayim

 327. Seval dedi ki:

  çocuğun bacakları içe dönük birtakım ameliyatlar oldu şu anda 5 yaşına geldi yeniden ayak kısmı ameliyat olması gerekiyor maddi sorunlar yaşıyoruz lütfen ben para istemiyorum çocuğun hastane masrafini odesinler yuruyebilsin o bize yeter allah rızası için yardımcı olun yol gosterin

 328. Züleyha dedi ki:

  Selamun aleykum ben Zuleyha 43 yasindayim eşimden ayrildim kendim kironik mide hastasiyim ve kalbimde ritimbozukluhu var kendimin raporlarim mevcudtur allah rizasi için sesimi duyun bitane olum var oda piskoloci rahatsizliktan dolayi bakirkoy sinir ve ruh hastaliklar hastanesi bakirkoy hastanesine yatirdim devlet tarafindan ve şimdi hastaneden çikti evde ilaş tedavisi göruyor ve oğlumda kironik mide hastasi çok çaresizim ben bir anneyim elimden bişey gelmiyor ne olursunuz bana yardim elinizi uzatin ben çaresizlikten kapisi kirik cami olmayan evde yaşiyorum hasta oğlumla ben ve üstelik buraya kira vermek zorundayim ama biz yeri geliyor aşyatiyoruz olumla size yalvariyorum beni duyun çok çaresizim bana yardim edin neyapacahimi bilmiyorum bulanima girdim telefonum neolur bana yardim edin

  1. kudbedin saglam dedi ki:

   Çorbada tuzun olsun derneği ne başvurun yada benimle irtibata geçebilirsiniz

   1. Çorbada tuzun olsun dedi ki:

    Çalışamıyorum yardım istiyorum boynunda ve bölümde fıtık var yaş 43 üç çocuğum okuyor biri öğretmen olmak istiyor hayallerine ulaşması için destek lazım babaları evi terketti okutulmadigim için sadece temizliğe gidiyordum ameliyat olunca zorlanıyorum artık acil yardım lazım :((((

 329. Saadet dedi ki:

  Eşim issiz iş bulamıyor ben /76 engelliyim ev kira çok zor durumdayız Allah rızası için yardım edin

 330. Buse Nur dedi ki:

  Hayırlı geceler. Eşim iflas etti ve yaklaşık 4 yıldır sıkıntı içerisindeyiz. Bankalara ve devlete epeyce borcumuz var. Kiramızı da ödeyemiyoruz. 3 tane çocuğumun bakımı ve okul masrafları da bizi hepten zorluyor. Yardımcı olabilirseniz duacı oluruz.

 331. Naciye bilgin dedi ki:

  Ben Ankara da oturuyorum eşim ankara mamak Peyami Safa da mutahitlik yapıyordu ihvanim inşaat iflas etti çok borcumuz var borçlular tarafından devamlı tehdit alıyoruz ne yapacağız bilemiyoruz çaresiz kaldık kaynım arkadaşının vasıtasıyla Ukrayna ya gitti üç sene kaldı ama olmadı battikca batti hiç bir mal varlığımız kalmadı hepsi icraya gitti eşim emekli maaşı var ama üzerin de icra var çaresizlik içinde yazıyorum Allah için bize yardımcı olun lütfen biraz sermaye edecek kadar para yardımı istiyorum burdan yardım sever kardeşlerime sesleniyorum sadece alt yapıyı oluşturacak kadar para yardımı istiyorum lütfen istediğiniz kadar araştırma yapabilirsiniz vallahi billahi doğru söylüyorum sadece bize değil borçlu olduğumuz kişiler in hayatları kurtulacak çünkü hepsi dar gelirli aileler onlarında hayatı kurtulmasına vesile olacaksınız inşallah bir Umut la yazıyorum belki de sebeb olursunuz dileğiyle yazıyorum inşallah evim kira onuda zar zor ödüyoruz şimdi den Allah razı olsun ilgilenen kardeslerimden Allah kimseyi bu duruma düşürmesin inşallah

 332. Ayla dedi ki:

  Allah rizasi içinde bu mudarek gün
  3 tane çocuk var ,çok çok zor derumda Maddie yardımidin sokkak kalıcas .işim saglık sorun var

 333. selçuk dedi ki:

  Beni bu gurbetten kurtarıp çocuklarıma kavuşturacak bir hayırsever yokmu sadece ömür boyu duacısı olurum.Çocuklarımın yüzünü unuttum bu bayram da gidemiycem gurbet çekmiş olan anlar beni yardım eder

 334. Sevgi kaya dedi ki:

  21 yaşında iki çocuk annesiyim ve eşim beni hamileyken terk etti iki çocuğumla yaşam mücadelesi veriyoRum ve cocuklarimin ihtiyacını karsilayamiyorum artık kirada yaşıyorum kira borçlarımı fatura borçlarımı birikti sizlerden yardim istiyorum cocuklarimin bu bayram da boynu bükük gezmesini istemiyorum bir anne olarak sesleniyorum sizlere

 335. Ümmügül alkan dedi ki:

  Benim eşimin sağ ayağı yok öbür ayağında da büyük sorun var kangren kesilecek çok sıkıntıdayiz.yardima ihtiyacımız var

 336. ilhan aydemir dedi ki:

  Allah rızası için yardım

 337. ilhan dedi ki:

  cok cok ama cok zor durumdayım ben yemın ederımkı bana yardım eden cennetı müjdeler cünkü bir canı kurtaran cennet onondur diyiyor Allahın Resulu s.a.v banka iban numaram..

 338. yeter dedi ki:

  selamualeykum allah rizasi icin bana yardim edin 3 kiz evladimla bi siyinti gibi bi akrabamizin evinde kaliyorum ev ustune ev yaptim istiyorum ki kendi evim olsun bir odali olsun yeter ki basimi sokacak bi evim olsun maddi ve manevi konusunda sikintilar cekiyorum

 339. Özge dedi ki:

  Evlenmeden önce kalan borularımız var eşim 1300 tl maaş alıyor evim kira ailem hiç yardim etmiyor bi bebeğim var alınan maaş borçlara gidiyo evimin eşyası yok yerde oturuyoruz nutubet olan bir evde böcekler çıkıyor bebeğim hastalanacak diye korkuyorum gelip görebilirsiniz sesimi duyurmak istiyorum bebeğimden dolayı çalışamıyorum bebeğime bakıyorum lütfen sesimi duyun çok ihtiyacım var belediye başkanına yazdım cevap bile vermedi unlulerin zenginlerin gozumuzun onunde yedikleri kaldiklari yerleri gorunce insan her gun agliyorum bu revami diyorum ben cumhurbaşkanımıza başbakanımıza sesimi duyurmak istiyorum nolur yalvarıyorum yardım edin

 340. yasemin dedi ki:

  Acil maddi yardima ihtiyacimiz var esim calismiyor iki kixumla cirpiniyoruz yalvsririm maddi dedteklerinizi bekliyoruz borclar kirayi odeyemiyoruz yardim edin

 341. yasemin dedi ki:

  Allah rizasi icin mubarek ramazan ayinda maddi yardima ihtiyacim var iki kizim ve onlarin ihtiyaclari esim issiz kirayi veremiyoruz arti borclar acil yardimlariniza muhtaciz ne olur bir an once ulasin

 342. Engin dedi ki:

  çalíştígím yerden saglık sorunu nedeniyle işime son verildi evimin kirasínı ödeyemiyorum 2çocugum var hiç bir destegim yok bankaya borcum var allah rızası için bana yardım edermisiniz allah razı olsun

 343. Arif ışık dedi ki:

  Bankalardan kullanmis oldugum krediler var ödeyemedim taksitleri toplam 65 bin tl evliyim 1 cocugum var gecinemioz artik cocugumun ihtiyaclarini alamiyoz ne olur yardim edin bazen caresizlik insana intihari bile dusunduruyo ne olur bu caresiz kardesinizin elinden tutun allah kimseyi dusurmesin benim halim yardmlarnizi bekliyorum

  1. Güllen dedi ki:

   Çok bunaldım bana yardım edin lütfen

   1. ismail ülkü dedi ki:

    nerede yaşıyorsun ?

    1. Yardım dedi ki:

     Selamun aleykum saygıdeğer hayırseverler benim sizden tek bir isteğim evlenecem ama küçük bir miktar kaldı onu bir türlü ayarlayamadım sadece 15000 tl bir ihtiyacım var bu yuvamı kurmama vesile olacak hayırseverden ömür boyu duacı kalacağıma ve ilk evladımın adını onun adını vereceğime namus sözü veriyorum saygılarımla arz ederim şüphesiz inanıyorumki vicdanlı merhametli biri bu mesajımı görecek

 344. Dilek ozler dedi ki:

  Emekliyim ama eşim vefat etti ve çok borç içindeydik.. ödemek için bankadan yüklü bir miktar kredi çekmek zorunda kaldım.. hala ödüyorum ve nefes alamaz durumdayım.. gerçekten en azından kredilerimi bitirmek için yardim istiyorum..60.000 lira tutuyor..Lütfen Allah rızası için ilgilenirmisiniz..keşke ben de olsa da bende bu yardim zevkini tadabilsem..şimdiden Allah razı olsun..

 345. Beren kaya dedi ki:

  23 yaşındayım 1 yasında kızım var ve karnımda ikinci bebek eşim cezaevinde çocuğumla tek başına hayat mücadelesi veriyorum çocuğum kucağında biri karnımda temizliğe gidiyorum babam vefat etti annem evli aile desteğim yok kaynanamlar bebeğimle kabul etmediler evim kira faturalarımı ödeyemiyorum 1 yaşındaki bebek makarna yemekten bıktı Allah korkusu olan yardımseverler arayabilir İstanbul/Esenyurt

 346. HÜSEYİN CAFER dedi ki:

  ADANA Suriye turkmen dernek başkanım BAZİ ŞEHİT ALELERİMDE MUHTAÇ OLANAR VAR YARDİMDA BULUNMAK İSTEYEN HAYIR SEVENLER İÇİNDİR ACİL YARDİM GEREK SAYGILARIMI SUNARİM

 347. emre dedi ki:

  İyi günler diliyorum 2007 yılında babamı kanserden kaybettim ve asgari ücretle çalışıyorum fakat evleneceğim icin 50000 tl kredi cektim dugun icin fakat ödemekte güçlük cekiyorum ne olur bana yardımcı olacak kişilere sesimi duyurmak istiyorum çok minnettar kalırım bankalar sürekli arıyor icraya düşmekten korkuyorum ne olur bana yardımcı olabilecek birileri varsa çok mutlu olurum
  saygilarimla

 348. Murat dedi ki:

  Çocuğum bir defa ameliyat oldu ikinci ameliyatını maddi durumum olmadığı için yaptiramiyorum bütün yardım sever abilerimden ablalarimdan bize yardımlarını bekliyorum ilgilenmek isteyen herkes bana bu hesap numarasından yardımcı olur inşallah 1373487600215001

 349. Salih Çaycı dedi ki:

  Yok kardeşim yok bu ülkede ne yardımlaşma ne dayanışma hiç bir şey kalmamış bir yanda ev almak düğün yapmak gibi hayırlı işlere kredi faiz bulaştırmak zorunda kalanlar var. Diğer yanda parasının malının hesabını bilmeyenler. Allah yar ve yardımcımız olsun. Hakkımızda en hayırlısını nasip etsin inş

 350. Cnn dedi ki:

  Evladının birini kaybetmiş kanser hastası tedavi gören biriyim. Üniversite öğrencisi bir oğlum var. Eşim merdivenlerden düştü ameliyat oldu şu anda çalışamıyor. Hayatta yaşanabilecek bütün sınavları gördük artık son noktadayız en dipteyiz nefes alamıyoruz. Maddi olanaklarimiz sıfır durumda o kadar caresiz kaldık ki buraya yazmak zorunda kaldım. Allah korkusu olan gerçekten Allah rızası için yardımcı olabilecek insanlardan yardım istiyorum. Şimdiden Allah razı olsun.

 351. Fatma dedi ki:

  Esim vefat eti ailesi evimizi sati ailemin yanina geldik oglumla borcla ama borcum hic azalmadi oglumu ailemin yaninda buyutum şuan bankaya 47bin borcum var oglum 2ay icinde evlenicek banka kredi vermiyor cunku borcum cok iş bankasi gidip sorun dugun yapmam icin yardima ihtiyacim var kimseden bulamiyorum gelinlik dikdirdim gelinime hazir ama alamiyorum gelinlikcide rehin kaldi hergun agliyorum

 352. DÜZGÜN BEKEN dedi ki:

  Annem hasta çalışmıyorum evim kiradır çok zordurumdayım allah rızası için banayardım edin tel 0535 yardımlarınızı bekliyorum

 353. Necati dedi ki:

  Iyi günler 2 yıl önce düğün yaptım hiç bir birikimim yoktu ve ailem de zor durumda olduğu için kredi çekerek düğün masraflarımı karşıladım ve ve her giden gün ödeyemez hale geldim ve yine kredi çektim düzelir diyerek ama yine aynı duruma düştüm ve şu anda çok zor durumdayım 1 yaşında bir oğlum var ve çocuğuma tiyeceği ve içeceğini almak için bile borç alma durumuna geldim kredilerimi kapatmam için bana yardımcı olabilirmisiniz gerekirse ödemede yaparım lütfen yardımcı olun çok zor durumdayım

 354. Aslı dedi ki:

  Yardım edin lütfen napacağımı bilmiyorum kız arkadaşıma yüklü bir kredi çektim evet benimkisi ama duygusal olarak bana yaptığı gözümü açtığımda iş işten geçmişti ve ödemedi annesine ailesine ihtiyacından çektirdi başıma bunun geleceği aklıma gelmwzdi aynı yerde çalışıyoduk beni işten attırdı ve ailem kredi olayını bilmiyo nolur yardım edin ben bu yükle yaşayamam evimi geçindiren kendi halimde bir bayanım gelirimde yok nolursunuz yardım edin son umudum burası hesap no yardım edin

  1. Muhammed dedi ki:

   İyi günler benim 25 bin TL borcum var aylık 1500 ödemem var şuan işsizim iki çocuğum var okul masraflarını da böyle giderse karsilayamacagim eğer yardım eli uzatirsaniz Allah razı olsun Allah yapacaginiz yaptığınız yardimlari kabul eylesin çok zor durumdayim.

 355. mehmet dedi ki:

  Hayırlı günler 2015 yilinda maalesef kanser hastalına yakalandım bu kemoterapi sürecinde maddi anlamda çok zordurumda kaldım ancak hasta olmadan önce kredi kullanarak ev aldım yarı borcu duruyor biryandan tedavim biryandan zor şartlar altında yaşamaktan ciddi anlamda zor durumda kaldım siz değerli büyüklerimizden isteğim sesimi duymaniz saygılarimla arz,ederim.

 356. mehmet dedi ki:

  merhaba şuan askerim bitmesine daha 7 ay var ve borçlarım var çok bunaldım bana yardım edebilir misiniz çok zor durumdayım

 357. Mustafa dedi ki:

  Epilepsi Hastasıyım. 10yıl ev kıredi borcum var evim ipotekli lütfen bir sesimi duyan olur umarım inşallah

 358. Musa dedi ki:

  Evimiz kira bankaya 30 milyar borcumuz var zor durumdayız yardım eder misin hiç umudum yok edicenize ama

 359. Aybuke Er dedi ki:

  aslinda bu maddi duruma ihtiyaci olan kisi kucukken menerjit olmus ve akli dengesi tam akilli dusenemeyen aile siddetinden dolayi kacarak evlenen kisidir 4 cocugu var kendisi zor durumdadir lutfen yardim edin nolur gelip yasadigi yere bakabilirsiniz

 360. Seref dedi ki:

  Cok zor durumdayim bimere kadar yardim istedim bir el uzatan olmadi iki evladim var evime giremiyorum otuz bin borcum var ben borc istiyorum hamd olsun isim var calisir oderim evlatlarimin gozlerini aglatmayin allah muhammed askina biri duysun sesimi.

 361. seracettin dedi ki:

  yüzde atmış engelli yım 8nufusum var 23binlıra burcum var zalimler yüzünde güç etmek zorundan kaldık önceden durumum çok iyidi Allah kimseyi düşürmesin ev kira çalışan yok elhemdullilah şerefimiz var ya Allaha emanet olunuz

 362. nuran anar dedi ki:

  cok zor durumdayız hastam var ve bız sokaga atılmak uzereyız kırayı veremedıgımız ıcın ekmek alamayacak durumdayız lutfen bızzede yardım edın saygılarımla

 363. Kadir. dedi ki:

  Günaydın hayırlı sabahlar benim bankaya 50bin borcum var onları kapat mak için acil para lazım yardımcı olur musunuz Allah rızası için aldıhmı parayı geri ödücem çok acil

 364. Solan çiçek dedi ki:

  Maddi yardım eli istiyorum yardımcı olursanız çok zor durumdayım

  1. Aybuke Er dedi ki:

   4 çocuğum var evim yok iki oda eski toprak evde yasıyorum banyom yok mutfak yok kok kötü yaşantım var isterseniz görebilirsiniz allah rızası için yardım edin