KosgebKredisi.Com

Devlet’ten Yeni Destek Paketi Korkma Al Parası!

16.08.2021

Devlet’ten Bayram Öncesi Yeni Destek Paketi! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi. Korkma al parası Devlet’ten! Korkma al parası kimlere verilecek, nasıl alınır, şartları nelerdir, kimler alabilir, tüm detaylar sizlerle!

Devlet’ten Yeni Destek Paketi Korkma Al Parası!

Erdoğan müjdeyi verdi. Korkma Al Parası Devletten! Prim ve vergi teşviki ile yeni işçi alan firmalara 1.556 TL destek verilecek. Detaylar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi!

Yeni işçi alan firmalara prim ve vergi teşviki ile yeni işçi alan firmalara 1.556 TL destek verilecek. Böylece işçinin asgari ücret üzerinden tüm vergi ve primlerini devlet karşılayacaktır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yıl sonuna kadar yeni işçi alımlarında tüm vergi ve primlerin devlet tarafından 1 yıl boyunca karşılanacağını bildirdi. .

Cumhurbaşkanı Erdoğan;

İstihdamın desteklenmesi, işgücü maliyetlerinin azaltılması amacıyla çok önemli düzenlemeleri hayata geçirdik.

ifadesinde bulundu.

MİLYONLARA AYDA 1556 TL DESTEK

2021 Yılı sonuna kadar işe alınacak her bir işçi için, asgari ücret üzerinden ödenmesi gereken tüm SGK primleri ve vergileri 12 ay boyunca karşılıyoruz” diyerek belirtti.

Başta yeme içme sektörü olmak üzere hizmetler ve turizm sektörlerinde normalleşmeyle beraber canlanma yaşanması yeni eleman ihtiyacını da doğurmuş oldu. Bu sektörler başta olmak üzere mevcut elemanlarını artıran işletmeler teşvikten de yararlanılacaktır.

Devlet'ten Yeni Destek Paketi Korkma Al Parası!

Kadın Girişimcilere Devlet Desteği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Asgari ücretin net Hesabı:

 • Asgari ücret: 3577,50 TL
 • SGK Primi %14 500,85
 • İşsizilik Sigorta primi %1 35,78
 • Gelir vergisi %15 187,82
 • Asgari geçim indirimi 268,31
 • Damga vergisi % 0,759 27,51
 • Net asgari ücret 2.825,90

İşverene Maliyet

 • Asgari ücret 3.577,50
 • SGK primi %15,5 İşveren payı 554,51-733,38 ( %20,5)
 • İşveren işsizlik sigorta primi (%2) 71,55
 • İşverene toplam maliyet 4.203,56

Devletin ödeyeceği tutarlar:

 • Toplam vergi teşviki ( gelir vergisi+ damga vergisi) 214,97 TL
 • Toplam Prim teşviki 1.341,56 TL
 • Toplam devletin ödeyeceği tutar: 1556,53 TL

Devletin yeni destek paketi ile alakalı daha detaylı bilgileri içeren videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni Teşvik! 18 Ay Uygulanacak.

Korkma Al Parası yeni teşvik ile işveren ve işçi rahat edecek. Hemen yararlanın!

 • Yeni teşvik ile ilave istihdamın işverene getireceği tüm yükler karşılanacaktır.
 • Önümüzdeki günlerde uygulama ve detaylarıyla ilgili düzenlemelerin açıklanacağı bu teşvike göre mevcut çalışanlarına ilave olarak alınacak her bir işçinin 12 ay boyunca asgari ücret üzerinden hesaplanacak tüm vergi ve primleri devlet tarafından ödenecektir.
 • Teşvik asgari ücret üzerinden hesaplanarak hem işçi için ödenen SGK primleri hem de işveren SGK primleri karşılanacaktır.
 • İlaveten işçi maaşından alınan gelir vergisi ve damga vergisini de işveren ödemeyecek.
 • Teşvik süresi 12 ay olarak belirlenmesine nazaran kadın ve genç işçi alanlar için 18 ay olarak uygulanacak.

Kurban bayramı öncesinde Devletten 100 Milyon TL tutarında yeni bir destek paketi açıklanmıştı. Bahse konu destek paketini aşağıda yer alan linkten inceleyebilirsiniz.

Korkma Al Parası Nasıl Alınır?

Devletten korkma al parası alabilmek için belirtilen tarihlerde yine belirtilen sektörlerde hizmet veren esnafın personel alımı yapması gerekiyor.

Bu kapsamda vergi ve SGK indirimleri Devlet tarafından karşılanıyor.

İŞSİZE DE MAAŞ VAR

Öte yandan 1 Temmuz itibariyle işini kaybedenler için de işsizlik fonu devreye giriyor. Son 3 yılda en az 600 gün primleri olan ve son 120 günde de iş akdi devam ederken işten çıkartılanlar için 10 aya kadar 2.862 TL’yi bulan işsizlik maaşı ödeniyor. İşsizlik maaşı brüt maaşın yüzde 40’ı kadar ödeniyor. Bu durumda asgari ücretli bir vatandaşın alacağı en düşük işsizlik maaşı 1.431 TL olurken en yüksek maaş ise brüt asgari ücretin yüzde 80’i kadar ödeniyor. Bu durumda en yüksek maaş da 2.862 TL olarak veriliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. İbrahim dedi ki:

  Eşim hamile çalışamıyorum isim yok işçi alımı yok sayın cumhur başkanım ihtiyacım olmasa bu baş vuruyu yapmam Allahım sizi başımızdan eksik etmesin inşallah

 2. ÖMER AKTAĞ İZMİR DE YAŞIYORUM dedi ki:

  3 YIL DIR HİÇ BİR GELIRIM OLMADAN BEN BU DEVLETEN HİÇ BİR YARDIM VE DESTEK GÜRMEDIM ADALET DE GÜRMEDIM KUNUŞULAN ÇOK ŞEY VAR İCRAAT YOK ÇOK MAKAMA BAŞ VURDUM HEPSİ BOŞ ÇIKTİ EMEKLİYIM MAAŞIM TAMAMİ KESILIYOR 3YIL DAN FAZLA BİR ZAMAN OLDU İCRA HUKUK MAHKEMESİNE İKİ DEFA BAŞ VURMAYA GİTIM PARAM OLMADIĞI İÇN DAVA AÇAMADIM NER DE ADELET KİMİN KİMDEN HABERİ VAR CUMUHURBAŞKANINA YAZDIM ADALET BAKANINA İKİ DEFA YAZDIM 66 YAŞINDAYIM 15 GÜN DIR AMELELIK YAPMAYA GİDIYORUM BİR VATANDAŞ PARSI OLMADAN MAHKMEYE BAŞ VURAMIYOR HANİ ADALET GANİ SOSYAL DEVLET ANLAYIŞI BU ÜLKE TEFECİLERE DOLMUŞ SAĞNA BAK TEFECİ SOLUNA BAK TEFECİ NERDE ADALET GERÇİ BUNLARI BOŞUNA YAZIYORUM KİM İLGİLENECEK KİM GARİBANA KAFA YORAR HİÇ KİMSE

 3. Orhan dedi ki:

  Çok zor durumdayım abi borçlarından dolayı sıkıntılar için deyim

 4. Mahmut satış dedi ki:

  Bir türlü yardım alamadım hep SMS haber verilcek diyorsunuz ama hiç arayan Yok

 5. Bircan bakırcı dedi ki:

  Ben çalışmıyor engeli alıyım alabilirmiyim kiram var

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
You cannot copy content of this page