800 Puana Kredi Çıkaran Bankalar 2022 (TIKLA BAŞVUR)

Kredi notu düşük hatta 800-900 puan olanlar bankalardan kredi alamıyorum ne yapmalıyım araştırmasına giriyor. Aslında bakarsanız bankalar düşük kredi notu olan kişilere kredi çıkarmazlar ancak bazı bankalar 5 dakika içinde anında cebinizde kredi sağlayan bankalar imzasız belgesiz şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi kullandırmaktadır. 2022 yılında bin liradan 20 bin liraya kadar 36 ay vadelerde kredi notu 800, 900, 1000 ve 1300 puan olan kişilere kredi imkanlarının neler olduğunu merak ediyorsanız kredi notuna bakmadan kredi bulma yöntemlerini neler olduğunu araştırdık.

KKB Puanı Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi puanı düşük olana kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Garanti Bankası çeşitli nedenlerle acil paraya ihtiyacı olanlara kredi vermektedir. Findeks puanı düşük olana kredi almakta zorlandığından dolayı bankaların mobil şubeleri üzerinden başvuru yapmaları halinde kredilerinin onaylanma oranları daha çok artmaktadır. İhtiyaç kredilerinin yanı sıra puanı düşük olana konut kredisi ve taşıt kredisi veren bankalarda bulunuyor. Gerekli şartları taşıyan ve ek geliri olan kişiler bunları belgelemeleri halinde kredi başvurularını yapabilirler.

800 Puana Bankalar Kredi Alabilir mi?

İhtiyaçları için bankalara kredi başvurusunda bulunan kişilerde ilk olarak bankalar kredi notuna dikkat etmektedir. Kredi kullanmak isteyen kişilerin geçmiş dönemlerde kullandığı kredilerde ödeme düzensizliği bulunuyorsa eğer otomatik olarak KKB notları düşecektir. Başvuru yapamadan önce kişiler findeks kuruluşu tarafından kişilere kredi notlarını öğrenme imkanları tanınıyor. 800 Puan findeks sayfasından ücretli olarak sorgulama yapılabilir. Ücret ödemek istemeyen kişiler bankaların müşteri hizmetlerinden veya banka şubelerinden destek alabilirler.

Bu sistem üzerinden kredi talep eden kişilerin kredi notları puanlama sisteminde sıfırdan başlamak üzere 1900 puan olarak risk değerlendirme raporu puanlanmaktadır.

800 Puana Kredi Veren Bankalar 2022

Findeks kredi notu sorgulama sonuçları 800 çıkan kişiler her bankadan kredi kullanamazlar. Bankalar kredi vermek istedikleri kişilerden yüksek kredi puanı istediğinden dolayı 800 puana kredi veren bankaların sayısı düşüktür. Ancak, diğer bankaların online kanalları üzerinden gelir belgesiz hızlı kredi başvurusu yapabilirler.

Skor puanı düşük olana kredi veren bankalar;

 • ICBC,
 • Aktifbank,
 • Fibabanka,
 • ING bank,
 • HSBC,
 • Odeabank,

Yukarıda belitmiş olduğumuz bankalar riskli veya orta riskli kredi puanı sahibi olan vatandaşlara kredi vermektedir. Ancak, gerek görülmesi halinde bankaların müşterilerinden kefil ve teminat isteme hakları bulunmaktadır.

1000 Puana Kredi Veren Bankalar 2022

1000 puanı olan kişiler orta riskli grupta olup kredi alma ihtimalleri düşük kişilerdir. 800 puandan 1500 puan arasında KKB notu olan kişilerin her zaman bankalardan kredi alma ihtimalleri düşüktür. Bankalara kredi başvurusunda bulunan ancak kredi alamayan kişiler kredi notlarını yükselterek tekrardan kredi başvurusunda bulunabilir. Bunun için diğer bankalardan kredisi bulunuyorsa kredi borçlarını düzenli ödeyerek veya devlet kurumlarına borçları bulunuyorsa ödemelerini hemen yaparak kredi notlarını yükseltebilirler. 1000 puan iyi kategorisine yakın olduğundan dolayı puan yükseltmek 800 puan gibi düşük KKB notu olanlara göre daha kolay olacaktır. Ancak, bazı bankalar riskli ve orta riskli gruplara kredi vermeyi göze alarak kredi paketlerinden kişiler faydalandırmaktadır.

Düzenli gelir sahibi ancak kredi notu düşük olan kişiler kredi notuna bakmadan gelir belgesi ile kredi veren bankalardan yararlanabilirler. Denizbank Aktif bank gibi bankalar ile anlaşması olan PTT üzerinden tüketici kredi çekme imkanları değerlendirebilirsiniz.

PTT ile anlaşması bulunan diğer bankalar;

 • Denizbank,
 • Akbank,
 • Garanti Bankası,
 • İş Bankası,
 • QNB Finansbank,
 • Halk Bankası,
 • TEB,
 • Şekerbank,
 • Yapı ve kredi Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Alternatifbank,
 • Fibabanka
 • Burganbank,
 • HSBC,
 • ICBC,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası,

Listelemiş olduğumuz bankalara başvuruda bulunmak için öncelik PTT şubelerine giderek başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında PTT bank bankalara yönlendirme yapmaktadır. Bankalardan kar marjı ve uygun faiz oranları ile kredi başvurusunda bulunan kişiler bankalarına yapılan başvurular sonucunda bankaların uygun görmesi sonucunda kredilerden faydalanabilirler.

900 Puana Kredi Veren Bankalar 2022

Orta riskli grupta olan kişiler 900 puan kategorisinde yer almaktadır. Orta riskli grupta olan kişilere bankalar kredi verirken belirti şartların sağlanmasını istemektedir. Gayrimenkul ipoteği, kefil ve ek gelir belgeleri aranan şartların arasında yer almaktadır. Kredi notuna dahi bakmadan kredi sunan birçok banka bulunmaktadır. 900 puanı olanlar ve kredi  arayışında olanlar için hangi banka düşük kredi notuna kredi çıkarır diyorsanız ilk tavsiyemiz ICBC bankası olacaktır.

Diğer bankaların yüksek müşteri potansiyeline erişebilmek, pazarda adını duyurabilmek ve daha fazla müşteriye erişebilmek için birçok kredi paket düzenleyerek kredi notu düşük olanlara kredi ürünleri hazırlamaktadır. Bankacılık sektöründe adını duyurabilmek adına böyle bir girişimde bulunan ve kredi notu düşük olanlara kredi kullandıran bankalar 800 puan üzerinde olanlara da dahi kredi vermektedir. Bankalar ile henüz tanışmamış, kredi notu bulunmayan ya da 800 puan olan kişileri kendilerine bağlamak adına bireysel kredi paketleri sunan bankalar kefil getirmeniz durumunda 3 yıl geri ödemeli olarak 10 bin liraya kadar kredi kullandırmaktadır.

1300 Puana Kredi Veren Bankalar 2022

KKB notu 1300 puanda olan kişiler almış odlukları kredileri zamanında ödeyen ve kredi kart ödemelerini aksatmayan kişilerin yer aldığı grubun en düşüğüdür. Bu nota sahip olan kişiler her bankadan kredi alamazlar ancak, çoğu banka da bu puan grubuna kredi vermekte sıcak bakmaktadır. Ayrıca, KKB puanı 1299 ile 1499 Puan arasında yer alan grup yukarıda bahsetmiş olduğumuz risk grupların yararlanmış oldukları desteklerden faydalanabilirler.

Orta riskli ve az riskli kredi notuna kredi veren bankalar;

 • Akbank; Tüketici, araç ve konut kredilerinden faydalanabilirler.
 • Garanti Bankası; Yüksek tutarlarda %1,69 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi kullanma şansına sahiptirler.
 • TEB; %1,59 dan başlayan faiz oranları ile kredi imkanlarından yararlanabilirler.
 • Yapı ve Kredi Bankası; İpotekli, diğer teminatlı ve ihtiyaç kredilerini alabilirler.
 • Halkbank; 36 ay vadeli %1,69 faiz oranları ile kredi kullanabilirler.
 • Ziraat Bankası; %1,59’dan başlayan faiz imkanları ile müşterilerine kredi vermektedir.
 • İş Bankası; %1,45’den başlayan faiz oranları ile araç, ev ve ihtiyaç kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Findeks Puanı Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

800 puan ve üzerindeki kişiler kredi alabilirken, 800 puan altındaki kişiler riskli grupta yer aldıkları için kredi talepleri her zaman reddedilir. Findeks tarafından verilen puanlar kişinin kredi çekme yoğunluğu, icralık ve avukatlık olma ve kredi ve kredi kartı ödemelerine dikkat etme gibi kriterler baz alınarak puan verilir. 800 puan alan kişiler riskli grupta yer aldığı için ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan kredi alabilmeleri oldukça zordur.

Yukarıdaki görselde de sıfırdan başlamak üzere aralarında 800 puanın da olduğu grup riskli grup olarak adlandırılmakta ve bankalar bu grupta yer alan müşterilere kredi vermediği bilinmektedir.
Aşağıda yer alan görsele göre riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi grupları aşağıdaki gibi puanlama sisteminin içinde yer almaktadır. Gruplara göre kredi veren bankalar hangileridir İnceleyelim.

800 Puana Kredi Çıkaran Bankalar 2022 (TIKLA BAŞVUR)Pin
800 puana kredi veren bankalar

Fibabanka 800 Puana Kredi

FIBABANKA 800 puan altına kredi veriyor krediden faydalanmak isteyenler kredi notuna bakmayan bankalardan biride FIBA bankasıdır. Bu bankaya internet üzerinden anında kredi başvuru yapanlar kredi notları düşükte olsa bankadan kredi alabilir. Fibabanka başvuru yapacak olan kişiler  başvuru formunun doldurulması, formdaki cep telefonuna gelen SMS onayı, kullanabileceğiniz maksimum kredi limiti ve geri ödeme vadeniz ve son olarak kabul işlemini ile gerçekleştirilmektedir.

Banka tarafından bireysel müşterilerine kullandırılan kredilerin vadesi 36 aydır ve en üst limit 40.000 TL kadar verilir. Müşterilerine vadelere göre farklı faizler uygulamaktadır. Uygulamış olduğu oranlar ise; 1,59 başlayan faiz oranları bulunmaktadır.

Başvurularınızı hemen buradan yaparak, 3 dakika gibi kısa süre içinde onaylanan kredi cebinize gelsin. Ayrıca başvurular için 444 88 88 Telefon Bankacılığını arayabilirsiniz.

Riskli Müşteriye Kredi Veren Banka

Kredi notu düşük olan ve riskli grupta olan müşterilerine ICBC bankası tarafından kullandırılmaktadır. Kredinin güncel faiz oranını bütün vadelerde aynı olmaktadır. 36 ay vadeli olarak kullandırılacak olan kredinin bütün vadelere uyguladığı oran ise aylık %2,05tir. 

Faiz oranı gayet makul düzeyde olan kredinin geri ödeme miktarı ise;

Alınacak Kredi MiktarıTaksit sayısı Faiz OranıAylık Taksit Tutarı  Toplam Geri Ödeme
5.000 TL36 Ay% 2,05210,95 TL 7.594,04 TL
7.500 TL36 Ay% 2,05316,42 TL11.391,06 TL
10.000 TL36 Ay% 2,05421,89 TL15.188,08 TL
13.000 TL36 Ay% 2,05548,46 TL19.744,50 TL

Ülkemizde her ilden İnternet bankacılığı üzerinden başvurularınızı buradan yapabilirsiniz.

Ayrıca yine ICBC’ den Taksitli Nakit Avans ile nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz. 1.000 liradan 20 bin liraya kadar acil nakit ihtiyaçlarınızı ICBC kredi kartınız ile ücretsiz ATM’lerden kolaylıkla çekebilirsiniz. Çekim işlemlerinizi en az 300 TL olmak üzere, 3 ile 12 ay arasında aylık en fazla 20.000 TL tutarında kullanılabilir.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Ziraat Bankası kredisi için öncelikle risk merkezinden kredi puanınızın ne kadar olduğunu öğrenerek ihtiyacınıza göre kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 1650 puanın üzerinde olan müşteriler için bazı durumlarda istisna yapılabiliyor. Kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası ihtiyaç sahiplerine notu sıfır olması durumunda 50 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. Kredi notu düşük olan kişilerin başvuru yapmasında şubelerden kredi alınması mümkün olmasa da ek geliri bulunan kişiler gelirlerini belgelemeleri halinde kredileri onaylanabilir. Ayrıca dönemsel olarak mobil bankacılık üzerinden yapılan kredilere mobil ve internet bankacılığından başvuru yapıldığından gelir belgesi talep edilmemektedir.

Puanı Düşük Olana Konut Kredisi

Puanı düşük olan kişiler konut kredisi alabilmek için öncelikle ödemelerini düzenli olarak yapıyor olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olanlar kısa sürede ödemelerini düzen içerisine aldıklarında otomatik olarak kredi puanları da yükselmeye başlayacaktır. Bu sayede konut kredisi başvurusunda bulunacakları bankalardan kolaylıkla konutlarının değerinde kredi alabilirler. Konut kredisi için diğer bir yöntem ise mevduat hesabı açarak hesaba düzenli olarak para geçişi yapmak bankaların gözünde olumlu müşteri profili oluşturmanızı sağlayacaktır. Fakat kullandığınız kredilerin geri ödemelerini geciktirmeden düzenli bir şekilde yapmalısınız.

Puanı Düşük Olana Taşıt Kredisi

Düşük puan ile taşıt kredisi almak isteyenlerin en az puanının 900 olması gerekiyor. 900 puana kredi veren bankalar ise Aktifbank, Burganbank ve Fibabanktır. Bu bankaların faiz oranları diğer bankalara göre fazla olsa da kredi vermektedir. Kredi puanı 1100 ve üzeri olanlar ise kolaylıkla kredi alabilirler. Genellikle kısa vadeli ve düşük limitli krediler için başvuru yapmanız daha doğru olacaktır. Kredi puanınızın güncel halini ücretsiz kredi notunuzu öğrenerek hemen başvuru yapabilirsiniz.

Verilen oy post
Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

1