800 Puana Kredi Çıkaran Bankalar 2023 (TIKLA BAŞVUR)

Kredi notu düşük hatta 800-900 puan olanlar bankalardan kredi alamıyorum ne yapmalıyım araştırmasına giriyor. Aslında bakarsanız bankalar düşük kredi notu olan kişilere kredi çıkarmazlar ancak bazı bankalar 5 dakika içinde anında cebinizde kredi sağlayan bankalar imzasız belgesiz şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi kullandırmaktadır. 2023 yılında bin liradan 20 bin liraya kadar 36 ay vadelerde kredi notu 800, 900, 1000 ve 1300 puan olan kişilere kredi imkanlarının neler olduğunu merak ediyorsanız kredi notuna bakmadan kredi bulma yöntemlerini neler olduğunu araştırdık.

KKB Puanı Düşük Olana Kredi Veren Bankalar 2023 Yılında Hangileridir?

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Garanti Bankası çeşitli nedenlerle acil paraya ihtiyacı olanlara kredi vermektedir. Findeks puanı düşük olanların kredi almaları zor olduğu için bankaların mobil şubelerinden başvurmaları halinde kredilerinin onaylanma oranı daha da artıyor.

İhtiyaç kredilerinin yanı sıra düşük puanlılara konut kredisi ve taşıt kredisi veren bankalar da bulunmaktadır. Gerekli şartları taşıyan ve ek geliri olan kişiler bunu belgelemeleri halinde kredi başvurusunda bulunabilirler.

800 Puana Bankalar Kredi Alabilir mi?

İhtiyaçları için bankalara kredi başvurusunda bulunanlar için öncelikle bankalar kredi notlarına dikkat etmektedir. Geçmişte kredi kullanmak isteyen kişilerin kullandığı kredilerde ödeme düzensizliği olması durumunda KKB notları otomatik olarak düşecektir. Kişilere başvurmadan önce findeks kurumu tarafından kredi puanlarını öğrenme fırsatı verilmektedir. 800 Puan findeks sayfasından ücretli sorgulama yapılabilir. Ücret ödemek istemeyen kişiler bankaların müşteri hizmetlerinden veya banka şubelerinden destek alabilirler.

Bu sistem üzerinden kredi talebinde bulunan kişilerin kredi derecelendirme sisteminde risk değerlendirme raporu sıfırdan başlayarak 1900 puan olarak puanlanmaktadır.

800 Puana Kredi Veren Bankalar 2023’de Hangileridir?

Findeks kredi notu sorgulama sonuçları 800 çıkan kişiler her bankadan kredi kullanamazlar. Bankalar kredi vermek istedikleri kişilerden yüksek kredi puanı istediğinden dolayı 800 puana kredi veren bankaların sayısı düşüktür. Ancak, diğer bankaların online kanalları üzerinden gelir belgesiz hızlı kredi başvurusu yapabilirler.

Kredi puanı düşük olana kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • ICBC
 • Aktifbank
 • Fibabanka
 • ING bank
 • HSBC
 • Odeabank

Yukarıda belitmiş olduğumuz bankalar riskli veya orta riskli kredi puanı sahibi olan vatandaşlara kredi vermektedir. Ancak, gerek görülmesi halinde bankaların müşterilerinden kefil ve teminat isteme hakları bulunmaktadır.

1000 Puana Kredi Veren Bankalar 2023 Güncel Liste

1000 puana sahip kişiler orta risk grubunda olup kredi alma olasılıkları düşüktür. KKB puanı 800 ile 1500 arasında olan kişilerin bankalardan kredi alma olasılıkları her zaman daha düşüktür. Bankalara kredi başvurusunda bulunan ancak kredi alamayan kişiler kredi notunu yükselterek tekrar kredi başvurusunda bulunabilirler. Bunun için başka bankalardan kredileri varsa kredi borçlarını düzenli ödeyerek veya devlet kurumlarına borçları varsa hemen ödeme yaparak kredi notlarını yükseltebilirler.

1000 puan iyi kategorisine yakın olduğu için, 800 puan gibi KKB puanı düşük olanlara göre puan yükseltmek daha kolay olacaktır. Ancak bazı bankalar riskli ve orta riskli gruplara kredi vermekte ve bireyler kredi paketlerinden faydalanmaktadır.

Düzenli geliri olan ancak kredi notu düşük olan kişiler, kredi notu ne olursa olsun gelir belgesi ile kredi veren bankalardan faydalanabilmektedir. Denizbank Aktif bank gibi bankalarla anlaşması bulunan PTT üzerinden ihtiyaç kredisi çekme fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

PTT ile anlaşması bulunan diğer bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Yapı ve kredi Bankası
 • Alternatifbank
 • Halk Bankası
 • Garanti Bankası
 • QNB Finansbank
 • Denizbank
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Şekerbank
 • Vakıfbank
 • Fibabanka
 • Burganbank
 • HSBC
 • ICBC
 • TEB

Listelediğimiz bankalara başvuru yapabilmek için öncelikle PTT şubelerine giderek başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında PTT bankası bankaları yönlendirir. Bankalardan kar marjlı ve uygun faiz oranları ile kredi başvurusunda bulunan kişiler, bankaların onayı neticesinde bankalarına yapılan başvurular sonucunda kredilerden faydalanabilmektedir.

900 Puana Kredi Veren Bankalar 2023 Yılında Hangileridir?

Orta risk grubundaki kişiler 900 puan kategorisinde yer almaktadır. Bankalar orta risk grubundaki kişilere kredi verirken belirli şartların sağlanmasını istemektedirler. Taşınmaz ipoteği, kefalet ve ek gelir belgeleri aranan şartlar arasındadır. Kredi notuna bile bakmadan kredi veren birçok banka var. 900 puanı olan ve kredi arayanlar için kredi notu düşük olan krediyi hangi banka verir diye sorarsanız ilk tavsiyemiz ICBC bankası olacaktır.

Diğer bankaların yüksek müşteri potansiyeline ulaşmak, piyasada adını duyurmak ve daha fazla müşteriye ulaşmak için birçok kredi paketi düzenlemekte ve kredi notu düşük olanlara kredi ürünleri hazırlamaktadır. Bankacılık sektöründe adını duyurmak için böyle bir girişimde bulunan ve kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar, 800 puanın üzerinde olanlara bile kredi veriyor.

Henüz bankalarla tanışmamış, kredi notu olmayan veya 800 puana sahip kişileri birbirine bağlamak için bireysel kredi paketleri sunan bankalar, kefil getirmeniz durumunda 3 yıl geri ödeme ile 10 bin liraya kadar kredi sağlıyor.

1300 Puana Kredi Veren Bankalar 2023 Güncel

KKB notu 1300 puanda olan kişiler almış odlukları kredileri zamanında ödeyen ve kredi kart ödemelerini aksatmayan kişilerin yer aldığı grubun en düşüğüdür. Bu nota sahip olan kişiler her bankadan kredi alamazlar ancak, çoğu banka da bu puan grubuna kredi vermekte sıcak bakmaktadır. Ayrıca, KKB puanı 1299 ile 1499 Puan arasında yer alan grup yukarıda bahsetmiş olduğumuz risk grupların yararlanmış oldukları desteklerden faydalanabilirler.

Orta riskli ve az riskli kredi notuna kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Akbank: Tüketici, araç ve konut kredilerinden faydalanabilirler.
 • Garanti Bankası: Yüksek tutarlarda %2,44 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi kullanma şansına sahiptirler.
 • TEB: %1,64 dan başlayan faiz oranları ile kredi imkanlarından yararlanabilirler.
 • Yapı ve Kredi Bankası: İpotekli, diğer teminatlı ve ihtiyaç kredilerini alabilirler.
 • Halkbank: 36 ay vadeli %1,89 faiz oranları ile kredi kullanabilirler.
 • Ziraat Bankası: %1,79’dan başlayan faiz imkanları ile müşterilerine kredi vermektedir.
 • İş Bankası: %2,05’den başlayan faiz oranları ile araç, ev ve ihtiyaç kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Findeks Puanı Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

800 puan ve üzeri kişiler kredi alabilirken 800 puanın altındaki kişiler riskli grupta olduğu için kredi talepleri her zaman reddedilir. Findeks tarafından verilen puanlar, kişinin kredi çekme yoğunluğu, kalfa ve avukat olma, kredi ve kredi kartı ödemelerine dikkat etme gibi kriterlere göre verilmektedir. 800 puanı olan kişiler riskli grupta olduğu için ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan kredi almaları oldukça zordur.

Yukarıdaki görselde sıfırdan başlayarak 800 puan alan grup riskli grup olarak adlandırılmakta ve bankaların bu gruptaki müşterilere kredi vermediği bilinmektedir.

Aşağıda yer alan görsele göre riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi grupları aşağıdaki gibi puanlama sisteminin içinde yer almaktadır. Gruplara göre kredi veren bankalar hangileridir İnceleyelim.

800 Puana Kredi Çıkaran Bankalar 2023 (TIKLA BAŞVUR)Pin
800 puana kredi veren bankalar

Fibabanka 800 Puana Kredi Veren Banka Hangisidir?

FIBABANKA 800 puan altına kredi veriyor krediden faydalanmak isteyenler kredi notuna bakmayan bankalardan biride FIBA bankasıdır. Bu bankaya internet üzerinden anında kredi başvuru yapanlar kredi notları düşükte olsa bankadan kredi alabilir. Fibabanka başvuru yapacak olan kişiler  başvuru formunun doldurulması, formdaki cep telefonuna gelen SMS onayı, kullanabileceğiniz maksimum kredi limiti ve geri ödeme vadeniz ve son olarak kabul işlemini ile gerçekleştirilmektedir.

Banka tarafından bireysel müşterilerine kullandırılan kredilerin vadesi 36 aydır ve en üst limit 40.000 TL kadar verilir. Müşterilerine vadelere göre farklı faizler uygulamaktadır. Uygulamış olduğu oranlar ise yüzde 2,19 başlayan faiz oranları bulunmaktadır.

Başvurularınızı hemen buradan yaparak, 3 dakika gibi kısa süre içinde onaylanan kredi cebinize gelsin. Ayrıca başvurular için 444 88 88 Telefon Bankacılığını arayabilirsiniz.

Sorgusuz Sualsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi notu düşük olan ve riskli grupta olan müşterilerine ICBC bankası tarafından kullandırılmaktadır. Kredinin güncel faiz oranını bütün vadelerde aynı olmaktadır. 36 ay vadeli olarak kullandırılacak olan kredinin bütün vadelere uyguladığı oran ise aylık %2,39’dur. 

Faiz oranı gayet makul düzeyde olan kredinin geri ödeme miktarı ise aşağıdaki gibidir:

Alınacak Kredi MiktarıTaksit sayısı Faiz OranıAylık Taksit Tutarı 
10.000 TL36 Ay% 2,39457,18 TL
25.000 TL36 Ay% 2,391.142,96 TL
50.000 TL36 Ay% 2,392.285,92 TL
Riskli Müşteriye Kredi Veren Banka

Ülkemizde her ilden İnternet bankacılığı üzerinden başvurularınızı buradan yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi Vermeye Devam Ediyor!

Ziraat Bankası kredisi için öncelikle risk merkezinden kredi notunuzun ne kadar olduğunu öğrenebilir ve ihtiyacınıza göre kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 1650 puanın üzerinde olan müşteriler için bazı durumlarda istisnalar yapılabilir. Kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası, sıfır not durumunda ihtiyaç sahiplerine 50 bin TL’ye kadar kredi veriyor.

Kredi notu düşük olan kişilerin şubelerden kredi başvurusu yapması mümkün olmasa da ek geliri olan kişilerin gelirlerini belgelemesi durumunda onaylanabilir. Ayrıca dönemsel olarak mobil bankacılık üzerinden yapılan kredi başvuruları mobil ve internet bankacılığı üzerinden yapıldığından gelir belgesi talep edilmemektedir.

Puanı Düşük Olana Konut Kredisi Alabilir mi? 2023 Yılında Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Puanı düşük olan kişilerin konut kredisi alabilmeleri için öncelikle ödemelerini düzenli olarak yapmaları gerekmektedir. Kredi notu düşük olanlar kısa sürede ödemelerini aldıklarında kredi notlarını otomatik olarak yükseltmeye başlayacaklardır. Bu sayede konut kredisi için başvuracakları bankalardan rahatlıkla kredi alabilirler.

Konut kredisi için diğer bir yöntem de mevduat hesabı açmak ve hesaba düzenli olarak para aktarmaktır, bu da bankaların gözünde olumlu bir müşteri profili oluşturmanızı sağlayacaktır. Ancak düzenli kullandığınız kredilerin geri ödemelerini gecikmeden yapmalısınız.

Puanı Düşük Olana Taşıt Kredisi Güncel 3 Banka

Düşük puanlı taşıt kredisi almak isteyenlerin minimum 900 puana sahip olması gerekmektedir. 900 puana kredi veren bankalar Aktifbank, Burganbank ve Fibabanka’dır. Bu bankaların faiz oranları diğer bankalara göre daha yüksek olmasına rağmen kredi vermektedirler. Kredi notu 1100 ve üzeri olanlar rahatlıkla kredi alabilirler. Genel olarak kısa vadeli ve düşük limitli kredilere başvurmak daha uygun olacaktır. Kredi puanınızın güncel durumunu ve ücretsiz kredi puanınızı öğrenerek hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

800 Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

Kredi notu düşün olan kişiler KKB puanını 800’e ve üzerine çıkartabilmek için ödemelerini düzenli ve tam yapmaları gerekmektedir. Ortalama 6 ay içerisinde kredi sicili düzelmeye başlayacaktır.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1