KosgebKredisi.com

E-Ticaret Kredisi Veren Bankalar 2022 (Ücretsiz Sanal Pos)

01.03.2022
E-Ticaret Kredisi Veren Bankalar 2022 (Ücretsiz Sanal Pos)

Ticareti elektronik ortamda yapabilmek ve bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen binlerce vatandaşımız var. E-ticaret nedir, avantajları nelerdir, e-ticaret kredisi veren tüm bankalar, İş Bankası ve Garanti bankası başvuru şartları ve faiz oranları ile ilgili tüm bilgileri detaylandırdık.

E-Ticaret Nedir?

E-Ticaret, klasik bir tabirle internet üzerinden de satışının gerçekleşebileceği ürünlerin yer aldığı ve aynı zamanda her vatandaşın rahatlıkla alış veriş yapmasını sağlayan bir sistem olurken aynı zamanda İnternet üzerinde kurulan bir işletme türüdür. Eğer E-Ticaret yapıyorsanız işletmeniz 7/24 açık demektir. Böylece kurmuş olduğunuz işletme oldukça avantajlı yönde ilerlemiş olacaktır. Sizlerde bu sistem üzerinden işletmenizi kurmak istiyorsanız ve finansmana ihtiyaç duyuyorsanız eğer E-Ticaret Kredisi Veren Bankalar adlı yazımızı mutlaka ama mutlaka okumalısınız.

E-Ticaretin Faydaları Nelerdir?

Bu sistemi kullanarak ticaret yapan işletmeler her zaman sektörde 1-0 önde olacaklardır. Bunun en baş sebeplerinden bir tanesi de işletmenizin 7/24 saat açık olmasıyla alakalı olmaktadır. Bunun yanı sıra Elektronik ortamda yapılan işlemler sayesinde zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Çok daha fazla ürün seçenekleri ile müşterilerinizin karşısına rahatlıkla çıkabileceğiniz gibi maddi anlamdaki yükünüzü oldukça hafifletecektir. Bir ofise ve ekstra çalışana ihtiyacınız olmayacaktır. Bu durum ise size kar olarak geri gelecektir. Oluşan enflasyonlardan kolay kolay etkilenmezsiniz. E-Ticaret hakkında vermiş olduğumuz bu kısa bilgilerin ardından kredi veren banklar hakkında da bilgi vermeden geçemeyeceğiz.

E-Ticaretin Faydaları Nelerdir?
E-Ticaretin Faydaları Nelerdir?

E-Ticaret Kredisi Veren Bankalar

Teknolojinin hızla gelişmesi ile sanal ortamda oluşturulan organizasyonlar, etkinlikler ve diğer tüm konularda çok büyük bir ilerleme görülmüştür. İnsanoğlu bu gelişen teknoloji sayesinde oturmuş oldukları yerden tüm işlerini gerçekleştirebilir hale gelmiştir. Bu işlerin başında ise kadınların vazgeçilmez tutkusu olan alışveriş yer almaktadır. Son yıllarda E- ticaret alanında büyük bir gelişme görülmüş ve meydana gelen büyüme oranı %30 oranından fazla bir orana sahip olmuştur. Büyümenin hızla ilerlemesi sebebi ile bankalar harekete geçmiş ve çok avantajlı kredi imkanları oluşturmuştur. Bankaların kredi imkanlarının yanı sıra KOSGEB’de e- ticaret sektörüne özel çalışmalar düzenlemiş ve kredi imkanları sunmuştur.

E-Ticaret sektörü için kredi veren bankaların listesi şunlardır:

 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • İş bankası
 • Garanti bankası

Saymış olduğumuz bu bankalar diğer bankalara önderlik edip e-ticaret için ilk kredi imkanı sunmaktadırlar.

Türkiye Ekonomi Bankası E-Ticaret

TEB Türkiye ekonomi bankası teknoloji çağına ayak uydurmuş ve hızlı gelişen e- ticaret sektörü içinde yer alan vatandaşlarımız için kredi imkanı sunarak oldukça avantajlı kredi imkanları oluşturmuştur. Banka kredi talebinde bulunan müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için iş planı ve nakit akışına göre finansman ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Türkiye ekonomi bankası sayesinde e- ticaret sistemini kullanan vatandaşlarımız müşterilerinden almış oldukları siparişler üzerine müşterilerden alınan bilgiler doğrultusunda ödemeyi yapan kart sahibinin bilgileri karşılaştırılmalıdır. Karşılaştırılan bilgiler sonucunda herhangi bir olumsuzluk gözlemlenmiş olduğunda müşteri ile irtibata geçip bilgiler teyit edilmelidir. Müşterilerden kartın son kullanım tarihi bilgisini isteyiniz. Alışveriş yapan müşterilerin daha önceden sizden alışveriş yapıp yapmadığını kontrol ediniz. Ürün teslimatları müşterinin kendisine yapılmalıdır.

Türkiye Ekonomi Bankası E-Ticaret Kredisi
Türkiye Ekonomi Bankası E-Ticaret Kredisi

İş Bankası E-Ticaret Kullanımı

E-ticarette ihtiyacınız olan tüm finansal desteği İş bankası tarafından karşılayabilirsiniz. Finansal desteğin yanı sıra sanal pos ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. İş bankasının sanal pos hizmetini kullanırken içiniz çok rahat olacaktır. Özel ve değişik bir format sayesinde ihtiyacınıza en uygun olan raporları sunacaktır. Aynı zamanda kolay entegre olunan alt yapısı sayesinde kartla ödeme imkanını kolaylıkla kullanmanızı sağlayacaktır. İş bankasının sanal pos kullanan müşterilerinde aramış olduğu özellikler ise aşağıda maddeler halinde yer alacaktır.

 • E-ticaret sistemini kullanacak olan iş yerine ait aktif bir web sitesinin bulunması
 • E-ticaret izmeti sağlayan iş yerinin kullanmış olduğu web sitesinin SSL sertifikalı ve minimum 128 bit şifresinin bulunması gerekmektedir.
 • Satılması yasaklanmış olan ürünlerin web sitesinde satılmaması gerekmektedir.
 • Master Cart, Vısa logaları sitenizde net bir şekilde yer almalıdır.
 • Teslimat politikasını kesinlikle bildirmeniz gerekecektir.
 • Satışı gerçekleştirilecek olan ürünün fiyatı ve ürünün net bir tanımı
 • Satışın iptali, ürün iadesi ve teslimat bilgileri hakkında net bir ifadesinin kullanılması
 • Kullanılan para birimi
 • İş yerinin ikamet bilgileri
 • E- satış belgesinin iş yeri tarafından gerçekleştirilen işlemin ardından müşteriye bildirilmesi gerekmektedir.

İş bankası E-ticaret işlemleri için daha ayrıntılı bilgi almak için en yakın banka şubelerine başvuru yapabilir ve aynı zamanda İş Bankası E-ticaret ürünleri linke tıklayarak bilgi bilgi alabilirsiniz.

İş bankası E-Ticaret Kullanımı
İş bankası E-Ticaret Kullanımı

Başvuru Nasıl Yapılır?

İş bankası sanal pos hizmetinden yararlanmak için en yakın banka şubelerine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer İş bankası müşterisi iseniz ve banka ile anlaşmanız var ise banka şubelerine giderek elektronik ticaret sözleşmesini imzalamanız gerekmektedir.

İş bankası sanal pos hizmetinden yararlanan vatandaşlarımız BSMV dahil olacak şekilde yıllık 750 lira bankaya ödeme yapmaktadırlar. Bunun yanı sıra bankamatik kartı ile yapılacak olan işlemler için 3D secure sistemi zorunlu olarak uygulanmaktadır.

3D Güvenlik Uygulaması

E-ticaret ortamında yapılacak olan işlemlerin güvenli olarak yapılabilmesi için oluşturulmuş olan 3D secure sistemi uluslar arası kart kullanıcıları tarafından desteklenmiştir. Bu sistemi kullanan iş yerleri herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmış olduklarında kendilerini savunabileceklerdir. Eğer bu sistemi kullanmıyorsanız kart sahibi işlemi kendisinin gerçekleştirmediğini ve itiraz dilekçesini sunmuş olduğunda gerçekleştirilen zarar iş yeri tarafından ödenmek zorunda olacaktır. Bu sebeple hem müşterilerin hemde şirketin güvenliği açısından ve sağlıklı alış veriş yapılması açısından 3D secure sisteminin kullanılmasını tavsiye ederiz.

3D güvenlik uygulaması
                               3D güvenlik uygulaması

İş bankasının pos hizmetinden yararlanan iş yeri sahipleri 14 ülkeye ait para birimi kullanabilirler diğer ülkeler ile yapılan alışverişlerden sağlanan para akışı ise döviz hesaplarına aktarılmaktadır.

Garanti Bankası E-Ticaret Kredisi

Garanti bankası’da hızla gelişen e-ticaret kullanımları için bir çok girişimcimize destek vererek sanal ortamda yapılan alışverişlerin ilerletilmesi için ön ayak olan bankalarımızdan bir tanesidir. Banka ticaret ile uğraşan müşterilerinin işlemlerini internet üzerinden de devam ettirmelerini sağlamak için her türlü finansal desteği sağlamaktadır.

KOSGEB’i unutmayın! Kosgeb E-ticaret sektörüne girmek, internetten satış yapmak isteyen esnafa KOSGEB E-ticaret Destekleri verilmektedir.

Garanti bankası E-Ticaret Kredisi
Garanti bankası E-Ticaret Kredisi veriyor.

Garanti bankası E-ticaret işlemlerini kullanmak isteyen girişimcilerimize 50.000 Türk Lirası tutarında finansal destek sağlayarak 12 aya varan vade koşullarının yanı sıra 3 ay ödemesiz kredi avantajları sağlamaktadır. Garanti bankası da diğer tüm bankalar gibi müşterilerine sanal pos hizmeti sağlayarak müşterilerin daha sağlıklı ve güvenilir ortamlarda alışveriş yapmalarını desteklemektedirler. Sanal pos hizmetinden yararlanan vatandaşlarımız kullanış oldukları web sitelerinde Amerikan Express, Visa ve Master Card logolarını kullanmak zorundadırlar. Teslimat politikasını ve güvenlik koşulları hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Aynı zamanda ürün iadesi ve değişi hakkında da mutlaka müşteriyi bilgilendirmelisiniz. Satışı yasaklanmış olan ürünlerin web sitesinde satılmaması gerekmektedir. Yurt dışı satışlarınız için döviz hesaplarınızın bulunması gerekmektedir. Satışını gerçekleştirmek istediğiniz ürünün para birimini de mutlaka belirtmeniz gerekmektedir.

Garanti bankası e-ticaret işlemleri için lütfen linke tıklayınız.

E-Ticaret işi ile uğraşmak istiyorsanız bankaların verdiği kredilerden yararlanabilirsiniz.

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!