KosgebKredisi.Com

İŞKUR’dan Maddi Destek! Günlük 115 TL Ödeme

İŞKUR üzerinden geleceğin meslekleri eğitimi alarak iş eğitimi alan kişilere günlük 115 TL ödeme yapılacak. İŞKUR geleceğin meslekleri programı ödemeleri ne kadar sürecek, kaç TL yatıyor, nasıl alınır? Tüm detayları öğrenebilirsiniz…

İŞKUR’dan Maddi Destek! Günlük 115 TL Ödeme

İŞKUR’dan meslek öğrenenlere maddi destek ödemeleri geliyor. Geleceğin Meslekleri alanında işbaşı eğitimi alacak olan gençlere günlük 115 TL ödenecek. İşkur günlük 115 TL nasıl alınır, kaç ay verilecek , şartları nedir? Ödemeler için tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

Meslek Öğrenenlere İŞKUR Maddi Desteği Geliyor

Meslek öğrenen vatandaşlara İşkur üzerinden maddi destek verilecek. ‘Geleceğin Meslekleri‘ adı altında alanında işbaşı eğitimine katılmış olan gençlere günlük olarak 115 TL harçlık ödenecek. Bu ödeme öğrenciler için 81,51 TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34 TL olacak. Geleceğin meslekleri olarak belirlenmiş olan alanda düzenlenen programlarda ise katılımcı kişilere günlük olarak 115 TL verilmektedir.

Uygulama kapsamında gençler, İŞKUR’un işbaşı eğitim programları ile hem iş tecrübesi kazanacak hem de eğitim sürecinde harçlık alacaklardır. Söz konusu harçlığın tutarı;

  • Günlük olarak 108,68 TL olacaktır.
  • Bu ödeme öğrenciler için 81,51 TL,
  • İşsizlik alanlar için 54,34 TL
  • Programlara katılanlar için ise 115 TL olacaktır.

Geleceğin Meslekleri Programı 9 Ay Sürecek

İşbaşı eğitim programları imalat ve bilişim sektörlerindeki işyerlerinde en fazla 6 ay sürer. 18 ve 29 yaş arası gençlerin katılıp kendilerini geliştireceği bulut bilişim, siber güvenlik, oyun geliştirme uzmanı ve kodlama gibi çağımızda geleceğin meslekleri olarak görülen alanlardaki programlar ise en fazla 9 ay sürecektir.

Kosgeb online uygulamalı girişimcilik eğitimi alarak KOSGEB destekli işlerden yararlanabilirsiniz.

Eğitim programları haftada 6 günü aşmadan haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde planlanmaktadır. Bu programlara katılan kişiler günlüğü 115 TL alarak ayda (26 gün) 2 bin 990 TL ödeme alabileceklerdir. Ayrıca sağlık primleri de yatırılmaktadır. Sizlerde bu programlara katılarak hem meslek bilgisi alabilir hem de ödemelerden yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Erol kılıç dedi ki:

    Şu an işsiz ve çaresiz im nasıl faydalanabilirim

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
You cannot copy content of this page