canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba

Dolar Euro Hafta Sonu Artar mı? Piyasalar Açık mı?

Dolar Euro Hafta Sonu Artar mı? Piyasalar Açık mı?

2021 Ocak ayından itibaren de, pandemi sürecinde dolar ve euro yerinde durmuyor. Merkez Bankasının müdahalesi sonrasında düşüşler devam ediyor. Risk alıp para kazanmak isteyenler birçok müşteri parasını euro veya dolara yatırıyor. Peki sonu dolar euro kuru hafta sonu değişir mi? Cumartesi veya Pazar günü ile tatil günlerinde doların fiyatı artar mı? Sizler için araştırdık.

Dolar/TL 7,05 seviyesinden işlem görüyor. İşte, 12 Şubat güncel döviz kurları…

Hafta sonu dolar piyasası açık mı?

Dolar kuru canlı kurunu takip edip, tahminleri inceleyen yorumlara göre alış veya satış yapan birçok yatırımcı için hafta sonları tatildir. Çünkü internet bankacılığından yapılan alışverişler hafta sonları kâr bırakmamaktadır. Birçok banka internet bankacılığından hafta sonu dolar veya euro alışına izin vermez. Change büro adı verilen serbest piyasa da ise bankaların kapalı olması nedeniyle kur artışları düşük olarak yansıtılabilir. Hafta sonu döviz piyasası kapalıdır. Ancak bu durum elinizdeki dövizini bozduramayacağınız anlamına gelmez. Tabi bankalar kapalı olduğu için alım satım yapamazsınız. Sadece fiziki işlem yapılabilmektedir. Ancak hafta sonu dolar ve euro da dalgalanmalar, artış ve düşüşler devam eder. Cumartesi veya pazar olması dövizde artış veya yaşanmayacağı anlamına gelmez. Pazar günü akşamı kur hangi rakamda kalmış ise, Pazartesi günü artış gösterebilir.

Tatil günlerinde dolar yükselir mi?

Pandemi sürecinde bir çok ekonomist 1 Amerikan dolarının 9 liraya rahatlıkla ulaşacağı yönünde yorumlarda bulundu. Bununla birlikte euro’nun 10 lira olacağını söyleyenler de vardı. 

Cumartesi, Pazar doların bu seyirde artışını sürdüreceği tahmin ediliyor. Ancak bu durum tahminden ibaret. Pazartesi günü piyasalar açıldığında sonuç ortaya çıkacak.

Hafta Sonu Euro Artar mı?

Geçtiğimiz haftadan örnek vermek gerekirse 5 Şubat Cuma günü 7,13 TL. olan euro hafta başında 8,54 Tl. yi görmüştür. Piyasanın kapandığı Cuma günü 17:00 civarı ile Pazartesi günü 08:00 saatleri arasını hafta sonu euro artışı olarak değerlendiren yorumcular da mevcuttur. Kısa vadede Cuma günü ile Pazartesi sabahı arasında meydana gelebilecek değişim nedeniyle yatırım yapmanız ise tavsiye edilmemektedir.

Yine pazar günleri hem bankalar hem de kuyumcular kapalı olduğundan döviz bozdurma bürolarında hareketlilikler devam etmektedir. Ancak artış oranları bazen seviyeli olarak yansıtılmaktadır. Bu kapsamda acil ihtiyaçlar dışında hafta sonları nakit bozdurmanız tavsiye edilmemektedir.

11 Şubat 2021 itibariyle ortalama olarak kur şöyle seyretti;

11 Şubat 2021 DÖVİZ KURLARI

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.