KOSGEB Kredisi

KOSGEB E-Kobi Kayıt ve Giriş Sayfası

KOSGEB E-Kobi Kayıt ve Giriş Sayfası

Yeni işyeri açan esnaflar E-kobi kayıt sayfasından giriş belgelerini doldurarak Kosgeb ilk kayıt ve beyanname verme işlemini gerçekleştirirler. Kobi KOSGEB’e kayıt olmadan hiçbir proje ve hibeden faydalanamaz.

Kosgeb E-kobi Kayıt Nasıl Yapılır?

Faizsiz kredi almak için E-kobi sayfasından giriş yapan esnaflarımız, devlet destekli sıfır faizli krediden yararlanmak için yeni kayıt ve ilk başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. KOBİ kredisi talep eden esnafımız, kayıt işlemlerinin tamamlanmasını müteakiben sifirfaiz sitesinden başvuru yapmalıdır. Şimdi sizlere Kosgeb E-kobi kayıt ve giriş sayfası hakkında bilgiler vereceğim. 2020 yılı Kosgeb desteklerini görmek için tıklayınız.

E-KOBİ Sayfasından Giriş Yapın

Faizsiz KOSGEB kredisi almayı 4 adımda anlatabiliriz. Bu adımlar aşağıdaki görselde daha net belirtilmiştir. İlk olarak yapmanız gereken işlem KOSGEB veritabanına kayıt işlemidir. Bunun için sitenin ana sayfasında bulunan ve E-KOBİ yazan linke tıklamanız ile başlayacak ve yeni üye kayıt butonu ile devam edecektiir. Kobi kayıt işlemleri için ilk basmanız gereken buton E-KOBİ butonu iken, bu sayfadan da KAYIT olmak siteyen esnaflar için yeni üye kaydı butonu olmaktadır.

 1. Kosgeb KOBİ E-KAYIT sayfasına ulaşmak ve veritabanına nasıl kayıt yapacağınızı bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Kosgeb sayfasına giriş yaparak VERİTABANI KAYDI yapmadan faizsiz KOBİ kredisi alamazsınız. Bu nedenle herşeyden önce bu işlemi gerçekleştiriniz.
 2. Bir bakkal dükkanınız var. Ya da bir büfeniz, veya çay ocağı sahibisiniz veya 10 işçinin çalıştığı küçük bir işletmeniz var. Öncelikle KOBİ olup olmadığınızı test edilmesi gerekiyor. Bu nedenle eğer 1. adımda belirtilen KOSGEB KAYIT işlemleriniz tamamlanmış ise sırada Kobi beyannamesi doldurma işlemi var. Bu sayfada çok basit bir şekilde nasıl beyananme vereceğiniz, kobi olup olmadığınızı öğrenme metodları, basitçe anlatılmıştır. Bu nedenle yazımızın içeriğinden tüm esnaflarımız başvuru yapmadan önce beyanname vermeyi öğrenerek bu içerikler doğrultusunda, güncel ve doğru şekilde kobi beyannamesi verebilirler.
 3. KOSGEB beyannameleri hizmet merkezleri tarafından kontrol edilmektedir. Eğer güncel olmayan veya hatalı beyanname veren kişiler var ise, girişleri kabul edilmemektedir. Esnafa verilen 60 bin lira için başvuru yapan esnaflarımız için yine, beyannameler doğru doldurulmadığı takdirde KOSGEB ÖN ONAY aşaması geçilemeyecektir. Yine KOSGEB günler önce başvuru tarihlerinin 19 ARALIK olduğunu, bu tarihe kadar tüm esnafların beyanname ve kosgeb’e ilk kayıt sayfalarının doldurma işlemlerini halletmeleri gerektiğini bildirmişti.
 4. Yukarıda ki 3 işleminde olumlu sonuçlandığını varsayarak şimdi faizsiz kobi kredisi için başvuru yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Bunun için sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden giriş yaparak, mail ve şifre bilgilerinizi sisteme giriş yapmalı ve KOSGEB giriş sayfasından 60 bin lira ve 360 bin lira hibe desteği başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
KOSGEB E-KOBİ KAYIT GİRİŞİ

KOSGEB E-KOBİ KAYIT GİRİŞİ

Sıfır faizli kredi alabilmek için bu adımların gerçekleştirilmesi ve E-KOBİ giriş sayfasından giriş yapılarak başvuruların tamamlanması gerekmektedir.

] }
Yorumlar
 1. mustafa dedi ki:

  işkurmak için egitim ve kredi almak için sizden destek almak istiyorum

 2. Harun cankanlar dedi ki:

  İşlerimi büyütmek istiyorum sektorum doğalgaz mühendislik yetkili firmam var bir yetkili başka bir yerde çalışmak istiyorum

 3. Harun cankanlar dedi ki:

  Açık olan yetkili firmamız var destek alıp bir şube daha açmak istiyorum

 4. Mikail Berker dedi ki:

  Kosgeb kredisi için kayıt

 5. Mobilya iç ve dış pazarlama satış dedi ki:

  28 yıllık mobilya deneyimim olduğu için kendime güvenim tamdır mobilya sekteröründe iş sahibi olmanın zamanı geldi diye düşünüyorum bir mağaza açıp iç ve dış pazarlama satışı yapmak ülkem için faydalı yatırımlar yapmak istiyorum saygılar,,,, coşkun durmaz,,,

 6. Tesisat tadilat tamirat dedi ki:

  18 yıllık iş birikimim sayesinde tesisat tadilat işleri yapıyorum müşteri potansiyeli ve müşteri güveni sağlamak için dükkan açmak istiyorum

 7. gıda ve satış dedi ki:

  Gıda ve yöresel bir gıda peynir işi yapmak istiyorum