KOSGEBKredisi.Com

Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımı Başvuru Formu 2022

Türkiye’de eğitim gören birçok öğrenci vardır. Devlet okuyan öğrencilere ve ailelerine eğitim destekleri vermektedir. 2021 – 2022 yılı eğitim döneminde devletin öğrencilere verdiği para yardımı, SED destek ödemeleri, Şartlı Eğitim Destekleri gibi devlet ve birçok kurum, dernek tarafından eğitim alan öğrencilere destek verilmektedir. Sizlerde içeriğimizden devletin öğrencilere verdiği para yardımlarını ve kurumların eğitim desteklerini görebilir hemen e-Devlet üzerinden öğrenci yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımı Başvuru Formu 2022


2021 ve 2022 yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile beraber, devletin öğrencilere verdiği para yardımı olarak, SED ödemeleri, Şartlı Eğitim Ödemeleri, kaymakamlık ve belediye eğitim yardımları her ay düzenli olarak yapılmaktadır. Okul yardım destek paraları 787 TL ile 1.259 TL arasında değişiyor. Maddi durumu yeterli olmayan öğrenciler ve veliler okuyan öğrencilere burs veren vakıf, kurumların maddi yardımlarından destek almaktadır. Sizlerde içeriğimizden devletin öğrencilere verdiği para yardımı 2022 desteklerini öğrenebilir, SED öğrenci yardımı, öğrenci yardım başvuruları ve nasıl başvuru yapıldığını, ne kadar olduğunu öğrenebilir, e-Devlet öğrenci yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımı Nelerdir?

Devlet Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yükseköğrenim ve eğitim gören öğrencilere eğitim döneminde 9 ay boyunca her ay düzenli olarak yardım parası vermektedir. 2021 ve 2022 eğitim döneminde ise her üniversite öğrencisine aylık olarak 300 TL, açık öğretim öğrencilerine ise aylık olarak 90 TL eğitim parası yatırılmaktadır.

2022 yılında devletin öğrencilere verdiği diğer para yardımları aşağıdaki gibidir:

 • KYK bursu yardımı
 • SED ödemeleri
 • ŞEY yardımları
 • VGM bursu,
 • Kaymakamlık bursu para yardımı
 • Özel çocuklara verilen eğitim destekleri
 • Şehitlerin çocuklarına, harp ve vazife malullerin çocuklarına olmak üzere birçok eğitim öğrenim yardımı bulunmaktadır.
Okuyan Öğrencilere Devlet Tarafından Verilen Para Yardımları 2022
Devletin öğrencilere verdiği para yardımı KYK bursu yurt içinde yükseköğrenim gören çocuklarına öğrenimleri süresince yılda 9 ay süreyle ve her ay yapılan yardım miktarı 2022 yılında Lisans öğrencilerine 650 TL, Yüksek Lisans öğrencilerine 1.300 TL ve Doktorada 1.950 TL olarak yapılır.
İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için devlet bursluluk sınavında başarılı olan öğrencilerden maddi durumu ve gelir seviyesi düşük olan öğrencilere öncelik verilerek seçim yapılır ve bir sene boyunca 3 ayda bir bursluluk parası yatırılır.
Öğrencilerin velileri Sosyal ve Politikalar Müdürlüklerine bir dilekçe yazarak başvuruda bulunabilirler. İnceleme yapılır ve uygunsa eğer yukarıda maddeler halinde paylaşmış olduğumuz evrakları tamamlamanız durumunda kaydınız oluşturulur. Başarılı olan öğrenciler de bursluluk sınavlarına başvuru yapabilir. Sınavda başarılı olan öğrenciler ise kaymakamlıklar tarafından verilen burslardan da faydalanabilirler.
Bu desteklerin yanında devletin öğrencilere para yardımı SED yardımları olarak da Bakanlık tarafından verilir. 2021-2022 öğretim yılında devletin öğrencilere verdiği para yardımı miktarları; her lise ve üniversite öğrencisi için aylık 1417,47 TL ve ortaöğretim öğrencisi için aylık 1.259 TL, ilkokul öğrencilerine ise aylık 1181,23 TL öğrenim yardımı ödemesi yapılmaktadır.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (ŞEY) şartlı eğitim yardımı olarak kız ve erkek çocuklara 75-50 TL öğrencilere yardım yapmaktadır.
Çocuk esirgeme kurumlarında yaşayan ve 18 yaşını doldurduktan sonra yurttan ayrılmak zorunda olan ve yüksek öğrenimi tamamlayan öğrenciler de bu para yardımlarından faydalanabilecekler. Devlet tarafından korunmak için başvuruda bulunmuş olan fakat aileleri ile yaşaması uygun görülmüş olan öğrenciler ve doğal afet, kaza veya herhangi bir hastalık sonucunda çalışamayacak durumda olan ailelerin çocukları da burs alabilecek.
Devlet tarafından korunma altına alınmış olan çocuklar da unutulmayarak, aile fertlerinden herhangi biri ile yaşamaları durumunda devletin öğrencilere verdiği para yardımından yararlanabilecekler.
Özel çocuklara eğitim desteği olarak KDV hariç bireysel için 862 TL, grup eğitimi için de 241 TL olarak verilir.
Okuyan Öğrencilere Devlet Tarafından Verilen Para Yardımları

Öğrencilere Para Yardımı Devlet Desteği 75 -50 TL ŞEY YARDIMI

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı şartlı eğitim yardımı olarak öğrencilere yardım yapmaktadır.

Şartlı Eğitim Desteği (ŞEY) Ne Kadar?:

 • Kız öğrencilere 75 TL,
 • Erkek öğrencilere 50 TL,
 • Öksüz ve yetim bir öğrenciye ise aylık olarak 150 TL verilmektedir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından eğitim öğretim alanında çocuğu okuyan ailelere okul yardım parası adına verilmektedir.

Eğitiminiz boyunca geri ödemesiz olarak karşılıksız burs veren kurumlar listesini inceleyerek size uygun olanlara başvuru yapabilirsiniz.

Öğrenci Yardım Parası Başvurusu Yaparken Hangi Evraklar Gerekir?

Öğrenci yardım parası başvurusunda gereken belgeler aşağıda sıralanmıştır:

 • Çocuğun okulunun öğrenci kimliği
 • Okuyan çocuğun hangi okulda okuduğunu gösterir okul müdürlüğünden alınan öğrenim belgesi,
 • Öğrenciye ait ve anne babası ve velisinin kimlik fotokopileri,
 • Ailenin maddi durumunu gösteren Gelir Tespit Belgesi
 • Öğrenci yardım parası almak isteyen kişiler başvuru yaparken bu belgeleri mutlaka yanlarında bulundurmalıdır.
 • Okul parası yardım isteğini içeren ve  öğrencinin anne babası ve velisi tarafından doldurulup imzalatılan başvuru dilekçesi belgesi,
 • Yardım talep eden dilekçe Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı’na sunulmalı ve ebeveynler tarafından doldurulmalıdır.

Başvuru akabinde Kaymakamlıklara bağlı SYDV mütevelli heyeti arasında yapılan toplantılarda başvurular görüşülür ve vakfın bütçe olanakları kapsamında çocukların, kitap, kırtasiye, okul servisi ve benzeri maddi giderleri karşılanır. Ödemeler yapacak olan kuruma göre farklılık gösterse de genellikle aylık olarak yapılmaktadır.

Okul Yardım Parası Nasıl Alınır? 2022

Maddi güçlükler içerisinde yaşamını sürdüren ailelere çocuklarının okul giderlerini karşılamaları için Sosyal Ekonomik Destek (SED) adı altında devletimiz tarafından eğitim yardımı verilmektedir. İlkokul, ortaokul ve liselerde okuyan öğrencileri kapsayan bu eğitim yardım ödemeleri her yıl farklı oranlarda ailelere ödenmektedir. Ailelere eğitim yardımı bu yıl 1259 TL. ye ulaşmıştır. Eğitim yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, öğrenci maddi yardımı başvurusu adı altında aşağıda belirttiğimiz kurum ve kuruluşlara başvuruda bulunabilirler.

 • Sosyal ve Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan Vakıflar
 • Dernekler
 • KYK Bursu
 • Hayırsever, maddi durumu iyi olan vatandaşlar tarafından verilen burslar
 • İşadamları tarafından verilen burs destekleri

e-Devlet Öğrenci Yardım Başvurusu 2022

Öğrenci para yardımı sağlayan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile Kaymakamlık ve Valilikler bünyesinde görev yapan ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı bulunan SYDV tarafından zor durumda olan ailelerin çocuklarına eğitim ve öğretim için para desteğini almak için zor durumda bulunan çocukların velileri şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Yukarıdaki Başvurular belgeleri istenmektedir.

Okuyan öğrenciler eğitim ve öğretim yardımı başvuru formuna e-Devlet üzerinden kısa sürede ulaşarak başvurularını yapabilmektedir.

e-Devlet öğrenci yardım başvurusu yapmak için:

 • e-Devlet sistemine giriş yaparak SGK Eğitim Öğretim Yardımı Talebi menüsüne girin.
 • Talep türü alanından ”Kendim İçin-Çocuklarım İçin” tercihlerinden birini seçin.
 • Kimlik bilgilerinizi ve diğer talep edilen ek bilgileri de girerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Eğitim öğretim yardımı e-Devlet başvuruları; şehit, gazi ve vazife malullerine veya çocuklarına yılda bir kez ödenen eğitim yardımı için talepler değerlendirilmektedir.

Öğrencilere Eğitim Desteği Parası Veren Kurum ve Kuruluşlar Hangileridir?

Öğrencilere yardım parası veren kurum ve kuruluşların yanında burs veren dernekler, vakıflar, holdingler ve iş adamları da bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerin okuyan çocuklarına okul yardım desteği yapan kurum, kuruluş ve dernekleri listeledik.

İşte öğrencilere yardım parası veren kurum ve kuruluşlar:

 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
 • Vakıf ve derneklerden burslar
 • Başarılı öğrencilerin okuldan aldıkları burslar
 • KYK burs ve kredi desteği
 • Ticaret kuruluşları tarafından sağlanan burslar ve destekler
 • Tüccarlar ve holding şirketleri tarafından sağlanan burslar

Bu kurum ve vakıflara ek olarak hayırsever vatandaşlar tarafından da sağlanan eğitim ve öğretim destekleri mevcuttur. İçeriğimizin devamında devletin öğrencilere verdiği para yardımı başvuru formu ile burs başvuruları nasıl yapılır, kimler başvurabilir, şartları nelerdir? gibi soruların cevabını bulacaksınız.

Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Devletin öğrencilere verdiği para yardımlarından faydalanmak için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Maddi destek için Kaymakamlıklara başvuru yaparak SYDV’ler tarafından maddi destek alabilirler. Öğrencilere sağlanan para yardımı almak için:

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • Ekonomik açıdan güçlük çekiyor olmak
 • Çocuğun eğitim giderlerini karşılayamıyor olmak gerekmektedir.

Aileler bu yardımlara bir kez başvurabilir ve destek alan ailelerin durumları Kaymakamlıklara Bağlı SYDV’ler tarafından 6 ayda bir olmak üzere denetleme yapılarak rapor hazırlanmaktadır. Bu destekler icra yoluyla kesilemez ve ödemeler icra işlemi uygulanamaz. Öğrencilere sağlanan bu maddi destekler kişinin durumunun düzelmesinin tespit edilmesi durumunda 6 aylık süre içinde derhal kesilir. Öğrencilere sağlanan maddi destekler için başvuru şartlarını taşımayan kişilerin ve yanlış beyanda bulunarak haksız ödeme alanlara sağlanan destekler yasal faizleri ile birlikte tahsil edilir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Eğitim Yardımları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı eğitim yardımları kapsamında zor durumda olan ve eğitimlerine devam eden öğrencilere para yardımı verilmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile yapılan devlet desteklerini 7 başlıkta inceleyebiliriz.

 • Eğitim materyali yardımı
 • SED yardımı
 • Öğle yemeği yardımı
 • Ücretsiz ders kitabı
 • Şartlı eğitim yardımı
 • Engelli öğrencilerin okullara ücretsiz taşınması
 • Ortaöğretim öğrenci yurtları projeleri

Eğitim hayatında ekonomik anlamda zorluk yaşayan ve yükseköğrenim gören öğrencilere Bakanlık tarafından öğrenim süreleri boyunca yılda 9 kez olacak şekilde her ay düzenli yardımlar yapılmaktadır. Eğitim öğretim yılında her üniversite öğrencisi 300 TL ve açık öğretim fakültesi öğrencileri aylık 90 TL eğitim destek ödemesi yapılmaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı SED Yardımı 2022

SED yardımı Sosyal Ekonomik Destek hizmetleri kapsamında okuyan ve zorluk çeken öğrencilerin temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla verilir. SED yardımı miktarı ise Hazine ve Maliye Bakanlığınca belirlenen memur kat sayısına yapılan zam oranlarına göre belirlenmektedir. Bu yıl için geçerli olan devletin öğrencilere verdiği para yardımını alabilmek için bazı şartların sağlanması gerekmektedir.

Öğrencilere SED Para Yardımı Ne Kadar?

Devletin öğrencilere verdiği para yardımı SED olarak da adlandıran sed yardımı tutarları eğitim kademelerine göre değişiklik göstermektedir. Okula giden öğrenciler için devletin öğrencilere verdiği ilkokul ve ortaokul ile lise öğrencileri para yardımı ne kadar? Birinci sınıftan üniversite kademesine kadar verilen öğrenci para yardım tutarları şu şekildedir:

 • Birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar devam eden öğrencilere aylık olarak 1181,23 TL
 • Ortaöğretime devam eden öğrenciler ise aylık olarak 1259 TL
 • Eğitimine üniversitede devam eden öğrencilere ise aylık 1417,47 TL yardım parası verilir.

Talebin değerlendirilmesi ”Sosyo-Ekonomik Destek Hizmetleri Yönetmeliği” kapsamında yapılan incelemeye uygun olan taleplere öğrenci yardım parası verilmektedir.

Süreli SED Yardımı 2022 Yılı Eğitim Grupları ve % Oranları Destek Tutarı
Okul öncesi eğitim için  %50 oranında 787,48 TL
İlköğretim için %75 oranında1.181,23 TL
Orta öğretim Sed yardımı %80 oranında1.259,97 TL 
Orta öğretim okula devam etmeyenlere %50 oranında787,48 TL
Yüksek öğretim için %90 oranında 1.417,47 TL
Bakımdan ayrılan işsiz gençlere %40 oranında629,99 TL
Sed yardımı

SED yardımı Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca belirlenen memur maaş katsayıları ile belirlenmektedir. Bu yardım tutarları o yıl geçerli olacak olan katsayıya göre belirlenmektedir.

Geçici Ekonomik Destek Tutarı 2022 İlk 6 Ay Ekonomik Destek Tutarı
1 Kat1574,97 TL
2 Kat3149,93 TL
3 Kat4724,90 TL
Devletin öğrencilere verdiği para yardımı

Ülkemizde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca her yıl belirlenen tutarlarda ödeme yapılır. 2022 yılında Aile Çalışma Bakanlığı tarafından aranan şartları sağlayan öğrencilere en fazla 2 çocuğa 1 yıl boyunca en az 1.574,97 TL yardımı verilir.

Şartlı Eğitim Desteği Para Yardımı Başvurusu 2022

ŞEY yani Şartlı Eğitim Yardımı SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) tarafından verilmektedir. Şartlı Eğitim Yardımı, temel eğitim hizmetlerinden yararlanamayan veya herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna tabi olmayan, 3294 sayılı kanuna göre muhtaç ailelerin çocuklarına yönelik verilen şartlı yardım programıdır. Yardıma muhtaç ailelerin çocukları eğitim yılının 1 ayı içerisinde 4 günden fazla devamsızlık yapmamaları durumunda ŞEY para yardımından yararlanabilmektedir.

ŞEY para desteği başvurusunda bulunmak için Matbu Sosyal İnceleme Formu’nun doğru bilgiler ile doldurulması gerekmektedir. Matbu formunu doldurmak ve başvuruda bulunmak için:

 • Gelir testi yapılması için Sosyal inceleme formu düzenlenir.
 • Hane bilgileri, telefon numaraları ve konutun adresi yazılır.
 • Aynı hanede yaşayan bireylerin T.C. Kimlik numarası, adı-soyadı ve imzaları alınır.
 • Ayrıca T.C. kimlik numarası bulunmayan hane halkı da yazılır.
 • Tüm bireylerin T.C. kimlik numarası, ad-soyadı, doğum tarihi, yaşı, başvuru sahibine yakınlığı, engellilik durumu ve varsa rapor bilgileri, kronik hastalık ve ilaç bilgileri,
 • 5 yaş ve üzeri bireylerin Eğitim durumları, devam ettiği okul bilgileri, zorunlu temel eğitim, medeni durum,
 • Gelir durumu, çalışma bilgileri gibi tüm detaylar doldurularak form tamamlanır.

Bilinenin aksine ŞEY (Şartlı Eğitim Yardımı) başvuruları e-Devlet üzerinden yapılmamaktadır. Ancak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca yapılan başvuruların sonuçları e-Devlet sistemi üzerinden sorgulanabilmektedir. ŞEY başvuru sorgulaması için e-Devlet üzerinden Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama sekmesinden başvuru durumlarını öğrenebilirler. Başvurusu onaylanan vatandaşlar belirlenen tarihler arasından para yardımını alabilirler.

Kaymakamlık Öğrenci Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kaymakamlık öğrenci yardım desteklerine başvuru yapmak isteyen aile ve öğrenciler öncelikle bağlı oldukları il veya ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaatı gerekir. Kuruma T.C kimlik belgeniz ile başvuru yaparak öğrenci yardım parası başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunu doldurmanızın ardında burs verebilmek için gerekli olacak bir takım belgeler istenebilir.

İlk defa eğitim yardımı alacak olanlar:

 • SYDV Başvuru kayıt formu
 • Başvuru dilekçesi
 • Kimlik kartı veya nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Öğrenci belgesi hazırlayıp doldurularak ilk başvurular için 30 gün, yenileme için 14 gün içinde başvurular tamamlanmalıdır.

Okula giden çocuklarını okutmakta zorlanan, okul masraflarını ve kırtasiye giderlerini karşılayamayan aileler bu yardımlardan yararlanarak çocuklarının ihtiyaçlarını giderebilirler. Kaymakamlıkların yani devletin okuyan öğrencilere verdiği para yardımları, eğitim yardımları ne kadar? Kaymakamlık öğrenci yardım parası tutarları 2022 yılı için:

 • Okul öncesi okuyan çocuklara 500 TL
 • İlköğretim programlarında okuyan çocuklara 750 TL
 • Ortaöğretim okuyan öğrencilere 800 TL
 • Üniversite okuyan öğrencilere ise 900 TL yardımlar yapılmaktadır.

Çocuğu okuyan ailelere aylık maaş desteklerinden yararlanmak isteyen öğrenciler başvuru yapabilirler.

Öğrencilere KYK Burs ve Kredi İmkanı 2022

Devletin öğrencilere verdiği para yardımları arasında Kredi ve Yurtlar Kurumu’da yer almaktadır. Burs ve kredi vererek kolaylık sağlamaktadır. Burs desteğinde geri ödeme söz konusu değil iken, kredi yardımında okul bittiğinde taksitle geri ödeme yapılmaktadır.

KYK internet sitesinden başvuru yaparak burs veya kredi yardımı alabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra gerekli incelemeler yapılarak burs veya kredi almaya hak kazanırsınız. Başvurunuz sonucunda burs çıkmayıp kredi çıkarsa krediyi alma zorunluluğunuz yoktur. 

Okuyan Öğrencilere Burs Başvuruları 2021-2022

Burs başvuruları özel okullarda eğitim gören öğrencilerin haricinde eğitim gören öğrencilere verilen devlet desteğidir. Özel okullara sağlanan desteklere ek olarak sınavlardan başarılı olan öğrencilere verilen desteklerdir. Ortalama yıllık gideri 20.000 TL olan bir okula destekler ile giren öğrenciler ortalama yıllık gideri 20.000 TL olan bir okula destekler ile girebilen öğrenci her dönem için ortalama 3.000 TL-4.000 TL destekler haricinde para ödeyerek öğrenim görmektedir. Özel okullarda okuyan okul öncesi eğitim öğrencilerine, ilkokul ve temel lise seviyesindeki ve ortaokul ve diğer lise öğrencilerine ise bu yıl dönem olmak üzere burs ödemeleri değişen oranlarda yapılmaktadır.

Devlet Tarafından Engelli Öğrencilere Özel Eğitim Desteği

Engel durumu olan öğrencilere devlet tarafından verilen pek çok destek gibi eğitim destekleri verilmektedir. Verilen eğitim desteği kişinin engel durumuna ve bireysel ya da grup olarak almış oldukları eğitime göre farklılık göstermektedir. Bireysel eğitim desteği alan ve engelli raporu bulunan öğrenciye 862 TL veriliyorken engel oranı grup ile eğitim almaya imkan sağlayan öğrencilere 241 TL eğitim desteği verilmektedir.

Öğrencilere Burs Veren Vakıflar, Holdingler, İş Adamları ve Dernekler

Öğrencilere eğitimlerine destek olmak için destek veren kurumlar, vakıflar, holdingler, dernekler ve iş adamları bulunmaktadır. Anaokulu, kreş, ilköğretim, ortaokul, lise ve üniversite hangi sınıfta okursa okusun, devlet çocuğu okuyan ailelere eğitim ve öğretim yardımları yapmaktadır. Bunlar sosyal ve ekonomik (SED) destekleri olabildiği gibi, KYK sayesinde geri ödemesiz burs ve kredi şeklinde de yansıtmaktadır. Yine 2021 yılında öğrenci başına sınıf ve dönemine göre bir sosyal destek verilecektir.

Öğrencilere Burs Veren Vakıflar, Holdingler, İş Adamları ve Dernekler listesi!

 • Adilcevaz Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı
 • Adnan Kahveci Vakfı
 • Afrika Vakfı Marmara ve Yıldız Teknik Üniversitesi
 • Ahlat kültür ve Eğitim Vakfı
 • Ahmet Yesevi Vakfı İş Dünyası Vakfı
 • Akdere Yeni Sondurak Ulu Camii Vakfı Tekfen Vakfı
 • Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Sabancı Vakfı
 • Alarko Holding Ali Demir Vakfı
 • Alarko Vakfı Türk Petrol Vakfı
 • Anadolu Vakfı Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı
 • Atatürkçü Düşence Derneği TADEV
 • Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı
 • Belediyeler
 • Birlik Vakfı
 • Türk Dil Kurumu
 • Boğaziçi ve Galatasaray Üniversiteleri Çağdaş Eğitim Vakfı
 • Cafer Sadık Abalıoğlu
 • Darendililer Eğitim Vakfı İstek Vakfı
 • Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Vakfı
 • Elginkan Vakfı
 • Fevzi Akkaya Vakfı
 • Hüsnü Özyeğin Vakfı
 • İbrahim Çeçen Vakfı
 • İstanbul Sanayi Odası Vakfı
 • İbrahim Çeçen Vakfı
 • İstanbul Teknik Üniversitesi
 • İstanbul Ticaret Odası İTO
 • İstanbul Ticaret Üniversitesi Rumeli Eğitim Vakfı
 • İstek Vakfı
 • İş Dünyası vakfı
 • İzzet Baysal Vakfı Sağlık Eğitim Vakfı
 • Kızılay Gençlik müdürlüğü
 • Kibar Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı
 • Marmara Üniversitesi
 • MEB
 • E-Bursum
 • Mehmet Zorlu Vakfı
 • Sema Yazar Gençlik Vakfı
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü
 • TEV Türk Eğitim Vakfı
 • Nuh Çimento sanayi vakfı
 • Sema Yazar Gençlik Vakfı Kızılay Gençlik Müdürlüğü
 • Şahinler Holding Meb
 • Taşkent Vakfı Şahinler Vakfı
 • TEKFEN Vakfı,
 • TEV Diyanet Vakfı
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı Yumlu Eğt. ve Kültür Araştırma Vakfı
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı,
 • TÜBİTAK
 • Yücel Kültür Vakfı
 • Türk Diyanet Vakfı
 • Türk Eğitim Vakfı
 • Türk Petrol Vakfı
 • Türkiye Girişimcilik vakfı
 • Türkiye Milli Kültür Vakfı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
 • Vehbi Koç Vakfı
 • Türkiye Bursları
 • Süreyya Ağaoğlu Çocuk vakfı
 • Yıldız Teknik Üniversitesi
 • Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı
 • Sütaş
 • TOÇEV
 • Adnan Kahveci Vakfı öğrencilere destek veren kurum ve kuruluşlarından bazılarıdır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz vakıflarından faydalanmak için öğrencilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Derslerinde başarılı olan ve alttan dersi olmayan öğrenciler maddi desteklerden faydalanabilmektedir. Kurumlara başvuru yaparken sizden öğrenci belgesi ve ders notlarınızı gösteren belgeler talep edilebilmektedir. Burs veren kurumlara başvurular, kurumların ve vakıfların şartlarına göre değişiklik gösterebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Elif yavuz dedi ki:

  Bn 3 cocuga yaterli alamiyorum okul malzemesi destek istiyorum

 2. Muhammed Yusuf öngör dedi ki:

  İlk öretime giden oğlum var öğrenci maddi yardımınızı bekliyoruz Allah rızası için lütfen yardım edin kiradayım binyüz kira veriyoruz yeri geldimi masraf larını karşılayacak durumum olmuyor

 3. Tugce dedi ki:

  İki tane çocuğum var biri orta okula gidiyor biri lise Evim kira eşim çalışmıyor Allah rızası için bana yardım edin

 4. sefa said koç dedi ki:

  lütfen benle iletişime geçin çünkü annem yatalak babam ise kal ten ameliyat oldu ailenin tek çocugum bende tek ben okuyom çok sıkıntımız var maddi sıkıntımız var nolur yardım edin

 5. Tahsin dedi ki:

  Selam alyküm EVİM KİRA İKİZ KIZIM VAR KENDİM KARTON TOPLUYORUM ŞİMDİ 5 SINIFA GİDİYORLAR ÇOK ZORLANIYORUM ALLAH İÇİN YARDIM EDİN NOLURSUN ÇIKMAZLARDAYIM İZMİR YEŞİLYURT OTURUYORUM

 6. Muratcan sarıyıldız dedi ki:

  Ortaokul öğrencisiyim maddi durumumuz yok babam serbest meslek nolur banada 1000 TL için yardımcı olurmusunuz

 7. Mekkenur dedi ki:

  Merhaba benim üç tane çocuğum var iki tanesi okula gidiyor biri 3 sınıf birisi de anaokulu çocukların için okul yardımı istiyorum

 8. Hakan öngör dedi ki:

  Okula giden iki oğlum var biri ortaokul biri ilkokul maddi yardımınızı bekliyoruz

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.