KOSGEB Kredisi

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama (2020 Yeni Gizli Yöntem)

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama (2020 Yeni Gizli Yöntem)

Kredi notu kişinin bankanın gözündeki finansal durumudur. Ülkemizde faaliyet gösteren kamu bankaları ve özel kuruluşlardan kredi çekerken, Findeks KKB puanınız önem arz eder. Kredi notunuzu Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi, Finansbank veya Ziraat Bankası gibi bankalardan öğrenebileceğiniz gibi e-devlet ve sms göndererek te ücretsiz bir şekilde kolaylıkla sorgulama yapabilirsiniz. Tüm bunların hepsini T.C kimlik numarası ile öğrenebilirsiniz.

Bu içeriğimiz de Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla merak edilen ücretsiz kredi notu öğrenmenin yolları, e-devlet kapısından ücretsiz kredi notu nasıl öğrenilir, Findeks kredi notu sorgulama, Findeks kredi notu kaç olmalı, kredi notunu Yapı kredi bankası, İşbankası, Akbank, Ziraat bankaları üzerinden  kredi skoru öğrenme ücretsiz mi? Kredi Notu Öğrenme SMS ile kısa yolları, TC ile Kredi Notu sorgulama  hakkında bilgilere yer vereceğiz. Öncelikle kredi notundan ne anlamalıyız? bu konuda kısaca bilgi verelim.

KREDİ NOTU NEDİR? NE İŞE YARAR?

Kredi notu kişilerin geçmişteki bankalar arasındaki ilişkilerinin nasıl seyrettiğini görmek için son 5 yıllık verilerden yola çıkılarak oluşturulan bir not sistemidir diyebiliriz. Beş yıllık bankacılık geçmişinizin bir sistemde tutulduğunu bilmeyen yoktur. Sistem üzerinde yer alan bilgilerin tümü sizin risk raporunuzu oluşturmaktadır. Bu şekilde bankaların kayıt büroları tarafından oluşturulan Findeks kredi notu sorgulaması için pek çok yöntem geliştirilmiştir. Garanti Bankası, İş Bankası, Ziraat Bankası gibi bankaların özel geliştirdiği kredi notu sorgulama sayfaları  bile bulunmaktadır. Kredi notunuzu öğrenmek için başvuracağınız yöntemlerden bir diğeri de T.C. kimlik numaranızı kısa mesaj yoluyla sms ile gönderme ilk yöntem olacaktır. Ayrıca KKB, BKM Ekspress gibi sayfaların da kredi notu sorgulama ekranları bulunmaktadır. Eğer notunuz düşükse kredi çekemezsiniz. Ancak yüksek ise belirli limitlerde kredi alabilirsiniz. Bundan dolayı bankaların  kredi kullanmak isteyen müşterilerinin ilk olarak baktığı referans aldığı bu not sisteminde mutlaka yüksek olması önemlidir. Riskli grupta yer alan bir kişiye bankalar kredi vermekten çekineceği için kişilerin düşük kredi notlarını yükseltmenin yollarını aramaları gereklidir. Bunun için öncelikle kredi notu sorgulaması yaparak ne durumda olduklarını görerek, ileri de sorun çıkarmaması için notları yükseltecek adımlarda bulunmaları gereklidir.

Findeks Kredi Nedir? Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemi

Bankaların kurdukları ve Kredi Kayıt Bürosu adı verilen sistem sayesinde banka müşterilerinin beş yıllık geçmişleri kayıt altına alınmaktadır demiştik. Bankaların tüm müşterilerinin kredi kartı, kredi, mevduat hesabı vb. tüm işlem ve ödemeleri bu sisteme kaydedilmektedir. Müşterinin performansına göre ise bir rapor hazırlanmaktadır. Bu rapora risk raporu denebileceği gibi findeks ya da kredi notu adı da verilebilir. Kredi alma isteği ile banka şubelerine gitmeniz durumunda ilk olarak kredi notunuz sorgulanacaktır. Yani 5 yıl boyunca banka ile nasıl anlaştığınız.. Ödemeler düzenli mi? Borçlar ne alemde? Kredi kartı ödemelerini vadesinde yapıyor musunuz? gibi sorulara cevaplar aranacaktır.

Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemi

Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemi

Şayet kredi alıp bir daha taksit ödemek için bankaların yolunu tutmadıysanız o halde sınıfta kalacaksınız. Çünkü kredi notunuz yapılacak olan sorgu sonrası yüksek risk içereceğinden bankalar size kredi vermek konusunda tereddüt değil imtina edecektir. Findeks sistemi sayesinde bir tıkla kredi notu sorgulanması mümkün olmaktadır. Bankalar kredi notu yüksek müşterilerine çeşitli avantajlar sunmaktadır. Krediler ile ilgili araştırmalarınızda faizlerin altında müşteriye göre değişebilir şeklinde bir ibare gördüyseniz işte o müşteriler borçlarını düzenli ödeyen ve bankaların en sevdiği tipler olacaktır. 😉

Ancak herkesin kredi notu yoktur. Son beş yıl içerisinde bankalar ile herhangi bir münasebetiniz yoksa muhtemelen kredi notu sorgulaması sonrası sizin kredi notunuz görüntülenemeyecektir. Findeks üzerinden yapılacak olan sorgulama işlemleri bir ücret karşılığında olmaktadır. Her sorgu 6 TL + KDV olarak ücretlendirilecektir.

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Findeks kredi notunuzu doğrudan etkileyen unsurlar bulunmaktadır.

 1. Kredi kullanma sıklığı : Yüzde 10
 2. Düzenli ödeme : Yüzde 35
 3. Borç durumları ve hesaplar : Yüzde 35
 4. Yeni ürünler : Yüzde 11
 5. Diğer : Yüzde 9

Bu oranlar üzerinden findeks notu hesaplanır ve mutlaka yüksek olması gereklidir. Findex notunuz ne kadar yüksek ise o kadar kolay ve daha düşük faiz oranlarıyla kredi kullanabilirsiniz. Findeks notu 1’den 1900’e doğru ilerledikçe risk seviyesi azalacağından ne kadar yüksek not çıkarsa o kadar kredi almanız kolaylaşacaktır.

Findeks kredi notu sorgulaması yapabilmeniz için sisteme üye olmanız gerekmektedir. Üyelik tamamen ücretsiz olup cep telefonu numarası ve T.C. kimlik numarası ile yapılabilmektedir.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 2020 Servisleri Var mı?

Kredi notu öğrenmenin yollarını arayanlar için bu yöntemlerin mutlaka belirli bir ücret karşılığında yapıldığını gördük. Bu yöntemler ile kredi notu sorgulama işlemi herhangi bir sistem üzerinden ücretsiz olarak yapılamamaktadır. Kullanacağınız yöntem hangisi olursa olsun az çok ücret ödemek durumunda kalacaksınız. APPStore ya da Google Play Store üzerinden pek çok kullanıcı ücretsiz sorgulama yapabilmek için mobil cihazlarına uygulamalar yüklüyor. Bu uygulamalar sonrası elbette ki karşılarına bir sonuç çıkıyor. Fakat bankaların oluşturdukları sistemler güvenlik arz ettiğinden dolayı mobil uygulamalar sayesinde elde edilen kredi notu verileri gerçeklik arz etmiyor.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Yöntemi

Kredi notu sorgulaması konusunda bahsettiğimiz tüm yöntemler ücretlidir. Az çok bir bedel karşılığında bu hizmeti alabilirsiniz. Ancak en ucuza nasıl kredi notunuzu sorgulayabileceğiniz ile ilgili birkaç ip ucu vereceğiz.

Ücretsiz olarak sorgulama yapabilmek için bir tek yol var. O da kredi başvuruları esnasında bankalardan kredi notunuzu öğrenmek olacaktır. Bireysel müşteri danışmanınıza kredi çekmek istiyorum diyerek gittiğinizde kredi notunuzu sorgular ve hiçbir ücret talep etmez. Ancak danışmanınıza kredi notunuzu öğrenmek için geldiğinizi söylerseniz sizden bankaya göre değişmekle birlikte 5-10 TL bir ücret talep edilecektir. Bu yöntemlerin yanında senetle cep telefonu ve elektronik eşya almak için satıcı bayilere gittiğinizde kredi notunuzu danışmanların size tamamen ücretsiz bir şekilde sorgulama yapacaklarını söylemememiz de bir diğer ipucumuz olsun 😉

Bu yöntem dışında kullanılacak olan tüm kredi notu sorgulama işlemleri ücretlidir.

İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

İş Bankası müşterilerinin kredi notlarının öğrenilmesine imkan tanıyan bankalar arasında yer almaktadır. Diğer bankalarda kredi notu sorgulaması yapmak için tek bir yol bulunurken İş Bankası 3 farklı yöntem ile müşterilerine hizmet vermektedir. Kredi risk raporu sorgulamak ise ücretlidir.

 • İŞCep > Krediler > Risk raporu
 • ATM > Bilgi sorgu > Kredi risk raporu
 • İnternet şubesi > Krediler > Kredi risk raporu
iş-bankası-kredi-notu-sorgulama

İş Bankası Kredi Notu Sorgulama Ekranı

İş Bankası’ nın sorgulama yöntemlerini kullanarak yapacağınız her işlemden 7 TL alınacaktır. Bu sebeple hesabınızda TL olması gerekmektedir. Şayet hesap bakiyeniz sorgulama işlemi yapmaya yetmiyor ise bu işlemi yapmanız da mümkün olmayacaktır.

Yapı Kredi Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Yapı Kredi Bankası da müşterilerinin kredi notu sorgulamalarına imkan tanıyan bankalar arasında yer almaktadır. Oluşturduğu paketler ile ücretli olarak findeks paketlerini Yapı Krediden alabilirsiniz. Ayrıca banka tarafından müşterilerine özel olarak danışmanlık hizmeti de sağlanmaktadır. Risk raporu ve çek raporu hizmetini bu bankadan alabilirsiniz. Ancak ücretsiz olarak hizmet verilmediğini söylemekte yarar var.

Kredi notu sorgulaması yapılabilecek diğer bankalar;

Bu bankalar müşterilerine kredi notu sorgulama hizmeti veriyor, ancak bu işlem ücretsiz olarak değil. 5 ila 10 TL arasında bir ücret karşılığında bu bankalardan kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz.

Akbank Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Akbank üzerinden de ücretsiz kredi notu öğrenebilirsiniz. Bunun için uygulamayı cep telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Akbank mobili cep telefonunuzdan hemen indirin, kredi notunuzu hemen öğrenin.​​ Bu kadar kolay. Akbank kredi notu öğrenmek için direkt hesabınıza giriş yaparak hemen öğrenmek için tıklayınız.

T.C. No ile Kredi Notu Sorgulama

T.C. kimlik numarası ile kredi notu sorgulama yapma işlemi mümkün olmaktadır. Bazı kişiler tarafından bu hizmetin e-devlet tarafından verilip verilmediği merak edilmektedir. Ancak 2020 yılında e-devlet üzerinden kredi notu sorgulaması hizmeti verilmektedir. T.C. ile sorgulama işlemi ise GSM operatörleri tarafından yapılmaktadır. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom hat sahipleri kredi notu sorgulama hizmetini 9 TL’ ye vermektedir. İşlemi nasıl yapacağınızdan adım adım söz edeceğiz;

Kredi Notu Öğrenme SMS İle Nasıl Yapılır?

 • Telefonunuzun mesajlar bölümüne giriniz.
 • Yeni mesaj sayfası açarak alıcı kısmına 1122 yazınız.
 • Mesaj yaz bölümüne ise T.C. KİMLİK NO boşluk DOĞUM YILI yazmanız gerekmektedir.

Bu işlemi yaptıktan sonra birkaç dakika içerisinde hattınızda yeterli bakiye olması durumunda kredi notunuz tarafınıza iletilecektir. Faturalı hatlar üzerinden yapılacak olan kesintiler müşterilerin faturalarına yansıtılacaktır. Faturasız hat sahipleri ise şayet hatlarında TL yok ise yükleme yapmaları gerekmektedir.

►  Vodafone Kredi Notu Sorgulama 

Turkcell Kredi Notu Sorgulama (buradan)

Türk Telekom Kredi Notu Sorgulama( TCKIMLIKNO yazıp 1122’ye gönderin ayrıntılar)

Ayrıca cep telefonunuza play store‘ dan kredi notu uygulamasını indirerek ücretsiz bir şekilde sorgulama yapabilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme e-devlet Üzerinden Bedava Öğrenmenin Yolu

Bedava kredi notu sorgulama yöntemi arasında e-devlet üzerinden kredi notu sorgulama işleminin adımlarını anlatmak gerekirse;

Öncelikle e-devlet kapısına geçerli e-devlet şifresi ve TC. kimlik numarasını yazarak giriş yaptıktan sonra Yeni Başvuru butonuna tıklayıp açılacak ekran üzerinden Kredi limit ve borç bilgileri raporu ve Çek bilgileri raporu işaretlenip hangi rapor türü talep edilecekse seçilip devam et tılanarak işlem tamamlanır. 1 aylık risk raporu talebiniz iletildikten sonra cep telefonunuza gerekli rapor onay kodu gönderilerek e-devlet üzerinden bu  rapora erişim sağlayabileceksiniz.

Sizde ücretsiz, bedava, hiç para ödemeden kredi notu sorgulama yöntemlerini kullanarak bankalardaki güncel risk durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

] }
Yorumlar
 1. Ücretsiz Kredi Notu 2019 Sorgulaması dedi ki:

  Garanti Bankası, Akbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halk Bankasından ücretsiz kredi notu öğrenmek için size bir yöntem anlatacağım. Bu yol sayesinde hiç para ödemeden anında kredi sicilinizi sorgulayabilirsiniz. Bu bankalardan herhangi birine gidin ve ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizi söyleyin. Banka yetkilisi size kaç para çekeceğinizi ve maaş bordronuzu soracaktır. Maaş bordronuz varsa zaten ne âlâ ama yoksa var olduğunu sonra getirebileceğinizi söyleyebilirsiniz. Bunun sonunda kimliğiniz verirsiniz ve danışman bilgisayara girip sizin daha önce çektiğiniz ve ödeyemediğiniz, ihtiyaç, konut, işyeri ve araç kredileriniz ile birlikte ödemediğiniz kredi kartı borçlarınızı ortaya döker. Bu döküm sonrasında sizlere kaç paraya kadar kredi çekebileceğinizi anlatır. Eğer ısrar ederseniz kendileri için ücretsiz olan kredi notu sorgulama ekranından sizin adınıza sorgulama yapıp kaç puanınız olduğunu risk analizi ile birlikte size bildirebilir. Örneğin 800-900 kkb notuna sahipseniz zor kredi çekersiniz. Ancak 1.400 civarında notunuz varsa ozaman birçok kredinin çıkabilme ihtimali var. Mesele bedava öğrenmek değilmiydi. Bende sizlere teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

 2. 2019 KKB Risk Analizi dedi ki:

  Bende daha önce ücret ödemeden kkb sorgulamak istedim. Burada anlatılan yönergeler doğrultusunda bazı bankalardan ücretsiz kredi notu sorgulama servisleri halen aktifti. Ancak bankalar son dönemlerde artık aktif müşterileri haricinde bedava işlem yapmıyorlar. Eğer siz bir bankadan maaş alan emekli , işçi veya memursanız ozaman tamam derim. Ama ilk defa bankaya işi düşen ve bende uyanıklık edip para ödemeden bedava işimi göreyim derseniz o zaman o iş zor arkadaşlar. Kusura bakmayın ama paşa paşa para ödemek zorundasınız.

 3. E-devlet SMS ile KKB Öğrenmek Basit dedi ki:

  Sms veya Tc. kimlik numaranız ile direk olarak e-devlet üzerinden kkb sorgulamak mümkün dediler. Ancak E-devlet üzerinden bedava kredi notu sorgulama gibi bir şey imkansız durumda. Henüz KKB birlikleri e-devlete bu hizmeti vermediler. Bu yüzden hattınız faturalı da olsa SMS ile kolay bir iş ama kontörlü olanlara için Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası ile bu iş olmaz arkadaşlar. Selamlar dilerim hepinize .

 4. Bülent toper dedi ki:

  Ben 2017 icralık oldum keridi cekbilirim bugunku banka borclarimi kapatmak

 5. abidin girgin dedi ki:

  kredi notu

 6. Adil Özyürek dedi ki:

  Kredi notumu öğrenmek istiyorum

 7. Sedat dedi ki:

  1084 puanım var kredi alabilirmiyim

  1. simasimal dedi ki:

   borç verir misin

  2. Okan dedi ki:

   En az 1500 lazım

 8. Caner Soysuz dedi ki:

  kkb puanımı kolayca öğrendim daha önce kkb puanını öğrenmek oldukça zordu. Şimdi çeşitli yöntemlerle kredi notumu öğrenebiliyorum. 🙂

 9. Osman Çakır dedi ki:

  Çok teşekkür ederim abi. ben kkb notumu ücretsiz öğrendim

 10. Ben akıllıyım ya dedi ki:

  KKB ücretsiz kredi notu sorgulama işini nereden yapacagız diye aratırıken sizi buldum google’de ama zor bir yol adamı bulcaz telefon için sorduracagız kimse ugrasmaz gibi ya para vereceğiz yada başka birşey. Ben biraz daha arastırdım bi site buldum Notu Bedavaya gösteriyor. ahada linki arkadaşlar bir deneyin gayette bedava çıkıyor not 😀

 11. Ücretsiz Kredi Notu dedi ki:

  Ben hiç para ödemeden Findeks kkb notumu sorguladım. Çok tşk ederim. Sizlerede https://www.kosgebkredisi.com/ucretsiz-kredi-risk-raporu-sorgulama/ adresini tavsiye ederim.

 12. vecih karabulut dedi ki:

  kkb 0 punu hagi banka kredi çekbilirim 4000tl tel no. hatay

 13. Durmuş alagöz dedi ki:

  10.000 tl kıredi çekmek için kaç puan gerekir örene bilirmiyim

 14. Ahmet Bekar dedi ki:

  Bir dönem kredi kartı borcu ödemeyince kredi notumuz ne oranda düşer ?

 15. Kredi Notu Kaç Olmalı? dedi ki:

  Ev kredisi çekmek için kredi puanımızın kaç olması gerekir?

  1. Bankaciniyazi dedi ki:

   Bir kere puaniniz min 1600 olmali

 16. Garanti Yapı Kredi Finansbank Vakıfbank kredi notu öğrenme dedi ki:

  Bun bankalardan hangisi daha uygun öğrenme imkanı sağlıyor.

 17. kredi notu öğrenme ücretsiz iş bankası dedi ki:

  İş bankasından kesin sonuç aldım. diğer bankalar iyi değil bence.

 18. Merkez Bankası Kredi Notu Sorgulama dedi ki:

  Ben sorgulamayı merkez bankasından yapaarım. diğer firmalara güvenmiyorum.

  1. Bankaciniyazi dedi ki:

   Sen bilirsin tabiki ama bence evham yapiyorsunuz artik guvenin memleketimin bankalarina

 19. KKB RİSK SKORU ÖĞRENME dedi ki:

  Findeks illaki 9 TL. para istiyor. Nasıl yapıyorsunuz?

 20. PARA ÖDEMEDEN KBB PUANI SORGULAMA dedi ki:

  ben denedim 1420 puanım var. otomobil kredisi çekebilir miyim?

  1. Bankaciniyazi dedi ki:

   Alabilirsiniz ama bir sartla kefil gerekli bankaci bir tanidiginizi kefil olarak gosterirseniz sorun olmaz

 21. konaklama tesisi dedi ki:

  mevcut denize sıfır turizm bölgesinde bulunan lokantamın yanına bungolav tarzında konaklama için kredi ve hibe kullanmak istiyorum

  1. Bankaciniyazi dedi ki:

   Kullalnin kredi hibe kredi karti Allah ne verdiyse kuillanin sonra lokantanizda corba icmeye geliriz kredi icin