KOSGEB Hibeleri

Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama

Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama

Kredi almak isteyen müşteriler bankaların ilgisini çekmek için kredi notunu oldukça yüksek tutmalıdırlar. Banka müşterilerinin kredi notlarını öğrenebilmeleri için birçok alternatif yol bulunmaktadır. Findeks Kredi Notunun veya SMS ile Kredi Notu öğrenmek için belirli bir ücret ödemesi yapılması gereklidir. Ücret ödemek isteniyorum diyorsanız da bankaların kredi notu sorgulama ekranlarından yararlanabilirsiniz. Garanti Bankası, İş Bankası gibi birçok bankanın, İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılık üzerinden T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Siz değerli okuyucularımıza Ziraat Bankası’ndan kredi notunun nasıl sorgulanabileceğini anlatmaya çalışacağız.

Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

Kişiler bankalara ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi vb. gibi finansal konularda başvurmaları halinde bankalar tarafından başvuru yapan kişilerin direkt olarak kredi notuna bakılır. Banka tarafından talep edilen evraklar ile kredi veya kredi kartı başvurusu yapılması halinde kişinin hakkında bir tahkikat süreci başlatılır. Eğer başvuru yapan kişilerin kredi notu tahkikat sürecinin sonunda riskli grupta yer alırsa bankanın sağladığı hiçbir avantajdan yararlanamaz. Ancak kredi notunu yükseltmesi halinde kredi almaya hak kazanmış olur. Risk grubuna göre kredi puanları aşağıdaki gibidir;

 • Kredi notunun 1 ila 699 olması halinde; kredi notunuz en düşük seviyede olacaktır. Bu sebeple de kredi alımınız pek mümkün olmayacaktır. Bankalara başvuru yapmanız halinde eliniz boş dönebilirsiniz.
 • Kredi notunun 700 ila 1099 olması halinde kredi notunuz orta riskli grupta yer alacaktır. Kredi almanız yine düşük derecede olacaktır.
 • Kredi notunuzun 1100 ile 1499 olması halinde kredi notunuz az riskli grupta yer almış olacaktır. Bankalara kredi başvurusunda bulunmanız halinde Gelir Belgenize bağlı olarak kredi alabilecekseniz demektir.
 • Kredi notunuzun 1500 ile 1699 olması halinde kredi notunuz iyi grupta yer alacaktır. Bankalar bu müşterilere kredi vermektedir. Ancak kredi limitleri yine banka tarafından belirlenecektir.
Kredi notu

Kredi notunuzu öğrenmenin birçok yolu vardır.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Bankalar ile ilişiği bulunan herkesin bir risk raporu bulunmaktadır.  Mevcut risk raporlarında kişilerin ihtiyaç, taşıt, konut kredileri, Kredi Mevduat Hesapları, kredi kartları gibi bütün bilgiler bulunmaktadır. Her bir kimsenin bilgileri Türkiye Bankalar Birliği‘ne gönderilir. Burada incelemeye alınır ve bu bilgiler neticesinde düzenleme yapılır ve raporlanır. Findeks ise kişilerin kredi notunu öğrenmeye yardımcı olan bir programdır. Garanti Bankası kredi notu sorgulama uygulamasını kullanarak da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks ile kredi notu öğrenmek için 6 TL + KDV ödemeniz gerekmektedir.

Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenmek için başlangıçta belirli bir miktar ücret ödemek zorunda olduğunuzu bilmenizi isteriz. Bu site üzerinden kredi notu sorgulaması yapmak istiyorsanız ilk olarak üyelik oluşturmanız gerekecektir. Kredi notu, yukarıda da belirttiğimiz gibi 1 ile 1900 arasında değişiklik göstermektedir. 1 en riski grup olurken 1900 çok iyi grupta yer almaktadır. Kredi notu hesaplamaları 5 yıllık süreç olarak hesaplanır. Kişi 5 yıl içinde hiç kredi çekmemiş ve kredi kartı almamış ise doğal olarak kredi notu da olmayacaktır. En ucuz kredi notu sorgulama yöntemi hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks üzerinden kredi notu öğrenmenin ücretli olduğunu belirtmiştik. Sorgulama işlemi 4,50+ KDV olarak belirlenmiştir. Findeks hakkında tüm bilgilere ulaşmak ve kredi notunuzu sorgulama ekranına gitmek için linke tıklayınız.

BKM Express İle 1 TL’ye Kredi Notu Öğrenin!

BKM Express’i ilk defa kullanan kullanıcılara özel kampanya hazırlanmıştır. Kampanya kapsamında BKM Express üzerinden sorgulama yapanlara özel bir defaya mahsus olmak üzere 1 TL olarak belirlenmiştir. İndirim kampanyasından yalnızca bir defa faydalanabilmekte olup “www.findeks.com internet sitesinde yer alan Findeks Kredi Notu ve Risk Raporu”nu aynı zamanda satın alan kullanıcılar faydalanabilmektedir. BKM Express üzerinden herhangi bir ürün almış kişiler bu kampanyadan yararlanamayacaklardır. Belirlenen mevcut kampanya BKM Express üyesi olan bankaların kredi kampanyaları ile birleştirilebilmektedir.

BKM Express üzerinden kredi notu sorgulamak için ilk olarak üye olmanız gerekmektedir. Üye kaydı sayfasına ilerlemek için linke tıklayabilir, üye olabilir ve sadece 1 TL’ye kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. BKM Express ile kredi notu öğrenme üyeliği 05.01.2016 – 15.08.2019 arasında olup kampanya süresi SONA ERMİŞTİR.

BKM Express İle 1 TL'ye Kredi Notu Öğrenin!

BKM Express İle 1 TL’ye Kredi Notu Öğrenin!

Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama

Kredi notunuzu Ziraat Bankası Mobil Bankacılık üzerinden ya da İnternet Bankacılığına giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Bu işlemi birkaç adımda halledebilir ve KKB Risk Raporunuzu kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Bu işlem için ücret talep edilmektedir. Akbank kredi notu sorgulamasını inceleyebilirsiniz.

 • Bu işlem için ilk olarak Ziraat Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirin.

Ziraat Mobil indir

İlk olarak Ziraat Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirin.

 • Daha sonra Ziraat Mobil uygulamasına T.C Kimlik Numaranız ve şifreniz ile giriş yapın.
Ziraat Bankası Giriş

Ziraat Bankası internet bankacılığı giriş sayfası.

 • Açılan sayfadan “Başvurular” sekmesine tıklayınız. Sağ tarafta açılan sayfadan “Çek ve Risk Raporu” na tıklayın ve aşağıya açılan sekmelerden KKB Risk Raporu seçeneğini seçin.
Başvurular sekmesi

Başvurular butonundan KKB Risk Raporu sayfasına giriş yapınız.

 • Karşınıza açılacak sayfadan masrafın kesileceği hesabı seçin. Bu işlem için sizden tahsis edilecek ücret 8 TL olacaktır. Masraf Hesabını seçtikten sonra “E-Posta Gönder” butonuna tıklayarak Kredi Notunuzun sonucunu mail adresinizden öğrenebilirsiniz.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu öğrenmenin bir diğer yolu da SMS’tir. Bu işlem diğerlerine göre bir tık daha kolay halledilmektedir. Operatörünüz ne olursa olsun Kredi Notu Öğrenme numaraları aynı şekilde belirlenmiş ve fiyatlar da aynı oranda ödenmektedir. Faturalı veya ön ödemeli hattınızdan kredi notunuzu sorgulamak için 9-10 TL civarında bir ödeme yapmanız gerekecektir. Cep telefonunuzdan kredi notunuzu öğrenmek için ilk olarak mesaj bölümüne giriş yapmanız gerekecektir. Daha sonra;

 • Mesaj bölümüne;
 “Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı ve Doğum Yılınızı” aralarında bir boşluk bırakarak yazınız.
 • Alıcı bölümüne ise;

1122 yazarak “Gönder” butonuna basınız.

Bu işlemden sonra cep telefonunuza gelen mesaja da “Onay” verdikten sonra, sonucunuz telefonunuza yine bir SMS ile bildirilecektir.

SMS İle Kredi Notunuzu Öğrenebilirsiniz

SMS İle Kredi Notunuzu Öğrenebilirsiniz

Kredi Notu Öğrenme e-Devlet

E-devlet ile ücretsiz kredi notu sorgulaması yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Kredi notu her banka tarafından kredi kullandırım koşullarından biri olduğu bilinmektedir. Kredi notunuzun yüksek olması bir bakıma ne kadar düzenli ödeme yaptığınızı da göstermektedir. Ödeme performansının yüksek olduğu bireyler kredi puanları da yükselecek ve kriterlerin sağlanması koşulu ile kredi kullandırılabilecektir. E-devlet platformu üzerinden kredi notu ile tüm bankalara ait borçlarınızı gözlemleyebilir aynı zamanda borçlarınızın toplam tutarını görüntüleyebilirsiniz. E-devlet ile kredi notunuzu ücretsiz sorgulamak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanmıştır;

 • E-devlet’e T.C Kimlik numarası ve şifre ile giriş,
 • Ardından anasayfada yer alan arama çubuğuna “Türkiye Bankalar Birliği” yazılır,
 • Türkiye Bankalar Birliği hizmetlerinin bulunduğu sayfadan
 • “Risk Merkezi Raporu Başvurusu” seçilerek
 • Ayda bir defaya mahsus başvuru yapılabilir.
 • E-devlet ile kredi limit ve borç bilgileri raporunu görüntüleyebilirsiniz.

Türkiye Bankalar Birliği resmi web sitesi ile Risk Merkezi üzerinden kredi notunuzu öğrenmek için tıklayınız.

Kredi Notunuzu Yükseltin!

Kredi notunu yükseltmenin en kolay yollarından biri düşük limitli bir ihtiyaç kredisi veya kredi kartıdır. İhtiyaç kredisi talebinizin onaylanması, kredi kartına göre biraz daha düşük olacaktır. Bu sebeple kredi kartı almanız daha doğru olacaktır. Bankaya kredi kartı talebinde bulunarak, mevcut kartınızın ödemelerini zamanında yaparak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Örneğin kredi kartınızın aylık minimum ödeme tutarı 238 TL ise siz düz hesap 240 TL yatırırsanız bu kredi notunuza olumlu şekilde yansıyacaktır.

Kredi notunuzu yükseltmenin daha birçok yolu vardır. Bunlardan bir tanesi de mevcut faturalarına otomatik ödeme talimatı vermek olacaktır. Telefon, elektrik, doğalgaz gibi faturalarınıza kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı vererek ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız halinde kredi notunuzda yükselme olacaktır. Otomatik ödeme talimatının yanı sıra bankalarda bulunan hesaplarınıza düzenli olarak para yatırmanız da önemli bir rol oynayacaktır.

Bankaların kredi notu sorgulama ücretleri çeşitlilik göstermektedir. Tutarlar 5 ile 10 TL arasında değişmektedir. Kredi notunu ücretsiz sorgulama yapmak için şu an bir uygulama yapılmamıştır.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin*

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Serhat dedi ki:

  Yapalım hep yapıo bu

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!