KosgebKredisi.com

Kadın Girişimcilere 250 Bin TL Yeni Destek

05.04.2022

Girişimci kadınlara 36 ay vade ve 3 ay erteleme imkanıyla 250 bin TL’ye kadar finansal destek sağlanacak. İşbirliği kapsamında Yapı Kredi, işini Hepsiburada aracılığı ile e-ticarete taşımak ve büyütmek isteyen kadın girişimcilere sağlayacağı kredi paketi hakkında detaylar haberimizde.

Kadın Girişimcilere 250 Bin TL Yeni Destek

Yapı kredi bankası ve Hepsiburada işini e-ticarete taşımak isteyen kadın girişimcilere 250 bin lira finansman desteği verecek.

250 bin lira tutarında sağlanan kredi desteği 3 ay ödemesi dönemli olmak üzere 36 ay vadeli olarak kullandırılacaktır.

Kadın Girişimcilere Yapı Kredi ve Hepsiburada’dan yeni destek

Hepsiburada kadın girişimcilere destek için Yapı Kredi ile işbirliği yaptıklarını açıkladı ve yapılan bu yeni iş birliğiyle girişimci kadınlara Hepsiburada’nın ”Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı” ile sunduğu pek çok avantajın yanı sıra, finansal ihtiyaçlarını karşılama fırsatından da yararlanabilecek.

İş birliği kapsamında Yapı Kredi, işini Hepsiburada aracılığı ile e-ticarete taşımak ve büyütmek isteyen girişimci kadınlara 36 ay vade ve 3 ay erteleme imkanıyla 250 bin TL’ye kadar finansal destek sağlayacak.

Hepsiburada’dan alacakları ödemeleri Yapı Kredi hesaplarına taşıyan girişimci kadınlar, 250 bin lira finansman desteğinin yanında ayrıca aşağıdaki ayrıcalıklara sahip olacaklar:

 • İnternet ve mobil bankacılık kanallarında 1 yıl boyunca geçerli masrafsız 50 EFT ve 150 havale işlemi,
 • Ücretsiz 25 yapraklı çek karnesi,
 • World Business Kart yeni taleplerinde ilk 2 yıl kart üyelik ücreti muafiyeti ve kartın ilk ayında yapılacak alışverişlerde faizsiz 4 taksit imkânına da kavuşacak.

Yine Hepsiburada’nın iş ortağı kadın girişimciler, tüm bunlara ek olarak personel maaşlarını Yapı Kredi’ye taşımaları halinde de yıllık 660 TL’ye varan nakit promosyon ödemesi avantajlarından yararlanabilecekler.

Hepsiburada, bu program ile girişiminizi e-ticarete taşımak veya büyütmek isteyen, şirket sermayesinin %51’inin kadın girişimcilere ait olduğu işletmelere:

 • Hepsiburada’da satışlar üzerinden alınan komisyonlarda Hepsiburada tarafından belirlenen kategorilerde %75’e varan komisyon indirimi,
 • Kampanya alanlarında öncelikli gösterim hakkı,
 • Sponsorlu ürünler reklamlarında kullanılacak 500 TL’lik hediye çeki
 • 30 Bin TL değerinde 2 adet reklam banner desteği,
 • 500 ürüne kadar ücretsiz fotoğraf çekimi desteği,
 • Stok ve fiyat entegrasyonu desteği,
 • Ücretsiz çevrimiçi e-ticaret eğitimleri ve mentorluk desteği sağlanıyor. DETAYLAR.

Yeni Kredi Desteği Hakkında Hepsiburada ve Yapı Kredi’nin açıklamaları:

‘Girişimci kadınların güçlerine güç katmak için çalışmaya devam edeceğiz’

Kadın girişimcilere destek çalışmalarına hız kesmeden devam eden Hepsiburada, Yapı Kredi ile başlattığı bu yeni iş birliğiyle, zorlu pandemi döneminin girişimci kadınlar üzerindeki finansal etkilerinin en aza indirilmesine fayda sağlamayı hedefliyor. İş birliği hakkında konuşan Hepsiburada CFO’su Korhan Öz,

“2017 yılından bu yana Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programımız ile girişimci kadınlara eğitim, pazarlama ve operasyonel süreç konularında birçok destek sağlıyoruz. Pandemi döneminde daha fazla girişimci kadına ulaşmak için hayata geçirdiğimiz birçok yeni iş birliği ve yatırımla, ekonomide kaldıraç görevi üstlenmeyi sürdürdük” dedi.

Yapı Kredi olarak toplumsal cinsiyet eşitliğini sadece savunmakla kalmayıp, bunun için her alanda öncü çalışmalara da imza attıklarını belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Kaan Şakul ise Hepsiburada ile güç birlikleri hakkında şu değerlendirmede bulundu:

‘‘Kadınların iş hayatında daha fazla var olması, ekonomik ve sosyal olarak daha fazla güçlenmesi geleceğimiz için çok önemli. Son olarak Hepsiburada ile yaptığımız iş birliği sayesinde iş hayatında kadınları güçlendiren çalışmalarımıza yeni bir boyut kazandırdık.”

Böylece ‘Hizmette Sınır Yoktur’ anlayışıyla e-ticaret alanında iş yapan girişimci kadınlara desteğimizi artırdık. Girişimci kadınların sürdürülebilir gelişmelerini desteklediğimiz ve işlerini büyütmelerine imkân tanıyabildiğimiz için son derece mutluyuz. Gelecek yıllarda da kadınların, hayatın her alanında daha fazla güçlenmesi için onları desteklemeyi ve her alanda toplumsal cinsiyet eşitliği için çalışmayı sürdüreceğiz.’

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. ESITLIK AYRIMI dedi ki:

  Burada bakıyorum da cinsiyet ayrımı yapmayalım diyenler kadını üste çıkarıp erkeğe okyanusta yüzerek tüy bulduran sistem. Bu şekilde siz ilerledikçe düzensiz hayat açısından insanları değişik yollara sürükleyen sistem. Bari yalan konuşup eşitlikten bahsetmeyin kimi kandırıyorsunuz siz cocuk mu var karşınızda. Sizler erkeği ezerek kadını üstün tutun sonra da eşitlikten bahsedin yazıklar olsun sizlere

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!