KosgebKredisi.com

Faizsiz ve 2 yıl ödemesiz 100 bin TL kredi veriliyor!

07.04.2022

İşçi ve işveren herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB’in Mikro ve Küçük İşletmelere dönük Hızlı Destek Programı kapsamında 18 bin işletmeye 1 milyar 650 milyon lira ödeme yapıldı, 32 bin yeni personel istihdam edildi” açıklamasında bulundu.

Faizsiz ve 2 yıl ödemesiz 100 bin TL kredi veriliyor!

Faizsiz kredi desteği ile ilgili son dakika açıklaması! En az 100 bin lira faizsiz kredi veriliyor; 2 yıl geri ödeme yok. Ödemeler yapılmaya başlandı. KOSGEB tarafından sağlanan kredide mikro ve küçük işletmelere alacakları her yeni mezun istihdamı için 100 bin lira kredi desteği verilecek. Kadın istihdamında ise destek daha fazla. Her yeni mezun istihdamı için 100 bin lira verilirken, kadın istihdamında ise 110 bin lira ödeme yapılacak. Destek ödemesi 6’şar ay aylık 2 taksit şeklinde olacak. İşe alınan personelin işten ayrılması durumunda ise şartlara uygun yeni bir personel istihdam edilebilecek. Sıfır faizli krediye ilişkin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan da yeni bir açıklama geldi.

Faizsiz kredi desteği ile ilgili yeni açıklama geldi.

Bakan Varank, 18 bin işletmeye 1 milyar 650 milyon lira ödeme yapıldığını duyurdu.

Bakan Varank: (KOSGEB’in Mikro ve Küçük İşletmelere dönük Hızlı Destek Programı) 18 bin işletmeye 1 milyar 650 milyon lira ödeme yapıldı, 32 bin yeni personel istihdam edildi.

En az 100 bin lira faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz olarak kredi veriliyor. Ödemeler yapılmaya başlandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB’in Mikro ve Küçük İşletmelere dönük Hızlı Destek Programı ile ilgili açıklamada bulunarak 18 bin işletmeye 1 milyar 650 milyon lira ödeme yapıldığını belirtti.

Geçen yıl, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) aracılığıyla pandemiden olumsuz etkilenen mikro ve küçük işletmelere yönelik ilk fazı mayıs ayını, ikinci fazı da haziran-eylül dönemini kapsayan Hızlı Destek Programı başlatılmıştı. Bu yıl da yine KOSGEB üzerinden hem işletmelere personel yardımında bulunmayı hem de genç nüfusun istihdamını amaçlayan ‘Hızlı Destek Programı’nın üçüncü fazı devreye alındı.

KADINA DESTEK DAHA FAZLA

Program kapsamında; mikro ve küçük işletmelere alacakları her yeni mezun istihdamı için 100 bin lira kredi desteği sağlanacak. İşletme sahibinin veya işe alınacak personelin kadın olması halinde ise kredi tutarı 110 bin liraya çıkacak. Mikro işletmeler 2, küçük işletmeler de 5 personele kadar bu fırsattan yararlanabilecek. Bu durumda kadın istihdam edecek mikro işletme 220 bin lira, küçük işletme ise 550 bin liraya kadar personel desteği almış olacak.

Son 12 aydaki ortalama istihdamını koruyan işletmeler, 12 ay boyunca çalıştırma taahhüdü verdiği her bir personel için 100 bin liralık faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz destek alacak. Kullanılan destek, bu yılın mayıs ayından itibaren 24 ay geri ödemesiz dönemi takiben sonraki 24 ayda (2 yıl) eşit taksitlerle (4 ayda bir 6 eşit taksit) faizsiz ve komisyonsuz olarak KOSGEB’e ödenecek. Destekten 46 bin işletmenin yararlanması ve 75 bin kişinin istihdamı amaçlanıyor.

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!