KosgebKredisi.com

Faturalı Hatta Kredi Çekme Başvurusu 2022 (1 Saat İçinde 20 Bin Nakit)

01.03.2022

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Nasıl Alınır, şartları nelerdir, sorgulama nasıl yapılır, Türk Telekom, Vodafone, Turkcell üzerinden faturalı hatta kredi çekme başvurusu 2022 yılı için tüm detayları öğrenebilir ve işlemleriniz için şubeleri ziyaret ederek puanınıza baktırabilirsiniz. Acil nakit para ihtiyaçlarınızı bu yöntem ile çözebilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Çekme Başvurusu 2022 (1 Saat İçinde 20 Bin Nakit)

Faturalı hatta kredi çekme başvurusu 2022 yapacak olanlar öncelikle Faturalı hatta kredi çekme yönteminin faturalı operatörler üzerinden ek cihaz alınıp satılarak ücreti faturaya yansıtılarak sağlanan bir acil para bulma alternatiflerinden biri olduğunu bilmelidir. Faturalı hatta kredi direkt olarak bir kredi uygulaması değildir. Turkcell, Vodafone yada Türk Telekom hatları üzerinden belirlenen taksitlerde telefon alarak kutularını bozmadan ve faturaları ile birlikte cihazlarını satarak nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bununla ilgili içeriğimizde faturalı hatta kredi nasıl alınır, Turkcell, Türk Telekom, Vodafone faturalı hatta kredi ve faturalı hatta kredi sorgulama için tüm bilgileri alabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı hattınız üzerinden kredi yani cihaz alıp satmak için kullandığınız operatör bayilerine giderek puan sorgulaması yapabilir ve puanınıza göre cihazı paketinize ek olarak satın alarak, aldığınız cihazı faturası ile beraber satarak faturalı hattınız üzerinden cihazınızı alarak nakite döndürebilir ve her ay faturanıza yansıyan cihaz bedelini ödeyebilirsiniz. Fatura üzerinden cihaz almak için en az 6 aylık faturalı hat kullanmış olmalısınız.

Hat Üzerinden Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

Faturanız üzerinden bir telefon alıp satmanın yani diğer adıyla Hat Üzerinden Kredi Çekme Şartları bulunuyor. Örneğin şuan itibariyle Turkcell firması Iphone 11 Pro Max 64 GB altın sarısı cihazını 3 ay taksitle 5.166 TL fiyata satıyor. Peşin almak isterseniz de fiyatı 15.500 TL olarak listeleniyor. Telefona bu kadar para verilir mi?

Gelelim hat üzerinden telefon almanın şartlarına;

 • 6 ay boyunca faturalı hat kullanıcısı olmalısınız.
 • Tüm faturalarını düzenli ödemiş olmalısınız.
 • Satın alacağınız cihazın tarifenize uygun olması gereklidir.
 • Fatura borcu yüzünden hukuki soruşturma, icra vs. yaşamamış olmanız gereklidir.
 • Son 2 sene içerisinde başka bir cihaz alıp, bu cihazın ödemelerinde sorun yaşamamış olmak şarttır.
 • Yıllar boyunca fatura ödemeniz ve hat kullanımız ile alakalı bir puanınız mevcuttur. Bu puanın alacağınız telefon için yeterli gelmesi gerekiyor.

Hat üzerinden almak istediğiniz telefonunuz için puanınız yeterli olmazsa eğer başka bir cihaza yönlendirilirsiniz. Puanınızın yeteceği ve ücret olarak daha düşük telefonları tercihleriniz arasına alabilirsiniz. Gördüğünüz gibi buraya kadar hat üzerinden kredi çekmek ile alakalı maaş bordrosu, memur kefil vs. gibi bir durumla karşılaşmadınız.

Eğer KKB puanlamanız yani kredi notunuz düşük ise, size telefon çıkar mı? Bu durumda tamamen gitmiş odluğunuz bayinin inisiyatifine kalmıştır.

Faturalı Hatlara Kredi Yöntemiyle Telefon Alıp Satmak

Faturalı hatta kredi 2022 yılında veriliyor mu? son dönemlerde faturalı hat sahipleri tarafından merak ediliyor. Kredi kullanma işlemi için iki yöntem bulunmaktadır. İlk olarak kişilerin kendi faturaları üzerinden telefon satın alıp kutusunu bozmadan geri satması, ikinci yöntem ise danışmanlık firmalarına başvuru yaparak aynı işlemi firmalara yaptırmasıdır. Bahsettiğimiz her iki yöntemde nakit para ihtiyacı olan kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği yöntemlerdir. İkinci olarak bahsettiğimiz yönteme başvuru yaparsanız eğer danışmanlık firmaları sizlere verdiği hizmet karşılığında belirli miktarlarda bir bedel tahsil edecektir.

Bu hizmet her ne kadar faturalı hatta kredi olarak bilinse de asıl doğru olanı, fatura üzerinden ek bir cihaz almak ve bu cihazı satarak nakit paraya dönüştürmektir. Bu işleme kredi deniyor. Sizlerde operatörünüz üzerinden faturaya ek cihaz alarak başka bir yerde faturası ile satabilir ve krediye yani nakite dönüştürerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Ortalama bir hesaplama yapalım:

Faturalı Hatlara Kredi Çekmek İçin Iphone 11 Satın Aldık diyelim; Apple IPhone 11 Pro isimli cep telefonu şuan itibariyle alışveriş sitelerinde ortalama olarak 13.400 TL civarında fiyata satılmaktadır.13.400 TL’ye aldığınız bir cep telefonunu 3 taksitte ödediğinizi varsayalım;

13.400 TL / 3 = 4.466 TL aylık ödeme yapmanız gerekmektedir. Yani her ay 4.466 TL ödeyerek Iphone 11 Pro 64 GB hafızalı telefona sahip olabilirsiniz.

 Gelelim bu telefonun paraya çevrilmesine;

Satın Alınan Telefonu Paraya Çevirme

Sahibinden isimli internet sitesinde veya Letgo uygulamasında bu cihaz Yurtiçi/Yurtdışı veya Sıfır İkinci el durumuna göre değişik fiyatlarda satılıyor. Cihazın Apple garantili ve sıfır olduğunu düşünürseniz, ortalama fiyat yine 13.000 TL civarındadır. Tabi isterseniz taksitsiz olarak sizde oradan peşin alabilirsiniz. Şimdi paraya çevirme yani kredi temin etme aşamasında bu cihaza 13.400 TL parayı 3 ayda veren vatandaş, bir kosgebkredisi.com tanıdığına bu cihazı 200-300 TL fiyat düşürerek satabilir.

Anında paraya ihtiyacınız var ve telefonu hemen satmak istiyorsanız eğer telefonculara başvuru yapanız gerekiyor. Telefoncular kutusu bozulmamış ve henüz hiç kullanılmamış telefon alımlarında bu işleme bozdurma adı veriyor. 13.400 TL fiyatı olan kutusu açılmamış faturalı olan bir cihazı telefoncuya satmak isterseniz, size en fazla 12.500 TL civarında bir para verecektir.

 • Bu durumda 13.400 TL – 12.500 TL= 900 TL civarında bir zararınız olacaktır.
 • Her ay 4.466 TL ödeme yaparak, 12.500 TL kredi çektiğinizi düşünebilirsiniz.

Bazı vatandaşlar bankaların kestiği dosya masrafı, kredi aidatı, faiz, sigorta ve benzeri bedellerin 10 bin lirayı aşkın bir kredi için az bile olduğunu düşünmektedir.

Faturalı Hatta Kredi Çekme Başvurusu 2022

Nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için faturalı hat sahibi olan kişiler, faturalarının üzerinden puanları kadar cihaz satın alabilir ve ürünü satarak nakit paraya dönüştürebilirler.

 • Ülkemizdeki 3 Operatör firmasının sadece faturalı hatlar için uyguladığı bu sistem ile faturaya yansıtılan Ek Cihaz Ücreti sistemi sayesinde, 20 bin liraya kadar cep telefonu almak isteyenler tarafından tercih edilir.
 • En fazla 12 aya kadar taksit yapılabilen bu yöntem sayesinde yüksek tutarlarda alınan cep telefonları, satılıp bozdurularak ihtiyaçlar karşılanabilir.
 • Sizlerde faturalı hatta kredi çekme başvurusu yapmak istiyorsanız hemen operatörü olduğunuz firma ile görüşerek puanınıza göre bir cihaz satın alabilir,
 • Daha sonra bunu faturası ile satarak paranızı alabilirsiniz.
 • Fatura üzerinden aldığınız cihazlar tarifenize ek olarak faturanıza ücretlendirilecektir.
 • Her ay faturanıza ek olarak ödeme yapabilirsiniz.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Türk Telekom üzerinden faturanıza ek cihaz yansıtması yaparak cihaz alımı yapabilir ve bunu nakite dönüştürebilirsiniz.

 • Türk Telekom (Avea) operatörüne ait faturalı hatta sahip olan kullanıcılar için 6 ay ve üzeri faturalı hat kullanıyor olmak gerekmektedir.
 • Faturalı hat dışında TTNET faturalı hatlara kredi olanağı ve sabit hatta kredi olanağı da sağlanmaktadır.
 • Türk Telekom faturalı kullanıcıları için fatura üzerinden kredi başvuru sistemi 5 bin TL’den 10 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunar.
 • Burada dikkat edilmesi gereken nokta Türk Telekom abonesi olma şartı ile birlikte mevcut faturanızın ödemelerinin düzenli yapılıyor olmasıdır.
 • Ödemelerinizi düzenli yaptığınız takdirde kredi notu puanınız belirlenir.
 • Size en yakın Türk Telekom Bayisine giderek bilgi alabilir ve kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.
 • Kredi puanı yüksek olan kişiler tercih ettikleri telefonu alarak sonrasında kutusu ve faturası ile birlikte bozdurma işlemini yapabilir.
 • Bu şekilde Türk Telekom’dan faturalı hat üzerinden kredi alarak nakit paraya dönüştürebilirsiniz.

Vodafone Faturalı Hat Kredi Sorgulama

Vodafone üzerinden faturalı hattınıza çıkan cihazları ve fiyatlarını sorgulamak için adımları takip edebilirsiniz.

 • Vodafone hat kullanıcıları faturalarını zamanında ödüyorlarsa eğer faturalarına çeşitli kampanyalar ile sunulan telefonlar çıkacaktır.
 • Ancak, fatura ödemelerinde düzensizlikler olan kişiler mutlaka sorgulama işlemini yaptırmalıdır.
 • Vodafone kredi kullanımı için düzenli ödeme yapan 6 ay ve üzeri vodafone faturalı hat kullanıcılarına fatura ile kredi imkanı sunmaktadır.
 • Vodafone faturalı hatta sahip olan her müşteri, bankaya gitmeden hat üzerinden kredi çekebilir.
 • Kredi kullanabilmek için faturanızı düzenli ödemeniz kredi puanınızı etkileyecek ve nakit ihtiyacınızı karşılamanızı kolaylaştıracaktır.
 • Yaşadığınız şehirde size en yakın şubeye giderek bilgi alabilir veya müşteri hizmetleri ile görüşme yaparak vodafone faturalı hatta kredi sorgulaması yapabilirsiniz.
 • Faturanız üzerinden kredi çekmek yani cihaz alarak satışını yapmak için operatörünüzün bulunduğu satış mağazalarına giderek cihaz almak için fatura puanınızın yeterli olup olmadığını sorgulatabilirsiniz.

Vodafone Faturalı Hat Kredi Sorgulama ve Cihazlar;

Vodafone faturaya ve tarifinize ek olarak peşin alabileceğiniz telefonlar modelleri aşağıdaki gibidir;

 • APPLE İPHONE SE
 • APPLE İPHONE XR
 • APPLE İPHONE 7
 • APPLE IPHONE 11 PRO
 • SAMSUNG GALAXY M31S
 • SAMSUNG GALAXY NOTE 10 LİTE
 • SAMSUNG GALAXY A71
 • SAMSUNG GALAXY NOTE 20
 • 3 AY vade ile VODAFONE üzerinden alabilirsiniz.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Turkcell içinde faturalı hatta kredi için aynı işlemler geçerlidir. Faturanıza ek olarak uygun olan cihazı satın alabilir ve alım satım yaparak krediye dönüştürebilirsiniz.

 • Bütçenize uygun telefonları veya kredi puanınız yetiyorsa eğer ihtiyacınızı karşılayacağınız telefonu alarak 12 ay taksit imkanlarından faydalanarak ödeme yapabilirsiniz.
 • Turkcell faturalı hatta kredi için en önemli şart düzenli ödeme yapan 6 ay ve üzeri Turkcell faturalı hat kullanıcılarına bu imkanlar sunuluyor.
 • Turkcell faturalı hat kullanan kişiler için 6 ay düzenli olarak ödeme yaptığınız takdirde kredinizi hattınız üzerinden çekebilirsiniz.
 • Size en yakın bayiye giderek kredi puanınıza göre limit belirleyerek başvuru yapabilirsiniz.
 • Faturalı hatta kredi başvurusu Turkcell mağazalarından yapılmaktadır.
 • Faturanıza ve puanınıza uygun olan cihazı satın alabilir ve sonrasında telefonu satarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Faturanıza aldığınız cihaz kredi olarak tanımlanacaktır.
 • Her ay faturanıza düzenli bir şekilde ödeme yaparak Turkcell faturalı hatta kredinizi almış olabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Sorgulama

Faturanız üzerinden kredi çekmek yani cihaz alışverişi yapmak ve aldığınız cihazın satışını yapmak için operatörünüzün bulunduğu mağazalara giderek bilgi alabilir ve cihaz almak için fatura puanınızın yetip yetmediğini ve faturalı hatta kredi sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Hat Üzerinden Kredi Vade Süresi Ne Kadar?

Yasal olarak tüm operatörlerde geçerli 3.500 TL ve üzeri telefonla için vade süresi 3 aydır. 3.500 TL ve altında telefon alımlarında tüm operatörlere göre vade süresi değişmektedir.

 • Vodafone üzerinden kredi kullanmak isteyenlerin alacakları cihazlar 3.500 TL altında ise tarifelerine ek 6 yada 12 ay taksitler ile ödeme kampanyaları bulunuyor. Vade süresini müşteri seçebilir.
 • Turkcell için akıllı telefonlarda 12 ay 3.500 TL üzeri telefon alımlarında vade süresi 3 aydır.
 • Türk Telekom bayilerinden yattınız üzerine telefon alacaksanız eğer 12 aya varan vade imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Faturasız Hatta Kredi Verilir mi?

Fatura üzerinden kredi kullanmak sadece faturalı hat kullanıcılarına özeldir. Faturalı hat üzerinden alınan kredinin ödeme garantisi bulunuyor. Ancak, faturasız hatlarda böyle bir durum olmadığından dolayı faturasız hatta kredi verilmez. Faturasız hatlara her ay belirli tutarlarda para yüklediğiniz için, ödeme aşamasında tahsili konusunda firmalar sıkıntı yaşarlar. Bu kapsamda aylık belirli bir bakiye yükleyeceğiniz taahhüt etseniz de, faturasız hat üzerinden kredi telefon alıp satma çekme işlemi yapılması mümkün olmaz.

Faturayla Kredi Çekmenin Zararı Var mı?

Yukarıda 900 TL zararınız olduğunu bunun banka faizine denk geldiğini söylemiştik. Ancak, bir zararınız daha var ki, şimdi onu açıklayacağım.

Eğer Vodafone, Turkcell veya Türk Telekom bayilerinden sıfır bir cihaz satın alırsanız, genel itibariyle bu cihazlar Sanal Alışveriş Mağazalarından daha yüksek fiyatlara satılmaktadır.

Örneğin; 13.400 TL’ye alabileceğimiz yukarıda anlattığımız iPhone 11 Pro marka cihaz, 3 taksit ödeyerek 15.500 TL’ye alınmış oluyor. Liste liste açıklayalım;

 • 15.500 – 13.400 TL yaptığımızda zaten 2.100 TL zarar ediyoruz.
 • Ayrıca 900 TL’de ucuza sattığımızı unutmayın.
 • Bu durumda 2.100 TL + 900 = 3.000 TL civarında zarar etmiş oluyoruz.-
 • Yani kredi masrafları için belki 800 TL makul olabilir ama, 10-11 bin lira için 3 ayda 2.265 TL zarar etmenin de büyük kayıp olduğunu hesaplamalarda görülmektedir.

“Fiyatlar ortalamadır. Sanal mağazalardan daha uygun fiyatlara cihaz satan Vodafone, Turkcell, Türk Telekom mağazaları da mevcuttur.”

Ankara, İzmir ve İstanbul İllerinde Hat Üzerinden Kredi Veren Firmalardan Bazıları

Tüm illerde hat üzerinden kredi veren firmaları bulabilirsiniz. İzmir ve İstanbul’da en çok tercih edilen GSM operatörleri bulunmaktadır.

İstanbul’da bulunan GSM operatörleri ile iletişime geçerek hat üzerinden telefon alarak bozdurma işlemini yapabilirsiniz.

En çok tercih edilen Ada iletişim İstanbul; 0535 669 42 65’i arayıp bilgi alabilirsiniz.

İzmir’de  bulunan GSM operatörleri Yıldız GSM iletişim numarası 0545796 43 85 iletişime geçerek konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İzmir  ilinde bulunun diğer GSM operatörlerinin adreslerini aşağıda vermiş olduğumuz haritadan alabilirsiniz.
 
 
 
 
Nakit ihtiyaçlarını karşılamak için hat üzerinden kredi kullanmak isteyen kişiler Ankara ilinde bulunan GSM operatörlerinin bilgilerine buradan ulaşabilir.

Faturalı Hatlara Kredi Dolandırıcılığı

Faturalı hat üzerinden bozdurma yöntemi ile kredi kullanan kişilerin akıllarında yapılan bu işlemin dolandırıcılık mı olduğu sorusu vardır. Bu konu üzerinden şikayet sitelerinde faturalı hatta kredi çıkar mı konularında bir çok şikayetin olduğu görülmektedir. Ancak, hat üzerinden telefon alan kişiler taksitle aldıkları telefonları kutuları açmadan satabilir. Bu işlem telefonun alındığı gün veya bir süre sonrada yapılabilir. Bu nedenle hukuka aykırı bir durum yoktur. Ancak, 13.400 TL ödemesi olan bir telefon aldığınızda bozdurma işlemi için 8.000 TL veya 9.000 TL gibi bir para elinize geçtiğinde dolandırıldığınızı düşünebilirsiniz.

Acil Paraya İhtiyaç Duyanlara Çeşitli Yöntemler

Eğer nakite ihtiyacınız var ise, hattınıza telefon almanın yasal olmadığını kimse söyleyemez. Ancak, en doğru yol yasal para bulma yöntemleridir. Bu doğrultuda Bankacılık Kurumunun yetki verdiği mevduat bankalarından ihtiyaç kredisi çekmeniz yeterlidir.

Sicilim bozuk kredi çekemiyorum diyorsanız, Sicili Bozuk Olanlara Kara Listeye Kredi listesini bir inceleyin. Mutlaka size uygun bir çözüm bulunacaktır..

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!