İcralık Olanlar Kredi Çekebilir mi? 2022

İcralık olmak sadece vatandaşların bankalara karşı olan borçları için değil kurum yada kişilere karşı borçlarını ödemediklerinde de icralık olunmaktadır. Bu doğrultuda ise icralık olan kişiler bankalardan kredi çekip çekemeyeceklerini araştırmaktadır. Bununla ilgili detaylı araştırmalarımızda maaşında haciz olan kredi çekebilir mi, hangi banka sicili bozuk olana kredi veriyor, nafaka icrası olan kredi çekebilir mi, icralık olanlara kredi veren bankalar 2022 hakkında tüm bilgileri sizler için araştırdık. İçeriğimizden hemen icralık olanlar kredi çekebilir mi? Öğrenebilirsiniz.

İcralık Olanlara Kredi Verilir mi?

İlk olarak icralık olan kişinin neden icraya düştüğü bilinmelidir. Borcu yasal takibe düşerek icralık yada avukata yasal takipte olan tüketiciler, bu durumdan kurtulabilmek için finansman kuruluşlarına başvuru yapabilirler. Yasal yada yasa dışı kredi veren kurumlar olmaktadır. Kara listede adı geçen, sicili bozuk ve kötü sicile sahip olan tüketiciler kredi alamıyorlar. Almak zorunda kaldıklarında, senetle, yüksek komisyonlar ve faiz oranları ile karşı karşıya kalmaktadır. Bankalardan kredi almak isteyen kişilerin icralarını temizlemeden kredi çekmesi neredeyse imkansızdır. Bazı durumlarda kredileri onaylanabilir bu durumda da banka yetkililerine durumu izah etmeleri gerekmektedir. Bu durumlarından yararlanmak istiyorsanız, banka ile görüşmeden kendi çalıştıkları banka ile görüşmelisiniz. Bankaya borç yapılandırma talebini iletmeleri daha akıllıca olacaktır.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2022

İlk olarak icra takibine düşmüş olan, avukatlık olan durumlarda nakit desteği veren bankalar var mıdır? Diye soracak olursanız, aşağıdaki bankaların avukatlık olan banka müşterilerine yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu bankalar güncel bildiğimiz bankalar değildir. BDDK tarafından lisanslı ve resmi olan bu bankaları sıraladık. Bankacılık işlemlerinde sicili bozuk olanların başvurduğu başlıca bankaları listede inceleyebilirsiniz.

İcralık Olanlara Hangi Bankalar Kredi Veriyor diyenlere İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2022 listesi:

 • Odeabank
 • CEPTETEB
 • Burganbank
 • Aktif Bank N Kolay Kredi
 • Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi
 • Garanti Bankası Borç Transfer Kredisi
 • İNG İcralık Olana Kredi
 • Alternatif Bank
 • Fibabanka
 • Akbank Anında Onaylı Kredi
 • Yapı ve Kredi Bankası

Bu bankaların internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Haciz Olan Biri Kredi Çekebilir mi?

İcralık olan ve haciz işlemleri olan kişilerin kredi çekme imkanı icralık olduğu kuruna yada şirkete göre farklılık gösterir. Haciz veya icralık olan kişi banka borçları dışında telefon yada farklı bir borç sebebi ile icralık olduysa bu durumda yukarıda bahsettiğimiz bankalar kişiye kredi imkanı tanıyabilir. Fakat haciz sebebi bankaya borçlu olması ise bu durumda kredi çekmesi zor olabilir. Kredi çekemeyenlere senetle kredi ve para veren yerler hakkında bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Maaşında Haciz Olan Kredi Çekebilir mi?

Düzenli bir işte maaşlı çalışan kişinin maaşında haciz var ise kredi, kredi kartı, eksi bakiye gibi durumlardan yararlanması pekte mümkün değildir. Maaş haczi banka haricinde başka bir kuruma veya şirkete ise bazı alternatif yolları internet üzerinden başvuru sağlayarak deneyebilir. Fakat maaş haczi bir devlet kurumu yada bankaya ise bu durumda borcu bitene kadar kredi çekme söz konusu olmamaktadır.

İcra Borcunu Kapatmak İsteyen Vatandaşlarımız Ne Yapmalı?

Bu yıl çok sayıda banka müşterisi korona salgını nedeniyle yaşamış olduğu ekonomik sıkıntılardan dolayı maddi açıdan oldukça sıkıntıya düşmüş, kredi ve kart borçlarını ödeyemez duruma gelmişlerdir. Bir çok vatandaşımız için erteleme müjdesi geldi. Ancak, icra takibi başlatılan kişilerin tüm hesaplarına ve aynı zamanda hesaplarına bloke konulan vatandaşlar da bulunmaktadır.

 • Bu durumda, hakkında icra takibi başlatılan şahıslar hiç bir banka üzerinden kredi çekemeyecek başvuru işlemleri olumsuz olarak taraflarına bildirilecektir. Maaş haczi olan müşterilerin de KKB notu düşük olacağından yasal takip olduğu sürece olumlu bir dönüş alamayacaktır.
 • Tüm bu durumlar göz önüne alınmış olduğunda mağdur vatandaşları daha çok mağdur etmemek adına kredi imkanları vermektedir.
 • Mevcut borcunuzun olduğu bankalardan borçlarını yapılandırmak istediğiniz söyleyerek, belirlenen borçların taksit miktarını aylık ödeyebileceğin gibi belirleyip kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin yanı sıra bankalara olan borçlarınızı kapatmak adına kefil yada gösterebileceğiniz gayrimenkül veya maaş ipoteği ile karşılığında alacağınız kredi ile borcunuzu kapatabilirsiniz.

Eşi İcralık Olan Biri Kredi Çekebilir mi?

Bankalar tarafından eşlerin herhangi birinin icralık olması durumunda diğer eşin siciline bakılmamaktadır. İcra soruşturması eşler tarafından sadece araç ve konut kredilerinde bakıldığından dolayı eşi icralık olan biri KKB notu yüksekse ve bankanın talep ettiği şartlara uygun durumda ise kullanabilir. Eğer eşinizin borcundan dolayı kredi kullanamıyorsanız kefil göstererek, konut veya araç ipotek kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Hangi Banka Sicili Bozuk Olana Kredi Veriyor?

Sicili bozuk olan, avukatlık olan, kredi notu düşük olanlara özel bankalar ”destek kredisi” vermektedir. Bu kredi kampanyalarını takip ederek sizlerde kolay yoldan kredi çekerek borçlarınızı kapatabilir ve sicilinizi düzeltebilir, borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.

2022 yılında sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir.

 • Akbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Odeabank sicili bozuk olanlara kredi
 • Albaraka Türk
 • Aktifbank
 • Fibabanka
 • Burgan Bank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Alternatifbank
 • CEPTETEB internet ve mobil üzerinden kredi desteği için başvuru yapabilirsiniz.
 • N Kolay Kredi
 • Enpara.com
 • Vakıfbank sicili bozuk olana kredi desteği
 • Ziraat Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası

İcralık Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Bankalar veya başka kurumlardan icralık olanlar, kredi yada kredi kartı borcu olanlar ödemelerinde icra takibine düştüyse bankalardan kredi almaları biraz zordur. Hatta imkansızdır diyebiliriz. Fakat bazı durumlarda bu durum değişkenlik gösterebilir. İcra borcu telefon, beyaz eşya gibi durumlarda olanların borçlarının kapatılması ile kapalıdır beyanı alındıktan sonra kredi almanız kolaylaşabilir. Bazı bankalar sicili bozuk olanlara ve icralık olanlara kredi vermektedir. Bu bankaları yukarıdaki listeden öğrenebilir ve bankalara başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi 2022

Ziraat Bankası da diğer tüm bankalar gibi icraya düşmüş, takipte olan borçlarınız varsa kredi başvurularına olumsuz yanıt vermektedir. Ancak borcunuzu kapattıysanız, avukata veya icra dairesine borcunuzu ödediğinize dair ve dosya kapama yazısı sayesinde alma imkanınız vardır. Ayrıca bankanın dikkate aldığı bir başka durum müşterinin sabit gelirinin bulunmasıdır. Çünkü ödeme planı oluşturulduğunda borçlarınızı zamanında ödemeniz gerekmektedir. Banka siciliniz için önemlidir. Sigortalı olarak ortalama 6 aylık çalışan olmanız istenmektedir.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası icralık olanlara kredi başvurusu için T.C kimlik bilgileriniz ile en yakın banka şubelerine uğrayarak gelir belgeniz ve banka istediği takdirde diğer evraklarınız ile başvuruda bulunabilirsiniz. Takipte olan borçlarınız kalktığında, borcunuz kalmadığında ve aylık gelirinizi belirttiğinizde kredi başvurunuz olumlu olarak değerlendirilebilir. Bankalar için kredi sicil notu önemli olduğundan taksitlerinizi zamanında ödemeniz gerekmektedir. 444 00 00 ve 0850 220 00 00 numaralarından 7 gün 24 saat müşteri hizmetlerine ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası ile birlikte özel ve kamu bankaları da sizlerden aynı şartları sağlamanızı isteyecektir. Avukatlık olanlara kredi veren banka bulunmamaktadır. Henüz icralık olmamış ancak takipte olan borçlarınız için kredi aldığınız bankaya başvurabilir, yeniden yapılandırma isteyebilirsiniz. Bu sayede size en uygun taksitlerle daha rahat ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca, borç transferi imkanı veren bankalara giderek diğer banka şubelerinde olan borçlarınızı tek bir yerde toplama şansınız da bulunmaktadır.

Halkbank İcralık Olana Kredi

Halkbank tarafından şuan için icralık olanlara kredi imkanı veya borç transfer kredisi verilmemektedir.

Vakıfbank İcralık Olanlara Kredi 2022

Vakıfbank’ın icralık olanlar kredi seçeneği bulunmamaktadır.

Yapı Kredi İcralık Olanlara Kredi

Tüm bankalar gibi Yapı ve Kredi Bankası icralık olanlara kredi vermemektedir. İcra borcu ödenip, sicil düzeltildikten sonra ve kişinin herhangi bir bankaya, kuruma ve kişiye borcu kalmadığında tekrar kredi başvurusu yapabilir ve şansını deneyebilir. İcralık veya haciz durumlarında ise Yapı ve Kredi Bankası kredi vermemektedir.

PTT İcralık Emekliye Kredi Veriyor mu?

Emekli maaşınızı PTT aracılığı ile alıyorsanız kefilsiz ve şartsız kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak, kamu ve özel bankalar gibi PTT’de kredi verirken sicil durumuna ve kredi notunuzun yüksekliğine bakmaktadır. Bu sebeple yasal takibe düşmüş bir borcunuz varsa, icra dosyalarınızı kapatmanız ve yasal takiplerinizi kaldırmanız gerekmektedir. Borcu yoktur yazısı alındıktan sonra PTT şubelerine giderek finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

SMS ile emekli kredisinden yararlanmak için;

Tüm ihtiyaçlarınız için belirlenen limitler dahilinde PTT Aktifbank aracılığı ile kefilsiz finans fırsatına devam ediyor. Şubelere gitmeden de telefonunuzun mesaj bölümüne girerek, aralarında birer boşluk bırakarak EMEKLİ ve T.C. kimlik numaranızı 3050 numarasına SMS gönderin. Limitinizi 80.000 liraya kadar kullanabilirsiniz. Başvurunuz olumlu olduğu takdirde, uygun faiz oranları ile sicili temiz olanlar için olumlu dönüş alınmaktadır. Ayrıca PTT İçi birleştirme kredisi alarak, PTT aracılığı ile aldığınız diğer borçlarınızı tek bir yerde toplayarak yeni ödeme planları oluşturabilir, maaş ipotekli kredi için şubelerden bilgi alabilirsiniz.

İcralık Olanlara Sicil Affı Risk Merkezi Kayıtları Temizleniyor!

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre, var olan tüm borçlarını 31.12.2021 tarihine kadar ödeyen vatandaşların Risk Merkezi’ndeki olumsuz kayıtları temizlenecek. Bu sayede sicili olumlu olanlar kredi başvuruları için olumlu dönüş alabilecekler.

Kredi sicili temizlenecek olanlar;

 • Gerçek ve tüzel kişi tacirlerin ticari kredi borçları,
 • Tüzel kişiler veya gerçek kişilerin bireysel kredi borçları,
 • Karşılıksız çek ve protestolu senedi olan borçluları kapsamaktadır.

Ödemeler için yapılandırma başvuruları borcunuz hangi bankadaysa veya finans kuruluşundaysa ona yapılmaktadır. Borçların vadesi 20 Mayıs 2021 tarihinden önce olmalı ve bu tarihte ödenmemiş olmalıdır. Borç tamamlandığında birkaç gün içerisinde ticari ve bireysel ekranlara düşecektir. Bu banka veya finans kurumlarına başvurarak borcu yoktur yazısı alırsınız. Türkiye Bankalar Birliği Risk Raporu belgelenmektedir.

Verilen oy post
Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
“İcralık Olanlar Kredi Çekebilir mi? 2022” üzerine bir yorum
Yorum yapın