İcralık Olanlar Kredi Çekebilir mi? 2023 Kredi Veren Bankalar

İcra memuru olmak sadece vatandaşların bankalara olan borçları için değil, aynı zamanda kurum veya şahıslara olan borçlarını ödemedikleri zaman da geçerlidir. Bu doğrultuda yöneticiler bankalardan kredi alıp alamayacaklarını araştırıyorlar.

Bu konudaki detaylı araştırmamızda sizler için 2023’de haciz olanlara kredi veren bankalar, maaşına haciz ile kredi çekerler mi, sicili bozuk olanlara kredi veren banka hangisidir tüm bilgileri sizler için araştırdık. nafaka icrası ile kredi alırlar. İçeriğimizden anında idam edilenler kredi çekebilir mi? Öğrenebilirsin.

İcralık Olanlara Kredi Verilir mi?

Öncelikle cellat olan kişinin neden infaza düştüğü bilinmelidir. Borçları yasal takipte olan ve avukat veya icra takibinde olan tüketiciler bu durumdan kurtulmak için finans kuruluşlarına başvurabilirler. Yasal veya yasadışı kredi veren kuruluşlar vardır. Kara listede olan, sicili bozuk ve sicili bozuk olan tüketiciler kredi alamazlar.

Almak zorunda kaldıklarında senet, yüksek komisyon ve faiz oranları ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bankalardan kredi almak isteyen kişilerin icra takibini tamamlamadan kredi almaları neredeyse imkansızdır. Bazı durumlarda kredileri onaylanabiliyor, bu durumda durumu banka yetkililerine açıklamak zorunda kalıyorlar.

Bu durumlardan yararlanmak istiyorsanız banka ile görüşmeden çalıştıkları banka ile iletişime geçmelisiniz. Borç yapılandırma talebini bankaya iletmeleri daha akıllıca olacaktır.

2023 İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

İcra takibine düşerek avukatlık olan kişilere nakit desteği veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar güncel bildiğimiz bankalar değildir. BDDK tarafından lisanslı ve resmi olan bu bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Odeabank
 • CEPTETEB
 • Burganbank
 • Alternatif Bank
 • Fibabanka
 • Aktif Bank N Kolay Kredi
 • İNG İcralık Olana Kredi
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Akbank Anında Onaylı Kredi
 • Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi
 • Garanti Bankası Borç Transfer Kredisi

Bu bankaların web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Haciz Olan Biri Kredi Çekebilir mi?

İcra edilen kurum veya şirkete göre hacizde olanlar ile hacizde olanların kredi alma imkanları farklılık göstermektedir.

İcra edilen veya haczedilen kişi, banka borçları dışında bir borç için veya telefon görüşmesi yapmak zorunda kalırsa, yukarıda belirtilen bankalar kişiye kredi verebilir. Ancak haciz sebebi bankaya olan borç ise bu durumda kredi çekmek zor olabilir.

Kredi çekemeyenlere senetle kredi ve para veren yerler hakkında bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Maaşında Haciz Olan Kredi Çekebilir mi?

Maaşına haciz olan kişilerin bankalardan kredi kullanabilmeleri için öncelikle maaş haczi bankalara olan borçlardan kaynaklanmamaktadır.

Maaş haczi banka dışında başka bir kurum veya şirkete yapılıyorsa internet üzerinden başvuru yapılarak alternatif yollar denenebilir. Ancak maaş bir devlet kurumuna veya bir bankaya el konursa bu durumda borç bitene kadar kredi alınması mümkün değildir. Düzenli bir işte maaşlı çalışan kişinin maaşında haciz var ise kredi, kredi kartı, eksi bakiye gibi durumlardan yararlanması oldukça zordur.

İcra Borcunu Kapatmak İsteyen Vatandaşlarımız Ne Yapmalı?

Bu yıl birden fazla banka müşterileri, ekonomik sıkıntılar nedeniyle yaşamış olduğu finansal zorluk nedeni ile kredi ve kart borçlarını ödeyemez hale geldi. Borçlarını ödeyemeyen bir çok vatandaşa kredi erteleme müjdesi gelmiş olsa dahi hesapları bloke edilen vatandaşlar olduğu gibi hakkında icra takibi başlatılan kişilerde bulunmaktadır.

İcra borcu kapatmak isteyenlerin yapması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • İcra takibi başlatılan kişiler hiçbir bankadan kredi çekemeyecek ve başvuru işlemleri taraflarına olumsuz olarak bildirilecektir. Maaş haczi olan müşterilerin KKB notu da düşük olacağından yasal takip olduğu sürece olumlu yanıt alamayacaklardır.
 • Tüm bu durumlar göz önüne alındığında mağdur vatandaşları daha fazla mağdur etmemek adına kredi imkanı sağlamaktadır.
 • Mevcut borcunuz bulunan bankalardan borçlarınızı yeniden yapılandırmak istediğinizi söyleyerek kredi notunuzu yükseltebilir, aylık ödeme yapabileceğiniz gibi belirlenen borçların taksit tutarını da belirleyebilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin yanı sıra bankalara olan borçlarınızı kapatmak adına kefil yada gösterebileceğiniz gayrimenkül veya maaş ipoteği ile karşılığında alacağınız kredi ile borcunuzu kapatabilirsiniz.

Eşi İcralık Olan Biri Kredi Çekebilir mi?

Eşlerden herhangi birinin bankalar nezdinde takip zorunluluğu olması durumunda diğer eşin siciline bakılmaz. İcra takibi sadece taşıt ve konut kredilerinde eşler tarafından incelendiği için eşi icra memuru olan bir kişi KKB notu yüksek ve bankanın talep ettiği şartlara uygun ise kullanabilir. Eşinizin borcu nedeniyle kredi kullanamıyorsanız, kefil göstererek konut veya araç ipoteklerinden yararlanabilirsiniz.

Hangi Banka Sicili Bozuk Olana Kredi Veriyor?

Sicili bozuk olan, avukatlık olan, kredi notu düşük olanlara özel bankalar ”Destek Kredisi” vermektedir. Bu kredi kampanyalarını takip ederek sizlerde kolay yoldan kredi çekerek borçlarınızı kapatabilir ve sicilinizi düzeltebilir, borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.

2023 yılında sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Akbank
 • Albaraka Türk
 • Aktifbank
 • Fibabanka
 • Burgan Bank
 • Alternatifbank
 • N Kolay Kredi
 • Ziraat Bankası
 • Enpara.com
 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Odeabank sicili bozuk olanlara kredi
 • Vakıfbank sicili bozuk olana kredi desteği
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • CEPTETEB internet ve mobil üzerinden kredi desteği için başvuru yapabilirsiniz.

İcralık Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Bankacı veya başka kurum olan kişilerin, borçları veya kredi kartı borçları varsa ve icra takibindeyse bankalardan kredi almaları biraz zor. Hatta imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bazı durumlarda bu değişebilir.

Telefon ve beyaz eşya borcu olanların borçlarını kapatarak icra borcunun kapandığının açıklanmasından sonra kredi almak daha kolay olabilir. Bazı bankalar sicili bozuk olanlara ve yöneticilerine kredi vermektedir. Bu bankalar hakkında yukarıdaki listeden bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi 2023 Güncel Faiz Oranı

Ziraat Bankası da diğer tüm bankalar gibi vadesi gelmiş ve takipte olan borçlarınız varsa kredi başvurularına olumsuz cevap vermektedir. Ancak borcunuzu kapatmışsanız, avukata veya icra dairesine borcunuzu ödediğinizi belirten dosya kapatma yazısı sayesinde borcunuzu alma imkanına sahipsiniz.

Ayrıca bankanın dikkate aldığı bir diğer durum da müşterinin sabit bir gelire sahip olmasıdır. Çünkü ödeme planı oluşturulduğunda borçlarınızı zamanında ödemeniz gerekiyor. Banka kaydınız için önemlidir.

Sigortalı olarak, ortalama 6 ay boyunca çalışan olmanız gerekmektedir. Borçlarını kapatan ve takipteki Ziraat Bankası müşterileri, %1,79 faiz oranı ve 36 aya varan vade ile ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Banka İletişim Bilgileri

Ziraat Bankası yöneticileri için T.C’ niz ile size en yakın banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Kimlik bilgileriniz ve banka tarafından talep edilmesi halinde gelir belgeniz ve diğer belgelerle başvurunuz. Borçlarınız temizlendiğinde, borcunuz kalmadığında ve aylık gelirinizi belirttiğinizde kredi başvurunuz olumlu olarak değerlendirilebilir. Bankalar için kredi notu önemli olduğu için taksitlerinizi zamanında ödemeniz gerekmektedir. 7 gün 24 saat 444 00 00 ve 0850 220 00 00 numaralı telefonlardan müşteri hizmetlerimize ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası ile birlikte özel ve kamu bankaları da sizlerden aynı şartları sağlamanızı isteyecektir. Avukatlık olanlara kredi veren banka bulunmamaktadır. Henüz icralık olmamış ancak takipte olan borçlarınız için kredi aldığınız bankaya başvurabilir, yeniden yapılandırma isteyebilirsiniz. Bu sayede size en uygun taksitlerle daha rahat ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca, borç transferi imkanı veren bankalara giderek diğer banka şubelerinde olan borçlarınızı tek bir yerde toplama şansınız da bulunmaktadır.

Vakıfbank İcralık Olanlara Kredi Veriyor mu?

Tüm bankalar gibi Yapı ve Kredi Bankası icralık olanlara kredi vermemektedir. İcra borcu ödenip, sicil düzeltildikten sonra ve kişinin herhangi bir bankaya, kuruma ve kişiye borcu kalmadığında tekrar kredi başvurusu yapabilir ve şansını deneyebilir. İcralık veya haciz durumlarında ise Yapı ve Kredi Bankası kredi vermemektedir.

Halkbank İcralık Olana Kredi Veriyor mu?

Halihazırda Halkbank, icrada olanlara kredi imkanı veya borç transferi kredisi vermemektedir.

Burgan Bank İcralık Olanlara Kredi Verir mi?

Burgan BANK tarafından yapılan son kampanyada emekli vatandaşlara, icra borçlarını ödedikten sonra, kendi bankalarından maaş almayı kabul etmeleri halinde kredi notu ne olursa olsun kredi vermektedir.

PTT İcralık Emekliye Kredi Veriyor mu?

Emekli maaşınızı PTT aracılığı ile alıyorsanız kefilsiz ve şartsız kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak, kamu ve özel bankalar gibi PTT’de kredi verirken sicil durumuna ve kredi notunuzun yüksekliğine bakmaktadır. Bu sebeple yasal takibe düşmüş bir borcunuz varsa, icra dosyalarınızı kapatmanız ve yasal takiplerinizi kaldırmanız gerekmektedir. Borcu yoktur yazısı alındıktan sonra PTT şubelerine giderek finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

SMS ile emekli kredisinden yararlanmak için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

Tüm ihtiyaçlarınız için belirlenen limitler dahilinde PTT Aktifbank aracılığı ile kefilsiz finans fırsatına devam ediyor. Şubelere gitmeden de telefonunuzun mesaj bölümüne girerek, aralarında birer boşluk bırakarak EMEKLİ ve T.C. kimlik numaranızı 3050 numarasına SMS gönderin. Limitinizi 80.000 liraya kadar kullanabilirsiniz. Başvurunuz olumlu olduğu takdirde, uygun faiz oranları ile sicili temiz olanlar için olumlu dönüş alınmaktadır. Ayrıca PTT İçi birleştirme kredisi alarak, PTT aracılığı ile aldığınız diğer borçlarınızı tek bir yerde toplayarak yeni ödeme planları oluşturabilir, maaş ipotekli kredi için şubelerden bilgi alabilirsiniz.

İcralık Olanlara Sicil Affı Risk Merkezi Kayıtları Temizleniyor!

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre, var olan tüm borçlarını 31.12.2021 tarihine kadar ödeyen vatandaşların Risk Merkezi’ndeki olumsuz kayıtları temizlenecek. Bu sayede sicili olumlu olanlar kredi başvuruları için olumlu dönüş alabilecekler.

Kredi sicili temizlenecek olanlara kredi çeşitleri aşağıdaki gibidir:

 • Gerçek ve tüzel kişi tacirlerin ticari kredi borçları
 • Tüzel kişiler veya gerçek kişilerin bireysel kredi borçları
 • Karşılıksız çek ve protestolu senedi olan borçluları kapsamaktadır.

Ödemeler için yapılandırma başvuruları borcunuz hangi bankadaysa veya finans kuruluşundaysa ona yapılmaktadır. Borçların vadesi 20 Mayıs 2021 tarihinden önce olmalı ve bu tarihte ödenmemiş olmalıdır. Borç tamamlandığında birkaç gün içerisinde ticari ve bireysel ekranlara düşecektir. Bu banka veya finans kurumlarına başvurarak borcu yoktur yazısı alırsınız. Türkiye Bankalar Birliği Risk Raporu belgelenmektedir.

Devlet Destekli Borç KAPATMA kredisi 2023 Güncel Yapılandırma Kredisi

Devlet tarafından esnaflara sunulan yeni kredi paketi ile Halkbank’tan kredi kullanan ve takibe düşen esnaflar 6 ay geri ödemesiz 36 ay vade imkanı ile yüzde 4 faiz oranında krediler sunulmaktadır. Devlet destekli borç kapatma kredisinde aylık faiz oranı %0,33’dür. Gerekli şartları sağlayan esnaflar krediden faydalanabilirler.

İcra Borcu Sicile İşler mi?

İcra takibi sicilde kayıt altına alınmamaktadır. Ancak, banka siciline işlemektedir.

İcraya Düşen Borç Taksitlendirilir mi?

İcraya düşen borçların taksitlendirme durumu alacaklılara bağlıdır. Alacaklı taksit seçeneğini kabul ederse taksit yapılabilir.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
“İcralık Olanlar Kredi Çekebilir mi? 2023 Kredi Veren Bankalar” üzerine 2 yorum
 1. Benim bir icralık vardır akbank’a kadar borcunu ödedim kapattım ama başka bankalardan kredi vermiyor bu nasıl yardımcı olursunuz bana

  Yanıtla
Yorum yapın

error: Content is protected !!