Olgun Orkun Giyim Bayilik Veriyor (Güncel)

Günümüzde en kazançlı yatırımlardan bir tanesi şüphesiz ki franchise bayilik almaktır. En iyi kazandıran bayilik arasında yer alan giyim sektörü, küçük ve büyük şehirlerin tamamında tutan sektörler arasında yer aldığı için bu sektöre yapılan yatırımlar her geçen gün artıyor. Alınan krediler ile giyim sektörüne yatırımlar yapıldığı gibi aynı zamanda büyük şirketlerde pek çok şehre mağazalar açarak satışlarını katlamaya çalışmaktadır. Giyim sektörü denildiğinde yine şüphesiz akla ilk gelen firmalar arasında Olgun Orkun giyim yer almaktadır. Olgun Orkun giyim bayilik veriyor! Sizler de Olgun Orkun giyimden bayilik almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Peki kimler bayilik alabilir, Olgun Orkun giyimden bayilik almak için neler yapılmalıdır ve şartlar tam olarak nedir? İşte tüm soruların yanıtları.

Olgun Orkun Giyim Firması Hakkında

Olgun Orkun giyim firmasın Türkiye’de 1993 yılından beri hizmet vermektedir. 23 senedir aktif olarak iş hayatlarına devam eden firma sahipleri yatırımlarını her geçen sene büyütmekte ve adının marka değerini artırmak için nitelikli personel alımları ile şirketi daha da geliştirmeyi hedeflemektedir. Marka değerinin artması, işçi sayısının artması ve satışların daha da çoğalması için Olgun Orkun giyim firması Türkiye geneli franchise bayilikler vermeye başladı.

Olgun Orkun giyim firması sadece Türkiye’de hizmet vermemekte olup yurt dışında da yatırımlarını kesintisiz olarak devam ettiriyor. Buna göre kendilerine ait 11 satış mağazası bulunmakta olup firmanın aynı zamanda 13 farklı noktada fracnhise bayiliği de bulunmaktadır. Bu bayilik sayısını artırarak satışların daha da çoğalacağı ve satışların artması ile Olgun Orkun giyim firmasının marka değerinin artacağı bu sayede müşteri çekme şanslarının daha da yükseleceğini düşünen firma sahipleri franchise bayilik vermeye başladı.

Olgun Orkun Giyimden Bayilik Nasıl Alınır?

Giyim bayilik veren firmalar arasında yer alan Olgun Orkun ile anlaşma yapmadan önce bu işi yapmaya istekli olduğunuzu firmaya kanıtlamanız gerekmektedir. Firma sizden bu ışığı görürse bayilik verme için uygulanan prosedürleri daha da hafifletir. Kuytu bucak köşelerde bulunan dükkanlar için Olgun Orkun giyim firması pekte bayilik vermeyi tercih etmiyor çünkü basına Olgun Orkun giyim iflas etti şeklinde yazıların yazılması şirket sahipleri tarafından istenmemektedir.

Eğer Olgun Orkun giyim firmasından franchise bayilik almak istiyorsanız mutlaka işlek bir cadde’de ve satış yapacağınız kesimin bol olduğu noktalara dükkan açmayı düşünüyorsanız o zaman Olgun Orkun giyim firmasından franchise bayiliği alabilirsiniz. Tabi bir de dükkanınızın büyüklüğü önemlidir. Bu konu hakkında da detaylı açıklamalar yapan Olgun Orkun giyim firması franchise bayiliğin en az 100 metrekarelik bir alanı kurulmasını istiyor. Bu alandan küçük bir işletmeniz var ya da işletme açmak istiyorsanız Olgun Orkun giyim firmasından franchise bayilik alamazsınız. Dükkan boyutunun en az  90 ile 100 metre kare olması gerekiyor. Müşteri memnuniyeti en çok dikkat edilen konudur. Ayrıca iyi bir reklam yapmanız da gerekmektedir.

Bayilik almak için kredi veren bankalar hangileridir? hemen öğrenebilirsiniz.

Olgun Orkun Franchise Bayilik Bedeli Ne Kadar?

Prosedürleri yerine getirdikten sonra Olgun Orkun giyim firmasından franchise bayilik almak oldukça kolaydır. Tabi bunun için önünüzde bir engel daha var o da şüphesiz ki bayilik maliyetidir. Bilindiği gibi giyim sektörü oldukça kazançlı bir yatırım fakat Olgun Orkun firmasından giyim bayiliği alırken mutlaka sermayenizin olması gerekiyor aksi takdirde yine firmadan bayilik alamazsınız. Bunun için öncelikle 100 bin lira ile 250 bin lira arasında bir bütçenizin olması gerekiyor. Tabi bu ücreti verdikten sonra dükkanınız boş olarak size teslim edilmeyecek ve satış için mallarınızda hazır olacak. Ancak bu ücret dükkana göre değişebilir. Ancak marka isminden faydalanarak karlı bir iş ortaklığı edinebilirsiniz.

Olgun Orkun Franchise Bayilik İletişim

Eğer Olgun Orkun giyim firmasından bayilik almak istiyorsanız

 • 0850 926 99 26 telefon numarasını arayabilir,
 • info@olgunorkun.com postasına mail gönderebilir ya da
 • Batıkent mahallesi Akburçak sokak No: 8 / A- B Tepebaşı / Eskişehir adresinde yüz yüze görüşme yapabilirsiniz.

Olgun Orkun Mağazası Bayilik İçin Gerekli Evraklar

Olgun Orkun giyim mağazasından bayilik almanız halinde oldukça yüksek kazançlar elde edebileceğiniz bir işe imza atmış olacaksınız. Adını duyurmuş ve mevcut müşteri kitlesini oluşturmuş bu mağazanın bayiliğini almanız halinde yatırdığınız sermayeyi kısa bir zaman içinde geri kazanabilirsiniz. Hızlı bir şekilde büyüme, gelişme ve popülarite sağlayan bu firmadan bayilik almak için gerekli koşulları yerine getirdiyseniz geriye bir tek hazırlanması için gereken evraklar kalıyor. Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir;

 • Franchise adayının nüfus cüzdanı aslı ve bir adet fotokopisi
 • Vesikalık fotoğraf (2 adet)
 • Vergi levhası
 • İtfaiye firmasından bütün önlemlerin alınmış olduğuna dair belge
 • Ticaret siciline kayıtlı olunduğuna dair bir belge
 • Dükkanın satılık olması halinde tapu fotokopisi
 • Dükkanın kiralık olması halinde kira kontratı
 • Esnaf ve Sanatkarlar Odası kayıt belgesi
 • Numaratör
 • Yangın tüpünün faturası belgeleri gerekli olmaktadır. Bu belgeler genel belgeler olması ile beraber bulunduğunuz bölgedeki belediyelere müracaat ederek bütün belgeler ile ilgili kesin ve net bir bilgi edinebilirsiniz.

Dükkan Kurulumu

Olgun Orkun mağazasından bayilik almanız halinde bu işe sıfırdan başlamamış olacaksınız. Yeterli sermayeyi yatırmanız halinde dükkan size ürünler ile birlikte teslim edilecektir. Dükkan kurulumu ve reklam tabelaları için ise mevcut kurulumun devam etmesi talep edilir. Merkez mağazanın kurulumu nasıl ise sizin de mağazanızı bu şekilde kurmanız gerekmektedir.

Dükkan Kurulumu Pin
Olgun Orkun Dükkan Kurulumu

Firmanın Franchise Adayında Aradığı Özellikler

Bu firmadan bayilik almak için girişimcilerin birtakım özellikleri bünyesinde barındırması gereklidir. Franchise adayında bulunması gereken özellikler aşağıdaki gibidir;

 • Girişimci zekası ile hareket edebilmeli,
 • Takım çalışmasına uygun olmalı,
 • Yönetici kişiliği olmalı,
 • Çalışanları ve müşteri ile olan iletişimi kuvvetli olmalı,
 • Finansal konularda bilgisi olmalı,
 • Gelişmelere ve eğitimlere açık olmalı,
 • Mağazacılık ve satılacak ürünler konusunda bilgi sahibi olmalı,
 • İş yerinde oluşabilecek sorunlar karşısında yapıcı olmalı ve çalışanlarına karşı hoşgörülü davranmalı, çalışanlarının işe olan motivasyonlarını düşürmemelidir.
Firmanın Franchise Adayında Aradığı ÖzelliklerPin
Firmanın Franchise Adayında Aradığı Özellikler

Olgun Orkun firmasının bayiliğini almak için gerekli koşullar ve girişimci de bulunması gereken özellikler bu şekildedir. Siz de sermayenizi bu işe yatırmak istiyorsanız doğru yoldasınız. Şimdiden hayırlı işler bol kazançlar.. 🙂

5/5 - (1 vote)
Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
Yorum yapın

2