KosgebKredisi.com

Donmuş Araç Camını Bu Yöntemle Temizleyin!

23.01.2022
Donmuş Araç Camını Bu Yöntemle Temizleyin!

2022 yılı Mart ayında devam eden kar yağışı nedeniyle birçok ilimiz kar altında kaldı. Kışa hazırlıksız yakalanan araç sahipleri ise zor anlar yaşıyor. Özellikle araç camlarında ortaya çıkan buzlanma birçok araç sahibini uğraştırıyor. Bu içeriğimizde sizlere araç camındaki buzları en kolay yönden temizleme yöntemlerini anlatacağız.

Su Torbası ile Buz Temizleme

Evinizden çıkmadan önce su ısıtıcısında biraz ısıttığınız suyu poşet içerisine koyarak ve ağzını bağlayarak buz temizleme de kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus ise suyun sıcak olmaması ve akmaması için sağlam iki poşet içerisine konmasıdır.

Eğer aracınızın ön camına sıcak su dökerseniz veya herhangi bir şekilde sıcak temas ederseniz ön camınız çatlayabilir. Bu sebeple uyguladığınız su sıcak olmamalıdır.

  • Suyu poşete doldurun ve ağzını sıkıca bağlayın.
  • Suyun akmadığından emin olun.
  • Poşet içerisindeki suyu cam üzerinde gezdirin.

Elektrikli Buz Temizleyici

Son günlerde popüler olan elektronik ticaret sitelerinde bulabileceğiniz elektrikli buz kazıyıcılar imdadınıza yetişebilir. Bazı cihazların bazıları şarjlı iken bazıları ise 12 volt araç çakmaklığına takılmaktadır. Elektrikli buz temizleyiciler sayesinde kısa zamanda aracınızın tüm camlarında ki buzları kolayca temizleyebilirsiniz.

Buz Çözücü Spreyler

Marketlerde ve elektronik e-ticaret sitelerinde satışa sunulan 500 ml Buz Çözücü spreyler kısa süre içerisinde aracınızın camındaki buzları çözmenize yardımcı olmaktadır.

  • Buz çözücü sprey üzerinde yer alan kullanma kılavuzunda belirtilen şekilde cama püskürtülür.
  • Buzun çözülmesi sonrasında temiz bir bez ile cama zarar vermeden cam temizlenir.

Buz Kazıyıcılar

Akaryakıt istasyonlarında veya büyük Avm’lerde sıkça rastladığımız buz kazıyıcılar araçların ön camlarında yer alan buzun temizlenmesi için büyük kolaylık sağlıyor. Ancak buz kazıyıcısı olmayanlar kullanmadıkları ve kenarları pürüzsüz bir kredi kartı yardımı ile buzu temizleyebilirler. İster kazıyıcı isterseniz kredi kartı kullanın, cama temas esnasında çizmemeye özen gösteriniz.

Öncesinde Önlem Alın!

Aracınızın ön camını kar yağışı öncesinde veya ön camınız donmadan önce karton, halı veya benzeri bir örtü ile örterseniz ön camınızın donmasını engellerseniz. Ancak bu yöntem çok soğuk iller için geçerli olmayıp, ön camın donmasını engellemeye çalışırken örtünün cama yapışmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!