canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba
KosgebKredisi.Com

Bölgesel Yağ Aldırma Fiyatları Liposuction (EN UYGUN)

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler kısa sürede zayıflamak ve vücutlarında yer alan ve istenmeye fazla yağlardan kurtulmak için liposuction yöntemini kullanmaktadır. Peki Liposuction fiyatları ne kadar, devlet hastanelerinde yağ aldırma ücretleri, SSK yağ aldırma şartları nelerdir? İşte detaylar!

Bölgesel Yağ Aldırma Fiyatları Liposuction (EN UYGUN)

Kişiler beslenme alışkanlıkları, genetik özellikleri ve yaşam şartları nedeni ile kilo verememektedir. Fazla kilolarından diyet programları ve düzenli spor yapıp kurtulamayan kişiler vücutlarında fazla bulunan yağları aldırmayı tercih ediyor. Ancak, Liposuction kilo vermek için değil vücuttaki fazla yağların alındığı bir uygulamadır. Fazla yağlar alınır ve vücuda uygun bir şekil verilir. Liposuction nedir, hangi bölgelere uygulanır, yağ aldırma ameliyatını devlet karşılıyor mu, ücretleri ne kadar, ameliyatsız yağ aldırma ve liposuction fiyatları ne kadar? araştırdık. Tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Liposuction Nedir ?

Liposuction (yağ aldırma) yöntemi en fazla merak edilen ve estetik uygulamalarında talep edilen operasyonlardan birisidir. Liposuction vücudun karın, uyluk, kalça ve yüz gibi belirli bölgelerde, diyet ve çeşitli zayıflama yöntemlerinde istedikleri sonucu elde edemeyen kişilerin dirençli yağ dokularının alınması ve vücut hatlarının daha iyi şekillendirilmesi için yapılan cerrahi bir yöntemdir.

 • Bu ameliyat kilo verme değil, bölgesel incelme ve vücut biçimlendirme uygulamaları için yapılmaktadır.
 • Bu operasyona karar veren kişinin bunun bilincinde olması gerekmektedir.
 • İnatçı yağların olduğu bölgeleri incelterek, diğer bölgelerle daha uyumlu hale getirmeyi amaçlayan estetik müdahaledir.
 • Herhangi bir sağlık problemi olmayan, hamile ya da emzirme döneminde olmayan herkes liposuction uygulamasından faydalanabilir.
 • Cildin elastikiyetinin kaybolduğu ve yaşlı ciltlerin genç ciltler kadar etkili sonuçlar almak için cilt germe gibi ek operasyonlara ihtiyaç olabileceğini unutmamak gerekir.
 • Şeker hastalığı, ciddi kalp yada akciğer sorunu ve dolaşım problemi olan kişilerde uygulanır.
 • İşlem uygulanacak bölgede yakın bir geçmişte ameliyat olan kişiler için riskli olabilir.
 • Bu gibi durumlarda cerrahınızı tıbbi geçmişiniz hakkında bilgilendirmeniz genel sağlığınız açısından çok önemlidir.

Hangi Bölgelere Liposuction Yapılır?

Yağ aldırma ameliyatların sebebi kilo vermek değil her zaman vücuttaki fazla yağları alıp, o bölgeyi vücuda uygun bir şekle gelmesini sağlamaktır. Çoğu kadın veya erkek bu uygulamanın kilo verme amaçlı olduğu bilgisine sahiptir, fazla yağlar alındığı zaman sizde beslenmenize dikkat ederseniz yaptırmış olduğunuz estetik ameliyatın uzun süre kalıcı olmasına yardımcı olursunuz ve her zaman vücudunuz eşit ve güzel bir görüntü içerisinde kalır. Bu uygulama kilo vermek amaçlı olmadığı gibi her bölgedeki yağlarda alınmaz, yağ alınan bölgeler ise;

 • Boyun
 • Üst kol
 • Kalçalar
 • Uyluk iç ve dış yanı
 • Karın ve bel çevresi
 • Dizlerin birbirlerine bakan yüzleri
 • Üst kol
 • Meme (Erkek ve kadın)

Sadece sıralamış olduğumuz bölgeler üzerinden yağlar alınmaktadır.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Klasik yağ aldırma yönteminde inceltme işlemi yapılacak bölgede 0.5-1  mmlik küçük kesikler açılarak çeşitli yöntemlerle vücuttaki diyet, spor ve çeşitli uygulamalar ile erimeyen dirençli yağlar eritilir. Parçalanan ve eriyen yağlar enjektör aracılığıyla ya da vakumlama yöntemi ile alınır. Ameliyat izlerinin görünmemesi için vücut kıvrım yerlerinde kesikler açılır, lazer destekli liposuction yöntemlerinde ise inatçı yağlar lazer ışınıyla eritilir. Eriyen yağlar yine 0.5-1  mm’lik kesikler açılarak vakum yöntemi ile alınır.

Devlet Hastanesinde Yağ Aldırma Fiyatları 2021

Özel hastaneler ile devlet hastanelerini karşılaştıracak olursak karın germe liposuction yağ aldırma fiyatları devlet hastanelerinde 3.000 TL-3.500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Özel hastanelerde ise bu miktarın 20 bin TL’ye kadar çıktığı görülmektedir.

Günümüzde popülerliği artan estetik ameliyatlarının birçok çeşidi vardır bunlardan biri olan yağ aldırma estetiği zayıflamak isteyip çeşitli diyet yöntemleri uygulayan kişilerdir, vücuttaki yağların hepsi diyet yöntemi ile erimeyebilir ve kişinin sağlık problemleri olabilir, bu sebepten dolayı da istediği gibi vücudundaki yağları yakamaz.

 • Özel hastanelerde uygulanan bu cerrahi uygulama günümüzde devlet hastanelerinde de yapılmaktadır.
 • Özel hastane fiyatlarını yüksek bulan kişiler için devlet hastanelerinin fiyat listesini araştıran kişilerin yaptırmak istediği yağ aldırma operasyonu,
 • Eğer sağlık problemleri yoksa sadece kendi istekleri için yaptırıyorlarsa ameliyat masraflarını devlet karşılamamaktadır.
 • Sağlık problemleriniz varsa ve bu ameliyatı olmak zorundaysanız devlet ameliyatı karşılayacaktır.

Devlet Hastanesinde Liposuction Yapılıyor Mu?

Devlet hastanelerinde estetik operasyonları dahil birçok operasyon yapılmaktadır. Sağlık problemi olmayan ve estetik olmak, yağ aldırmak isteyen kişiler cüzi bir miktar ödeme yaparak işlemlerini yaptırabilirsiniz. Liposuction devlet hastanelerinde, SSK’ya bağlı yağ aldırma işlemlerini sağlık sebebi ile olan kişilerde ücret talep edilmeden yapılmaktadır. Siz de gideceğiniz devlet hastanelerine randevu alarak bilgi alabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bölgesel Yağ Aldırma Fiyatları (Liposuction)

Liposuction yağ aldırma fiyatları erkekler ve kadınlar tarafından araştırılmaya devam ediyorken, fiyatların belirlenmesinde birçok etmen bulunmaktadır. Estetik ameliyatı olacak kişinin vücudundan alınacak yağ bölgelerinin sayısı ve bu bölgelerden çıkarılacak yağ miktarı ücretleri değişiklik gösterecektir. Tek bölge ile bir kaç bölgelerden alınacak yağlar arasında fiyat farkı çok olacaktır. Bölge sayısı fazla olduğundan çıkarılacak yağ miktarı da fazla olacağı için ameliyat süresi uzayacaktır. Ameliyat süresi de fiyatı etkilemektedir, hastane ya da klinik seçimi ve doktor seçimi de ücretleri değiştireceği gibi ameliyat sonrası yatış işlemleri içinde ek fiyat farkı alınmaktadır.

İllere göre ortalama bölgesel yağ aldırma fiyatları;

 • İstanbul’da liposuction fiyatı 10.000 TL ve 29.000 TL 
 • İzmir‘de liposuction 16.000 TL ve 27.000 TL 
 • Ankara‘da liposuction fiyatları ise 9.000 TL ve 22.000 TL aralığında değişmektedir.

Hastane ya da klinik doktorunun yağ miktarı analizinden sonra kişilere en net ve güncel fiyat bilgisi verilecektir. Yağ aldırma işlemi yapan bazı hastaneler ise;

 • İzmir Ekol hastanesi
 • Eşkişehir Acıbadem Hastanesi
 • İstanbul Bahçelievler (Devlet hastanesi)
 • İstanbul Acıbadem hastanesi, Liposuction yapan hastaneler arasında yer almaktadır.

Ameliyatsız Yağ Aldırma Fiyatları 2021

Lazer lipo olarak bilinen ameliyatsız yağ aldırma işlemi en popüler uygulama haline gelmiştir. Cerrahi herhangi bir durum gerektirmeyen lazer lipo, normali kadar etkilidir. Ameliyatsız yağ aldırma işlemi obezite olmayan bu gibi durumları taşımayan bireyler için uygundur. Lazer tekniği ile yapılmaktadır. Lazer lipofiz fiyatları bölgelere, ebatlara ve yağ oranına göre değişerek 6.000 TL ve 10.000 TL fiyatlarından başlar. İşlemi yaptıracağınız hastane ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

NOT: YUKARIDA VERİLEN FİYATLAR ÖZEL HASTANELER İÇİN ORTALAMA FİYATLARDIR. DETAYLI BİLGİLERİ GİDECEĞİNİZ HASTANELERDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

Liposuction Kimlere Yapılmaz?

Kilolu kişilerde zayıflama amacıyla liposuctiondan fayda beklenmemelidir. Doğum yapmış kişilerin karın derisinde çatlaklar ve sarkma oluşmamış fakat, yağ birikintisi olan deri gerginliğini kaybetmemiş kişilere liposuction uygulanabilir.

 • Deri elastikiyetini kaybetmemiş kişilerde, ameliyat ile elde edilen sonuç gözle görülebilir derecede olur.
 • Genetik özelliği ya da yaşı nedeniyle deri  gerginliğini kaybetmiş kişilerde liposuction sonrası ortaya çıkabilecek sarkma ve buruşukluklar uygulama için sınırlayıcı faktörlerdir.
 • Böyle durumlarda sadece vücudunuza liposuction yaptırmanız yetmeyebilir.
 • Dermolipektomi dediğimiz fazla deri çıkarma işlemleri de yaptırmanız gerekebilir.
 • Herhangi bir cerrahi işlem ve genel anestezi açısından riskli olup, başka ciddi problemi olanlar ise;

Örneğin; Kalp, karaciğer, böbrekler ve sinir sistemini ilgilendiren kronik hastalıkları olan kişilerde liposuction ameliyatı yaptırmaları sağlıkları açısından sakıncalı olabilir. Sigara içenler, kronik hastalıkları olup kan sulandırıcı içen hastalar ve yeni doğum yapmış annelerin bu işlemi uygulamaları sağlıkları açısından uygun değildir.

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nedir?

Yaptıracağınız yağ aldırma ameliyatı yaşantınızı çok fazla kısıtlamaz. Bir günlük dinlenme sonrası korse içinde kendinizi rahat ve güvende hisseder, günlük yaşantınıza devam edebilirisiniz. Korseyi 1 ay kullanmalısınız bu süreçte tamamen iyileşmiş sayılabilirsiniz. Bu süreç sonrası yağ aldırdığınız yerlere masaj yaparsanız vücuttaki ödemin giderilmesi yanında selülitlere de çok faydalı olacak bir yöntemdir. Ameliyatı başarılı geçen ve vücudunda hiç sıkıntı oluşmayan kişiler 1 ay içerisinde iyileşip normal yaşantılarına dönmektedir.

Liposuctinon Yaptırmanın Zararları Nelerdir?

Cerrahi işlemleri yaptırırken seçmiş olduğunuz hastane kadar cerrahi estetiği yapacak doktorda çok önemlidir. Yağ aldırmak zayıflama yöntemi olmadığı gibi vücudunuzdan 3 kilo yağ aldırıyorsanız, aldırdığınız yağ oranı kadar zayıflamış olmuyorsunuz sadece vücudunuzdaki yağ oranı azalıyor. Yağ aldırma sonucunda o bölgelerde çökme olabileceği gibi psikolojinizi etkileyecek sonuçlarda elde edilebilir. Vücuda verilen şekil iyi yapılmadığı zaman çökmeler, kızarma ve morluklar oluşur ve bunlar kalıcı olabilir, oluşabilecek bu sebeplerden dolayı vermiş olduğunuz kararlara dikkat etmelisiniz.

2021 yılında Göz Kapağı Estetiği ve Botoks oldukça ilgi görmektedir. Hem işlem adımlarında hem de güncel fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bağlantı adreslerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Yağ Aldırma Kaç Kilo Verilir?

Liposuction yöntemi ile tek seansta 8 ile 10 kilo arasındaki yağ kütlesi vücuttan dışarı atılabilmektedir.

Yağ Aldırma İşlemi Tehlikeli Midir?

Liposuction ameliyatı tehlikeli değildir. Plastik cerrahlar tarafından uygulanan ve ameliyat öncesinde hastadan öğrenilmesi gereken tüm bilgiler öğrenilir. Ameliyata girecek olan hastanın bu bilgileri doğrultusunda anestezi uzmanı ile iletişime geçilir. Alerjik tepki ya da aşırı kanama gibi riskleri en aza indirmek için ameliyat öncesi bazı tetkiklerin uygulanması hem hasta için hem de sağlık çalışanları için önem taşımaktadır.

Liposuction Sonrası Kaç Beden İnceltir?

Ameliyat sırasında yapılan liposuction ya da plikasyon işlemleri ile vücutta 4 bedene kadar incelme yaşanabilmektedir. Vücutta meydana gelen inceliğin korunması için hastaların uzun süreç içerisinde karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmaları gerekmektedir. Bu süreçte daha çok sıvı ağırlıklı beslenmenin yapılması incelme hızını da arttıracaktır.

Liposuction Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Ameliyat sonrasında ilk aylar içerisinde işlemin etkileri görülmektedir. Operasyondan itibaren 3 ay sonunda, vücudun maksimum seviyeye gelmesi beklenir. Liposuction sonrasında birkaç hafta boyunca hastanın kompresyon giysisi giyilmesi önerilmektedir. Daha etkili sonuçların alınması giyim ve beslenme konularına dikkat edilmesi gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Fulya dedi ki:

  İstanbul anadolu yakasında hangi devlet hastanesınde yapılıyor

 2. Nurgül Kepez kılıç dedi ki:

  Şeker ve hiper tansiyon hastasıyım 2.5 sene oldu doğum yapalı sezeryanliyim boyuma göre kilom çok fazla 35 kilo fazlam var bu kilom ise karın bölgemde ve sırt bölgemde var 8 aylık hamile gibiyim özele gidiyorum liposaksin yağ alsirum diyorum ne yaziki 30 000 fiyat veriliyor maddi gücüm yok bunu karşılamaya ank yaşıyorum her geçen gün sağlığım piskolojim bozuluyor ank hangi hastanelerde yapılıyor liposaksin bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 3. Bahar düzcü dedi ki:

  Ben 48 yaşında temizlik işçisiyim benim vücudumda basen bölgemde sporda yapsam kiloda versem bölgesel olarak basen bölgesi hiçbir incelm olmasığı için yürüyüşlerde hareketlerimde bana çok sorun yaratıyor ve görünümüm gerçekten hiçbir kıyafetim üs bölgemle eşit olmadığı için mecbur bayağı bol kıyafetler giymek zorunda kalıyorum buna çok üzülğyorum bana gülmeleri çok ağrıma gidiyor bu pskolojiyle hep içine kapanığım hiçbir giysimle uyumlu olamadım kendime uygun kıyafett bulamıyor um arık giyside almıyor eski kıyafetlerle yaşama uyum sağlamaya çalışıyorum hep üst bölgem daha ince olduğu için basenlerimle yıllardır alışamadım gitti üstüm 42 alt 46 napmam lazım artık bu barışık olmayan hayatımla yaşıyorum eşim bile alay ediyor ama maddi yönden asla imkanım olmicak sadece paylaşmak istedim benim gibi armut vücutlular ne yapmalı

 4. doktor dedi ki:

  ilgili doktordan şuradan da randevu alabilirsiniz

 5. Yusuf dedi ki:

  Hangi devlet hastaneleri liposuction yapıyor ?

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.