KOSGEB Hibeleri

Yanak Aldırma Estetik Ameliyatı Fiyatları Listesi

Yanak Aldırma Estetik Ameliyatı Fiyatları Listesi

Güzel görünmek her kadının tercihidir çoğu kadının genetik özelliklerinden dolayı hemcinslerine göre dikkat çekicidir bazı kadınlar da estetik operasyonlar ile istediği güzelliğe kavuşabilmektedir. Güzellik her ne kadar göreceli bir kavram olsa da yüzün simetrisi her zaman kişileri olduğundan daha da güzel göstermektedir.Bu içeriğimizde Hollywood Yanağı Bişektomi Fiyatları Ankara, İstanbul özel ve devlet hastanelerinde ne kadar oldu, tüm merak edilenler hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır.

Yanak Estetiği (Bişektomi)

Genetik faktörler, erken yaşlanma ve hormonal durumlardan dolayı yüzün belli bölgelerinde sarkma, yağ erimesi ve çeşitli sebeplerden dolayı kötü görüntü oluşabilmektedir.

Sosyal medyanın yaygınlaşması ve selfi kendi öz çekimlerini yaparak kendini güzel bulmayan kadınların sayısı geçtiğimiz yıllara oranla daha da artmıştır. Kemerli burna sahip olanlar burun estetiği ile daha kalkık ve küçük bir burun ile daha güzel görünmek için burun estetiği yaptırmakta göz kapağı düşük olanlar badem göz estetiği ile etkileyici bakışlara sahip olmakta bazı kadınlar da yüz hatlarını daha keskin olması ve çekici görünmesi için Hollywood yanı olarak ünlenen Bişektomi estetiğine başvurmaktadır.

Kendini ayna karşında ve çektiği fotoğraflarda güzel bulmayan ve daha da güzelleşmek isteyenlerin sayısı farklı sebeplerden dolayı her geçen gün artmakta bu şekilde estetik merkezlerinin de sayısı doğru orantılı olarak artış göstermektedir. Yanakları ünlülerin yanağına benzetmek için estetik merkezlerinin kapısını çalan binlerce kadın Yanak Estetiği (Bişektomi-Hollywood Yanağı) Fiyatları 2021 yılına ne kadar oldu araştırmasını yapmaya devam etmektedir.

Özel klinikler, hastaneler  ve estetik merkezlerinde görevli plastik cerrahlar tarafından yapılan bu estetik fiyatının da yapıldığı şehre, uygulanan işleme ve hastaneye ve kliniğe göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Yanak Estetiği Nedir?

Bayanlar tarafından son zamanlarda oldukça araştırılan Bişektomi estetiğinin tanımını yapmak gerekirse; yüzün köşelerini daha öne çıkaran ters üçgen görüntüsü oluşturan bir yüz estetiğidir ve estetik cerrahiler de yeni trend olan yanak estetiği olarak Bişektomi son yıllarda en çok tercih edilen estetikler arasında yer almaktadır. Ağız içinden kesikler atılarak yanakların her iki kısmından yağ yastıklarının alınması ile yüzün daha ince uzun bir görüntüye kavuşturulması işlemidir. Genel anestezi sedasyon altında yapılan bu operasyon oldukça kısa sürede tamamlanır ağız içinden yapılan yaklaşık 1 cm’ lik kesi öncesinde lokal anestezi  yaklaşık 45-60 dakika arasında gerçekleştirilen Bişektomi estetiği hiç bir operasyon izi bulunmaz ve eskiden yüzün dolgusu ile abartılı görünüm sağlanmasının tam tersi olarak yapılan işlemdir. Bişektomi ile yüz daha ince ve belirgin hatlara kavuşturulmaktadır ve Dünyaca ünlü yıldızların da son zamanlarda tercih ettiği estetik operasyonlar arasında yer aldığında 2021 yılında da trend olmaya devam edilecektir.

Yanak inceltme estetiği ağız içinden kesiler yardımıyla yapılır

Hollywood Yanağı Bişektomi Fiyatları 2021

İşlem, 18 yaş üstündeki herkese yapılabilen Bişektomi ameliyatından önce uzman doktorlar tarafından gerekli muayene işlemleri yapıldıktan sonra maliyet ve fiyat hesaplaması yapılarak ücret tespit edilebilmektedir.

Ankara, İstanbul, İzmir özel ve devlet ile anlaşmalı kliniklerde yanak estetik operasyon fiyatı 5.500 TL ve 8.000 TL aralığında değişmektedir.

Yanak Estetiğini SGK Karşılar mı?

Yanak estetiği yaptıracak olan hastaların herhangi bir sağlık sorunu yaşamaları ve tamamen sağlıkla ilgili sorunlarının giderilmesi amacıyla yapılacak operasyonlar SGK tarafından karşılanır ancak sağlık sorunu yaşamayan yalnızca estetik görünüm amacıyla ameliyat olmak isteyenlerin masrafları ve operasyon ücretinin tamamını hasta karşılayacaktır.

Estetik bir görünüme kavuşmak maksadıyla yapılacak ameliyatların 2021 yılında ortalama 5.000 TL–8.000 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlar 2021 yılında ortalama daha da artış göstereceği bilinmelidir.

Bişektomi (Bichectomy) Fiyat 2021 Yılı Ne Kadar Oldu?

Yanak estetiği yaptırmayı düşünenler tarafından en önemli detay her zaman risk durumu, fiyatı ve maliyetinin ne kadar olacağı konularıdır. Operasyonun etkisi kalıcı olduğundan estetik yaptırmayı düşünenler özellikle Hollywood yanağına kavuşmak için en uygun hangi merkezde yaptırabileceğini araştırmaktadır. Kişilerin özel tercihler arasında yer alan bu tür estetik operasyonların sağlıklı ve risksiz olması ön planda olmalıdır. Hollywood yanağı estetiğinde de a araştırılması gereken maliyetlerinin yanında operasyonun risk ve zararı olup olmadığı gibi konuların detayları olmaktadır.

Bu estetik kişinin geri dönülmez bir görüntüye kavuşturacağından operasyon mutlaka işinin ehli bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu operasyonu gerçekleştiren birçok başarılı plastik cerrah bulunmaktadır ve ünlülerin yaptırdığı operasyonları referans  olarak gösteren bu doktorlar ile iletişime geçerek hem fiyat hem de akılda kalan birçok sorunun yanıtları öğrenilmelidir. Operasyonu yapacak olan doktorun hangisi olacağına karar verme aşamasında plastik cerrahın geçmiş yıllarda ki tecrübesi ve bu konudaki deneyim ile başarıları referans alınarak karar verilmelidir.

Karar verdikten sonra bu süreçte operasyonu gerçekleştirecek hekimle Hollywood yanağı estetik operasyon ücreti ile ilgili karşılıklı konuşularak hekimin talep edeceği fiyatın ne kadar olacağı ve hangi hastanede yapılacağı gibi belirleyici konular  netleştirildikten sonra yanak estetik operasyonu maliyeti çıkarılarak kişiye tercih hakkı sunulmaktadır.

Bişektomi ile daha ince ve uzun bir yüze sahip olabilirsiniz.

Bişektomi Yaptıranlar Ne Diyor?

Hollywood yanağı estetiği yaptırdıktan sonra yüzde meydana gelecek değişiklikler neler olacak en çok bu konular da kişiler tereddütler yaşamaktadır. Yüzde operasyon sonrasında neler oluşacağı hakkında kısaca detay verecek olursak; Operasyon sonrasında gözle görülür şekilde yüzde estetik bir görüntü oluşacaktır ve oldukça fark edilecektir.  Önceki yıllarda abartılı görünümün aksine daha ince ve uzun bir yanağa kavuşmak için bıçak altına yatanlar aynayı ellerine ilk aldıklarında daha ince bir yüz ve eskiye oranla daha uzun ve estetik bir yüze kavuştuklarını dile getirmektedir.

Yanaklarda bulunan yağ keselerinin alınmasıyla yüzde eskiye göre bir incelecek, kırışıklık varsa gerilecek ve kırışıklıklarda azalma görülecektir. Cilt kırışıklıkların azalmasında ki neden operasyon sonrasında cildin kolajen ve elastin üretiminin artmasından kaynaklanmaktadır. Ameliyat sırasında yüze uygulanan işlemler sonrasında yüzde kan sirkülasyonunu oluşup gençliğin şifresi  hiyalüronik asit üretimi tetikleneceğinden daha önceki kırışıklığına veda edilecektir.

Operasyon sonrasında daha kısa sürede iyileşme sağlanabilmesi için antibiyotik tedavisi ve gargara ile ağız bakımı devam edilmeli ve ağız hijyeninin sağlanması ile enfeksiyon kapmaya karşı bir takım önlemler alınmalıdır. Doktor tarafından verilen tavsiyelere uymalı ve  iyileşme sürecinde dikkatli olunmalıdır.

Bişektomi Avantajları Zararları Var mı ?

Her yaştan kişiye yapılabilecek operasyonun zararları var mı dezavantajları v.b konular da merak ediliyor. Zararları konusunda herkesin fiziksel özellikleri farklı olduğundan Hollywood yanağı, yanak yağı alma, yanak inceltme ve yanak gerdirme ameliyatları kişilere göre değişiklik göstereceğinden zararından çok faydası olduğu tecrübe edilmiştir. Kişiler hem daha önceki görüntülerine nazaran daha estetik ve güzel görünüme kavuşmakta operasyon sonrası ertesi gün normal sosyal hayatına geri dönülmesi ve kısa süre de iyileşme sağladığından iyileşme süresi açısından kısa sürede yanıt vermesi gibi avantajı bulunduğundan risk taşımayan ve zararı olmayan bir estetik operasyondur diyebiliriz. Daha genç parlak ve ışıltılı bir cilde sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilen Bişektomi, yanak dolgularının yerine daha dinç ve genç görünüm sağlayan operasyonlar arasında yer almaktadır.

Bişektominin genel olarak bilinen bir zararı bulunmaz ancak herkesin farklı genetik ve fiziksel özelliklere sahip olmasının yanında operasyon sonrasında yaşanabilecek (yaşanması muhtemel).

Riskli Faktörleri de Şu Şekilde Sıralayabiliriz;

 • Uyuşma veya diğer his değişiklikleri yaşanabilir.
 • Şişlik veya yüz felci gibi durumlara sebebiyet verebilir.
 • Sıvı birikimi (seroma) gözlenebilir.
 • Nadiren de olsa yetersiz estetik yüzünden yeniden cerrahi olasılığı( düzeltme) revizyon operasyonuna ihtiyaç duyulabilir.
 • Asimetrik yüz hatları olması durumunda mutlaka ikinci bir operasyona gerek duyulabilir..
 • Dil bölgesinde yaralanma kesiler olması gereken süreden daha uzun bir sürede zor iyileşebilir.
 • Kalıcı ağrı olabilir.
 • Dikişlerde kanama görülebilir.
 • Enfeksiyon kapabilir.
 • Kardiyak ve pulmoner komplikasyonlar gelişebilir.
 • Hematom ve Anesteziye bağlı gelişen durumlar riskler oluşabileceğinden tüm bu riskleri de göz önünde bulundurmak ve doktorun verdiği tavsiyelere uymak gereklidir.

Ameliyatsız Bişektomi

Yanağın belirli bölgelerine dolgu maddeleri ile yapılan dolgu işlemleri ile de yanak estetiği ameliyatsız kesisiz bir şekilde yapılabilmektedir. Enjeksiyon yardımıyla yapılacak yapılacak dolgular ile inceltme ve dolgunlaştırma işlemleri gerçekleştirilebilir ancak yanak inceltme için bişektomi tercih edilmelidir.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!