KOSGEB Hibeleri

Lazer Epilasyon Fiyatları (Tüm Vucut Kalıcı Buz Alex Paket Fiyatları)

Lazer Epilasyon Fiyatları (Tüm Vucut Kalıcı Buz Alex Paket Fiyatları)

Geçmişten günümüze kadar istenmeyen tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler kullanılmıştır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için son teknoloji Lazer Epilasyon en çok tercih edilen uygulama haline geldi. Bu uygulama ile tüm vücut tüyleri için yaptırmak isteyen kadın ve erkekler, Lazer Epilasyon fiyatlarının kadar olduğu merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu yazımızda Tüm vücut epilasyon yaptıranlar ne diyor, tüm vücut epilasyon neleri kapsar,  kalıcı, buz, nd:yağ lazer, tüm vücut lazeri fiyatları ne kadar oldu, Lazer Epilasyon Fiyatları tüm merak edilenler hakkında bilgilere yer verdik.

Lazer Epilasyon Yaptırmak İstiyorum

Kadın ve erkeklerin istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulması için geçmişten günümüze kullanılan bir çok yöntem bulunuyor. Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte, kalıcı olarak istenmeyen tüylerden kurtulmanın tek ve en kolay yolu olarak binlerce kişini tercih ettiği yöntemler arasında yer alan, kişinin cilt tipine, rengine göre, tüylerin sıklığı ve uygulanacak bölgenin büyülüğüne göre fiyatlarda kişiye özel olarak seans ücreti olarak fiyatlar belirleniyor.  Seans ücretleri genellikle hastaneler ve güzellik merkezleri tarafından belirleniyor. Uygulamayı yapacak merkezlerin seans başına belirledikleri ücretler he bölge için ayrı ayrı belirleniyor ve kişiye bu uygulama kaç seans olarak yapılacağı bilgisinin verilmesi ardından fiyat veriliyor. Uygulanan işlem türüne göre fiyatlar değiştiğinden dolayı, kalıcı, buz, diode ve iğneli mi hangisi tercih edilecekse ona göre fiyat alınması gerekiyor. Ayrıca, tüm vücut ile bölgesel işlemlerin de fiyatları değişiyor paket programlarının fiyatlarından yararlanabilmek için tüm vücut neleri kapsar bunu da bilmezi gerekiyor.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nereleri Kapsar?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı lazer fiyatlarını araştırırken paket programlarının fiyatlarını öğrenmeli ve ona göre güzellik merkezleri ile anlaşmalıdır. Bölgesel yapılacak uygulamalarda fiyatlar tüm vücuda göre daha fazlam mı yoksa daha az mı olacak bilmelidir.  Tüm vücut fiyatları her zaman bölge bölge hesaplanan fiyatlardan daha ucuz olmaktadır. Tüm vücut için yapılan indirimler %25 kadar olacaktır. Tüm vücut paketi seçmek daha uygun olacağı için yüz bölgesi hariç ve yüz bölgesi dahil olmak üzere 2 şekilde fiyat verilir. Sizde tüm vücut paketlerinden faydalanarak bu işlemi daha uygun ücretler karşılığında yaptırabilirsiniz.

Botoks Fiyatları 2021 içeriğimizden de fiyatları öğrenebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Seans ücretlerine indirim yapan Medica derma tüm vücut epilasyon 6 seans 1200 TL. yerine 699 TL.

10 Seans erkek tüm vücut epilasyon 1499 TL, 10 Seans kadın tüm vücut epilasyon ise 999 TL.’dir.

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?

Cihazlar arasında en son teknoloji ile üretilen diode ve alexandrite daha çok tercih edilmektedir. Bu cihazların ise diode , buz, buz başlıklı gibi farklı isimleri ile bilinmektedir. Bu cihazlar arasında diode işleminde deri yüzeyine hafif baskı yaparak ütüleme olarak bilinmektedir  Alexandrite  ise cilt yüzeyine 2-3 cm uzaktan uygulanır. Hava soğutma sistemi kullanılır. Bu nedenle hava soğutmalı da denilmektedir. Diode lazeler genellikle başlıktan soğutma yaparak işlem uygulanmaktadır bundan dolayı buz başlıklı veya buz lazer denir. Diode uygulamalarında soğuk jeller ile cilde kayganlık sağlamak ve soğutmak amaçlı kullanıldığından dolayı buna jelli epilasyon denmektedir.

Kalıcı Lazer Epilasyon Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar Oldu?

El ve parmak üstü, ense, kaş arası, dudak üstü, kol, bacak, bikini bölgesi, kalça, sırt, bel, göbek tüm vücuda uygulamalarda  kullanılan cihazların sayısı gün geçtikçe artmaktadır ve cihazların işlevleri de değişerek her geçen gün daha iyi sonuçlar veren cihazlar ile uygulamalar yapılmaktadır. Epilasyon maliyetleri de kullanılan cihaza göre değişmektedir. Örneğin eskiden kullanılan ve oldukça eski bir uygulama olan IPL cihazıyla yapılan tedavi uygun maliyetli olurken, günümüzde teknolojinin daha da gelişmesi ile birlikte diğer cihazlara göre daha verimli bir cihaz olan Alexandrite ile yapılan işlemlerin de fiyatı daha fazla olacaktır. Son zamanlarda son teknoloji buz cihazlarının da fiyatları bu yöntemlere göre daha fazla olabilir. Bu tamamen cihazın verimliliği ve uygulanacak bölgenin büyüklüğü ve seans sayısına göre değişecektir. İstanbul, Ankara, İzmir Bursa gibi illerde kalıcı epilasyon fiyatları da değişken olacaktır.

Lazer Epilasyon Fiyatları
Epilasyon Sonsuza kadar Kalıcılık sağlar.

IPL cihazını satın almak isteyenler cihazın fiyatını buradan görebilirsiniz.

Tüm Vücut Lazer Fiyatları

Epilasyon Fiyatları 2021 erkek ve kadınlar için uygulanacak bölgeye göre belirlenen seans ücreti aşağıdaki gibidir;

KadınSeans ücretiErkekSeans Ücreti
Tüm Vücut1.500 TL. – 1.800 TL.Tüm Vücut1.000 TL. – 1.500 TL.
Koltuk Altı250 TL. – 300 TL.Koltuk Altı200 TL.- 250 TL.
Tam Bacak500 TL. – 600 TL.Ense100 TL. – 200 TL.
Yarım Alt Bacak350 TL. – 500 TL.Kaş Arası75 TL. – 150 TL.
Tüm Yüz200TL. – 300 TL.Genital500 TL. – 700 TL.
Özel Bölge350 TL. – 500 TL.Kulak ve Burun İçi75 TL. – 150 TL.
Bıyık100 TL – 150 TL.Sakal Üstü100 TL. – 250 TL.
Çene75 TL – 100 TL.Göğüs ve Omuz600 TL. – 750 TL.
Bikini150 TL – 200 TL.Sırt600 TL. – 700 TL.
Yarım Kol225 TL – 300 TL.Sırt ve Omuz750 TL. – 850 TL.
Göbek100 TL – 150 TL.Omuz350 TL. – 400 TL.
Göğüs Arası100 TL – 150 TL.Tüm Kol375 TL. – 500 TL.
Kaş Arası75 TL – 100 TL.Boyun100 TL. – 250 TL.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları

Günümüzde buz lazer en çok tercih edilen lazer epilasyon uygulama yöntemi başında geliyor. Bunun en büyük nedeni etkili sonuçları ve neredeyse tamamen ağrısız olmasıdır. Diode dalga boyu kullanan buz lazer FDA onayı almış son derece güvenilir bir sistemdir. Uygulama esnasında hissedilen ağrıyı ortadan kaldıran patentli ICE teknolojisi cilde -3 dereceye soğutulduğu için yan etki riski oluşmuyor. Buz gibi soğuk başlık, uygulama esnasında ışınlar tarafından gelen sıcaklığı soğutarak konforu üst seviyeye çıkarıyor. İnce kıllar dahil tüm kıllarda ve koyu renkli ciltlerde güvenli olarak kullanılabilmesi de tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor. Tamamen acısız, serin ve rahat bir şekilde uygulanabilen, geniş tedavi başlığı ve 3 dalga boyunun entegrasyonu sayesinde tedavi süresi % 40 oranında azaltan bu yöntem son zamanların en çok tercih edilen tedavi yöntemidir.  Buz başlığı sayesinde cildi serin tutma özelliği ile konforlu bir tedavi uygulaması ile en çok tercih edilen buz lazerin fiyatları da araştırılan konular arasında yer alıyor.

Kullanımı yaygınlaşan Soprano ICE yani buz lazer;

 • Soprano ICE
 • Soprano Platinum
 • Soprano Titanium cihazları ile uygulamalar ülkemizde yüzlerce klinikte yapılmaktadır.

Buz lazerde kişinin kıl yapısına, kilosuna vücutta uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre, değişik il, ilçelere ve kliniklere göre farklılık gösterebilir. Nerelerde yaptırabilirim diye merak ediyorsanız tıklayınız.

Buz lazer uygulayan kliniklerin adres, telefon ve irtibat bilgilerini görmek için tıklayınız.

ND Yağ Lazer Uygulaması

Lazer epilasyon ilk kullanılmaya başladığı zamanlarda açık tenli ve koyu renkli tüylere sahip olan kişilere kullanılabiliyordu. Lazer epilasyon esnasında, tüyde çok fazla bulunan melanin adı verilen renk pigmentini hedefleyen 1064 nanometrelik dalga boyundaki lazer ışını cilde gönderilir. İçe çekilen lazer ışını tüylerin köklerine iletilir ve buradan ısı enerjisine dönüşerek tüy köklerini döker. Melanin pigmenti aynı zamanda deride de bulunur. Cilt rengi ne kadar bronzsa melani pigmenti de o kadar fazladır. Dolayısıyla cilt rengi koyulaştıkça lazer ışınını da daha çok emer ve ciltte yanık oluşturarak, ciltte istenmeyen lekeler oluşturur. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bronz tenli kişilere lazer epilasyon yapılabilmesi sağlanır. ND yağ lazer, daha az melanin emilimi ile bu gruptaki bronz tenli kişilere lazer epilasyon çözüm sunan bir dalga boyuna sahiptir. Dokuya zarar vermeden bronz tenlere de güvenle lazer epilasyon yapılmasına neden olur. Ayrıca, erkekler için sırt, omur ve göğüs bölgeler de derinde olan tüylerin lazer epilasyonunda etkili sonuçlar vermektedir. Nd: yağ lazer epilasyon fiyatları uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre değişmektedir. Uygulama öncesinde ücretsiz muayene yapılır, sonrasında tüylerin yoğunluğuna göre fiyat belirlenir. 

Ruby Lazer (Yakut Lazer ) Fiyatları

Ruby lazer, ana ışık üretme kaynağı olarak sentetik yakut kristalleri kullanılmış olan lazer türüdür. Lazer ışığının dalga boyu 694,30 nanometredir. Parlak kırmızı tondaki dalga boyundaki lazer cilde rengini veren melanin pigmenti tarafından en iyi şekilde emilmektedir. Bu nedenle melaninin pigmentini en az enerji ile en iyi etki veren lazer türlerinden biridir. işlem sırasında ağrılar ve cilt tipine göre işlem sonrasında lekeler oluşturma olasılığı olduğu da bilinmektedir.

 • Tüm vücut paketleri: 1.300- 1.500 TL.
 • Koltuk altı: 200,00 TL. – 250,00 TL.
 • Tam bacak: 350,00 TL.- 450,00 TL.
 • Özel bölge: 500,00 TL.- 600,00 TL.
 • Yarım alt bacak: 200,00 TL. 300,00 TL.
 • Kaş arası: 75,00 TL.-100,00 TL.
 • Göğüs: 600,00 TL.-700,00 TL.
 • Omuz: 350,00 TL.- 450,00 TL.
 • Göbek: 150,00 TL.- 200,00 TL.
 • Bıyık: 75,00 TL.-100,00 TL.
 • Sakal üstü:100,00 TL. – 250,00 TL.
 • Tüm yüz: 150,00TL.- 250,00 TL.
 • Kaş arası: 100,00 TL.-150,00 TL.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Yaptıranlar Ne Diyor?

Tüm vücut epilasyon yaptıranlar, en iyi merkezler ve buz, diode, iğneli epilasyon fiyatları hakkında sosyal medya hesaplarından ve internet siteleri üzerinden yorumlarda bulunmaya devam ediyor. Yapılan yorumlara ve tavsiyelerden edindiğimiz bilgilere göre buz lazer daha çok tercih edilirken fiyatlar hakkında epilasyon yöntemi değil de uygulanacak bölgenin ve seansının ne kadar olduğuna göre değiştiğini ve işlem sonrasında neler yapılması gerektiği konusundan tavsiyeler de bulunmaktadır. Epilasyon işlemi yaptırdıktan sonra tavsiye edilenler ise;

 • İşlem ardından tüyler kendiliğinden dökülecektir. 10-15 gün dökülme sürebileceği için bu süre içerisinde tüylere kesinlikle müdahale edilmemelidir.
 • Uygulama sonrasında ciltte kızarıklıklar oluşacaktır oluşan bu kızarıklıklar kalıcı olmaz ve yaklaşık bir kaç saat içinde geçmektedir,
 • Uygulama yapıldıktan sonra kesinlikle 15-20 gün boyunca herhangi bir peeling uygulanmamalı ve kese yapılmamalıdır.
 • Kesinlikle bronzlaşmak için solaryuma gidilmemelidir.
 • Cilde parfüm ve benzeri kimyasal ürünler kullanılmaması gereklidir.
 • Epilasyon öncesinde de sonrasında da cildin güneşten korunması gerekeceğinden yüksek faktörlü koruyucu faktörlü güneş kremleri kullanmak gereklidir.
 • Yüksek sıcaklıktaki suyla banyo yapmak sakıncalıdır.

Epilasyon Hangi Bölgelere ve Kimlere Uygulanmaz?

İstenmeyen tüylerden şikayetçi olan ve kalıcı olarak kurtulmak isteyenler hangi bölgelere ve kimlere uygulanmadığını da araştırıyor. İşlem vücudun bazı bölgelerine uygulanması sakıncalıdır. Deri hastalığı bulunanların özellikle egzama, sedef mantar gibi hastalığı olanların hasta bölgelerine uygulanamayacağı gibi açık yaralar üzerine, et beni olan yerlere, saç diplerine kulak ve burun kıllarına epilasyon uygulanmaz. Bunlar ile birlikte;

 • Yakın tarihlerde başka tür lazer uygulaması yaptıranlar,
 • Son 1 yıl içerisinde akne tedavisi görenler,
 • Hormon aktivitesinin yoğun olduğu ve özel günlerde,
 • Kılcal damar ve varis problemi olanlar,
 • Kalp pili olanlar ve vücutta platin olan kişiler,
 • 18 yaşı altında kişilere ebeveyn izni olmaksızın uygulama yapılmamaktadır.

Diode Lazer Fiyatları

Diode lazer 810 nm dalga boyuna sahiptir. Kıl köklerine rengini veren melanin pigmenti tarafından emilimi düşüktür. Koyu cilt rengine sahip olan kişilere bu özelliği ile lazer epilasyon yapılmasına olanak tanır. İnce ve açık renkli kıl köklerinde de etkisi vardır. Ciltte derine nüfus ettiğinden dolayı vücutta ağrı hissi oluşturabilir. Bu sebeple günümüzde ütüleme tekniği ile uygulama yapan Diode cihazları üretilmiştir. Ütüleme diode lazer epilasyon ağrısı genellikle diode lazerlere kıyasla daha az acı veriri. Ancak, buz lazer kadar konforlu ve tamamen acısız değildir.

Diode fiyatlarını merak edenler için;

 • Koltuk altı; 300 TL.-500 TL.
 • Yarım Alt Bacaklar; 500 TL.– 600 TL.
 • Yarım alt bacak, genital bölge ve koltuk altı; 1.800 TL. – 2.000 TL.
 • Genital  bölgeye; 500 TL.-750TL.
 • Bacaklar tamamı; 500 TL. – 650 TL. aralığında değişmektedir.

Ankara En İyi Lazer Epilasyon Merkezleri

Ankara’ da epilasyon fiyat bilgisini kapsamlı bir doktor muayenesi sonucunda öğrenebilirsiniz. İletişim numaralarında randevu alarak muayene olup en net güncel fiyatları öğrenebilirsiniz. En iyi epilasyon merkezlerin iletişim bilgileri ise;

MerkezAdresTelefon
Sedna GüzellikGaziosmanpaşa, Arjantin Cd. No:15/7, 06700 Çankaya/Ankara03124679361
Nilgün Soysal Ankara NSCProf. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Alacaatlı Cd Barlas Yaşam Merkezi No:1, 06810 Yenimahalle03122421676
Özel Dr. Derm PolikliniğiBarbaros, Tunalı Hilmi Cd. No:111 D:6, Çankaya03124650565
Dr. Aslı EralpKızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi The Paragon Plaza, Kat: 6, No: 34-35,Çankaya03122156424
EryamanŞehit Osmanavcı Mah 2649.Sok No2 Eryaman(1.Etap)-Etimesgut0 312 274 02 74
 Kudret AyyıldızAlsancak, 2166. Sk. No:12, Etimesgut05385049944
Epilasyon AnkaraÇukurambar Mahallesi 1480. Sokak Besa Kule A Blok Kat:10 No:38 Çankaya03124283230
ClinicKızılay, Meşrutiyet Mahallesi Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No 105/306 Çankaya03124252361
FbestetikKızılırmak, Ufuk Ünv. Cd No:4 D:19 Çankaya03124464750
Özel EsmerLife Polikliniği Kocatepe Mahallesi, Selanik Cd No:41/8 Kızılay, Çankaya03124190050
Oğuz OksalKızılay, Ziya Gökalp Cad. No:24/17 Metro İş Merkezi Kat:1,  Çankaya05078798368
Taner BaharBarbaros, Tunalı Hilmi Caddesi, Buğday Sk. No: 5 D: 1,  Çankaya03124268847
Buket YıldırımKızılırmak, Ofis Next Level Loft, Ufuk Ünv. Cd No:40,  Çankaya05323005825
EPL Kızılay, Atatürk Blv No:94, Çankaya03124170333
Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu Kızılırmak, Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No: 31/8, Çankaya03122204426
Ankara Lazer EpilasyonBarbaros, Tunalı Hilmi Cd. No:67,  Çankaya03124280160
Dr. Fulya TezelKızılırmak, 1426. Cd. 46. Cd D:No:28,  Çankaya03122841144
HLC Kazım Özalp Mah, Uğur Mumcu Cd. D:No:6 D:4,  Çankaya03124471212
Daphne Dermatoloji Kliniği, Turan Güneş Bulvarı, 630. Sk. No:6 Kat -2,  Çankaya05330839603

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!