KosgebKredisi.Com

BİTCOİN Ne Kadar? Bitcoin 50 Bin Doları Aştı!

31.08.2021
BİTCOİN Ne Kadar? Bitcoin 50 Bin Doları Aştı!

Yatırım yapanlar için bitcoin 50 bin doları buldu! Dünyada en büyük kriptolardan biri olan bitcoin 24 Ağustos 2021 itibariyle 50.000 Doları aştı. DETAYLAR..

Bitcoin Yükselişine Devam Ediyor!

Kripto para dünyasında en değerli para birimlerinden biri olan Bitcoin için hızlı yükseliş devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda da 64.000 dolarlık zirveleri de görmüştür. Ardından yaşanan düşüşleri olsa da, son günlerde yine yükselmeye devam ediyor.

Şimdiki değer ile 50 bin dolar direncini kırmış durumda.

Bitcoin Bugün Ne Kadar?

Nisan ayı itibariyle 64 bin dolara kadar çıkan bitcoinin değeri Temmuz ayı itibariyle yeniden artmaya devam ediyor. Bu büyümeyle birlikte Ağustos ayı itibariyle 50 bin doları da aştı. Bugün haftanın ilk işlem gününde değeri 50.339 dolara ulaştı. Çıkışına devam eden BTC, 50.000 Doları aşarak kritik eşikleri de geride bırakarak, dünyanın en değerli kripto parası olma niteliğini elinde tutuyor.

Küllerinden yeniden doğan Bitcoin değeri geçtiğimiz haftalarda 49.000 Dolar seviyesindeydi. Temmuz ayında yaşanan kayıpları telafi eden bu kripto para birimi çıkışına devam ederek 50 bin doları aşmış durumda. Bu psikolojik direnç seviyesine ulaşması beklenen ancak haftayı daha düşük değerlerde kapatan Bitcoin bu hafta yatırımcıların yüzünü güldürdü. Bu yükselişin devam etmesi bekleniyor.

Temmuz ayının son haftalarında 40 bin doların da altına inen bitcoin, o haftaları 30 bin dolar seviyesinde kapatıyordu. Haziran, Temmuz ayında yaşanan kayıpların Ağustos ayında 24 saatte yüzde 2.55 yükselişle telafi edildiği görülüyor.

Ethereum Yükselişi Zirveye Yaklaşıyor

Ağustos ayının ilk haftalarında 3 bin dolar seviyesinde ilerleyen Ethereum bu haftanın başlangıcında 3.300 doları aşma yönünde yükselişini sürdürüyor.

Türkiye’de Bitcoin alan bankaları inceleyiniz.

Bitcoin PAYPAL Etkisi

Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de kullanıma sunulan PayPal online kripto para ödeme hizmeti vatandaşlar tarafından etkin bir şekilde kullanılıyor. Bitcoinin yükselişinin PayPal kullanımından kaynaklandığı düşünülüyor. Bununla birlikte Ethereum %3,5 oranında yükselerek 3 bin 400 doları da buldu.

Piyasa değeri yüksek olan ilk 100 kripto paranın hemen hemen hepsinde 24 saatte dolar bazında değer artışı yaşadı.

PayPal ile İngiltere’deki kullanıcıların Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin para birimlerini güvenli bir şekilde satın alıp, elinde tutarak satmasına izin vereceğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
You cannot copy content of this page