KosgebKredisi.Com

Sigortası Olmayanların Sağlık Hizmetlerinden Yararlanması 2021

Her vatandaş sağlık hizmetlerinden yararlansın diye GSS hizmeti bulunmaktadır. Çalışmayan, işsiz ve sigortası olmayan kişilerin bile ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanması için oluşturulan GSS ile herkes sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor. Buna göre içeriğimizden GSS borcu ve bağkur borcu olan muayene olabilir mi, sosyal güvencesi olmayanlar sağlık hizmetlerinden nasıl yararlanacak, sigortasız özel ve devlet hastanesi muayene ücretleri hakkında bilgi alarak sigortası olmayanların sağlık hizmetlerinden yararlanması 2021 adına tüm detayları görebilirsiniz.

Sigortası Olmayanların Sağlık Hizmetlerinden Yararlanması 2021

Ülkemizde her fert sağlık hizmetlerinden yararlanabilsin diye GSS hizmeti bulunmaktadır. İşi olmayan, çalışmayan, ,işi olmayan ve sağlık güvencesi olmayan kişilerin bile ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanması için oluşturulan Genel Sağlık Sigortası ile artık hiç kimse hastanelerden geri dönmeden muayene olabilir ve sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler. Sağlık güvencesine sahip olmayan vatandaşlar ise masraflarını kendileri ödemek durumundalardır. Bu içeriğimizde sigortası olmayanlar sağlıktan nasıl yararlanacak, sigortasız hastalar sağlık ocağına gidebilir mi, sosyal güvencesi olmayanlar devlet hastanesinde muayene olabilir mi, GSS borcu olanlar ilaç alabilir mi, GSS borcu olan muayene olabilir mi, sigortasız devlet ve özel hastane muayene ücretleri 2021 yılında ne kadar, tahlil ücretleri ne kadar? Sigortası olmayanların sağlık hizmetlerinden yararlanması 2021 yılına ait tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

Genel Sağlık Sigortası

 • Gelir seviyesi 981 TL’ nin altındaki bu kişiler sisteme dahil edilip genel sağlık sigortası kapsamında yer aldıkları için sadece kamu hastanelerinden sağlık hizmeti alabilirler.
 • Özel hastanelerden ise muayene ücreti ödeyerek ve tahlil rapor parası ödemek koşulu ile ücretli olarak sağlık hizmetinden yararlanabilirler. 
 • GSS prim borçlarını düzenli ödeyen kişiler kamu hastanelerinde ve sağlık ocaklarında verilen sağlık hizmetlerinden ve buralardaki muayeneler için herhangi bir ücret ödeme yapmadan bedava sağlık hizmeti alabilirler.

Genel sağlık sigortası gerekli belgeler ve evraklar nelerdir? öğrenebilir ve sigortanız yok ise başvuru yaparak tüm sağlık, sigorta ve sosyal haklarınızdan yararlanabilirsiniz.

GSS Borcu Olan Muayene Olabilir mi? 2021

2021 yılında Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre GSS ve Bağ-Kur prim borcu olan vatandaşlarımız 31 Aralık 2021 tarihine kadar devlet hastaneleri ve devlet üniversite hastanelerinde sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edecektir. 31 Aralık 2021 tarihine kadar GSS borcu olan vatandaşlar hastanelerde ücretsiz olarak muayene olabilirsiniz.

Bağkur Borcu Olanlar İlaç Alabilir mi? 2021

GSS borcu ve Bağkur borcu olanlar 31 Aralık 2021 yılına kadar hastanelerde ücretsiz muayene olabilir, tedavi için alınacak ilaçların tutarlarını ise cebinizden vermeniz gerekecektir. 31 Aralık tarihine kadar muayenelerinizi ücretsiz olabilirsiniz fakat sağlık hizmeti ilaç bedellerini karşılamamaktadır.

Sosyal Güvencesi Olmayanlar Sağlık Hizmetlerinden Nasıl Yararlanacak?

İşsiz olan herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ve sigortası olmayan vatandaşlar Aile hekiminden ve bağlı bulundukları sağlık ocaklarına giderek tedavi için hizmet alabilirler. Bununla beraber sigortası olmayan fakat GSS prim borçlarını aylık düzenli ödeyen vatandaşlar sağlık ocaklarına başvuru yaparak tedavi olabilirler.

Sosyal Güvencesi Olmayanlar Devlet Hastanesinde Muayene Olabilir mi?

Devlet hastanesi tahlil fiyatları sigortalı olan vatandaşlardan para almaz. Sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar ise belirli bir ücret ödeyerek devlet hastanesinde muayene olabilirler. Muayene ücreti olarak 30 TL ile 50 TL arasında bir ücret ödeyerek sigortasız hastalarda devlet hastanesinde tedavi olabilirler.

Sigortasız Devlet Hastanesi Muayene Ücretleri 2021

Sigortasız hastalar için devlet hastanesi muayene ücreti 2021 yılında 30 TL ile 50 TL arasındadır. GSS primi ise 2021 yılında 107,33 TL’dir. Bunlara ek olarak devlet hastanesinde muayene ücretine ek olarak gidilen birimlerden ekstra ücretler çıkabilir. Sigortası olan her vatandaş ise ücretsiz olarak katılım payı ödemesi ile muayene olabilir.

Devlet Hastanesi Sigortasız Tahlil Ücretleri 2021

Devlet hastanesinde sigortanız olmadan muayene olmak için 35 TL ile 50 TL arasında bir ücret ödeyebilirsiniz. Tedavi için yaptıracağınız tahliller bu ücret kapsamında olarak 30 TL ile 50 TL arasında olacaktır. Tahliller için sigortasız bir hasta devlet hastanesinde ekstra bir ücret ödemeden muayene ücreti içerisinde tahlillerini yaptırabilir.

Devlet Hastanesine acilden giriş yapan hastalar ne kadar öder? 2021 yılı hakkındaki tüm fiyatları görebilirsiniz.

Sigortasız Özel Hastane Muayene Ücreti 2021

Özel hastanelerde sigortasız olarak belirli bir ücret ödeyerek muayene olabilirsiniz. 2021 yılında özel hastanelerde sigortasız muayene ücretleri aşağıdaki gibi listelenmiştir.

 • Dahiliye özel hastane sigortasız muayene ücreti 100 TL ile 300 TL
 • Kulak Burun Boğaz sigortasız muayene ücreti 150 TL ile 350 TL arasında
 • Kardiyoloji sigortasız muayene bedeli 100 TL ile 400 TL
 • Beyin Cerrahi muayene ücreti (sigortasız hastalar için) 200 TL ile 500 TL arasında
 • Kadın Hastalıkları sigortasız muayene tutarı 100 TL ile 150 TL
 • Üroloji sigortasız muayene bedeli 2021 yılında 100 TL ile 250 TL
 • Nöroloji sigortasız muayene tutarı 150 TL ile 450 TL
 • Göz Hastalıkları sigortasız muayene 2021 yılında 100 TL ile 300 TL
 • Genel Cerrahi sigortasız muayene ücreti 150 TL ile 370 TL
 • Ortopedi özel hastane sigortasız muayene ücreti 150 TL 400 TL
 • Plastik Cerrahi sigortasız özel hastane muayenesi 200 TL ile 500 TL
 • Fizik Tedavi özel hastane sigortasız muayene bedeli 150 TL ile 400 TL
 • Yaşlı Hastalıkları sigortasız tutarı 150 TL ile 250 TL

2021 Sigortasız Sağlık Ocağı Muayene Ücretleri

Sağlık ocakları diğer adı ile Aile Sağlığı Merkezlerinde verilen hekim hizmeti tamamen ücretsizdir. Sigortasız sağlık ocaklarına giderek ücretsiz olarak muayene olabilirsiniz. Hiçbir kuruma bağlı sigortanız yoksa aile hekimlerine giderek ücretsiz bir şekilde sağlık ocaklarında muayene olabilirsiniz.

Sigortasız Devlet ve Özel Hastane Muayene Ücretleri

Sigortasız olarak belirli bir ücret karşılığında özel ve devlet hastanelerine giderek muayene olabilirsiniz. Devlet hastanelerinde sigortasız muayene ücreti 2021 yılında 35 TL ile 50 TL arasındadır. Özel hastanelerde ise ortalama olarak sigortasız muayene ücretleri 100 TL ile 550 TL arasında olacaktır. Özel hastanelerde sigortasız muayene ücreti gideceğiniz bölümlere göre farklılık gösterir. Buna göre içeriğimizden özel hastane muayene ücretleri 2021 hakkında bilgi alarak sigortanız yok ise muayene olmak için gideceğiniz bölümün ortalama bir fiyatını görebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
You cannot copy content of this page