KosgebKredisi.Com

Bakan Derya Yanık Duyurdu! SED Yardım Ödemeleri Başladı

10.09.2021

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık duyurdu. SED yardımı Eylül ayı ödemeleri başlıyor! SED yardımı ne kadar, ne zaman yatacak? Konuya dair gelişmeler içeriğimizde..

Bakan Derya Yanık Duyurdu! SED Yardım Ödemeleri Başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık müjdeyi verdi. 170 Milyon TL destek ödemesinin yapılacağını duyurdu. Sosyal desteğe ihtiyacı olan ailelere kolaylık sunan SED yardımları devam ediyor ve Eylül ayı ödemeleri başlıyor. Peki SED yardımı ne kadar, hesaplara ne zaman yatacak?

SED Yardımları Devam Ediyor

Hükümet, sosyal desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için her ay yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) Eylül ayı ödemelerinin başladığını belirtti. Çocukların öncelikle ailelerinin yanında desteklenmesini hedeflediklerini ifade eden Bakan Yanık, her bir çocuk için ortalama 1.259 TL destek verildiğini kaydetti.

SED Eylül Ödemeleri Başladı!

Bakan Yanık, SED yardımının hesaplara yatırılmaya başlandığını ve 15 Eylül’e kadar tamamlanacağını bildirdi. Bakan Yanık, açıklamasında:

Hedefimiz ekonomik nedenlerden dolayı çocuklarımızın ailelerinden uzakta büyümelerinin önüne geçmek ve ihtiyaçlarının karşılanarak aileleriyle bir arada yetişmelerini sağlamaktır. Bu doğrultuda ailelerimize SED hizmeti sunuyoruz. SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli yatırılıyor. Eylül ayı için 170 milyon TL ödeme yapacağız.

ifadelerini kullandı.

SED başvurusu yapmak ve daha detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
You cannot copy content of this page