KosgebKredisi.Com

Vakıf Katılım’dan KOBİ Finansman Desteği

Vakıf Katılım’dan KOBİ Finansman Desteği

KOSGEB ile yeni bir iş birliğine imza atan Vakıf Katılım Kobi Finansman Destek Programı’nı hayata geçirdi. Kobilere 36 aya kadar vade ile 500 bin TL finansman desteği sunuluyor. 

Kobi Finansman Destek Programı Hayata Geçiyor

Vakıf Katılım, kamu teşvik ve hibe programlarına aracılık etmek üzere KOSGEB ile yeni bir iş birliğine imza attı. Kobi finansman destek programı artık hayata geçiyor. Program kapsamında KOBİ’lere finansman maliyetlerinde geri ödemesiz teşvik ve 36 ay vade seçenekleri ile 500 bin TL’ye kadar finansman desteği sunuluyor. Bu iş birliği çerçevesinde hayata geçirilen Kobi Finansman Destek Programı ile KOBİ’lerin daha yenilikçi, rekabetçi ve teknolojik bir yapıya ulaşılması hedefleniyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre;

Söz konusu iş birliği içinde olan ve hayata geçirilen ”KOBİ Finansman Destek Programı” ile Vakıf Katılım, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteği alarak işini kurmuş faal işletmelere ve teknoloji odaklı olan sanayi hamlesi programından yaralanan işletmelere önemli destekler verilecektir.

36 Aya Kadar Vade İle Finansman Desteği!

İşletme finansmanı bu doğrultuda, Makine ve Teçhizat Finansmanı ve Acil Destek Finansmanı kapsamında finansman maliyetlerinde geri ödemesiz teşvik ve 36 aya kadar vade seçeneği ile 500 bin TL’ ye kadar destek sunulacak. 

Reel Sektör Aktörlerine Destek Arttırılacak

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş açıklamalarında,

Anlaşma ile 4i olarak adlandırdığımız İmalat, İstihdam, İhracat, İnovasyon alanlarında faaliyet gösteren gerçek sektör aktörlerine desteğimizi arttırarak sürdüreceğiz.

diye belirtti.

Vakıf Katılım’dan Sanayi Hamlesi

Sanayi hamlesi programı kapsamında kendilerini büyüme modelinin bir parçası olarak kabul ettiklerini söyleyen Göktaş, ”Bu bakış açısından hareket ile şimdiye kadar istihdam sağlamaya yönelik faaliyet gösteren tüm girişimcilerin yanında olduk, yatırımlarına kaynak sağladık. Teknolojik yatırımları ile ülkemize katma değer sağlayan firmalara pozitif ayrımcılık yaparak önemli projelere imza attık. Şimdi ise bu çalışmalarımıza KOBİ FİNANSMAN DESTEK PROGRAMI’NI da eklediğimiz için çok mutluyuz. KOSGEB ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği neticesinde hazırladığımız program sayesinde KOBİ’lerimizin yatırımlarını ve üretimlerini destekliyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçte de ihracat, imalat, inovasyon ve istihdam alanında reel sektörlere desteklerimizi artıracağız”. diyerek açıklamada bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
You cannot copy content of this page