KOSGEB Kredisi

2-3 Aylık Sigortalı Kredi Çekebilir mi? (Kaç Ay Sigorta Gerekiyor)

2-3 Aylık Sigortalı Kredi Çekebilir mi? (Kaç Ay Sigorta Gerekiyor)

1 aylık sigortam var kredi çekebilir miyim diyenler ve sigortalı çalışan ne kadar kredi çekebilir araştırması yapanlar ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi almak için kaç ay sigortalı olmak gerekir merak ediyor. Bu yazımızda İlk defa kredi çekmek istiyorum diyenler için 2-3 ay, 6 ay sigortalı ne kadar kredi çekebilir mi, gelir belgesiz sigortasız kredi veren bankalar ile 3 ay sigortalıya kredi veren bankaları ve kredi çekmek için sigorta süresini araştırdık.

Kredi Çekmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekir?

Bankaların sunmuş olduğu cazip kredi imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın bir çoğu çalışmaya yeni başlayan veya sigorta girişi yeni yapılan vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Bu vatandaşlarımızın çok sık sormuş olduğu soruların en başında ise 2-3 aylık sigortalı kredi çekebilir mi? Bankalardan kredi çekmek için kaç aylık sigortalı olmak lazım? 3 aylık sigortalıya kredi veren bankalar hangileridir? adlı başlıklar yer almaktadır. Bu konu başlıklarını ele alarak siz değerli okurlarımız için  sıkı bir araştırma yaptık ve yapmış olduğumuz araştırmaların sonucunda ise aşağıda paylaşacağımız bilgilere ulaştık Şimdi bu bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

2-3 Aylık Sigortalı Kredi Çekebilir mi?

             2-3 Aylık Sigortalı Kredi Çekebilir mi?

2-3 Aylık Sigortalı Kredi Çekebilir mi?

Hayat şartlarının giderek zorlaşması ile yaşam standartları neredeyse sıfırın altına düşmüş ve bu durum karşılığında ise bir çok vatandaşımız bankaların sunmuş olduğu cazip teklifli kredi imkanlarından yararlanmak istemiştir. Bir çok vatandaşımız bankaların sunmuş olduğu konut kredisi, araç kredisi ve ihtiyaç kredilerine başvuru yaparak talep etmiş oldukları krediyi çekmektedirler. Yeni işe girmiş olan vatandaşlarımız veya sigorta girişi yeni yapılmış olan vatandaşlarımız ihtiyaç kredisi için bankalara talepte bulunmuş olduklarında çoğu zaman olumsuz cevap alırlarken, bankalar kredi talebinde bulunan müşterilerine en az 6 aylık sigorta girişlerinin olması gerektiğini de dile getirmişlerdir. Bu durum uzun yıllar bu şekilde devam ederken son zamanlarda değişen kanunların yanı sıra bankalara gelen değişiklikler sayesinde de çok sayıda vatandaşımız kredi işlemlerinden kolay bir şekilde yararlanmaya başlamışlardır. Bankalara kredi talebinde bulunmuş olduğunuzda ilk olarak kredi notunuz sorgulanmaktadır. Kredi notu yüksek olan veya kredi çekmek için yeterli seviyede olan vatandaşlarımıza talep edilen kredi tutarı verilmektedir. Eğer kredi notunuz yüksek ise ve daha önceki yıllarda banklar ile başınız sıkıntıya düşmedi ise 2 veya 3 aylık sigortanızın yatmış olması yeterli olacaktır. Tabi bankalar kredi imkanı sunmadan önce başvuru yapan müşterinin maaş bordrosunu isterken ipotek veya kefilde talep etmektedir. Bu durum bankadan bankaya göre değişiklik göstermektedir.

2-3 Aylık Sigortası Olmayana Kredi Çıkar mı?

Herkes tarafından kabul görmüş bir kural olarak kredi kullanacak kişilerde genellikle 2-3 Aylık Sigortalı Kredi Çekebilir mi? gibi sorular sorulmaktadır. Örneğin bir işte iki ay sigortalı çalıştınız ve düzenli ödeme yapmadınız, banka dolayısıyla 2-3 aylık sigortalı olsanız bile size kredi vermeyecektir. Ancak düzenli ödemeler yaparak ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kredi başvurusu yaptığınız bankanın müşterisi olmanız düzenli ödeme ve harcamalarınız bu kanaldan sağlanması gerekmektedir. Bakıldığında sigortadan daha fazla önem taşıyan ödeme performansının yüksek olması halinde kredi notunuz yükselecek ve kredi başvurusunda bulunabileceksiniz.

Düzenli ödeme performansı yalnızca kullandığınız kart ile ilişkilendirilemez. Yani adınıza kayıtlı elektrik, doğalgaz gibi bağlı bulunduğunuz operatöre ait ödemeler dahi sizin banka bünyesinde ödeme gücünüzle alakalıdır. Ancak bu sayede kredi alabilirsiniz. Düzenli ödeme performansınız yüksek ve kredi notu kredi çekmenize elverişli ise 2-3 aylık sigortalıya kredi çekme imkanı tanınabilir.

Bankalardan Kredi Çekmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekmektedir?

Sorusuna şu şekilde cevap vermek en doğrusu olacaktır. Ülkemizde çok sayıda kamu kuruluşlu veya özel kuruluşlu banka bulunmaktadır. Bu bankaların her biri kendi prosedürlerine göre çalışmaktadır. Tüm bankaların almış olduğu ortak kararların dışında gerekli olacak olan düzenlemeleri her banka kendi isteğine göre belirlemektedir. Bir çok banka 0 ile 3 ay arasında sigortalı olan vatandaşlarına kredi imkanı tanırken zorlanmış olsa da bankalara karşı geçmişinizin temiz olması ve kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi Notu yüksek olan banka müşterileri için avantajlı kredi imkanları sunulmaktadır.

Bankalara kredi talebinde bulunmadan önce tüm bankaları araştırmalısınız ve size en uygun kredi imkanı tanıyan banka ile kredi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

3 aylık sigortalıya bankalar kredi verirler mi?

3 aylık sigortalıya bankalar kredi verirler mi?

3 Aylık Sigortalıya Bankalar Kredi Verirler Mi?

Banka kredilerinden yararlanmak için, Kredi notunuzun yüksek olması beklenmiş olduğu gibi aynı zamanda sigortanızın da sürekli olarak düzenli bir şekilde yatıyor olması gerekmektedir. Bir çok banka kredi talebinde bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için en az 6 aylık sigorta geçmişinizin olmasına özen gösterirken çok sayıda banka da kredi notunuzun yüksek olması durumunda 3 aylık sigorta geçmişinizin olmasını yeterli görecektir. Şimdi siz değerli okurlarımız için 3 aylık sigorta geçmişi olan vatandaşlarımız için kredi imkanı sunan bankaların listesini aşağıdaki yazımızda maddeler halinde vereceğiz.

 • Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Denizbank
 • Ingbank
 • Akbank
 • Halkbankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • İş bankası 
 • QNB Finansbank

Saymış olduğumuz bu bankalar 3 aylık sigorta geçmişi olan vatandaşlarımızın kredi talepleri dikkate alınacak ve kredi notu yüksek olan vatandaşlarımıza kredi imkanı sağlanacaktır.

2-3 Aylık Sigortalıya Denizbank’tan İhtiyaç Kredisi (Ödeme Tablosu)

12 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımlarında;

Denizbank İhtiyaç Kredisi
Kredi Tutarı10.000 TL
Kredinin Vadesi12 Ay
Faiz Oranı1,71 %
Aylık Taksit Tutarı948,62 TL
Kredi Tahsis Ücreti52,50 TL
Kredi Geri Ödeme Tutarı11.383,37  TL

24 ay vadeli ihtiyaç kredisi için;

Kredi Tutarı10.000 TL
Kredinin Vadesi24 Ay
Faiz Oranı1,71%
Aylık Taksit Tutarı531,83 TL
Kredi Tahsis Ücreti52,50 TL
Kredi Geri Ödeme Tutarı12.763,92 TL

2-3 aylık sigortalı olana Denizbank’tan İhtiyaç Kredisi (36 ay vadeli);

Kredi Tutarı10.000 TL
Kredinin Vadesi36 Ay
Faiz Oranı1,71 %
Aylık Taksit Tutarı395,61 TL
Kredi Tahsis Ücreti52,5 TL
Kredi Geri Ödeme Tutarı14.242,04 TL

Bankalardan Kredi Almak İçin Gerekli Olan Kredi Notu Nedir?

Kredi Notu, kredi kayıt bürosu (KKB) tarafından belirlenirken, şahısların ve şirketlerin ekonomik durumlarını analiz etmesi ile birlikte bir puan sisteminin oluşması ile gerçekleşen puanlama sistemidir. Kredi notunuz sayesinde çok sayıda banka çalışanı rahata ermiş ve bu puanlama türü üzerinden kredi alıp almamaya hak kazandığınız belirlenmektedir. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa o kadar çok bankanın dikkatini çekersiniz. Kredi notunuz ne kadar çok düşük olursa o kadar çok bankadan red cevabı alabilirsiniz.

Kredi notu findeks sistemi sayesinde sorgulanmaktadır. Kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız tıklayınız. Kişilerin kredi notlarının oluşması için bankalarda nakit akışının aktif olması ve mevduat hesaplarında birikimlerinin olması gereklidir. Kredi ve kredi kartı olan kişilerin aylık taksit ödemelerini zamanında yapıyor olması kişilerin kredi notlarını etkileyeceğinden zamansız ve aksatılan ödemeler de kredi skorunu düşürür hatta kişiler bu nedenle yasal takibe alınarak sicili bozularak bankaların kara listelerine dahi eklenebilir. Bu durumda olan kişilere gelir belgesiz ve anında kredi veren bankalar bulunduğu gibi bazı faktoring şirketler de acil nakit ihtiyaçlarının çözümü için finansman desteği sağlayabilirler. Bankaların kara listesine alınmış, sicili bozulmuş birçok vatandaşımız kredi veren kuruluşları araştırmaktadır. Kredi notu düşük olanlara müjde Alternatif  yollar yazımız tam size göre.

Sigortalı Olmayan Gelir Belgesiz Ev hanımlarına Kredi Verilir mi?

Artan ihtiyaçlara çözüm bulmak adına artık ev hanımları da birçok çare aramaktadır. Giyim, kozmetik, mobilya, aksesuar  gibi özel ihtiyaçların yanında temel olan gıda, sağlık, çocuk bakımı gibi artan ihtiyaçlar için nakit arayışındaki bir çok ev hanımı da sigortalı olmadıkları bankalardan kredi alamadıklarını düşünürler. Halbuki bankalar her ne kadar gelir belgesi ibraz edenlere kolaylıkla kredi verdikleri gibi ev hanımlarına da finansman desteği sağlamaktadır. Ev hanımlarının sosyal güvencesi yoksa, herhangi bir banka ilişkisi bulunmuyorsa bu durumda eşini kefil göstererek bankalardan kredi alabileceği gibi, kefil göstermeden bankaya sunacağı ek ve yan gelirlerini ( kira, faiz getirisi gibi) bu gelirlerini teminat göstererek de bankalardan kredi alabilir. Bazı ev hanımları ise düzenli nakit akışına sahip olmadıkları için daha önceden çektikleri kredilerin geri ödemelerinde aksaklık yaşarak sicilleri olumsuz etkilenmektedir. Bu durumda sicili bozuk olan evv hanımları nereden kredi alabilirim arayışına girmektedir. Bu durumda olan kişiler için Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar da bulunmaktadır.

2-3 Aylık Sigortalı Olan Herkese Kredi Çıkar mı?

İhtiyaç kredisi gibi gider ve harcamalara yönelik kredi kullanımlarında, taşıt ve konut vb. krediler için bilindiği üzere bankalar belli başlı şartlar talep etmektedir. Bankalardan talep edilen şartların esası kişinin ödeyebilme gücüne dayanır. Bu bağlamda kişinin ödeme gücünün saptanması halinde kişiye ihtiyacı olan kredi kullanımı mümkün olabilir. Kişinin ödeme performansı net bir şekilde sunulan gelir belgesinde belirtilir. Gelir belgesi ya da sigorta dökümü ile kişiye kullandırılacak olan kredide ilgili banka müşterisine güvenmek ister. Kesin bir ifade ile en az 6 aylık sigorta dökümü ya da maaş bordrosu talep edilir. Ancak bazı kıstaslar çerçevesinde bu durum 2-3 aya düşebilmektedir. Böylelikle 2-3 aylık sigortalı kredi çekebilir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Sema dedi ki:

  Ben yeni basladim sigortali ise 1 2 ay olursa 10 15 milyar cekebilirmiyimki ya lazim para

 2. Jredi dedi ki:

  Yemi ile girdim ssklı olarak ne kadar süre sonra kredi alabilirim ve icralarım var sorun mu acaba

 3. Hakan dedi ki:

  çok teşekkürler makale güzel olmuş. (biz tşk. ederiz ne demek.)

 4. Melis Candere dedi ki:

  benim bir kere bankayla başım sıkıntıya düşmüştü ama kredi notum çok yüksekti sizce verirler mi?

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!