KOSGEB Hibeleri

Türk Telekom TTNET Hattına Kredi

Türk Telekom TTNET Hattına Kredi

Daha önce Avea adı altında bilinen Türk Telekom her geçen gün çeşitli kampanyaları ile kullanıcılarına hizmet sunuyor. Operatör için “faturalı hatlara kredi verilir” diye söylemler yayımlandı. Bankalardan kredi alamayan ve ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar bu kampanyalardan yararlanmak isteyen vatandaşlarda araştırmalar yapmaya başladı. TTNET kullanıcılarının araştırmış oldukları ihtiyaç kredisi, şartları, başvuruları, cihaz üzerinden sorgulama gibi konuların detaylarını Türk Telekom TTNET Hattına Kredi yazımızın içerisinde inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom İhtiyaç Kredisi

Türk Telekom tarafından 5 bin TL.ye kadar kredi imkanı sağladığı bilinmektedir. Operatör kullanıcıları bazı koşulları sağlamasından sonra kişilerin ihtiyaç kredisi kullanmalarına olanak sağlar. Kredi kullanmanın ilk şartı faturalı hat kullanıcısı olmaktır. Faturasız hat kullanıcılarının kredi kullanma imkanı mümkün değildir.  Operatör üzerine ihtiyaç kredisi almak için diğer koşullar ise şu şekildedir;

 • Hattın faturalı olması birinci koşuldur.
 • Faturasız hatların üzerine ihtiyaç kredisi verilmemektedir.
 • Telefon faturalarının düzenli ve eksiksiz bir şekilde yatırılmış olması gerekmektedir. Yatırılmamış ve geçmişten gelen bir borç var ise kredi alamayabilirsiniz.
 • Faturalı hattın, ihtiyaç kredisine başvuru tarihini takiben son 6 ayda aktif olarak kullanılıyor olması da şartlar arasında bulunmaktadır.

Koşulları sağlayan kişilere farklı bir engel durumu meydana gelmedikçe ihtiyaç kredisi adı altında 5 bin TL’ye kadar kredi verilmektedir.

TTNET İnternet Hattına Kredi Veriliyor Mu?

Cep telefonu alımlarına taksit yasağının getirilmesi ile birlikte, telefon satışı yapan yerler kredili sistem ile, operatör satışı yapan bayiler ise faturalı hat üzerinden telefon satışı yapıyorlar. Cep telefonunun ödemeleri ise aylık düzenli olarak ödenen  faturalara yansıtılıyor. Operatör bayileri son zamanlarda vatandaşlara kolaylık sağlamak adına kredi notu kötü ve geçmişteki sicilinin olumsuz olması sebebi ile kredi çekemeyenlere faturalı hat üzerine kredi vermektedir. İhtiyaçlarınızı karşılamak amacı ile kredi kullanabilmek için bankadan bankaya gitmek ve bankaların kredinize yansıtacağı yüksek faiz oranlarını ödeme zorunda kalmak istemiyorsanız GSM operatörlerinden  kısa süre de kolayca kredi alabilmek için yerine getirmeniz gereken şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • En az 2 yıl TTNET internet hattı kullanıcısı olmalısınız,
 • Faturalarını düzenli ödemelisiniz,
 • Fatura sebebi ile hukuki süreç geçirmemiş olmalısınız,
 • En az 6 ay süreli Türk Telekom hat kullanıyorsanız, 12 ay vade imkanları ile 5,000 TL.’ ye kadar kullanabilirsiniz.
TTNET Kredisinden Kimler Faydalanabilir?
TTNET İnternet Hattına Kredi Veriliyor Mu?

Faturalı Hat Üzerine İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Cep telefonu alımlarında faiz yasağının getirilmesi ile birlikte, kişilerin mağduriyetini önlemek adına yukarıda belirttiğimiz gibi çeşitli uygulamalar geliştirildi. Taksit yasağı hem satıcıları hem de alıcıları memnun etmemektedir. Daha sonra operatör bayileri 36 aya varan vade seçenekleri ile kredi kullanılmasına olanak sağladı. İsteyenler cep telefonu sahibi oldu, isteyenler de operatör üzerine kredi alarak diğer ihtiyaçlarını karşıladı. Krediden faydalanacak olanların ilk olarak yukarıda belirttiğimiz koşulları sağlıyor olmaları gerekmektedir. Daha sonra;

 • Türk Telekom bayisini ziyaret ederek taksit ile hangi modelde cep telefonu istediğinizi belirlemeniz gerekli,
 • Alacağınız telefon modeli ve fiyatı aynı zamanda çekeceğiniz kredinin tutarını da belirleyecektir.
 • Cep telefonunu da belirledikten sonra bayi belirli bir komisyon karşılığı sizden cep telefonunu geri alacaktır.
 • Bu kapsamda bayinin aldığı komisyonun haricinde kalan para sizin krediniz sayılacaktır.

Bayiye göre değişiklik gösterecek olup %10, %15 veya %20 oranında komisyona hazırlıklı olmalısınız. Bu hususta dikkat etmeniz gereken komisyon oranları olacaktır. Komisyon oranı yüksek olan yerler ile anlaşırsanız zarara uğrayabilirsiniz. Örneğin 4 bin TL’ ye bir cep telefonu aldıysanız %10 komisyon alınırsa size kalacak para 3 bin 600 TL olur. Ama sizin faturanıza yine 4 bin TL yansıtılır. Bu konuyu zarar ettim diye düşünmenize gerek yok bankalarda da aynı şekilde faiz ödemesi uygulanmaktadır.

TTNET Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

TTNET üzerinden yapılacak olan kredi başvurusu için öncelikle kişinin;

 • TTNET interneti kullanıyor olmalı,
 • Faturalarını düzenli ödeyen kişiler,

Bu sorgulamalar ile birlikte son 3 aylık dönemde fatura ödeme gününü aksatmayan kişilere istediği krediler, kredi puanı üzerinden ihtiyaçlarını karşılayacakları krediyi alabilirler.

TTNET Kredi Sorgulama

TTNET sabit hat kullanıcılarına bu kredi ile destekte bulunuyor. Sabit hat kredi başvurusu sayesinde banka yada herhangi bir finans kurulan gitmeden sabit hat kredisi kullanabiliyorlar. TTNET hat üzerinden kredi başvurusu yapmak için TTNET sabit hat üzerinden kosgebkredisi.com sorgulaması yapılmaktadır. Sorgulama sonucunda çıkacak olan kredi notu üzerinden sizi bilgiler verilecektir. Sonrasında sabit hat üzerine kredi alma işlemi sonlanacak ve kısa süre içerisinde kredinizi almış olacaksınız.

Türk Telekom Kredi Sorgulama

Türk Telekom aracılığı ile ihtiyaç kredisi almışsanız ödemelerinizi faturaya ek olarak yapacağınızı belirtmiştik. Türk Telekom verdiği hizmetlerin borç ödemeleri için internet üzerinden sorgulama işlemine olanak sağlıyor. Türk Telekom borç sorgulama linkine tıklayarak T.C kimlik numarası ile birlikte borç sorgulamanızı yapabilirsiniz. Aynı zamanda Türk Telekom bayilerine müracaat ederek de adınıza bulunan kredinin ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz.

Faturalı Hatlara Kredi Kullanma Şartları
Türk Telekom Üzerinden Kredi Sorgulama

TTNET Sabit Hat Tarifeleri

TTNET üzerinden kullanacağınız kredisi kullanmak için TTNET hat kullanıcısı olmalısınız.  Operatörün kullanıcılara sağlamış olduğu uygun fiyatlı tarifeleri inceleyelim.

 • Limitsiz 24 Mbps İnternet Kampanyası: 94,90 TL
 • Limitsiz 24 Mbps İnternet Kampanyası: 94,90 TL
 • Limitsiz 16 Mbps İnternet Kampanyası: 84,90 TL
 • Limitsiz 50 Mbps İnternet Kampanyası: 134,90 TL
 • Limitsiz 50 Mbps İnternet Kampanyası: 114,90 TL
 • Limitsiz 100 Mbps İnternet Kampanyası: 149,90 TL

TTNET Kredi Verenler

TTNET, Türk Telekom ortağı olarak kişilere kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak, GSM operatörlerinden kredi almak ve internet üzerinden kredi almak arasında ciddi tutarlarda fark olduğu için mantıksız gelebilir. Bankalardan alınan krediler gibi GSM operatörlerinde de faiz sistemi uygulanmaktadır. İnternet sayfalarından alacağınız telefonlarla operatörler mağazalarından alacağınız telefonlar arasında en az 500 en fazla 1.500 TL. fark olacaktır.

Kredi Ödemeleri Nasıl Oluyor?

BDDK (Bankacılık  Denetleme ve Denetleme Kurulu) tarafından aldığı yetki ile kredili telefon satışı yapan  Türk Telekom, krediye başvuru başvuru yapmasından sonra onay mesajı gelmektedir. Onay mesajı sonrasında Türk Telekom İletişim Merkezlerinden kosgebkredisi.com imzalanacak sözleşme ile cihaz alımı gerçekleştiriliyor. Cihaz bedeli ise 12 ve 36 ay vadeler ile faturalara eklenerek ödeniyor. Türk Telekom hattı üzerinden almış olduğunuz cihaz ödemeleri farklı bir hatta aktarılmıyor ve kampanya süresince hat taşıma işlemi gerçekleştirildiğinde erken ödeme cezası ile karşı karşıya kalınıyor.

Cep telefonu taksit sayısı ile ilgili düzenlemeler hakkında yayımlanan Resmi Gazete kararını linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Ahmet dedi ki:

  Türk Telekom internet kullanıyorum 1yıl oldu yeni 24ay sözleşme yaptım kredi kullanmak istiyorum yardımcı olurmusunuz sevinirim teşekkürler

 2. Aslan dedi ki:

  İhtiyaç kıredisi çekmek istiyorum

 3. Aslan dedi ki:

  İhtiyaç kıredisi

  1. İsmail dedi ki:

   Krediye ihtiyacım war

 4. ŞIHMEHMET KARAOĞLU dedi ki:

  Kredı cekmek istiyom

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!