KOSGEB Kredisi

800 Puana Kredi Çıkaran Bankalar 2020 (TIKLA BAŞVUR)

24.12.2019
800 Puana Kredi Çıkaran Bankalar 2020 (TIKLA BAŞVUR)

Bankaların kredi talebinde bulunan müşterilerin ilk olarak sorgulama yaptıkları Kredi notu risk raporunda çıkan puanının 800 puan olması halinde kredi veriliyor mu? 800 Puana Kredi Veren Bankalar 2020 , Kredi notu düşük olanlara bankalar kredi veriyor mu? Avukatlık ve icralık olanlara kredi çıkıyor mu?  Kredi notu düşük olanlar nereden kredi alabilir? Sicili bozuk olan ve kredi notu düşük olan kişilere senetle acil para veren yerenler ve senetle para bulma yöntemleri sizlerle..

800 Puana Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi talebinde bulunan müşterilerine cevap verebilmeleri için ilk olarak sorgulama yaptıkları hiç şüphesiz kredi notudur. Kredi kayıt bürosu olarak KKB puanlama sisteminde kişinin kredi notuna kolaylıkla ulaşabilen bankalar kişinin taşıdığı risk durumuna göre kredi değerlendirmesi yaparlar. Findeks kuruluşu tarafından kişilerin kredi notlarına ulaşmak mümkündür. Bu sistem üzerinden kredi talep eden kişilerin kredi notları puanlama sisteminde sıfırdan başlamak üzere 1900 puan olarak risk değerlendirme raporu puanlanmaktadır.

800 puan ve üzerindeki kişiler kredi alabilirken, 800 puan altındaki kişiler riskli grupta yer aldıkları için kredi talepleri her zaman reddedilir. Findeks tarafından verilen puanlar kişinin kredi çekme yoğunluğu, icralık ve avukatlık olma ve kredi ve kredi kartı ödemelerine dikkat etme gibi kriterler baz alınarak puan verilir. 800 puan alan kişiler riskli grupta yer aldığı için ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan kredi alabilmeleri oldukça zordur.

800 Puana Kredi Veren Bankalar 2017

800 puana kredi veren bankalar 2020

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü  sıfırdan başlamak üzere aralarında  800 puanın da olduğu grup riskli grup olarak adlandırılmakta ve bankalar bu grupta yer alan müşterilere kredi vermediği bilinmektedir.

Yukarıda yer alan görsele göre riskli/ orta riskli/ az riskli / iyi ve çok iyi grupları aşağıdaki gibi puanlama sisteminin içinde yer almaktadır.

 • Birinci grupta 0 ile 699 puan arasında yer alanlar en riskli gruptadır..
 • İkinci grupta 700 puan ile 1099 arasında olanlar ise orta riskli gruptadır. 2. gruptaki kişilerin kredi alabilmeleri çok riskli gruba göre kefil veya ipotek  göstermeleri halinde değişiklik gösterebilir.

Az riskli olarak nitelendirilen ve bankaların her zaman kredi verdikleri gruptaki kişilerin puanları ise 1100 puan ve 1499 puan alan kişilerdir. Az Riskli olarak adlandırılan müşteriler ülkemizdeki bir çok bankadan kolaylıkla kredi alabilmektedir. Tabi bankanın gerekli gördüğü takdirde kefil veya ipotek gibi teminat istemesi veya gelir belgesi gibi kişinin maaş bordrosu sunmaları şartlarını yerine getirmeleri ile  ihtiyaç kredisi kapsamında sunulan az vadeli ve düşük limitli kredi alabilmeleri mümkündür.

kredi-notu

Az riskli olan müşterilerin kredi almaları mümkündür.

Tabloda görüldüğü üzere İyi  olarak nitelendirilen grupta yer alanların puanları 1500 ila 1699 Kredi notu puanuına sahip olan kişilerdir. Bankalar iyi sınıfında yer alan ve  puanı 1500′ ten 1699 a kadar puanı olanlara uzun vadeli konut kredisi gibi kredilerden yararlandırırlar. Çünkü iyi grupta yer alan kişilerin kredi notlarının yüksek çıkması ödemelerini zamanında yapmalarına,, aksatmadan zamanında ödemelerine ve borçlarını ödeme gayreti içinde olanlara verilen puanlama sisteminde yer alması her zaman bankaların kredi verdikleri gruptur.

Tüm bankaları “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu” linkinden görebilirsiniz.

Yine 1700 ila 1900 puanı olan kişilerin Çok iyi sınıfında yer alması ile her zaman bankalardan istedikleri limitlerde ve vadelerde kredi alabilmelerini sağlamaktadır. Çünkü Çok iyi kredi notuna sahip olan kişilere bankalar hiç düşünmeden kredi taleplerini onaylamaktadır.
Tablodan da görüldüğü üzere 800 puana sahip olan ve riskli grupta yer alan kişilere bankalar genellikle kredi vermemektedir. Tabi bankaların istediği şartları yerine getirerek bankalardan kredi alabilirler. Bu şartlar ise genellikle kefil, ipotek  ve taşınmaz rehni olmaktadır. Bankaya ipotek gösterebileceğiniz herhangi bir taşınmaz mal varlığınız var ise bankaya teminat olarak göstererek kredi alabilirsiniz.

Kredi notu 800 Puan Olanlara Kredi Veren Bankalar

Findeks kredi notu sorgulama ekranında gözüken ve 800 puanı olan kişilere kredi veren bankalar; Qnb Finansbank, Fibabanka, Akbank, TEB, Odeabank, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası ve İş Bankasıdır. Bu bankalardan tercih ettiğiniz bankanın şubesine giderek maaş bordronuzu, ipotek ve rehin için tapu belgenizi götürerek kredi başvurusunda bulunarak  800 puana kredi alıp alamayacağınız konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kredi notu 800 Puan Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu 800 Puan Olanlara Kredi Veren Bankalar

Finans şirketleri için tıklayınız!

800 Puana Nasıl Kredi Çekilir?

800 Puan ve üzerindekiler Orta riskli gruptaki kişiler bankalardan kredi alabilmek için mevcut kredi borçlarını zamanında  yapmalı ve puanlarını riskli gruptan iyi ve çok iyi sınıflarına yükseltmelidir. 800 puan ile bankalardan kredi alamayan kişiler kredi alabilmek için puanlarını yükseltmenin yanında kredi notu düşüklüğüne sebeb olan borçlarını ödeyerek daha bir üst seviyeye çıkarak kredi alabilirler. Bankalar kara listede olan kişiler için sicil affı  yasası sayesinde kara listeden çıkmalarını sağlamaktadır eğer sizde bankaların kara listesinde yer alıyorsanız ve bu nedenle kredi notunuz düşük çıktıysa Sicil affından yararlanarak yani borçlarınızı yapılandırıp belirli vadelerde ödeyerek puan seviyenizi yükselterek bankalara kredi için başvuru yapabilirsiniz.

800 puana findeks sayfasından ücretli sorgulama yapılabilir.

Sicil affında yararlanmak isteyenler öncelikle bankalarına müracaat ederek kredi notlarını düşüren sebeplerin neler olduğunu öğrenmelidir. Kredi ve kredi kartı borçlarının kredi notunu düşüklüğüne sebep olduğu tespit edilirse bu durumda borç yapılandırma talebinde bulunmaları ve yapılandırma yaparak borçları vadeye yayarak ödeme taleplerini bankaya iletmeleri gereklidir. Sizde bu durumda iseniz tüm bunları yaparak KKB den kara listeden çıkma talebinizi ileterek kredi notunuzu yükselterek tüm bankalardan kredi başvurusu yaparak başvurunuzun kabul görmesi durumunda ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

Kredi notunuz düşük ve riskli grupta ise bankalara kefil veya ipotek karşılığında kredi talebinde bulunabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 17 YORUM
 1. Fahri dedi ki:

  975 puanım var hiç biri de vermiyor aylık 5000 net gelirim var 40000 çekmem lazım ama kğmse vermiyor eski icradan dolayı en az 1100 puan istiyor bankalar.

 2. Sevda dedi ki:

  ihtiyaç kredisi istiyorum 936 puanım var 10.000 tl ye ihtiyacım ihtiyacım var cok zordayım hiçbir banka vermiyor bu kadar insan ne yapacak yardımcı olmazı diliyorum 3 cocugum var

 3. Semra dedi ki:

  Acil nakit ihtiyacım var 930 kredi puanım ama bankalar Red veriyor yardımcı olurmusunuz

 4. Mehmet dedi ki:

  960 puanım var bankalar kredi vermiyor yardımcı olursanız sevinirim

 5. Abdullah dedi ki:

  Kredi notu

 6. Ersin ozen dedi ki:

  Kredi nasıl alabilirim

 7. Adem dedi ki:

  Bende alabilirmiyim?

 8. sicili bozuk olanlara 2020 ödemeli kredi dedi ki:

  kredi kartı olmayan,
  öğretmen ev hanımı memur
  herkese seneye ödemeli kredi veriyoruz. buraya mesaj atın.

  1. ACİL KREDİ İHTİYACI dedi ki:

   Kredi puanım 700 ler acil 30.000 TL kredi ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz?

   1. yasemin dedi ki:

    benimde krediye ihtiyacim var

   2. YÜCEL dedi ki:

    Kredi notum 1039 40 tl kerdi cekmek istiyorum yardimci olurmusunuz

  2. Fatma dedi ki:

   merhaba kredi puanim 977 borc transfer kredisi istiyorum bankalar red veriyor yardimci olutmusunuz
   40bin 60 ay vade ile

  3. Alp dedi ki:

   10000 lira acil krediye ihtiyacim var çalışıyorum sadece kredi puanım düşük

  4. Mehmet dedi ki:

   Kardeşim bana acil ulaş çok acil paraya ihtiyacim var özel sektörde 3500 tlye calisiyorum kredi notum 920

  5. Metehsn dedi ki:

   Nasıl cıkıyor bu kredi bilgi verin

 9. Kredi dedi ki:

  TEB Bankası 912 puana Kredi vermedi,hiçbir avukat takibim yok.

 10. Mehmet Soysuz dedi ki:

  Bahsi geçen bankaların bulunulan ilçede şubesinin olması bir hayli zor. Ama bu bankaların ilçemizin bağlı olduğu illerde mutlaka şubeleri mevcuttur.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!