KOSGEB Kredisi

Oyuncakçı Açma Kredisi KOSGEB Desteği (2020)

Oyuncakçı Açma Kredisi KOSGEB Desteği (2020)

Oyuncakçı açmak için Kosgeb kredisi ile istediğiniz oyuncakların satışını yapabileceğiniz çocukları hayaller dünyasına götürecek bir oyuncakçı dükkanı açabilirsiniz. Toys ismi verilen büyük işletmelerden bayilik alabileceğiniz gibi, oyuncakçı dükkanınızı kendi konseptinize göre de açabilirsiniz. Bu mağazanın açılması için KOSGEB’in ticari nace kodlarına başvuru yapabilirsiniz. Eğer oyuncak üretimi ile ilgili bir sektörde hizmet veriyorsanız işiniz daha kolay. Örnek üretim iş planlarını inceleyebilir, oyuncak dükkanınıza uyarlayabilirsiniz.

Oyuncakçı Dükkanı İçin KOSGEB Destekleri

Oyuncakçı açmak isteyen girişimcileri Kosgeb desteklenen sektörlerden Plastik ve kauçuk ürünlerin imalatı desteklemektedir. Ayrıca oyuncak dükkanı açarak kendi işyerini kurmak isteyen girişimcilere Geleneksel girişimci destek programı kapsamında verilen hibe destekleri içib Kosgeb Playstation iş planı örneğini inceleyebilirsiniz.

oyuncakçı

Kosgeb desteği almak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Oyuncakçı Açmak İçin Kosgeb Kredisi

Kosgeb tarafından Geleneksel girişimci destek  programı kapsamında verilen 60 bin lira tamamı hibe desteği imkanlarından yararlanacak olan genç girişimciler KOSGEB’in istediği şartları yerine getirmelidir.

Bunun için;

 1. Girişimcilere öncelikle Kosgeb veri tabanına kayıt olunmalıdır.
 2. Uygulamalı girişimcilik eğitimi katılmak ve sertifika almak gereklidir. 2020 yılında uzaktan eğitim ile online olarak verilen kursları tamamlama şartı getirilmiştir.
 3. Sertifika sahibi girişimciler iyi bir iş planı hazırlamalıdır.
 4. Kosgeb kursta öğretilen bilgilerle hazırlanan iş planlarının kabul edilmesi için Pazar bölümüne ve hedefine göre onay vermektedir. Büyümeyi hedefleyen ve iyi bir pazarı olan her iş planı Kosgeb tarafından onay alır.
 5. Veri tabanına kaydı olan girişimciler bu sistemde daha önceden hazırlanan Kosgeb boş iş planı örneği üzerinden de iş planı hazırlayabilirler.
 6. İş planı projesini Kosgeb uzmanlarına sunarak ve iş planını Kosgeb’e kabul ettirmelidir.
 7. İşyerini açmadan önce ÖN ONAY almalı ve bu ön onay sonrasında işletmenizi açmalısınız.
 8. Kabul edilen iş planlarına Kosgeb hibe desteği vermektedir.
 9. İşyerinizi kurun Kosgeb uzmanlarının denetime gelmelerini bekleyin. Onay verildikten sonra 6 ay içinde kosgeb Hibe ve faizsiz krediniz alın.Hibelerden yararlanarak işyeri kuruluş giderlerini karşılayabilirsiniz.

Oyuncakçı açmak için Kosgebin istediği iş planının iyi olmasıdır. İyi hazırlanmamış ve hedefi tam olarak belirtilmemiş iş planları girişimciye tekrar revize etmek üzere iade edilir. 3. kez iadeden sonra aynı proje değerlendirmeye alınmaz. Bu yüzden daha işin başındayken iyi bir proje hazırlayarak Kosgeb’e projenizi kabul ettirmelisiniz. Daha öncede onay almış olan iş planı projelerinden yararlanarak eksikleriniz varsa tamamlayabilir ve iş projenizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca oyuncak dükkanı açmak isteyen girişimciler bayilik alarak bayilik veren firmalar ile anlaşma yaparak iş yeri kurabilirler. Kosgeb 2020 yılı destek programlarını inceleyebilirsiniz.

Oyuncakçı Açmak İçin Kosgeb Kredisi

Oyuncakçı Açmak İçin Kosgeb Kredisi

Oyuncak Dükkanı Nace Kodu

KOSGEB tarafından desteklenen oyuncakçı dükkanı bir kaç grupta ayrılmıştır. Aşağıdaki görselde yer alan tabloya göre oyuncak sektörü adı altında kosgeb oldukça geniş bir alanda destek vermektedir.

Bu kadarla sınırlı kalmayarak farklı alanlar ile de oyuncak sektörü KOSGEB tarafından desteklenmektedir.

 

Oyuncak Dükkanı Nasıl Açılır ?

Sermayenin önemli olduğu bu sektörde eğer sermayenin standartın fazlasında ise lisanslı oyuncaklar seçebilirsiniz. Yalnız Oyuncak Dükkanının açılacağı yerin demografik özelliklerini göz ardı etmemelisiniz. Yerleşim olarak standartın altında hayat süren bir semtte lisanslı bir oyuncağın satılması neredeyse imkansız denilebilir. Bu sebeple piyasa analizi yapmanız gerekmektedir. Birkaç dükkan sahibinden fikir almanız sizin yararınıza olacaktır. Oyuncak dükkanı açmak için maliyet hesaplaması yapmanız gerekmektedir. İşletmenizin kuruluş işlemlerinden istihdam masraflarına kadar her bir süreci ayrı ayrı hesaplamanız gerekir. Satın alacağınız veya kiralamayı düşündüğünüz yerin demografisinin yoğun olmasına dikkat etmelisiniz. Kalabalık yerleşim yerlerinde oyuncak dükkanı açmak nüfusun az olduğu yerde açmanın yanında size kar marjı sağlayacaktır. Kuruluş işlemlerinin asgari 5 bin lira olarak hesaplamanızı tavsiye ederiz. Oyuncak satın alımı yapmadan önce dekorasyonunu yapacağınız oyuncak dükkanı için kabaca bir hesap ile yaklaşık 8-10 Bin lira para harcayabilirsiniz.

Oyuncak dükkanı için toptan firmalar ile oyuncak temini yapabilirsiniz. Bazı oyuncak firmaları aşağıda verilmiştir.

 • Adore Oyuncak Ve Eğitim Araç. San. Tic. A.Ş.
 • Bir-Can İth.Oyun.Ve Hed.Eş.San.Tic.Ltd.Şti.
 • Birlik Oyuncak San. Ve Tic. Ltd. Şti.
 • Ceren Kağıt Ve Kırtasiye San. A.Ş.
 • Özgüner Oyuncak El Dokuma Ve Tekstil Ticaret Limited Şirketi
 • Pilsan Plastik Ve Oyuncak Sanayi A.Ş.
 • Game Oyuncak San. İç Ve Dış Tic. Ltd. Şti.
 • Nazar Oyuncak Dış Ticaret San Ltd Şti
 • Neco Dış Ticaret Oyuncak Pazarlama Sanayi A.Ş.
 • Prestij Oyuncak – Mehmet Karaman

Kosgeb tarafından girişimcilere verilen hibe destekleri 2020 yılı itibari ile Kosgeb tarafından güncellenmiştir. Girişimciliği Geliştirme Destek Programını incelemek ve detaylı bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. oyun salonu kurmak istiyorum dedi ki:

  cocuk ve gençlerin hatta büyüklerin bile oyun oynayabiliceği bir oyun salonu işletmesi kurmak istiyorum her yaşa hitap eden makinalar getirtip içerisinde kantini ve içiceklerin bulunup ailelerin cocuklarını güvenle getirip zaman geçirebiliceğ

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!