KOSGEB Kredisi

Oyuncakçı Açma Kredisi KOSGEB Desteği (2020)

Oyuncakçı Açma Kredisi KOSGEB Desteği (2020)

Oyuncakçı açmak için Kosgeb kredisi ile istediğiniz oyuncakların satışını yapabileceğiniz çocukları hayaller dünyasına götürecek bir oyuncakçı dükkanı açabilirsiniz. Toys ismi verilen büyük işletmelerden bayilik alabileceğiniz gibi, oyuncakçı dükkanınızı kendi konseptinize göre de açabilirsiniz. Bu mağazanın açılması için KOSGEB’in ticari nace kodlarına başvuru yapabilirsiniz. Eğer oyuncak üretimi ile ilgili bir sektörde hizmet veriyorsanız işiniz daha kolay. Örnek üretim iş planlarını inceleyebilir, oyuncak dükkanınıza uyarlayabilirsiniz.

Oyuncakçı Dükkanı İçin KOSGEB Destekleri

Oyuncakçı açmak isteyen girişimcileri Kosgeb desteklenen sektörlerden Plastik ve kauçuk ürünlerin imalatı desteklemektedir. Ayrıca oyuncak dükkanı açarak kendi işyerini kurmak isteyen girişimcilere Geleneksel girişimci destek programı kapsamında verilen hibe destekleri içib Kosgeb Playstation iş planı örneğini inceleyebilirsiniz.

oyuncakçı

Kosgeb desteği almak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Oyuncakçı Açmak İçin Kosgeb Kredisi

Kosgeb tarafından Geleneksel girişimci destek  programı kapsamında verilen 60 bin lira tamamı hibe desteği imkanlarından yararlanacak olan genç girişimciler KOSGEB’in istediği şartları yerine getirmelidir.

Bunun için;

 1. Girişimcilere öncelikle Kosgeb veri tabanına kayıt olunmalıdır.
 2. Uygulamalı girişimcilik eğitimi katılmak ve sertifika almak gereklidir. 2020 yılında uzaktan eğitim ile online olarak verilen kursları tamamlama şartı getirilmiştir.
 3. Sertifika sahibi girişimciler iyi bir iş planı hazırlamalıdır.
 4. Kosgeb kursta öğretilen bilgilerle hazırlanan iş planlarının kabul edilmesi için Pazar bölümüne ve hedefine göre onay vermektedir. Büyümeyi hedefleyen ve iyi bir pazarı olan her iş planı Kosgeb tarafından onay alır.
 5. Veri tabanına kaydı olan girişimciler bu sistemde daha önceden hazırlanan Kosgeb boş iş planı örneği üzerinden de iş planı hazırlayabilirler.
 6. İş planı projesini Kosgeb uzmanlarına sunarak ve iş planını Kosgeb’e kabul ettirmelidir.
 7. İşyerini açmadan önce ÖN ONAY almalı ve bu ön onay sonrasında işletmenizi açmalısınız.
 8. Kabul edilen iş planlarına Kosgeb hibe desteği vermektedir.
 9. İşyerinizi kurun Kosgeb uzmanlarının denetime gelmelerini bekleyin. Onay verildikten sonra 6 ay içinde kosgeb Hibe ve faizsiz krediniz alın.Hibelerden yararlanarak işyeri kuruluş giderlerini karşılayabilirsiniz.

Oyuncakçı açmak için Kosgebin istediği iş planının iyi olmasıdır. İyi hazırlanmamış ve hedefi tam olarak belirtilmemiş iş planları girişimciye tekrar revize etmek üzere iade edilir. 3. kez iadeden sonra aynı proje değerlendirmeye alınmaz. Bu yüzden daha işin başındayken iyi bir proje hazırlayarak Kosgeb’e projenizi kabul ettirmelisiniz. Daha öncede onay almış olan iş planı projelerinden yararlanarak eksikleriniz varsa tamamlayabilir ve iş projenizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca oyuncak dükkanı açmak isteyen girişimciler bayilik alarak bayilik veren firmalar ile anlaşma yaparak iş yeri kurabilirler. Kosgeb 2020 yılı destek programlarını inceleyebilirsiniz.

Oyuncakçı Açmak İçin Kosgeb Kredisi

Oyuncakçı Açmak İçin Kosgeb Kredisi

Kosgeb tarafından girişimcilere verilen hibe destekleri 2020 yılı itibari ile Kosgeb tarafından güncellenmiştir. Girişimciliği Geliştirme Destek Programını incelemek ve detaylı bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. oyun salonu kurmak istiyorum dedi ki:

  cocuk ve gençlerin hatta büyüklerin bile oyun oynayabiliceği bir oyun salonu işletmesi kurmak istiyorum her yaşa hitap eden makinalar getirtip içerisinde kantini ve içiceklerin bulunup ailelerin cocuklarını güvenle getirip zaman geçirebiliceğ