KOSGEB Kredisi

KOSGEB Bakkal Market Şarküteri Nace Kodu ve Kredisi

KOSGEB Bakkal Market Şarküteri Nace Kodu ve Kredisi

Kosgeb Bakkal büfe süpermarket şarküteri açma kredisi veriyor. Kosgeb destekli market veya bakkal açmak için bir iş planı hazırlanması gereklidir.  Büfe, şarküteri, süper, mega, orta sınıf, küçük market açmak, bakkal dükkanı veya mahalle bakkalı açmak istiyor iseniz, gıda satışının nasıl yapılacağı, market açmanın maliyetini ve devletin bu konuda ki desteklerini sizlerle paylaşacağız.

Market Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

 • İşyerinin tutulması ve marketin dizaynı için harcayacağınız para ortalama : 20 bin lira;
 • Toptancılar ile anlaşma ve bakkala mal doldurmak için gerekli para : 50 bin lira (sigara hariç),
 • Reklam ve açılış giderleri için gerekli para : 10 bin lira,
 • Eğer mahalle arasında bir bakkal açmak istiyor iseniz sigara ve tekel giderleri hariç ihtiyacınız olan para : 20 bin lira,
Market Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Market Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

 • İstanbul’un işlek semtlerinde bir market açmayı düşünüyor iseniz : 100 bin lira,
 • Yeni bir şube açmak istiyor iseniz en az ihtiyacınız olan para : 50 bin liradır. (Merkeze bağımlı bayi)
 • Bakkal dükkanı açmak isteyenlere UCZ veya Ekomini market bayiliği almalarını da ayrıca tavsiye etmekteyiz.

Kosgeb Kredisi İle Nasıl Market Açılır?

Kosgeb ülkemizin kalkınması ve istihdam sağlaması amacı ile hibe krediler vermektedir. Hibe kredi, kısacası geri ödemesi olmayan krediye denir. Tabi ki devlet bu hibe krediyi sizlere vermeden önce yeterlilik sınavından ve ana modüllerden geçmenizi ön görmektedir. Sadece market açmak için değil bir çok iş yeri ve işletmeler için de hibe kredi vermektedir. İş yeri açmak için kredi linkini de inceleyebilirsiniz. Her alanda olduğu gibi market açmak isteyenlere kredi vermektedir. Market açmak günümüzde en popüler meslek haline gelmiştir. Bayilik alarak market açabileceğiniz gibi mahalle arasında da market açabilirsiniz. Tabi ki bunun için finansmanı sağlayabileceğiniz kredi ye veya sermaye ihtiyacınız vardır. Market açmak için devlet tarafından hibe krediler verilmektedir. Bu krediler le market açabilir ve hatta marketinizi büyütebilirsiniz. Krediyi iş yerinin açılması için değil iş yerinin büyütülmesi, iş için gerekli olan makine ve ekipman alımı yeni ürünlerin alınması konusunda kredi vermektedir. Devlet tarafından verilen iş kurma kredisi ile hayalinizdeki iş yerine sahip olabilirsiniz. Destek almanın basit ve kolay yanı Kosgeb’in istemiş olduğu şartları yerine getirmektir.

Market Açmak İçin Devlet Teşvikleri

Market açmak için verilen yeni iş yeri kredisi olan 60 bin lira hibe desteğini alabilmek için Kosgeb kredi ile market açmak için en yakın anlaşmalı kurumlara ve ya hizmet bürosuna başvuruda bulunmak gerekmektedir. Belli aralıklarla verilen ve tamamen ücretsiz olan uygulamalı girişimcilik eğitimine girmek gerekmektedir. Uygulamalı girişimcilik eğitimi hakkında yazımızı okuyabilir konu le ilgili bilgi edinebilirsiniz. Eğitimlerde başarılı olanlar eğitimden öğrendikleri ve Kosgeb’in kabul edebileceği gibi bir iş planı hazırlayarak işle ilgili bütün ayrıntıların yer aldığı projeleriyle kurumun kabul etmesiyle kredi alabilirler. Yetkililerinin yapılan değerlendirmelerden sonra kabul ettiği bir iş planı hazırlayanlar market açmak için devlet destekli hibe kredi alabilirler. Market açılış desteği alan projeler isimli yazımızdan daha önce kredi başvurusu yapan ve kredi alabilen projeleri inceleyebilirsiniz. İçlerinde market, bakkal, büfe ve şarküteri açmak için krediler de bulunmaktadır. Hazırladığınız iş planları her defasında kabul görmeyebilir bu gibi durumlarda girişimciler hibe krediden yararlanamazlar.  Kabul edilecek nitelikte iş planı hazırlamak için yeterli bilgileri ajanslardan ve ya danışmanlardan yardım alarak da hazırlayabilirsiniz.

Market Açmak İçin Devlet Teşvikleri

Market Açmak İçin Devlet Teşvikleri

Market Açmak ve Büyütmek

Market için tutulan dükkanın yeri ve büyüklüğü maliyeti etkileyen faktörlerin başında gelir. Ayrıca ürün çeşitliliği, marketinizde çalıştıracağınız eleman sayısı gibi maliyeti etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu sebeple kesin bir rakam vermek doğru olmaz.market işinden kar elde etmek isteyenler her bölgeyi değerlendirirken güvenlik, erişim kolaylığı, civardaki işletmeler, park imkanı, izinler ve binanın kaç metre kare olduğu gibi konuları göz önünde bulundurmalıdır. Bununla beraber marketiniz açacağınız yerdeki müşterilerin mali olanaklarının iyi olması da önemlidir. En iyi bölgeyi seçebilmek için birkaç tanesini karşılaştırın. İşletmenizin başarısında konumunuzun payı büyüktür.

 • Bakkal dükkanınız için iş planınızı hazırlayın.
 • E-kobi kaydı yaptırın.
 • Girişimcilik destek programına başvurun!
 • İş projenizi kabul ettirin.
 • Harcamalarınızı yapın ve faturalarını alın.
 • Perakende ticaret kategorisinde desteğinizi alın.

Bakkal ve ya market işletmeciliği yapmak istiyorsanız ve yeterli sermayeniz bulunmuyor ise gerekli adımları ve evrakları tamamlayarak Kosgeb üzerinden hibe ve faizsiz kredi alabilirsiniz. Kosgeb tarafından verilen 50 bin TL hibe 100 bin TL faizsiz kredinin son başvuruları 31 Aralık tarihinde bitmiştir. 2020 yılında verilecek olan Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile destekler geleneksel girişimcilere 60 bin lira iler girişimcilere 370 bin liraya kadar hibe desteği verilmeye devam edilecektir. 

Etiketler:

Yorumlar
 1. Esat dedi ki:

  Market açmak istiyorum yeniden kosgeb kredisi kullanmak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

 2. Mücahit baş dedi ki:

  market için kosgeb kredisi kullanmak istiyorum bunun için belli bir metre kare şartı varmıdır. Bilgi verebilirmisiniz

 3. erdogan uzak dedi ki:

  1961 dogumlu emekliyim market acmak istiyorum kosgeb kredilerinden nasıl faydalanırım

 4. onur yildiz ege dedi ki:

  Esim 4 yıllık üniversite mezunu ve işletme belgesine sahip bende hada önce kafe islettim..Esimin belgesini kullanarak (avantajlı olacağını dusunuyorum) bufe acmak istiyorum destek alabileceğim yerler ve gerekli evraklar hakkında bilgi ve bayilik hakkında fikirleriniz nedir