KOSGEB Kredisi

Avm’de Stand Açmak İçin KOSGEB Kredisi (Güncel)

Avm’de Stand Açmak İçin KOSGEB Kredisi (Güncel)

Yeni bir iş kurmak, çarşı veya AVM. konsepti alarak işyeri açmak, stand kurmak isteyenlere Kosgeb destek veriyor. Tabi bunun için iş projesi hazırlamanız ve bu proje dahilinde başvuruda bulunmanız gerekiyor. Alışveriş merkezleri 21. yüzyılın tüketim ve para kazanma merkezleridir. Sizde bu merkezlerde kendi işinizi kurarak, çok para kazanabilirsiniz.

Avm de Nasıl Stand Açılır?

Kendi işini yaparak kısa sürede ve kolay yoldan para kazanmayı hedefleyen girişimciler dükkan açmak yerine pratik ve daha basit olan stand açma yolunu tercih etmektedirler. Hızlı kurulabilen ve daha az masraflı olan stand açan girişimciler hemen para kazanma düşüncesiyle açacakları standların hızlı tüketim mallarından ve ya hediyelik eşya standı açmaları akıllıca olacaktır. Stand açmak için öncelikle hangi konuda neyin satılacağı konusuna araştırma yapılmalıdır. Bu konuda kitap dergi gazete kozmetik ürünler, saat,  pratik cep telefonu aksesuarları, kahve poğaça simit, bardakta mısır gibi ürünlerin satarak hızlı tüketilecek ve devamlı olacak bir iş fikri seçilerek sizin yapabileceğiniz ve sevdiğiniz bir işi yapmak için stand açmaya karar verilmelidir.

Alışveriş Merkezlerinde halen faal olan Standları devren bazı işletmeler mevcuttur. Devren Avm Standlarını inceleyebilirsiniz.

Avm de Nasıl Stand Açılır?

Avm de Nasıl Stand Açılır?

Stand üzerinde ayakkabı, kıyafet vb. ürünlerin satılamayacağı için daha pratik hazırlanabilen ve sürekli satılacak bir iş kolu seçilmelidir. Bu iş fikirleri içinde bazıları çok ciddi derece kar bıraktığı için örnek verdiğimiz işleri yapmanız durumunda daha fazla para kazanabilirsiniz. Ayrıca bayilik veren firmalar ile görüşerek bayilik alabilir, Avm’lerde stand açarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Alışveriş Merkezlerinde Açılabilecek İş yerleri

Hangi alışveriş merkezinde dükkan açacağınıza karar verdiyseniz, yapmanız gereken AVM’yi gezerek, sektör araştırması yapmaktır, giyim eğlence veya yiyecek sektörünü inceleyerek, hangi iş yerinin olmadığını, ziyaretçilerin nelere ihtiyaç duyduklarını araştırmalısınız. Örnek vermek gerekirse Alışveriş merkezlerinde;

Hediyelik Eşya, Oyuncakçı Shop, Organik gıdalar, Sabun market, ayakkabı dükkanı, bownling salonu, mısırcı, ilginç oyuncaklar standı veya benzeri fikirler ile bir iş yeri açabilirsiniz.

Bu iş fikirlerinin bir çoğıu için daha önceden onay alan KOSGEB iş planı örnekleri bölümünde, uygun bir Avm KOSGEB iş planı örneği bulabilirsiniz.

Avm’de Stand Açmak için KOSGEB’e Nasıl Başvurulur?

AVM de stand açmak isteyen girişimciler devlet desteğinden yararlanarak iş kurabilirler. Devlet desteği olarak Kosgeb tarafından verilen hibe ve faizsiz kredilerden yararlanmak için Kosgeb’in girişimcilerden yerine getirmelerini istediği bazı koşulları vardır. Öncelikle Kosgeb’ten hibe alabilmek için İş planının iyi olması ve yenilikçi bir iş fikri ile hazırlanmış olması istenmektedir. İş planı hazırlamayı ve hibe başvurularında istenilen iş planın hazırlamasında yararlanılacak bilgilerin öğretildiği Uygulamalı girişimcilik kursuna katılmak zorunlu tutulmuştur. Bu kurs 32 saatlik bir eğitimden oluşmaktadır. İş kuracak olan girişimcilere Yeni Girişimci destek programı kapsamında verilecek olan hibe ve faizsiz kredi almaya hak kazanabilmek için;

Avm'de Stand Açmak için KOSGEB'e Nasıl Başvurulur?

Avm’de Stand Açmak için KOSGEB’e Nasıl Başvurulur?

 1. Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak ve sertifika almış olmak,
 2. Kosgeb boş iş planı örneği üzerinden iş planı hazırlamak
 3. Ön onay alarak işletmeyi kurmak,
 4. Kosgeb uzmanlarınca yapılan mülakatta iş projesinin sunarak Uzmanlara iş projesini kabul ettirmek,
 5. Kurula sunum yaptıktan sonra kurulun kararı ile hibe krediye hak kazanmaktır.

KOSGEB desteğinden yararlanarak işletme kuruluş giderlerini bu hibeler ile karşılayabilirsiniz. Bu destek için son başvuru tarihi 31 Aralık’dır. 2020 yılı itibari ile Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında 60 bin lira olarak destek verilmeye devam edecektir.

Etiketler:

Yorumlar
 1. avm standları dedi ki:

  Avm standları yapan bir mimarlık ofisinde çalışıyorum. Böyle destekler olduğu zaman bizim işlerimizde iyiye gidiyor. Ayrıca bu güzel içerik içinde çok teşekkür ederiz. Işık tutan değerli bir paylaşım.

  1. proje dedi ki:

   avm ye stand projesi sunmak istiyorum bu projeyi nasıl sunabilirim siz bu projeyi hazırlayabilirmisiniz ve maliyeti ne kadar olur