canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba

Kara Listede Olanlara Kesin Kredi Çekme Yolu

Kara Listede Olanlara Kesin Kredi Çekme Yolu

Kredi başvurusunda bulunuyorsanız ve devamlı red cevabı alıyorsanız kara listede olabilirsiniz. Peki bu kara liste nedir? Kara listede olanlar tarafından sıklıkla araştırılan konular arasında yer alan kara listede olan kişiler bankalara müracaat edeceğini, kredi çekme yöntemlerini ve kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2021 yılında hangileridir vb. gibi bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

İsterseniz sicili bozuk olan olanlara kredi verilecek mi konusundan yazımıza başlayalım.

Sicili Bozuk Olana Kredi Verilecek mi?

Kara liste; kredi kartı, bireysel kredi ödemelerimizde yaşadığımız gecikmelerin, takibe düşülmesi durumlarının Merkez bankası ve KKB tarafından kayıt altına alınması durumudur. Bu olumsuz gecikme kayıtları ileride başvuracağınız krediler de kişilere geri dönüşü negatif yansıyabilmektedir. Kara listede olanlara bankalar hiçbir şekilde kredi vermediğinden kayıtları tutulan kişilerin kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir.

Kara listede olup olmadığınızı nasıl anlayabilirsiniz? Öncelikle bankalar kredi vermeden önce kişilerin KKB kayıtlarına bakmakta ve önem vermektedir. Kişinin kara listede olup olmadığını da Merkez bankasına başvuru yaparak öğrenmek mümkündür. Tüketici kredisine başvurulan bankaya müracaat ederek bir dilekçe ile başvuruda bulunarak  kredi kayıt bürosunun kara listesinde olup olmadığınız öğrenebilirsiniz. Peki tüm borçlarını ödeyenler kara listeden çıkabilir mi? Kredi, kredi kartı borçlarının tamamını ödedikten sonra kredi kayıt bürosundaki olumsuz ve negatif kayıtlar 5 yıl içerisinde silinmektedir. Bazı bankalar kara listeden çıkan kişilere riski değerlenmesi yaparak yeniden kredi vermekten çekinmektedir. Bankaların inisiyatifinde olan bu durumdaki kişiler sicil affı yasası ile sicillerini temizleterek bankalardan kredi alabilmeleri mümkün hale gelebilir. Bu riskler ile karşılamamak için tüketicilerin kredi ve kredi kartı borcu ödemelerinde oldukça titiz davranmaları gerekmektedir.

Kredi Notu Öğrenmenin Yolları

Kredi notu; bireylerin bankalara olan borçlarının ödeme performansının ne olduğu görüntüleyebilmek için hesapladıkları referans notudur. Bankalardan kredi almak isteyen tüketicilerin kredi notları bankaların baktıkları ve çok önem verdikleri referans notu olduğu için kişinin geçmişinin temiz olması istenmektedir. Kredi notu bireysel kredi, kredili mevduat hesabı ve kredi kartı ödeme performansını, limit ve borç durumunu bilgiler göz önüne alınarak hesaplanır. Kredi notu 1500 ile 1900 arasında olanlar kolaylıkla bankalardan kredi alabilirken, 0 ile 1099 arasında notu olanların kredi alma ihtimali sıfırdır.

Kredi notunu sadece bankalar ve finansal kuruluşlar dışında findeks sayesinde bireylerde görüntüleyebilmektedir. Ev, araba alıp kiralarken, cep telefonu alırken kredi notuna göre kişilere kredi verilmektedir. Kredi notu yüksek olanlara bankalar kolaylıkla istedikleri kredileri verirken, kredi notu düşük olan ve kara listede olan kişilere kredi cevabı olumsuz olmaktadır. Kredi notu düşük olanlar ve kara listedeki kişilerde kredi notu yükseltmenin yollarını aramaktadır.

Kara listeden çıkabileceğinizi biliyor muydunuz?

Kredi Sicili Nasıl Temizlenir?

Kredi kullanmak isteyen ev, araba veya tüketici kredisine ihtiyaç duyan ve bankalara başvuruda bulunanlara olumsuz yanıt verilmesinin nedeni kredi notunun düşük olması yada kişinin kara listede olmasıdır. Kredi sicilinde bozukluk olan kişiler öncelikle sicilini düzeltmeleri ve temiz sayfa açmaları gereklidir. Kredi sicili temizlemenin yolları ise kişinin ödemelerini tamamının kapatılması, yada ödemelerini aksatmadan zamanında veya önceden yapmaları halinde mümkün olmaktadır. Peki nasıl olacak? Ödeme yapmaya gücü yetmeyen kişilerin sicilleri nasıl temizlenecek? Finansal kurumlar tarafından kişilere kredi vermeyen veya red cevabı veren KBB’dir.

Sicil affı ile kara listede olanların sicilleri temizlenecek. Kredi sicil affı yasasının çıkması bekleniyor. Tüm borçlarını tamamen kapatarak siciliniz temizlenebilir. Bunun yanında sicilinizi temizlemek isteyenler mevcut borçlarının ödemelerini taksitler halinde yapanlara temiz sayfa açılacak.

Bankalara KKB tarafından findeks aracılığıyla gönderilen kredi notunu yükseltmek ve kara listeden çıkmak için dilekçe verilerek kara listeden çıkmak mümkün değildir. Risk raporundaki bilgiler her ay güncellenir. Kara listeden çıkmanın tek şartı borçların tamamen kapatılarak borç alacak ilişkisini bitmesidir. Bankalar ancak bu durumda kişilerin 5 yıl beklemesine gerek kalmadan kredi notunu yükseltir ve bankaların kara listesinden çıkartır. Kara listeden çıkamayanlar ise kara listede olanlara kredi çekme yöntemlerini aramaktadır.

Kredi notu düşük olanlar; Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalara başvuru yaparak, işsizlere kredi imkanlarından ve İpotek göstermeden kredi fırsatından yararlanabilir. Belgesiz evraksız kredi imkanından yararlanmak isteyenler kredi notu düşük olanlara kredi çıkaran bankalara başvuruda bulunarak finansman desteği alabilirler.

Kara Listede Olanlara Kredi Çekme Yöntemi Güncel

Bankalar, kişinin bankalar ile olan ilişkilerindeki durumu gösteren ve kişinin geçmişini yansıtan rakamların kayıt altına almaktadır. Kredi kayıt bürosunda kayıtlı kişilerin kredi notları yüksek olmasının anlamı borcunu zamanında ödeyen ve borcuna sadık müşterileri anlamına geldiği için kredi notları yüksektir. Kredi notu düşük olanlar borçlarını zamanında ödemez aksatır ya da hiç yapmaz bu durumda kredi notları borç ödeme alışkanlığına göre düşer. Bazı borçlular ise bireysel kredi ve kredi kartı borçlarını zamanında ödemediklerinden dolayı yasal takip süresi olan 90 gün sonunda borçları avukata gönderilir. Bu durumdaki kişiler kara listeye alınır, kişiye kalem çekilir ve bankalardan 5 yıl süre ile hiçbir şekilde kredi alamaz. Kara listede olan ve kredi notu düşük olan kişiler 5 yıl içinde bankalardan kredi alamadıkları için kredi veren başka kurumların araştırmasına girmektedir.

Kara listedeki kişilerin kredi çekme yöntemleri arasında kredi danışmanlık merkezlerine başvuruda bulunarak çözmeleri mümkündür. Kredi almakta zorlanan ve kara listedeki vatandaşlarımıza bazı kredi danışmanlık firmaları tarafından finansal durumlarının analizi çıkartılarak borç transfer işlemleri için danışmanlık hizmeti vermektedir. Kredi danışmanlık büroları ve şirketleri sicili kötü olanlara danışmanlık hizmeti vermektedir.

Kişilerin banka istihbarat raporu incelemesini yaparak ülkemizde faaliyet gösteren 29 banka içinden hangi bankadan ne kadar kredi alabileceklerinin analizi yapılarak tespit çalışmaları yapılır. Kredi başvurusu yapılarak ön onay alınan kişilerin uygun faiz oranları ile kredilerden yararlanabilmesi hedeflenir. Başvuruda bulunan ve bankalarda ön onay alan kişilerin kredi başvuru evrakları ile danışmanlık şirketlerine giderek en fazla 1 gün sonrasında kredisi kullandırılır.

Kara listeye kredi çıkaran danışmanlık şirketlerinin isimleri ise;

 • İnteraktif kredi danışmanlık,
 • Uzmanlar firması,
 • İstanbul finans danışmanlık,
 • Darıcı finans kredi danışmanlık,
 • Erenoğlu grup kredi danışmanlık,
 • Sağlam kredi,
 • Misyon kredi danışmanlıktır. 

Analiz Kredi Danışmanlık

Analiz Kredi sicili bozuk olan ve kara listedeki kişilerin acil kredi ihtiyaçlarını karşılanması amacıyla kredi veren kredi danışmanlık şirketidir. Sicili bozuk olan ve sicilini düzeltmek isteyen kişilere finansal destek veren firmadan kredi başvurusunda bulunmak isteyenler Başvuru formu üzerinden kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Beyoğlu Danışmanlık Şirketi

Sicili bozuk olanlara danışmanlık desteği Beyoğlu Şirketine başvuruda bulunanlara danışmanlık hizmeti veriyor. Avukatlık, icralık olan ve sicili bozuk olanlara sicilini düzeltip istenen seviyeye getirilmesi amacıyla gerekli çalışmaları yaparak kredi alabilmesi için danışmanlık hizmeti veren bir başka danışmanlık şirketi de Beyoğlu danışmanlık şirketidir.

Sicilini düzeltmek isteyenlere özel çözümler sunan Beyoğlu kredi danışmanlık şirketine başvuruda bulunarak finansman desteği alabilirsiniz. Sizde bu firmalara ön başvuruda bulunup kredi çekip çekemeyeceğinizi analiz ettirip bankalardan kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Kara Listeye Kredi Veren Bankalar 2021

Kredi sicil notu düşük olup bankaların kara listesinden bulunan kişilere bazı bankalar kredi vermektedir. Bu bankalar Burganbank, Aktifbank gibi bankalardır.  Aktif bank N kolay kredi yüksek komisyon oranları ile sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar arasındadır. Aktifbank tüketici kredilerinin faizler % 3,40 faiz oranları ile kredi veriyor. 3 yıl vadede uygulayacağı 3,40 faiz oranları ile kara listedekilere kredi veren bankalardan kredi almak için internet üzerinden başvuruda bulunarak kredinizi alabilirsiniz. Aktifbank kredi başvurusu onaylananlar kredilerini Ptt bank ve nkredikart ile Aktifbank atmlerinden, ve ortak atm cihazlarından alabilirken, kredi ödemelerini de Akbank, Vakıfbank ve PTT atm cihazlarından yapabilirler.

 • Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi
 • Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi
 • İş Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Kara listede bulunan vatandaşlarımız genelde bankalardan kesinlikle kredi kullanamadıkları düşüncesi ile bazı dolandırıcıların ağına düşmektedir. Kredinizi biz çekelim siz ödeyin diye vaatlerde bulunan dolandırıcılar kredi bulmakta zorlanan vatandaşlara anlık çözüm gibi gelse de kimse sizin adınıza kredi çekip ödemez. Bu şekilde verilen ilanlara başvuruda bulunurken daha dikkatli olunması gerektiğini hatırlamak isteriz.

Kara listede olanlara kredi veren Aktifbank müşterileri Nkolay üzerinden başvuru yaparak anında krediye sahip olabilirler. kara listeye kredi veren Nkolay üzerinden kredi başvurusu ve faiz oranları ise;

N Kolay İle Kara Listedekilere Kredi

Aktifbank tarafından hizmete sunulan N Kolay kredi kullanımı ile kara listede olsanız bile kredi çekebilirsiniz. N Kolay kullanımında sizden talep edilen tek şey sigorta dökümünüz olacaktır. Sigorta dökümünü N Kolay mail adresine postalamanız halinde kısa sürede kurye ile adınıza tahsis edilecek kart üzerinden kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. N Kolay üzerinden kredi kullanmayı düşünen kişiler için faiz oranları aşağıdaki görselde verilmiştir.

Kara Listede Olanlara Kredi Çekme Yöntemi 2021

Yukarıdaki faiz oranları üzerinden N kolay Kredi hesaplaması ise şu şekildedir;

Kredi TutarıVadesiFaiz OranıAylık TaksitToplam Geri ödeme
10.000 TL12 Ay%1,89961,23 TL11.534,77 TL
15.000 TL24 Ay% 1,89817,35 TL19.616,37 TL
20.000 TL36 Ay%1,89818,82 TL29.477,69 TL
25.000 TL60 Ay%1,89766.61 TL45.996,81 TL

N kolay üzerinden % 1,89 faiz oranları ile 60 aya  varan vadeler ile kredi hesaplaması yaparak örnek ödeme planlarını görüntülemek için tıklayınız.

Kredi Notu Düşük Olanlara CEPTETEB

Kredi Notuna bakmadan kredi veren bir diğer banka Cepte TEB’ tir.

Cepteteb tarafından kredi notu düşük olanlara verilen kredi başvuruları şubeye gitmeye gerek kalmadan internet bankacılığı ve mobil uygulamaları üzerinden yapılabilmektedir. 30 bin liraya kadar verilen CEPTETEB tarafından sunulan kredilerde gelir belgesi olmadan kredi notu düşük olanlara kredi imkanı sunulmaktadır.

Kredi TutarıVadesiFaiz OranıAylık TaksitToplam Geri ödeme
10.000 TL12 Ay%0,91893,66 TL10.723,91 TL
15.000 TL24 Ay% 1,89713,86 TL17.132,61 TL
20.000 TL36 Ay%1,89674,88 TL24.295,78 TL
25.000 TL36 Ay%1,89843,60 TL30.369,69 TL

Diğer tutarların kredi hesaplaması için tıklayınız.

Sizde kredi not düşük olan ve kara listede olanlara kredi çekme yöntemini kullanarak yukarıdaki bankalara başvuruda bulunarak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. buse demir dedi ki:

  Herkese Merhaba o kadar çok ihtiyacım vardı ki krediye bir site buldum telefonuma uygulamasını yükleyip anında paramı çektim şuan hayatım düzene girdi.Sizede öneririm.

  1. leyla dedi ki:

   SİTENİN ADI NEDİR

  2. Sibel dedi ki:

   Site neydi nasıl bir site benim de çok ihtiyacım var gerçekten

  3. Oktay ERDEM dedi ki:

   Buse hanım merhabalar,
   Kredi çektiğiniz firma yada kurum neresidir acaba?
   İyi günler dilerim

  4. Kardelen dedi ki:

   Uygulama ismi nedir Cidden acil ihtiyacım var

 2. Serpil uçar dedi ki:

  Bende bankalardan kredi alamiyorum lütfen yardımcı olun bir de yanınızdayız diyorlar nerde

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.