KOSGEB Hibeleri

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalar gelir belgesi olan ve bankada mevduat hesabı bulunan herkes için kolaylıkla kredi kartı vermektedir. Esnafa, işsizlere, çalışmayanlara kredi kartı veren bankalar bulunur. Aynı zamanda bazı bankalar kefil de talep etmeyecektir. Düşük limitlerde olmak üzere işsiz olan ve gelir belgesi olmayan kişilere de bankalar kredi kartı vermektedir. Çalışmayan ve sigortası olmayan kişilerin kredi kartı alabilmeleri için gelir belgesiz kredi kartı hangi bankalar vermektedir araştırmasına girmektedir. Gelir belgesiz kredi almak isteyenler kişilerin evraksız belgesiz kredi kartı veren bankaları araştırmakta. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankaları yazımızdan bulabilirsiniz.

Maaş Bordrosuz- Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartları ülkemizde de dünyada olduğu gibi yoğun olarak kullanılmaktadır. Hayatımızın artık olmazsa olmazlarında olan ve neredeyse nakit para kullanımının önüne geçen kredi kartları çalışanlara, iş sahibi olanlara,  ev hanımlarına, işsizlere ve öğrencilere kısaca her talep edene verilmektedir. Kredi kartınızı bilinçli kullanarak hiç bir şekilde sorun yaşamayacağınızı varsayarsak bankalar işsiz olanlara da çekinmeden kredi kartı vermektedir. Kullanım kişinin inisiyatifinde olduğundan kredi kartı vermekte herhangi  bir sorun yaşamazsınız. Sadece ödemeler ile ilgilenen bankalardan ödemeleri  zamanında yaparak kredi kartınızı alabilirsiniz.

İşsizlere kredi veren bankalar ilk olarak kişinin kredi notu skoruna bakmak olacaktır. Bu nedenle kredi notunuz ne kadar yüksek ise isşizlere kredi kartı veren bankalardan kredi kartı almanız bir o kadar kolay olacaktır. İşsizlere gelir belgesi olmayanlara evraksız kredi kartı veren bankalar listesi ise;

Maaş Bordrosuz Kredi Kartları
Maaş Bordrosuz Kredi Kartları

Eğer kredi skorunuz düşükse, kredi notunuz puanının 800 ve altındaysa riskli grupta yer alıyorsanız diğer kredi kartı veren bankalardan aldığı kartların borçlarını düzenli olarak ödememişse, bu kez kredi kartı alamayabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Kimlere Veriliyor?

Bankalar kredi kartı başvurusunda bulunan kişilerden gelir belgesi yerine geçen maaş bordrosu istemektedir. Kredi kartı başvurusunda bulunurken yapılan sözleşmede iş durumunuzu da işaretlemeniz gerekmektedir. Kredi kartı sözleşmesinde öğrenci, emekli, memur, ev hanımı gibi işaretlenebilecek seçeneklerde mevcuttur. Bu sunulan seçeneklerden kendinize uyan seçeneğini tercih ederek işaretlemeniz gerekmektedir.

Eğer kredi kartı başvurusu esnasında işsiz iseniz, çalışmıyorsanız ve aylık düzenli bir geliriniz yoksa bu durumda başvuru sırasında bu durumunuzu yetkiliye iletmeniz gereklidir. Çünkü verilecek kredi kartının limiti iş durumunuza göre belirlenecektir. Özellikle işsiz olanlara az ve düşük limitlerde kredi kartı onayı verilirken, iş bulmanız durumunda bankaya işsiz olmadığınızı ve yaptığınız işi de ileterek limit yükseltme talebinde bulunabilirsiniz. Örneğin öğrencilere verilen kredi kartlarının limiti 300 TL ile sınırlıdır. Bunun gibi bankalar limit sınırlaması getirdiği durumlardan birisi de kişinin iş durumudur. Aylık düzenli ödemeler yaparak ve iş bularak kredi kartı limitinizi artırıma gidebilirsiniz.

Çalışmayanlara Kredi Kartı İmkanı

Bazı bankalar işsiz olanlar için kredi kartı vermemeyi uygun görmektedir. Bu tutum tamamıyla bankanın kendi mevzuatıyla alakalı bir durumdur. Bu durumda kişiler tanıdık birinin geliriyle kendi adlarına kredi kartı çıkarma yönteminden yararlanabilirler. Bu yöntem kart kullanıcılarının en çok tercih ettiği yöntemlerin ilk sırasında yer almaktadır. Ailede çalışan ve geliri bulunan birinin gelir belgesinden yararlanarak kredi kartı çıkarmanız mümkündür. Bu gibi durumlarda aile bireylerinizin gelirinden yararlanarak kendinize ek kart çıkarabilirsiniz. Kart borcu ödemelerini düzenli olarak yaparak hiç bir sorunla karşılaşmadan kartınızı kullanabilirsiniz. Ana kart üzerinden erişim sağlandığı için gerekli olan tüm izinleri alarak kartınızla alışveriş yapabilirsiniz. Ana karta bağlı olarak işsiz olsanız bile düzenli bir geliriniz varsa kredi kartı çıkartma imkanınız mevcuttur. Bayanlara TEB’ in verdiği She kart ile ilgili detaylar için tıklayınız.

Çalışmayanlara Kredi Kartı İmkanı
Çalışmayanlara Kredi Kartı İmkanı

İşsizlere Kredi Kartı Verilir mi?

İşsiz olanlar ek kart çıkarmanın yanında bankaya teminat göstererek de kredi kartı çıkarabilirler. Bu yöntem de sıklıkla kullanılan bir kart çıkarma yöntemidir. Bankaya emekliliğinizi, bankadaki mevduat hesabınızı güvence bedeli olarak göstererek kısaca bankaya teminat göstererek kredi kartınızı alabilirsiniz. Bankaya gösterilen teminatın yüksekliği ne kadar fazla olursa teminat ayrıca gayrimenkul de olabilir kartın limiti de o kadar fazla limitiniz olacaktır.

Bankalardan kredi kartı alarak sanki bedava alışveriş yapıyormuş gibi bir hisse kapılmadan düzenli bir ödeme sistemi ile alışveriş yapmanız, ileride ödeme gününde borç bakiyesinin karşılanamaması gibi durumla karşılaşmamanız için gereklidir. Bilinçsiz kart kullanım sonucu temerrüte düşen ve avukatlık icralık olanların sayısı son zamanlarda oldukça fazladır. Bu nedenle özellikle iş değişikliği gibi nedenlerle işsiz kaldığınızda kartınıza yüklenmek yerine nakit alışveriş yapmanız ay sonunda sizi sıkıntıdan kurtarabilir.

İşsizler bankaların İnternet bankacılığı hizmetini kullanarak internet üzerinden kolaylıkla kredi kartı başvurusu yapabilirler. İnternet üzerinden yapılan başvurularda kişilerden kefil, evrak ve gelir belgesi istenmediği için banka şubesinden başvuru yapmak yerine internet üzerinden bir tıkla kart başvurusu yapabilirsiniz. İnternetten gelir belgesiz kredi kartı başvurusu yapan işsizler borç batağında değilse, kara listede ismi bulunmuyorsa ve kredi notu düşük değilse büyük ihtimalle kredi kartına sahip olabilecektir.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu

Bankaların internet bankacılığı hizmetini kullanarak kredi kartı başvurusu yapabilmek için işsizlerin T.C. Kimlik numarası ve güncel cep telefonu numarası gereklidir. Sadece bu bilgiler kart başvurusu için yeterli olacaktır. İşsizlere genellikle düşük limitlerde kredi kartı verilecektir. Ancak bir süre sonra ödemelerinizi düzgün şekilde takip ettiğiniz ve borçlu olmadığınız görülürse, kart limitiniz arttırılacaktır. İşsizseniz ve buna rağmen yüksek limitli bir kredi kartı talep ediyorsanız  bu durumda işsiz vatandaşlarımızın mutlaka banka şubesine bizzat başvurması ve sözleşme imzalaması gerekecektir.

Gelir belgesi talep etmeden verilen kredi kartlarının düşük limitler ile belirli kişilere verilmeye devam edecektir.

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankaların yanında belgesiz evraksız kredi veren bankalarda bulunmaktadır. Cetteteb, Burganbank, Odeabank, Aktifbank Nkolay ve Akbank Direk kredi imkanlarından da söz etmek gerekirse;

Akbank Gelir Belgesiz Kredi İmkanı

Bankalar müşterilerine kredi kullandırmak için ilk aradıkları şart elbetteki ödeme performansı olacaktır. Genel olarak kredi notu olarak bilinmektedir. Zaten ödeme performansı ile kredi notu orantılıdır. Düzenli ödeme performansı ne denli yüksekse kredi notu da o düzeyde yükselmektedir. Kredi notu en verimli banka müşterisinin gelir belgesi üzerinden saptanmaktadır. Gelir belgesinin bankaya diğer ek belgeler ile temin edilmesi üzerine kişinin kredisi onaylanabilir. Kredisi onaylanan kişi ilgili banka aracılığı ile kredi kullanmaya başlayabilir. Ancak geliri olmayan ya da sağlıklı bir geçmişi bulunmayan kişiler için kredi kullandırım mümkün olmadığı yönünde birtakım düşünceler vardır. Akbank gelir belgesiz de kredi vermektedir.

Akbank gelir belgesiz kredi imkanını % 1,15 faiz oranları ile sunmaktadır. 40 bin lira tutarında %1,05 ile % 1,15 olmak üzere değişen faiz oranları ile sunulan gelir belgesiz kredinin geri ödeme tablosu şu şekildedir.

12 Ay24 Ay36 ay
3.612,60 TL1.941,75 TL1.388,96 TL

40 Bin lira kredi talebinizi Akbank internet sitesindeki direk kredi başvuru ekranı üzerinden yapabileceğiniz gibi 40 bin lira ve üzerindeki kredilerinizin başvuruları için Akbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

50 bin lira tutarındaki kredinin geri ödeme taksit tutarları ise şu şekilde olacaktır. (Uygulanacak faiz oranı vadelere göre;  % 0,83 – % 0,95- % 1.0,3-  % 1,13 arasında olacaktır.)

12 ay % 0,83 faizli24 ay % 0,83 faizli36 ay %0,95 faizli
4.441,32 TL2.352,55 TL1.701,12 TL

Nkolay Gelir Belgesiz Kredi Veriyor

Nkolay maaş bordrosu veya gelir belgesi talep etmeden kredi talebinde bulunan herkese kredi notuna bakmaksızın kolay bir şekilde kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Nkolay ile gelir belgesiz kredi talebi oluşturmak için tıklayınız. Kredi başvurusunda ihtiyacın olan parayı gir, sözleşmeyi onayla ve kredin 5 dakika da hesabına gelsin. Aktifbank müşterisi olanlar için sunulan gelir belgesiz kredi imkanı % 1,89 faiz oranları ile 60 ay vadeli şekilde sunuluyor. Kredi faiz oranları ise güncel Haziran itibariyle şu şekildedir;

Kredi TutarıVade Süresi (Ay)Faiz OranıTaksit Tutarı
10.000 TL12%1,89961,23 TL
10.000 TL24%1,89544,90 TL
10.000 TL36%1,89409,41 TL
10.000 TL30%1,89306,65 TL

Nkolay diğer bankalardan biraz yüksek faiz oranları ile kredi verse de gelir belgesi bulunmayan kişiler tarafından tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. kredi kartı dedi ki:

  s.a kredi kartım ödemelerim cok düzensiz değil limiti düşük yeni bir kredi kartı alabilirmiyim murat

 2. Mehmet dedi ki:

  Ben 33 yaşındayım bu yaşa kadar hiç bir banka ile işim olmadı kredi çekmedim yada kart kullanmadım herhangi bir hesabımda olmadı. Ancak bir kredi kartı almak istiyorum fakat şu an sigortalı olmadığım için ve kredi notu da olmadığı için olumsuz yanıt alıyorum bunu düzeltmenin yolu nedir.?

  1. Hüseyin dedi ki:

   Hesap açtır ve para yatırsan kart alabilirsin pek iyi birşey değil harcaması çok kolay oluyor çok takip ister faiz düşmesin zamanında ödemem lazım kart taksit yarar alış veriş te zaradır yaklaşık 20 yıldır kullanıyorum

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!