KOSGEB Kredisi

Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvuru Formu (Tıkla İndir)

Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvuru Formu (Tıkla İndir)

Devlet desteği alarak işyeri açmak isteyen kişiler KOSGEB tarafından verilen ücretsiz uygulamalı girişimcilik kurslarına katılmak zorundalar. Bu kurslar ücretsiz olarak verilir ancak belirli dönemlerde KOSGEB kurs başvurusu yapmak gerekmektedir. Bu yazımızda, 2020 yılında KOSGEB kursuna katılmak isteyenler için kayıt işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvuru Formu Nasıl İndirilir?

Kosgeb Türkiye genelinde bulunan tüm hizmet merkezleri aracılığı ile belirli dönem ve tarihlerde anlaşmalı kuruluşlar ile uygulamalı girişimcilik kursları açmaktadır. Bu kurslara katılan vatandaşlar 32 saat süren eğitim sonunda sertifika alabilmektedir. Bu sertifika işyeri açma kredisi alabilmek için mecburidir. Eğer sertifikanız yok ise yeni girişimci desteği için verilen 60 bin lira ve 360 bin lira tamamı hibe desteğinden faydalanamazsınız. Bu sebeple aşağıda yer almakta olan Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvuru Formunu bilgisayarınıza indirip düzenlemelisiniz. Veya formu yazıcıdan çıktı alarak, kalemle de doldurabilir, bu şekilde kurs kayıtlarının yapıldığı merkezlere teslim edebilirsiniz.

2020 yılında uygulamalı girişimcilik eğitimleri uzaktan eğitim online olarak tamamlanması gerekmektedir.

Kosgeb Kurs Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kayıt işlemleri kosgeb’in internet sitesinde yer alan eğitim duyurularından takip edilmelidir. Bu sayfadan eğitimleri takip edebilirsiniz. Sayfa içeriğinde en güncel kurs tarihlerini sorgulayabilir ve başvuruyu buna göre yapabilirsiniz. Kolaylık olması açısından;

Kurs detayında en üstte başlama ve bitiş tarihi zaten görülmektedir. Şehir ismi ve Kurs ismine tıkladığınızda açılan pencere de ise, Kursa ait tüm bilgiler mevcuttur. Kursu kim veriyor, ne zaman başlayacak, ne zaman bitecek, hangi adreste verilecek, kaç kişi katılacak, eğitici personel kim, başvuru yapılacak kurum ve kursa katılan kişi sayısı görüntülenmektedir. Aşağıda görüntülenmekte olan resimde, kurs başvurusunun ne zaman nerede yapılacağı açıkça görülmektedir. Kosgeb kursuna başvuran kişiler için küçük bir mülakat yapılmaktadır. Bu mülakat sınavında kişilerin hangi amaçla KOSGEB kursuna katıldıkları öğrenilmektedir. Kosgeb mülakatında sorulan sorular ve cevapları hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Kosgeb tarafından yapılan destekleri ile verilen hibe ve teşvikleri hakkında ki yukarıda ki videoyu izleyebilirsiniz. Kursa kayıt yaptırarak sizde işyeri açma girişiminiz için başarılı bir başlangıç yapabilir, Devletten 60 bin lira hibe sermaye alarak kendi işinizi kurabilir, ekonomiye katkı sağlayabilirsiniz.

Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvuru Formunu buradan indirebilirsiniz!

Kosgeb sertifikası alarak, hibe almaya hak kazanırsanız, bankaların bir çoğundan Devlet destekli Kosgeb kredisi alabilir, faizsiz ve uzun vade avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ziraat, Vakıf, Halkbank gibi devlet bankalarının verdiği teşviklere başvurabilirsiniz. Kosgeb yeni yılda vereceği desteklerde değişiklik yapacaktır. Verilecek olan destekler ile ilgili detaylı bilgi almak için linke tıklayınız.

Kosgeb Girişimcilik Kursu

Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvuru Formu

Kosgeb Kurslarını İnternet e-Devlet Üzerinden Alma

Hangi kurum tarafından ve hangi ilden eğitim alacağınıza karar verdiyseniz girişimcilik eğitim başvuru formunu doldurabilirsiniz. 🙂 Bunun için e- devlet bilgilerinizin olması yeterlidir. Eğer e- Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT şubelerinden şifre alabilirsiniz. E- Devlet şifrenizi aldıktan sonra başvuru formuna tıklayarak İL FİLTRESİ bölümünden başvuru yapabilirsiniz. Formunuzu eksiksiz bir şekilde doldurun. İşleminiz kurum tarafından incelemeye alınacaktır. Kısa bir sürede size geri dönüş yapılacaktır. Sabırlı olun ve bekleyin. Verdiğiniz cep numaranızdan en kısa sürede aranacaksınız.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Ayse dedi ki:

  Is yeri açtım devlet destekli kredi almak istiyorum

 2. kuaforlük dedi ki:

  merhaba ben sukran akgedik kuaforluk kursu icin bas vurmak istiyorum

 3. yardim dedi ki:

  iş kur kosgeb girişim kursiyer başvurusu yapmak istiyorum. yapamadim yardimci olurmusunuz

 4. Mehmet sirin öztürk dedi ki:

  Hibe destek almak

 5. Hanifi tekirbaş dedi ki:

  Merhabalar ben .hanifi tekirbaş ..kosgeb semineri ne zaman yapılacak .seminere katılmak istiyorum

 6. cumali esen dedi ki:

  bende başvurmak istiyorum nerden ve ne şekilde olduğunun bilgisine sahip değilim ist avrupa yakasında kayıt yerleri nerelerdedir

 7. serap dedi ki:

  nasıl başvuruyoruz

 8. suphi akbulut dedi ki:

  yeni iş kormak için

  1. BİROL dedi ki:

   istanbul avrupa yakası kurs kayıtları varmı yakında?

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!