canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba
KosgebKredisi.Com

Konut İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi adı altında yüksek miktarlarda kredi çekmek isteyen vatandaşlar bazı ürünleri teminat göstererek kredi başvurusunda bulunabilirler. İpotek yöntemi ile kredi çekmek istiyorsanız şahsi adınıza kayıtlı bir taşınmazın olması gerekmektedir. İş Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Garanti, TEB Ziraat Bankası ipotek karşılığı kredi imkanları bulunuyor mu kredi kullanacak kişiler tarafından araştırılıyor. İçeriğimizden ev ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar, şartları, faiz oranlarını ve kredi hesaplamalarını görebilir gerekli evraklar hakkında tüm bilgileri öğrenerek başvurularınızı yapabilirsiniz.

Konut İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Evimi İpotek Edip Kredi Almak İstiyorum Diyenler!

Bankalar kendi evlerini ipotek ettiren kişilere ev ipotekli ihtiyaç kredileri sunuyor. İhtiyaç kredilerine başvuru yapan ancak olumsuz sonuç alan kişiler ev ipotekli kredi veren bankalardan faydalanarak nakit desteği alabilirler. 2021 yılında ev ipoteği ile kredi veren bankalar hangileridir şartları nelerdir içeriğimizde inceleyelim.

Ev İpotekli Kredi Nasıl Çekilir?

Kendi eviniz üzerinden kredi çekebilmeniz mümkündür. Fakat bu krediyi konut kredisi olarak değil İpotekli İhtiyaç Kredisi olarak alabilirsiniz. Size ait olan tapu ile ev, arsa, işyeri ipotekli kredi çekebilirsiniz. Aşağıda belirttiğimiz ipotekli kredi veren banaklardan size uygun olanını seçerek gerekli evraklar ile başvuru yapabilirsiniz.

Ev İpotekli Kredi Veren Bankalar 2021

Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmayan kişilerin evleri bulunuyorsa ipotek ettirmeleri durumunda bankanın aradığı şartlara uygunluk sağlayarak kredi kullanabilirler. Sahip olduğunuz gayrimenkulü ipotek göstererek yüksek miktarlarda kredi kullanarak uzun vadeler işle ödeyebilirsiniz. İpotek karşılığından kredi veren bankaların listesi şu şekildedir;

Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar;

 • Denizbank ev teminatlı kredi
 • TEB Bireysel Finansman kredisi
 • Vakıfbank İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi
 • Ziraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman Kredisi
 • Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi
 • Halkbank Mortgage Dışı Destek Kredisi
 • QNB Finansbank 72 Ay Vadeli İpotek Teminatlı Taksitli Kredi
 • Odeabank Bireysel Finansman Kredisi
 • HSBC Kendi Konutu İpotekli Bireysel Finansman Kredisi
 • Garanti Bankası Evini Gösterene Mortgage
 • Alternatif Bank Bireysel Finansman Kredisi

Bu bankalar üzerinden “evimi ipotek edip kredi almak istiyorum” diyen vatandaşlar ihtiyacınız olan kredilere ipotek göstererek başvuru sağlayabilirsiniz. Her bankaya ait ipotekli kredi şartları değişir ve bankalar müşterilerine özel kapmayalar sağlayabilir.

Ziraat Bankası İpotek Karşılığı Kredi

Ziraat Bankası aracılığı ile yüksek meblağlarda olan ihtiyaçlarınız için anında ipotekli bireysel finansman kredisi için başvuru yaparak uzun vadeler ile ödeme olasılıklarından yararlanabilirsiniz. İpotek Karşılığı kredi özellikleri arasında en çok önem verilen ipotek edilecek mülkün değeridir. Kredi limiti konut ekspertiz değerinin %80′, işyeri için ekspertiz değerimim %75’i ve imarlı arasalar için %50’ine kadar banka kredi kullanma şansı tanıyarak Ziraat Bankası ipotek karşılığı kredi vermektedir. Kredi kullanırken belirtilen gayrimenkul üzerine ipotek işlemi uygulanır ve kredi için gerekli görülmesi durumunda banka tarafından ek teminat istenebilir.

Ziraat bankası ipotekli bireysel kredi hesaplama tablosu;

İpotekli Bireysel Finansman Kredisi LimitiVade (AY)Faiz Oranı Ödenecek Aylık Tutar
50.000 TL36 Ay%1.541.914,08 TL
80.000 TL 36 Ay%1.54 2.062,53 TL
100.000 TL 36 Ay%1.543.828,16 TL
Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Yüksek tutarlı ihtiyaçlarını uzun vadeler ile ödemek isteyen kişiler Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi için başvuru yapabilir. Kendi üzerinize olan veya bir yakınınızın evini teminat göstererek nakit ihtiyacınızı karşılarken uygun ödeme koşullarından faydalanabilirsiniz. 18 yaşından büyük, risk ve istihbaratta olumsuz olmayan kişiler gelir belgelerini beyan ederek başvurularını gerçekleştirebilir. Kredilerin taksitleri hane halkı aylık ortalama gelirinin %50’si geçmeyecek şekilde yapıldığından dolayı ödeme konusunda ihtiyaç sahipleri zorluk yaşamayacaktır. Krediye konu olan işyeri veya konut teminat gösterilir ek olarak krediye hayat sigortası da yaptırılmaktadır.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Gerekli Belgeler

Krediye başvuru yaparken ihtiyacınız olacak belgeler bulunuyor. Sürücü belgesi, Nüfus cüzdanı, pasaportun aslı yada fotokopisi ile her meslek gurubuna ait kişilerden istenen gelir durumunu gösteren belgeler var.

 • Ücretliler; Maaş bordrosu yada net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belgeler.
 • Serbest meslek sahipleri; Vergi levhası.
 • Emekliler; Hesap cüzdanı.
 • Gayrimenkul Geliri Beyan Edenler; Tapu aslı ve fotokopisi.

Kredi başvurusu yapacak kişiler yukarıda belirtmiş olduğumuz belgeler ile birlikte kredi için ipotek alınacak gayrimenkulün tapusu ile başvurularını sağlayabilirler. Kredi kullanacak kişiler için örnek bir hesaplama tablosu inceleyelim;

Kredi TutarıVade SüresiFaiz OranıKredi Tahsis Ücreti
50.000 TL12 Ay%1.92262,50 TL
50.000 TL24 Ay%1.82262,50 TL
50.000 TL36 Ay%1.66262,50 TL
100.000 TL12 Ay%1.92525 TL
100.000 TL24 Ay%1.82525 TL
100.000 TL36 Ay%1.66525 TL
İpotekli İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası İpotekli Kredi

Garanti Bankası “Evini Gösterene Mortgage” kampanyası ile sahip oldukları evi ipotek göstererek kredi kullanmak isteyen kişilere nakit desteği sağlıyor. İhtiyaç sahiplerine mortgage adı altında üç adet kampanya hazırlayan bankadan kredi kullanarak kendinize en uygun olan özellikli ipotek kredisini seçebilirsiniz.

 • Evini Gösterene Mortgage; Kredi kullanımlarında vade 36 ay olmaktadır. Krediye ipotek gösterilecek olan ev kredi çekmek isteyen kişinin üzerine olmalı. Kredinizi erken ödemek isterseniz eğer aylık ödemelerin bir veya birden fazlasının erken ödemek istediğinizde kalan vade 36 ayı geçmiyorsa ödenen anapara tutarının %1’ini, 36 ayı geçiyorsa %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilmektedir.
 • Evini Gösterene Otomatik Hazır Mortgage; Kredi üst limiti 40.000 TL’dir. İlk kredi kullanım tarihinden itibaren 1 yıl sonra başlayarak kredi vadesi botunca limitinizin tamamını kullanabilirsiniz. Kredinin vade süresi 36 ay olup krediye konu olacak konutun kendi üzerinize olması gerekmektedir.
 • Evini Gösterene Hazır Mortgage; Krediyi kullandığınız tarihten itibaren 24 ay içerisinde limitinizin tamamını kullanabilirsiniz.

Evini gösterene mortgage faiz oranları %1,99 olup vade süresi 36 aydır. Garanti Bankası sabit faizli kredilerde, kredi taksitlerinin bir yada birden fazlasını erken ödemek istemeniz durumunda kalan vade süresi 36 ayı aşmıyorsa, ödenen ana para tutarının %1’i 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek miktarda tahsil edilir.

Konut kredisi ile birlikte bankalara araç ipotekli başvuru yapmak isteyen kişiler Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar içeriğimizden kredi hakkında bilgi alabilir.

TEB İpotekli Kredi

TEB bireysel finansman desteği ile yüksek tutardaki kredinizi ipotekli kredi fırsatından faydalanarak alabilirsiniz. Teminat olarak size ait olan evi ipotek ederek evinizin ekspertiz değerinin %60’ına kadar kredi kullanabilirsiniz. TEB ipotekli kredi faizleri sabit olup vade sonuna kadar aynı şekilde ilerler. Detaylı bilgi ve ihtiyacınız olan tutara başvuru yapmak için size en yakın TEB şubelerine giderek başvuru sağlayabilirsiniz.

Halkbank İpotekli Kredi

Halkbank mortgage dışı destek kredisi ile ihtiyacınız olan yüksek miktarlardaki nakit ihtiyacınızı sağlayabilirsiniz. Kendinize ait olan konut, işyeri veya 3. şahsa ait olan işyeri ve konutu ipotek ederek 36 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz.

100.000 TL’ye kadar kredinizi %1,63 faiz oranı 36 ay vade süresi ile Halkbank’tan alabilirsiniz. Krediniz için tahsis ücreti 525 TL’dir. Hayat sigortası primleri ise müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kullanılacak olan kredinin tutarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 100.000 TL 36 ay vadeli krediyi 35 yaşında bir erkek müşteri kullanacak ise yıllık sigorta primi 733,74 TL’dir.

Konut ve işyeri ipotekli kredilerin başvuruları Halkbank şubelerinden yapılmaktadır. Size en yakın şube ve ATM’leri buradan inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank İpotekli Kredi

Vakıfbank’ın ipotek karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi 36 ay vadeler ile 3 ya ertelemeli yada eşit taksitler ile müşterinin tercihine göre ödenmektedir. Ticari niteliğe sahip kişiler hariç, düzenli gelire sahip KKB puanları olumlu gerçek kişiler krediden faydalanabilir. Kullanılacak olan kredinin limiti ipotek edilecek konutun ekspertiz değerinin %80’i ile sınırlandırılmıştır. Krediyi kullan kişiye haya sigortası ve konut paket sigortası yapılır konut paket sigortası banka tarafından her yıl düzenli olarak yenilenir.

Sahip olduğunuz gayrimenkule ipotek göstererek %1,51 faiz oranında kredi için Vakıfbank şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

İş Bankası İpotekli Kredi

Tüketici destek kredisi altında İş Bankasından konut ipotekli kredi çekebilirsiniz. Ekspertiz değeri %50’si ile sınırlıdır. Bu krediden faydalanan kişilerin konutları ipotek ettirilir. Arsa ipoteği karşılığı kredi seçeneği bulunmamaktadır. 50.000 TL ile 100.000 TL arasında olan ihtiyaç kredilerinizi ipotek ile İş Bankasından çekebilirsiniz!

İş Bankası İpotekli Kredi Hesaplama Tablosu

Kredi TutarıFaiz OranıVade (Ay)Ödenecek Tutar
50.000 TL %1.6536 Ay 1.955,35 TL
80.000 TL %1.6536 Ay 3.12,56 TL
100.000 TL %1.6536 Ay3.910,69 TL
İş Bankası İpotek Teminatlı Kredi

Denizbank Ev İpotekli Kredi

Ev ipotekli kredi veren bir diğer banka ise Denizbank’tır. Hemen yüksek tutardaki ihtiyaç kredilerinizi Denizbank şubelerine giderek, evinizi ipotek ettirebilir ve nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. 36 ay vadeler ile ekspertiz değerinin maksimum %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Denizbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Hesaplaması;

Kredi LimitiVade (Ay)Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti
50.000 TL 36 Ay %2.42250 TL
100.000 TL 36 Ay %2.42250 TL
Denizbank Ev İpotekli Kredi

Kredi başvurusu için ücretli çalışan iseniz maaş bordrosu veya şirkete ait imza sirküleri ile birlikte maaş yazısı, serbest meslek sahipleri ise son 3 yıllık vergi levhaları ile Denizbank şubelerinden ev ipotekli kredi başvurusunda bulunabilir.

QNB Finansbank 72 Ay Vadeli İpotek Teminatlı Kredi

QNB Finansbank işyerini büyütmek isteyen Kobilere ev, işyeri ve arsa ipoteği karşılığından 72 ay vadeli ipotek teminatlı kredi sağlamaktadır. Krediden cirosu 60 milyon TL’ye kadar olan firmalar faydalanabiliyorken teminat gösterilen, işyeri veya konut ekspertiz değerini %75’i kadar arsalarını teminat gösterecek olan kişiler ise ekspertiz değerinin %50’si kadar kredilerden yararlanabilir. Bankaya kredi için teminat gösterilen işyeri, konut veya arsanın sigortalarının yaptırılması QNB Finansbank tarafından zorunlu tutulmaktadır.

HSBC Kendi Konutu İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Kendinize ait olan ve ikametgah ettiğiniz konutu teminat göstererek ihtiyaç kredinizi HSBC bankasından 36 ya varan vade imkanları ile kredinizi kullanabilirsiniz. Banka müşterilerine tüm kredi vadesi süresince geçerli olacak tek seferde ve düşük tutarda sigorta prim ödemesi avantajlarından faydalanabilirsiniz. Banka kredi kullandırdığı müşterileri için oluşabilecek tüm risklere karşı önlem almak adına hayat sigortası yaptırmaktadır. Size en yakın HSBC şubesinin nerede olduğunu öğrenerek kredi başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.