canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba
KosgebKredisi.Com

Çocuğu Okula Göndermeme Başvuru Dilekçesi Örneği

Özellikle Pandemi döneminde artan vaka sayısı nedeniyle veliler çocuklarını okula götürmeme hakkını kullanabilmekteydi. Salgın döneminde kızım veya oğlum okula gitmek istemiyor, ne yapmalıyım? sorusunu soran ve covid-19 nedeniyle çocuğunu okula göndermek istemeyen veliler için dilekçe örneği ile birlikte MEB okula göndermeme dilekçesi nasıl hazırlanır? inceleyeceğiz. 2021 yılı okula göndermeme cezası nedir, çocuğu okula göndermeme veli izin dilekçesi nasıl yazılır? İşte çocuğu okula göndermeme başvuru dilekçesi örneği ile ilgili tüm detaylar!

Çocuğu Okula Göndermeme Başvuru Dilekçesi Örneği

Çocuğunu Okula Göndermek İstemeyen Veli Ne Yapmalı?

Covid-19 salgını nedeni ile çocuğunu okula göndermek istemeyen veliler, ilgili okul müdürlüklerine dilekçe yazarak talepte bulunmaları gerekmektedir. İzin, bilgilendirme ve taahhüt dilekçesi olarak tasarlanmış örnekler eğitim kurumlarının internet sitelerinde yer almaktadır. Okula gitmemek için dilekçe örneği içerisinde hangi bilgiler yer alır, nasıl hazırlanır, dilekçe hangi birimlere teslim edilir, çocuğu okula göndermemenin cezası nedir? hemen inceleyebilirsiniz.

Çocuğunu Okula Göndermek İstemeyen Veli Dilekçesi Örneği 2021

Anne ve babalar tarafından, çocuğun velisi kimse ekteki dilekçeyi doğru bir şekilde doldurarak ve içeriğindeki bilgileri de kabul ederek imzalanır. Bu belge eğitim kurumunun idaresine, ilgili müdür ve müdür yardımcılarına teslim edildikten sonra talebiniz işleme alınacaktır. Dilekçe nasıl yazılır merak edenler için bir şablon yazısı paylaştık. İzin, bilgilendirme ve taahhüt dilekçesi olarak tüm şablonları aynı zamanda hangi kurum için yazacaksanız, web sayfasında da bulabilirsiniz. Covid-19 nedeniyle çocuğunu okula göndermek istemeyen veliler için dilekçe örneğini hemen inceleyebilirsiniz.

Covid-19 Okula Göndermeme Dilekçe Örneği

…………………………………………OKUL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

ÖĞRENCİ BİLGİLERİ:

Adı-Soyadı: Baba Adı:

Doğum yeri ve Tarihi: Anne Adı:

T.C. Kimlik Numarası: Cinsiyeti:

Sınıfı veya Şubesi: Okul Numarası:

         2020 / 2021  Eğitim-öğretim yılı Pandemi sürecinde, yüz yüze eğitim faaliyetleri süresince salgın hastalık semptomları (ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı vb.) gösteren öğrencilerin okula gönderilmesi veya salgın hastalık dönemi önlemlerine (sosyal mesafe kuralları, maske kullanımı vb.) özgü kurallara dikkat edilmemesi vb. nedenlerden dolayı bulaşma riskini artmasından endişe duymaktayım.

                Öğrencimin yüz yüze eğitime göndermeme konusunda bildirdiğim mazeretin dikkate alınmasını, öğrencimin eğitimini uzaktan eğitim ile sürdürmesini, okulda bulunmadığı sürelerin devamsızlıktan sayılmamasını talep ediyorum.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

                                                                                                                                                                 …./…./2021

Öğrenci Velisi (İmza) 

VELİ BİLGİLERİ:

T.C. Kimlik No:

Cep Telefonu (GSM):

Ev / İş Adresi:

Sağlık Bakanlığı EK-1 Taahhütname

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
EK.1


BİLGİLENDİRME FORMU VE TAAHHÜTNAME


Çocuğumun ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı, ishal şikayeti olması
durumu ile aile içerisinde solunum yolu şikayetleri gelişen veya solunum yolu
enfeksiyonu hikayesi ile hastane yatışı yapılan kişilerin varlığında ya da COVID-19 tanısı
alan kişilerin bulunması durumunda çocuğumu kuruma getirmemem ve bu durumu
okula bildirmem gerektiği konusunda bilgilendirildim.
Yukarıda belirtilen durumlarda çocuğumu okula getirmeyeceğimi ve getirmeme
sebebimi okul yönetimine bildirmeyi kabul ve taahhüt ederim. …/… /2021


TAAHHÜT EDEN: OKUL YETKİLİSİ:
Veli veya Vasinin adı soyadı: Adı soyadı:
İmzası: Görevi:
Öğrencinin adı-soyadı:
İmzası:

Çocuğunu okula gönderme/göndermeme veli bilgilendirme izin ve taahhütname dilekçesi doldurulduktan sonra okula teslim edilmelidir!

Çocuğu Okula Göndermemenin Cezası 2021

Çocuğu okula göndermemenin cezası nedir? diye merak edenler için yasal düzenleme mevcuttur. İlköğretim ve Eğitim Kanunu gereğince belirlenen zorunlu eğitim dönemlerinde çocukları okula gelmesine izin vermemek suç teşkil etmektedir. Bu kanun ile belirlenen hükümlere uymayan ve COVID-19 okula göndermeme dilekçesi teslim etmeyen vatandaşlara 400 TL’den 1000 TL’ye kadar para cezası verilmektedir.

İlköğretim çağına gelmiş olan küçükler 6 ve 14 yaş aralığında ilköğretimlerini tamamlamakla yükümlüdür. Bu çağ, 1. sınıf ile başlar. Birinci sınıf dönemi için 72 ayını dolduran çocukların kayıtları yapılmaktadır. Gelişim durumlarına kosgebkredisi.com uygun olarak erken veya geç olup olmaması yönetmelik ile belirlenebilmektedir. Kız ve erkek çocuklar bu eğitim-öğretim hayatlarını resmi, özel Türk okullarında yapmak zorundadır. (3579 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu) 4 yıl ilkokul ve 4 yıl ortaokul olmak üzere eğitimlerin tamamlanması yasal bir zorunluluktur.

Covid-19 nedeniyle okula gitmek istemeyenler, bu öğrencilerin velileri devamsızlık sebeplerini eğitim merkezinin idaresine bildirmekle yükümlüdür. Ayrıca başkaca devamsızlık sebepleri varsa ilköğretim müfettişleri tarafından bu durumlar maddi manevi araştırılarak eksiklikler giderilir.

Okula Göndermeme Suçu (Her Gün İçin 15 TL)

Mülki idare ve muhtarlıkların velilere yaptığı tebliğden sonrada yine sebepsiz çocuğunu göndermeyenlere Okul Müdürlüğünde belirlenen her devamsız gün için 15 lira para cezası kesilmektedir. Yine bu cezaya rağmen devamsızlık nedenlerini salgın hastalık, pandemi veya diğer sebepleri yazılı dilekçe ile bildirmeyen veli veya vasilere 500 lira ceza kesilmektedir.

Okula Gondermeme Cezasi
Okula Göndermeme Cezası Ne Kadar?

Siz de pandemi döneminde çocuğunuzun okula gitmesinden endişe duyuyorsanız çocuğu okula göndermeme dilekçe örneğini inceleyerek, MEB okula göndermeme dilekçesi hazırlayarak müdür ya da müdür yardımcısına teslim ediniz.

Okula Gitmeyenler Devamsız Sayılacak Mı?

Kural olarak tüm öğrenciler, bir eğitim öğretim yılındaki müfredattan sorumlu tutulacaklar. İşlenen saatler dışında kalan kısımlar online olarak devam ettirilecekler. Canlı dersler EBA, EBA TV veya diğer online ders yolları ile yapılabilecek. Eğer müdürlüklere verdiğiniz yazılı dilekçeniz mevcutsa, salgın nedeniyle devam hakkından vazgeçtiyseniz yüz yüze yapılan derslere katılmamış olsa bile devamsız sayılmayacak!

Pandemi Döneminde Okula Gitmeyecek Öğrenciler

Salgın hastalık (Covid-19), sel, deprem, yangın gibi doğal afetler sebebiyle okula devam edemeyen çocuklar için velileri veya vasileri ekli dilekçeyi hazırlar. Okula korona dilekçe örneği üzerinden de görebildiğiniz gibi, nedenleri ile durumlarını bildiren velilerin çocukları, bu süre bitene kadar devamsız sayılmazlar. Bu süre bitinceye kadar izinli olarak eğitim dönemini tamamlamış olurlar.

Bu sebepler haricinde okula gelmesine izin vermeyen, izin süresini geçirmiş olan, kayıt olacağı eğitim kurumunun dışına giden ve izi bulunamayan, kayıt işlemlerini geç yaptıran, mazeretsiz olarak durumunu müdürlüklerine bildirmeyen vatandaşlar hakkında yasal işlem başlatılır. Yukarıda belirlenen sınırlar çerçevesinde 400 liradan 1000 liraya kadar ceza kesilir. Öğrencilerin velileri/vasileri bu tutarı ödemekle yükümlüdür.

Lise Öğrencisi Göndermeme Dilekçesi MEB

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Salgın boyunca lise, ortaokul ve ilkokul öğrencileri için de devam konusunda esneklik sağlanmıştır. Yapılan açıklamalara göre eğitim kurumlarına tek bir dilekçe ile sebep bildirerek izinli sayılmak mümkün. Bu sebeple, aileler çocukları için yukarıda şablon olarak verilen dilekçeyi doldurarak imzalayabilirler. İmzaladıktan sonra okul idaresine verdiklerinde dönem bitişi olan 2 Temmuz 2021 tarihine kadar izinli sayılacaklar.

e-Devlet sisteminde Milli Eğitim Bakanlığı sayfasında yer alan tüm dilekçeleri görüntülemek için tıklayınız!

Okul İçin Dilekçe Nereden Alınır?

Çocuğumu okula göndermek istemiyorum dilekçe örneği nereden temin edilebilir? Okula göndermeme dilekçesi alabilmek için müdür ya da müdür yardımcısına giderek dilekçe talebinde bulunabilirsiniz.

Güncel öğrenci burs başvuruları için içeriğimizi inceleyerek bilgi alabilirsiniz!

Okula Gitmemek İçin Dilekçe Vermek Zorunda Mı?

Pandemiden dolayı çocuğumu okula göndermek istemiyorum dilekçe vermek zorunda mıyım? gibi düşünceleri olan velilerin okula göndermeme dilekçesi hazırlaması zorunludur. Yüz yüze eğitim için devam zorunluluğu bulunmasa da bu süreç içerisinde eğitim hayatına devam edemeyecek öğrenci için pandemiden dolayı okula göndermeme dilekçesi hazırlanıp, okul idaresine mutlaka teslim edilmesi gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.