KOSGEB Hibeleri

İngilizce Özel Ders Ücretleri (TÜM İLLER)

İngilizce Özel Ders Ücretleri (TÜM İLLER)

İngilizce dersi almak isteyen, kursa gitmek isteyen milyonlarca kişi bulunmaktadır. Bu eğitimleri almak isteyen kişilerin ise ilk olarak merak ettikleri şeylerden biri özel İngilizce kursu fiyatlarıdır. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa illeri için, yurtiçi ve yurtdışı kurs maliyetleri ve fiyatlarını, özel ders ücretlerini, saatlerini, evde ne kadar olduğunu, özel derslerin, güncel 2021 fiyatlarını belirleyen faktörleri araştırdık.

2021 Yılında Yurtiçi ve Yurt Dışı İngilizce Kurs Fiyatları Ne Kadar Oldu?

İngilizce öğrenmek isteyenler  yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli kurslara katılarak iyi bir dil eğitimi alabilirler. Bunların dersleri, sistemleri, seviyeleri, ücretleri ile ilgili tüm bilgileri konumuzun içerisinde inceleyebilirsiniz. Şehirlere göre, eğitime göre, ülkelere ve istediğiniz bölüme göre her yıl bu fiyatlar değişmektedir. İlk olarak dil bölümlerinden bahsedelim.

Yüz yüze İngilizce özel ders ücretleri;

 • 1 kişi: 140 TL (ayda en az 8 saat)
 • 2 kişi 180 TL (ayda en az 8 saat)
 • 3 kişi 200 TL (ayda en az 8 saat)
 • Tüm uzman özel eğitmenlerin ders saat ücreti 140 ve 250 TL arası değişiklik gösterir.

İngilizce Dil Eğitimi ve Bölümleri Nelerdir?

İngilizce eğitimini çocuk grubu, ortaokul, lise, üniversite, genç yetişkin, yetişkinler, profesyoneller, üst düzey yöneticiler gruplarında ve sınava yönelik eğitim olarak alabilirsiniz.

 • Genel İngilizce kursları

Bu grupta A1 elementary, A2 pre-intermediate temel başlangıç, B1 intermediate, B2 upper- intermediate orta düzey ve C1 advanced C2 proficiecy ileri düzey olarak ayrılır.

 • Akademik İngilizce kursları
 • Teacher Training
 • İş İngilizcesi
 • Avukatlar için İngilizce
 • TOEFL sınavına hazırlık
 • AP
 • GRE
 • 30 yaş üstü programlar ve dersler
 • IELTS hazırlık için
 • IB Sınavı
 • DSH sınavı
 • GMAT
 • SAT
 • PTE Sınavı
 • ACT
 • TestDAF
 • DSH Sınavı için yabancı dil kurslarını tercih edebilirsiniz.

Evde Özel İngilizce Ders Ücretleri

Evde özel ders almak isteyen öğrenciler için özel olarak bir fiyat verilmektedir. Bu kişiden kişiye değişir. Saatlik, haftalık, aylık gibi bir anlaşma yapılabiliyor. Genel olarak öğrencilerin ve öğretmenlerin günlük ve saatlik tercih ettiği görülmektedir. Örneğin; evde 1 saat İngilizce dersi alan bir öğrenci, saatine ortalama 30, 50 TL. 75 TL. verebilmektedir. Bu hocanın kendi belirlediği bir fiyattır, bu tamamen anlaşmanıza kalmış bir durumdur. Haftalık ise 30 TL. saat ücretinden hesaplarsak 4 gün ders alan birinin haftalık 120 TL. vermesi gerekmektedir. Aylık olarak 15 gün boyunca ders alan biri ise 450 TL. ödeyecektir.

İngilizce Özel Ders Saat Ücreti 2021

Kurumlar da bire bir yüz yüze eğitim alan öğrenciler ise sadece aylık üzerinden değil saat üzerinden de hesaplanabilir. 1 gün üzerinden saatine 50-55 TL. arasında bir fiyat üzerinden özel bire bir eğitim alabilirsiniz. 2 öğrenci için 1 aylık bir saatlik ders ücreti ise 85 TL. olarak belirtilmiştir. Bu ücretler kurumlara ve kişilere göre değişiklik gösterebilir. 50 TL.’ den 200 TL.’ ye kadar bir bedel ödeyebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirdeki kurumlar ile görüşerek bilgi alabilirsiniz. Peki özel ders fiyatlarını belirleyen faktörler nelerdir? Bakalım.

Özel Derslerin Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

İngilizce, Almanca, Matematik gibi diğer dersler ve yabancı dil kurslarının fiyatlarını belirleyen bazı faktörler vardır. Bu faktörler;

 • Şehir 
 • Dersin türü 
 • Seviye
 • Tecrübe 
 • Hazırlık süreci 

Bu faktörler dersin türüne göre, eğitim seviyesine, tecrübeye ve şehirlere göre değişiklik gösterir. Burada İngilizce üzerinden bir örnek verelim; dersi veren öğretmen sadece o ders alanında eğitim veriyor ise bu fiyat artabilir. Ancak üniversitede İngilizce çevre mühendisliği okuyarak eğitimine güvenip ders veren bir kişinin alanı mühendislik olduğu için alan mezunu biriyle aynı fiyatı vermez. Bu durum üzerinden, bölüm ve beceriler fiyatta önemli rol oynar. Deneyimi ve eğitimi ne kadar fazla ise yine fiyatta durum göz önünde bulundurularak artış gösterecektir. Seviye olarak A1 ve C1 seviyesindeki öğrenci aynı durumda olmayacaktır. Bu esnada ise detaylı bir bilgi ve hazırlık süreci devreye girmektedir. Yine ücret farklılıkları burada devreye girer. Şehir faktörlerinde ise büyükşehirlerin etkisi çok fazladır. Kurs çeşidi ve öğrenci çok olduğundan şehirlere göre bu ücret değişiklik gösterir.

Bursa İngilizce Kursu Fiyatları
İzmir İngilizce Dil Kursu Fiyatları

Yurtiçinde İngilizce Kurs Fiyatları Güncel

Yurtiçinde İngilizce kurslarının fiyatları her yıl değişiklik göstermektedir. Ucuz maliyetler ile kursa gitmek ve boşa zaman harcamak yerine kaliteli bir eğitim almak daha kalıcı, hızlı ve pratik bir dil öğrenmenizi öneririz. Hem zaman hem de maddi anlamda zarara uğramak istemiyorsanız, iyi bir kurumdan ders almanız yararlı olacaktır. Sizler için yurtiçinde 4 büyük İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa şehrimizi ele alarak 2021 İngilizce kurs fiyatlarını araştırdık.

İstanbul İngilizce Kurs Fiyatları 2021

 • Just English: Aylık 149 TL.‘ den başlayan fiyatlar ile 24 ay kayıt yaptıran bir öğrenci 3.576,00 TL. bir ücret öder. Ayrıca Toefl seviyesi Amerika’ da eğitim hakkı ve kayıt olan herkese ücretsiz Amerika eğitimi sunmaktadır.
 • Dilko İngilizce Kursu: Başlangıç seviyesinden 4. seviyeye kadar bir eğitim alan öğrenci nakit fiyatı ile 4.800,00 TL. taksitli fiyatı 5.500,00 TL. bir fiyat ile kayıt yaptırabilir. Ayrıca hafta sonu ve hafta içi saatleri vardır. Hafta sonu 2 bölüm 09:00- 12:30 arasında, öğlen 15:30 ve 19:00 arasında ders alabilirsiniz. Ayrıca 10 ekim de başlangıç seviyesine kayıt yaptırabilir ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Yurtdışı için bir desteği yoktur. Ayrıca yabancı ve Türkçe öğretmenleri ile eğitimleri görebilirsiniz. Detaylı bilgi için kurumu arayarak bilgi alabilirsiniz.
 • Dialogue Dil Kursu/Fatih: İngilizce ve Almanca eğitimlerinizi bu kurumdan alabilirsiniz. Genel bir eğitim için, 6 seviye eğitim vererek hafta sonu ve hafta içi katılım sağlayabilirsiniz. Sabah, öğle, akşam olarak size uygun olan saatleri seçerek, her kur için 1.500,00 TL.-2.000,00 TL. gibi bir ücret ödeyebilirsiniz. 1. seviye ve 6. seviyeye kadar aldığınız da toplam 10.000,00 TL. ve 15.000,00 TL. arasında bir ücret ödeyerek başlayabilirsiniz. Ayrıca kursun yurtdışı konaklama imkanı vardır. Sertifikalarına sahip olabilirsiniz.
 • English Time: Sıfırdan bir eğitime başlayan biri toplamda 6 kur bir ders alır. A1, A2, B1, B2, C1, C2 olarak eğitimini tamamlar. Kitap ve materyaller ücretsiz olarak kurum tarafından verilir. Hafta sonu ve hafta içi kursları vardır. 2. seviyeden itibaren yabancı eğitmenler ile başlayabilirsiniz. Yurtdışı için anlaşmalı firmaları vardır. Net fiyat bilgisi için kurumları ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.
 • British Time Dil Okulları/Kadıköy: Seviye başından eğitim veren bu kurum 3 seviye de ders vererek (6 kura karşılık gelir) hafta sonu ve hafta içi ders vermektedir. ayrıca 7 ülkeye yurtdışı eğitimi sunmaktadır. Özel dersleri de vardır. Ücret olarak 7.500.00 TL. ve 10.000,00 TL. bir fiyat alabilirsiniz. Detaylı bilgiyi kurumlardan alabilirsiniz.
 • Amerikan Kültür Şişli/Mecidiyeköy (The American Street): Sıfırdan bir eğitim almak için 1 kur fiyatı 2.000,00 TL.‘ den başlayarak 5 ve 6 kur sonunda 8.500,00 TL. ve 10.000,00 TL. arasında bir ücret ödeyerek dilediğiniz ingilizce eğitimini alabilirsiniz. Yurt dışı desteği için sertifika vermektedirler. Bu belge ile yurtdışı iş ve diğer başvurularında bu sertifikadan yararlanabilirsiniz.
 • Amerikan Life Kavacık: 2021 yılında 1 kur ücreti 750 TL.’ den başlamaktadır. Toplamda 5 veya 6 kuru aldığınızda 3.750,00 TL. ve 4.750,00 TL. bir fiyat ile eğitim alabilirsiniz.
 • British Point: 1. Seviyeden bir eğitime başlayarak toplamda 4 kuru tamamlayan bir öğrenci 3.700,00 TL.’ den 4.000,00 TL.‘ ye kadar bir ücret ödeyerek eğitime başlayabilirsiniz. Yurtdışı paketlerine katılmak isterseniz 3. kurdan sonra İngiltere’de 3 hafta konaklama+ eğitim+ yemek dahilinde 4. seviyeyi  tamamlayarak 8.950,00 TL. ve 10.000,00 TL. arasında bir fiyat ödeyerek hemen kayıt olabilirsiniz. Ayrıca Oxford sistemi ile eğitim alabilir, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere toplam 6 saat ders alabilirsiniz. A1, A2 ve B1, B2 seviyesinden sonra yabancı ve Türkçe hocalar ile ders alabilirsiniz. Hemen kayıt olmayı unutmayın!

İstanbul’un hemen hemen her semtinde bulunan kursları ve ücretlerini yukarıda görebilirsiniz. Detaylı bilgi ve kayıt için kurumları arayarak ve kayıt yaptırarak bilgi alabilirsiniz.

Ankara İngilizce Kurs Ücretleri

Ankara’ da İngilizce kurs fiyatları ve kurlar ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 • Perfect English/Keçiören: Kurs saatleri 3 saat üzerinden verilmektedir. 3 seviye bir ders eğitimi alabilirsiniz. Her bir seviye 700- 800 TL. arasındadır. 3 seviyeyi 700 TL. üzerinden toplamda 2.100,00 TL. gibi bir miktar ile alabilirsiniz. Özel ders ücretinin saati 70 TL.‘dir. Detaylı bilgi için kurslardan bilgi alabilirsiniz.
 • TAD Batıkent: 2021 yılında yetişkinlere eğitim vermemektedir. Çocuk grupları için verilen fiyatlar ise her bir seviye (kur) de 500 TL. olarak belirlenir. Toplamda 8 aylık4.000,00 TL. ödeyebilirsiniz. Hafta sonu veya hafta içi 2 gün boyunca 3’er saatten toplamda 6 saat eğitim alabilirsiniz.
 • Alfa Akademi/Çankaya: Fiyatları ve sistem bilgisi için kurumu arayabilirsiniz.
 • Active English: Temel eğitimden başlayarak A1, A2, B1,B2 ve C1, C2 ile toplamda 6 kur bir eğitim alabilirsiniz. 6 seviye toplamda 4.990,00- 5.000,00 TL. arasındadır. 2 kur ise 1490,00 TL.’dir. Ayrıca yurtdışı seçenekleri ve imkanlarını da firmalar aracılığı ve kendileri sunmaktadır. Bunlar içinde bilgi alabilirsiniz.
 • Wall Street English/Çayyolu ve Kızılay: Sıfırdan bir eğitim almak için yapmanız gereken tek şey şube yolu veya online sisteminden seviye tespit sınavına girerek yapılan sınav sonrasında kaç ay eğitim almanız gerektiğiniz belirlenir ve fiyatlar bu yapılan sınav sonrasında aya göre belirlenir. Yurtdışı seçenekleri bulunmamaktadır.
 • Çağrı Dil Okulları: Eğitime yabancı dil hocaları ile başlayan, hafta içi salı, perşembe 18:30 ve 21:40 arasında hafta sonu ise 10:00, 13:00 arası ve 17:00 ile 20:00 aralığında ders alabilirsiniz. 3 aylık bu eğitimde her bir kur seviyesi için 990 TL. ödeyerek toplamda 2.970,00 TL. ve 3.000,00 TL. arasında makul ücretlerle kayıt olabilirsiniz. Yurtdışı için destekler sağlamaktadırlar.
 • İcon Dil Kursu/Çankaya: Online ve yüz yüze hizmet veren bu kurumun detaylı bilgileri için şubelerine giderek bilgi alabilirsiniz.
 • Tac Dil Kursu/Ankara: Şubelerini ziyaret ederek fiyat bilgisi ve eğitim bilgisini alabilirsiniz.

Ankara için temelden gramer dil eğitim kurslarına yukarıdan bilgi alarak başvuru yapabilirsiniz.

Özel Derslerin Fiyatlarını Belirleyen Faktörler
Bursa İngilizce Kursu Fiyatları

İzmir İngilizce Dil Kursu Fiyatları

Sıfırdan bir dil eğitimi için bilgi İzmir dil kurslarının bilgilerini görebilirsiniz.

 • Özel İzmir İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu/Buca: 6 seviyeden oluşmaktadır. Kampanya üzerinden 2+1 ve 3+2 ile bunlardan yararlanabilirsiniz. Yurtdışı eğitimleri bulunmamaktadır. Detaylı bilgi için şubeye gitmeniz yeterli olacaktır.
 • English Time: Güncel kurs fiyatlarını yaptıkları seviye tespit sınavlarından sonra kişiye özel imkanlar ile hazırlamaktadır. Fiyatlar ve eğitim seviyesi için bilgileri kurumdan alabilirsiniz.
 • Oydem Ortadoğulular Yabancı Dil Eğitim Merkezi: Aylık ve kur bilgilerini şubelerden yapılan sınav sonrasında belirlenen programa göre ücretler belirlenir. Kurumu ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.
 • Wall Street English Kursu: Online ve yüz yüze eğitim imkanları bulunmaktadır. Yapılan seviye tespit sınavı sonrasında ödeme, eğitim ve kaç seviye olacağı hakkındaki bilgileri sınav sonrası şubelere giderek öğrenebilirsiniz. Yada internet üzerinden online sınava katılarak bu fiyatları öğrenebilirsiniz.
 • Just English Dil Okulları: YDS kursu ve genel ingilizce için 150 TL.’den başlayan fiyatlar ile kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıca yurtdışında kurum tarafından Amerika’ya giderek eğitim alabilirsiniz. 150 TL. ile 12 ay kayıt yaptıran bir kişi 1.800,00 TL. ile başlayabilir.

Bursa İngilizce Kursu Fiyatları

Genel olarak tercih edilen ve güncel ingilizce kursu fiyat ve bilgileri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 • Ada Dil Okulu: Haftada 3 gün 19:30 ve 21:30 saatlerinde temel eğitimden yararlanabilirsiniz. 6 kurdan oluşmaktadır. Her kur için ödeyeceğiniz tutar 1.000,00 TL.’dir. Toplamda 6 kuru 6.000,00 TL. olarak ödeyerek eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Yurtdışı desteği bulunmamakta ancak firmalara yönlendirme yapılmaktadır. Anlaşmalı oldukları firmalar sayesinde bu imkandan yararlanabilirsiniz.  Ek olarak çocuklara da dersler verilmektedir. Detaylı bilgi için şubelere başvurabilirsiniz.
 • Globus Dil Okulları: Yılında ingilizce dil kursu olarak eğitim vermemektedirler.
 • English Time Bursa: Temel eğitim için 6 seviyeden oluşan bu kurs için ücretleri şubelerden öğrenebilirsiniz. Her kur başına 120 saat ders eğitimi verilir. Dersler yabancı hocalar ile işlenir. 1 seviye 3 ay sürmektedir. Paketler halinde yurtdışı eğitim ve destekleri vardır.
 • Just English Dil Kursu: Online ve akademik eğitim, genel, temelden bir ingilizce bilgisi alabilirsiniz. Aylık ödeme planları kişiye özel olarak düzenlenmektedir. Ayrıca 6 seviyeden oluşan bu sistemde her kurda sınav yapılmakta ve bu sınav durumuna göre programınız düzenlenecektir. 6 kur toplamında kampanya ile 6 bin TL. ‘ye kayıt oluşturabilirsiniz. Yurt dışı eğitimlerinde ise 2 hafta boyunca 560 saat ders alarak, derslerinizi ve masraflarını kurumun karşıladığı Amerika, Los Angeles ve İngiltere gibi ülkelere giderek konaklama ücretlerini kendiniz karşılayarak yararlanabilirsiniz. Tüm fiyat bilgileri için seviye tespit sınavına girerek kurumdan bilgi alabilirsiniz.
 • Amerikan Kültür:/Bursa: Tek kur başına 950,00 TL. ve 2.000,00 TL. arasında bir miktar ödeyerek, 6 kur ders alarak eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Yurt dışı  desteğini sertifika vererek desteklemektedir. Toplamda 975 TL’den 6 kur fiyatı 5 bin 850 TL. bir ücret ödeyebilirsiniz. Detaylı bilgi için kurumları ziyaret ediniz.

Yurtdışında İngilizce Kursu Maliyeti

İngilizce öğrenmek ve eğitimini almak isteyen kişiler için yurtdışı her zaman ön planda tutulmaktadır. Uygun fiyatlarda kurs arayışında olan kişiler için araştırma sonuçlarımıza bakılarak; eğitim aşamasında konaklama, uçak bileti, kayıt ücreti, vize beledini ve harcamalarını kendilerinin karşılayacağını göz önüne alarak başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Londra ve Malta’ da bulunan özel dil okullarının 4 hafta, 24 hafta ve 2 haftalık ücretlerini inceleyelim.

Özel İngilizce Kursu Fiyatları (Yeni Fiyat)
İngilizce Dil Eğitimi ve Bölümleri Nelerdir?
 • Malta Julian’s Dil Okulu: Genel ingilizce eğitimini 2 hafta bir süre ile 4.007,12 TL.’ ye,
 • Londra Avalon School Of English Dil Kursu: 4 haftalık ise  5.440,00 TL. ile,
 • Londra Speakeasy School Of English: 12 haftalık eğitimde 3.168,00 TL.,
 • LSI Language Studies İnternational: 24 hafta genel ingilizce dersinizi 10.237,00 TL. ücret ile eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu fiyatlar sadece eğitim fiyatlarıdır. Yemek, konaklama, vize, uçak bileti ve diğer harcamalar size aittir.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.