Devlet Destekleri

Bakan Vedat Bilgin’den Asgari Ücret Açıklaması!

Bakan Vedat Bilgin, asgari ücreti gündemden çıkartacak bir çalışma içinde olduklarını belirtti.

Bakan Vedat Bilgin’den Asgari Ücret Açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete ilişkin bir açıklama yaptı.

Asgari Ücret Hesaplaması

Plan Bütçe Komisyonunda bakanlığının bütçe sunumunu yapan Bilgin, “Asgari ücretle ilgili yaptığımız hesaplar var enflasyon karşısında emeği koruyacak asgari ücret seviyesinin belirlenmesi gerektiği düşüncesiyle hareket ediyoruz” dedi.

Bilgin, “İşçilerimizi koruyan asgari ücret meselesini gündemden çıkartacak çalışma içindeyiz, rahatlama sağlayacağını şimdiden söyleyebilirim” dedi.

Bilgin’in Açıklamalarından Satır Başları Şu Şekilde:

Asgari ücret ile ilgili yaklaşık 2 bin 500 muhtelif sektörlerde çalışan işçi, işveren, yöneticiler, esnaf başka mesleklerden insanları kapsayan araştırma ile topumun beklentilerini belirleyen bir araştırma yapıyoruz. Bu bizim için bir kamuoyu beklentisini de gösterme şeklinde bir çalışma olacak. Hesaplarımızı yaparak işçilerimizi koruyacak Asgari Ücret meselesini gündemden çıkaracak bazı rahatlamalar sağlayacağını şimdiden söyleyebilirim” açıklamalarında bulundu.

3600 Ek Gösterge Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “Şunu çalışıyoruz, kapsam ne kadar, hangi grupları kapsarız, maliyeti ne olur, detaylı çalışıyoruz. Arkasından kamu kurumları, sendikaları çağıracağız kamuoyuna nasıl sonuçlandıracağımızı ifade edeceğiz” açıklaması yaptı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. F yıldırım dedi ki:

    Asgari ücret en az 5000 en düşük emeklşde 5000 olmadıkça bu milletin beli ,artı hükümetinde oy düzeyi düzelmz ,koyu bir Ak partili olarak diyorum bunu

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.