canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba
KosgebKredisi.Com

Ayrıntılı Ultrason Fiyatları (Özel Hastaneler)

Ayrıntılı Ultrason Fiyatları (Özel Hastaneler)

Detaylı yani ayrıntılı ultrason birçok hastalığın teşhisinde ve hamilelik döneminde kullanılmaktadır. Özellikle anne adaylarını oldukça yakından ilgilendiriyor. Bebeğin gelişimini, sağlık durumunu, risk durumunu, bebeğin hastalığı olup olmadığını inceler. Bebeğin organ gelişiminin tamamlanması ile 18 ve 23. haftalar arasında gerçekleştirilen 3D ve 4D görüntülenmesidir. Bu sebeple ayrıntılı ultrasonografi ve detayları anne adayları tarafından büyük dikkatle araştırılmaya devam etmektedir. Bu işlem özel ve devlet hastanelerinde kolaylıkla yapılmaktadır. İçeriğimizde detaylı ultrason fiyatları, devlet hastanesi ve özel hastanelerde ultrason fiyatları, 3D- 4D Boyutlu ultrasonografi 2021 hakkında tüm bilgileri alabilir ve hemen dilediğiniz hastanede bebeğinizin kontrollerini sağlayabilirsiniz.

Detaylı Ultrason Fiyatları 2021

Hamilelik dönemlerinde belirli haftalarda anne karnındaki bebeği görüntülemeyi sağlayan ayrıntılı ultrason, bebeğin gelişiminin büyük bir kısmının tamamlanması nedeniyle 18. ve 23. haftalarda yapılabilmektedir. Ultrason sayesinde anne karnındaki bebeğin kalıtsal hastalıklarının olup olmadığını gösterebilir ve belirtmek gerekirse bebeğe herhangi bir zarar da vermemektedir. Bununla beraber detaylı ultrason fiyatları her hastaneye göre farklılık göstererek 300 TL ve 600 TL arasında bir miktar ödeyerek detaylı ultrasonunuzu çektirebilirsiniz.

Özel Hastanelerde Ayrıntılı Ultrason Fiyatları 2021

Özel hastanelerde bebeğinin gelişimini merak eden anneler için ayrıntılı ultrason fiyatlarını araştırdık. Ortalama olarak 350 TL- 600 TL arasında bir ücret ödeyerek ultrasonunuzu çektirebilirsiniz.

Bazı özel hastanelerde 4 boyutlu Ayrıntılı Ultrason Fiyatları şu şekildedir;

 • Bursa Özel Medical Park Hastanesi Ayrıntılı Ultrason Fiyatları: 400 TL-500 TL aralığında ayrıntılı ultrason yapılmaktadır. Randevu almak için tıklayınız. 
 • İzmir Medical Park Hastanesi Ayrıntılı Ultrason Fiyatları 400 TL-500 TL arasında değişmektedir. Randevu işlemleri için tıklayınız.
 • Acıbadem Hastanesi Ayrıntılı Ultrason Fiyatları 450 TL’dir. Randevu işlemleri için tıklayınız.
 • İstanbul Kolan İnternational Hastanesi Ayrıntılı ultrason fiyatı 500 TL-600 TL aralığındadır. Hastanenin internet sitesinden  randevu almak için tıklayınız.
 • Egepol hastanesinde detaylı ultrason ücretleri öğrenmek için tıklayınız.

VERİLEN FİYATLAR ORTALAMA OLARAK VERİLMİŞTİR. GİDECEĞİNİZ HASTANELERDEN NET BİR BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

Devlet Hastanesi Detaylı Ultrason Fiyatları 2021

Devlet hastanelerinde SGK’lı olan bir hasta için ultrason ücretleri alınmamaktadır. Fakat kişinin sigortası yok ise bu durumda muayene katılım bedelini öder Devlet hastanelerinde ayrıntılı ultrason ücretleri 50 TL ve 200 TL arasındadır. Detaylı bilgi için devlet hastanelerinden bilgi alarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

4 Boyutlu Ultrason Fiyatları

Ultrason çeşitleri 2D, 3D ve 4D olarak kendi içinde ayrılmaktadır. 4 Boyutlu ultrason ücretleri ise her hastaneye göre farklılık gösterir. ortalama olarak 4 Boyutlu Ultrason Fiyatları 200 TL ve 600 TL arasındadır. Gideceğiniz hastaneden bilgi alabilir ve bebeğinizin sağlık durumunu görebilir bununla birlikte hastalığınızı detaylı olarak gösterebilirsiniz. Devlet hastanelerinde ise SGK’lı hastalar için ücretsizdir.

Ultrason Çeşitleri Nelerdir?

 • 3D – 4D Ultrason

3D ultrason ile karnın alt bölgesine bakılır ve 3 boyutlu görüntülenme ile bebek görünebilmektedir. Anne karnındaki bebeğin ultrason görüntüsü 3D ultrason sayesinde sağlanmaktadır. 4D ultrason ise 3 boyutlu görüntülenmenin video halinde izlenebilmesidir. Bu ultrason ile anne karnındaki bebeğin cinsiyeti öğrenilebilmektedir. Bazı anomaliler 4D ultrason ile daha net görülmektedir.

 • 2D Ultrason

Çoğunluk tarafından bilenen eski tarihlerden beri yaptırılabilen ultrason görüntelenmesi 2D ultrason ile gerçekleşmektedir. Yansıyan dalgalar halinde 2D ultrason işlemi yapılmaktadır. İşlem sırasında oluşan dalgalar ile anne karnındaki bebeğin görüntüsü siyah beyaz olacak şekilde kaydedilmektedir. Kaydedilen bu görüntüler monitörden anneye gösterilmektedir. 2D ultrason ile fetal anatomi ve morfoloji değerlendirmeleri yapılabilmektedir.

Ayrıntılı Ultrason Fiyatları 2021 (Özel Hastaneler)

Ayrıntılı Ultrasonda Gözlemlenen Hastalıklar

Ayrıntılı ultrason doktor tarafından belirlenen tarihler haricinde riskli durumlarda ve doktorun isteği üzerine 3 ve 4 kez yaptırılabilmektedir. Fakat herhangi bir sorun tespit edilmediğinde genellikle gebelik dönemlerinde yalnızca bir defaya mahsus yaptırılmaktadır. Detaylı ultrason sayesinde anne karnındaki bebeğin gelişim sürecinde olası kalıtsal hastalıkları tespit edilebilmektedir. Bu ultrason yöntemi ile bebeğin çoğu organı detaylı bir biçimde izlenebilmektedir. Bu organlar ise; beyin, omurga, kalp, kafa iç yapısı, bağırsak, iç organlar, böbrek, kol, bacak ve yüz olmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz organlar detaylı ultrason ile incelendiğinde / görüntülendiğinde belde açıklık, el ayaklarda dışa dönüklük, yarık damak, parmak kosgebkredisi.com sayısında fazlalık ya da eksiklik gibi sorunlar doğum gerçekleşmeden belirli süre öncesinde anne karnındaki bebeğe yapılacak olan ayrıntılı ultrason ile tespit edilebilmektedir. Ayrıntılı ultrasonların gerçeklik payı ortalama yüzde 90 olmaktadır. Detaylı ultrason sayesinde bebekte görülebilecek hastalıklar ise;

 • Bebeğin kalbinin yapısal bozukluklar,
 • Beyin dokusunda gelişimsel bozukluklar,
 • El ve ayaklarda meydana gelen yapısal bozukluklar,
 • Yarık dudak/damak,
 • Plasentada oluşan sorunlar,
 • Gözde oluşan boşluklar,
 • Omurgadaki gelişimsel bozukluklar.

Bebeğin anne karnında detaylı ultrason ile görüntülenmesi anne adayları tarafından oldukça fazla önem taşımaktadır. Ayrıntılı ultrasonlar, radyoloji uzmanları tarafından gerçekleşmektedir. Hamilelikte her annenin yaptırması gereken detaylı ultrason diğer kosgebkredisi.com ultrasonlarda olduğu gibi görüntülenmekte ve farklı işlemler yapılmamaktadır. İşlem süresi ortalama 30 dakika olmaktadır. Annenin karnına sürülen jel ile ultrason probunun hareket ettirilmesiyle ayrıntılı ultrason işlemi başlamaktadır. Dairesel hareketlerle bebeğin üzerinde incelemeler yapılır. İşlem sonucunda ayrıntılı ultrason raporu anneye teslim edilmektedir.

Ayrıntılı Ultrasonda Görülmeyen Hastalıklar

Detaylı ultrasonda anne karnındaki bebeğin organ gelişimi izlenebilirken organları etkilemeyen kalıtsal hastalıklar gözlemlenemez. Ayrıntılı ultrason ile gözlemlenemeyen hastalıklar ise;

 • Zeka geriliği
 • Görme ve işitme bozuklukları
 • Enfeksiyon hastalıkları
 • Kan hastalıkları
 • Doku hastalıkları

Yukarıda belirtilen hastalıklar ayrıntılı ultrason ile tespit edilememektedir. Bu hastalıklar anne karnındaki bebeğe uygulanacak herhangi bir işlem ile belirlenememektedir. Yalnızca kordon damarından alınacak olan kan ile araştırılma yapılmasıyla ileri derecedeki hastalıklar gözlemlenebilmektedir.

Hamilelikte Yapılan Testler

Hamilelikte anne ve bebek sağlığının kontrol ve teşhisi için bazı testler yapılmaktadır. Hamilelik sürecinde yapılan testler şu şekildedir;

 1. Ultrason Takibi
 2. Kan ve İdrar Testleri
 3. İkili Test
 4. Üçlü Test
 5. Doppler Ultrasonografi
 6. Gebelik Şekeri Tanısı
 7. Kan Uyuşmazlığı Testi
 • 11. ve 14. Hafta

Bu haftalarda yapılacak olan teste ikili tarama testi denmektedir. 11. ve 14. gebelik haftasında ense kalınlığı ölçümü de yapılabilmektedir. Annenin yaşı ve gebelik yaşı hesaplanmaktadır. Anne adayından alınacak olan kanda PAPP-A ve F B-HCG değerlerine bakılarak gerçekleşmektedir. Rapor sonucundan değerler 1/250′ den düşük olursa riskli gebelik olarak görülebilmektedir. Testte ense kalınlığı değerlerinin fazla çıkması, kromozomal anomali ve düşük ihtimali görülmektedir.

 • 15. ve 19. Hafta

 Hamilelik dönemlerinde 15. ve 19. haftasına kadar yapılan testin adı üçlü tarama testi olarak geçmektedir.

 • 16. ve 18. Hafta

16. ve 18. haftalar arasında yapılacak olan test dörtlü tarama testi olarak bilinmektedir. 11. ve 14. haftalarda ikili testi yaptırmamış olan anneler 16. ve 18. hafta yapılacak olan dörtlü tarama testinden yararlanabilmektedir.

 • 16. ve 20. Hafta

Down Sendromu testi olarak bilinen Entegre tarama testinin sonuçları oldukça güvenilir olmaktadır. 16. ve 20. haftada yapılan entegre testi ile  trizomi 13, down sendromu ve nöral tüp defektlerinin tespiti yapılabilmektedir. En gelişmiş test olan entegre tarama testi tespit oranı ise % 90 ve % 95 aralığında olmaktadır.

 • İlk 3 Ay Testi

İlk üç ay tarama testi sayesinde anne karnındaki bebeğin kollarına, bacaklarına, burnun kemiğine ve beynine bakılmaktadır. İlk 3 ay testi ile bebeklerin Down Sendromlu olup olmadığı tespiti sağlanabilir. Tespit oranı ise %90 – %95 oranlarındadır.

Özel Hastane Doğum Ücretleri (Tüm Doğum Çeşitleri) hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen özel hastanelerin detaylı ayrıntılı ultrason fiyatları yaklaşık olarak verilmiştir. Her hastanenin güncel fiyatlarında değişiklik yaşanabilir. Net bilgi almak için hastanelerle iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.