KOSGEB Hibeleri

AÖF Öğrenci Okul No Öğrenme

AÖF Öğrenci Okul No Öğrenme

Açıköğretim ile ilgili tüm bilgileri sizler için hazırladık. Konumuzun içeriğinde AÖF iletişim, Anadolu Üniversitesi girişi, okul no, öğrenci no öğrenme nasıl yapılır, öğrenci numaramı nasıl öğrenebilirim, lise ve ortaokul okul numarası öğrenme, AÖF destek gibi tüm konulara yer verdik. Dilerseniz yazımızın devamında tüm hepsini öğrenerek bilgi alabilirsiniz.

AÖF Nedir?

Açıköğretim Fakültesi 1982 yılında kurularak uzaktan eğitim metodu ile Anadolu Üniversite’ sinin öğrencilerine verdiği bir fakültedir. AÖF’ün sağladığı bir kolaylıkta öğrenciler için her ilde Anadolu Üniversitesi tarafından belirlenmiş üniversitelerde dersler verilmektedir.

Okul Numarası Nedir?

Türkiye’ de eğitim alan her öğrencinin kendine ait bir eğitim numarası vardır. Ve eğitim hayatı boyunca o numaraları kullanır. Bu bilgiler öğrencinin kendine aittir. Bu sayede öğrenci okul hayatı ile ilgili tüm gelişmelerden notlarından ve devamsızlıklarından bu bilgileri girerek istediğini öğrenebilir. Ortaokul, Lise ve İlkokulda MEB (E-okul), Üniversitede OBS sistemi ile tüm bilgilerine ulaşabilir. Her sene bu numarası değişecektir ve mezun olduğunda numara kendisinden alınacaktır. Tüm öğrenciler okul numaralarını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirler. e-Devlet sistemine kaydı olmayanlar ise PTT şubelerinden 2,50 veya 5 TL’ ye sahip olabilirler.

Açık Öğretim Fakültesine Nasıl Kayıt Olunur?

AÖF’ e kayıt olmak isteyen öğrenciler ilk olarak Üniversitenin resmi web sayfasına girerek, Kayıt Otomasyonu bağlantısına tıklayarak, ”İkinci Üniversite” bölümünden internet başvurularını gerçekleştirebilirler. Daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak, banka ödemelerini yaparak AÖF Bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayarak kayıtlarını gerçekleştirebilirler. Detaylı bilgiyi buradan alabilir ve kaydınızı oluşturabilirsiniz.

AÖF Öğrenci Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Açıköğretim öğrenci numaranızı öğrenmek için ekstra bir durum söz konusu değildir. Şöyle ki kayıt olduktan sonra, sisteme girip giriş bölümüne geldiğinizde size ait olan T.C. kimlik numaranız ile giriş işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. T.C. numaranız sizin şifrenizdir. Bilgileri doğru bir şekilde girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.

Üniversite Öğrenci Numaramı Nasıl Öğrenirim?

Üniversite öğrenci numaranızı ise, e-Devlet hizmetine (buradan) giriş yaparak, okul numaranızı öğrenmeniz mümkündür. e-Devlet sistemine T.C. numaranız ve şifrenizi girerek hizmetler kısmından öğrenci bilgi sistemine tıklayın ve sorgulayın. Size ait olan öğrenci numaranızı oradan görebilir ve öğrenebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

Anadolu Üniversitesi öğrencileri resmi sayfasından E-posta veya T.C. kimlik numarası, şifreleri ile kendi kullanıcı profillerine giriş yapabilirler. Bu şifrelerini unutan öğrenciler kayıt oldukları bürolardan yeni şifre talebi ile şifre yenileyebilirler.

AÖF İletişim
Açık Öğretim Fakültesine Nasıl Kayıt Olunur?

AÖF İletişim

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi iletişim bilgilerini sizin için araştırdık. Numara, adres ve mail adreslerinin bilgilerini görebilirsiniz.

  • Telefon: 0222 335 05 80
  • Faks: 0222 330 46 26
  • E-posta: aofdekanlik@anadolu.edu.tr
  • Adres: Yunus Emre Kampüsü 26470 Eskişehir

AÖF Destek Sistemi için buraya tıklayarak tüm bilgileri alabilirsiniz.

E-Okul Numarası Öğrenme

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından MEB Bilişim Sistemleri üzerinden öğrenci ve veliler için hizmet amaçlı oluşturulmuş bir sitedir. Eskiden veliler çocuklarının devamsızlıklarını, notlarını ve sınavlarını okula gitmeden öğrenemiyordu. Bu sistem ile veliler çocuklarıyla ilgili tüm bilgileri buradan öğrenebilmektedir. e okul numaranızı e-Devlet sisteminden öğrenmek artık çok kolay! e-Devlet bilgilerinizi girerek sorgulama  kısmından öğrenci bilgi sistemine tıklamanız yeterli olacaktır. Açılan sayfaya e okul numaranızı göreceksiniz.

e-Devlet Okul Numarası Öğrenme

e-Devlet sistemini ister cep uygulamasından isterseniz bilgisayar ortamından giriş yaparak kullanabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda e devlet üzerinden nasıl okul numarası öğreneceğinizi anlattık. Dilerseniz adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • T.C. ve şifre bilgileriniz ile sisteme giriş yapın.
  • Daha sonra sorgulama bölümüne okul numarası öğrenme diyerek aratın.
  • Çıkan bilgilerden Lise, Üniversite, Ortaokul hangi numaranızı öğrenmek istiyorsanız seçerek buradan görüntüleyin.
  • İşlem tamamlandı. Artık şifrelerinizi buradan görebilir ve giriş yapabilirsiniz.
E-Okul Numarası Öğrenme
e-Devlet Üzerinden Okul Numarası Öğrenme

AÖL Okul Numarası Sorgulama ve Öğrenme

Açıköğretim lise numaranızı öğrenmek mi istiyorsunuz? Doğru adrestesiniz. Tüm bilgileri sizin için araştırdık. MEB’ e bağlı olan e-Devlet sistemi sayesinde AÖL öğrencisi olarak durumunuzu, notlarınızı ve tüm işlemlerinizi artık kolaylıkla görebilirsiniz. Öğrenci numaranızı sorgulamak için açıköğretim öğrenci durumu sorgulama adresinden numaranızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Eski Okul Numarası Öğrenme

Eski okul numaranızı öğrenmek için hemen e-Devlet adresinize giriş sağlayın. Giriş işleminizden sonra arama kısmına okul numarası yazarak tüm okul bilgilerinizi ve şifrelerinizi görerek eski okul numaranızı öğrenebilir ve giriş yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.